Bouwplan voor entree binnenstad Hulster Ambacht wil zelf locatie hoofdzetel waterschap kiezen ü£.S£ DE STEM 'n Album met zo'n 540 geboortekaartjes Waterschap blijft bij kwij ts cheldingsbeleid J DAG klapper PLAATSELIJK nieuws jm Pap, UNICEF IVN reikt fiets uit in De Halle Axel DE STEM ZEELAND C2 feestelijke cJqq) siJ Hulster middenstand huiverig Nieuwe fietsroute door Hulst 611 Hoiltenisse ïdemorgen... )en... en editie zeeland Internationale Meikermismarkt wereldprimeur: beocenter av5 Bang&Olufsen Kraamverzorgster Mar ja de Booy gaat in de VUT Axel Hulst Kloosterzande Koewacht Nieuw-Namen Clingf 1.1997 i i i i i DONDERDAG 24 APRIL 1997 Lr t (jionze verslaggever jluosterzande - Het algemeen instuur van het waterschap juister Ambacht wil zelf kun- <ai meebepalen waar na de jisie de overige twee Zeeuws- flaamse waterschappen de ioofdzetel van het nieuwe wa lschap komt. 0( algemene vergadering steunde gisteren een voorstel van die strekking dat werd ingediend door E. de Deckere. In het fusiedraaiboek dat gisteren moest worden vastgesteld, werd de waterschapsbestuurders ge vraagd tal van zaken te delegeren naar het door de drie waterschap pen samen gevormd bestuurlijk overleg. De Deckere meende ech ter dat er aan de locatiekeuze der mate zware belangen kleven - zowel voor de ingelanden als voor een goed functionerend apparaat - dat de algemene vergadering dat in eigen hand moet houden. Hij kreeg daarbij unanieme steun van de rest van het bestuur. De Deckere stelde dat het nieuwe waterschap niet te snel moet in gaan op allerlei aanlokkelijke aanbiedingen van gemeenten. „Daar lijken misschien op korte termijn aardige voordelen aan te zitten, maar een keus op die gron den zou op langere termijn wel eens verkeerd kunnen uitpak ken." Volgens de Deckere moet er bij de locatiekeuze vooral worden gekeken naar goede bereikbaar heid en ligging. Onder andere de gemeente Oost burg heeft al te kennen gegeven het waterschap wel binnen zijn grenzen te willen. „Wat heeft Oostburg precies aangeboden?" wilde E. de Koek weten, maar dijkgraaf K. Baron Collot d'Eseu- ry antwoordde dat hij dat nou net even niet wist. „Maar," voegde hij eraan toe, „ik zou alle gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen willen op wekken om eens flink met de geldbuidel te rammelen." Het zit er overigens dik in dat de hoofd vestiging van het nieuwe water schap centraal in Zeeuws-Vlaan deren komt te liggen. „Maar als de gemeente Hulst ons een flinke gouden handdruk geeft, dan zet ten we gewoon nog een verdie ping op ons waterschapsge bouw," aldus Collot. „Maar dan moet het wel een zeer forse hand- ruk zijn." fj ik hor particulieren Bankje, jubileum, huwelijk, verloving, (prestatie, examen, Abraham enz. [kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote 1 regel verplicht. Jformaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.1 In op aanvraag. Foto's worden niet J076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dage fcg af bij één van onze kantoren, live te richten aan: De Stem, Postbus i Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. Iiet recht voor teksten, foto's en tekeningen wgnaf van redenen te weigeren. es van de opdrachtgever van deze bij de uitgever bekend te zijn. Indien Hemorgen met opgave van een tewenst wordt, is men verplicht zich t loorkoming van misbruik. Uitgever is in de opdrachtgever bekend te makei Jet verantwoordelyk voor de in de jntie voorkomende teksten. I wordt 1(6. Hteerd. Een hele fijne LAATSTE werkdag! Groetjes Gunnar - Ilse - Goede morg®0' (0)pa en (o)ma hartelijk gefeliciteerd met jullie 40-jarig huwelijk Henk, Jeanet, Cees, Ka