Ster van Zeeland belooft spektakel Vereecken favoriet in Hulst AZW tegen WHS in promotiednel Vedior nart STEEN staat voor 'onmogelijke' taak rerker m/v Wielercomité onder leiding van nieuwe preses Van Swaal pakt flink uit rker m/v ZILVEREN SCHOEN - WIELERSPATTEN DE STEM SPORT ZEELAND B3 \/ng )ER M/V Projecten ,K Leontien Zijlaard-Van Moorsel trekpleister in Koudekerke Jeugdschakers presteren goed tijdens NK Schaakwinst voor Johan Goormachtigh I Enige smet vormde het afhaken 1van''a in België woonachtige Rus van I Van het 7 de wedstriid WIELRENNEN Hoek wil in voorlaatste competitieduel stunten in en tegen Scheveningen ZATERDAGVOETBAL Bird nieuwe coach van Indiana Pacers WV Zeeuws- Vlaanderen naar Limburg De Kikkers, YVC en De Sterre favoriet in bekerfinale SPORTNIEUWS KORT Jeugdtoernooi W STEEN Opening Zeeuws baancircuit in Zierikzee Concours hippique De Eendrachtruiters DE STEM TOPSCORERS-KLASSEMENT ZONDAGVOETBAL X 96 i i 11 i ZATERDAG 10 MEI 1997 Btichting RIBW Westelijk t en/of woonbegeleiding Ens met een psychiatri- [ïctioneert een Cen- hens zwangerschap i 1997 een vacature In 24 uur per week, 8. In principe zullen gen per week, maar werkzaamheden ver- Ion Bheden F tekstverwerkings- ^ederlandse taal haald in functiegroep wezen. |functie wordt gaarne hoofd secretariaat, i aan het secretariaat lO, 4800 GL te Breda, trijdag 23 mei 1997 in malen m eigen beheer plastic lr<i/>f s worden geproduceerd. pnderdeel uitmaakt. |jk- het J goede salariëring, leen prettige manier met medewerkers, Itschalig groen. Idbant, de pring van de ïau en/of een /ass-uit voerder. [gelijke functie. igelijkheden en vaarden. |ties, dan nodigen rd Groen B.V., Noordeloos. Door Eddy de Schrijver Koudekerke/Kloosterzande - De stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen en de stichting Wielercomité Kou dekerke kijken nu al met ar gusogen uit naar de klassieker v00r vrouwen die vrijdag 30 mei van start gaat. Klaar voordat de rensters present zijn, wordt maandag (12 mei) in de gebouwen van de voetbalvere niging Koudekerke een sponsor avond gehouden met als trek pleister Leontien Zijlaard-Van Moorsel. Zij zal samen met Evert jochems, voorzitter wegrensport 0JWU, het vrouwenwielrennen in de schijnwerpers plaatsen. De t, beieidsmede- cht jurist,/logis- htar, werkvoor- itor, machinist, binnen- en ings- en hoger voor meer in- I hfreaSgliig plein 15, 104) 240 440. an der Vlies, ;kam, Karin aanvang van deze bijeenkomst is 19.30 uur. In Kloosterzande en Koudekerke wordt keihard gewerkt om het programma gestalte te geven. In middels heeft Frans Voet van de wielerstichting uit Kloosterzande al de toezeggingen binnen van de nationale selecties van Neder land en Duitsland. Verder heb ben TRC Delta, Libertas, VKS, Hartop en een Belgische formatie waarin Baukje Doedee zal rijden ingeschreven. „Ik denk dat we straks een uitste kend deelnemersveld bekend kunnen maken. Daar zijn we met z'n allen van overtuigd. De sa menwerking met Koudekerke loopt ook op rolletjes, al is het natuurlijk noodzakelijk dat je met elkaar heel wat keertjes rond de tafel plaatsneemt. Dat vreet veel tijd, maar we hebben het er graag voor over. De vrouwen- klassieker moet iets worden waarover men blijft spreken en elk jaar bouwen we de klassieker uit. Ons doel is het internationale predikaat en dan ook meer bui tenlandse ploegen aan de start. Ik denk dat ons dat wel zal lukken op termijn," legt Frans Voet uit. Op vrijdag 30 mei rijden de deel neemsters vanaf 19.00 uur de eer ste rit in lijn. Deze