en antie, triand! 'Trein op juiste spoor houden' Sluiskil licht favoriet in duel met STEEN Zeeuwse crosscup start in Kruiningen Vrouwen Hulster Ambacht blijven winnen Aandacht voor jeugd wielerronde Yerseke rkamer UITSLAGEN STANDEN ZILVEREN SCHOEN DE STEM SPORT ZEELAND B3 Zeeland Heinittnszand, rt. Tweede stek achter Souburg in hoofdklasse Zeeuwse districtscompetitie Oud-zwemkampioen Tonny Veerman nieuwe voorzitter Zeeuwse atletiek Goes start strijd algeheel periodekampioenschap bij Rood Wit Voetbal SPORTNIEUWS KORT Dikke van Dale op herhaling WIELERSPATTEN DE STEM TOPSCORERS-KLASSEMENT x 62 I opgezet. Nieuwbouw- Iworden zodanig ont- 1 er geen obstakels voor ter zijn. Ook in de wijk Igeving worden specia- ■gelen genomen voor Jobiele en kwetsbari lals ouderen en mensen Indicap. Jjkheid speelt een rol, ale veiligheid. Als een lldoet aan de eisen van ]endigheid, toeganke- i aanpasbaarheid krijgt urmerk van de ouderen- Jen woning met dit Se- is overigens geschikt teftijden, dus niet alleen Jeurig vurenhout. Wie voering kiest, kan het Jtsen in de kleuren die Irkamer passen. Deze Indig te monteren. Taal gemaakt voor kin- Irdoor onder meer een pd en afgeronde trapt- He hoogslaper in hoog- I de allerkleinsten laag hoogslaper een mee- bor-stap met het kind lel past zich aan aan de i i i i i ZATERDAG 3 MEI 1997 Uil Ui Fax; 0113-569566 I n in de laatste trend metaal I een bij "Oase" de Trendsetter. vlaapkamer met veel kastruimte iecor, óók vrijstaand te plaatsen Van onze tennismedewerker lerneuzen - De vrouwen van Hulster Ambacht blijven goed presteren in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtsten- niscompetitie. De Hulsterse formatie won tegen De Bos kreek voor de derde keer in successie. Hulster Ambacht moet alleen Souburg voor zich dulden op de ranglijst. TENNIS Tegen het Breskense De Boskreek versloeg aanvoerster Lisette van gaever in de eerste partij zonder noemenswaardige moeilijkheden de allesbehalve zwakke Karin de Bruyckere: 6-3, 6-2. De Boskreek plaatste een geslaagde tegenstoot via 7-5-winst in de derde set van Emmy Blackman tegen Michelle Deltour. Verder wonnen de Hul sterse dames Gerda de Moor en Monique van Rattingen simpel van respectievelijk Dity Boeck- hout en Anita Maas. De dubbels werden over beide partijen ver deeld, waardoor een eindstand van 4-2 kon worden opgetekend. „We spelen voor het eerst mee in de hoofdklasse. We hopen op be houd. Vorig jaar werden we kam pioen in de eerste klasse, maar de hoofdklasse blijkt toch een stukje moeilijker," aldus aanvoerster Dity Boeckhout van De Bos kreek. Lisette van Gaever, haar 'collega' van Hulster Ambacht: „We staan goed. Of we op het kampioenschap mikken? Ja, we gaan ervoor." Het Aardenburgse SJEF staat keurig op de derde plaats. In Ter- neuzen werd tegen de plaatselij ke reserves met 3-3 gelijk ge speeld. Voor Animo zegevierde Bep van de Vijver knap over Cl- speelster Ria Sterrenberg: 6-3, 6- 2. Trudy Blokland (Animo), Rita de Clercq en Christianne Dhont (beiden SJEF) wonnen allen hun partij in drie sets. In de dubbels moesten eveneens driesetters uit sluitsel brengen. Ook