Eddy van den Hoorn sterkste Bastiaanse zegeviert knap Gelij Sterke Twan Schrijver imponeert Concours hippique in Axelse Bos op Hemelvaartsdag De Kikkers troeft De Sterre af: 3-0 Clinge s de stem de stem Vijfde editie van rallysprint in Hulst is enerverend spektakel Zeeuws-Vla] IT TENNIS SPORT ZEELAND B6 WIELRENNEN In veertiende editie van Omloop van Borsele voor junioren Postbode uit Hoogerheide soleert naar succes in koers Yerseke WIELRENNEN PAARDENSPORT SPORTNIEUWS KORT De Ruyter verslaat De Beule/Cantecleer Biezentrappers 2 pakt de dubbel Purperen Hei houdt jeugdtoernooi Inhaalprogramma korfbalcompetitie Hoek blijft baas over Botlek Jeugdtoernooien VV Koewacht VOLLEYBAL Verlies voor SBC Marco van de Bilt s VIJFDE KLASSE A DERDE KLASSE A Terecht i i i i i MAANDAG 5 MEI 1997 DoorRien de Jonge 's-Heerenhoek - Twan Schrij ver van de club R en TC Groe- newoud is op imponerende wijze winnaar geworden bij de junioren in de veertiende Omloop van Borsele. De 18- jarige havo-scholier uit het plaatsje Homoet in Gelder land, die in de slotfase voorop was geraakt met Wagenmaker, Van Spaandonck en Aarts, liep na een felle demarrage weg bij zijn medevluchters en hield een kleine voorsprong vast tot aan de finish. Schrijver, die dit seizoen al eer der een klassieker op zijn naam schreef, verklaarde: „Ik voelde me vandaag beresterk en daarom durfde ik die solovlucht wel aan." De Zeeuwen kwamen in deze boeiende wedstrijd maar weinig in het stuk voor. In de ploeg van Theo Middelkamp, die gecomple teerd werd door Frans Hendriks, Evert Doedee en Ferry Koen, stak Richard Slabbekoorn alleen in de beginfase zijn neus wat aan het venster. Wat later liet ook Ferry Koen zich even zien, maar toen het echt serieus werd moesten zij veel terrein prijsgeven. In de tweede ronde van 24 kilo meter wisten Harm Kranenvogel, Coen Loos, Marcel Kruithof, Ruud Aarts, Jeroen de Jode en Maurice Speijer een voorsprong te nemen van vijftien seconden, die wat opliep toen Jean-Pierre Verstraten zich ook in de front lijn meldde. In het peloton werd het tempo hoog opgevoerd en kwam alles weer samen. Toen Vincent Spiering een gaatje sloeg waren het Richard Slabbekoorn, Evert Doedee, Collin Burger, Alf red van Wijhe en Marco Bos die de aansluiting vonden. Het liep allemaal op niets uit. De strijd laaide opnieuw op toen na 70 kilometer elf man de kat de bel aanbonden. Onder hen Twan Schrijver, Dennis van der Hurk en Alfred van Wijhe. Die kop groep bleef enige tijd buiten schot, maar zeven achtervolgers waarbij Marco Bos, Frank Wa genmaker, Eric van Leijen en de Zeeuw Jack Schuit (die voor Dia na reed), hadden succes en sloten zich kort voor het ingaan van de laatste ronde aan bij de front strijders. Na een poging van Ruud van Spaandonck, die een gaatje wist te slaan, doken ook Schrijver, Wagenmaker en Aarts op in de spits en dit viertal luidde de finale in. Na een mislukte po ging van Ruud Aarts om op de so lotoer te gaan, toonde Twan Schrijver dat hij de meeste reser ves had. Hij koos het hazenpad op enkele kilometers voor het einde en bleef voorop. Er waren 114 vertrekkers bij de junioren. De nieuwelingen (123 vertrek kers) maakten er eveneens een mooie wedstrijd van. Bobbie Traksel was daar de grote man. De renner van WV Ede, die al eerder drie klassiekers op zijn naam schreef, voegde op de Mo lendijk een nieuwe triomf toe aan zijn indrukwekkende