Michel Rommers rapste spurter Knappe winst Robert de Poel Franky Leyseele is sterke winnaar ïdernis Gelijkspel STEEN tegen IJzendijke J voor rovoost ldesport dstrijd Verplanke moppert niet op zijn renners Coureur uit Dordrecht kiest het juiste moment uit om toe te slaan SPORT ZEELAND B7 er persoonlijk :ord Ivan Beck Martin de Jaeger knap derde bij de amateurs in Lewedorp Eervolle tweede plaats voor Hulstenaar Eric Vereecken in Omloop N ac ompetities zondagvoetbal G 28 APRIL 1997 B6 DE STEM i i i i MAANDAG 28 APRIL 1997 ovoost pakte in Alphen n bij de vrouwen-senio- kilometer fietsen en 2 5 lig van 1 uur, 2 minuten en de vier seconden. Bij de nen was Sjaak de Kok de Zeeuw. De Lewedorper id van Marianne Provoost' igde als twintigste in inst was voor Armand van Smissen uit Tilburg in i. Omdat hij niet woonach- in de afdeling West 2 ging tel naar de als tweede ein- ïde Twan Kortekaas wiens >4.31 was. Op de lange af- 10 kilometer lopen, 40 neter fietsen en 5 kilome- >pen, waarop geen titels te enen waren, benadrukte Heeren de sterkte van het wse vrouwenkorps nog eens. Zij won met over- ït in 2.02.42. n de meisjes van Schelde- npetitiewedstrijd voor C- 5teenbergen, waar Diome- e Patricia Davidse, Wendy wat puntjes voor de Ter- ;lstoten: Jasper Ruinard uswerpen: René Hellebrekers [AV) 23,90. rwerpen: René Hellebrekers D-MEISJES eter: Patricia Davidse (Schel- >rt) 9,0, Tosca Hellebrekers iarolien de Theye (beiden RK- I 10,1, Mireille de Koever ldesport) 10,7. meter: Linda Wouterse (RK- I 3.30,6, Manon Wakker ldesport) 3.39,0, Ruby Jaberg [AV) 3.39,3, Christel de Koey- iheldesport) 3.53,0. eter horden: Wendy Docters Jiska Docters (beiden Schel- >rt) 12,7, Leonie Rubbens [AV) 13,1. "0 meter: Scheldesport 33,7, AV 35,6. springen: Wendy Docters Leonie Rubbens 1,20, Anne ieger (Scheldesport) 1,15. >ringen: Jiska Docters 3,91, ie van Veldhuyzen (RKHAV) Anne de Vlieger 3,76. lstoten: Sabine van Veld en 8,81, Patricia Davidse Mireille de Koeyer 5,38. rwerpen: Linda Wouters Manon Wakker 19,84, itel de Koeyer 10,10. EINDSTANDEN 1RSTE COMPETITIEDAG igens: 1. Delta Sport 4264 ;n, 2. RKHAV 3736, 3. Dyna- 3453, 5. Scheldesport 3062. gens: 1. Delta Sport 5553, 2. AV 5395, 3. AV'56 4696. isjes: 1. Scheldesport 4198, 2. AV 3933, 3. Dynamica 2608 ■n. ize atletiekmedewerker ;em - Ivan Beck is het sei- goed begonnen. De Hul- lar verbeterde zaterdag it Belgische Edegem voor erde keer in een maand lersoonlijk record met de l. yam tot 16,94 meter, wat 15 neter verder was dan vorige in Beveren. Naast een per- ijk record was het tevens lieuw clubrecord voor zijn Atletica'84. Beck, die de ;rijd won, realiseerde een van ongeldig, 16,12, 16,36, 16,94 en 16,94 meter. 2 14-8, Tjoba 3-KOAG 3 14- STANDEN mgsklasse A: DVO 12-22, Swirt ODO 12-15, De Meervogels 12- anti 12-10, GKV 12-8, Sparta 'Jieuwerkerk 12-4. klasse F: Refleks 12-20, Animo TOP (S) 12-16, VEO 12-10, Fi- 12-9, De Kapellen 12-9, Pernix nel 12-8. klasse G: KOAG 12-20, Tjoba Vitesse 12-12, Ventura Sport Vriendenschaar 11-9, Kinder- 9, ADO 12-7, Albatros 12-7. klasse G: IJsselvogels 12-23, ('s-Gr.) 12-18, HKC 12-lf, 12-13, Sagitta 12-12, Zuid- 12-7, Merwede 12-5, Olympia klasse O: RWA 12-20, Maas- .2-20, ONDO (St.