Dennis en Laureen. li» onze verslaggever juist - Burgemeester en wet- louders van Hulst willen hun medewerking geven aan een plan dat voorziet in de bouw tan appartementen, detail- ïandel en horeca aan het Sta tionsplein. Het college vindt it, in combinatie met de ge- ilande reconstructie van de stadswal en binnenvest, 'een irima stedelijke invulling'. De provinciale Planologische Commissie en de Rijksconsulent iconomische Zaken gaan alvast akkoord, maar de Hulster mid- tastand is niet echt enthousiast, lat bleek in de commissie Mid- itn- en Kleinbedrijf, waar deze reek nogal wat bedenkingen rerden geopperd. Het plan voor iet namelijk in uitbreiding van linkelruimte buiten de binnen stad en daar is de Hulster mid land bijzonder huiverig roor. gaat allemaal om de locatie rogtts honze verslaggeefster hel - In het kader van de Zeeuws-Vlaande- Verkeersveilig' wordt woensdag 7 mei in cultureel- tentram De Halle te Axel weereen fiets uitgereikt. Boor het voorlichtingsteam van Hg Verkeer Nederland zijn in Hl afgelopen kwartaal duizen den genummerde brochures met de titel 'Niet crossen maar kras- m' uitgereikt. Deze brochure in op 'fatsoenlijk rijgedrag' en bevat een kraskaart. Wie een 'older heeft ontvangen met daar- 'peen nummer dat eindigt op een 1 maakt kans een fiets te winnen. Behouder van de brochure moet voor 2 mei contact opne- met Advies- en Onderzoeks- fwpBeke in Middelburg. Uit de tóers wordt een winnaar ge- tokken die 7 mei de fiets in ont- ®gst kan nemen. 'evens worden op deze dag de fieuwe campagne-affiches voor dragen van autogordels ont rold door de dijkgraven C. Alme- «ders (waterschap Het Vrije Sluis) en H. Eversdijk (wa lschap de Drie Ambachten). sllezerscontact, 076-5312312 18 tol vrij. 8.00 - 17.00 uur 8.00-12.00 uur "dictie ["neuzen: *ndstraat 32,4532 CG [10115-645769, fax 0115-645742. •"Meuren: tot van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), "vander Helm, Peter Oggel (editie- 'I. Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- »t, Sanne Schelfaut. «es: Jkstraat 1,4461 JK [•B113-273700, fax 0113-273701. faacteur: jjsMaas (provincieverslaggever). Weloo 16,4561 ES 'Meu^7^70'faX °114-372771. WneVerstraeten. Redactie Zeeland: jiKoomen mafmvrij. 0115-645751 £*9 0115-645753 Jtoertentie-exploitatie '"tem en ZVK •neuzen: S1*™'32,4532 CG 5-645740, fax 0115-645741 J;9enwoordigers: ■'nBoeije, privé 0115-563976, Ruimers, privé 0115-562354 'M561 ES -0114-372770 ®)enwoordigers: Gden 6rande, privé 0114-314570, lit» aeten Privé 0114-316755. Jln9sti]den: 8.30- 17.00 uur waar nu nog het garagebedrijf Van Oosterhout is gevestigd. Dat bedrijf stopt ermee en de eige naar heeft een projectonwikke- laar in de arm genomen. Die heeft de gemeente een plan voorgelegd voor een stuk of zes appartemen ten met op de begane grond win kel- en eventueel horecaruimte. „Het plan past uitstekend bij het begin van de binnenstad," vindt wethouder G. van de Voorde. „Wij vinden dat de combinatie met detailhandel best te verant woorden is. Alleen appartemen ten is vanwege de ligging niet in teressant. Wij denken dat het zo zou moeten kunnen. Het is een verrijking ter plekke, omdat de garage toch redelijk wat verkeer aantrekt." Er is behalve de plannologische procedure nog een andere forse hobbel die moet worden geno men. Vroeger hebben er namelijk benzinepompen gestaan en een oriënterend onderzoek heeft al uitgewezen dat de bodem flink vervuild is. „Er kan daar alleen maar gebouwd worden met een schone-grondverklaring," aldus Van de Voorde. „En dus zal die locatie eerst gesaneerd moeten worden." Het zal van de kosten afhangen of de projectonwikke- laar zijn