erelijst. Nadat Michiel Elijzen, Ewoud van der Kooy en Hans Dekkers bij het ingaan van de laatste ron de lichtjes voorop waren geko men, toonde Traksel zijn grote capaciteiten en voegde zich met een imponerende sprong bij de leiders. Bij hen moest Hans Dek kers nog afhaken. Op vijf kilome ter voor het einde ging Bobbie Traksel alleen aan de haal en maakte het karwei gemakkelijk af. Mario de Ritter van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen hield zich in het sterke gezel schap goed overeind en finishte op de achtste plaats. De Omloop van Borsele, waarvan het traject voerde door de Zak van Zuid-Be veland, was opnieuw perfect ge organiseerd door het wielerco- mité in 's-Heerenhoek. UITSLAGEN Nieuwelingen: 1. B. Traksel (WV Ede) 72 kilometer in 1.42.34, 2. op 6 sec. M. Elijzen (WV Ede), 3. E. van der Kooy (Diana), 4. op 22 sec. H. Dekkers (Wilhelmina), 5. R. Schur (Kennemerland), 6. R. Vriend (HRTC Hoorn), 7. J. Molenaar (Viking/Wa terland), 8. M. de Ritter (WV Zeeuws-Vlaanderen), 9. B. Gilling (Alcmaria Victrix), 10. F. van Kuijk (Het Zuiden), 11. M. Smeekens (De Jonge Renner), 12. E. Berkhout (Vi king/Waterland), 13. M. Dekker (Al cmaria Victrix), 14. T. Mulder (De Adelaar), 15. R. Bijnen (Het Zuiden), 16. A. de Boer (De Spartaan), 17. G. Benthem (WV Ede), 18. E. van Leijen (Groenewoud), 19. E. Oosterbosch (Wilhelmina), 20. C. Kerkdijk (De Adelaar). Zeeuwen: 23. Danny Langenberg (Middelkamp), 39. Jac- ky van Ast (Zuidwesthoek). Junioren: 1. I. Schrijver (Groene woud) 120 kilometer in 2.53.52, 2. op 14 sec. F. Wagemaker (RTC Hoorn), 3. R. Verspaandonck (Het Zuiden), 4. R. Aerts (Pijnenburg), 5. op 1.06 D. van der Hurk (Diana), 6. A. van Wij he (De Meteoor), 7. G. van de Reep (Westland Wil Vooruit), 8. op 1.38 E. van Leijen (Groenewoud), 9. F. van Katwijk (Buitenlust), 10. op 1.42 A. Rijkers (Het Snelle Wiel), 11. M. Wil- lems (Rhoden), 12. F de Jong (De Ba- tauwers), 13. op 1.57 M. Bos (Rho den), 14. F. Engelen (De Batauwers), 15. op 2.15 J. de Joode (Avanti), 16. op 3.33 C. Burger (RTC Hoorn), 17. M. Baas (Pedaalridders), 18. J. Schuit (Diana), 19. op 3.43 B. Knij- nenburg (Westland Wil Vooruit), 20. B. de Lange (CC'75). Zeeuwen: 51. F. Koen, 62. E. Doedee, 64. R. Slabbe koorn (allen Middelkamp). Door Rinus Verberkmoes Hulst - Vestingstad Hulst stond zaterdag opnieuw in het teken van de rallysport. Intussen voor de vijfde maal, met voor de vierde keer Eddy van Hoorn als winnaar. Met zijn bijna 300 paardenkrachten sterke Ford Escort Cosworth werkte hij als rapste de zes proeven in de polders tussen Graauw en Nieuw-Namen af. Hij hield er een geweldig gevoel aan over. Een zonovergoten markt met het oude stadhuis als achtergrond gold zaterdag als decor voor start en finish van de vijfde rallysprint die in Hulst werd gehouden. Een enerverend spektakel, dat in de polders van de basiliekstad tot ontknoping kwam. De beheersing van en de samenwerking tussen mens en machine werden hier op dermate wijze op de poef gesteld dat de adrenaline sneller door de aderen ging stromen. Soms tot net over de rand, moesten diverse pi loten ontdekken. Voor hen eindig de de strijd met hun makker eer der dan voorzien door een buite ling in de sloot of door een finish in een weiland. In alle gevallen zonder ernstig persoonlijk letsel. Wat dat betreft viel het allemaal mee, kon organisator Nico Bies heuvel