E L Aandenken voor aandenken 'Je komt me toch niet voorbij' Peukenbak ffpi HÉ JA, DAT KEN I )UIZENDP00T Bibliotheekbezuinigingen Sfr 'ü- 'pree de ZEELAND C5 ekt almanagers gers Startkabel ZOUDE GIJ DAOR NOU IETS ACHTER ZOEKEN? 23 minuten per parkeerplaats Daar gaat de winkelbaas... P.C-KERKDIENSTEN R.K.-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN Hé, ga je mee noar de Klaroen... l l l I l innen, na het goed m de interne doorgroeien naar in hoofdmonteur, e van monteur ïische Projecten mogelijkheden ook teerde LTS'ers. nctie monteur le heer J. van Lokven, rder Seinwezen, -2334796. Functie ktrotechnische e heer J. Buurman, r Elektrotechnische lefoon 073-6923131. schriftelijke sollici- rriculum vitae kun je agen richten aan vices, Railbedrijf s 6433, 5600 HK Ter attentie van de .S. Douglas voor de teurs Seinwezen of van mevrouw rs voor de functie ektrotechnische ten reacties van vrouwen. ZATERDAG 26 APRIL 1997 winkelketen met meer dan id en België, ste medewerk(st)ers, die ten tot iar, in het bezit van een leiding geven als natuurlijk leiding, via de functie van groeien, schrijf dan je an: jnck, Postbus 3065, ibosch. or „Personeel- idrachtgever, gevestigd bedrijf in de grond, weg- o.a. rioleringsprojec- ;ever graag in contact werving van projecten potentiële relaties heldere aanbieding lirecteur le. U heeft ruime erva- projecten in de grond, ime bekendheid met rio- ihousiaste persoonlijk- contactuele vaardighe- onaliteit bent u in staat uwen. cheden. Een uitstekend arbeidsvoorwaarden, i Stuur dan uw brief Made. u ons kantoor te Breda 5300466. Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Cees Maas, Wim Kooijman, Jan Jonkman, Peter Oggel en Frank van Cooten. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips op- en of aanmerkingen belt u: 0115 - 645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Ter- neuzen. De schrik sloeg mij afgelopen week weer eens om het hart toen ik over de onzalige plan nen van de Terneuzense ge meenteraad las; de biblio theek moet de komende drie jaar maar liefst een ton bezui nigen. Bovenop alle bezuini gingen die ze de laatste jaren al voor de kiezen gekregen hebben. Het gaat hier om een van mijn lievelingsplekjes waar ik va ker, en vooral langer, zou wil len zijn. Niets heerlijkers dan tussen die rijen kasten door te lopen en te neuzen tussen al die boeken die ik nog niet ken. Samen met mijn kinderen ver loopt het bezoek aan de lees zaal vaak chaotischer dan ik wel zou willen. Maar als we eenmaal weer thuis zijn met een tas vol 'vers' leesvoer dan hoor ik een tijdlang alleen nog het geritsel van het omslaan van de bladzijden. Natuurlijk blijven er altijd hoeken die ik wil hebben. Om nog eens vast te pakken, door te bladeren, te herlezen. Maar zonder de bieb zou ik toch niet kunnen. Ik moet er niet aan denken! Sinds ik kan lezen, ben ik altijd in een boek bezig. Als ik ze allemaal had moeten kopen, zou ik onderhand een pakhuis nodig hebben om ze te bewaren want boeken weg gooien dat kan ik niet over m'nhart verkrijgen. De aangekondigde bezuini gingen in Terneuzen staan in schril contrast met de uitga ven in Hulst. In de Reynaert- stad worden ettelijke tonnen aan de bibliotheek uitgege ven. En in Terneuzen moet het weer op een koopje. Hans Spenkelink, de huidige direc teur, kan blijkbaar van een kwartje een gulden maken. Ondanks de kortingen krijgt het gebouw onder zijn leiding langzaam maar zeker een he dendaagse uitstraling. Niet alleen het nieuwe verfje en andere vloerbedekking doen wonderen, ook extra service zoals een internetaansluiting houden de boel up to date. Ik heb ooit met hem in een com- missietje gezeten wat overi gens niet heeft geleid waartoe het was opgericht. Tijdens die paar bijeenkomsten heeft Spenkelink bij mij de indruk achtergelaten, een man van daden te zijn, heel goed in staat oeverloos gezwets te scheiden van zinnig overleg. Deze Spenkelink doet mij al tijd denken aan Henk