Rust aan het front bij Zwinruiters Animo loopt lelijk tegen de lamp in Veghel oft is rijd Geen hoofdrol voor Zeeuwse ploegen Ed Horemans heeft titel binnen bereik Anita van Broeck is zowel in- als outdoor 40-plus-kampioene in België jws KORT wieler SPATTEN sportnieuws KORT B21 DE STEM SPORT ZEELAND B3 lasse district Lisse ^paardensport Thuishaven was en blijft paardensportcentrum Nieuwvliet tennis 1 Eerste wedstrijd veteranencompetitie atletiek bij AV'56 in Goes atletiek Open rapid-schaaktoernooi NK jeugdschaken met Zeeuws-Vlamingen Leyseele en Vereecken leiders Rens Lobbezoo veertiende in Breukelen biljarten tennis Nederlaag Terneuzenaren in hoogste klasse landelijke tenniscompetitie voor mannen i 6 MEI 1997 11 DINSDAG 6 MEI 1997 len zich weer goed op teycompetitie. Bij de Ing aan de kop van die ITerneuzen steekt met Iffende spelers uit. Hij 1 Klaeijsen van Rapide kgenoot Maxim Haart- kcht treffers op een ge- selaer van Rapide aan echter op de voet ge- bia met achttien doel- J>er (elf) en Sanna van Irde en vijfde plaats in per J-de klasse B van het za- fissingsduel tegen Dui- zee. ISmerdiek in het eerste ampioenen. Donderdag in Etten-Leur. Jaap Brekelmans 1-0, lo, Arjan Brinkman 1-0, districtscompetitie voor bverwinning op Botlek. Ind grot pak slag van 11e. jrd Hoek pakte zijn laat- kans. Na zes minuten vrije trap van José de Jsterker en na goed voor las het Joyce Buijze, die |men, toen Annemiek de van José de Wit en 0-3 Hoek nog legio kansen, lén keer doel. Door deze jiandhaven in de tweede - De vrouwen van Ter- Ijd meer als een gezellige |boven in de middenmoot vol resultaat neerzetten, by Bakker, was fraai om nlijk als voorzet bedoeld ve in het doel verdween. kidhollandse Lisse met de i 'Ter Specke Bokaal'. De tugde in deze eerste wed- i afstand van 16 meter en Van onze paardensportmedewerker jjjeuwvliet - „Of er nieuws is, 0f verandering bij de landelij ke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters? Hiervan is blijkbaar sprake. Ik kan je verklaren dat er geen nieuws onder de zon is." Aan het woord de kersverse nieuwe voorzitter van De Zwinrui ters, de 50-jarige Johan Buize, zelf zo'n twintig jaar lid van De Zwinruiters en recreatie- ruiter. Door drukke werk zaamheden, hij heeft een tim merbedrijf, komt er van wed strijden rijden de laatste jaren niet veel. Johan Buize: „Zoals je weet ivordt er in de paardensport al tijd veel gepraat. Dat zal in iede re sport wel zo zijn. Wat er bij ons, De Zwinruiters, veranderd is, is dat bij de jaarvergadering de bestuursfuncties anders ver deeld zijn. Joke van Doesselaar is vice-voorzitster en secretaresse, Magda Herweyer is penning- meesteresse en de leden zijn Elly Meyers, Theo Buyck, Mark Merk en Jan Smits. Zelf hanteer ik de voorzittershamer. Onze thuishaven was, is en blijft paardensportcentrum Nieuw vliet, waar ook in de manege ge lest wordt. In de kantine achter het centrum houden we onze be stuursvergaderingen en de leden vergaderingen worden in de foyer van de manege gehouden. Dus sprookjesverhalen over andere zaken zijn voor ons nieuw. Die komen uit de brede wandelgan gen van het paardensportwereld je. Ik kan je vertellen dat bij De Zwinruiters de trein goed en ste vig op de rails staat. Het terrein achter de manege is van eigenaar veranderd. Dat gaat natuurlijk buiten De Zwinruiters om. We waren geen eigenaar. Voorheen de familie Riemens, nu de familie Prins. Uiteraard is de kantine als vergaderplaats voor het bestuur blijven staan. Die wordt ook gebruikt tijdens de concoursen. We hebben afgelo pen zaterdag ons eerste