Rapide-rijen in Hulst sluiten zich Grootse motorcross in Axel De Jong verovert titel driebanden Winst voor Reckless en Twee Gezusters wieler SPATTEN Drive doet in landelijke vierde klasse mee voor het kampioenschap Twee Zeeuwse records voor Yvonne Wisse Pechiney zwaveldiox DE STEM SPORT ZEELAND Eersteklassers benaderen talentvolle spelers hockeycompetitie Veel toppers aan de start op Smitsschorrecircuit SPORTNIEUWS kort ZMF eist harde afi i i i ii WOENSDAG 30 APRIL 1997 B2 Door Peter Snelders Hulst - Het zal de nauwletten de volger van de hockeycom- petitie opgevallen zijn dat het mannenteam van het Hulster Rapide na de winterstop maar weinig meer presteerde. Het team sprokkelde links en rechts nog een enkel puntje bij elkaar in de tweede klasse C. De reden van die opvallende terugval was gelegen in het ge brek aan collectief, gebrek aan concentratie en daardoor vooral een gebrekkige afwer king. Het probleem is voorbij als men routinier Peter Bouman mag gelo- ven. „We zijn eens rond de tafel gaan zitten met de hele ploeg en het bestuur en hebben de indruk dat we er nu uit zijn. Het pro bleem ontstond toen een aantal clubs uit de eerste klasse aan ver schillende jonge talentvolle spe lers van ons eerste team begon te trekken. Het is niet alleen in het voetbal dat men zich met finan ciële middelen probeert te verster ken. Dat gebeurt in het hockey ook. Een laten we eerlijk zijn, HOCKEY naast de sportieve verbetering die een eerste klasse biedt is het mooi meegenomen voor een jonge stu dent als hij ook nog een bedrag met drie nullen op zijn rekening gestort krijgt. Dat hield die jon gens bezig en daardoor waren we de laatste tijd niet meer als team bezig. Dat ging vooral bij die jon gens, maar in feite bij de gehele ploeg, ten koste van de motivatie en vooral de concentratie. Omdat we niet het Goes willen worden van Zeeuws-Vlaanderen - bij Goes verdween een aantal top pers op korte tijd en nu heeft die vereniging zelfs geen eerste man nenteam meer in competitiever band - hebben we de koppen maar eens bij elkaar gestoken. Wij heb ben een team met een zestal spe lers dat het eerste klasse-niveau aan moet kunnen en vijf spelers die goed zijn voor de derde klasse. Als die potentiële eersteklassers vertrekken, dan kunnen we het wel schudden en staat de toe komst van ons mannenhockey op het spel. Dat zou een slechte zaak zijn voor ons jongens-B-team dat meedraait in de topklasse van Zuid-Nederland. Als het standaardteam afzakt naar bedenkelijk niveau bindt ook die jongens niets meer om nog bij Rapide te blijven spelen. Zij ver kassen naar elders en de neer waartse spiraal is dan niet meer te stuiten. In het gesprek dat we hadden heb ben de spelers van het eerste team die benaderd zijn door eersteklas sers toegezegd bij ons te blijven. Daarmee is het tij gekeerd. Ook hebben we de afspraak gemaakt dat we de talentvolle spelers voor taan iets bieden. Dat hoeft niet di rect in keiharde valuta te zijn, maar je kunt op het sportieve en omlijstende vlak een aantal toe zeggingen doen. Ik ben blij dat we het tij gekeerd hebben, want het zou doodzonde zijn als Rapide, momenteel toch de toonaangeven de club bij de mannen in Zeeland, naar een bedenkelijk niveau af zou glijden." 