Schol- ten, jaren geleden directeur van het Zuidlandtheater; die ook kon toveren zonder fond sen. Kunt U nagaan wat deze heren voor elkaar zouden krij gen als er wel geld in de pot zit. Gelukkig krijgt het Terneu zense gemeentebestuur tegen gas. Want we hebben nu Elvi ra Brus van D66, die zich sa men met fracties GPV/RPF/SGP sterk maakt om de voorgenomen bezuini gingen tegen te houden. Brus wijst er terecht op dat de openbare bibliotheek een ba sisvoorziening is. Als Elvira Brus en de haren het voor het zeggen krijgen, hoeven de bi bliotheekbezoekers voorlopig hun geleende boeken nog niet zelf terug in de kasten te zet ten. Ze heten Ben en George en zijn beiden van het geslacht Pauwels. Een tweeling. De één woonachtig te Kloosterzande, zijn gelijke nis te Sint Jansteen. Begin januari reden ze gezamenlijk de elfstedentocht uit. Voor de tweede keer. Maar Ben beide keren als offici eel deelnemer, George telkens als zwartrijder. Niettemin hebben beiden het elfsteden-kruisje in hun bezit. Want zoals dat bij gelijken hoort, delen zij lief en leed. En dus schonk Ben zijn tweede kruisje aan George. Eerlijk is eerlijk. Van de week was het in Kloosterzande sporthuldiging. En daar bleek burgemeester Thomas Steenkamp de geste van Ben nog niet ver geten. En dus kreeg Ben een aandenken. Dat was dus: een aandenken voor een aandenken. FOTO WIM KOOYMAN Trouw gaat de Terneuzenaar twee keer per week naar de fitness. Op advies van vrienden om op deze manier toch gezond in beweging te blijven. Hij doet dat al bijna een jaar. Hij erkent dat de noeste arbeid op de diverse appa raten vruchten afwerpt. De conditie is al behoorlijk verbeterd. Zo is het aardige van de loopband dat je de snelheid met een simpele druk op de Jmop kan opvoeren. Met genoegen stelde hij de loopband deze week af op een heuse snelheid van veertien kilometer per uur. En dat een kwartier lang. Een fitness-collega, die zijn hometrainer op een zeer laag tempo had af gesteld, zag met lede ogen aan hoe de Terneuzenaar zichzelf afbeulde. Opeens werd hij door een simpele edoch treffende opmerking van die collega met de neus op de feiten gedrukt. „Ach, je kunt zo hard lopen als je wilt, je komt me toch niet voorbij." Roken brengt de gezondheid ernstige schade toe. Dat weet iedereen. En bovendien: deze waar schuwing prijkt ook op elk pakje sigaretten. Maar soms zijn mensen horende doof of slaan waarschuwingen achteloos in de wind. Onderzoeken hebben aangetoond dat met name de jeugd in groten getale naar sigaret en shag grijpt. Want een roker schijnt geen onruststoker. Maar nu is in openbare gebouwen roken verbo den, een maatregel van de wetgever die toch al tijd het beste met de bevolking voor heeft. Dus staat er bij de ingang van veel van dergelijke ge bouwen een bak, zeg maar een peukenbak. Zoals hier bij de fietsenstalling van de Terneuzense scholengemeenschap De Rede. Wil de laatste ro ker het licht uitdoen FOTO WIM KOOYMAN WAS dat lachen in Zee land Rond vorige keer! Schrijf je dat die mede werker van Neeltje Jans op zoek gaat naér een scart-kabel, in de veronderstelling dat ie dereen zo langzamer hand wel weet wat dat is en wat staat er de volgende dag in de krant?: startkabelEen niet al te bijdetijdse eindredacteur kent die dikke kabel met die brede platte stekker (met al die puntjes) dus niet, ook ai zit er na tuurlijk gewoon zo'n ding in zijn computer en in zijn tv-toestel. Komisch, als je er ver der bij stilstaat. Met je video naar de garage: 'hij doet het niet, ik denk dat zijn accu leeg is. En kijk je ook met een zijn olie na? (RV) Ik zijn grootsug op mijn durp, jao da geef' toe! Is daor iets op tegen? Iwee flinke ubugemeesters op root èn 't dan toch maor voor makaoar gekre gen iat'r geboud oor nooit-gebeurd; t'een uitbraijingsplan is nog nie klaor 0ft'ander lig weeral gereed! Zo ist toch? Wa'k zeg is toch waor? Daor zijn al meer nieve straoten as ander van ze leven ouwe gewist zijn. En agge ziet