buiten concours van dit seizoen gehou den. Die was succesvol. Wat be treft onze instructie, daarin is ook niets veranderd. Dat doen nog steeds Suzan Malcorps, Je- anot Bakker en René Bruggeman. De samenwerking met de stich ting Jumping Zeeuws-Vlaande- ren is perfect. Zoals men weet is ons grote concours op zaterdag 12 juli. De opbouw is al gedeelte lijk aanwezig voor het concours van Jumping Zeeuws-Vlaande- ren. Daar mogen we, zoals ge woonlijk, ook het parcours, jury, toren en dergelijke van gebrui ken. Dus iedereen kan wat dat betreft gerust zijn. Bij De Zwin ruiters is er niets nieuws onder de zon." Hans Prins, de 42-jarige eigenaar van het paardensportcentrum Nieuwvliet, samen met zijn Yvonne: „Veranderingen hier en bij De Zwinruiters? Ja natuurlijk, maar wel positief. Drie jaar gele den zijn wij hier gekomen. Dat betekende voor velen een veran dering. Voor de één een verbete ring en voor de ander een veran dering. De samenwerking met De Zwinruiters is goed." Hij vervolgt: „Naast dit bedrijf heb ik natuurlijk geen landbouw bedrijf, dat is het grote verschil. Alleen het manegebedrijf, daar van is de rentabiliteit niet hoog. Vandaar dat de koers wel wat verlegd gaat worden. De Zwin ruiters lest gewoon door in de manege met de bekende eigen in structie. Dit gaat op jaarbasis. Het klopt wel dat de terreinen nu van ons zijn. Wat de koers van de manege betreft, wij gaan meer naar de pensionpaarden en re creatie toe. Dat betekent voor ons als uitbaters verlenging van het seizoen. Toeristen die hier hun vakantie willen doorbrengen en hun paarden meebrengen. Die vraag bestaat al jaren, maar de gelegenheid was er nooit. Dat kan nu. Daarom zijn we aan het bouwen aan een nieuwe rijbaan van zestig bij twintig meter, met daaraan gekoppeld zestien ap partementen. Dan kunnen we naast de toeristen ook groepen ontvangen en kunnen er pony kampen gehouden worden. De verdere toekomstplannen, ook op korte termijn, daarover later. Als je bedenkt dat dit alles nu tot stand komt. Toen wij hier kwa men waren we op hippisch gebied leken. Dus ook die nieuwbouw. Alles door de samenwerking en vriendschap met de familie Rie mens. Ja ook de verdere plannen. We hopen nog jaren op de goede samenwerking met De Zwinrui ters en niet te vergeten Jumping Zeeuws-Vlaanderen te mogen re kenen. Dat we hier op de terrei nen nog vele en goede concoursen mogen hebben." 'Ik tennis met veel plezier' Door Henk van de Voorde Kapellebrug - Anita van Broeck uit Kapellebrug werd onlangs in Nijvel, of beter Nivelles gezien het volledig Franstalige deelnemersveld, tenniskampioene van België in de categorie 40 plus. Afgelopen zomer gelukte haar dit ook op de buitenbanen. De 42-jarige Zeeuws-Vlaamse hoopt het komende zomer te evenaren. I ■r het plaatselijke STV ge-. Iskampioenschappen heeft klasse voor zich opgeëist e toonde zich op onderling! Hooft. 1 jhil gewonnen en de finale-I jij gaf eenzelfde beeld te zien alle fronten was Alexander tjens beter dan zijn leegge- ;lde opponent. Met 21-12 enl .5 werd Arnold de Maat zo- ide naar de tweede plaats ver ren. gdspeler Matthijs Bijlsma was onverwachte finalist bij de •deklassers. De voor Reynaert lende Sassenaar schakelde in lalve finale kanshebber Tycko Nispen van STV uit. In del Jstrijd kon Bijlsma zijn stunt [ter niet herhalen. Tegen de las-1 Yves de Smet van TTC Zelza- varen er in de eerste game nog jisen, maar na 21-19 was del Ig in de tweede game met 21-12 :h duidelijk beter. Bij de vijfde- issers was Annette de Bakten RDT oppermachtig. Dl jelster uit Lamswaarde ontde Jh in de halve eindstrijd