hier was er uiteindelijk sprake van even wicht. „We hebben tegen SJEF van ne gen tot vijf uur op de baan ge staan door al die drie-setters. Tot op heden gaat het redelijk. We hebben gemiddeld drie punten per wedstrijd behaald," aldus captain Els König van Animo 2. Regerend kampioen Animo 1 doet dit jaar niet mee voor de bo venste plaatsen. Tegen hekke- sluiter Yerseke werd met 3-3 ge lijkgespeeld. De drie winstpun ten voor Animo waren voor de volle honderd procent de ver dienste van Ria Wisse en Tiny van Zweeden. Koploper Souburg was in Krabbendijke goed voor een royale overwinning op De Klappers: 0-6. UITSLAGEN DISTRICTSCOMPE TITIE VROUWEN Hoofdklasse: Animo-De Klappers 4- 2, Souburg-Yerseke 6-0, De Bos- kreek-Animo 2 2-4, SJEF-Hulster Ambacht 2-4, De Klappers-Souburg 0-6, Yerseke-Animo 3-3, Animo 2- SJEF 3-3, Hulster Ambacht-De Bos kreek 4-2. Stand: Souburg 19, Hulster Ambacht 17, SJEF 14, Animo 2 12, Animo 1 en De Boskreek 10, De Klappers en Yer seke 7. Vari onze wielermedewerker ïerseke - Tijdens de 22e wielerronde van Yerseke (vandaag) nordt een omvangrijk programma afgewerkt. Door Fred Rabout Aardenburg - Tonny Veer man is de nieuwe voorzit ter van de Zeeuwse atle tiek. Als regiocoördinator opvolger van Frank Bor- dui. De 43-jarige Aarden burger, bankdirecteur van beroep, weet ongetwijld als geen ander wat er in een sporter omgaat. Was zelf in zijn actieve sport- loopbaan Zeeuws kam pioen in drie disciplines. Iets wat wellicht nog geen enkele provinciale sporter hem heeft voorgedaan. Wat dat betreft hoeft hij zich dus niet in te werken. ATLETIEK Bestuurlijk weet hij ondertussen ook wel hoe de wereld in elkaar steekt. Het moet dus de juiste man op de juiste plaats worden. Hij geeft te kennen dat het een beslissing is geweest waar ruim over nagedacht is. „Ik wist dat de kandidaten niet in rijen van vier stonden te dringen toen Frank kenbaar maakte, om na zes jaar de kar getrokken te hebben, de voorzittershamer te willen overdragen. Ik stond eveneens niet te dringen, maar besefte wel dat het werk gedaan moest worden. Het overkoepel end orgaan van de Zeeuwse at letiek heeft daarvoor een te be langrijke functie. Ik heb nog steeds via mijn zoon Rutger de nodige 'affiniteit met de atletieksport en besef dat er tijdens mijn actieve sportloop- baan ook mensen waren die be stuurlijk bezig geweest moeten zijn. Zonder hen gaat het im mers niet, al besef je dat op die momenten niet." Veerman, die bestuurlijk onder meer betrokken was bij de be ginperiode van de atletiekvere- Tonny Veerman, de nieuwe man aan het roer in het Zeeuwse atletiekwereldje. niging De Wielingen, hoopt dan naast zijn werk en vele andere bestuurlijke functies nog de tijd te vinden om de atletiek leiding te geven. „Het wordt een kwes tie van tijd indelen, maar dat heb ik inmiddels al wel een beetje geleerd en ik heb van Frank begrepen dat er een goed team zit waar ik straks tussen kom." Veertien keer was Veerman Zeeuws zwemkampioen op de rugslag en borstcrawl. Zijn 1,08 op de rugslag, gezwommen in 1971, hield zeven jaar lang stand in de recordboeken. Twee keer was hij Zeeuws