UNS Jpromotieplan valt niet goed in Oostburg Met paard en wagen de VUT in Gierzwaluwen zijn weer in aantocht UITSLAGEN IPSfllON Extra info-bij eenkomst |over herinrichting kust Hydro Agri en bonden hervatten op 2 mei CAO-onderhandelingen Felle strijd om Zeeuws kampioenschap voetbal voor alle basisscholen ZEELAND C4 buitenvest 36 Bergen op Zoom 164-24 01 82 VVD, PvdA en CDA zijn tegen I van onze verslaggeefster I Notulen I De commissieleden J. Provoost I (WD), H. Lippens (CDA) en L. I Wille (PvdA) zijn het niet eens I met de plannen van B en W. I WD'er Provoost is van oordeel dat de berichtgeving vanuit de te kort schiet richting I burger als de notulen niet meer in I het advertentieblad worden afge- drukt. I Waarnemend burgemeester C. I Bolijn vond de woorden van Pro- voost nogal hard. „Ik vind het vergaand om te stellen dat de de mocratie te grabbel wordt ge gooid als we stoppen met de pu- blicatie. Dan zijn veel Zeeuwse gemeenten ondemocratisch bezig want wij zijn nog de enige die pu bliceren. Als je ziet hoeveel geld belkost, kan je toch minstens een afweging maken en je geld beste- Jen aan andere zaken. Voorlich- en promotie nemen tegen- I woordig in elke gemeente een leeds prominentere plaats in. De gemeente moet zich, als elk ander bedrijf, steeds meer naar buiten toe profileren omdat de en de klant daarom vra- Sleutelactie 'Stop Borssele' Nieuwe pastor voor regio Vlaander en Reddingsbrigade houdt weer open dag in Breskens Vogel vliegt tijdens leven zeker twee miljoen kilometer Koersbal Schietingen Kaartingen Hengelen Biljarten DONDERDAG 24 APRIL 1997 rletta. Héérlijk slapen op water. Metl Ismogelijkheden. Vanaf 3400,- olutionair bed dat werkt volgens het Ie communicerende vaten. Ideaal pen drukverdeling en ondersteuning. I moet testen om het te geloven. fraai gestileerd bed compleet met ach- lachtkastjes. Beukenfineer, naar wens I met kleur. Compleet voor 1975,- Fraaie romantische slaapkamer in but- kant 160x200: 2050,- 180x200: 2195,- p/st 740,- 2-deurskast vanaf 2125,- ixspring. Met leer bekleed en elektrisch n 9 kleuren, v.a. 9600,- excl matrassen aximum van fl. 500,-. Niet geldig ifgeprijsde artikelen. 3r voor hem en haar aig|g]g]g|g|g|g|g|giB|giaraiarHIHIrligiBiaiBia Oostburg - Het plan van de gemeente Oostburg om haar voor lichting en promotie op te poetsen is gisteren tijdens de com missie Algemene bestuurlijke zaken niet geheel enthousiast ontvangen. In hoofdlijnen bestaat de notitie I iit de aanstelling van een full- I time voorlichter, vernieuwing I jan de informatiebrochure, I nieuw foto- en beursmateriaal en I je aanschaf van nieuwe relatie- I schenken van een hogere kwali teit. Een ander voorstel uit de no- titie is het stoppen met de publi- atie van de raadsnotulen in het Zeeuws-Vlaams Advertentie- I blad. Deze publicatie kost de ge- I ipeente op jaarbasis dertigdui zend gulden. Het college vindt t veel te duur en wil het geld I gebruiken voor de verbetering I van eerder genoemde promotie- I en voorlichtingsactiviteiten. „Als dit verdwijnt, verliezen we I een belangrijke binding met de I burger. Ik durf dit zelfs een aan- I tasting van de democratie te noe- I men. Iedereen moet de notulen I via publicatie kunnen lezen. An- ders moeten we andere kanalen I gebruiken, ik denk bijvoorbeeld aan regio-tv in Zeeland. Het is misschien nog niet zo'n slecht om de raadsvergaderingen I straks via de televisie uit te laten zenden. Rechtstreeks bij de men- I sen thuis." Lippens en Wille slo ten zich aan bij Provoost. L. Baarends van D&T schaarde zich wel volledig achter het raads- roorstel. Hard Van onze verslaggeefster Middelburg - Op de Markt in Middelburg wordt za terdag 26 april tussen 11.00 en 15.00 uur de ramp in Tsjernobyl her dacht. 