gaat van Kou dekerke naar de Vlissingse Bou levard waar de finishstreep staat getrokken. Zaterdag 31 mei be gint om 14.30 uur de rit Koude- kerke-Koudekerke en dat bete kent meteen het afscheid van Walcheren, want op zondag is ie dereen te gast in Zeeuws-Vlaan deren. Om 10.00 uur begint zon dagochtend 1 juni de individuele tijdrit over ruim 12 kilometer. De start wordt gegeven in Walsoor den. De vrouwen rijden dan on der meer over de Lange Nieuw- straat en komen ook door Kruis polderhaven om vervolgens on der het viaduct door te rijden naar de finish bij de voormalige garage van Voet. Dat is in de di recte nabijheid van de permanen ce, Hotel Van Leuven, waar Eddy Leenknegt zijn wielerhart laat spreken. Om 15.00 uur wordt de laatste etappe verreden in en om Kloosterzande. Ruim twee uur later is de winnares bekend van deze Ster van Zeeland. De finish is niet meer op de Hulsterweg nabij het politiebu reau, maar dus bij Van Leuven. „Dat hebben we gedaan om meer sfeer te krijgen aan de aankomst. Op deze manier zitten we direct bij de permanence. Dat geeft meer uitstraling," legt Frans Voet uit. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De Zeeuwse jeugd schakers presteren goed tot ver dienstelijk tijdens de nationale kampioenschappen. Sven Stange uitBurgh-Haamstede ging voort varend van start in de leeftijds groep tot 16 jaar. Hij zette drie winstpartijen neer waaronder het duel tegen één van de belangrijk ste kanshebbers, Paul de Pender uit Driebergen. In de vierde en vijfde ronde moest hij echter het hoofd buigen voor de 'echte cracks' en zakte daardoor naar de middenmoot. Koen Leenhouts van SVWZV uit Oostburg staat na vijf ronden nog steeds in de subtop in de groep tot 14 jaar. Hij heeft tot nu toe 3'/z punt gescoord en moest alleen te gen Guido van Beek zijn koning omleggen. Tegen Riek Lahaye speelde hij remise. Henrik Porte uit Middelburg heeft in deze groep nog maar een half punt we ten te bemachtigen. Bij de meis jes draait Paula Wildeboer van SVWZV verdienstelijk mee met een score van 3 punten uit 6 par tijen. In de A-groep, tot twintig jaar, valt de prestatie van Ralf Gom- mers uit Terneuzen iets tegen met 3 punten uit 6 partijen. Peter Ka lisvaart van Landau Axel, die als laatst geplaatste deze titelstrijd binnenkwam, presteert eigenlijk boven verwachting met twee uit zes. Bij de meisjes heeft Olga Gommers drie punten behaald. De wedstrijden lopen nog tot en met zaterdag 10 mei door. Van onze schaakmedewerker Hoek - De Belgische schaker Johan Goormachtigh van Het Witte Paard uit Sas van Gent schreef het vierde 'Open Zeeuws-Vlaams Rapid Schaaktoernooi' op zijn naam. In het buurthuis De Hoekse Rakkers te Hoek fi nishte hij met evenveel matchpunten als zijn landge noot Johnny Schalkx maar scoorde meer weerstandspun- len. Het duel tussen Goorm achtigh en Schalkx eindigde ineen remise. I jt- opkomst voor dit toernooi on- 1 leiding van Gerard de Winter 1 Paul van Rooijen was met 54 «nemers goed. Ook het wed- I stnidverloop was vrij enerve- I tffld. AbolTnaar Van V°rig 'aar Arthur I -Ja verlies in de zesde ronde zag 'J geen brood meer in verder spelen en haakte af. Een onspor- neve handeling die de organisatie I og hoog zit. I Goormachtigh (HWP I I o u ?f' Punt uit 7 partijen, 6'/,, 3. H. Groffen I heek» it Boeye (België), 5. C. I Gan»»*'Sauzen) 5 punten, 6. J. I (mSS iTPmeu2en). 