d ek ijax valt met klap van voetstuk Borussia Dortmund zuinig naar finale DE STEM Kansloze avond voor Mare Overmars CRUIJF 50 CHAMPIONS league UITSLAGEN standen ïsterdammers verzuimen in eerste half uur toe te slaan en verliezen fors J AAI De balans van Van Gaal B1 'Oh, ze gaan naar AC Milan' lagen ri, De details Van Gaal: 'Hadden is geen hebben' J .G 24 APRIL 1997 A8 i I I I I Roemeense coalitie is een ver- eming. Jong en oud heeft dril lang op de televisie uitlet er de reform gekregen. Toch! >rden de kranten steeds kriti- aer, vooral over de gebrekkigs orbereiding van de reform. „D< ilichters zijn weg, de idioten'ge- men," schrijft de pers. nnenkort zal het geduld van de >emenen daadwerkelijk op d< oef worden gesteld. Dan krij- m ze de fors verhoogde rekenin- :n voor gas, elektriciteit, water telefoon. Weinigen beseffen it alleen al de vaste lasten duur- ;r zullen zijn dan ze met werker urnen verdienen. Het zijn enke igen die voor alle zekerheu m telefoon reeds hebben afge- aten en elektriciteit besparen ror kaarsen te branden. Kaar- in branden de Roemenen eigen- jk alleen bij begrafenissen. 0) markt worden ze nu verkocht et de slogan: 'Kaarsen voor d( iden en de levenden.' Allerlei] eukenapparatuur, waarnaar oemenen jaren hebben ver- .ngd, gaat nu in de kast. Di ektriciteit kan niet betaak orden. Of de spullen wordei srkocht, want niet iedereei eeft spaargeld, oor de banken staan rijen mem ;n die hun harde valuta willet ïwisselen. Om het vertrouwen ii e lei te herstellen, geven de ban en tussen de 100 en 200 procent ente op de nationale munt. Eei antal banken heeft de rente ai reer laten dalen wegens de enor-j ie toestroom van klanten. ,e mensen straks niet de rentf rijgen die hun is beloofd, zullei ier Albanese toestanden ko len," zegt de hoofdredactei ■an het weekblad Privirea. oede spoor President Constantinescu heel lij zijn aantreden vorig jaar no- ember gezegd dat hij in twee- londerd dagen Roemenië op het ;oede spoor zou zetten en andei :ou opstappen. Zijn tijd is bijni >m. Nu heeft hij op een perscon ferentie gezegd dat de moeilijkst leriode voor de Roemenen tussei waalf en achttien maanden gaat luren en dat, als de reform mis- ukt, het nooit meer goed zal k( nen met dit land." Intussen improviseren de Roemi len om hun hoofd boven het wa ter te houden. In de buurt van de markt Panteli- mon in Boekarest verkopen vrou wen twee flessen melk of twee li ter zelfgemaakte wijn. Een jon gen probeert vis, die hij de afge lopen nacht ving, aan voorbij gangers kwijt te raken. Anderei hebben 's ochtends in het bo: kruiden geplukt en stallen die o] de stoep uit. Zelfs die ene zeep weer te koop, gemaakt van var kensvet en kruiden. De zoge naamde huiszeep, voorgeschri ven door Ceausescu die zijn vol meer luxe verbood, ligt weer of de markt. Deze keer ruikt hij naar armoede. LfHenri van der Steen Ljjn - Als het aloude Ajax- Uem faalt, worden de bui- spelers meestal geklopt, jjngida miste gisteravond Lrste kans, die (als, als...) Lr een nieuwe sensatie had jjien zorgen. Aan de andere ütt kreeg Overmars hele- Ljl geen poot aan de grond Lrende de oorwassing, die Ljeravond jn Turijn tot 4-1 LJuventus leidde. DONDERDAG 24 APRIL 'Veel is sneu', menen de mannen van Herenleed in hun zo eigen Hollands, sneu was gisteravond de afgang van Ajax en die van Overmars in het bijzonder. Hij zal zich geen moment lekker heb ben gevoeld in Delle' Alpi en hij zal zich hebben afgevraagd waar die superieure, vaak zo dodelijke sprint is gebleven? De fans thuis aan de kijkbuis zul len zich rot hebben geërgerd aan hem. Zo zijn ze. Een fan heeft geen boodschap aan de beperkin gen van het topvoetballersvak zoals Overmars dat beoefent. Het sneltreintje had gisteravond te gen Juventus meer beperkingen dan ooit: een goeie, snelle tegen stander, een vriendje van die te genstander die voor rugdekking zorgde, niet zelden nog weer een ander vriendje voor de dubbele rugdekking.