'Stop Borssele' her denkt jaarlijks de ramp in Tsjernobyl op 26 april 1986. Dit jaar wordt de herdenking aangegrepen om de sleutel actie opnieuw onder de aan dacht te brengen. In het centrum van Middel burg wordt een kraam ge plaatst waar de mensen hun oude sleutels kwijt kunnen. De sleutels zijn een bijdrage aan het monument, dat een huldebetoon zal zijn aan alle anti-kern-ativisten. Het mo nument wordt, gemaakt van alle ingezamelde sleutels. Het gedenkteken wordt ge plaatst op de plek waar mo menteel een symbolische sleutel staat. Die werd in 1995 geplaatst op de dijk voor de ingang van de kern centrale in Borssele, toen het besluit viel om de kerncen trale te sluiten. Tevens kunnen ansichtkaar ten worden gekocht, om de sleutelactie bekendheid te geven. Landelijk kunnen sleutels worden ingeleverd bij de Wereldwinkels. sssssmsiswsJSMSisisjsissMËSM^s Kastanjelaan 173 HL Bergen op Zoom il.: 0164 -26 52 43 ies- Herenkapsalon hoonheidssalon Dorpsstraat 134 4661 HT Halsteren Tel. 0164-68 59 22 Grote Kerkstraat 1 4651 BA Steenbergen Tel. 0167- 56 12 86 West Voorstraat 60 4671 CE Dinteloord Tel. 0167 - 52 45 68 Van onze verslaggeefster Nieuwvliet - De landinrichtingscommissie houdt dinsdag 6 mei extra informatie-avond over de herinrichting kust. De commissie stelt dat er tijdens de dialoog-bijeenkomsten in Haart onvoldoende antwoord is gegeven op de vele vragen. De inspraakperiode duurt nog aantal vraagpunten door streek- 15 mei. De belangstelling is bewoners samen met deskundi gen nader uitgewerkt. Maar eerst worden alle inspraakreac ties op een rij gezet. De info-bijeenkomst vindt plaats in het restaurant van re creatiecentrum de Pannen- schuur in Nieuwvliet en begint om 19.30 uur. "ijzonaer groot, de informatie ronden in februari zijn door ®eer dan vijfhonderd mensen bezocht en de dialoogbijeen- «rnisten zijn door ruim 250 ac- jkve meedenkers bezocht. De commissie streeft ernaar om aanpassing van de plannen in overleg met de betrokkenen te 'aten gebeuren. Hiervoor zullen ei»d dit jaar vervolgbijeenkom- ®en worden gehouden. Tijdens ze bijeenkomsten wordt een Jan onze verslaggeefster wstburg - Pastor A. Claés is de 'ouwe Pastoraal werker in de re s'0 West-Zeeuws-Vlaanderen. jwochianen kunnen zondag 27 m u °®cieel kennis met hem aken tijdens de eucharistievie- S in de parochiekerk van Sint 'gius aan het Eligiusplein 18 in burg. In deze dienst zullen Aan Pas'or Claes ook deken J. S' Pastores en de emeriti- «ores van West-Zeeuws- aanderen voorgaan. tal ,m's 's er gelegenheid Dasf ^nnis te maken met de ™tor.De nieuwe pastor heeft de wochies IJzendijke en Hoofd wonder zijn hoede. Van onze verslaggeefster Breskens - Alle redding stations van de Koninklij ke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) staan op zaterdag 3 mei weer open voor publiek. Zo ook in Breskens waar de reddingsboot, boothuizen en bergplaatsen vrij toeganke lijk zijn. Met de reddings boot 'Prinses Margriet' kun nen belangstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur de Wes- terschelde op voor vaartoch ten. Ook bestaat de mogelijkheid om een KNRM-film te bekij ken in het Visserijmuseum. Schipper H. de Lobel uit Breskens kan meer informa tie verschaffen over de na tionale