plannen zal voortzetten. Vanavond krijgt de Hulster ge meenteraad gelegenheid zijn zeg je te doen over de plannen. Koewacht - De Internationale Meikermismarkt Koewacht, de grootste markt op zondag in Zeeuws en Belgisch Vlaanderen, is op zondag 4 mei. Er zijn meer dan 150 kramen en verschillende optredens en demonstraties. De hele dag is er kermis op zowel het Belgisch als Nederlands deel van Koewacht. Dit jaar is voor het eerst het internationale standwerkersconcours. Tijdens de officiële openingsplechtig heid om 10.30 zingt kinderkoor De Vlasvlegeltjes. Op het pro gramma staan ook helicopter- vluchten en verschillende shows, waaronder een show van De Kleindiervereniging Axel aan de Emmabaan. Ook is er een oldti mershow aan de Kerklaan en een tentoonstelling van oude land bouwwerktuigen bij landbouwer Buijsse. (ADVERTENTIE) TV - FM radio met RDS - CD-speler en drie actieve luidsprekers. Dat alles in een compacte vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. U moet het zien en horen om het te geloven. De CD-speler, ook voor video en foto-CD's Ooit kiest u voor mooist AXEL Electro World Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7. ST. JANSTEEN Weemaes Electro World, Hoofdstraat 7. 3 jaar garantie »Op 10 mei is het weer landelijke fietsdag. Hier trapt een echtpaar rustig door de polder bij de Scheldevaartshoek. foto wim kooyman Van onze verslaggever Hulst/Hontenisse - Fietsliefhebbers kun nen tijdens de landelijke fietsdag op 10 mei voor het eerst een route volgen langs de mooiste plekjes van de gemeenten Hulst en Hontenisse. De ongeveer 35 ki lometer lange tocht is samengesteld door George Sponselee en werd gisteren offici eel gepresenteerd. Zowel wethouder P. Weemaes van de ge meente Hulst als burgemeester Th. Steen kamp van Hontenisse prezen het initiatief van de Hulster WV en de gemeente Honte nisse om een gezamenlijke route op poten te zetten. „Het is plezierig dat Hulst en Hontenisse el kaar hier hebben kunnen vinden voor het goede doel," aldus Weemaes. Dat goede doel is een project van de Nederlandse Hartstich ting, waar de opbrengst van de landelijke fietsdag naar toe gaat. Weemaes concludeer de dat Hulsternaar George Sponselee, 'de grote kenner van de streek en van de natuur, weer op een voortreffelijke wijze heeft toege slagen'. Als dank voor het samenstellen van de route kreeg Sponselee een fles bijzonder oude port overhandigd. Een goedje waarmee de gemeente Hulst spaarzaam omgaat, want men heeft er nog maar negen flessen van, voegde Weemaes er aan toe. Burgemeester Steenkamp wees er op dat Hontenisse weliswaar geen eigen WV heeft, maar dat er toch heel wat activiteiten zijn op recreatief en toeristisch gebied. Met name ook voor fietsers en wandelaars, waarvoor de ge meente pas nog een boekje met geheel herzie ne routes presenteerde. Ook SI gemaakt door George Sponselee. Wie op 10 mei de polderroute Hulst/Honte nisse wil rijden, want zo heeft de route offici eel, kan starten vanaf café De Kroon in Sint- Jansteen of vanaf café De Lamsoren in Lams- waarde. Fietsroutes zijn daar die dag tussen 9.00 en 13.00 uur verkrijgbaar. De voorver koop begint overigens al vanaf 26 april bij de WV Hulst en het gemeentehuis van Honte nisse in Kloosterzande. De routes kosten vijf gulden per stuk. De route toont de fietser niet alleen het typi sche Oost- Zeeuws-Vlaamse polderland schap, maar er is onderweg ook van alles te beleven. Onder het motto 'welkom op de boerderij' houden veel boeren en tuinders op 10 mei open huis. Zo kan men zien hoe het da gelijks leven op de boerderij er uitziet. Bij voorbeeld bij de familie Verbruggen aan de Vitshoqkdijk