-L.) 12-17. fers 12-15, Stormvogels 12-8, W) 12-6, NIO 12-5, TOGO 12-5. overgangsklasse A: DVO SSS 2 12-16, Swift 2 12-14. 12-13, De Meervogels 2 12-12. Dgels 2 12-8, Snel 2 12-7, KO- 2-6. e tweede klasse N: Vitesse 2 12- endenschaar 3 12-16, KVS 4 Tempo 2 12-13, ONDO ('s-GrJ Swift 3 12-11, Tjoba 2 12-9. Nassau 2 12-2. 0 tweede klasse O: Albatros Animo 2 12-15, KOAG 3 12-14, 12-13, Sagitta 2 12-11, Olj™1: 2-11, PKC 6 12-8, Merwede i IjoorRien de Jonge jeivedorp - Negen renners Lieersten de amateurkoers LLewedorp. Daarbij bevon- |jen zich de Middelkampers ijoense, Rommers, Van der ■Klooster, Mesu, Geijs en |puijnhouwer. De hoofdmacht Ijerd gecompleteerd door |paul Coehorst, Ruud Haver- jjians en de Zeeuws-Vlaming i jlartin de Jaeger, die een uit tekende wedstrijd reed en als jierde finishte achter winnaar f jlichel Rommers en de plaat- lelijke renner Johnny van der Klooster, die vorig jaar nog bij de trimmers actief was. Van de kopgroep moest de plaatse lijke favoriet Antoine Goense drie ronden voor het einde de strijd staken wegens materi- aalpech. WIELRENNEN Bij de nieuwelingen incasseerde Mario de Ritter zijn eerste bloem entuil. De Zeeuws-Vlaming glip te weg bij het ingaan van de laat ste ronde en hield een kleine voorsprong vast tot de finish. Een prima resultaat dus van de ren ner uit Hoek, die zich in dit voor seizoen al meerdere keren mani festeerde met goede klasseringen. De amateurkoers (26 vertrekkers) werd al na tien kilometer in de beslissende plooi gelegd door de negen genoemden, die een bres wisten te slaan, die vijftig secon den winst opleverde. Deze hoofd macht werd geen duimbreed meer in de weg gelegd. Met nog twee ronden van vier kilometer te gaan ontsnapten uit de kopgroep Michel Rommers, Johnny van der Klooster en Martin de Jaeger, die dapper stand hielden. Rommers was de snelste in de sprint. UITSLAGEN Amateurs: 1. M. Rommers (Rilland) 88 kilometer in 2.04.12, 2. J. van der Klooster (Lewedorp), 3. M. de Jaeger (Westdorpe), 4. op 9 seconden D. Me su (Middelburg), 5. P. Coehorst (Til burg), 6. R. Havermans (Nieuw-Vos- semeer), 7. W. Geijs (Kwadendam- me), 8. A. Duijnhouwer (Brouwers haven), 9. op 1.15 P. Heeren (Sprun- del), 10. V. Vermoese (Herzele), 11. M. van Vlimmeren (Hoeven), 12. F. Franse (Kwadendamme), 13. M. van Hees (Zundert), 14. op 2.37 M. Si mons (Wouw), 15. A. van Haaften (Stavenisse), 16. T. van Korven (Diessen), 17. F. van Loon (Eindho ven), 18. J. Verbiest (Roosendaal), 19. R. Gabriels (Roosendaal), 20. M. de Kok (Lewedorp). Nieuwelingen: 1. M. de Ritter (Hoek) 42 kilometer in 1.05.12, 2. op 10 se conden R. Bastemeijer (Poortugaal), 3. J. van Ast (Rilland), 4. S. Minder hout (Woensdrecht), 5. R. van Leijen (Ewijk), 6. J. de Bruijn (St.-Wiüe- brord), 7. J. Bouman (Honselersdijk), 8. P. van Agtmaal (Huijbergen), 9. D. Langenberg (Goes), 10. E. van der Velde (Hardinxveld-Giessendam), 11. J. Verweel (Breda), 12. J. Dolman (Spijkenisse), 13. L. Luteijn (Kapel- Ie), 14. T. Verdonck (Goes), 15. L. van Hoek (Hoogerheide), 16. A. Wouts (Hoogerheiae), 17. R. Houten (Nijme gen), 18. W. van Zimmeren (Kruis land), 19. J. Sulkers (Dinteloord), 20. E. Veenman (Maasdijk). Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - IJzendijke is er zeker van dat het vierdeklasser blijft. Die vraag moest nog op de slotdag van de competitie worden beantwoord. Met 3-3 op de borden werd de finish ge haald. En aangezien Domburg verloor, mag IJzendijke zich vierdeklasser blijven noemen. STEEN gaat verder in de nacom- petitie. jloorFred Rabout Koewacht - De vijftiende jeditie van de Wim Hen- Jdriks Trofee werd gisteren Lewonnen door Robert de Ipoel. De 26-jarige Dordte- I naar, rijdend voor ZWC I Diana, koos het moment t gekozen moest worden. Tijdens de plaatselijke om- ip op vier kilometer voor streep op de Fortdijk, t hij zijn zeven gezellen Ivan dat moment in de steek. WIELRENNEN Men aarzelde een moment en met e de twee mannen van de I wielervereniging Zeeuws-Vlaan- I deren, Peter Mol en Edward I Farenhout, bleven op dat mo- I ment te lang passief. Farenhout I probeerde later in zijn eentje nog I wel de zaak recht te zetten, maar I hij werd teruggewezen. Ook de Belg Luc de Moor zou in extremis op zoek gaan naar De Poel, I maar ook hij strandde op tien se- I tonden. I Daarmee kreeg de Wim Hendriks I Trofee opnieuw een winnaar op 1 de erelijst die deze koers verdien- I de. De Poel, tot een paar jaar te- rug nog in de nationale amateur- :tie, is immers niet de eerste I de beste. „Ik heb samen met man- nen als Vierhouten en Van Hees- mjk M de nationale ploeg geze- k ten. Die mannen zijn allemaal I prof geworden. Door een ernstig auto-ongeluk miste ik op dat mo- I ment de boot en ging het prof- I avontuur aan mijn neus voorbij. I Dit najaar ga ik trouwen en moet er brood op de plank komen, dus is het wielrennen nog puur hob- V Een de Poel die overigens achter af toegaf in een zetel naar de meet gebracht te zijn en ook niet bang geweest zou zijn als het op een spurt was aangekomen. „Dan 1 ik zeker ook kansen gehad. I Alleen die Belgen kende ik niet." VIERDE KLASSE A Dat er gisteren een ploeg die op degraderen stond bezig was tegen een ploeg die promotiekansen heeft, was niet uit de ontmoeting op te maken. Beiden bakten er weinig van. Van STEEN-zijde begrijpelijk, want daar was de buit al binnen. Daar naast werden Eddy van den Bosch, Jean-Paul Loot en Werner Bisschop node gemist. Deze ader lating maakte dat de kansen van IJzendijke wat stegen. Althans, dat zou men denken, maar als men dan hoort dat de vrijdagtraining wegens matige opkomst (5 man) niet doorging, krijgt men twijfels. Die werden nog vergroot toen na amper twee minuten spelen ver dediger Carlo Keymel de bal pan klaar legde voor Jeroen Navarro, die verwoestend uithaalde: 1-0. Een kopbal van Michel de Ruys- scher en een hard knal van Nico Aerssens hield STEEN bij de les waarna in de 23e minuut Gino Vink raak mocht schieten na een foutenfestival in de IJzendijkse defensie: 2-0. De strijd leek beslist. Tot in de 27e minuut Adrie van Haneghem de diepte in dook en gebruik maakte van de slechte dekking in de afweer van STEEN: 2-1. Deze treffer plus de blessurebehande ling van Alex de Klerk leidde tot chaos in de laatste linie van de thuisclub. IJzendijke buitte dit