kampioen wielrennen. In 1972 en 1973. Bracht het tot de miliaire wie lerploeg van Chris Delbressine en won bij de liefhebbers in 1978 de toen nationaal hoog aangeschreven Smokkelronde, FOTO CAMILE SCHELSTRAETE om vervolgens in de triatlon- sport ook de beste van de pro vincie te worden. In 1982 won hij de eerste triatlon in Zeeland, de driekamp in Vlissingen, voor Kim Reynierse. Won in 1984 de triatlon van De Braakman voor het toen nog aanstormende ta lent Jan Louisse. Kortom, wat er in het lichaam en de geest van een sporter omgaat, hoeft hem niet verteld worden. „Dat weet ik wel zo'n beetje, al veranderen de tijden. Je ziet tegenwoordig steeds meer jongens en meisjes afhaken zo rond hun zestiende jaar. Niet alleen in de atletiek, maar ook bij andere sporten. Ik wil dan ook in de nabije toe komst eens een onderzoek laten verrichten naar deze materie. De sporttalenten die tijdens het provinciale sportgala de laatste jaren genomineerd zijn, waar zijn die gebleven? Dat heeft mijn interesse." „Als we de oorzaken op kunnen sporen kan wellicht ook een me dicijn gevonden worden. Het zijn dan met name de sporten waar veel energie in geïnves teerd moet worden, zoals atle tiek en wielrennen, maar helaas vind je het ook bij andere tak ken van sport. Een ander puntje is dat ik graag en dan met name specifiek in de atletieksport, de kennis van een John Vermeule en Kim Reynierse zou willen aanwenden voor de jeugd. Toch twee jongens die jarenlang tot de nationale top hebben be hoord. Van hun kennis moeten we gebruik kunnen maken. Wat de rest betreft kan ik nog weinig zeggen. Ik weet daar nog te wei nig van om er zinnig over te kunnen praten." „Toen ik mijn beslissing geno men had en de Zeeuwse atletiek mij aanvaardde, belde Frank Bordui me op met: 'Tonny kom maar naar me toe en neem een lege koffer mee, want daar gaat het archief in.' Dat archief ben ik nu nog aan het doorspitten. Verwacht dus nog geen uitge stippelde route." „Bovendien denk ik dat mijn voorganger het niet slecht deed. We gaan er in ieder gevel en thousiast tegenaan. Het is een te mooie sport om het zonder voor zitter te moeten doen." lat begint al om 10.00 uur en sordt afgesloten om ongeveer 745 uur. Er worden wedstrijden fhouden voor de jeugdcatego- ieën van de regio Zuid-West, öike bandenwedstrijden voor de eugd van Yerseke en omgeving m als hoofdmoot is er een koers oor elite- en neoamateurs, die 15.30 uur begint, io Tolhoek van het organiserend omité zegt: „Wij hebben er alles "ngedaan om er een mooie wie erdag van te maken, waarop ook 'e jeugd flink aan zijn trekken tornt, Uitgangspunt daarbij was mulering van de jeugdwielren- jport in ons land en speciaal in -eeland. Voor het eerst sinds tien aar worden in onze provincie jeugddistrictswedstrijden ehouden. In elke categorie zijn ien fraaie bekers te verdienen en 'Maf nummer 11 ontvangt men ffl medaille." v0 Tolhoek verwacht dat bij de ®ateurs zo'n zestig renners op zullen gaan. Onder hen ren- i® met klinkende namen als "ud Havermans (vorig jaar win- aar in Yerseke), Edward Faren- lout' Mario van Vlimmeren, Nico M de Klundert, Rob Plandsoen