met eels gemak van Piet van Water- loot van SAR en gaf in de tinali haar clubgenote Chantal Ver- rmen geen enkele kans. Met zi en 21-4 haalde Annette de Bak er de titel dan ook verdiend bffl* pn. Een verrassend slot kreeg we strijd in de zesde klasse. Vooft pk niemand in staat om torenj log favoriet Hans Spitters va 1 eindzege af te houden. Spitte' talde inderdaad de finale, ma3 ïtmoette daar de Belg Yves va >mme, die in de halve finale m enk Hoeksema van Dow ha^a irekend. Van Tomme bleek do» jn finaleplaats vervolgens ied in vorm, dat Spitters w imes lang achter de feiten a oest lopen. Zonder een ec ans te hebben gehad, ging °e ariete Hulstenaar met 21-1 -17 onderuit. Voor Spitters e de tweede plaats, waar orame er met de titel van ing. Na afloop van het sePfjL j jernooi kon organisator Si en geslaagd toernooi terug2 )e in totaal 64 deelnemers zoigj .en in elk geval voor veel sfeer panning in het Sasse club o Qs slotstuk van de Open kampioenschappen rest nu iet jeugdtoernooi, dat op i 1 noet worden afgewerkt. Da Jj vfoël Verdunnen bij de jonge" fertine Smolders bij de m ie belangrijkste kanshebbers ie titels. Anita van Broeck begon pas op 28-jarige leeftijd met tennissen. Klasse verloochent zich echter niet. „Dit jaar ben ik op mijn ou de dag B +2 6 geworden. In Ne derland te vergelijken met BI." Ze dankt deze promotie aan de fi nales die ze verleden jaar speelde in de vrouwen 2-categorie. Zoals in het sterk bezette toernooi van Royal in St.-Niklaas. '„Ik verloor die finale via de tie-break van de derde set. Het was tegen de der tienjarige Katja Coreman. Een groot talent. Ik moest zoveel lo pen, dat ik 'bijna dood' was. Ook in de finale van De Zilveren Klomp, mijn eigen club, verloor ik van Katja Coreman. Dit jaar moet ik inschrijven bij de vrou wen 1. De hoogste categorie. Daar zitten dus ook A-speelsters bij. Eigenlijk veel te zwaar voor mij. Dat maakt me echter niet uit. I Ais ik maar plezier in het tennis sen blijf houden," aldus Anita van Broeck. In Nijvel werd Anita van Broeck enige tijd geleden kampioen van België in de categorie 40 plus. In de kwartfinale won ze eenvoudig met 6-1, 6-2. Haar Waalse tegen standster kreeg geen vat op de harde vlakke slagen. Moeilijker verging het Van Broeck in de hal- j ve finale. „Dat had eigenlijk de finale moeten zijn. Voor de bui tenkampioenschappen van 1996 moest ik ook tegen haar spelen. Ik won toen in drie sets. Ik wist dus dat ik het zwaar zou krijgen. Ze heeft meer in huis dan ik. Is technisch beter dan ik, maar toch won ik. Ik speelde goed en heb I veel gelopen. Die Franstalige te- Jenstandster kon alles: 'slicen', War het net, smashen. Ze wist wk precies wanneer ze naar het "et moest komen. Gelukkig kon jk haar regelmatig met mijn backhand passeren door recht- boor te slaan in de weinige ruim tedie er was." Uiteindelijk won Anita van Broeck deze halve eindstrijd, die uur in beslag nam, in drie sets. e finale won ze vrij eenvoudig j W 6-1, 6-4. „Mijn tegenstand er kon niet goed weg met de harde ballen die ik sloeg. Ik heb teel aces geslagen. Dat kwam ook «oor de ondergrond: 'greenset- oanen', te vergelijken met de vloer in een gymzaal. Ik durf ge- [w' mijn tweede service net zo 's slaan als mijn eerste. Als je de tweede 'flauw' slaat, maken ze hem toch af." Haar fraaie 'groundstrokes', ge combineerd met haar niet afla tend doorzettingsvermogen, heb ben Anita van Broeck in de loop der jaren al veel tennistrofeeën opgeleverd. „Ik sla hard en speel op karakter. Wil graag winnen. Ik zet me heel veel in om te win nen. Is de tegenstandster