reddingsbootdag. gen. Daar hebben we geld voor nodig en de dertig mille die vrij komt als we met publicatie stop pen, kunnen we hier mooi voor gebruiken. Zoveel mensen lezen de integrale plaatsing van de notulen niet. Wij zijn dan ook voorstander van het plaatsen van een besluitenlijst waarbij het stemgedrag van de diverse politieke partijen tot ui ting komt. Deze informatie kan gratis worden geplaatst in de re guliere info-rubriek. De notule ring van de raadsvergaderingen zal in ieder geval op de huidige wijze worden voortgezet." Provoost, Wille en Lippens waren niet tevreden met het antwoord van Bolijn. Ze benadrukten dat de gemeente toch haar uiterste best moet doen om de plaatsing van de notulen te continueren. Het waterschap Het Vrije van Sluis had voor Biervlietenaar Schillemans bij zijn afscheid voor een echte verrassing gezorgd. F0T0WIM KOOYMAN Van onze correspondent Oostburg - J. Schillemans (61) uit Biervliet werd gisteren door zijn collega's van het Wa terschap 't Vrije van Sluis in Oostburg in de bloemtjes ge zet. Na een 35-jarig dienstverband bij het waterschap gaat hij per 1 mei in de VUT. Om deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij te laten gaan werd hij met vrouw en fami lieleden bij het waterschapskan toor met een rijtuigje opgehaald. Schilleman verwachtte wel dat er iets stond te gebeuren, want hij werd 's middags voor een receptie op het kantoor verwacht. „Het was een grote verrassing dat wij werden opgehaald door paard en wagen. Ik vond het wel een leuke verrassing." In optocht door Oostburg, met een bedrijfswagen voorop en een At las erachter, ging het naar de loods van het waterschap aan de Zandstraat. Dat was Schillemans laatste werkplek en daar werd de receptie gehouden voor de jubila ris. Uit handen van zijn collega's ontving hij een mooie boormachi ne, want knutselen is zijn lust en zijn leven. Dat benadrukte dijk graaf C. Almekinders nog eens. Hij prees in zijn toespraak Schil leman om zijn inzet, efficiency en vooral zijn goeie ideeën. Schille man startte in de landbouw waar na hij nog enkele jaren werkzaam was voor een mechanisatiebedrijf. Op 1 maart 1962 trad hij in dienst van het waterschap Het Vrije van Sluis als tractor-machinist. Die overstap vond hij niet zo groot. „Het waterschap had toen voor namelijk met landbouw te ma ken," legt hij uit. Later werd hij beheerder van de loods. Zijn werk bestond uit het repareren van al lerhande zaken, zoals kantoor meubilair tot het rijdend houden van de Atlassen. Schilleman zal zich zeker de komende tijd niet vervelen want volgens hem blijft er nog genoeg te klussen over. Van onze verslaggever Nieuwvliet - „Hoera! De gierzwaluwen komen weer in april!Met deze enthou siaste kreet begroet Gerard Strien be zoekers van zijn homepage op internet. En inderdaad, de eerste gierzwaluw is inmiddels boven Nederland gesigna leerd. Maar de grote groep moet nog ko men. „Ze vliegen op het moment boven Midden- Frankrijk," weet de Marjos Mourmans, op richtster van de Stichting Gierzwaluwen werkgroep Nederland. Actief lid van deze werkgroep is Günther Prang uit Nieuwvliet. „Van alle vogels in de wereld vliegt de gier zwaluw het meest," vertelt Strien. Tijdens zijn zesjarig leven zo'n kleine twee miljoen kilometer. „Gemiddeld vliegen ze met een snelheid van vijftig kilometer per uur en dat 24 uur per etmaal. Gierzwaluwtjes doen al les in de lucht. Eten, drinken en zelfs sla pen," vertelt Mourmans. „Alleen broeden doen ze niet daarboven. Dan