- Overmars ging er, soms dapper - soms dom - gewoon weer elke keer op af. Kansloos was hij. Volgens Cruijff eigen schuld-dik ke bult. De bijna 50-jarige voor malige meestervoetballer wil op de trap in de catacomben van het stadion wel even een een-zinnige analyse verstrekken. „Overmars had dieper moeten staan dan had hij niet tegen die 7 maar alleen tegen die 2 gespeeld; dan had hij misschien nog wel de helft van de ballen verloren, maar altijd min der dan nu." Overmars grijnst als hij een half jvan Essen rijn - Met een daverende viel Ajax, voorheen Godenzonen B.V.', gis- avond van het voetstuk. Igenhjk was de dreun niet Waal onverwacht, fear toch kwam de tik die «ntus uitdeelde nog erg laan. Na de 2-1 in Am- dam deden de Italianen t gisteren nog even dun- Itjes over: 4-1 in Delle Al- ICHAMPIONS LEAGUE f Turijnen kunnen op 22 de- - hun Champions League- I verdedigen tegen Borussia (tmund, Ajax rest niets anders ide forse wonden te likken, ilwas ruim zestien jaar geleden il Ajax eens zo'n tik kreeg als heren. In oktober 1980 droogde f;ern München de Amsterdam smet 5-1 af. Maar van de hui- [gegeneratie Ajacieden beleefde mand ooit eerder een dergelij- j. Zij groeiden op met filer successen. Behaald onder svan Gaal, de coach die voor [eerst zonder prijs een seizoen pt. - q0 -e prille dictatuur Jet bewind van Louis van Gaal We bijna zes jaar. Elf bekers palen haalde Ajax binnen in (periode van verlichte dicta- 1 In totaal speelden de Am- rdammers onder de vertrek je succcestrainer 57 Europe- pels, waarvan er maar liefst werden gewonnen en zeven Bjkgespeeld. |A-Cup, Europa Cup I, Euro- Super Cup, wereldbeker: xbeleefde een gouden tijd, en [vertrek van de nukkige coach Went volgens velen ook auto- pisch het einde van die periode Vote voorspoed. ;er, dorst, kou of slaap," zeg* huis is al twaalf jaar hier, tussa aoren. Hij herinnert zich zijn va- if moeder niet. Toen hij zes was, ij Gara de Nord achtergelaten, et middaguur stopt een busje a< chterkant van het station, leg room van de treinreizigers r® dentallen verwaarloosde kinder mannen die bij de bus soep J uitdelen. Daartegenover, m»! op twee tramlijnen, zit een jong - - - - het drukl gespreide benen tussen eer verfverdunner in te ademen. prDomien Esselink petinchem - Waar een te- poontje naar een broer al toe kan leiden. Wil van weren besluit broer Jan, de fd-doelman van onder irPSV en het Nederlands die in Dallas woont, "eens te bellen om bij te 'en. En hoort en passant i' Gerard van der Lem en Hoek daar met een van Ajax zijn ge- om deel te nemen aan Dallas Cup. 'a' toernooi was eind ad", zegt de in Doetin- woonachtige Wil van "eren, die zelf betaald «bal speelde bij Sparta en 1 vorig jaar nog actief was scouting bij De Graaf- ™P- Uiteraard kwam ook 'oekomst van de assis- ®'- en keeperstrainer van Is*. dus óók van Louis van ter sprake. in chique wijken schooien kin om een beetje aandacht. Mon ouder dan veertien of vijltie t in Piata Dorobanti tusse chauffeurs half bloot rond. natuurlijk ook of mooie borsten nodigt ze de man J iets gezegd hadden", uit om voor een beetje geld f Wil van Beveren. te vrijen. Op haar gezicht en ha bedoe je Olp ze gaan en zitten rode schrammen. In ha AC Milanzegt Jan." oog zit bloed. „Mijn moedei-he der Lemen Hoek zwe mslagen en weggestuurd, js ^an GaaMot ele "meters verderop WeïS*h* 2arh™betrof' ;ijdgenootje met een baby aa n wellicht gedacht „Ik slaap in de portieken van n We zijn m de