IN DE BUURT ZAMAN UIT DE BUURT TEWEf stunt dagen 4 ORANJE- TOMPOUCES 3.95 I koninginne- BROOD Bakker Jan DE STEM LINTJESREGEN Lintjes in Kanaalzone Lintjesregen West-Zeeuws- Vlaanderen Lintjes in Oost-Zeeuws- Vlaanderen r Alle Tops '97 Een spetterendêaanbièding S™akV°' "^gi"e'!,• Dit terra-nova r^r £tkct DER dekker It^ZVT0131 450] CM Oo^urg 21» Fax.; 011745 48 13 Onze nieuwe collectie IN BADKLEDING 1997 is binnen. Clubleden extra korting. bchocn- en bporthuis J- de Cocq Marktstraat 11, flardenburg I Bakker Jan aanbiedin WOENSDAG 30 APRIL 1997 C3 G. Christiaanse. Van onze verslaggever Terneuzen/Sas van Gent - De bur gemeesters van Terneuzen en Sas van Gent speldden gisteren samen zes koninklijke onderscheidingen op. G. Christiaanse, Terneuzen. Voor zijn grote betrokkenheid bij het wel en wee van de kwetsbare groepen in de samenleving is Ger- rit Christiaanse (52) gisteren be noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester R. Barbé speldde de chef van de sectie Bestuurszaken van de gemeente Terneuzen de J. Everaert. versierselen op tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis. De geboren Serooskerkenaar werkt sinds 1968 als gemeente ambtenaar in Terneuzen en heeft in de Scheldestad onder meer aan de basis gestaan van de oprichting van het CDA. Binnen die partij heeft Christiaanse een constante stabiele, adviserende en onder steunende rol gespeeld, aldus de voordracht voor zijn koninklijke onderscheiding. Hij is onder meer zeventien jaar lid geweest van Provinciale Staten van Zeeland voor die partij. Christiaanse heeft een lange be stuurlijke carrière doorlopen op C. Hageman. voorzitter. Sinds 1965 is d'Haens ook secretaris van de voetbal vereniging Graauw en was hij van 1971 tot 1978 lid van het be stuur van de KNVB Zeeland. Hij kreeg de onderscheiding voor zijn jarenlange belangeloze inzet voor de leefbaarheid van de kern Graauw. J. de Maat, Hulst. De Maat was van 1957 tot 1972 voorzitter van de St. Willibrordusstichting en was als zodanig zeer nauw be- T. d'Haens. trokken bij het verwerven, uit bouwen en exploiteren van Bui tencentrum 't Jagertje. Ook was hij districtscommissaris van de Katholieke Verkenners van het district Hulst. Van 1964 tot 1976 was hij lid van de Raad van Be stuur van het Centrum voor Jeugdwerk in Brussel, waardoor vele Belgische groepen de weg naar Hulst vonden. Voorts was hij als voorzitter actief binnen de EHBO-vereniging Sas van J. de Maat. Gent en was hij enige jaren voor zitter van de stichting Sas Pro motion. M. de Waal, Kloosterzande. Me vrouw De Waal heeft ervoor ge zorgd dat de scouting in Kloos terzande in stand is gebleven. In de 40 jaar dat ze bij deze organi satie betrokken is, heeft ze met of zonder bestuur ervoor ge waakt dat de kinderen die ver kenner wilden worden dat ook konden. M. de Waal. Nu de scouting weer op poten staat kan ze zich louter bezig houden met de jeugd, al voorziet ze het bestuur nog wel van ad vies. Haar inzet, zo luidde de ar gumentatie bij de koninklijke onderscheiding, heeft een voor beeldfunctie voor de samenle ving waarin zij leeft. Naast de activiteiten voor de scouting zet mevrouw De Waal zich in voor de parochie van de H. Martinus in Kloosterzande. A. van den Hemel. Van onze verslaggever West-Zeeuws-Vlaanderen - De lintjesregen ging ook gisteren in West-Zeeuws-Vlaanderen niet onopgemerkt voorbij. Zowel in Sluis-Aardenburg als in Oostburg kregen drie verdienstelijke inwo ners een koninklijke onderschei ding. A.P.M. van den