landen ze even. In mei begint het broed- seizoen weer en zoeken naar schatting veer tigduizend broedparen hun nesten in Neder land weer op. „Helemaal uit Afrika komen ze terug. Ze vliegen duizenden kilometers. En dan weten ze in dat ene landje, in dat ene dorp, uitgere kend in dat ene straatje weer precies die dakpan te vinden waaronder hun nest van vorig jaar ligt. Zonder kompas, zonder land kaart." De werkgroep blijft zich verbazen over de gierzwaluwen. Internet De internetpagina is een eerste stap in de richting om meer te leren over de trek en het verspreidingsgebied van de gierzwaluwen. „Zoals de generaals vroeger met punaises de opmars van de oorlog op de wereldkaart bij hielden, zo wil ik het op mijn Internetpagina ook doen," zegt Strien, in het dagelijkse le ven geschiedenisleraar. Libellennet, een pagina met alles over libel- les op internet, bracht hem op het idee. „Ge- spreks-, en nieuwsgroepen over gierzwalu wen om de vogels van Europa tot Afrika te volgen. Zou dat niet fantastisch zijn vraagt Strien zich af. Voorlopig zijn op het adres http://www.pi.net/~gestrie alleen mooie foto's van de gierzwaluwen te zien plus enkele wetenswaardigheden over dit boeiende diertje. Gierzwaluwen beheersen het leven van voor zitster Mourmans. Zij geldt inmiddels als dé 'gierzwaluwexpert van Nederland'. Van het bestuderen, beschermen, verzorgen en voor lichten over de vogels heeft ze haar levens taak gemaakt. Want de gierzwaluwen wor den volgens Mourman bedreigd in hun be staan. Ze nestelen het liefst onder kapotte dakpannen of in gaten en kieren van oude gebouwen. „Maar tegenwoordig worden de huizen veel te goed onderhouden," treurt Mourmans. De stichting pleit er dan ook voor speciaal voor de gierzwaluwe holtes in de huizen aan te brengen. „Wat dat betreft moeten de middeleeuwen voor de gierzwaluw een paradijs zijn ge weest. Veel kerken hadden toen speciale te gels met vliegopeningen in de gevel en daar achter was nestruimte uitgespaard. Maar dat had een bijbedoeling. Vlak voor de jonge zwaluwen konden uitvliegen, werden ze van hun nest gelicht en uitgedeeld als eten aan de allerarmsten," weet Mourmans. Voor de liefhebber is de gierzwaluw in de Günther Prang uit Nieuwvliet hangt nestkasten voor gierzwaluwen aan de kerk in zijn woonplaats. eerste plaats een amusante stuntvlieger. „Veel leuker dan televisie kijken op een zo meravond," vindt Mourmans. Met dende rend geweld jagen ze door de straten. Ze vliegen zo hard - soms tot een snelheid van 120 kilometer per uur - dat ze daarbij een gierend geluid maken. Daaraan dankt het vogeltje, dat verwant is aan de kolibrie, zijn naam. De stichting die vier jaar geleden is opge richt, heeft inmiddels werkgroepen in heel Nederland. De leden daarvan houden overal een oogje in het zeil en daar is Mourmans heel blij mee. „In Nieuwvliet hebben we bijvoorbeeld Günther Prang. Die doet hele leuke dingen. Hij houdt alle kerken en torens in de gaten. Zodra Grünther ergens steiger? ziet staan, klopt hij aan bij het kerkbestuur. Dan zwaait hij met een passende bijbeltekst en haalt ze over om boven in de toren nestkas ten op te hangen. Die timmert hij zelf in el kaar en hangt ze op." Zo zijn er inmiddels al kastjes opgehangen in de kerken van Groede en Nieuwvliet. „Onlangs heb ik een gesprek gehad met een architect in Terneuzen, die met een groot project aan de gang is. Dan probeer ik over te brengen bij de bouw ook aan gierzwaluwen te denken," zegt Prang. Nesten Voorname taak