te L<pmswaarde en familie De Rijk-fcüëleman aan de Hontenissestraat in Hulst. Op lO 'iflei kunnen er in heel Nederland overi gens 237 verschillende routes gefietst worden en er kan vanaf 350 plaatsen gestart worden. Door Ingeborg Bosch Absdale - Na meer dan 540 baby's heeft kraamverzorg ster Marja de Booy afscheid genomen van haar vak. „Toen de baby's die ik ter wereld heb zien komen zelf aan kin deren begonnen, zag ik dat het tijd werd om te stoppen," vertelt Marja, die op 2 mei in de VUT gaat. Het geboortekaartje van Aioijs, geboren op 6 maart 1957, is de eerste in een reeks die is geplakt in vijf dikke foto-albums. De al bums beslaan de periode dat Marja als kraamverzorgster werkzaam was. De boeken wor den afgesloten op 21 maart 1997 met het geboortekaartje van Kimberley. Marja de Booy stopte in 1969 als kraamverzorgster toen haar eer ste kind werd geboren. „In die tijd mocht je dit werk niet doen als je zelf kinderen kreeg." Toen haar jongste zoon in 1980 zestien werd, was er in Zeeuws-Vlaan deren een tekort aan kraamver zorgsters. Marja ging weer aan de slag. Eerst als oproepkracht en later in vaste dienst. „Ik heb een hele leuke tijd gehad als kraamverzorgster, maar het werk werd voor mij, nu ik bijna zestig ben, toch te zwaar. In mijn plaats komen twee nieuwe kraamverzorgsters, die beiden vijftig procent gaan werken." Jong denken In haar jaren als kraamverzorg ster heeft ze in verschillende ge zinnen en met verschillende cul turen gewerkt. „Ik ben daar erg in geïnteresseerd. Zo heb ik ook de Koran gelezen, ik wilde weten waarom die mensen bepaalde dingen doen." Door haar werk heeft ze geleerd om jong te blij ven denken, zegt ze. „Al die jon ge mensen waar je gemiddeld zo'n acht dagen in huis bent, hebben allemaal andere interes ses. Af en toe spreken die je ook persoonlijk aan. Mensen die nooit hebben gewerkt, hebben toch vaak een beperkte interes se." Heerlijk Al heel jong wilde ze met mensen werken. „Ik heb alleen huis- Marja de Booy: 'De kraam beheerst je leven'. houdschool en kwam al snel bij de opleiding tot kraamverzorg ster terecht. Tijdens mijn oplei ding merkte ik al dat ik het heer lijk vind om moeders te verwen nen en om met baby's om te gaan." Daar houdt het werk als kraamverzorgster echter niet op. Lichte huishoudelijke taken ver richten zijn ook onderdeel van het werk. „De meeste meisjes die kraamverzorgster willen wor den, vergeten die huishoudelijke taak. Daarom is het zo goed dat ze tegenwoordig tijdens de oplei ding stage moeten lopen. Dat was in mijn tijd niet." Verdriet Natuurlijk kent de kraamver zorgster ook moeilijke tijden. Een kindje dat dood wordt gebo ren of dat onverwacht een handi cap blijkt te hebben. „Dat, is het moeilijkste, want je leert niet hoe je met verdriet om moet gaan. Ik moet sterk blijven voor de men sen, maar ik brand van binnen. Als er visite komt bij een gezin dat een dood kindje heeft, kun nen vaak de verkeerde dingen worden gezegd. Als dat gebeurt, dat mensen bijvoorbeeld zeggen 'je bent nog zo jong, je hebt nog tijd genoeg', zeg ik daar iets van." Moeilijke situaties gaan Marja niet in de koude kleren zitten. „De kraam beheerst je leven. Ge lukkig heb ik een man aan wie ik alles kwijt kan en van wie ik weet dat hij vertrouwelijke in formatie niet verder vertelt." Eén keer per maand is er een werkbespreking. „Maar daar kun je ook niet altijd je verhaal kwijt, want de anderen hebben ook hun belevenissen. Ik stuurde wel regelmatig een verslag op naar de staf, zodat je alles van je af kan schrijven." Giller De kraamzorg kan echter ook op de lachspieren werken. „Wat mannen in hun zenuwen doen laat je