Hemel, IJzendijke. Arsène van den Hemel is sinds jaar en dag niet weg te denken uit het agrarisch leven in West- Zeeuws-Vlaanderen. Zijn eerste bestuurlijke stappen zette hij in 1945 als voorzitter van de Jonge Boerenstand. Een reeks van be stuursfuncties vulden daarna zijn steeds schaarsere vrije tijd. Hij was jarenlang kringsecretaris van de NCB en vervulde in de land bouw nog diverse functies. Toch wist hij wel ruimte te vinden voor zijn grote hartstocht: het toneel. Hij was zowel speler als regisseur. Op sociaal vlak klopte men nooit tevergeefs bij hem aan. Momen teel is hij, hoewel de zeventig al gepasseerd, nog steeds actief bij het rijden voor Tafeltjes Dekje. Tevens is hij voorzitter van de ouderensoos in zijn woonplaats IJzendijke en speelt hij als vice- voorzitter van de Bejaardenraad West-Zeeuws-Vlaanderen nog steeds een belangrijke rol. Van den Hemel werd benoemd tot Rid der in de zesde graad in de Orde van Oranje Nassau. L. Traas, Groede. De aanleiding om Traas te onderscheiden was zijn 25-jarig voorzitterschap van de plaatselijke voetbalvereniging. Maar dit is niet de enige verdien ste van de onderscheidene. Af komstig uit een groot arbeidersge zin heeft hij zich met een eigen aannemersbedrijf opgewerkt. In Groede is hij de motor van tal van zaken. Onder zijn leiding kreeg de voetbalvereniging een kantine en kleedaccommodatie, wat bijdroeg aan het instandhouden en uitbou wen van deze voor een kleine kern zo belangrijke vereniging. Daar- Van onze verslaggever W. de Braal-Janssen. politiek vlak en sociaal-maat schappelijk terrein. De voor dracht schetst hem verder als een bijzonder integer en sociaal voe lend mens. Die betrokkenheid uit zich in diverse bestuurlijke func ties op het terrein van de ouderen zorg. Christiaanse is onder meer al sinds 1980 bestuurslid van Vrede rust te Bergen op Zoom en de Psy chiatrische Ziekenhuizen Zeeland te Kloetinge. J. Everaert, Terneuzen. Notaris J. Everaert (60) is benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau voor zijn vele functies in maat schappelijk opzicht. Zo is hij bijna 25 jaar lid van de raad van com missarissen van de Regionale Wo- I. Risseeuw. naast was hij betrokken bij de op richting van de dorpsraad en droeg hij als voorzitter van de r.-k. lagere school zijn steentje bij aan de fusie van de drie plaatselijke lagere scholen. Hij mag zich sinds gisteren Ridder in de zesde graad van de Orde van Oranje Nassau noemen. I. Risseeuw, Oostburg. In de per soon van Risseeuw kreeg Oost burg gisteren zijn derde Ridder. Risseeuw heeft zich in tal van on betaalde functies dienstbaar ge maakt., Zo was hij jarenlang be stuurslid, later voorzitter van de Stichting Veetentoonstelling Oostburg. Daarnaast speelde hij een belangrijke rol in het bestuur van de Nederlandse Wolfederatie en was hij bestuurslid van het Ne derlands Texels Schapenstam boek, afdeling Zeeland. Naast hoofdingeland van het water schap Het Vrije van Sluis was Ris seeuw zowel bestuurslid, voorzit ter als commissaris van de onder linge Hagelverzekeringsmaat- schappij. Evenals Van den Hemel en Traas kreeg Risseeuw de ver- 'B. Verguijze-Smies. ningbouwvereniging Zeeuws- Vlaanderen. Hij is verder onder meer bestuurslid geweest van het maatschappelijk werk in de Ka naalzone en voorzitter van het katholiek schoolbestuur. De burgemeester van Sas van Gent, mevrouw ing. J. van Rest, had het gisteren drukker dan haar Terneuzense collega. Zij reikte vier keer een lintje uit aan inwo ners van haar gemeente. Twee