Zeeuwen favoriet in eigen streek 'Ik wil geen kermisrenner zijn' Ploeg De Bisschop mag niet deelnemen Erelijst van Wim Hendriks Trofee 'Tevreden over voorbereiding op klassieker' [rank van Veenendaal ex-prof en winnaar Wim Hendriks Trofee I0STEM WIM HENDRIKS TROFEE B2 In vijftiende editie van de Wim Hendriks Trofee in Koewacht Erectie Krol RTNIEUWS KOR! oca Juniors ti Monie Carlo STANDEN Daarom geen nieuwelingen Oostakker naar koers in Koewacht Organisatie en jury Koewachtse voorzitter Piet Apers: 11 11 iDAG 23 APRIL 1997 Bj I I I I I WOENSDAG 23 APRIL 1997 ruijff zijn 50e verjaardag, tum dagelijks een anekdote rond e Nederland ooit heeft gekend. vering 20. |(#Sportmedewerker Gillis Waas/Koewacht - n de vijftiende uitgave van di® Hendriks Trofee doen ploegen mee. Dat zijn 21 'ien uit de clubcompetitie Belgische formaties, van de wielervereni- Zeeuws-Vlaanderen l na de Omloop van De jakman op de eerste plaats i Theo Middelkamp als de wielervereniging js-Vlaanderen komen on- tanderen Patrick van Passel, j van Schaik, Peter Mol en ard Fahrenhout aan het ver- Middelkamp wordt weer een zware concurrent. Walther Schmidt staat niet op de deelne merslijst. Hij verklaarde na de Omloop van De Braakman nog niet goed weg te weten met de spanning die zo'n wedstrijd met zich meebrengt. Wie daar wel weg mee weet is John van der Kloos ter uit Lewedorp. De ex-trimmer reed in de Omloop van De Braakman al een puike wedstrijd, maar een lekke band wierp hem terug naar de dertien de plaats. In en rond Koewacht mag zeker wat van hem verwacht worden. Dat geldt natuurlijk ook voor Frangois Franse en Wilfred Geijs. Zij staken eigenlijk in Philippine boven de rest uit, maar toch ging de overwinning naar Robert van der Donk en die renner is op nieuw van de partij. Vorig jaar won Van der Donk twee klassie kers en na De Braakman zal Van der Donk weer willen vlammen. Hij gaat onder rugnummer 73 op weg en krijgt Harings als knecht naast zich. Bij Middelkamp rij den verder Dennis Mesu, Antoine Goense en Arnold Duinhouwer mee. Vraag blijft of er opnieuw rivali teit ontstaat tussen de beide Zeeuwse wielerclubs. Voorzitter Rinus Everaers van het KNWU- district Zeeland riep op tot een wapenstilstand. Of Verplanke en Harinck daar ook zo over denken valt te betwijfelen. Beiden heb ben het echte kemphanenbloed in zich. Verplanke zal willen scoren in ei gen regio. Zeker na de nederlaag in De Braakman en in het crite rium van Kwadendamme. Wielervereniging Breda-Knoop- punt - mogelijk weer met Johan van der Velde achter het stuur - komt met Jongelen, De Jong en Hous. Het is de vraag of zij zich staande kunnen houden in dit gezelschap. Buitenlust heeft in Giesbers en Gijsberds twee ijzers in het vuur. De Pedaalridders komt met Mar- tijn Simons uit Wouw en Toine van Loon. Diana is sterk met Mark van Hees en Thomas van Gurp als jongeling in de gelede ren. Bij De Jonge Renner rijdt de broer van Edward Fahrenhout, Arthur, mee. Hij reed al enkele goede uitslagen bij elkaar en kan hoge ogen gooien. Cardol en Graafmans zijn eveneens twee sterkere renners voor een klasse ring bij de beste dertig. TWC Hart van Brabant kan reke nen op Groffen, Van Enschot, Loonen en Westerbeek. Nog heel wat namen zijn niet ingevuld op de inschrijvingslijst. Zo ook van de Belgen. In elk geval biedt het rennersveld voldoende kwaliteit voor een boeiende wedstrijd. Door Henri van der Steen langgerekt doelpunt was, dat bij hem zijn beginpunt had. Ik. bedoel: als een fraai gescha pen kind wordt geboren, dan prijzen we de moeder die het baarde. (Moeder Cruijff). Maar zonder de vader die hetl kind concipieerde (Vader Keizer), zou het er niet geko men zijn. En vader zou ooit weer machteloos zijn geweest! als hij niet op het juiste mo ment een erectie had gekregen (Erectie Krol). Voetbal, ik heb het al zo dik-J wijls gezegd, maar hiermee is het wel bewezen, is