b de prijsrijder bij uitstek Rob "fflders. Maar ook de Zeeuwse ntomg mag er zijn. Peter Mol, Franijois Franse, Antoine Goense, Wilfred Geijs, Johan van Schaik, Johnny van der Klooster en Wal ter Schmid staan immers hun mannetje. Op het 2 kilometer lan ge parcours zit een venijnig klim- metje. Dat 'kuitenbijtertje', dat 45 keer genomen moet worden, kan voor een aantal renners wel eens moeilijk verteerbaar zijn. De toegang bij het wielergala in Yerseke is gratis. Start en finish liggen op de Korringaweg. PROGRAMMA 10.00-11.30 uur: jeugdcategorieën re gio Zuid - West in de leeftijd van 8 tot 11 jaar. 11.30-12.30 uur: Dikke Bandenwed strijden (7 tot en met 14 jaar). 12.30-15.15 uur: jeugdcategorieën Zuid - West (12 tot en met 14 jaar). 15.30 uur: amateurs, afstand 90 kilometer. Van onze atletiekmedewerker Kapelle - Het seizoen om de Zeeuwse crosscup start dit jaar niet zoals gebruikelijk met de Nollecross in Vlissin gen, maar met de Inkelcross in Kruiningen, op zaterdag 25 oktober. De afsluiting van de ze crosscompetitie vindt plaats op zaterdag 14 februari met de Hernesseroordcross in Middelharnis, waar dan te vens de prijsuitreiking zal plaatsvinden. ATLETIEK In totaal zal de strijd om de Zeeuwse crosscup weer over acht wedstrijden gaan waarvan de zes beste resultaten meetellen voor het eindklassement. Deze kalen der werd tijdens de technische vergadering van de KNAU Zee land in het gemeenschapshuis De Vroone in Kapelle gepresenteerd en aangenomen. Een vergadering waarin de nieuwe regiovoorzitter Tonny Veerman een geslaagd de buut maakte. Hij gaf te kennen dat hij het als zijn grootste taak ziet de verbindingen te verzorgen tussen de KNAU en de Zeeuwse verenigingen, want met name de laatste zijn toch de basis van het geheel was zijn mening. Hij heeft nog wel te kampen met een aan tal vacatures bij de commissies van de Regio Zeeland. Zo wordt er nog steeds gezocht naar leden van de commissies Indoor Zee land, evenementen (pupillencom- petitie) en TJOS (training, jury, opleiding en scholing). Anthon de Bruyn, regiobestuurs lid met TJOS in zijn portefeuille, gaf de vergadering mee dat er als de belangstelling in de provincie aanwezig is, dit najaar een cursus atletiektrainer naar Zeeland zal worden gehaald. Hij heeft boven dien plannen om een bijscho lingsdag voor kader te organise ren, maar heeft daarbij wel de fi nanciële steun van de verenigin gen nodig. Dit omdat de geld kraan vanuit het bondsbureau in Nieuwegein nog steeds verstopt zit. De West-Zeeuws-Vlaamse at letiekvereniging De Wielingen zal komend jaar aan zijn midwin ter halve marathon wellicht het predikaat Zeeuws kampioen schap verbinden. De Wielingen kreeg groen licht van het regiobe stuur, maar moet dat nog met de achterban bespreken. KNAU-WEGKALENDER SEIZOEN 1997-1998 9 augustus: Vijftien kilometer Wolp- haartsdijk. 23 augustus: Mijl van Goes. 30 augustus: Halve marathon Haamstede. 6 september: Reynaertloop Huist. 20 september: Halve marathon Ar- nemuiden. 27 september: Flakkeeloop Middel harnis. 4 oktober: Boulevardloop Vlissin gen. 11 oktober: ZK Ekiden Vlissingen. 