echt sterker, dan is ze sterker, maar bij gelijkwaardig niveau zet ik alles op alles om te winnen." Anita van Broeck kreeg haar eer ste tennislessen van Hilaire van Puymbrouck op De Zilveren Klomp in De Klinge. „Spijtig dat ik pas zo laat ben begonnen met tennissen, maar beter laat dan nooit. Hilaire heeft me leren ten nissen: forehand, backhand, op slag. Later heb ik les genomen bij Luc van Damme, eveneens bij De Zilveren Klomp. Hij heeft me de techniek bijgebracht. Nog steeds heb ik één keer in de week privé- les bij Luc. Je wordt dan toch weer op bepaalde details gewe zen." „Spijtig dat ik al zo oud ben, maar ik heb al veel plezier be leefd aan het tennissen. Het is een leuke ontspanning. Ik speel ten slotte voor de leut. Tennis is goed voor de sociale contacten. Je leert er veel mensen door kennen. Bij De Zilveren Klomp voel ik me prima thuis. Het is er altijd gezel lig. Tennis is leuk, maar het 'af ter-tennis' is zeker zo leuk." In- terclub (competitie) speelt Anita van Broeck bij De Zilveren Klomp. Verleden jaar werd ze met haar team, waar ook haar nichtje Mirella van Broeck en Nancy Verstraeten deel van uit maakten, kampioen van Oost- Vlaanderen in de categorie vrou wen 2. Soms 'spart' Anita van Broeck nog eens met haar oude leermees ter Van Puymbrouck. Een fana tieke vijftiger. Anita van Broeck verhaalt erover met een glimlach. „Eigenlijk mag Hilaire van zijn dochter niet meer tegen mij ten nissen. Hij komt dan namelijk 'gebroken' van de baan. Een tijd je geleden stond het 4-0 voor mij. Het zou onherroepelijk 6-0 ge worden zijn, maar ik ging naar voren lopen. En dat is mijn stijl niet. Hilaire buitte dat slim uit met lobs en dergelijke. Was ik strak aan de baseline gebleven, dan had hij geen game gemaakt." 1 >r'sT 32®"" S I—-4- t" 'T Anita van Broeck heeft in het verleden al heel wat trofeeën bij elkaar getennist. FOTO WIM KOOYMAN Van onze atletiekmedewerker Goes - De Zeeuwse ploegen konden in de eerste wedstrijd van de landelijke veteranen- competitie atletiek geen hoofdrol vertolken. Alleen bij de vrouwen tweede klasse be reikte een Zeeuwse formatie het podium. Delta Sport ein digde als derde een kleine 400 punten achter het winnende Sprint uit Breda. Ondanks dat werd er op het sportpark 't Schenge in Goes, waar het plaatselijke AV'56 de organisatie in handen had, leuk gepresteerd. Hermien Roggeband van Delta Sport evenaarde op de 100 meter haar eigen Zeeuwse re cord met een tijd van 13,6. Han- nie de Jager (AV'56) liep een goe de 3000 meter in 11.54,9. In de tweede klasse mannen zorg de het Hulster RKHAV voor de Zeeuws-Vlaamse inbreng. Met name werper Donald Segers pak te aardig wat puntjes voor de geei-biauwe brigade. Met de ko gel overbrugde hij 9,94 meter. Dat was 93 centimeter onder het Zeeuwse record, dat op naam' staat van Sjaak Visser van Dyna mica. Segers haalde met de dis cus 26,84 meter, ruim een halve meter (29,42) onder zijn eigen Zeeuws record. In de eerste klas se moesten de mannen van AV'56 met een zevende plaats genoegen nemen. Kees van den Pol en Jan de Jager waren hier de mannen die bijdroegen aan het puntento taal van 5620, wat overigens ruim 2000 punten minder was dan dat van de winnende Ilion-formatie, die er 7660 bijeen sprokkelde. UITSLAGEN ZEEUWSE ATLETEN MANNEN EERSTE KLASSE (ALLEN AV'56) 100 meter: Wim Wouters 13,6. 400 meter: Kees van den Pol 1.00,8. 800 meter: Jan de Jager 2.11,2. 1500 meter: Kees van den Pol 4.41,8, Wil Zweemer 5.10,1. 