prima uit door binnen enkele mi nuten nog twee keer te scoren. Adrie van Haneghem (2-2) en Frank Neve (2-3) met intussen een schot tegen de paal van Mi chel de Ruysscher. Na de thee leek het er even op dat het 2-4 zou worden toen de af weer van STEEN toekeek hoe Van Haneghem de diepte inging. Helaas voor de wit-blauwen be sloot hij tegen de paal. Het zou zijn 23e seizoentreffer geworden zijn. Pal daarop deed Jeroen Navarro na een solo hetzelfde en zag Ed win Hofman een door hem hard genomen vrije trap via de vinger toppen van doelman Chris Cor nells naast gaan. Eenzelfde lot onderging de pegel van Lieven de Boey niet lang daarna. Het was deze speler die uiteindelijk toch 3-3 op de bor den kreeg. Van onze sportmedewerker Koewacht - Ab Verplanke, ploegleider bij de WV Zeeuws- Vlaanderen, was ondanks dat geen van zijn mannen de Wim Hendriks trofee won niet ontevreden. „We rijden met drie man bij de eerste twaalf, hebben het gewicht van de koers op onze schouders genomen en dan mag je toch niet mopperen. Nee, ik verwijt de jongens niets." WIELRENNEN Robert de Poel gaat zegevierend over de finish in de Wim Hendriks Trofee in Koewacht. FOTO CAMIIE SCHEtSTRAETE Edward Farenhout, die het langst overeind bleef, gaf te ken nen dat bij hem het beste er af was. „Ik kon niet beter in de slot fase. Vergeet niet dat wij na zes tig kilometer wedstrijd al in de De 160 kilometer lange koers kreeg een beslissende wending op een moment dat niemand het ver wachtte. De kasseien zouden im mers als scherprechter fungeren. Het gebeurde ver voor die ge roesde kasseien van Sinaai, waar met name de derde en laat ste strook de vergelijking met het Bos van Wallers kan doorstaan. Het moet de Romeinse keizer Ju- Bus Ceasar geweest zijn die daar eigenhandig de granieten blok ken heeft neergegooid. Schots en scheef. Br sneuvelden gisteren dan ook weer diverse onderdelen van de volgauto's. Het gebeurde daar I wet, wel na 60 kilometer wed- strijd bij het binnenrijden van St-Jansteen. Ineens reden 21 renners van het peloton weg. Een Peloton dat op dat moment al een twintigtal eenheden had verlo ren, want de snelheid in de eerste koersuren lag bijzonder hoog. Bij ™e 21 man vier renners van de "W Zeeuws-Vlaanderen en drie van Middelkamp. Ben uitstekende uitgangpositie uus voor de Zeeuwse afvaardi- firrig. Van de WV Zeeuws-Vlaan deren waren present Patrick van Bussel, Peter Mol, Edward Faren hout en Johan van Schaik. Mid delkamp was vertegenwoordigd door Wilfred Geys, Antoine Goense en Johnny van de Kloos- 'n een mum van tijd reden de 21 naar driekwart minuut voor drong. De kasseien eisten hun Bij de eerste keer dat de drie stroken genomen moest worden vrelen vijf man vooraan weg, on- r wie Goense, Van de Klooster Van Schaik. at betekende dat Middelkamp ureens twee sterke troeven moest inleveren. Met die zestien ging ®en voor de tweede keer naar de usseien waar Robert van der °nk zijn Waterloo vond. dement JHede door het werk van Middel- untp was het peloton op dat mo- ®t tot op een twaalftal secon den genaderd. Het waren de mannen van de WV Zeeuws-Vlaanderen die op dat moment hun verantwoordelijk heid bij de vluchters namen. Met