Vere- Elke nacht in een andere om Staten, ver weg van tnensen wakker worden door land hier kunnen we ril van mijn dochter," zeg ggen. igt geld voor een pamper, "®it die langerea- r kindie poept, gooi ik van Beveren, doe- Als ze plast, leg ik ze te droge^ ^broer Jan, „die zal er ruik ik ze opnieuw. T^u^smeI)," tteresseprt be®en'wan et mijn baby niet meer aanko ene m namelijk zelf nog een kind, geeft haar d e moer waar ze naar- tje oude thee uit een zuigflesje- nagaan. Hetd,t «r w ceer raast aan haar voorbij i o z^z uitlaatgassen stijgen op. it zal haar 'bloemetje' nauweri it worden. wl Het is dat ik het ter "ke bracht." Of die vrees bewaarheid wordt, is maar de vraag. Want hoewel de cijfers een heel ander verhaal vertellen, was Ajax gisteren hele maal niet kansloos. De Amster dammers bewezen in de beginfa se juist dat ze nog niet afgeschre ven mogen worden. Eerste kans De eerste kans. Déar hamerde Louis van Gaal de laatste dagen steeds weer op. „Het gaat om scherpte, beleving, vorm van de dag. En vooral om de vraag of wij de eerste mogelijkheid in een doelpunt om weten te zetten. Dan wordt het een wedstrijd. Dan is er een kans dat ook een ploeg als Juventus rare dingen gaat doen. En ik wil iedereen er even aan herinneren dat wij bijna altijd de eerste kans krijgen. Ook thuis te gen Juventus was dat weer het geval." Zo ook gisteren. Wat heet. Een half uur lang was Ajax beter, de enige ploeg die voor gevaar zorg de. Heel veel gevaar zelfs. Johan Cruijff, de oude meester, stelde in de rust dan ook: „Ik heb Juventus nog nooit zo slecht gezien. Ajax had ze moeten afslachten." Ajax goed, of Juve slecht. Het beeld was in ieder geval duide lijk. Na zes minuten miste Ba- bangida, weggestuurd door Scholten, vrij voor doelman Pe- ruzzi. In de tien minuten die volgden kwam Ajax nog diverse malen gevaarlijk door. Maar de finishing-touch ontbrak. Een echte spits stond aan Amster damse zijde overduidelijk niet op het veld. De vraag blijft daarom welke ploeg op 22 mei in München had mogen aantreden wanneer het goudhaantje van de jaren negen tig, Patrick Kluivert, niet gebles seerd was geweest. Pas na een half uurtje stokte de Amsterdamse machine, waarin alleen de radertjes Overmars en Litmanen wat knarsten. Juven- tus-trainer Lippi zag dat Lom- bardo niet in staat was om Bo- garde te beteugelen en liet de ka lende rechtshalf van positie rui len met linkshalf Di Livio. Bo- garde lag daarna inderdaad aan de ketting, en als onbedoeld ne- Verslagenheid bij Ajax. Lombardo heeft het eerste doelpunt van Juventus gescoord. veneffect was het bovendien Lombardo die het duel een ander gezicht gaf. In de 35e minuut kopte Lombar do een corner van Zidane in. Te gen alle verhoudingen in was het 1-0 voor de thuisploeg. Twee mi nuten later zat Juve op rozen, en restte Ajax de pijnbank. Boksic bediende Lombardo, die zette door èn voor, Vieri scoorde sim pel. Reactie Het sierde Ajax dat bij de hopelo ze stand van zaken niet het hoofd in de schoot werd gelegd. Bogar- de was op slag van rust zelfs nog dicht bij een doelpunt, maar Pe- ruzzi voorkwam met een katach tige reactie een zeker lijkende treffer. Juventus betrok na de pauze de verdedigende stellingen. Ajax had net als in het eerste bedrijf het meeste balbezit (60 procent totaal) maar steeds minder kwa men de bezoekers in de buurt van Peruzzi. Litmanen kwam weer niet los van Deschamps, Over mars raakte onzichtbaar en Ro nald de Boer voelde zich niet op zijn gemak op z'n eilandje in de spits. Dat Melchiot uit een corner een kwartier voor tijd kon scoren was een wondertje. Tegelijk echter ook juist de nekslag voor Ajax. Immers, de helft van de ploeg be sloot daardoor tot een wanhoops offensief, de andere helft bleef spelen als voorheen. En dus werd de ruimte voor counters van Ju ventus ineens wel heel erg groot. In de 79e en 81e minuut kon Zi dane de Ajax-defensie daarom laten ogen als een stel recreanten. Eerst profiteerde Amoruso, ver volgens maakte de Franse inter national zijn staaltje zaalvoetbal zelf af: 4-1. Dat het afscheid van het interna tionale podium, waar Ajax zo veel jaren gloreerde, met zulke foto reuter cijfers kwam, dat was al met al wrang. JUVENTUS - AJAX 4-1 (2-0). 