5000 meter: Wim Roose 17.35,4, Jaap Oele 18.14,2. Hoogspringen: Jan de Jager 1,40. Verspringen: Wim Wouters 4,81. Kogelstoten: Wil Zweemer 7,16. Discuswerpen: Rinus Meijer 22,02. Speerwerpen: Rinus Meijer 25,12. Zweedse estafette (400, 300, 200,100 meter: AV'56 2.27,1. MANNEN TWEEDE KLASSE 100 meter: Piet Sonke (AV'56) 13,5, Wim Hellebrekers (RKHAV) 13,7. 400 meter: Jan Goossens (RKHAV) 1.05,6, Adri Matthijsse (AV'56) 1.10,2. 800 meter: Jan Goossens 2.26,0, Jo han Stokman (AV'56) 2.45,5. 1500 meter: Eddy Pekaar (AV'56) 4.46,6, Jacques Rodrigo (RKHAV) 5.09,9. 5000 meter: Jo van Waesberghe (RK HAV) 17.32,7, Hans Vermeulen 19.03,0, Mare de Regt (beiden AV'56) 19.05,0. Verspringen: Piet Sonke 5,10, Wim Hellebrekers 4,96. Kogelstoten: Donald Segers (RK HAV) 9,94, Wim van de Berg (AV'56) 6,50. Discuswerpen: Donald Segers 26,84, Wim van de Berg 14,34. Speerwerpen: Jo van Waesberghe 20,80, Cees Hoogesteger (AV'56) 15,32. Zweedse estafette: AV'56 2.35,0, RK HAV 2.40,0. VROUWEN TWEEDE KLASSE 100 meter: Hermien Roggeband (Del ta Sport) 13,6, Louise Raithel (AV'56) 17,1. 800 meter: Wilma van Donk (Delta Sport) 3.01,8, Elly Sonke (AV'56) 3.09,0. 3000 meter: Hannie de Jager (AV'56) llv54,9, Greetje Smit (Delta Sport) 12.21,0. Verspringen: Hermien Roggeband 4,60, Louise Raithel 2,96. Kogelstoten: Anneke Pieters (AV'56) 8,39, Anita van de Zande (Delta Sport) 8,44. Discuswerpen: Anneke Pieters 21,16, Anita van de Zande 17,20. EINDSTANDEN MANNEN Eerste klasse: 1. Ilion (Zöetermeer) 7660 punten, 2. Rotterdam Atletiek 7165, 3. PAC (Rotterdam) 7113, 7. AV'56 5620. Tweede klasse: 1. Veteranen Neder land 5204, 2. Fortuna (Vlaardingen) 4922, 3. Ilion (Zöetermeer) 4867, 8. RKHAV 4013, 11. AV'56 3523. VROUWEN Tweede klasse: 1. Sprint (Breda) 3029, 2. Ilion (Zöetermeer) 2779, 3. Delta Sport 2659, 5. AV'56 1860 pun ten. NATHAN DAHLBEKG, lid van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, reed in het Belgische Laarne naar de derde plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Saulius Rskys uit Litouwen. BAUIUE DOEDEE uit Graauw werd twintigste in een internatio nale wedstrijd voor vrouwen in Oudenburg. RUDI RABOUT uit Koewacht was de eerste Zeeuws-Vlaming in de WAOD-koers in het Belgische Assende. Hij werd er twaalfde. ERIC VEREECKEN uit Hulst werd er achttiende terwijl ook REGGIE GOOLE (Aardenburg) en JACKY FORTREI (Breskens) zich in de prijzen reden. Zij werden respectievelijk negentiende en twintigste. Hoek - De stichting De Hoekse Rakkers houdt donderdag 8 mei voor de vierde keer het 'Open Zeeuws-Vlaams Rapid Schaaktoer nooi'. Dit toernooi begint om 10.30 uur in het clublokaal van De Hoekse Rakkers te Hoek en is omstreeks 17.30 uur afgelopen. Zo als gebruikelijk wordt er ook nu gespeeld om geldprijzen. Het toernooi, dat onder leiding staat van het team van internationale arbiter Paul van Rooijen, gaat over zeven ronden Zwitsers met een bedenktijd van twintig minuten per persoon per partij. Den Haag - Aan het Nederlands kampioenschap jeugdschaken tot 12 jaar nemen verschillende Zeeuws-Vlamingen deel. Tijdens de ze titelstrijd, die van donderdag 8 tot en met zaterdag 10 mei ge houden wordt in het Intercollege Management Opleidingen in Den Haag zijn van de partij Ellen Wildeboer, Stephanie de Rooy en Steven Braem van SVWZV Oostburg, Jan Breukelman van Ter- neuzen en Robert Timmers van Landau Axel. Hulst - De wedstrijd voor vrije liefhebbers in Hulst vormt de der de in de reeks om de Rabo Cup. De eerste wedstrijd in Hoek om die Cup werd gewonnen door Wilfried Lenssens. Franky Leyseele won de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen en staat samen met Eric Vereecken bovenaan de ranglijst. Frank