name Patrick van Passel was op de Wase keien weer in zijn ele ment. De kloof werd mede door hem weer tot een minuut uitge bouwd, waarna men Erwin Gijs- bert (Trap met Lust) door een lekke band en Cas Graafmans (pijp leeg) zag wegvallen. Middelkamp, beseffend dat er geen eer meer te behalen viel, staakte de werkzaamheden. De lepe Belg Kris Smet reed alleen nog naar de leiders toe en de fina le met veertien kon beginnen. Op weg naar de voorlaatste passage werd vooraan een eerste schifting doorgevoerd. Robert de Poel, Luc de Moor, Edward Farenhout, Jos Lucassen, Peter Mol, Kris Smet, Davy Huybrechts en Antoine de Haan zonderden zich af. Patrick van Passel, duidelijk de beste man bij de WV Zeeuws- Vlaanderen, zat op dat moment achteraan. „Ik mocht toen niet meer fiet sen," aldus Van Passel. Hij zag van afstand hoe Robert de Poel iedereen te grazen nam. Zéeuws- Vlaanderen verloor en won, want met drie mannen bij de eerste twaalf pakte men weer de nodige punten voor de clubcompetitie. De organisatoren hadden een de gelijke winnaar, zagen met name in België een massale publieke belangstelling en konden dus het boek van de vijftiende editie naar tevredenheid sluiten. Uitslag: 1. Robert de Poel (ZWC Dia na) 160 km in 3.37.19, 2. op 10 sec. Luc de Moor (WV Waasland), 3. op 12 sec. Edward Farenhout (WV Zeeuws-Vlaanderen), 4. op 16 sec. Jos Lucassen (Maaslandster), 5. Pe ter Mol (WV Zeeuws-Vlaanderen), 6. Kris Smet (WV Waasland), 7. Davy Huybrechts (Antwerp Bicycle), 8. op 23 sec. Antoine de Haan (Maaskant), 9. op 35 sec. Niels Hamers (WV Schijndel), 10. op 36 sec. Alexander van Bavel (Maaskant), 11. Eric Jan sen (Schijndel), 12. Patrick van Pas sel (WV Zeeuws-Vlaanderen), 13. Wilfred Geys (Middelkamp), 14. Maurice Engbersen (Trap met Lust), 15. op 45 sec. Thierry Haelters (Ga vere), 16. Maikel Groffen (Hart van Brabent), 17. Roger van der Borgh (Maaslandster), 18. Robert Klijs (Het Zuiden), 19. Tjarco Cuppens (Berg- klimmers), 20. Walter Schmidt (Mid delkamp). Zeeuwen: 30. op 1.33 Francois Franse (Middelkamp), 54. op 3.11 Darren Murray (WV Zeeuws- Vlaanderen), 62 op 3.24 Martin de Jaeger, 63. Johan van Schaik (beiden WV Zeeuws-Vlaanderen), 68 op 4.37. Dennis Mesu (Middelkamp). Ploegenklassement: 1. WV Zeeuws- Vlaanderen 10.53.01, 2. TWC Maas landster 10.53.47, 3. WVEV Waas land 10.53.56. 4. Theo Middelkamp 10.54.51, 5. Seheldespurters Gavere 10.55.07, 6. WV de Maaskant 10.55.59, 7. Het Zuiden/Wilhelmina 10.56.02,8. WV Schijndel 10.56.20, 9. ZWC Diana 10.56.41, 10. WC Berg- klimmers 10.57.31. Van onze sportmedewerker Philippine - De zesde interna tionale Omloop van Zeeuws- Vlaanderen voor vrije liefheb bers en trimmers kreeg in Franky Leyseele een prima winnaar in de A-categorie. Eric Vereecken legde beslag op een eervolle tweede plaats. WIELRENNEN De etappe van zaterdag in Sers- kamp leverde een eclatante over winning op voor Van Renterg- hem. Hij ging acht kilometer voor de streep aan de haal. Erik Ver eecken sprong even later weg en behaalde in België een fraaie tweede plaats. Franky Leyseele was weer eens de meest aanval lende renner. In de etappe in Lamswaarde was hij de grote animator, maar