7. C. de Wolf 19 H y 8* S. de Pauw (België), °»ög)«puntVerheii (SVWZV I Nation ^attendijke vervallen - De duatlon van I y ^eebra-circuit, is van de [Dit r ^schrapt, de W8g8nS organisatorische re- SinkeVi ^"H^ihieleider Sjaak verva 'n P'aats daarvan een Wilhewndj wedstriid belegd in juni dorP op zaterdag 7 Van onze sportmedewerker Hulst - Voorzitter Frank van Swaal van het wieler comité Hulst krijgt maan dag 12 mei zijn vuurdoop als voorzitter. Hij volgt dan Frank Vlassenrood op. De kermiskoersen van Hulst zijn wijd en zijd bekend. Dit jaar wordt uitgepakt met een avondcriterium op de maandag voor vrije lief hebbers. Dat is voor het eerst. Het is ook voor het eerst dat er geen KNWU- amateurs aan de start ver schijnen. „Wie die mennen ziet rijden, zal geen verschil zien. Ze rijden net zo hard en ik denk dat er ook meer aan de start zullen staan," zegt Frank Vlassenrood. De wed strijd voor vrije liefhebbers telt mee voor de Rabo Cup en daarin staan twee renners aan de lei ding. Dat zijn Hulstenaar Eric Vereecken en wereldkampioen mountainbiken Freddy Leyseele. Het wordt dus een gevecht op le ven en dood in de Hulster straten. In het voorprogramma rijden in Hulst de B- en C-triinmers. Zij gaan al om 17.30 uuh, na het startschot van wethouder Ben Pi- cavet, van start voor een wed strijd over 45 kilometer. Onder de deelnemers vermoedelijk een aantal Hulstenaars, zoals Hennie Gijsel en Rudie Dieleman. Voorts zijn Kees Beenhakker, Fonnie Martens en Freddy Roelekens, van de partij. Als klapper is er dan de wedstrijd om 19.00 uur waar waarschijnlijk een aantal bekende namen aan de start zal staan. Uit het Brabantse komen in elk geval een paar klep pers. Of zij meer voor het vertier na de koers komen is nog de vraag. Het kan zelfs zijn dat Bob Rasenberg de toeclips vasttrekt om te starten. Ad Polak en Michel Kooijman zijn in elk geval van de partij. Theo van der Velde geeft eveneens acte de présence. Van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen worden alle bekende namen aan de start verwacht. Dan zijn er natuurlijk nog de Bel gen van de Belgische Vrije Bond en de Bevelanders onder aanvoe ring van Jaap en Leon Weststrate en Robert de Jonge. De meeste ogen zullen gericht zijn op Eric Vereecken. Hij rijdt een thuis wedstrijd en zal zich willen re vancheren voor de tweede plaats Frank van Swaal, de nieuwe voorzitter van het wielercomité Hulst en zijn zoontje Dennis. FOTO WIM KOOYMAN in de Omloop van Zeeuws-Vlaan deren. Vereecken kan in Hulst steun van zijn ploeggenoten ge bruiken. Tot nu toe moest de Hul stenaar alles in zijn eentje op knappen. Vereecken zal dat op een bepaald moment ook wel ei sen, want direct na de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen liet Luc Berkenbosch zich ontvallen graag met een karakterrenner als Vereecken te willen praten om hem mogelijk in zijn ploeg op te nemen. Vereecken zelf heeft al aangekondigd het na dit wieier- seizoen voor gezien te houden. Karei Warnier is eveneens plaat selijk favoriet evenals Peter Pica- vet. Burgemeester Antoine Kes- sen zal de A-renners wegschie ten. Hulst wil van deze avond- koers een echte klapper maken. „De middenstand en de banken zagen de dinsdagmiddagkoers niet meer zo zitten. Ik denk dat we met een avondkoers ook meer publiek kunnen verwachten en natuurlijk was het aantal ver trekkers vorig jaar bij de ama teurs ver beneden peil. Op een bepaald moment moet je dan kie zen. Onze collecte viel wat in dui gen, maar door tussenkomst van Hulst Reynaertstad is dat hele maal glad gestreken. Het moet een promotie worden voor Hulst. Met een Belgische bond samen werken is dan toch voor de hand liggend