't Halve Maantje zegeviert Door Henk van de Voorde Goes - 't Halve Maantje won ook zijn tweede thuis wedstrijd in de hoogste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor man nen. Op het Goese tennis park 'Het Schenge' werd Hatece met een 4-2-neder- laag heengezonden. Animo geraakte in Terneuzen niet verder dan een 3-3-gelijk- spel tegen het Rotterdamse Z'67. TENNIS 't Halve Maantje draait keurig mee in de bovenste helft van de eerste klasse. In Goes blaast men na het vertrek van Serge Carpen- tier niet te hoog van de toren. Doelstelling is behoud. Dit stre ven lijkt eenvoudig ingewilligd te worden. Tegen Hatece trof Marcel Schouw, eerste man aan Goese zijde, aan de overzijde van het net Raymond Scholtes. Beiden zijn linkshandig, beschikken over een sterke forehand en tennissen sterk aanvallend via service-volleyspel. Het betrof dan ook een attractieve partij voor het publiek. Schouw kon net niet voldoende druk zet ten doordat Scholtes de net iets betere tennisser bleek. Beide sets, waarvan de eerste via de tie-bre ak, belandden in Haagse handen. Arno Jongsma bewe.es opnieuw een goede wedstrijdspeler te zijn. Met overtuigend aanvallend spel deklasseerde hij Alexander Lune- man. Verder miste Dennis van 't Westeinde voldoende 'vastheid' tegen Robert Scholtes. Goese aan voerder Harold Schipper speelde een goede partij tegen Dennis Verbeek, oud-speler van het Vlis- singse De Schelde. Schipper be hield goed het overzicht en spreidde prima. Uit tactische overwegingen stond het gerenommeerde dubbel Schouw/Jongsma als tweede in gedeeld. De Goese combinatie won uiterst simpel. Van 't Weste inde en Schipper hadden het las tiger in het eerste dubbel. Men won pas 'in extremis' via 8-6 in de tie-break van de derde set. Eerder had Schipper de kans om op 5-4 de partij uit te serveren. Dennis Verbeek sloeg op matchpoint een dubbele fout. Animo geaakte voor de eerste keer deze competitie niet tot winst. Debet hieraan was het ont breken van full-time-tennisser Tim Blondeel (hij vooral) en de geblesseerde Jeroen Verstraeten. Bierings, Gley en Versluys won nen allen hun single in straight sets. In de derde klasse boekte promo vendus Sluiskil zijn eerste winst punten. In het Zeeuws-Vlaamse werd met 3-3 gelijk gespeeld te gen Rico uit St.-Willebrord. Riny Kort en Onno van Quekelberghe wonnen beiden hun partij. Ook Animo 2 pakte punten na twee maximale nederlagen. In Terneu zen werd met 4-2 van Vierhoeven verloren. De gebroeders Frank en Richard Hamelink waren op dreef voor Animo. Ludo et Emergo ging kopje onder tegen Roosendaal: 0- 6. In de vierde klasse gaat het uitste kend met Drive. In Bergen op Zoom werd SBOZ met 6-0 versla gen. Aanvoerder Cor de Jonge: „Drie van hen waren 'B2', maar ze kwamen gewoon te kort tegen ons. Wel heb ik begrepen dat onze zwaarste tegenstanders nog moe ten komen: Zierikzee en 't Halve Maantje. De strijd om het kam pioenschap gaat denk ik tussen Drive en die twee teams." UITSLAGEN MIXED TWEEDE KLASSE (12) DE SCHELDE-VOLLEY 4-4 - Jurjen Mooibroek-Marc van Herk 7-6, 6-4; Virgil Greeve-Guido Thissens 1-6, 3-6; Marjolein Meulenberg-Annette Ver- heyen 0-6, 6-4, 6-2; Marjan Ganse- man-Colette Steenbac 6-4, 0-6, 0-6; Mooibroek/Greeve-Thissens/Van Poll 6-3, 6-0; Meulenberg/Ganseman-Ver- heyen/Steenbac 2-6, 7-5, 6-3; Ganse- man/Mooibroek-Verheyen/Van Herk 4-6, 5-7; Meulenberg/Greeve-Steen- bac/Van Poll 2-6, 2-6. DERDE KLASSE (23) ROOSENDAAL 2-SOUBURG 2-6 - Mol-Ronald van de Broek 2-6, 6-2, 1- 6; Iriks-Michel Gorsse 6-7, 6-0, 7-6; Nieuwlaat-Luciënne Simond 2-6, 