hij kreeg geen loon naar werken. Ad- ri Frijters, winnaar van de Om loop van de Veluwe, dicteerde vrijdagavond in een donker en regenachtig Lamswaarde het spel. Zondag ging Jan Vervecken met de bloemen aan de haal. Na aan vankelijk deel uitgemaakt te heb ben van een groep van vijf haakte hij samen met Jurgen de Winne attent aan toen tempobeul Fran ky Leyseele aan de haal ging op het moment dat dit vijftal door negen achtervolgers werd ingelo pen. Hij drukte als eerste zijn wiel over de streep in Philippine. Bij de B/C-categorie pakte Kees Beenakker uit 's-Heer Arends- kerke de bloemen voor zijn jarige dochter. In Serskamp werd zaterdag op nieuw veel strijd geleverd door de zeventig overgebleven renners. Roelandt, de winnaar van De Stem-trui voor het puntenklasse ment, stak als eerste zijn neus aan het venster, maar die poging mislukte. Datzelfde overkwam Jan Vervecken. Zes renners leken de dienst te gaan uitmaken in de laatste dertig kilometer. Dat wa ren Erik Vereecken, Patrick van Renterghem, Franky Leyseele, Theo van der Velde en Luc Ber kenbosch. Uit het peloton ont snapten Pauwels, De Winne, D'Hauwe, Smekens en Kristof. In een sneltreinvaart denderde deze groep naar de leiders toe en de samensmelting vond op negen ki lometer van de streep plaats. *Kees Beenakker wint in Philippine de slotrit van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen in de B/C-ca- tegorie. fotocamileschelstraete Toen vond Van Renterghem het welletjes en de Belgisch kam pioen demarreerde als een beze tene. Niemand kon de Belg nog terugpakken. Erik Vereecken, niet zo'n voorstander van regen, ging echter in de laatste ronde op zoek naar Van Renterghem. Ver eecken bleef op tien seconden steken, maar deed wel een goede zet voor het eindklassement. Hij mocht dan ook de bloemen opha len van de eerste renner onder de 40 jaar. Frank Geensen liet zich in Sers kamp eveneens van zijn goede zijde zien en werd twaalfde. In dit deelnemersveld een knappe prestatie. Adri Frijters, de man in de gele Wiskerke-trui op dat mo ment, werd 'slechts' vijftiende. „We zijn door die Leyseele hele maal stuk gereden. Wat kan die man hard rijden," liet Ede-ploeg leider Van Holland weten na de aankomst. Op dreef Bij de B/C-trimmers was vooral Fonnie Martens op dreef. Keer op keer was Mariens vooraan te vin den. Hij ging aan de haal met Van de Styfte en Rik van Wassenho- ven. Deze drie leken te worden ingelopen door de groep, met daarin Ko Harms uit Axel en Kees Beenhakker, de man die na Lamswaarde de leiding had in de B-categorie en naderde tot op honderd meter. Toen zette Mar tens zich nog eens schrap en de drie bleven buiten schot. Mar tens, die geen meter kan sprinten, werd derde. Vrijdagavond stond de eerste zware kluif op het programma. Het eerste uur stond in het teken van de one-man-show van Fran ky Leyseele. De man in hét groen reed iedereen op afstand, maar net als een week eerder in Hoek moest hij zijn meerdere erkennen in het zicht van de haven. Leysee le werd ingelopen door negen sterke renners. Dat waren ploegmakker Leroy, Alma en Frijters van de wielerve reniging Ede, De Winne en D'Hauwe van Gials, Van Rent erghem en