beamen. Eveneens een gevolg van het feit dat de bontgekleurde racemon sters moeten voldoen aan zware keuringseisen wat veiligheid be treft. Extra versterkingen in de wagen, helmpje op en uiterste concentratie moeten daarna vol doende zijn om de sporen krijgen de paasrdenrachten in toom te houden. Voor soms met 300 paar denkrachten uitgeruste wagens betekende dat snelheden halen van, zoals winnaar Van den Hoorn deed, 215 kilometer per uur. En dat op smalle polderwegen, die zaterdag eveneens leuk bezet wer den door van de natuur, de zon en stilte genietende fietsers. Een schril contrast waarbij beiden el kaar moesten mijden. Of elkaar moesten accepteren. In beide gevallen leverde dat nooit problemen op. Kenners hielden het zelfs op 'te mooi.' Zoals de af vaardiging van de Achtmaalse rallycross, het trio Roland, Miran da (Hoeven) en Gerardus van Egt- eren (Heerde), die wat minder gunstige omstandigheden had ge wild. Nu zagen deze officials in hun haakse bocht nauwelijks 'ka nonnen' de fout in gaan, de losse steenslag ten spijt. Daarnaast misten zij de nacht, want dan waren die rood op gloeiende remschijven zo mooi te zien. Iets waarvoor de latere win naar Eddy van den Hoorn met zijn co-piloot Hans van Beek eveneens in was. „Volgend jaar een nacht van Zeeuws-Vlaanderen zou met wat extra proefjes aardig zijn," opperde hij na zijn vierde zege op rij in het Zeeuwse en zijn derde op rij in de laatste periode. Pal voor Hulst schreef de Putten- aar namelijk de Zuiderzeerally en de Tulpenrally op zijn naam. In de rallysprint is hij echter geen lei der. Van Hoorn schreef namelijk niet in voor dit kampioenschap, maar gaf de voorkeur aan de zoge naamde 'Dutch rally open'. Een klassement waarvoor hij deze week, dinsdag, afreist naar Zwe den om daar mee te doen aan de Zuid-Zwedenrally. In Hulst moest viervoudige win naar Eddy van den Hoorn in eerst instantie fikse strijd leveren met zijn rivaal Jan van de Marei, die na de eerste proef twee seconden voorsprong had genomen. In de tweede proef moest Van de Marei drie seconden toegeven en dat be tekende een tel winst voor Van den Hoorn, die in de derde test, in tussen bekend met het parcours, vol gas gaf en een kloof van tien seconden sloeg. In de vierde proef werd die kloof tot veertig secon den vergroot en dat betekende dat de slag geslagen was. Toch gaf Van de Marei zich niet gewonnen. Hij nam risico's, iets teveel zelfs en verliet in die strijd daardoor het uitgestippelde par cours, waardoor hij definitief af haakte via een landing in een wei land. Kortom, pech voor Van de Marei en een voortzetting van de succesreeks voor Van den Hoorn, die met name genoot van de chica ne bij boer Boënne. Hier knalden de wagens over de dorsvloer dwars door de schuur, om vervol gens weer met brullende motoren en snelle acceleratie de weg op te zoeken. Voor Van den Hoorn een aparte belevenis, die hij vergeleek met het nemen van het bruggetje bij Barthlehiem in een Friese ral ly. Evenals vrijwel alle deelne mers, behalve de pechvogels, blik te Van den Hoorn terug op een ge slaagde ontmoeting. Een rally die als parcoursverkenners en eerste laagvliegers via de ideale lijn twee burgemeesters had. Eerste burger Kessen uit Hulst in een Ford KA en zijn evenknie uit Veenendaal, Brink met een Porsche. Samen met de talrijke bezoekers, zelfs vanuit Hengelo, zagen zij hoe Theo van de Berg (Rijswijk) met navigator Etienne Struijs (Rotter dam) zegevierde bij de categorie Nissan Micra, Piet van Hoof (Win- terle) met Joost Verbeek (Eindho ven) als beste sprinter uit de bus kwam en dat Edwin Abbring (Son) en Ed van Kessel (Son) de sterksten waren in de Formule-2. Bij de Cinquecento ging de winst naar René van Oosten en Mike Jansen. Samen met de 124 andere deelnemende wagens etaleerden zij zich op het Hulster marktplein, dat tot vrijmarkt voor racewagens was gebombardeerd, op een mo ment dat de klokken van de basi liek de gelovigen opriep na eerder op de dag de zaken vanuit de hoogte in de gaten gehouden te hebben. Alles bijeen genoot alles wat rallyliefhebber was, terwijl Zandberg zich weer een dagje het Zandvoort van Zeeland mocht Een van de deelnemers aan de rally sprint in Hulst neemt een haarspeldbocht bij het dorpje Paal. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Yerseke - Wilfried Bastiaanse kreeg zaterdag de bloemen in Yer seke, waar 73 amateurs de strijd aanbonden. De postbode uit Hoogerheide ontsnapte tien kilo meter voor het einde uit een kop groep van dertien man en sloot zijn solovlucht met allure af. Nadat Robert de Poel in de eerste 15 kilometer actief was geweest, deelden Bastiaanse en Lambregts een tijdje de lakens uit. Zij kregen 30 seconden voorsprong en verzamelden genoeg punten om de bergprijs (Bastiaanse) en de leidersprijs op zak te steken. Na 50 kilometer kregen zij echter gezel schap van de Belgen Mathijssen en Moeskops, de Nieuw-Zeelander Da- hlberg, Rob Sienders, Peter Mol, Mare van Hees, Ruud Havermans, Dennis Mesu, Dave Simpson, Francois Fran se en Pierre Staayens. Deze hoofd macht liep steeds verder weg van de rest en de beslissende bres was gesla gen. Wilfried Bastiaanse voelde zich deze middag zo sterk om daarna in zijn eentje op pad te gaan. De Nieuw-Zee lander Neten Dahlberg ging nog wel op jacht naar de leider, maar deze liet zich niet meer verschalken. De wielerdag in Yerseke bracht 150 deelnemers aan het vertrek, die ver deeld waren over zeven KNWU- jeugdcategorieën, terwijl de dikke bandenwedstrijden eveneens niet te klagen hadden over deelnemers: 70. UITSLAGEN Amateurs: 1. W. Bastiaanse (Hoogerheide) 90 kilometer in 2.07.35, 2. op 18 sec. N. Dahl berg (Nieuw-Zeeland), 3. op 24 sec. T. Moes kops (België), 4. D. Mesu (Middelburg), 5. R. Mathijssen (België), 6. W. Lambregts (Ulven- hout), 7. Rob Sienders (Zwijndrecht), 8. P. Mol (Kapelle), 9. M. van Hees (Zundert), 10. R. Havermans (Nieuw-Vossemeer), 11. D. Simpson (Australië), 12. F. Franse (Kwaden- damme), 13. P. Staayens (België), 14. op 53 sec. W. Geijs (Kwadendamme), 15. P. Heeren (Sprundel), 16. N. van de Klundert (Woensd- recht), 17. M. Groffen (Roosendaal), 18. P. Coehorst (Tilburg), 19. T. Schalk (Galder), 20. M. Christiaansen (Australië). JEUGDCATEGORIEËN KNWU 8 jaar: 1. Moniek van de Ree. 6. Jacob de Roo (Biezelinge). 9 jaar: 1. Geert van de Zande. 10 jaar: 1. Moniek Rotmensen, 7. Renske Doedee (Kloosterzande). 11 jaar: 1. Freddy van Schilt, 12. Paul Israël (Kruiningen). 12 jaar: 1. Mon Meijens, 11. Raoul Poortvliet (Kortgene), 13. Dennis Martens (Koewacht). 13 jaar: 1. Steven Schets, 5. Iwan van Hoorn (Wilhelminadorp), 7. M. Minnaart (Middel burg). 14 jaar: 1. Marco Wesseling, 4. Mare Dron- kers (Goes), 12. Marc Aarts (Kruiningen) 18. J. Dieleman (Vlissingen). Dikke banden 6, 7 en 8 jaar: 1. Harm van de Zande (Yerseke) 2. Charlotte van Loo (Yerse ke), 3. Stefan van Beveren (Yerseke). 