7-5, 2-6; Van Grondelle-Nathalie Vinkoert 6-0, 6-1; Iriks/Hopstaken-Van de Broek/Gorsse 6-7, 6-7; Brouw- els/Nieuwlaat-Schothorst/Sigmond 6- 7, 1-6; Van Grondelle/Hopstaken-Sig- mond/Gorsse 6-7, 4-6; Brouwels/Mol- Schothorst/Van de Broek 3-6, 2-6. VIERDE KLASSE (49) HULSTER AMBACHT-BAREND- RECHT 3-5 - Guido van Poecke- Schoenmakers 3-6, 1-6; Rinke van Re- mortel 6-0, 6-0 walk over; Tinta van Wely-Vrijland 4-6, 4-6; José de Wit- Hélène de Kreek 1-6, 2-6; Van Poec- ke/Van Remortel 6-0, 6-0 walk over; Van Wely/De Wit-Vrijland/De Kreek 3-6, 2-6; De Wit/Van Remortel-De Kreek/Schoenmakers 1-6, 2-6; Van Wely/Van Poecke 6-0, 6-0 walk over. OUD BE YERL AND -MLTC 5-3 - Christiaan Podt-Dennis de Jong 7-6, 6-3; Martijn van de Bon-Fabian Pro- bert 0-6, 4-6; Judith Podt-Hanneke Snijder 4-6, 4-6; Cariane l'Abee-Cori- ne Blankenburgh 4-6, 7-5, 6-1; Podt/Van de Bon-De Jong/Jacco Filius 6-7, 7-6, 6-3; Podt/l'Abee-Snijder/Van den Vries 6-4, 6-4; Podt/Van de Bon- Blankenburg/Filius 7-6, 7-5; l'Ab- ee/Podt-Van den Dries/Probert 6-0, 6- 7, 5-7. MANNEN EERSTE KLASSE (602) ANIMO-Z'67 3-3 - Boas Bierings- André Kosten 7-6, 6-4; Jacques Gley- Alex Vlielander; Filip Versluys-Ro- nald Verhey 6-4, 6-3; Ronny van Kes- sel-Ron Hoornweg 4-6, 1-6; Gley/Ver- sluys-Kosten/Verhey 4-6, 6-7; Bie- rings/Van Kessel-Vlielander/Hoorn- weg 2-6,1-6. 'T HALVE MAANTJE-HATECE 4-2 - Marcel Schouw-Raymond Scholtes 6- 7, 1-6; Arno Jongsma-Alexander Lu- neman 6-0, 6-3; Dennis van 't Westein- de-Robert Scholtes 3-6, 3-6; Harold Schipper-Dennis Verbeek 4-6, 6-4, 6- 3; Van 't Westeinde/Schipper-Ray- mond Scholtes/Verbeek 4-6, 6-3, 7-6; Schou w/J ongsma-Luneman/Robert Scholtes 6-3, 6-1. BILJARTEN Pieter de Jong ging als een stoomtrein op de titel af. Soms wat haperend door felle tegen stand, maar nooit liet hij zich verrassen en boekte zes overwin ningen op rij. Zo gebeurde het dat misschien niet de kwalitatief beste driebandenspeler van het gezelschap finalisten kampioen werd, maar wel de meest degelij ke biljarter. Hij kon echter zijn succesreeks niet tot het einde toe doortrekken. In de slotpartij, toen de druk van de ketel was, verloor hij met 25-22 in 32 beur ten van Guust Boonen van de or ganiserende vereniging. De kortste partij in deze titel- r i Harold Schipper van 't Halve Maantje behield goed het overzicht tegen Dennis Verbeek van Hatece. De Goesenaar won in drie sets. FOTO JAAP WOLTERBEEK DERDE KLASSE (614) LUDO ET EMERGO-ROOSENDAAL 0-6 - Bart Gorthmanns-Jacques Wille men 2-6, 3-6; Duncan Blackman-Je- roen Mangnus 1-6, 4-6; Robin Morel- Sala 3-6, 6-7; Ruben Verheul-Jeroen van Benthem 1-6, 2-6; Gorth- manns/Blackman-W illemen/Mangnus 3-6, 0-6; Morel/Verheul-Sala/Van Benthem 1-6, 3-6. SLUISKEL-RICO 3-3 - 'Bernd van Quekelberghe-Richard Konings 7-5, 4-6, 4-6; Riny Kort-Van Oorschot 7-5, 6-4; Onno van Quekelberghe-Michel Dedecker 6-3, 6-3; Füip Heynze-Os- senblok 2-6, 2-6; Bernd van Quekel- berghe/Filip Heynze-Van Oor- schot/Dedecker 6-4, 6-4; Onno van Quekelberghe/Edward Bleyenberg- Konings/Ossenblok 2-6, 6-3, 4-6. ANIMO 2- VIERHOEVEN 2-4 - Ri chard Hamelink-Stoop 2-6, 0-6; Men- no van den Hout-Tolhuizen 6-1, 4-6, 3-6; Norwin van Riel-Weterings 6-1, 6-7, 4-4, walk over Weterings; Frank Hamelink-Vrolijk 6-4, 6-4; Richard Hamelink/Van den Hout-Tolhui- zen/Weterings 6-4, 6-4; Van Riel/Frank Hamelink-Stoop/Vrolijk walk over Stoop/Vrolijk. VIERDE KLASSE (631) SBOZ-DRIVE 