gezien de Belgen die elke week naar onze stad afzakken. Ik ben optimistisch," ventileert Frank van Swaal. Hij krijgt de niet geringe taak om in de voetsporen te treden van Frank Vlassenrood. „We kunnen altijd op Frank Vlassenrood te rugvallen als we ergens niet uit komen. Dat is wel een fijn ge voel." Het bestuur van het wie lercomité Hulst bestaat verder onder meer uit penningmeester Piet van Cauteren en secretaris Patrick Koole. De start van de kermiskoers is aan het Cornelis de Vosplein. De finish ligt wat la ter dan andere jaren vanwege de herinrichting van de Paarden markt. De permanence is geves tigd in café De Herleving, het nieuwe onderkomen van het wie lercomité Hulst. Of er in oktober wel amateurs vertrekken is op dit moment nog niet bekend. Van onze sportmedewerker Axel - Hoofdklasser Hoek heeft zich voorgenomen in en tegen Scheveningen nog eens goed uit te halen. Een uitgangs punt dat AZW in het treffen op eigen veld tegen WHS eveneens moet hanteren om de kansen op promotie naar de eerste klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal levend te houden. Terneuzense Boys heeft die mogelijkheid, promotie naar de tweede klasse, kleiner zien worden door gelijk te spelen en moet dus fiks winnen bij WIK. Hoek liet het vorige week te gen ARC lelijk afweten (1-3). Een man als Pa trick Naudts voelde zich in die sfeer helemaal niet thuis. De kans dat hij met zijn 4, 5 gele kaarten op zak vandaag niet mee mag spelen, is niet denkbeeldig. Dit geldt in nog grotere mate voor Franky Standaert, die vijf gele prenten incasseerde en dus waarschijnlijk klaar is voor dit seizoen. Al met al een fikse aderlating voor de formatie van trainer Johan Ballegeer. Daar staat ten opzichte van vorige week tegenover dat Erwin Dek en Leo Kayser na een schorsing terugkeren in de hoofd macht en dat Jos Kayser, vorige week ziek, eveneens weer tot de selectie behoort. Frank van Damme speelt nog niet, omdat hij te ge blesseerd is. Benedikt van de Walle is weer speelklaar en dat geeft wat meer speelruimte voorin. Al met al dus toch een goede groep, die volgens Leo Kayser bereid is diep te gaan. „We gaan er nog eens lekker tegenaan in Scheveningen. Men heeft daar een enorm fa natiek publiek, dus dat kan leuk worden," al dus de Vlissinger, die genoot van de voorpret. Want dat het zal spoken in Scheveningen, dat weet eenieder. Scheveningen leek recht streeks op de titel af te stevenen. Afgelopen winter dichtte niemand de Scheveningers een andere plaats toe. Het liep na het vertrek van trainer Martin Jol naar Roda JC anders. Scheveningen liet punten liggen en zag Lisse op gelijke hoogte gekomen en dat heeft de nervositeit bij Scheveningen geen goed ge daan. In die geladen sfeer denkt Leo Kayser met Hoek toe te kunnen slaan. Spannend zal het daarom ongetwijfeld worden. Tweedeklasser AZW krijgt in de strijd om een plaatsje in de eerste klasse WHS op be zoek. Deze tegenstander kreeg vorige week met 1-5 klop van Kapelle en mag dus als kansloos voor promotie worden aangemerkt. AZW weet wat het als favoriet te doen staat, namelijk met meer dan vier treffers verschil winnen en daarna aan een gelijk spel tegen Kapelle genoeg te hebben. „We gaan ervoor, prachtig toch," meldde trainer Paul van Kouteren eerder al. De aanhang van AZW is er eveneens rijp voor. „We staan volledig, dus Indianapolis (rtr) - Rik Smits krijgt volgend seizoen Larry Bird als coach. De voormalige topbas- ketballer, een van de grootheden uit de NBA, kwam donderdag een meerjarig dienstverband