9, 10 en 11 jaar: 1. Rik Lugtenburg (Goede reede), 2. Mark de Munck (Yerseke), 3. Koen Mosselman (Kruiningen). 12, 13 en 14 jaar: 1. Frans van Driel (Yerse ke), 2. Evert Nijsse (Hoedekenskerke), 3. R. van der Maas (Goes). Wilfried Bastiaanse komt juichend over de finish in Yerse ke na zijn vlucht van tien kilometer. De wielrenner uit Hoogerheide zette zo de kroon op een goede koers. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze paardensportmedewerker Axel - Traditiegetrouw houdt de RSV Axel (landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes), donderdag 8 mei, He melvaartsdag, een concours hippi que. Het Hemelvaartconcours is zo'n 25 jaar geleden ontstaan als pony concours, maar is nu uitgegroeid tot een volwaardig concours voor paar den en pony's. Ruim 175 dressuurruiters hebben zich aangemeld, waarvan er ook 130 de tweede proef rijden in het middagpro gramma. Daardoor zijn er die dag in de dressuurwedstrijd ruim 300 proeven te zien. Vooral in de hogere klassen komen goede combinaties in de ring, zoals Luc Savat met Kairouan van De Zwinrui- ters, Carla Haak met Icara van De Oranjeruiters, Jan Noordhoek met Hur- by en Laura Broodman met Gobert van De Zwinruiters, Diana Boone met Tem plar van De Biezenruiters en Maya van Wezel met Amadeus van de Oranjerui ters. Deze combinaties starten in de Zl- klasse. In de Z2-klasse slechts twee combina ties, te weten Christian van Dorsselaer met Harvy van de ruiterclub Hulst en Cathalijne van Gorsel met Calypso van De Vlaandertseruiters. Bij de Z2-pony's eveneens twee combinaties. Aimee de Rooy met Lizet van De Weelruiters en Angela Daane met Amedijk's Orin van Zuid-Beveland. Deze 15-jarige amazo ne is geselecteerd voor de Europese po- nydressuurkampioenschappen. Ze heeft ruim 75 winstpunten bijeen gereden. De springrubrieken voor de pony's en paarden kennen nog steeds bijschrijvin gen. In de B-klasse paarden staan twin tig deelnemers op de startlijsten, waar onder de prijswinnaars van het konin- ginneconcours in Kloosterzande: Anna bel Synesael met Adventure van Graeve Jan, Rachel Bergs met Hidalgo van de ruiterclub Hulst en Simone van Wezel met Amadeus van De Oranjeruiters. Bij de L-paarden staan er zo'n 25 com binaties op de lijsten met eveneens de prijsrijders van vorige week. Zoals San dy den Exter met Veersedam Frisbee en Kir Royal van Kortgene, Jan Noord- hoek met Juventus van De Zwinruiters, Luc Cornelissens met Panter en Prins Forever van Hulst. De M-klasse kent eveneens een sterke kogproep met Carolien de Munck met Emforosa en Marteijn Cerpentier, bei den van De Oranjeruiters, Jeroen Burm met Kartouche en Luc Cornelissens met Imposant Star, beiden van Hulst en Mark Broodman met Gobert van De Zwinruiters. Zowel de paarden- als ponyspringcom- binaties krijgen de gelegenheid twee parcoursen af te leggen. Eerst een klas siek en daarna een progressief parcours. De parcoursontwerpers zijn Bram Wat- tel uit Vrouwenpolder en Paul Burm uit Kapellebrug. Het concours begint om 09.00 uur met de dressuur, om 13.30 uur is er een courroussel onder leiding van Piet Kosters, waarna het concours weer verder gaat. Hulst - In het Hulster zaalvoetbal gebeurde afgelopen week weinig opzienbarends. Opmerkelijk was wel de nipte zege die kampioen De Ruyter op 't