van de werkgroepen is ook mensen erop te attenderen bij het vertimme ren van hun huis niet per ongeluk een nest te vernielen. Dat overkwam Strien toen hij vijf jaar geleden een dakkappel zette op de plaats waar tot dat moment jaarlijks gier zwaluwen hun intrek namen. De speciale nesteldakpannen die hij vlak bij de oude plek aanbracht, hielpen niks. „Ik kon hun krassende geluid nog twee jaar later vanaf mijn zolder horen. Ze waren inderdaad op zoek naar hun oude nest. Maar op de een of andere manier konden ze de ingang niet meer vinden." Of ze durfden niet meer, suggereert Mour mans. Voor het binnenvliegen van zo'n kast hebben de gierzwaluwen een flink portie lef nodig. „Als ze zich verrekenen vliegen ze met vijfig kilometer per uur tegen de muur. Dan kan het weieens gebeuren dat er eentje op de grond belandt. En een gierzwaluw op de grond is niet pluis," verzekert Mourmans. „Die hoort nu eenmaal thuis in de lucht." Kïoosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 personen: 1. L. Ivens/T. de Waal, 2. A. Cornelissens/H. Bae- rt, 3. W. Quaak/P. Jansen. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. J. van Mol/L. Boon, 2. B. de Vrie- ze/T. Rogiers, 3. T. van Damme/L de Smit. Zuiddorpe - 't Kaaike, twintig per sonen: 1. C. Wijnacker/M. Poppe- Suy, 2. M. van der Sijpt/J. Verbroe ken, 3. A. de Mey/A. van Damme. Hulst - KBO, De Lieve. Mat 1: 1. J. Schout, 2. T. Heirman. Mat 2: 1. T. Heirman/L. de Bot, 2. E. Burm/G. de Bot. Hulst - Zaal De Lieve, KBO. Mat 1: 1. M. de Vos, 2. M. Taelman/C. Baayens. Mat 2: 1. T. Heirman/C. Baeyens, 2. L. de Wit/G. de Wit. Lamswaarde - KBO, zaal De Luifel: 1. L. Sala/J. Platjouw, 2. H. Schelf hout, 3. E. van Waterschoot/A. Lauwers. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. M. van Campen-Schelfhout/A. Lau wers, 2. M. Freijzer-Sponselee/E. van Driessche, 3. G. Volleman. Westdorpe - Concordia, negentien personen. Mat 1: 1. A. Sijnesael/R. van Hecke, 2. A. de Pachter/E. Dhaene. Mat 2: 1. E. de Smet/H. de Block, 2. W. Kalle/C. de Smet. Westdorpe - Concordia, veertien personen. Mat 1:1. R. van Hecke/M. de Bock, 2. A. Janssens/H. van Wa- es. Mat 2: 1. A. de Pachter/C. de Smet, 2. F. Verhoosel/W. Kalle. Heikant - KBu, 't Heike, 35 schut ters. Hoge vogel: E. Fierens, eerste zijvogel en extra hoge vogel: E. Janssen, tweede zijvogel: R. Schal- kens, grootste aantal (5): A. Boussen en J. Suij. Nieuw-Namen - Koningsschieting, De Mollen, zaal Vandevelde-Pica- vet, axht leden. Koning: Charles Puttevils, prinses: Christel Cleijs met vier vogels. Zuiddorpe - Schieting voor bejaar den, schutterslokaal, 24 schutters. Hoge vogel: R. Schalkens, eerste zij vogel; A. Dhooge, tweede zijvogel: E. Fierens, grootste aantal (4): J. van Damme. Zuiddorpe - Schutterslokaal, ze ventien schutters. Hoge vogel: M. Suy, eerste zijvogel: P. Gauwe, tweede zijvogel: R. de Cock, groot ste aantal (5): M. van Hoecke. Stoppeldijk - KBO, 't Gelaag, 39 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. L. van Goethem, 3. J. Hoogstaat. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw De Cock. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vierde wedstijd van derde clubcom petitie. Groep A: 1. Touw-Van de Zande, 2. Pieters-Ramondt, 3. echt paar Sandrini. Groep B: 1. echtpaar Burger, 2. Mattens-De Jonge, 3. De Jong-Willemstein. Groep C: 1. Van Stee-Hamelink, 2. Moons-Smet, 3. De Zeeuw-Reedijk. Axel - Gregoriuscentrum, achttien personen. Bieden: 1. J. Ambrosini, 2. J. van de Bos, 3. B. Scheele. Axel - Gregoriuscentrum, 24 perso nen. Bridgen: 1. J. Herrebout-J. Dhondt, 2 en 3. J. Ambrosini-J. Hamelink en J. Notschaele-A. van Damme. Koewacht - De Lange Akkers. Bie den: 1. mevrouw Verbiest, 2. R. Ver hoeven, 3. A. Martens. Hulst - Bridgeclub Hulst, eerste wedstrijd competitie. A-groep: 1. De Nijs-Van Leeuwen, 2. Herman- Van de Dries, 3. Nijs-Taalman. B- groep: 1. Bogaert-Verhelst, 2. De Waele-Stam, 3. Stallaert-Vercaute- ren. C-groep: 1. Simpelaer- Schouwaert, 2. Eeckhout-Callon, 3. echtpaar Lammens en Voet-Van de Velde. D-groep: 1. echtpaar Holla, 2. De Boer-Smulders, 3. Van de Wielen-Sanders. E-groep: 1. Burm- Bral, 2. Neven-D'Hondt, 3. echt paar Kegelaer. Westdorpe - Concordia, 36 perso nen. Bieden: 1. E. Buysse, 2. Ph. de Guchteneire, 3. R. Linthout. Westdorpe - Concordia, 34 perso nen. Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. R. de Wit, 3. M. van Dam. Clinge - Malpertuus, 48 personen. Jokeren: 1. J. Seghers, 2. C. Bae- ijens, 3. mevrouw Weemaes, extra prijs: R. de Vos en R d'Hooghe. Nieuw-Namen - Zaal De Nachte gaal: 1. C. Suurd-K. van Water schoot, 2. G. van Roeyen-H. van den Eede, 3. W. de Maayer-A. Bruyn- ooghe. Nieuw-Namen - Bij E. Penneman: 1. J. van Campen, 2. R. Sturm, 3. R. Smet. Clinge - Zaal De Landbouw, 21 personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. M. de Blok, 3. J. de loos. Jokeren: 1. me vrouw Bosman, 2. R. de Vos, 3. me vrouw De Loos. Clinge - Zaal De Landbouw, twin tig personen. Jokeren: 1. mevrouw Rottier, 2. mevrouw Acke, 3. A. de Vos. Bieden: 1. mevoruw Van Dors- selaar, 2. mevrouw Van Geertruy, 3. L. Buijze. Clinge - Zaal De Landbouw, 22 personen. Bieden: 1. A. Bertram, 2. R. Verschuren, 3. M. Blommaert. Jokeren: 1. J. van Campenhout, 2. mevrouw De Nijs, 3. N. de Koning. IJzendijke - Zaal Les Amies, 58 personen. Bieden: 1. T. van Oosten de, 2. G. de Boevere, 3. mevrouw baart. Jokeren: 1. M. Impens, 2. M. Meerman, 3. A. Timmerman. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Bieden: 1. me vrouw van Hooye, 2. P. van Gassen, 3. F. de Caluwé. Graauw - Gemeenschapshuis, 23 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Himste, 2. mevrouw Reijns-Sloot, 3. mevrouw Delforge. Zuiddorpe - 't Kaaike, zeventien personen. Bieden: 1. L. Baereman, 2. L. d'Hondt, 3. M. Coene. Axel - Bridgeclub Axel, eerste wed strijd van voorjaarscompetitie. A- lijn: 1. Ysebaert-Ysebaert, 2. De Koning-Schreurs, 3. Colsen-Arnol- di. B-lijn: 1. Groenewoud-Gryk- licki, 2. Van de Casteel-Esselbrug- ge, 3. Van de Wagt-Schelleman. C- ujn: 1. Scheele-Scheele, 2. Van Weelden-Zaman, 3. Kindt-Van de Wind. D-lijn: 1. Antheunis-Rijc- kaart, 2. Van de Casteel-Kaan, 3. De Vries-Dubois. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd competitie. A-lijn: 1. Bruggen-De Vries, 2. echtpaar DelarueUe, 3. Goethals-Willems. B- lijn: 1. echtpaar De Clercq, 2. Ver- eecken-Van Waes, 3. Gunter-Klein. Clinge - Jeugdwedstrijd, Clingse Hengelaarsvereniging, 21 leden, De Witte Bergen. Uniek was, aldus be stuurslid A. Vertenten van de jeugdcommissie, dat er slechts één vis gevangen werd. De gelukkige was Jeroen van Huffel met een win de van 41 cm. Toch bleven de jeug dige deelnemers tot het einde toe alert. De jeugdcommissie heeft on dertussen 55 leden als lid kunnen inschrijven. De volgende activiteit van de jeugdcommssie is een kop pelwedstrijd op zondag 4 mei te Steendorp. De deelnemers werden ingedeeld in drie leeftijdscatego rieën. Na loting kwam de volgende uitslag uit de bus: t/m 10 jaar: Sven Franckaert, 11 t/m 15 jaar: Jeroen van Huffel en 16 t/m 18 jaar: Stefan Bracke. Kïoosterzande - ZHV De Vogel, tweede clubwedstrijd, aan de Wes- terschelde ter hoogte van Campen, 27 personen. Vrij aas: 1. M. de Smet 421 cm, 2. J. Boeding, 360, 3.1. Jon- ckheym, allen Kïoosterzande, 354 cm. Leeglopers: 1. M. de Rudder, St.