0-6 - Gert-Jan Winke- ler-Mario Leenhouwers 1-6, 2-6; Achim El Kapabi-Menno Leeuwen burg 1-6, 2-6; Maarten Jansen-Ti- mothy Poppe 5-7, 4-6; Jeroen Wiertz- Cor de Jonge 4-6, 2-6; Jansen/Wiertz- Leenhpouwers/Leeuwenburg 4-6, 2-6; Winkeler/El Kapabi-Poppe/De Jonge 0-6, 0-6. Van onze biljartmedewerker Colijnsplaat - Pieter de Jong van de biljartvereniging 't Raedt- huys uit Middelburg werd kampioen in de tweede klasse drie banden van het distriet Walcheren en De Bevelanden. Deze ti telstrijd voor het seizoen 1997-1998 werd reeds voor de slotron- de betwist in café Juliana te Colijnsplaat waar de vereniging Delta onder leiding van Toon Klaassen voor de organisatie zorgde. strijd was voor de wisselvallige Paul Tissink van Scheldezicht uit Wemeldinge. Het was tevens zijn enige winstpartij. In slechts 22 beurten maakte hij de 25 caram boles vol. In een andere partij zette hij de hoogste reeks van 8 caramboles neer. EINDSTAND 1. Pieter de Jong ('t Raedthuys Mid delburg) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 0,537 en een hoogste se rie van 4 caramboles, 2. Rob van de Linden (Delta Colijnsplaat) 9-0,597- 5, 3. Guust Boonen (Delta) 8-0,561-6, 4. Rinus Schouwenaar (Scheldezicht Wemeldinge) 7-0,504-6, 5. André de Broekert (HIO Heinkenszand) 6- 0,546-6, 6. Arjan van Lomwei (De Sportvisser Yerseke) 6-0,536-7, 7. Bram Poortvliet (VEG/ABV Oost- Souburg) 6-0,514-4, 8. Paul Tissink (Scheldezicht)2-0,550-8. Van onze motorsportmedewerker Axel - Het Smitsschorrecircuit in Axel zal donderdag 1 mei opnieuw het decor zijn van een heuse Nederland-België. Voor de derde keer komt de Belgisch- Nederlandse motorcrossfederatie MCB/BLB naar Axel voor de inmiddels befaamde 1 mei-cross. MOTORSPORT Vorig jaar kwamen meer dan 2000 motor crossliefhebbers naar het Axelse afgezakt om te genieten van motorcross van de bo venste plank. Naar alle waarschijnlijkheid zal ook een aantal rijders uit eigen streek voor de prijzen rijden. Axelaar Peter Rottier zal niet op zijn eigen Smitsschorrecircuit kunnen starten. Hij herstelt van een schouderblessure en zal dus met lede ogen moeten toezien hoe ande ren met de eer zullen gaan strijken. In het zware zand mag ex-Grand-Prix-rijder Al- win van Asten, uitkomend voor Jumpy's Racing Team van Jean-Pierre de Bleijser uit Absdale, tot de grote favorieten gerekend worden in de zware klasse van de interna tionalen 125 cc. Afgelopen jaar werd de Brabander Zeeuws kampioen en toonde hij zich ook in Axel heer en meester, al had hij toen geen Vlaamse concurrentie te duchten. Vanuit Vlissingen komt het voltallige Ovaa- team overgewaaid onder aanvoering van de 16-jarige Casper Ovaa uit Oost-Souburg en Erik van der Wekken uit Zierikzee. Richard Leeuwesteijn verschijnt eveneens aan het starthek. De klasse van de junioren 125 cc belooft ook veel spanning voor de Zeeuwen. In de wedstrijden tot nu toe konden Erwin van Tatenhove uit Terneuzen, Aswin Vandam- me uit Zuiddorpe en Piek Cruson uit Bres- kens een aardig potje meeblazen. Verder staan ook Edwin Menue uit Sluis, Bas Gij- sel uit Heikant en Alex Freijser uit Hulst op de deelnemerslijst. Naast rijders van de MCB/BLB staan er ook rijders van de VBM-federatie aan de start in Axel. Bij deze federatie rijden vooral pi loten uit de streek van Maastricht en Eind hoven, zodat er met recht gesproken kan worden van een Nederland-België. Van de Belgische rijders geniet