34. Lombardo 1-0, 36. Vieri 2-0, 75. Melchiot 2-1, 79. Amoruso 3-1, 81. Zidane 4-1. Scheidsrechter: Niel sen (Den). Toeschouwers: 70.000. Gele kaart: Vieri (Juventus), Bo- garde (Ajax). Eerste wedstrijd: 2- 1. Juventus naar finale op 28 mei in München. JUVENTUS: Peruzzi; Ferrara, Montero, Tacchinardi en Juliano; Lombardo, Deschamps, Zidane (84. Conté) en Di Livio; Boksic en Vieri (70. Amoruso). AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (84. Juan) en Frank de Boer; Scholten (56. Mu- sampa), Litmanen en Bogarde; Ba- bangida, Ronald de Boer en Over mars. Manchester (anp) - Borussia Dortmund speelt de honderd ste Europese wedstrijd in de clubgeschiedenis op 28 mei in München. Dat is niet voor ie dereen feest, in elk geval niet voor de onpartijdige liefheb ber. De Duitsers haalden de finale van de Champions Lea gue via twee stiekeme over- winninkjes tegen Manchester United. Gisteren op Old Traf- ford werd het 0-1. CHAMPIONS LEAGUE Borussia reisde met een lijst bles sures naar Manchester. Maar daar zijn ze in Dortmund inmid dels aan gewend. Coach Hitzfeld heeft 22 spelers uitgelegd hoe er moet worden verdedigd en ge counterd. Zelfs voor libero Sam- mer, de Portugese vormgever Sousa en de Braziliaan Cesar heeft hij vervangers. En die wa ren ook goed genoeg om het fana tisme van het United-publiek en het fantasieloze aanvalsspel van de Engelse kampioen te weer staan. De aanhang van Manchester Uni ted had sterspeler Eric Cantona maar vast tot 'De Verlosser' uit geroepen. De Fransman zou de Engelsen wel langs Dortmund (na de volkomen onnodige 1-0- uitnederlaag) loodsen. Coach Alex Ferguson wist dat dat niet reëel was. Zelfs Cantona zou het niet alleen kunnen, en zeker niet in de be- Matchwinner Lars Rieken schiet Dortmund zwaar gehinderd naar de finale van de Champions League. foto reuter labberde vorm die hij de laatste weken liet zien. Ferguson hoopte op de doorbraak van zijn jonkies: de Neville-brot hers, Beckham, Butt en Giggs. „Die jongens hebben net hun stripboeken uit en komen hun helden nu op het voetbalveld te gen. Ze staan tussen de groten van Borussia, Juventus en Ajax. Daar hebben ze aan moeten wen nen. Het wegdromen moet nu maar eens over zijn. Het wordt tijd om te tackelen, te bikkelen. Het wordt tijd om internationaal eens te laten zien wat ze allemaal in hun mars hebben. De jonkies van United hadden gisteren de allermooiste plannen. Maar al na acht minuten mochten ze er alleen nog maar van dro men. Möller bediende met een slim passje Rieken, die in het cen trum helemaal vrijgelaten was. De Deense doelman Schmeichel, die Van der Gouw weer tot bank zitter heeft gedegradeerd, was kansloos: 0-1. Cantona, die zich na de treffer gelijk als derde spits opwierp, uur later de stelling verneemt. „Ik snap wat-ie bedoelt, dan had Di Livio (de nummer 7) nog meer moeten overbrugen. Maar voor mijn gevoel speelde ik al op het randje." Ach, op de moeilijkste positie van het Ajax-elftal kun je toch alleen uitblinken als je fit bent, vorm hebt en de mazzel kent dat een van de eerste acties willen luk ken. Overmars lukte gisteravond niks. Helemaal niks. Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaardag. De Stem publiceert tot en met die dag dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend. Vandaag aflevering 21. Even bellen naar Henny Warmenhoven, de vroegere Mister Adi das, jarenlang materiaalman van Oranje, tegenwoordig pr- man van Cruyff Sports. „Hen ny, denk je dat we een afleve- ringetje 'Cruijff en humor' moeten maken?" Henny moet daar eens over nadenken, no digt uit tot een bezoek bij hem thuis. In de bossen van Rijsbergen heeft Henny Warmenhoven een schitterende villa. Hij heeft een heel weekeinde na gedacht over het onderwerp Cruijff en humor. Henny War menhoven: „Johan zei altijd: 'Twee keer geel is geen rood.' Dat vond ik altijd geweldig. Is dat humor of is dat geen hu mor?" Verder is Henny echter niet geraakt, hoezeer hij zich ook de hersens heeft gepijnigd. Cruijff en humor, dat wordt niks. Cruijff en details! Henny Warmenhoven: „Johan was een man van details, altijd en overal. Bij het Nederlands elftal moest Johan in elk hotel meteen weten waar de brand trap was en de nooduitgang. Op elk tripje moest ik dan de eerste avond met hem mee, in het donker, op de tast naar buiten. Hij was er altijd op voorbereid dat er iets gebeur de. Zo ging het met alles. Cruijff wilde altijd vooraf we ten wie de scheidsrechter was. Hij wilde ook, weten in welk tenue de tegenstander ver scheen. Op het WK van '74 heeft hij daar de Brazilianen nog gek mee gekregen. Het p Door Henri van der Steen was de halve finale, Brazilië moest in reserve-tenue spelen, blauw. Daar hoorden bepaal de sokken bij. Maar ze hadden de verkeerde aan. Net voor de wedstrijd heeft Johan de scheidsrechter daar toen op at tent gemaakt. Moesten die Brazilianen de kleedkamer weer in, andere sokken aan doen. Op zich geen probleem, ware het niet dat veel spelers de tape over hun sokken had den getrokken. Dat was dus ineens paniek en woede. En die kleine maar lachen..." Hij loopt even weg, komt dan terug, twee schoentjes in de hand. „Dit zijn ze, de schoe nen waarop Cruijff het be roemde WK van '74 heeft ge speeld." Ze liggen als ballet schoentjes in de hand. Maatje 38. Met lederen nopjes. Henny Warmenhoven: „Speelde hij altijd mee, weer en wind, op elk veld, leertjes van negen millimeter. Nog zo'n typisch Cruijff-detail." HALVE FINALES TWEEDE WEDSTRIJD Juventus - Ajax 4-1 (2-1) Man.United - Dortmund 0-1 (0-1) Juventus en Dortmund in finale -1: "yj I bu JJ31J ILjVH had zijn ploeg even later terug op de rails moeten helpen. Op aan geven van Cole had hij in de 17e minuut de 1-1 moeten intikken. Hij treuzelde, de spieren ver krampten en de inzet was zo zwak dat de al op de grond lig gende voorstopper Kohier, nau welijks hersteld van een griepje, nog redding kon brengen. De jonkies hadden zich zo graag aan hem willen optrekken. En al leen konden ze het niet. De licht gewichten kregen lood in de schoenen. Alleen de aanhang had nog een onbedwingbare drang. United kreeg, vooruit ge schreeuwd, voor de rust nog vijf goede kansen, maar de pogingen misten overtuiging. Aan dat beeld veranderde na de rust nau welijks iets. Dortmund maakte zich niet al te druk. Twee keer 1-0 was genoeg. Pas in München is het echt feest. Behalve voor de onpartijdige toe schouwer. MANCHESTER UNITED (ENG) - BORUSSIA DORTMUND (DUI) 0-1 (0-1). 