daarvan waren voor inwoners van het bejaardenhuis De Redoute in Sas. Mevrouw W. de Braal-Janssen en mevrouw B. Verguijze-Smies zijn daar benoemd tot Lid van Oranje Nassau. Mevrouw De Braai wordt M. van Iwaarden. sierselen die behoren bij de onder scheiding tot Ridder in de zesde graad van de Orde van Oranje Nassau door loco-burgemeester C. Bolijn-Hertzberger opgespeld tij dens een feestelijke bijeenkomst in het Oostburgse gemeentehuis. M. van Iwaarden, Aardenburg. Fruitteler in hart en nieren. Dat is de gisteren tot lid in de Orde van Oranje Nassau benoemde Van Iwaarden. Niet alleen thuis in de boomgaard maar ook achter me nig bestuurstafel in de georgani seerde fruitteelt. Een kwart eeuw lang was hij lid van het veilingbe- stuur in Terneuzen, vervolgens zes jaar van het bestuur van de Tuin bouwveiling Zeeland waar hij ook voorzitter van de koelcommissie was. Na de fusieprocessen in de Nederlandse tuinbouwveiling was hij vier jaar lang bestuurslid van de groente- en fruitveiling Hol land Zeeland, tevens lid van de af- zetcommissie fruit. Th. van Lare-de Kaestecker. Thérèse van Laere was weliswaar een laatbloeister op atletiekge- bied, niettemin is zij sinds 1988 O. Hemelsoet. in de voordracht voor de onder scheiding gekarakteriseerd als een duizendpoot die zich binnen de gemeenschap overal ten dienste stelt en op wie nooit vergeefs een beroep wordt gedaan. Haar socia le bewogenheid komt vooral tot uiting in het vrijwilligerswerk dat ze binnen het Sasse bejaarden oord verzet. Mevrouw Verguijze heeft zich verdienstelijk gemaakt binnen de Nederlandse Hervorm de Gemeente van Sas van Gent en voor de ouderen in zijn algemeen heid. O. Hemelsoet is ook benoemd tot lid van Oranje Nassau. De burge meester zocht hem op in bejaar dencentrum 't Verlaet in Westdor- P.Zwartelé. pe om hem de versierselen op te spelden. Hemelsoet vervulde in de loop der vele jaren tal van functies in het vrijwilligersleven. Vooral op het gebied van de muziekbe oefening was hij bijzonder actief. Het hoofd van het bureau Perso neelszaken van de gemeentesecre tarie van Sas van Gent, P. Zwar- telé, is benoemd tot Ridder van Oranje Nassau. Dit op grond van zijn bijzondere verdiensten voor de samenleving op tal van terrei nen. Zijn bestuurslidmaatschap van verschillende scholen en voor zitterschap van de Zeeuwse stich ting voor sociaal-pedagogische welzijnszorg zijn daar enkele voorbeelden van. Hulst/Hontenisse - In de ge meente Hulst zijn gisteren vier mensen bijgeschreven als lid in de Orde van Oranje Nassau. In de gemeente Hontenisse was er één koninklijke onderscheiding. De bijbehorende versierselen werden uitgereikt door de be treffende burgemeesters. J. Verstraeten, Clinge. Verstra- eten is sinds 1958 actief in het plaatselijk feestcomité, waarvan vele jaren als voorzitter. Daar naast is hij afgevaardigde bij de KNWU en wedstrijdsecretaris van de wielerkoersen in Clinge. Verstraeten was in 1968 mede oprichter van carnavalsstichting de Kriekeputters, in 1974 mede oprichter van de het Comité Sa menwerking Clinge-De Sterre en in 1981 mede-oprichter van de Stichting Rollendriedaagse. C. Hageman, Clinge. Hageman is sinds 1986 voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen Clinge en in die tijd groeide het aantal leden van circa 200 tot zo'n 550 leden. Vanuit zijn func tie is Hageman ook enige tijd se cretaris geweest van de overkoe pelende organisatie van de KBO Zeeland/W est-Brabant. Naast zijn inzet voor de ouderen was Hageman 33 jaar Consul van de KNVB en van 1949 tot en met J. Verstraeten. 