1 november: Singelloop Middelburg. 15 november: Mosselloop Westen- schouwen. 13 december: Salvatorhoeveloop Ouwerkerk. 20 december: Pallandtloop Middel harnis. 3 januari: Wallenloop Goes. 1 februari: Midwinter halve mara thon Cadzand-Bad. 21 februari: Inkelloop Kruiningen. 14 maart: Pannenkoekloop Westen- schouwen. 21 maart: Boulevard-City-Run Vlis singen. 11 april: Kapelleloop Kapelle. 5 juni: Tien EM Middelburg. 13 juni: Port Zelande Run Brou- wersdam. 26 juni: Sportpunt Zeeiandloop Goes. 7 juli: Singelloop Zierikzee. 15 juli: Dwars door Domburg. 22 juli: Stratenloop Westkapelle. 30 juli: Bombokaalloop Haamstede. WEDSTRIJDEN ZEEUWSE CROSSCUP 25 oktober: Inkelcross Kruiningen. 8 november: Moerschanscross Hulst. 29 november: St.-Nicolaascross Domburg. 6 december: Elderschanscross Aar denburg. 10 januari: Deltacross Westenschou- wen. 24 januari: Braakmancross Hoek. 7 februari: Nollecross Vlissingen. 14 februari: Hernesseroordcross Middelharnis. De afslutinig van het Zeeuwse cross-seizoen vindt plaats op za terdag 28 februari met de Zeeuw se kampioenschappen veldloop estafette. Deze tellen niet meer mee voor de Zeeuwse crosscup. voetbalwedstrijd Terneuzen- l °ys~Bevelanders begint van 's om 15.00 in plaats van de Muikelijke aanvangstijd van no uUUr' ^et duel wordt ge- irt i V0,0r bacompetitie om algeheel periodekampioen- ap in de derde klasse A van «zaterdagvoetbal. Van onze sportmedewerker Axel - Rood Wit-Goes en Sluiskil- STEEN zijn in het komende weekein de de wedstrijden in het regionale KNVB-zondagvoetbal, die het meest in de belangstelling staan. Duels in het teken van het algehele periodekam pioenschap, dat kans biedt op promo tie. Goes, dat zonder al te grote verwachtingen de competitie inging, speelde zich toch in de kijker. Zij het met ietwat wisselvallige optredens. De ingezette verjonging pakte dus goed uit bij de Goesenaren. Trainer Hugo Barends: „Alles wat we meepakken, is meegenomen. Ernaar streven, doen we niet," stelde hij steeds. Nu Goes dus kan sen maakt op promotie, zijn de zaken wat bijgesteld. Want ook Goes probeert nu zijn kansen te pakken. „Zoals we momenteel voetballen, ben ik optimistisch gestemd. Ondanks het feit dat we in de competitie twee keer van Rood Wit hebben verloren. In St-Willebrord terecht, in Goes onte recht," aldus Hugo Barends, die zijn hoofdmacht compleet weet. Hij ziet de na- competitie als 'een loterij'. „Het zijn wed strijden met een speciaal karakter, waar van de uitslagen vooraf nooit te voorspel len zijn." Sluiskil-STEEN is een duel dat volgens de coaches Bert Timmers en Jo van Remortel van start gaat onder het motto 'de eerste klap is een daalder waard.' STEEN, dat zich na een rampzalige start terugknokte tot de top, start met de instelling 'erop of eronder'. „Ons rest niets anders. We zijn zover gekomen, dus gaan we ervoor," al dus STEEN-trainer Jo van Remortel. Eddy van de Bosch en Jean-Paul Loot keren te rug in de hoofdmacht. Waarschijnlijk zal Werner Bisschop (enkel- en knieblessure) eveneens weer van de partij zijn. Dat Sluiskil licht favoriet is, heeft het te danken aan het feit dat er in de competitie