Pauwels van Friteshop en de eenlingen Lenssens en Ver eecken. Deze tien liepen nooit verder uit dan vijftien seconden en in de Lange Nieuwstraat leek het pelo ton, onder aanvoering van de Ra- bo-boys, terug te komen. De Zuidwesthoek en Sauna Diana gingen als bezetenen op jacht naar de de leidersgroep, maar te vergeefs. In de Van Remortelestraat ging Van Renterghem aan de haal sa men met Frijters. Dit duo werd nog voor de voorlaatste gevaarlij ke bocht - er gingen daar een paar keer enkele renners tegen de vlakte - ingelopen. In de eind spurt was Adri Frijters de beste en hij won gemakkelijk. Leyseele werd toch nog tweede. Vereecken durfde niet door de laatste twee bochten en dat kostte hem een goede klassering. Hij werd acht ste. Jackie Fortrei van Zeeuws- Vlaanderen regelde de spurt van het peloton met Theo van der Velde achter hem. Ko Harms werd de beste Zeeuw-Vlaming in Lamswaarde. Hij spurtte zich naar de vijfde plaats. UITSLAGEN Eerste etappe Lamswaarde-Lams- waarde: 1. A. Frijters (WV Ede), 2. F. Leyseele (België), 3. M. Alma (WV Ede), 4. P. van Renterghem, 5. J. de Winne, 6. G. D'Hauwe, 7. K. Pauwels (allen België), 8. E. Vereecken (Hulst), 9. K. Leroy, 10. W. Lenssens (beiden België), 11. J. Fortrei (WV Zeeuws-Vlaanderen), 12. T. van der Velde (Diana), 13. E. Quina (België), 14. R. Meijer (De Zuidwesthoek), 15. J. van der Klundert (De Zuidwest hoek). Zeeuwen: 21. R. Rabout, 28. R. Goole, 34. F. Gommers, 38. P. de Rij- cke (allen WV Zeeuws-Vlaanderen), 39. W. de Waal (Axel), 42. F. Geensen (WV Zeeuws-Vlaanderen), 43. K. Veerhoek (Wemeldinge), 44. J. West- strate (Yerseke), 48. K. Warnier (Hulst), 66. S. Geijs (WV Zeeuws- Vlaanderen). B/C-categorie: 1. J. van Steendam, 2. H. de Coen, 3. R. van de Velde, 4. M. Govaert (allen België), 5. K. Harms (Axel), 6. R. van Wassenhove, 7. J. Bollaert (beiden België), 8. K. Been hakker ('s-Heer Arendskerke), 9. P. de Temmerman, 10. G. Jacobs (bei den België). Zeeuwen: t9. F. Martens (Koewacht), 25. E. van de Hage (Nisse), 30. R. Bu- zeyn (Schoondijke), 33. R. Dieleman (Hulst). Tweede etappe Serskamp-Serskamp: I. P. van Renterghem (België), 2. E. Vereecken (Hulst), 3. F. Leyseele (België), 4. T. van der Velde (Diana), 5. L. Berkenbosch, 6. K. Pauwels, 7. G. D'Hauwe (allen België), 8. G. Smekens (Lede), 9. J. de Winne, 10. K. Leroy (beiden België), 11. P. Bier- kens (Zuidwesthoek), 12. F. Geensen. Zeeuwen: 21. J. Fortrei, 22. R. Ra bout, 25. F. Gommers, 30. P. de Rije- ke, 32. A. Klaasse (allen WV Zeeuws- Vlaanderen). B/C-categorie: 1. R. van Wasenho- ven, 2. P. de Temmerman, 3. F Mar tens, 4. J. Bollaert, 5. M. Govaert, 6. R. van de Velde (beiden België), 7. K. Harms (Axel), 9. F. Roelekens, 10. H. van de Bossche (beiden België). Derde etappe in Philippine: 1. J. Ver vecken, 2. F. Leyseele, 3. J. de Winne, 4. E. Vereecken, 5. G. Dhauwe, 6. R. Meijer, 7. T. Keiler, 8. M. Alma, 9. Chr. Leroy, 10. J. Roelandt. Zeeuw en: 13. F. Gommers, 14. P. de Rijcke, 19. J. Fortrei, 23. W. de Waal, 29. R. Rabout, 31. M. van derMeulen. B-categorie: 1. K. Beenakker. C-categorie: 1. J. Bollaert, 2. F. Roe lekens, 3. M. Govaert, 6. K. Harms. Zeeuwen: 14. E. van de