1984 secretaris van de lokale af deling van het Kruiswerk. Bo vendien was hij nog actief bin nen de voetbalvereniging Clinge, de Unie BLHP en de Stichting Welzijn voor Ouderen. Hageman was bovendien ruim veertig jaar correspondent van De Stem in Clinge. T. d'Haens, Graauw. D'Haens was in 1968 mede-oprichter van de stichting Gemeenschapshuis Graauw en is daarvan sinds 1970 niet meer weg te denken uit het duatlon- en triatlonkringen. Na 1989, toen zij als veertigjarige werd ingedeeld bij de 'veteranen' is zij de ongekroonde koningin van de lange afstand triatlon. Drie jaar achtereen, in 1994, 1995 en 1996 werd zij hierin wereldkam pioene, een titel die zij straks in juni in Nice hoopt te verdedigen. Daarnaast vestigde zij ook het we reldrecord hele triatlon dames-ve teranen met een tijd van 10.38.37 uur. Vorig jaar waren haar sportieve prestaties aanleiding voor het nieuwgevormde gemeentebestuur van Sluis-Aardenburg haar als eerste een erepenning toe te ken nen. „Een dergelijk topniveau kan slechts bereikt worden en vastge houden met veel inzet, doorzet tingsvermogen en een uiterst ge disciplineerde levenshouding. Me vrouw Van Lare vervult als zoda nig een voorbeeldfunctie met een uitstraling naar de gemeenschap toe.Zij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ir. J.M. Leenhouts, Aardenburg. Wie Leenhouts zegt, zegt aanne mer. En dat is wat de gisteren tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau onderscheiden Aarden burger is geweest. 31 Jaar lang leidde hij met zijn broer Leen houts' Aannemingsbedrijf in Sluis. Het groeide mede onder zijn leiding uit tot een van de grotere aannemers in Zuidwest-Neder land met rond honderd medewer kers. Hoewel dit veel werk met zich bracht zag Leenhouts toch kans zich op tal van andere gebie den verdienstelijk te maken. Ja renlang was hij bestuurslid van zoiyel bejaardenhuis Coensdike in Oostburg als De Sterre in Clinge. Hij is nog steeds regionaal inspec teur cultuurbescherming voor Zeeuws-Vlaanderen en maakt hij deel uit van de Monumentencom missie in Sluis-Aardenburg. Hóewei hij al afscheid van het be drijf heeft genomen, is hij nog stèeds actief in tal van organisa ties binnen de bouwnijverheid. Leenhouts werd gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Th. van Lare-de Kaestecker. J.M. Leenhouts. (ADVERTENTIE) ISI' (sweaters, jacks, hemden, T-shirts, enz. Bij aankoop van één Levis Jeans éen top voor halve prijs SCHOENEN MODE SPORT Ml 11'| j| m I! 0evefp|ari'. ook wel be- i (I IjppjJ a(j ,ge)e Bloeit in de periode april- mei. 30-40 cm hoog. NU Tuurlijk. Bij het „oord 'drijlplamjes. derlkal de aanbieding .oor iederéén die is aangesloten op de waterleiding. Mooi hè! Per 3 stuks; van 8,95 voor I Schaal 0 30 cm, inclusief standaard. Van 14,95 voor -v „W1 uw ininctnimmH ISUilsmt IP (SSI #1|SI /TA rtl 0114-31 37 38 fAX. 0114-31 32 69 I üROFHVOORZlfHING-IIIINWIMKEl-BOOMKWEKFniJ ii OE KROON OP UW INTERIEUR Bij een grenen select dealer op de koffie. Antiekhandel den Dekker staat voor de beste kwaliteitsproducten, eigentijdse meubels, des kundig advies en een opvallende service Uw grenen select dealer weel als géén ander sfeer in uw woning |e creëren. Een belangrijke kwali teitswaarborg, zodat i een juiste keuze hint maken. Een keuze met zekerheid Tel. 0117-fl9l31fl I ig Geldig van 1 t/m 5 mei 400 gram Q Elke week iets nieuws Noordstraatpromenade - Terneu: Tel.0115-619817 zen r»

de Stem | 1997 | | pagina 14