Anker/schelfhout boekte. Met 6-5 ze gevierde de koploper en liep daardoor uit naar 25 punten voor sprong, omdat concurrent De Zaak gelijk speelde. UITSLAGEN De Beule/Cantecleer-De Zaak 3-3, ZVH Morres 4-Neckermann 3-2, De Driehoek-Première/Zaman 2 3-0, De Ruyter-'t Anker/Schelfhout 6-5, De Reizende Man-La Place 8-2, Ros Beijaart/Micro Elektro-The Cor ner 3-1, ZVH Morres 5-IZV 2 5-11. STANDEN A-klasse: De Ruyter 25-75, De Zaak 25-50, De Driehoek 24-47, ZVH I Morres 4 24-47, De Beule/Cantecleer 25-46, Rabo 23-43, 't An ker/Schelfhout 24-42, Neckermann 24-39, ING 23-38, Première/Za- man 2 24-37. B-klasse: 't Ros Beij aart/Micro Elektro 25-46, Den Dullaert 24-36, IZV I 2 24-30, De Meerpaal/DLC 21-21, De Reizende Man 25-19, De Bree/De Kroon 24-17, The Corner 24-17, La Place 24-9, ZVH Morres 5 24-£ Axel - Biezentrappers 2-Biezentrappers 3 stond met nog slechts 10 seconden te spelen 0-0 in de finale van de strijd om de beker in het regionale zaalvoetbal voor vrouwen. Biezentrappers maakte toen 1-0 en werd daardoor bekerwinnaar. De bijbeho- j rende bloemen werden door Paul Strooband overhandigd. Bie zentrappers 2 werd eerder kampioen in de competitie en pakte dus de dubbel. Het treffen Peters-De Vliegher werd 2-6. Op 13 mei wordt bekeken of er een ruimte is voor een Zeeuwse vrou- wencompetitie. Hoek - De supportersvereniging Purperen Hei houdt vandaag, maandag 5 mei, een toernooi voor E- en F-pupillen. Aan het sportieve treffen doen bij de E-zeventallen teams van Sluiskil, i Biervliet, Hoek, Philippine, Graauw, Axel, Terneuzen, IJzendij- ke en Hontenisse mee. Bij de F-zeventallen komen de kleinsten van de voetbalclubs I Sluiskil, Graauw, HW'24, Axel, Philippine, Biervliet, Terneu zen, Hontenisse en Hoek binnen de lijnen. Gespeeld wordt op de terreinen op sportpark Denoek en gastheer is Jan Noordhoek. Terneuzen - In de korfbalcompetitie werden slechts enkele in- haal wedstrijden gespeeld. UITSLAGEN LANDELIJK Eerste klasse G: Ventura Sport-Vriendenschaar 12-14. AFDELING Reserve promotieklasse A: Ventura Sport 2-DVS 2 17-12. Eerste klasse B: Merwede 4-Korbatjo 11-15. Vierde klasse A: TOGO 4-Luetor 4 14-14. Vierde klasse B: ONDO 5-Olympia 3 12-3, Animo 5-KVK 2 9-4, Zuid westers 4-TOGO 5 5-6. STANDEN Eerste klasse G: KOAG 12-20, Tjoba 12-20, Vitesse 12-12, Vrienden schaar 12-11, Ventura Sport 12-10, Kinderdijk 12-9, ADO 12-7, Alba tros 12-7. Reserve promotieklasse A: Ventura Sport 2 12-22, ADO 2 12-21, Oran je Wit 3 12-18, Animo 3 12-12, DVS 2 12-11, Kinderdijk 3 12-6, Swift I 4 12-5, Merwede 3 12-1. Eerste klasse B: Albatros 4 12-17 Snel 3 12-17, Volharding 12-16, TO GO 2 12-13, Ventura Sport 4 12-11, PKC 8 12-8, Korbatjo 12-8, Mer wede 4 12-6. Terneuzen - In de tweede klasse A van het landelijke vrouwen- I voetbal versloeg Hoek in een belangrijk degradatieduel naaste concurrent Botlek met 0-4. Voor Terneuzense Boys stond er niets meer op het spel. In Tricht werd er met 8-1 verloren van de j plaastelijke vereniging met dezelfde naam. UITSLAGEN RWH-Zwart Wit'23 2 1-3, Vlissingen-Ter Leede 2 1-2, 's-Gravenzan- de-Capelle 2-4, Tricht-Terneuzense Boys 8-1, Stedoco 2-Rijsoord 2 4- 0i Botfék-Öoek 0-4. STAND Zw^ip/T2& 2 21-50, Capelle 21-47, Vlissingen 21-46,.,Terh.euzense Boys 22-34, Ter Leede 2 20-30, 's-Gravenzande 22-29, Stedoco 2 21-28, Tricht 21-26, Hoek 22-20, Botlek 21-19, RWH 20-18, Rijsoord 2 21-9. Koewacht - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Koe wacht houdt zaterdag 17 en maandag 19 mei (tweede pinkster- j dag) het jaarlijkse Willy Martens-jeugdtoernooi. Zaterdag komen vanaf 09.00 uur de E- en F-pupillen in actie en in de middaguren binden D-pupillen zeventallen de strijd aan. Maandag beginnen de wedstrijden eveneens om 09.00 uur met het toernooi voor D-pupillen elftallen. Aansluitend starten de toernooien voor B- en C-junioren. In totaal komen 52 teams van j 20 deelnemende verenigingen in actie. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - In de volleybalcompetitie in het district Zeeland I stonden er afgelopen zaterdag nog enkele wedstrijden op het F programma. Vorige week waren alle kampioenen al bekend, dus er stond niets meer op het spel. In de promotieklasse mannen bleek nogmaals dat het seizoen voor De Sterre veel te lang is. De Zuiddorpenaren verloren on geïnspireerd met 0-3 bij De Kik kers. Bij de vrouwen won De Sterre in de eerste klasse de wedstrijd tegen Savok 2 met 3-1. VROUWEN EERSTE KLASSE DE STERRE-SAVOK 2 3-1 (13- 15, 15-9, 15-2, 15-3) - Savok kwam heel gemotiveerd uit de startblokken en wilde er in zijn laatste competitiewedstrijd nog eens flink tegenaan. Tot 6-6 ging het gelijk op, maar dankzij een goede opslag pakte Savok de eerste set met 13-15. Ook in de tweede set sputterden de be zoeksters nog even tegen, maar toen schakelde De Sterre een tempo hoger en werd de opslag door de thuisploeg beter ver zorgd: 15-9. Ook de derde en vierde set waren een gemakkelij ke prooi voor de Zuiddorpen aren. Mireille de Foer en Natha lie Dierick maakten voor de thuisploeg veel punten met hun vlijmscherpe opslag. MANNEN PROMOTIEKLASSE DE KIKKERS-DE STERRE 3-0 (15-5,15-9,15-12) - Vorige week viel in de promotieklasse de be slissing voor het kampioenschap toen De Sterre van Morres 2 ver loor. Hierdoor was deze wed strijd slechts een formaliteit. Toch speelde de thuisploeg met veel beleving en scoorde vooral veel met de middenaanval. De Zuiddorpenaren verzorgden de pass slecht en hadden bovendien een te gemakkelijke service, AI-1 leen in de laatste set kwamen del bezoekers nog even terug, rossi I De Kikkers zegevierde op dtl warme zaterdagmiddag overtui-l gend met 3-0 en dat was voordel thuisploeg een ongekende weel-I de. Het seizoen is voor De Sterre I in de afgelopen weken als eenl kaarsje uitgegaan. „Het seizoen! duurde voor ons blijkbaar an-1 derhalve maand te lang," zei Ho-1 nald van de Vijver van De Sterre I na de wedstrijd. Zaterdag speelt I De Sterre nog de bekerfinale met I Ardito, Dynamo en Mytilus M sporthal Nassaulaan in Middel-1 burg. Koen de Coek maakte be-1 kend te gaan stoppen. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: De Sterre-Savok I 3"L ,J Tweede klasse: BOK 3-YVC 2 WR-Scheldesport 2 1-3. MANNEN Promotieklasse: De Kikkers-U Sterre 3-0. Van onze biljartmedewerker Tilburg - SBC heeft zich v»| de gewestelijke eindstrijd var I Zuid-Nederland niet kunne'-1 kwalificeren voor het natio-1 naai kampioenschap voor driebandenteams op groot bu-| Jart- In biljartcentrum JETO te TM burg verloor SBC met 4-2 ®s| Touché Tilburg, Rooftop Ro°s'F endaal en Nazareth Maastri® I Berrry Dallinga, Louis DalWjl en Pierre Rammeloo wonnen fl een partij, maar dat was niet vol I doende om de laatste plaats in poule van vier te ontlopen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Clinge