overeen met de Indiana Pacers. De 40-ja- rige Bird wimpelde onlangs een aanbieding af van de Boston Cel tics, de club waarmee hij drie keer kampioen werd. Bird volgt in Indianapolis Larry Brown op. Die nam vorige week ontslag en tekende kort daarna bij de Philadelphia 76ers. Details zijn nog niet bekend gemaakt, maar insiders wisten al te verte len dat Bird bij de Pacers een jaarsalaris van vier miljoen dol lar tegemoet kan zien. Bovendien zou hij op termijn mede-eigenaar kunnen worden. „Ik ben reuzeblij met deze kans. Het is een thuiskomst. Indiana is de enige ploeg die ik wii coachen. Dit is pas echt een nieuwe uitda ging en een nieuwe carrière," zei Bird, die voordat hij prof werd, voor Indiana State speelde. Hij verloor ooit een legendarisch ge worden kampioenswedstrijd te gen Michigan State, aangevoerd door Magie Johnson. Tussen bei den groeide later in de NBA een historisehe-rivahteit. Terneuzen - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen neemt van daag deel aan de derde wedstrijd in de clubcompetitie in het Lim burgse Klimmen. De volgende renners maken deel uit van de selectie: Patrick van Passel, Jo han van Schaik, Paul Coehorst, Darren Murray, Natan Dahlberg en Nico van de Klundert. moet het maar gebeuren," is hier de gedachte. In de competitie speelde AZW uit met 1-1 gelijk en in eigen huis werd met 1-2 verloren van WHS. Sindsdien is AZW beter gaan spe len. Met name naar het einde van de competi tie toe. Als het die lijn vast kan houden, moet er meer inzitten dan alleen meedoen in de na- competitie. Een klasse lager verkast Terneu zense Boys naar WIK. De oranje-zwarten lie ten vorige week een steek vailen door thuis tegen Bevelanders niet verder dan 1-1 te ge raken. Dit houdt tevens in dat Bevelanders nu toe mag kijken en volgende week precies weet met hoeveel er gewonnen moet worden van WIK. Terneuzense Boys wacht dus niets an ders dan fors uithalen en daarna afwachten. Een tegenvallende gedachte, want in Terneu zen rekende men op meer. In de competitie speelde Terneuzense Boys bij WIK doelpunt loos gelijk en in eigen huis werd met 1-3 ver loren. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Veere-ASWH, Lisse-Katwijk, Ko zakken Boys-Rijnsburgse Boys, Scheveningen- Hoek, ARC-Achilles Veen, Quick Boys-Noord- wijk, Heeijansdam-Kloetinge. NACOMPETITIE Eerste klasse C, promotie: RWH-Altena (Spijke- nisse is vrij). Degradatie: Roda Boys-Yerseke (Oostkapelle is_vrijf Tweede kia Masse E: AZW-WHS (Kapelle is vrij). Derde klasse A: WIK-Terneuzense Boys (Bevelan ders is vrij). Vierde klasse A: Apollo-Nieuwland (ZPR'84 is vrij). Middelburg - In de sporthal aan de Nassaulaan in Mid delburg wordt vandaag de finale van de strijd om de Zeeuwse volleybalbeker af gewerkt. Bij de vrouwen wordt deelgenomen door De Kikkers, YVC, WS'92 3 en Sgravo, terwijl bij de mannen De Sterre, Ardito, Mytilus en Dynamo'70 in actie komen. De Kikkers, tweede in de pro motieklasse vrouwen achter kampioen Morres 2, kan in de finaleronde nog eens lekker vlammen. YVC, kampioen in de eerste klasse, gaat voor de dubbel. Bij de mannen liep De Sterre de promotie naar de derde divisie van de landelijke volleybalcompetitie mis, door dat Morres 2 met het kam pioenschap aan de haal ging. Wellicht willen de Zuiddor- penaren er nog eens helemaal voor gaan. Dan moeten ze echter wel uit een ander vaatje tappen dan afgelopen zaterdag toen ze met 3-0 verloren van de Kik kers. PROGRAMMA FINALERONDE VROUWEN 12.30 uur: De Kikkers-YVC en WS'92 3-Sgravo, 14.00 uur: YVC-WS'92 3 en Sgravo-De Kikkers, 15.30 uur: VVS'92 3- De Kikkers en Sgravo-YVC MANNEN 12.30 uur: De Sterre-Ardito en Mytilus-Dynamo'70, 14.00 uur: Ardito-Mytilus en Dyna- mo'70-De Sterre, 15.30 uur: Mytilus-De Sterre en Dyna- mo'70-Ardito. St.