een spoil tieve vorm van groepssex, zo-I als ten overvloede ook nog blijkt uit de misselijke grap die na afloop van Feyenoord-Aja 1-5 in de Kuip circuleerde als zou men van plan zijn het grasi aldaar te vervangen doori schaamhaar: 'Daar voelen die lullen zich beter op thuis!' eert toch terug op de voetbalvel-l n een contract bij Boca Juniors.! e te volgen. Het heeft Boca Ju- lona opnieuw in het shirt te krij-i t zich met de terugkeer van de y Merckx opvolger van Eddy Merckx lerploeg. Merckx nam kortgele- ag- jftien profseizoenen van de fieti juniorenploeg. Zijn promotie is] zelf zal als adviseur nauw be an de WK-selectie en de voorbe de dag van de wedstrijd zal hij| eant. ft gisteren de tweede ronde vanj t. Hij versloeg de Russische qua- 7-6 6-3. Op de tweede dag ver- jeplaatste spelers. Pete Sampras, rangschikte Thomas Muster en singlijst, gingen onderuit. (Rus) 7-6 6-3, Berasategui (Spa/14) - 11) - Damm (Tsj) 6-1 6-1, Medvedev. Spa) - Johansson (Zwe) 6-1 6-2, Bosset k (Tsj) - Tillstrom (Zwe) 6-1 6-3, Cor-I hilippoussis (Aus) - Gumy (Arg) 6-17-1 7-6, Albert Costa (Spa/10) - BjorkmanJ lus) 3-6 7-5 7-5, Gaudenzi (Ita) - Roux [s (VSt/1) 3-6 6-2 6-3, Santoro (Era) - (ton (VSt/2) 6-1 6-2, Woodruff - Franal Tein (VSt) 7-6 7-6, Norman (Zwe) - Ka-J Ned/4) - Amold/Meligeni (Arg/Bra) 6-] „Eddy de Schrijver denburg - Op het kantoor van International Cycling Innection in de Weststraat in Aardenburg doet alles iken aan wielersport. Dat is niet zo verwonderlijk, ut in dit pand huist Wim Dubois. De ex-prof heeft een in de internationale wielerwereld. Nu niet meer als aier, maar als zakenman. Dubois vertoeft veel in het litenland om onder meer fietsonderdelen aan de man te Wen. WIELRENNEN a zijn zijde vindt hij ook een f in de persoon van Frank juVeenendaal. Van Veenendaal neen aantal jaren geleden, li hij lid was van Het Lucht- I, de Wim Hendriks Trofee, k van Veenendaal streek in rg neer, samen met zijn iaidin Marja Dijkstra. Die Intuit de wielerfamilie van Le- k Dijkstra en doet tegenwoor- (jduatlons. Zij werkt als consu- t op het Arbeidsbureau in geuzen. „Kijk, als Marja die dstrijden doet, dan ben ik er ;bij en dan is het heel gemak- Rijk om zelf ook maar mee te V Zo ben ik nog steeds be- aldus Frank van Veenend- naast kan Van Veenendaal |l fietsen nog niet helemaal la ten heeft inmiddels een cy-- iportieve licentie op zak. Dat itkent tevens dat Van Veen- |U dit jaar wel eens aan de i zou kunnen staan van een istrijd in Zeeuws-Vlaanderen. fiwerk en woon hier in Aarden- maar aan de andere kant t we dikwijls in Amsterdam, (zaterdagmiddag rijd ik dan I Je wielervereniging Amster- mijn wedstrijdjes. Daar dan zo'n 150 renners aan de tonder wie weer heel wat be- n. Het valt me op dat veel [■amateurs daar toch weer hun tijes komen draaien. Ik vind Mekker om ontspannen tussen pelen te zitten. Ik zie de cy- >portieve categorie zeker niet 'een opstapcategorie. Nee, je paar toch veel geroutineerde ■s, die het leuk vinden om 'afstanden meer te rijden van •kilometer of meer. Dat kan stol niet. Ik train nu een keer tje in de week, maar als je echt mee wilt rijden vooraan is dat te weinig. Wielrennen is echt een le venswijze vind ik. Het is geen sport die je er zomaar bij kunt doen. Verschil Kijk, als je vroeger een leuke voetballer was, kon je twintig jaar later nog steeds dat balletje omhoog krijgen. Stop je in de wielrennerij een jaar, dan kun je van voor af aan beginnen. Dat is een groot verschil. Ik heb de wie lersport altijd als iets leuks erva ren. Het opofferen viel voor mij best mee. Ik heb dat nooit zo ge voeld. De wielersport heeft me hier gebracht. Ik denk dat het heeft meegespeeld. Ik heb vanaf mijn veertiende altijd in dat we reldje vertoefd. Nu ben ïk agent voor de Benelux voor fietsonderdelen zoals Cam- pagnolo, Cinelli en Columbus. Leuk werk. Binnenkort sta ik met een stand in Noord-Holland