stelde via een krappe 1-0-zege tegen Hoofdplaat de titel veilig inl de vijfde klasse A van het KN-' VB-zondagvoetbal. Marco vang de Bilt scoorde kort voor rustl het enige doelpunt. Hontenisse speelt zondag 11 mei| thuis om 14.30 uur de eerste wed-1 strijd in de nacompetitie tegen 1 Zeelandia. Een week later staat I dat duel eveneens op het pro-1 gramma, maar dan in Middel burg. CLINGE-HOOFDPLAAT 1-0 - Een nerveus duel van Clinge-zij- f de. De ploeg moest winnen om zeker te zijn van het kampioen schap. Bij een gelijkspel of verlies kon het nog misgaan als Zeelan- dia van Oostburg won. Dat deed de Middelburgse for- i matie ook. Clinge wilde niets aan toeval overlaten en zocht vooral in het begin nadrukkelijk de aan val. De thuisploeg kreeg een bui tenkans om op voorsprong te ko men, maar de jeugdige Peter j Drumont miste vanaf elf meter. Door Peter Snelders Terneuzen - Terneuzense Bov riodekampioenen in de derdt terdagvoetbal niet zo hoopvi tegen Bevelanders biedt uite gezien het kwaliteitsverschil thuisploeg dat duel moeten rustig in de 'zetel' af kunnen] anders-WIK'57 zou aflopen, matie komende zaterdag teg angst-tegenstander waarvar laatste competitiewedstrijd i Toen oogde Terneuzense Boys een tikje uitgeblust. Dat was ook nu in de eerste helft tegen Bevel anders 'hëUgevdl. 'Er was nauwe lijks bezieling en daardoor kon het dit seizoen veel geplaagde Be velanders (volgens de begeleiding raakte dat team dit seizoen in to taal twaalf spelers kwijt door al lerlei omstandigheden) greep op het treffen krijgen. Het voetbal van de bezoekers was erg simpel: lange halen snel thuis! Van enige opbouw was nauwelijks sprake, maar die opportunistische speel- wijze gekoppeld aan de fysieke gesteldheid bracht de thuisploeg toch regelmatig in de problemen. Vrijwel iedere hoge bal was ge vaarlijk voor het Terneuzense Boys-doel. Daar leverden de be zoekers veel strijd en buitten de lengte van het spelerspotentieel goed uit. Terneuzense Boys ging een beetje mee in dat opportunis tische spelletje en vergat daar door te 'voetballen', hetgeen nu juist de kracht is van de oranje- zwarte formatie. Pas na rust rea liseerde de thuisploeg zich dat het de zaken anders aan moest pakken. Toen ook stonden de be zoekers met 0-1 voor. Uit een fraaie strakke corner van Kees de Haze torende Jerry Strating bo ven iedereen uit en knikte 0-1 te gen het net. De thuisploeg had overigens een vijftal minuten daarvoor pech dat de goed spe lende Peter Landa met een snoei hard schot de lat trof. Terneuzense Boys-trainer Jaap dossen moet in de rust met niet Van onze tennismedewerker Terneuzen - De Eikenhof uit Koewacht reisde met opgehe ven hoofd af naar Middel-, pprg voor de confrontatie metl MLTC, koploper en regerend] kampioen van de Zeeuwse; hoofdklasse. Ook na afloop) kon men tevreden zijn in het] Koewachtse kamp, ondanks een 5-1-nederlaag. De Eikenhof blijft tweede staanjj in de rangschikking. Een plaatsj vaar aanvoerder Rudi MartensS naar streeft. „We hebben terecht! y?T van de kampioen' 1LTC. Wij gaan voor de tweede] P aats. Mooi meegenomen was] wat dat betreft het 4-2-verlies| van concurrent 't Halve Maantje] ogen Souburg. Tegen Remcoi Maandag van MLTC had Marei e Brouwer kansen om de winst] aar zich toe te halen. Zowel inl e eerste als tweede set stond de denhof-speler met 5-4 voorj

de Stem | 1997 | | pagina 18