twee keer van STEEN werd gewonnen. In Sluiskil werd het 2-1 en in St-Jansteen 0- 1. „Deze winstpartijen geven geen enkele garantie voor wat zondag volgt. We gaan echter zonder meer voor de volle winst. El ke andere uitslag telt zondag niet. Wat dat betreft kan het een aardige pot worden," aldus Sluiskil-trainer Bert Timmers. De Axelaar gaat uit van een complete selectie. „Er zijn wel wat pijntjes, maar daar moet men maar overheen stappen. Zeker als je graag naar de derde klasse wilt. Sluiskil wil dat, dus moeten de licht geblesseerde spelers maar anderhalf uur de pijn verbij ten." Vogelwaarde dat een nacompetitie moet spelen met de nummers tien uit de vierde klasse B en C, komt nog niet in actie. In 4B moet nog gespeeld worden. PROGRAMMA NACOMPETITIE Tweede klasse E: Rood Wit-Goes (Longa is vrij). Derde klasse A: Moerse Boys-Middelburg (RCS is vrij). Vierde klasse A: Sluiskil-STEEN (Breskens is vrij). Vijfde klasse A: Aardenburg-Robur, Clinge- Hoofdplaat, Graauw-Sluis, Hulsterloo-Renesse, Zeelandia-Oostburg, Hontenisse-Lewedorpse Boys. Zesde klasse A: beslissingswedstrijd kampioen schap: Jong Ambon-Noonnannen (terrein Walche ren) Zesde klasse B: Rimboe-RIA (Vosmeer is vrij). Oostburg - Dikke van Dale is zichzelf opgevolgd als kampioen van het ZAVIO. Een kampioenschap dat beslist werd in het laat ste duel tussen Zeemeeuw en Dikke van Dale. Zeemeeuw had de beste papieren. Een gelijkspel was na de halve misstap van Dikke van Dale tegen Groosman/Casuals een paar weken terug, immers voldoende. Het pakte anders uit. Dikke van Dale won met 1-6. Dit na een gelijkopgaand begin, waarin Boudewijn Corijn de sco re opende voor Dikke van Dale. Niek Maenhaut bracht, verdiend op dat moment, Zeemeeuw vlot langszij. Een te nerveus spelend Zeemeeuw verloor echter de greep op de wedstrijd en doelman Patrick Meesen werd voor de pauze nog gepasseerd door Jurgen de Bakker en Boudewijn Corijn. Gevolg een 1-3-ruststand. Ook na de pauze kon Zeemeeuw het evenwicht niet herstellen. Hans Ritico, Jurgen de Bakker en Gerry Blaakman lieten Patrick Mee sen opnieuw kansloos. Dikke van Dale stelde dus even orde op za ken. Eindstand ZAVIO: 1. Dikke van Dale, 2. Zeemeeuw, 3. Groosman/Ca suals, 4. Rabo Aardenburg/Eede, 5. Leenhouts, 6. Bon Ami, 7. Bron. BADMINTON Sportpunt Goes, ESPE-jeugd- badmintontoernooi. 19 jaar: ME: 1. Dennis Steenland, 2. Bram Asselman. VE: 1. Mar- loes Klaassen, 2. Linda van de Heuvel. MD: 1. Dennis Steen- land/Jelle de Keijzer, 2. Bram As- selman/Robbert de Keijzer. VD: 1. Jennefer Piïns/Marloes Klaas sen, 2. Linda van de Heuvel/Na- thalie Kuijper. GD: 1. Maaike van de Weij/Robbert Keijzer, 2. Marjolein Berkhout/Daan Goris. 17 jaar: ME: 1. Marcel Haze- broek, 2, Peter van de Berg. VE: 1. Joyce Crouse, 2. Silvana de Boer. MD: 1. Marcel Haze- broek/Martin de Jonge, 2. Marcel ten Hope/Rayman Ullers. VD: 1. Michelle Peters/Joyce Crouse, 2. Maartje Verheul/Silvana de Boer. GD: 1. Maartje Verheul/Peter van de Berg, 2. Ilona Siahaya/Er- win Molenaar. 