een man als Brik Schelfaut uit het Belgische Koewacht even eens een grote populariteit in het Zeeuws- Vlaamse. Speciale attractie vormen de zijspannen, die weer eens in Axel te bewonderen zijn. Ook viertacten en dagjesrijders zijn van harte welkom op deze internationale race. Voor hen is er een speciale race georgani seerd als nevenprogramma. Er wordt in Axel getraind op woensdag 30 april vanaf 14.00 uur en op 1 mei vanaf 08.00 uur. De eerste start wordt gegeven om 09.45 uur voor de eerste jeugdreeksen. Van onze sportmedewerker Breskens - De Scheldemond- races, die tijdens het ope ningsweekeinde van het zeil- seizoen werden afgewerkt, zijn voor Reckless en Twee Gezusters in een succes geëin digd. Beide jachten, met res pectievelijk Simon Dierdorp en Hans Zuiderbaan als schipper, waren in hun klas sen de sterkste door drie keer te winnen. ZEILEN Zaterdagmorgen keek men beden kelijk in Breskens. Het mistige weer maakte het moeilijk de juiste ligplaats van de boeien te vinden, waarna het voor de deelnemers aan de races eveneens niet gemak kelijk was de juiste koers aan te houden. Met moest het met slechts een halve mijl zicht doen. Deson danks werden er op deze grijze openingsdag toch mooie wedstrij den gevaren, omdat er voldoende wind was en er rekening gehou den moest worden met een fikse stroom. Zowel op het te varen rak van 6 mijl als op die van 16 mijl toonde Reckless van Simon Dierdorp uit Scheveningen zich de sterktste in de IMS-klasse 1-2. Dune van Ja- ques Migom en Gaetan Janssens uit Gent waren zaterdag de naaste concurrenten. Bacardi en Coke van Frans Keyzer uit Antwerpen werd knap derde voor Bierkaai van Jan van Gelderen uit Willem stad. In de IMS-klasse 3-6 was Twee Gezusters oppermachtig. De Ter- neuzense huisarts en voorzitter van de WV Breskens, organisator van deze ontmoeting, zette daar mee tevens de toon voor de ko mende ontmoetingen. Ongenaak baar won hij de twee wedstrijden op de eerste dag. Tweede werd Ace of Clubs, een identieke boot aan de Twee Gezusters, met de Terneuzenaar Marnix Lippens aan het roer. Larus met Willem Huiszoon uit Amemuiden als schipper werd derde voor Fregat vogel van Stan Tavenier uit Vlis singen. Zondag, toen er minder wind stond en er als het ware maar net iets meer dan gedobberd kon wor den, ging de strijd over 6 mijl. Hiervoor had de snelste boot 150 minuten nodig om terug thuis te komen. Het zegt voldoende over het geringe vermogen dat uit het zuchtje wind gehaald kon worden. Toch won Reckelss opnieuw en werd dus overall-winnaar voor Dune, die tweede werd. Ondanks dat Bierkaai zondag als derde door de finish kwam, ging Bacardi en Coke toch met de derde plaats in de eindrangschikking lopen voor Bierkaai, die in het eindklas sement met een vierde plaats ge noegen moest nemen. Zoals al gemeld, zegevierde Twee Gezusters op grootse wijze. Fre gatvogel werd zondag nog wel tweede voor Larus en Ace of Clubs, maar in de eindstand was het toch Ace of Clubs van Marnix Lippens die tweede werd. Larus werd derde in de totaalstand. In de CHS-klasse 1 zette zaterdag Atalanta van Robert Tanghe uit Antwerpen de toon voor Tom met de Antwerpenaar Roger Thiery aan het roer. In de CHS-klasse 2 was het een strijd tussen de Jave lin 1 en 2. Javelin 2 won uiteinde lijk en daardoor werd schipper David Gelhausen uit Gent win naar in deze groep, ondanks dat NRJ-Ball met Roland Claeys uit