waar een cyclosportieve toer op de agenda staat. Ik verwacht daar duizenden deelnemers. De KN- WU heeft wat dat betreft in het verleden dit terrein vergeten. Als ik zie hoe gemakkelijk de instap in Brabant en Zeeland is om te kunnen fietsen, dan denk ik dat de KNWU daar veel van kan le ren. De drempel wordt veel te hoog gemaakt door de kosten voor bijvoorbeeld een licentie. Nee, de KNWU zal zich moeten aanpassen." De wielersport houdt Van Veen endaal nog danig bezig. „Ik denk dat het probleem niet bij de jeugd ligt, maar in de categorieën nieu welingen en junioren. Daar wordt het moeilijk. Het is lastig om renners die daar rijden te blij ven motiveren en voor zichzelf is dat ook moeilijk. Daar zie je veel renners afhaken. Kijk maar eens naar het noorden van het land. Daar moeten provincies samen werken om toch maar een selectie te krijgen van een man of zes. In heel Groningen en Friesland zes man bij elkaar krijgen is al moei lijk. Dat zegt veel. Als je nu ju nior bent, moet je niet eens moei te doen om je in een selectie te rij den. Alleen al je licentie heeft al recht op een plaatsje. In mijn tijd was dat heel wat anders. Als je dan uitverkoren was om in een districtsploeg te rijden, dan had je wat gepresteerd en dat gaf je een goed gevoel." Frank van Veenendaal won de Wim Hendriks Trofee met een splijtende demarrage op twee ki lometer voor het einde. „Dat was mijn wapen. Het wapen dat ook JeÜe Nijdam hanteerde. Ik voelde me soms Jelle Nijdam, maar ik kwam er al snel achter dat ik Nij dam niet was. Als je als amateur meekunt en goed rijdt, dan denk je al snel dat je het hele zaakje omver kimt rijden. Ook bij de profs, maar daar kom je snel ach ter. Zo werkt het niet. Selectie Ik heb best mooie tijden beleefd bij de amateurs. Zat in de natio nale selectie en won genoeg wed strijden waaronder nog een rit in de Vredeskoers. Dat moet in 1989 geweest zijn. De Muur was nog niet gevallen. Ik reed daar tussen allemaal die Oostduitsers als Ludwig. De wielersport heeft me wat van de wereld laten zien. Ik zou het nooit hebben willen missen. Het is leuk geweest, maar ik had graag ook bij de Rabobank gere den. Heb Raas nog eens een brief geschreven om in de ploeg te kunnen komen. Heb keurig ant woord gekregen. Helaas was dat negatief en toen heb ik voor me zelf besloten om te stoppen als prof. Ik had geen zin in de ker- miskoersen in België. Als ik had gewild had ik in dat circus nog rond gereden, maar dat was niet mijn doel. Ik wilde echt wat be reiken." Het eerste jaar bij de beroepsren- Eddy de Schrijver ipellebrug - Rafaël de Bis- is al jaren een bekende Miijning in de Wim Hen- is Trofee. Dit jaar is hij er !'bij. Beter gezegd: hij mag •(1 komen. De Bisschop ver- 1 'wee jaar geleden de fu- 'Melerclub in het Waas- »Ik was bepaald geen "stander van een fusie met vereniging die maar wei- Soede renners had. Later !(kte ik ook dat ik een beet- een zijspoor werd gezet Ploegleider. Daar ben ik boos over geweest." heb dag en nacht klaar ge- 1,11 voor die mensen en nu we Wedstrijd in de buurt hebben we niet starten. Let op. Ik dat de organisatie het jam- ®oet vinden dat wij niet ko- Jk heb namelijk een aantal gekende Letten en Edwin "oven in mijn ploeg zitten en 'ouden wel eens hoge ogen ;001d kunnen hebben. Ik vind 'Wens dat de wieier- en sup- ierscIub ook naar zichzelf zou f en kijken. Als die willen dat 1s arten, hadden ze ons moe- Utnodigen. Want ze zijn ze- ergeten dat ik hen altijd toe- °?ewIizen voor de Zesdaagse rev3)3i' n ?rfakOTroek)3'5- JaermannH ent voor noppes heb gege- Andersson 1/2. VOETBAL Engeland: Blackburn - Sheff.Wed. 4-1 1, Leeds - Aston Vil. 0-0, Sunderla I - Southampt. 0-1, Wimbledon - uiei sea 0-1. OA ei Stand aan kop: Man.United 34- Arsenal 36-65, Liverpool 35-64. Spanje: Valencia-R. Madrid l-i- Stand aan kop: R. Madrid 35-80, d celona 35-72, Betis 35-71. he| Charjah.WK-kwalificatie.Aziatiscn j Groep 3: Verenigde Arabische Emh® j ten - Bahrein 3-0 (1-0). 