Hage, 24. R. Buzeijn. Eindklassement A-categorie: 1. F. Leyseele, 2. E. Vereecken, 3. J. de Winne, 4. G. Dhauwe, 5. P. van Rent erghem, 6. M. Alma, 7. Chr. Leroy, 8. A. Frijters, 9. Th. van de Velde, 10. T. Keiler. Zeeuwen: 14. J. Fortrei, 19. F. Gommers, 20. R. Rabout, 24. P. de Rijcke, 31. F. Geense, 35. M. van der Meulen, 39. W. de Waal, 45. R. Goole, 56. S. Geijs. De Stem-puntenklassement: 1. J. Roelandt, 2. F. Leyseele, 3. K. Pauw els Ploegenklassement: 1. Glials, 2. Sau na Diana, 3. WV Ede, 6. WV Zeeuws- Vlaanderen. Eindklassement B/C-categorie: 1. J. Bollaert, 2. F. Roelekens. 3. K. Been akker (B), 8. E. van de Hage, 12. K. Harms, 22. F. Martens (B), 28. R. Bu zeijn. De Stem-puntenklassement: 1. F. Martens (B), 1. H. de Koen (C). fronlijn reden en iedereen naar onze Rabo-truien zat te kijken." Peter Mol deelde zijn mening. „Er zaten te veel jongens bij die onze richting uitkeken. Mis schien terecht, want wij waren in eerste instantie met vier man het sterkst vertegenwoordigd, maar er zaten toch ook drie Belgen bij en die heb ik weinig op kop zien rijden." Patrick van Passel was aan de meet de meest frisse van het trio Zeeuws-Vlamingen dat tot in de slotfase de dienst uitmaakte, maar de Sluiskillenaar kwam in de 'gevangenis' terecht. „Toen de kopgroep splitste zat ik achter aan. Zag dat Peter en Edward mee waren, dus moest ik me ber- perken tot meefietsen." Johan van Schaik, eveneens mee in wat later bleek de beslissende vlucht, werd geveld in het 'Bos van Sinaai'. Lek, over en sluiten dus voor de Souburger. Had hij pech, Middelkamp was ongetwij feld de meest onfortuinlijke for matie van deze Wim Hendriks Trofee. Johnny van de Klooster en Antoine Goense reden in de zelfde strook als Van Schaik lek. Dat betekende dat alleen Wilfred Geys in de hoofdmacht over bleef. Van de Klooster zou later zelfs nog twee keer de lucht uit zijn banden horen sissen. Tegen deze overmacht was men bij Middelkamp niet opgewassen. Walter Schmidt reed een voor treffelijke wedstrijd. van onze sportmedewerker Terneuzen - In het KNVB- zondagvoetbal wordt 4 mei een begin gemaakt met ver schillende nacompetities. In de tweede klasse E gaat Goes op bezoek bij eerste periodekam pioen Rood Wit. Longa, dat de derde periodetitel pakte blijft nog even in de wachtkamer en speelt tegen de verliezer van dat duel. In de derde klasse A zijn Moerse Boys, Middelburg en RCS perio dekampioen. Zondag staat het eerste duel van die nacompetitie tussen Moerse Boys en Middel burg op het programma. In de vierde klasse A staat zondag Sluiskil-STEEN op de kalender en wacht Breskens als derde pe riodekampioen af tegen wie het een week later moet spelen. Vo gelwaarde moet nog een degrada tieduel spelen met een ploeg uit een andere klasse. In de vijfde klasse A is nog niets bekend, om dat daar nog enkele competitie ronden afgewerkt moeten wor den. Ook in de zesde klasse A heerst nog onduidelijkheid, om dat er nog een beslissingswed strijd gespeeld wordt voor het kampioenschap tussen Jong Am- bon en Noormannen. In de zesde klasse B wordt zondag 4 mei Rimboe-RIA gespeeld. Derde pe riodekampioen is daar Vosmeer.

de Stem | 1997 | | pagina 19