Nieuwpoort aan het roer zondag won. Capella van schipper Frans Maas werd zaterdag tweede en zondag vierde. Passegeule van Sjaak Buize en met Roeland Vroon aan het roer eindigde op de openingsdag als vierde en zondag als derde. „Ondanks dat er geen ideale om standigheden waren, werd er toch een leuke strijd gestreden," aldus wedstrijdleider Roy van Aller in zijn terugblik. Sacha Piët wint judotoernooi Geertruidenberg - Sacha Piët van sportschool Delta heeft zich tijdens het sterk bezette judotoernooi van Nintai in Geertruiden berg goed gemanifesteerd. Bij de junioren werd deze Hulstenaar in de klasse tot 65 kilogram winnaar. Eveneens bij de junioren, in de klasse tot 60 kilogram, werd zijn teamgenoot en Sassenaar Alexander de Bokx tweede. Zilver was er eveneens voor Robert Kroonen uit Sas van Gent, die bij de zwaargewichten uitkwam Carta Rammelaere van de jduovereniging Breskens-Eede vero verde eveneens een fraaie tweede plaats in de klasse tot 47 kilo gram. Na alle voorgaande partijen te hebben gewonnen stond zij in de finale tegenover Esther van Etten van sportschool Jan de Rooy. In een sterke finale verloor Rammelaere op beslissing van Van Etten. Dahlberg lid WV Zeeuws-Vlaanderen Philippine - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft een zwak voor Nieuwzeelanders. Nathan Dahlberg heeft zich als lid aangemeld. De renner woont in Waarschoot, maar is geen onbe kende voor de Raboploeg, want een aantal jaren geleden droeg Dahlberg ook de kleuren van deze vereniging. Zeeuws-Vlaanderen aan de leiding Koewacht - Na de Wim Hendriks Trofee staat de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen op de eerste plaats in de clubcompetitie. De equipe van Ab Verplanke heeft 176 punten. Op de tweede plaats staat ZRTC Theo Middelkamp met 162 punten en derde is TWC De Maaslandster met 104 punten. Diana staat op de zesde plaats met 51 punten en Het Zuiden op de zevende plaats met 46 punten. Op zaterdag 10 mei wordt de derde wedstrijd verreden in Lim burg met de Heuvellandomloop in Klimmen. Jeugdmiddag KNBB in Wemeldinge Wemeldinge - Het district Walcheren en De Bevelanden van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond houdt dinsdag 6 mei een open jeugdmiddag. Tussen 14.00 en 17.00 kan iedereen tussen 6 en 21 jaar terecht in snackbar Micha te Wemeldinge. Dan worden er een demonstratie en uitleg gegeven over de biljartsport. De aanwezigen kunnen zelf ook een stootje wagen. Sport Radar Systeem op IZV-toernooi Graauw - Tijdens het negende 'IZV five a side-toernooi', dat za terdag 3 mei vanaf 09.00 uur op het sportpark te Graauw gehou den wordt, zal een Sport Radar Systeem aanwezig zijn. Dit sys teem is beter bekend als 'Dikke Bertha' van het tv-programma Barend Van Dorp. Iedereen kan zijn schotkracht op dat systeem beproeven. Van 11.00 tot 12.00 uur mag de jeugd tot 16 jaar gebruik maken van dit systeem en vanaf 14.00 tot 16.00 uur kunnen de senioren zich uitleven. Zilveren Bierpul-toernooi Terneuzen - In de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen wordt zater dag 3 mei het 21e Zilveren Bierpultoernooi afgewerkt. Dit toer nooi begint om 09.25 uur en is omstreeks 17.00 uur afgelopen. Tussendoor wordt er opnieuw strijd geleverd om de Gerrie Miih- ren-trofee. De deelnemer die de bal het meest hoog kan houden mag deze wisseltrofee voor een jaar mee naar huis nemen. Deelnemnede ploegen aan het