-Jansteen - De voetbalvereniging STEEN houdt vandaag en morgen toernooien voor de jeugd en vrouwen. Vandaag beginnen de wedstrijden voor de E- en F-pupillen om 09.00 uur en het toer nooi voor de C-jimioren om 13.30 uur. Er komen in totaal 44 teams in actie. Morgen start men om 09.30 uur met de wedstrijden voor de A- en B-junioren en de vrouwen. Op die dag komen zestien teams in actie. Zierikzee - Op het kunststof van sportpark De Bannink in Zierik zee wordt dinsdag 13 mei het Zeeuwse baancircuit geopend voor senioren en A-, B-, C- en D-junioren. Voor de senioren staat zowel bij de mannen als vrouwen een 100, 200, 800 en 3000 meter, discuswerpen, kogelstoten en hoogsprin gen het programma. De mannen kunnen verder nog polsstokhoog springen doen, een nummer dat niet voor het circuit meetelt. Ook de junioren hebben twee sprintnummers en een middenafstands- nummer op de rol met daarnaast een drietal technische nummers. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De organisatie is in han den van het plaatselijke Delta Sport. De overige wedstrijden van dit nieuwe circuit zijn op dinsdag 20 mei (Middelburg), dinsdag 27 mei (Terneuzen), dinsdag 17 juni (Goes) en dinsdag 8 juli (Vlissin- gen). Tholen - Voor de zevende keer houdt de landelijke rijvereniging en ponyclub De Eendrachtruiters vandaag een concours hippique voor paarden en pony's, waarvoor niet minder dan 51 verenigin gen hebben ingeschreven. Dit concours wordt gehouden op de unieke lokatie op de Speelmansplaten aan de Oesterdam te Tho len. Er komen in totaal 321 deelnemers in de dressuurwedstrijden in actie. Dat zijn er 211 in de eerste proef en 110 in de tweede proef. De Zeeuws-Vlaamse clubs trekken vandaag eveneens naar de Speelmansplaten. Dat zijn de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, Luctor et Emergo uit Zaamslag, De Oranjeruiters uit Axel, De Zwinruiters uit Nieuwvliet en de ponyclub De Kleppertjes uit Axel. 1. H. Rietjens (HW '24) 28 doelpunten; 2. A. van Hanegem (IJzendijke) 22 doelpunten; 3/4. P. Bom (SSV '65), A. Wauters (Vogelwaarde) 21 doelpunten; 5. N. de Wolff (Sluiskil); 6/7. J. Lensen (Koewacht), E. de Groene (Luctor '88) 19 doelpunten; 8 t/m 10. R. Mohr (Heinkenszand), C. Blommaert (HW '24), W. v.d. Dries (Kapelle) 18 doelpunten; 11. P. Withagen (HW '24) 17 doelpunten; 12 t/m 14. A. Human (Dauwendaele), O. Doeland (RCS), P. Kamstra ('s Heer Arendsk.) 14 doelpunten; 15. P. Landa (Tern. Boys) 13 doelpunten; 16. J. Lambert (Hoek) 12 doelpunten; 17 t/m 21. E. Leonhart (Dauwendaele), M. Jonckman (Goes), R. Back (Hansw. Boys), R. Bayra (Kruiningen), L. Goossen (Tern. Boys) 11 doel punten; 22 t/m 28. G. v.d. Broecke (Axel), T. Hanny (AZW), M. Boeckhout (Bres- kens), K. Westerweele (RCS), F. Goedegebuure ('s Heer Arendsk.), W. Bisschop (V.V. Steen), J. Mol (Wemeldinge) 10 doelpunten; 29 t/m 35. E. di Martino (Axel), C. Osmamovski (Breskens), S. de Ruys- scher (Breskens), J. Kivits (Kapelle), A. van Noorden (Kruiningen), J. Na varro (V.V. Steen), A. Meiier (Zaamslag) 9 doelpunten. CLUBSCORE 1. HW '24 98 doelpunten 2. Kapelle 60 doelpunten 3. Kruiningen 55 doelpunten A KAREL WARNIER uit Hulst reed in Beveren het kampioenschap van Vlaanderen bij de WAOD en eindigde op de elfde plaats. NATHAN DAHLBERG, lid