8. Rieken 0-1. Scheids rechter: Meier (Zwi). Toeschou wers: 53.000 (uitverkocht). Gele kaart: Solskjaer, Cole, Phil Neville (Manchester), Lambert, Tretschok (Dortmund). MANCHESTER: Schmeichel; Ga ry Neville, May (87. Scholes), Pal- lister en Johnsen; Beckham, Butt, Cantona en Phil Neville; Solskjaer (57. Giggs) en Cole. DORTMUND: Klos; Kohier, Feier- singer en Kree; Rieken (61. Zore), Reuter (24. Tretschok), Möller, Lambert en Heinrich; Riedle (73. Herrlich) en Chapuisat. Eerste wedstrijd: 0-1. Dortmund naar finale. Turijn - Louis van Gaal deed niet moeilijk na afloop van zijn laatste Europese bekerwedstrijd met Ajax (4-1). „Juventus is gewoon een hele goede ploeg," stelde de scheidende coach. „Niet alle spelers waren bij ons in topvorm. Toch hebben we Juventus in problemen gebracht. Zeker in de eerste helft heb ben we als team goed gespeeld." Van Gaal wees uiteraard op de gemiste kansen in de beginfase, vooral van Babangida. „Het had kunnen lukken als we toen ten minste één keer hadden gescoord", benadrukte hij. „Maar hadden is geen hebben. Dat is het grote verschil met Juventus." Van Gaal baalde van de eerste twee Italiaanse treffers binnen korte tijd. „In dat tijdsbestek hebben we de wedstrijd uit handen gegeven," erkende hij. „Vooral het eerste doelpunt deed me pijn. In vijf jaar tijd kan ik me niet herinneren dat we ooit een treffer hebben weggegeven uit een spelhervatting. En juist in zo'n wedstrijd gebeurt het. Lombardo had natuurlijk nooit zo vrij mogen inkoppen." Turijn (anp) - Juventus-Ajax was de zestigste en laatste offi ciële internationale wedstrijd van de Amsterdammers met Louis van Gaal als directeur betaald voetbal. Ajax verloor ne gen keer, waarvan drie maal van Juventus. Maar liefst vier nederlagen behoren tot het huidige seizoen, hetgeen het verval goed weergeeft. Het was de eerste verliespartij van Ajax in een uitwedstrijd sinds maart 1994, toen Parma in het toernooi van de bekerwinnaars te sterk was: 2-0. Louis van Gaal debuteerde in de herfst van 1991 met een overwinning in Orebro, Zweden. Op 13 mei 1992 pakte hij zijn eerste prijs met Ajax, door de finale van de UE- FA-beker te winnen van Torino. Sindsdien was Ajax internationaal nog een paar keer de beste: in de Champions League (1995), Wereld beker (1995) en Supercup (1996). Vorig seizoen ging de finale van de Champions League verloren van Juventus, na strafschoppen. Van Gaal en Ajax haalden in zes seizoenen telkens minimaal de kwartfinales op Europees niveau. Tegen de volgende tegenstanders is verloren: Hajduk Split, Auxerre (twee keer), Parma, Panathinai- kos, Grasshoppers en Juventus, drie keer dus. Nationaal pakte Ajax onder Van Gaal drie landstitels, eenmaal de beker en drie keer de Supercup. SCHAKEN VOETBAL Monte Carlo. Amber-toernooi, Blind- en Rapidschaak Vijfde ronde: Van Wely (Ned) - Sjirov (Spa) 0-1, 0-1 (0-2), Anders- son (Zwe) - Piket (Ned) V2-/2, V2-/2 (1-1), Lautier (Fra) - Nikolic (Bos) V2-V2, V2-V2 (1-1), Kramnik (Rus) - Anand (Ina) 0-1, 0-1 (0-2), Ivan- tsjoek (Oek) - Topalov (Bul) Vz-Yi, 1-0 (V/2-V2), Karpov (Rus) - Liubo- jevic (Joe) VP/2, 0-1 (V2-V/2). Stand: 1. Anand, Sjirov 7, 3. Ni kolic 6Va, 4. Topalov, Van Wely 6, 6. Kramnik, 5V£, 7. Ivantsjoek, Pi ket 5, 9. Karpov, Lautier 4, 11. Ljubojevic 2/2, 12. Andersson VA. SPORTPRIJSVRAGEN Belgische midweeklotto: 17-18- 22-24-25-33. Reservegetal: 13. Joker: 2 4 2 9 3 5 4. (onder voorbe houd) Euregiocompetitie. FORTUNA SITTARD - RACING GENK (Bel) 1-2 (0-2). Doelpunt Fortuna: Simons. Finale op 20 mei: Racing Genk - Sint Truiden (Bel). Engeland. Derby C.-Nottingham 0-0, Leicester-West Ham 0-1. Stand: Man.United 34-69, Arsenal 36-65, Liverpool 35-64, Newcastle 34-60, Aston Vil. 36-58, Sheff.Wed. 35-56, Chelsea 36-55, Wimbledon 35-49, Leeds 36-44, Tottenham 35-43, Derby C. 36-43, Everton 36-42, Blackburn 35-41, Leicester 35-40, West Ham 35-38, Southampt. 36-38, Coventry 36- 38, Sunderland 36-37, MiddLlesbr. 33-33, Nottingham 36-33. Midd lesbrough 3 punten in mindering. Schotland, SFA Cup, halve fina les: Celtic - Falkirk 0-1. Falkirk en Kilmarnock in finale.

de Stem | 1997 | | pagina 9