Zilveren Bierpul-toernooi zijn Bliek, ADEG, Ter neuzen, Bonded Stores, Schippers, Dow, Houts Knipke, Planten- markt, Zwaantjes, Crunchtime, Mechielsen en Buitenlust. Keepers-promotiedag bij MEVO Zierikzee - Bij de zaterdagvoetbalvereniging MEVO uit Zierikzee wordt donderdag 1 mei een keeperspromotiedag gehouden. Gast- keepers op deze dag zijn Stanley Menzo en Wilco Doeleman. Frans Hoek verzorgt deze dag in samenwerking met stuwende kracht Adri Franke uit Veere. De inschrijving voor dit gebeuren liep storm. Maar liefst 137 deelnemers, eigenlijk meer dan het toegestane maximum van 120, gaven zich op. Deze keeperspro motiedag begint om 10.00 uur op sportpark De Hogen Blok te Zierikzee en is omtreeks 16.30 uur afgelopen. Ook Theophiel Buys gehuldigd Graauw - In het artikel over de receptie van de voetbalvereniging Graauw is abusievelijk de naam van Theophiel Buys weggeval len. Hij kreeg de zilveren speld van de KNVB voor zijn activitei ten als bestuurder gedurende twintig jaar. Mogelijk fusie KNF en NBVR Ermelo - Tijdens de ledenvergadering, die vooraf ging aan de al gemene ledendag, maakte KNF-voorzitter Breukink bekend dat door de voorzitters en vice-voorzitters van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van landelijke rijverenigingen en pony clubs) en de NBVR (Nederlandse Bond van Rij- en Jachtvereni- gingen) besloten is om een mogelijke fusie van van de KNF en de NBVR nader te onderzoeken. Het bestuur van zowel de KNF als de NBVR zal worden voorge steld een onderzoekscommissie te benoemen, die de huidige ver schillen tussen beide organisaties in kaart kan brengen. Onder zocht zal moeten worden in hoeverre deze verschillen weggeno men kunnen worden. Bovendien moet zo'n onderzoekscommissie globaal in beeld brengen op welke wijze de nieuwe organisatie kan worden gestructureerd. De fusiebesprekingen zijn een lo gisch vervolg op de reeds vergaande samenwerking, die er tussen de KNF en de NBVR op het gebied van de ledenadministratie en de registratie van de wedstrijdresultaten al bestaat. Sinds juni 1993 houdt de NBVR al samen met de KNF kantoor op het Fede ratiecentrum in Ermelo. Co Berendse is momenteel directeur van zowel de KNF als de NBVR. BAUKJE DOEDEE uit Axel reed bij de vrouwen elite in het Bel gische Ninove-Outer naar een zesde plaats. De Belgische VANJA VONCKX pakte er de bloemen. De junioren van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, FER RY KOEN uit Hulst en EVERT DOEDEE uit Kloosterzande reden met de Zeeuwse districtsploeg de Koga Miyatarace in Heeren- veen. Koen werd er 46e en Doedee 48e. RICHARD SLABBEKOORN uit Kapelle reed in het Limburgse Zweiberg, waar een bergcriterium voor junioren op het program ma stond, naar een knappe vierde plaats. Nieuweling MARIO DE RITTER uit Hoek eindigde als 22e in de voorlaatste rit van de Ronde van 't Meetjesland die in Kaprijke werd verreden. Van onze atletiekmedewerker Oosterhout - Yvonne Wisse van Dynamica heeft tijdens wedj strijden in het kader van de landelijke B-competitie Wl Zeeuwse records gevestigd. De Vlissingse C-juniore deed dit op I het onderdeel hoogspringen en de 100 meter horden. Bij het hoogspringen deed ze dat door op 1,65 meter de lat onberofi'l te laten. Daarmee sprong ze 5 centimeter hoger dan Jolanda de K°j ning van AV'56 twaalf jaar geleden. Op de 100 meter horden noteert ze 14,94 seconde. Daarmee bleef ze vierhonderdste