oet'r geboud oor...aon centen is geen gebrek meer naort schijn! En vaneigen: weer ist'r 'n stiksken polder minder, maor daorvoor in de plek r—i kommen d'r oven zo groot, aon groen en zo is daor echteluk geen gebrek. Eik ank al zeej: ik zijn daor grootsug op en ik ouw da nie voor mijn eigen. Ank bezoek èn, wil'k dan die over Klooster ook n'n goejen indruk krijgen. ^4 1 At wa weer is, kuij'r 'm dan 's naor de Westof daor tegen de Hroenendijk aon I dan laot'k ze zien watte gemeente daor ammel al gedaon. f T he vijver, nieve straoten, op sommugste plekken lig 'n nieuve parkeerplek, Dok een tussen d'uizen die noq moete kommen en die zijn eigen emaol uit strek tot tegen d'oven van de Hroenendijk. Da moet 'n ele verbeteruk zijn ®oor 'n paor uizen, want voordien kosten die last achter nie weg volges mijn. Dan wijs'k ook alt t'uis van de wet'ouwer aon en dan ijj'r van die kloten bij, 'e vraogen wel drie keren: weuntie daor? Tegen die nieve parkeerplek zed- ae gij? jao, ze'k dan, kanta nie en dikkels vraoge z't dan naog 's voor de vierde keer. D" dan kijke z'of ze zeggen willen: Free, gij zwijg, maor gij weet zeker wel Meer? P°or maok'k mij dan dik over! Ofz'r wa d'achter zoeken eeh, zo doen ze! wild"? 4an nie leutig niemeer! Mijnen achtermiddag is naor de kloten, wa Do n plgk moet toch ieverast liggen! Zo is 't toch? Enk gelijk of nie? ottie nou net teqen d'n of van de wet'ouwer liq, is qewoon 'n kwestie van Plonnelogie! i ii HET parkeerbeleid in de ge meente Terneuzen heeft de afgelopen maanden veel stof doen opwaaien. Klachten van ondernemers, klachten van bevolking, gekissebis in politieke kringen. Van de week is het er dan toch officieel van gekomen. Enige tijd geleden al besloten burgemeester en wethouders van de Scheldestad het par keerbeleid bij te stellen, zoals dat in politieke taal heet. En hoe: het aantal parkeerplaat sen op de Markt wordt met maar liefst dertien (13) stuks uitgebreid tot 28. De afgelopen twee weken mochten de raadsleden hun zegje doen over deze bijstel ling. Eerst in een gecombi neerde commissievergade ring, eergisteren in de ge meenteraad. En dan blijkt dat parkeren politiek een heikel onder werp is en derhalve veel ge spreksstof oplevert. Nog af gezien van het voorwerk be steedden de dames en heren raadsleden (25), de burge meester (1) en de secretaris (1) opgeteld zo'n vijf (5) uur aan dertien (13) parkeer plaatsen. Drie uur in de com missie, een kleine twee uur in de raad. Da's dus zo'n 23 mi nuten per parkeerplaats. Het wordt zo langzaamaan duidelijk waarom de par keertarieven in Terneuzen tot de hoogste van Zeeland be horen. Was ik maar winkelbaas. Was ik maar baas van zo'n snelle kledingboetiek. Dan deed ik mijn winkel pas om tien uur 's ochtends open. Ik zette er een meisje in dat bij na niks kost en ik deed de rest van de dag indrukwek kend met mijn nieuwe BMW en mijn mobiele geeèèsem- metje. Overal in Zeeland zouden ze het weten. Daar gaat de win kelbaas, zouden ze zeggen. En ik zou in alle stadjes nieuwe winkels inrichten die pas om tien uur 's ochtends open gingen met meisjes die bijna niks kostten. Mijn huis zou ik bouwen aan de zee. In roestvrij staal. Met veel glas en zonder hypotheek. Dat is het huis van de winkelbaas, zouden de mensen zeggen. Was ik maar geen winkel baas. Was ik maar geen baas van zo'n snelle kledingboe tiek. Want als winkelbaas weet ik niet hoe ik alles rond moet krijgen. Ik hol de hele dag maar achter handel aan. Ik koop en ik verkoop. En ik werk me helemaal winkelba- zelijk. Het meisje dat bijna niks kost is een suf kalf dat klanten wegjaagt. Ik leef niet lang. Daar gaat de winkelbaas, zeggen de mensen. Was ik ook maar winkelbaas, zeg gen de mensen. (CM) tm Hervormde kerkdiensten niet ontvangen GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, 15 u. bevestiging en intrede mevr. drs. N. Boot in de hervormde kerk, 17 u. geen dienst. Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.45 u. ds. A. Klap. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 em 15 u. ds. C. Bijl. Hoek: 9.30 en 15. u. ds. H. van de Berg. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 09.45 en 15.15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Rave lijn'): 10 u. T. van Nes. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u. jeugddienst (den Deurwaar der???) VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. G. van de We tering. Retranchement: 10 u. stud. R. de Wit. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. G. van de Wetering. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. T. Post- ma, samen met hervormd Hoofdplaat. Goes: 10 u. geen dienst. Middelburg: 11 u. ds. C. van Duin. Vlissingen: 09.30 u. ds. C. van Duin, binnendragen paskaars in kader van de pinksterketen. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink. S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (St.-Baafskerk), 14.30 u. ds. H. Valk (afscheids- dienst) Oostburg: (gereformeerde kerk), 10 u. ds. J. Riesebos, met koor IJzendijke en Zanglust uit Oost burg. Oostburg: (hervormde kerk), 10 u. ds. C. van Duinen (aandacht voor jongeren). CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. geen opgave ontvangen. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apos tel. zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelop neming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 9.30 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zat. 19.00 u. Verrezen Christus: zon. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zond. 9.30 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. G. Claessens, St. Jan steen, tel. 0114-320159. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. H. de Vrieze, tel. 0117- 491472 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Rubbrecht, tel. 0115-471418 of 00- 32.92.33.90.30. Aflevering 508 Carnaval is bijna vergeten, 't is al eens weer om in d'n hof te zit ten, hier en daar wordt het zwempaksken eens stiekem gepast, kortom absoluut een ongeschikt moment om met een carnavals schlager te komen. Waarom dan toch? Enerzijds proberen we deze rubriek zo gevarieerd mogelijk te ma ken, anderzijds gaat onze voorkeur uit naar streekeigen teksten. Dit is er zo een. Gino Buijsrogge uit Kloosterzande, op meerdere manieren actief in de muziekwereld, maakte een wervend meezin- gertje voor bar De Klaroen van Willy Sponselee, ook in Klooster zande. Het is een beetje sluikreclame, daar zijn we ons van be wust, maar we moeten niet te kinderachtig zijn in die dingen en die pint houden we wel tegoed. Ik heb een hele weke gewerkt joa m'n week zit 'r op m'n voeten die doen zeer en ik hen pijn in m'n kop! Normaal gesproken zou n'n mens, zo moeg zijn a's n'n 'ond en voor d'n tileviezie 'angen, op z'n luie kont. Mor deze jongen nie', en da' vin'de misschien raar... want joa, ik goan op stap, zo zitte kik in mekaar... 'K goan eerst is in bad en trek een schóón broeksen oan. we goan d'r vanoavo'd weer 's flink tegenoan. Subiet dan zit ik lekker oan d'n Kriek of oan de Geus, en drink mij vanoavo'd een snee in mijn'en neus. Agge nie' weet wa' vanoavo'd te doen, Goa mee mi mij, want ik goa noar de Klaroen... Refrein: Hé goa je mee, weet 'e wa' we goan doen? We goan van'oavo'd noar de Klaroen. We blijen nog een poos, bij Willy en bij Roos, in de Klaroe...oeoen! Ik zit 'ier gezellig, op 'n plek oan d'n toog geef mij nog een pint, wanti k stoan weeral droog. Ik zit 'ier O.K., en 'eb't vreet noar m'n zin en Roos schikt voor ons de glazen weer in. Een schóóner manier om d'n tijd te verdoen, is ter nie' voor mij, want ik zit in de Klaroen... Roos tapt de pinten, mêê twee vingers schuim Willy de moppen, zó uit z'n duim... bij alle liedjes, dan zingt iedereen mee, de polonaise goat tot in de W.C., joa 't is weer tijd om 's flink gek te doen want we zitten 'ier weer, in de Klaroen... Refrein: Pegam.

de Stem | 1997 | | pagina 29