Gommers uit Philippine staat op de achtste plaats en Jackie Fortrei op de tiende plaats. In de B/C categorie gaat Freddy Roelekens aan de leiding. Kees Beenhakker neemt de derde plaats in, Ko Harms uit Axel de vier de plaats en Fonnie Martens uit Koewacht staat op de tiende stek. STAND RABO CUP A-categorie: 1. ex aequo F. Leyseele (België) en E. Vereecken (Hulst) bei den 116 punten, 3. ex aequo J. de Winne en P. van Renterghem (beiden België) 111, 5. G. Dhauwe (België) 109, 6. K. Pauwels (België) 108, 7. W. Lenssens (België) 98, 8. F. Gommers (Philippine) 91, 9. J. Vervecken (Bel gië) 90, 10. ex aequo J. Fortrei (Breskens) en E. Quina (België) 86, 12. ex aequo P. de Rijcke (Sas van Gent) en F. Guillemaere (België) 85, 14. ex aequo K. Leroy (Belgë) en R. Rabout (Koewacht) 79,16. B. Maertens (Bel- flë) 75, 17. G. Vergauwen (België) 72, 18. W. de Waal (Axel) 70, 19. B. de champereire (België) 69, 20. G. Smekens (België) 67, 21. K. Warnier (Hulst) 62, 23. J. Weststrate (Goes) 56, 28. A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 52, 33. R. Goole (Aardenburg) 50. B/C-categorie: 1. F. Roelekens (België) 119, 2. J. Bollaert (België) 114, 3. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) 113, 4. K. Harms (Axel) 110, 5. P. Temmerman (België) 106, 6. F. van de Stuyfte (België) 103, 7. ex aequo M. Goavert enE. Steyns (beiden België) 102, 9. P. Lauwereys (België) 98,10. F. Martens (Koewacht) 90, 11. P. Bayens (België) 84, 12. E. van de Hage (Nisse) 79,13. R. van de Velde (België) 76,14. E. Claeys (België) 73,15. G. Jacobs (België) 71, 17. R. Buzeyn (Schoondijke) 70, 19. R. Dieleman (Hulst) 65 punten. Breukelen - Rens Lobbezoo uit Oost-Souburg legde op een kwart triatlon in Breukelen op een eervolle veertiende plaats beslag in het overall-klassement. Na de kilometer zwemmen werd hij als vijfde genoteerd. Op de 46 kilometer fietsen viel hij terug naar een achttiende plaats, maar op de afsluitende 11 kilometer lopen rak- te hij weer op naar de veertiende stek. Van onze biljartmedewerker Hulst - Het team van de biljartvereniging Ed Horemans uit Axel heeft nog slechts één punt nodig om nu al zeker te zijn van de titel in poule B van de regionale competitie bandstoten. Door afgelopen week CBC met 2-5 te verslaan kwam de titel binnen bereik. Bolly Linck was weer aardig op dreef voor het team uit Axel. Hij klopte Jo Boogaert in 31 beurten met de cij fers 60-80. Interessant leek op voorhand het treffen tussen SBC-speler Louis Dallinga en de eerste man van De Smickel 1, Johnny Rottier, in poule A. Afgaande op het aantal te maken caramboles (Dallinga 170 tegen Rottier 160) werd een gelijk opgaande partij verwacht. Niets was minder waar, want Louis Dallinga was ongenaak baar in die ontmoeting en won in slechts 13 beurten met de voor zich sprekende cijfers 170-69. HGL/KOT'86 uit Sas van Gent heeft na een matige start een aan sprekende opmars ingezet. Nu won dat team met 2-5 van KOT Terneuzen 1 en heeft zich daar door samen met SBC en De Smic kel 1 aan de kop van de ranglijst genesteld. In het treffen met KOT was vooral Albert Lacante goed op dreef. Hij won in 22 beurten met 85-56 van Koos Zwanink, die de absente Theo Plat jouw ver ving. In poule C is De Blauwe Bal to taal van slag af. De vaste krach ten Jo Mortier en Frank Claer- houdt gingen in het treffen met HGL/KOT'86 kansloos ten onder tegen respectievelijk Jo de Vilder en Robby Ballegeer. In deze pou le gaat KOT Axel 2 nipt aan de leiding. UITSLAGEN Poule A: De Smickel 1-SBC 2-5, KOT Terneuzen-HGL/KOT'86 2-5, BW-De Smickel 3 5-2. Poule B: CBC-Ed