vaak echt lachen. Zo ging een kersverse vader een keer kof- foto wim kooyman fie zetten, maar hij vergat de kan. De koffie droop over de keukenvloer. Ook heb ik een keer om een dokter moeten lachen. Een vrouw lag in bad en kon er niet meer op tijd uit toen de weeën hevig werden. De dokter deed z'n broek uit, maar hield z'n sokken aan. Toen het kind gebo ren was stond de dokter in z'n onderbroek met kletsnatte gei ten-wollen-sokken. Een giller." Volgens Marja is de kraamzorg echt nodig. „Als kraamverzorgster heb je praktijk-ervaring. Je weet bij voorbeeld over het wel of niet ge bruiken van flesjes, goede voe ding en het huil-gedrag van de baby's. Veel jonge ouders halen die informatie uit boekjes, maar dat zijn alleen richtlijnen. Ieder een heeft andere normen en naar aanleiding van normen en gevoel moet je omgaan met je kindje. Ik geef de ouders de gelegenheid dingen fout te doen en achteraf discussiëren we daar over. Daar leren ze van." DIVERSEN HULST ECAD congres - vergaderingen en lezingen over Drugs - Stadskantoor (24 t/m 26 apr) LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur SAS VAN GENT Bingo - ANBO - De Regenboog - 14.00 uur Gezelschapsdansen - Senioren Activiteiten Vereniging - De Speye - 13.30 uur TERNEUZEN Prijskaarten en loterij - buurthuis De Hoeve-19.30 uur SLUISKIL Pergamano - Meulengat - SKI - 19.30 uur Kinder- en jeugdcabaret - Het Ta lent - SKI - Meulengat -18.00 uur AXEL Expositie - aquarellen van Liliane van Cleemput, Betty van der Hey- den, Lidian Neyt, Raymonde d'Hooghe en Annelies Esseling - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat, t/m 31 mei) Expositie - zelfgemaakte oude in strumenten van Wim darijs - open bare bibliotheek (t/m 26 april) Dansmiddag - met Dirk van de Voorde - De Halle -14.00 uur WESTDORPE Kaarten en bingo - Concordia - 13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 14.00 uur CLINGE Antoen Pieck, pergamano en embossing - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Gymnastiek voor ouderen en biljarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur GRAAUW Bieden - gemeenschapshuis - KBO - 13.30 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - 10.00-12.00 uur - tel. 0118-625655- tevens be zoekuur-Dam 2 ZUIDDORPE Bingo - 't Kaaike -13.45 uur HOEK Cursus - tekenen, schilderen, kalli grafie, aquarelleren, glas graveren en volksschilderkunst - Hoekse Rak kers - dorpshuis -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The De vil's Own Podium 't Beest - 20.30 uur Cha- cun cherche son chat HULST Koning van Engeland - 20.00 uur One Fine Day 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur The Saint 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Devil's Own 20.00 uur Return of the Jedi BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur Shine 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur Karakter 20.00 uur The Empire Strikes Back GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Donnie Brasco 14.30,17.00 en 20.00 uur The Phan tom 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Empire strikes back 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Turbulence 20.00 en 22.30 uur Blood and wine 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30, 17.00 en 22.30 uur Jerry Maguire 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The English Patient 20.00 en 22.30 uur The Fan 22.45 uur Lost Highway 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiêrs 20.00 uur 101 Dalmatians 14.30 uur Star Wars 17.00, 20.00 en 22.30 uur 2 days in the Valley 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ro meo Juliet KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Donnie Brasco 20.00 uur Romeo and Juliet 20.00 uur Dante's Peak 20.00 uur The English Patient Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 -645752. HENGELEN - De hengels portvereniging GOA houdt za terdag de eerste matchhengel- wedstrijd aan de Grote Kreek. Deze wedstrijd duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Vanaf 12.30 uur is het inschrijven in clublokaal café Sonnehoeck. EXCURSIE - De oudheidkun dige kring De Vier Ambachten houdt zaterdag 24 mei een middagexcursie naar Sint-Ni- klaas en Rupelmonde. Het vertrek is om 12.45 uur vanaf De Halle in Axel en om 13.00 uur vanaf het Stationsplein te Hulst. STEKJESMARKT - Op het schoolplein van de openbare Sandeschool is zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur een stek- jesmarkt. Behalve stekjes zijn er ook zaden, planten en dak pannen met vetplantjes te koop. De kinder-volksdans groep Hava Naguila treedt op. ROMMELMARKT - Muziek vereniging Eendracht Maakt Macht houdt zaterdag de jaar lijkse grote rommelmarkt en antiekveiling. De rommel markt begint om 9.00 uur en de antiekveiling om 10.30 uur in repetitielokaal De Roffel op het parkeerterrein aan de Ber- laersstraat. Er is weer een groot aanbod van gebruikte spullen, zoals meubels, elek trische apparaten en oude klolcken. De rommelmarkt duurt tot half vijf 's middags. EXPOSITIE - In de biblio theek van Koewacht is van 25 april tot en met 13 mei een ge varieerde tentoonstelling te zien van cursisten van de hob byclub Koewacht. Het gaat om diverse kunstwerkjes in verschillende technieken, zo als aquarellen, olieverfschil derijen en pentekeningen. De cursisten hebben de beste werken bijeen gezocht. De tentoonstelling is te bekijken tijdens de openingsuren van de bibliotheek, op maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. TRUFFELVERKOOP - Het zangkoor St.-Cecilia komt morgen vanaf 19.00 uur langs voor de verkoop van truffels ten bate van het uniformen fonds. OUD PAPIER - Leden van W Clinge halen zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op. VISWEDSTRIJD - De Clingse Hengelaarsvereniging houdt zaterdag een viswedstrijd voor senioren. Deze wordt gehou den aan de Verkorting en duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur. Kloosterzande - Een nieuwe poging vanuit het algemeen be stuur van het waterschap Hulster Ambacht om het kwijtschel- dingsbeleid voor mensen met lage inkomens te verruimen, is gisteren opnieuw mislukt. Eerder al besloot een meerderheid niet te tornen aan de huidige norm van 90 procent, maar E. de Koek probeerde het gisteren nog eens.Hij werd hierin gesteund door J.P. Hageman. De Koek wees er op dat de meeste gemeenten op een kwijtschel dingsnorm van 95 procent zitten en de gemeente Hulst zelfs op 100 procent. „Het moet toch mogelijk zijn op één lijn komen." Hij stuitte daarbij op verbaasde blikken van dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury. Die wees er op dat het algemeen bestuur eerder heeft besloten de zaak te laten rusten tot na de fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse waterschappen. Bovendien rekende hij voor dat gemeenten makkelijk praten heb ben, omdat die voor minder dan 20 procent afhankelijk zijn van inkomsten door heffingen. Bij het waterschap is dat precies anders om. Volgens de dijkgraaf betekent dat al snel een verhoging met drie gulden per vervuilingseenheid. Dat argument sneed volgens Ha geman geen hout. „Dat geld kan best binnen de begroting worden gevonden, of uit het rekeningover schot, betoogde hij. Maar dat kon volgens de dijkgraaf beslist niet.

de Stem | 1997 | | pagina 15