-Jansteen, 146; 2. M. van Vooren, Lamswaarde, 57; 3. N. Dieleman, Kïoosterzande, 33 cm. Pijp: J. van Hoye, Clinge. De volgende wed strijd is zondag 4 mei ter hoogte van Wilhelmus. Axel - GOA, tweede zeehengelwed- strijd zout, Westerschelde, 31 deel nemers, matige vangsten: 1. J. Be- laert 112 cm, 2. R. Bertram 66, 3. E. Spiessens 59, 4. W. de Mul 59, 5. G. van de Voorde 57 cm. Zuiddorpe - ZBC De Kaaimannen, wintercompetitie in handicapsys teem, clubkampioenschap: 1. A. Verbiest met een gemiddelde van 2,15, 2. P. Sanders 1,66, 3. Th. van Esbroek 2,66. Eindstand naar ge middelde: 1. E. Waelput 5,17, 2. R. van Mol 2,67, 3. Th. van Esbroek 2,66. Van onze verslaggever Sluiskil - Het overleg tussen Hydro Agri en de bonden over de nieuwe CAO wordt vrijdag 2 mei hervat. Op massaal bezochte vergaderingen van de bonden bleek dat de le den, van hoog tot laag, achter de voorstellen en het beleid van de CAO-onderhandelaars staan. „Deze feiten versterken ons vertrouwen dat er nu voorstellen komen van de directie, met name op het gebied van de nieuwe uittreedrege- ling, de ADV-dagen en het inkomen, die dichter bij de wensen van de werknemers zullen liggen," zo luidt een mededeling van de bonden. Het overleg met Hydro Agri zat muurvast. De laatste onderhandelin gen werden na een uur al afgebroken en de bonden dreigden met ac ties. Grootste struikelblok is de door de directie voorgestelde wijzi ging van de VUT-regeling en daaraan gekoppeld de eigen bijdrage van het personeel. Daarnaast bood de directie in totaal 4,75 procent loonsverhoging per 1 april 1997 en 1 april 1998. De bonden eisen tweemaal drie procent. Van onze correspondent Middelburg - Het jongensteam van de Ravensteinschool en het meisjesteam van de Kohnstammschool zijn gisteren Zeeuws kampioen voetbal geworden. Zij zullen op 14 mei in een tussenronde de Zeeuwse kleuren verdedi gen op het sportcomplex van w Virtus in Zevenbergen. Ze doen dat samen met de nummers twee van zowel de jongens- als meisjesteams van Op Weg uit Hoek en De Burch -Rietheim uit Oost-Souburg. Ze moeten het dan opnemen tegen de nummers een en twee van de re gio's Dordrecht en West-Brabant Markiezaat. De winnaar van deze ronde gaat naar Zeist voor de landelijke finale. De jongens van de basisscholen speelden om het kampioenschap op het sportcomplex in Nieuwdorp en daar versloeg Ravenstein Op Weg met 1-0. Op Dreef wist met 2-0 van de Kirrewei te winnen.. De meis jes vochten de strijd uit op het sportcomplex van de Noormananen in West-Kapelle. Kohnstamm wist met 1-0 te winnen van de Burch- Rietheim. De verdere uitslag bij de meisjesteams: 3. De Schakel uit Vogelwaarde, 4. St. Jozef uit Eede, 5. De Lichtboei uit West-Kapelle, 6. De Reiger uit Heinkenszand, 7. De Wilgenhof uit Middelburg, 8. De Kraal uit Tholen, 9. De Schoen uit Brouwershaven, 10. De Zuidland uit Terneuzen. Uitslag bij de jongens: 3. Op Dreef uit Aardenburg, 4. Kirrewei uit Burgh-Haamstede, 5. Het Baken uit Arnemuiden, 6. Ter Duinen uit Kïoosterzande, 7. Prins Beatrix uit Goes, 8. Ter Tolne uit Tholen, 9. Het Honk uit Kapelle, 10. De Vosseburch uit Midelburg.

de Stem | 1997 | | pagina 19