Horemans 2-5, De Smickel 2-KOT Axel 1 2-5. Poule C: De Blauwe Bal- HGL/KOT'86 2 2-5, KOT Axel 2-De Kastelein 4-3, HGL/KOT'86 2-KOT Axel 2 5-2. STANDEN Poule A: 1. SBC (Sluiskil) 29 punten, 2. De Smickel 1 (Huist) 29, 3. HGL/KOT'86 (Sas van Gent) 29, 4. BW (Terneuzen) 24, 5. KOT (Ter- neuzen) 20, 6. De Smickel 3 16 pun ten. Poule B: 1. Ed Horemans (Axel) 35 punten, 2. KOT 1 (Axel) 18, 3. CBC (Clinge) 14, 4. De Smickel 2 13, 5. Concordia (Terneuzen) 11 punten. Poule C: 1. KOT 2 (Axel) 29 punten, 2. NASA (Axel) 28, 3. HGL/KOT'86 2 20, 4. De Blauwe Bal (Hulst) 18, 5. De Kastelein (Eede) 14 punten. I hor Henk van de Voorde «neuzen - Bij de competitie-ou- '«ture stelde Animo geen ambi- ,es in de richting van het kam pioenschap te hebben in de hoog- s e klasse van de landelijke tennis- Wnpetitie voor mannen. Naarma- e de wedstrijden vorderden, begon I en in Terneuzen echter al van ampagne' te dromen. Na het Wies van Animo in Veghel tegen nsselstein kan deze voorlopig in I iek°ehng blijven staan Ï5UeS ®ey - de jonge Fransman is I nipt e,man bij Animo - had zijn dag I Hpm r,en sterke ex-Al-speler Z eethuis- De Brabander daar- I Was^A/r 'erm'ste als°f bet een lieve lust IMet als basis een 'superservice' 1 luim vc S "iteindelijk in drie sets. Ijl 0 aleld van tevoren rekening met van s 4 nnissers als Heethuis en Rob verloa eiPen' Beiden stonden in het i en op de Al-lijst. Trainer-speler Filip Versluys ging er bij zijn 'tactisch draaiboek' dan ook vanuit dat Heet huis en Van Antwerpen de posities één en twee zouden innemen. Daarom stel de Versluys Hulstenaar Jeroen Ver straeten als tweede man op om hem 'op te offeren' tegen ofwel Heethuis, ofwel Van Antwerpen. Frisselstein zette een lelijke streep door dit plannetje via het opstellen van Van Antwerpen als der de man. De 'zwakke' Richard Arts stond als tweede opgesteld, maar had niettemin geen moeite met de gebeles- seerde Jeroen Verstraeten. Aan Ter- neuzense zijde stond Boas Bierings 'op drie'. Hij verloor eervol via 6-4 in de derde set. Van Antwerpen beschikt over een 'wereldservice'. Typerend was dat hij vijf aces met de tweede ser vice sloeg. In de vierde partij begon Fi lip Versluys matig tegen Jorg Hiem- stra. Desondanks won hij de eerste set met 6-4. Het tweede bedrijf leverde de Belg echter in. Hij sleepte na een 4-1- en 5-2-achterstand nog wel een tie break uit het vuur, maar verloor deze met 7-5. In de derde set stelde de men taal sterke Versluys met 6-0 orde op zaken. Doordat beide dubbels een evenwichtige verdeling kenden kon een 4-2-eindstand worden opgete kend. „Het is minder uitgepakt dan ik had gedacht. Ik ben diep ontgoocheld. Jacques heeft een slechte wedstrijd ge speeld. Het hoort erbij. Iedere ploeg in deze klasse laat punten liggen. Geluk kig hebben Jacques en ik onze dubbel nog gewonnen tegen Frisselstein, on danks het feit dat we drie matchpoints tegen kregen. Natuurlijk missen we Tim Blondeel, maar dat wisten we vooraf. Ook op Jacques Gley kunnen we de laatste weken geen beroep doen, doordat hij in het buitenland dan toer nooien speelt. Vorige week moest ik noodgedwongen Ronny van Kessel op stellen. Voor die jongen is dat goed om ervaring op te doen, maar we gaven daarmee wel punten weg," aldus spe lend trainer Versluys na afloop. Beter verging het 't Halve Maantje in de eerste klasse. Tegen de gevallen landskampioen Duno uit het Gelderse Doorwerth won de Goese formatie met 5-1. Arno Jongsma en Marcel Schouw, service-volley spelend als vanouds, wonnen beiden hun singel in drie sets. Zoals te doen gebruikelijk won 't Hal ve Maantje ook beide dubbels. In de derde klasse verloor Sluiskil in Vierhoeven met 4-2. Bernd van Que- kelberghe smaakte voor het eerst het zoet van de overrwinning. Het Oost- burgse Ludo et Emergo verloor in Vu ren met 5-1 van Waalrackets 2. De re serves van Animo kregen in St.