15 jaar: ME: 1. Martijn van de Broeke, 2. Jordy Halapiry. VE: 1. Michelle Prins, 2. Sandra Ur- bach. MD: 1. Martijn van de Broeke/Dennis Dubbeldam, 2. II- ja Kole/Christian Denton. VD: 1. Michelle Prins/Gita Djajawasito, 2. Sandra Urbach/Wendy Hou- ben. GD: 1. Monique van de Broeke/Christian Denton, 2. Mi chelle Prins/Jordy Halapiry. 13 jaar: ME: 1. Rik Top, 2. Ruud Bosch. VE: 1. Wissal Doublal, 2. Jessica Ottenhof. MD: 1. Rik Top/Ruud Bosch, 2. Jurry Theu- nissen/Lars Sijben. VD: 1. Wissal Doublal/Peggy Storms, 2. Saskia Hogendoorn/Sanne Willems. GD: 1. Wissal Doublal/Yurry Theu- nissen, 2. Eva Kestelo/Mick Gen- nes. 11 jaar: ME: 1. Michael Wood, 2. Michiel Kruijt. VE: 1. Sharon Bindels, 2. Frederique Schurink. MD: 1. Micheal Wood/Paul Reumkens, 2. Zigy van Scheppe- ningen/Stanley Waltenbergdon- kel. VD: 1. Miranda Mom- mers/Sharon Bindels, 2. Rachelle de Reu/Frederique Schurink. GD: 1. FYederique Schurink/Mi- cheal Wood, 2. Anita van Wijk/Paul Reumkens. TENNIS DISTRICTSCOMPETITIE ZEELAND MANNEN Hoofdklasse: Game'78-Souburg 3-3, Duiveland-'t Halve Maantje 1-5, Kruiningen-MLTC 0-6, Sluiskil-De Eikenhof 2-4; eerste klasse A: Souburg 2-MLTC 2 3-3, De Schelde-Yerseke 3-3, Ovezan- de-De Bru-ten 2-4, Animo-Phil- ten 0-6; eerste klasse B: Zierik- zee-Kapelle 0-6, Slagvast-De Boskreek 2-4, De Ruucstoppelen- Westerschouwen 2-4, 't Halve Maante-Smash 0-6; tweede klas se A: DOS-Hulster Ambacht 1-5, SJEF-Souburg 5 2-4, De Bon- ferd-De Westkaap 1-5; tweede lasse B: De Boskreek 2-Honte- nisse 2-4, Game'78 2-Hansweert 3-3, Souburg 4-Schoondijke 1-5, DOS 2-Animo 2 2-4; derde klasse A: MLTC 3-Animo 3 2-4, Zer Oirts 2-De Schelde 4 6-0, Smash 4-Game'78 3 1-5, DOS 3-De Klappers 2 5-1; derde klasse B: Hoedekenskerke-Smash 2 0-6, Goblin-Hoek 0-6, Waarde-Ani mo 4 1-5; derde klasse D: De Puye-SJEF 2 6-0, Eegedima 2-'t Halve Maantje 3 2-4, Kapelle 2- Smash 3 1-5, Philten 2-Souburg 6 5-1; vierde klasse A: Hulster Ambacht 2-Schoondijke 2 2-4, Game'78 4-Zierikzee 2 1-5, De Boskreek 3-De Schelde 5 5-1; vierde klasse B: Drive-De Schen- ge 2 6-0, De Stoof 2-Goes 2, De Splinter-De Boskreek 4 3-3, Yer seke 3-Souburg 8 4-2. Hoofdklasse 35+: MLTC-'t Halve Maantje 3-3, Game'78-Animo 4- 2, Animo 2-Noord Beveland 3-3; eerste klasse A 35+: MLTC 2-Vo- gelvlucht 4-2, Ludo et Emergo- Animo 3 3-3, Hulster Ambacht- Slagvast 3-3, Brouwershaven- Scelveringe 3-3; eerste klasse B 35+: SJEF-Game'78 2 6-0, Kapel- le-De Bongerd 4-2, De Stoof- Hulster Ambacht 2 3-3, Hans- weert-Tiola 0-6; tweede klasse A 35+: Zaamslag-Animo 4 6-0, Sluis-Philten 5-1, Vogelvlucht 2- Con Forza 2-4, Hoek-Kapelle 2 3-3; tweede klasse B 35+: Dom burg-Souburg 4-2, DOS-Schoon- dijke 1-5, MLTC 3-SJEF 2 5-1, Westerschouwen-Sluis 2 4-2; derde klasse A 35+: Schoondijke 2-MLTC 4 0-6, Tiola 2-Game'78 3 3-3, Souburg 4-Yerseke 0-6, Animo 5-De Schelde 2 0-6; derde klasse B 35+: Sluiskil-Yerseke 3 3-3, Philten 2-Bathse Kreek 0-6, Animo 6-MLTC 5 0-6, Goes-Lu- do et Emergo 2 5-1. LANDELIJKE COMPETITIE MIXED Tweede klasse (12): De Schelde- Volley 2 4-4, Dash'35-Merletten 6-2, BLTV-SBOZ 7-1, Bastion Baselaar-ELTV 3 4-4; derde klas se (23): Roosendaal 2-Souburg 2- 6, SBOZ 2-Breda 5-3, De Lobbe- laer 2-Markendaal 6-2, Pellikaan T 2-Tilburg 