van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen reed in Wodecq een klassieker met zijn club. In een deelnemersveld van 181 man eindigde hij als zevende. Luc Panne- koek, vorig jaar nog trimmer bij de BVB, werd knap vierde. Vari onze sportmedewerker Axel - Zondag staat wat regionaal voetbal betreft weer geheel in het kader van de nacompetities. STEEN-Breskens is hierin het opmerkelijkste duel. STEEN moet dik winnen om in de strijd te blijven. Vogelwaarde moet eveneens van Veerse Boys winnen anders komt de vijfde klasse akelig in beeld. In de tweede klasse E deed Goes vorige week een knappe zet door met 0-2 van Rood Wit te winnen. Dit houdt in dat de hoofdmacht van trainer Hugo Barends zondag de volgende tegenstander in het duel Longa-Rood Wit aan de gang kan zien. Twee klassen daaronder verloor STEEN vorige week met 5-1 bij Sluiskil en is daardoor vrijwel kansloos voor de algehele periodetitel gewor den, tenzij de withemden erin slagen Breskens enorm onderuit te halen. De équipe van trainer Jo van Remortele moet dus het on mogelijke waarmaken. Temeer daar Breskens graag derde klas- ser wil worden. Een klasse die volgend seizoen met clubs als Axel, HW'24 en Terneuzen, aantrekkelijk is. „Daarin meedraaien zou leuk zijn. De ambitie is ervoor aanwe zig," zegt Johan van Espen, voor zitter van Breskens. Trainer Piet Puype moet het zondag stellen zonder Tonny van Vooren. Deze vrije verdediger en routinier is geschorst en dat betekent een aderlating voor de Bressiaanders. Breskens dat algemeen de beste spelopvatting van het trio in de nacompetitie wordt toebedacht, start dus als favoriet in Sint-Jan steen. „We zullen wel moeten. Winnen is het enige dat telt om de zaken in eigen hand te houden. Het liefst met meer dan vier doel punten verschil om Sluiskil mini maal te evenaren," weet Johan van Espen, die bij winst op STEEN een week later gastheer is van Sluiskil en dan definitief toe wil slaan. Vogelwaarde speelde donderdag met 1-1 gelijk tegen Alliance en moet daarom zondag in Raamsdonksveer aantreden te gen Veerse Boys. Inzet tussen dit trio is behoud van de huidige sta tus voor twee teams. De derde de gradeert. Vogelwaarde moet dus winnen of zeker te zijn van het vierdeklas serschap. Gezien het 1-1-gelijke spel van donderdag wordt dat een hele klus van de selectie van coach Jan Kolijn. Een formatie die het nog altijd zonder Harold de Rijk moet stellen. Speelt Vo gelwaarde zondag opnieuw ge lijk, dan wordt het afwachten met een waterkansje op behoud. Verlies lijkt vooralsnog dodelijk. In de vijfde klasse A ontvangt Hontenisse, dat weet dat Danny Pauwels van Axel terugkeert naar het oude nest, het Middel burgse Zeelandia. Inzet in dit du el in promotie naar de vierde klasse. Een strijd over twee duels. Volgende week wacht de return. In dezelfde klasse, in de strijd te gen degradatie, speelt Corn Boys thuis tegen Achtmaal. Een klasse lager is Biervliet gastheer van Noormannen. „Met drie dagen Geuzenfeesten in de benen kan het wat worden," aldus Gerard Provoost van de thuisclub. PROGRAMMA Tweede klasse E: Longa-Rood Wit (Goes is vrij). Derde klasse A: RCS-Moerse Boys (Middelburg is vrij). Vierde klasse A: promotie: Steen- Breskens (Sluiskil is vrij); degrada tie: Veerse Boys-Vogelwaarde (Alli ance is vrij). Vijfde klasse A: promotie: Hontenis- se-Zeelandia; degradatie: Corn Boys-Achtmaal. Zesde klasse A: Biervliet-Noorman- nen (Zeeland Sport is vrij). Zesde klasse B: Vosmeer-Rimboe (RIA is vrij).

de Stem | 1997 | | pagina 15