-Wille- brord met maximale cijfers klop van Rico. In de vierde klasse speelde het hooggeklasseerde Drive in Sas van Gent met 3-3 gelijk tegen Zierikzee. Hekkesluiter Hulster Ambacht ging in de vierde klasse mixed zwaar onderuit in en tegen Halsteren: 8-0. UITSLAGEN MANNEN EERSTE KLASSE (602) FRISSELSTEIN-ANIMO 4-2 - Remco Heethuis-Jacques Gley 3-6, 7-6, 6-2; Ri chard Arts-Jeroen Verstraeten 6-3, 6-1; Rob van Antwerpen-Boas Bierings 6-3, 5-7, 6-4; Jorg Hiemstra-FUip Versluys 4-6, 7-6, 0-6; Hiemstra/Arts-Gley/Versluys 6-7, 6-3, 6-7; Heethuis/V an Antwerpen-Bierings/Vers- traeten 6-0, 6-0. DUNO-'T HALVE MAANTJE 1-5 - René Obbes-Harold Schipper 1-6, 0-6; Alex van de Akker-Arno Jongsma 3-6, 6-3, 2-6; Bart van Onna-Marcel Schouw 6-4, 1-6, 4-6; Se- bastiaan Jansen-Dennis van 't Westeinde 2- 6, 6-4, 7-6; Van de Akker/Jansen-Schip- per/Van 't Westeinde 2-6, 2-6; Van On- na/Obbes-Schouw/Jongsma 4-6, 2-6. DERDE KLASSE (614) VIERHOEVEN-SLUISKIL 4-2 - R. Stoop- Bernd van Quekelberghe 0-6, 5-7; B. Tol- huizen-Riny Kort 6-0, 6-1; Michel de Bruin- Onno van Quekelberghe 3-6, 6-3, 6-3; C. Weterings-Filip Heynze 6-1, 5-7, 2-6; Stoop/Tolhuizen-Bernd van Quekelberg- be/Heynze 0-6, 6-3, 6-2; De Bruin/Wete- rings-Kort/Onno van Quekelberghe 3-6, 6- 3, 6-1. WAALRACKETS 2-LUDO ET EMERGO 5- 1 - Edwin Wesselink-Bart Gorthmanns 6-1, 6-3; Chris Visser-Duncan Blackman 6-2, 6- 4; Dirk van Duinkerken-Robin Morel 5-7, 4-6; Bas de Pauw-Ruben Verheul 6-1, 6-2; Wesselink/Van Duinkerken-Gorth- manns/Blackman 7-5, 6-2; Visser/De Pauw- Morel/Verheul 6-4, 6-2, MIXED TWEEEDE KLASSE (12) MERLETTEN-DE SCHELDE 7-1 - Davy Palmans-Virgil Greeve 6-4, 6-2; Benedikt Goderis-Jurjen Mooibroek 6-0, 6-0; Aranka Huiberts-Marjolein Meulenberg 7-6, 6-4; Isabelle van Hest-Annemarie van Schaik 6- 1, 6-1; Palmans/Goderis-Greeve/Mooibroek 7-5, 4-6, 6-4; Huiberts/Van Hest-Meulen- berg/Van Schaik 6-1, 6-1; Huiberts/Gode- ris-Van Schaik/Mooibroek 6-2, 6-3; Van Hest/Palmans-Meulenberg/Greeve 2-6, 4-6. DERDE KLASSE (23) SOUBURG-SBOZ 2 5-3 - Michel Gorsse- Edwin Doornen 6-1, 6-2; Ronald van de Broek-Richard Hoppenbrouwers 6-1, 6-0; Lucirenne Sigmond-Carmen Kaan 7-5, 3-0, walk over Sigmond; Nathaly Vinkoert-Jes- sica Bakker 1-6, 1-6; Gorsse/Van de Broek- Doomen/Hoppenbrouwers 7-6, 4-6, 2-6; Sigmond/Anneloes Schothorst- Kaan/Doomen 7-6, 6-4; Schothorst/Van de Broek-Bakker/Hoppenbrouwers 6-2, 7-5. VIERDE KLASSE (49) HALSTEREN-HULSTER AMBACHT 8-0 - Jeroen Hage-Rinke van Remortel 6-4, 7-6; Gilles van de Gruiter-Guido van Poecke 6- 4, 6-2; Mariëls Verpaalen-Tinta van Wely 6- 1, 6-1; S. Hunter-José de Wit 6-3, 6-0; Ha- fe/Van de Gruiter-Van Remortel/Van Poec- e 6-2, 6-2; Verpaalen/Hunter-Van We- ly/De Wit 7-6, 5-7, 7-5; Verp-paalen/Hage- Van Wely/Van Poecke 6-1, 4-6, 6-0; Hun- ter/Van de Gruiter-De Wit/Van Remortel 6- 1, 6-4. MLTC-ZUIDWESTHOEK 4-2 (afgebroken) - Jacco Filius-Ralph Braeke 3-6, 4-6; Den- nis de Jong-Frans Jansen 6-3, 2-6, 6-2; Han- neke Sniider-Marieke Maas 6-1, 4-6, 6-4; Corine BÏankenburgh-Esther Hendricks 5- 7, 0-6; De Jong/Fabian Probert-Brae- ke/Jansen 4-6, 6-3, 7-6; Snijder/Jeantien van den Dries-Lianne Rijk/Hendricks 7-5, 6-2; Blankenburgh/Fibus-Rijk/Jansen 6-3, 6-6, afgebroken; Van den Dries/Probert- Maas/Braeke 6-3, 0-6, 3-3, afgebroken.

de Stem | 1997 | | pagina 11