5-3; vierde klasse (49): Hulster Ambacht-Barend- recht 3-5, Be Quick M. 4-Halste- ren 0-8, Zuidwesthoek-De Zoom 5-3, Oud Beyerland 2-MLTC 5-3; vijfde klasse (98): Markendaal 2- Ludo et Emergo 8-0, Hamo 2- Oudenbosch 1-7, Cash 2-De Schelde 2 3-5. MANNEN Eerste klasse (602): Animo-Z'67 3-3, Tilburg-Duno 2-4, 't Halve Maantje-Hatece 4-2; derde klasse (614): Ludo et Emergo-Roosend- aal 0-6, Breda-Waalrackets 2 0-6, Sluiskil-Rico 3-3, Animo 2-Vier- hoeven 2-4; vierde klasse (631): Eegedima-Vierhoe ven 2 0-6, Wouw-'t Halve Maantje 2 1-5, SBOZ-Drive 0-6, Zierikzee-Din- teloord 6-0; vijfde klasse (656): Duiveland-Oudenbosch 2 2-4, SJEF-Hulster Ambacht 3-3, De Zoom-Willemstad 5-1, Steenber gen-Souburg 1-5. VOETBAL Kloosterzande. Jeugdtoernooien Hontenisse. EINDSTANDEN A-junioren: 1. HW'24, 2. BSC, 3. Terneuzense Boys, 4. Hontenisse, 5. Kapelle. B-junioren: 1. Hontenisse, 2. BSC, 3. Spui, 4. STEEN, 5. GPC, 6. Axel, 7. Graauw. C-junioren: 1. Excelsior Rotter dam, 2. STEEN, 3. HW'24, 4. Axel, 5. Terneuzense Boys, 6. Hontenisse C2, 7. Hontenisse Cl, 8. Terneuzen C2. D-pupillen: 1. Hontenisse Dl, 2. Dauwendaele, 3. Terneuzen, 4. RCS, 5. Axel, 6. Vogelwaarde, 7. STEEN, 8. Koewacht, 9. Jong Ambon, 10. Hontenisse D2. E-pupillen: 1. Dauwendaele, 2. Walcheren El, 3. Axel, 4. Vogel waarde, 5. Hontenisse El, 6. Wal cheren E2, 7. STEEN, 8. Terneu zen, 9. Wemeldinge, 10. Honte nisse E2. F-pupillen: 1. Excelsior, 2. Ter neuzen, 3. Axel, 4. Jong Ambon, 5. Hontenisse F3, 6. Hontenisse F2, 7. HW'24 Fl, 8. HW'24 F2, 9. Vogelwaarde, 10. Hontenisse Fl, 11. Hontenisse F4, 12. We meldinge. ERIC VEREECKEN uit Hulst blijft het goed doen. In de Ronde van Vlaanderen voor vrije liefhebbers, met start in Aaigem, reed de Hulstenaar de hele koers in de frontlinie. Uiteindelijk bleven na de Muur van Geraardsbergen zeven koplopers over. In de eindsprint werd Vereecken tweede. 1. H. Rietjens (HW'24) 28 doel punten 2. A. van Hanegem (Yzendijke) 22 doelpunten 3./4. P. Bom (SSV'65)/ A. Wau- ters (Vogelwaarde) 21 doelpun ten 5. N. de Wolff (Sluiskil) 20 doel punten 6./7. J. Lensen (Koewacht)/ E. de Groene (Luctor'88) 19 doel punten 8. t/m 10. R. Mohr (Heinkens- zand)/ C. Blommaert (HW'24)/ W. v.d. Dries (Kapelle) 18 doel punten 11. P.Withagen (HW'24) 17 doelpunten 12. A. Human (Dauwendaele) 15 doelpunten 13./14. O. Doeland (RCS)/ P. Kamstra ('s-Heer Arensk.j 14 doelpunten 15. P. Landa (Tern. Boys) 13 doelpunten 16. J. Lambert (Hoek) 12 doel punten 17. t/m 21. E. Leonhart (Dau wendaele)/ M. Jonckman (Goes)/ R. Back (Hansw. Boys)/ R. Bayra (Kruiningen)/ L. Gaos sen (Tern. Boys) 11 doelpunten 22. t/m 28. G. v.d. Broecke (Axel)/ T. Hanny (AZW)/ M. Boeckhout (Breskens)/ K. Wes- terweele (RCS)/ F. Goedegebuu- re ('s-Heer Arendsk.)/ W. Bis schop (V.V. Steen)/ J. Mol (We meldinge) 10 doelpunten 29. t/m 35. E. di Martino (Axel)/ S. de Ruysscher (Breskens)/ C. Osmamovski (Breskens)/ J. Ki- vits (Kapelle)/ A. van Noorden (Kruiningen)/ J. Navarro (V.V. Steen)/ A. Meijer 9 doelpunten Clubscore: 1. HW'24 98 doelpunten 2. Kapelle 60 doelpunten 3. Kruiningen 55 doelpunten

de Stem | 1997 | | pagina 31