onder de tijd B-juniore Renate van de Hoek van Delta Sport, die haar tijd in 1 neerzette. In Steenbergen, waar de eerste wedstrijd van de petitie werd afgewerkt, scherpte Antoinette van Wijck van AV'56 ha3' I persoonlijke records met kogel en discus aan. Met de kogel bracht C-juniore dit op 11,68 meter en met de discus op 35 meter en 1 meter. Van onze verslaggeefster Hoek - Een groot deel van vindt dat de belangrijkste Breskens en Hoek, niet veil zaak wordt het landbouwve Om de toekomstige stroomvs verkeersveiliger te maken, is van belang dat het landbouwv keer wordt gescheiden van gewone verkeer. Dit blijkt een enquête die Rijkswatersti Zeeland vorige maand heeft gevoerd onder ruim zeshondr inwoners uit West-Zeeuv Vlaanderen (inclusief Philippii Hoek en Biervliet). Opschieten Inwoners geven in deze enqur aan welke problemen ze hebb met de rijksweg en wat voor lossingen er moeten komen de weg verkeersveiliger te m ken. Dertig procent van de dervraagden geeft aan dat landbouwverkeer het belangrij ste probleem is op de rijkswr Negentien procent stelt dat verkeer niet opschiet, wat eve: eens naar het landbouwverke verwijst. Een minderheid is ve der van mening dat er te ha: wordt gereden en dat de weg smal is. Over het algemeen blijkt dat pi sonen die vaak van de weg g bruik maken (minstens twee ke per week) minder tevreden zi dan personen die de weg af en t< gebruiken. De verschillen tussi de kernen zijn overigens niet hi groot. In Sluis is men gemidde het meest tevreden, in Schooi dijke het minst. Bijna de hel van de ondervraagden is niet ti vreden over de veiligheid. M name in Schoondijke en Bie vliet, kernen die direct aan rijksweg liggen, zijn veel mense ontevreden over de verkeersve ligheid. Als oplossing voor de o: veiligheid pleit 34 procent vo de aanleg van parallelwegen, procent voor vierbaans-wegen 28 procent voor meer controles Stroomweg Een opmerkelijk detail uit steekproef is dat driekwart vi de ondervraagden de ter 'stroomweg' niet kent. Dat is l weg zonder langzaam verke> waarop doorgaand verkeer g woon door kan stromen. De mei sen die wel de term kennen 11 tc ld 'a n Van onze verslaggever Vlissingen - De Zeeuwse Mil vige brief dat het provinciebt Pechiney over de voortdurer zwaveldioxide. De fabriek in Vlissingen-Oo moet een investering van 10 60 miljoen gulden doen om uitstoot te verminderen. De ZM: schrijft de brief omdat Pechine bezig is een nieuw bedrijfsm: heuplan voor de periode tot hi jaar 2000 te maken. Het aluminiumbedrijf, schrij de ZMF, is met een uitstoot v ongeveer 2000 ton de op één grootste vervuiler in Zeelam Alleen raffinaderij Total sto nog meer van de verzurende sto zwaveldioxide uit. De afsprake binnen de Nederlandse basisme aa waaraan ook Pechiney zie heeft gecommitteerd, richte zich op een reductie van de uit s oot van zwaveldioxide met 7 Procent in het jaar 2000 ten op zichte van het peiljaar 1985. «ij Pechiney, schrijft de federa le> is de uitstoot de laatste tie: V® ulet verminderd, integen tl het nam toe met 10 pro een niermee is voor de ZMF de maa vol Een fragment uit de brie: nu 8®sPrekken met de manager mt het bedrijf blijkt dat zij in he vast6t!imet Van plan zijn zicl o te leggen op maatregelen or omvangrijke uitstoot te ver *rfn- Het heeft er alle schijr renrl al Zi},de aanPak voortdu nair stehen door te verwijzei do to ^entu®le onzekerheden ii

de Stem | 1997 | | pagina 10