14. Sahil 1-ft] 50. Saad 2-0, 60. Saad 3-0. Stand: 1. Verenigde Arabische raten 3-7, 2. Jordanië 3-4, 3. Bahreffll Schotland, SFA cup, halve final®] Dundee Un. - Kilmarnock 0-1- VOLLEYBAL Vrouwen, eredivisie. ah/tut3-1 Play-off en play-out: WC - AMv 0. WIELRENNEN,j Fort-Mahon-Plage. Ronde van de F cardische kust. in bert (Fra), 8. O'Grady (Aus), W kowski (Pol), 10. Bouyer (Fra) Ronde van Niedersaksen. py. Achtste etappe, Duderstadt-,n i rmont: 1. Rodriguez (c°l) lö.f' o V*0 4.43.14, 2. Weissmann (Djw». rj. der Ven (Ned), 4. Hendix (Dw)> hmann (Dui), 6. Schaffrath (LW- Algemeen klassement: 1- \01fqn 3. 31.07.36, 2. Midler (Dui) 0-a»l 5.1 Schaffrath 0.53, 4. Lehmann ly Klaar (Dui) 1.24, 6. Fulst (Dui) i- Rafaël de Bisschop is zeer boos dat hij dit jaar niet welkom is in de Wim Hendriks Trofee. foto camile schel5traete -J1 het een raar spelle- BnD01?Wens' samen met mijn "land en Piet Blommaert We het voor elkaar ge- samen met de Neder- J" deze koers te organise- BtK Weet nog goed dat we in ijj "eel weerstand onder ra» 't delgen zagen het «dit niet zitten. Toen echter e Cauwer de winst pakte jstüUr er enkele mensen in het everstag en toen is het groene licht gegeven om samen met Koewacht deze wedstrijd te houden, maar ja, dat zijn ze daar allemaal snel vergeten. Ik vind het kinderachtig. Trouwens, ik heb de renners van het Waasland ook nog een kleedruimte langs de piste in Gent over laten nemen. Zij hadden er geen en konden zich dan niet omkleden. Ik heb er persoonlijk voor gezorgd dat ze zo'n cabine kregen. Dus daaruit blijkt voldoende wat ik allemaal voor mijn oude club heb gedaan." Sponsors De Wase wielerclub klaagde De Bisschop ook in Brussel aan via een tweetal brieven. Afgevaar digde van Oost-Vlaanderen Her tenkamp meldde dat bij De Bis schop. „Ik zou sponsors hebben afgenomen van de club. Dat is pertinent niet waar. Ik kan er niets aan doen als bepaalde men sen mij willen helpen. Kijk, spon sors kijken er niet naar wie er in een bestuur zit. Die regelen de zaakjes met mensen die ze ken nen of mogen. Zo ging dat ook bij mij. Dat afpakken is helemaal niet waar. Walter van Acker van Lindenhof sponsort net zo goed ons als Waasland. Nee, de bond belde op een be paald moment op om te zeggen dat er over mij geklaagd was. Die man zei ook dat het eigenlijk net leek of het een kinderklas was. Tegen de meester zeggen dat er een appeltje afgepakt is. Zo komt het een beetje over. Ik heb nu ook begrepen dat Ludwig Kouijzer ons wel aan de start wilde heb ben, maar dat de Belgen in St.- Gillis dat hebben tegengehouden. Als ze ons niet willen, dan kan ik nu al zeggen dat dat ook gevolgen zal hebben voor de nieuwelingen- koers in Koewacht. De organisatie van Koewacht kreeg vorig jaar negen man van onze club aan het vertrek. Welnu, door ons niet uit te nodigen in Koewacht komen wij ook niet met onze jeugd naar daar. Heel eenvoudig, maar wel uiterst ver velend denk ik voor de mannen uit Koewacht. Ik begrijp niet dat die organisatie niet rechtstreeks met mij contact heeft opgenomen voor die nieuwelingenwedstrijd in Koewacht. Vorig jaar was dat nog wel het geval. Nu hebben ze het via iemand anders in Oostak ker gespeeld, maar ik krijg het wel te horen. Ik heb hen dan ook negatief geadviseerd. Misschien was men bang om naar mij te ko men en het te vragen. Dat kan, maar ik vind het dan beter om die zaken rechtstreeks uit te praten," aldus De Bisschop. Ruzie Volgens De Bisschop is er eigen lijk van ruzie met Vooruit en dan met name met voorzitter Erik Haeck geen sprake. „Ik kwam hem twee weken geleden nog te gen in een wedstrijd van het Meetjesland in Zottegem. Daar vroeg ik hem nog hoe het alle maal met de club ging, want ik heb geen probleem met hem. Het Van onze sportmedewerker Koewacht - Theo Appeldoorn zegevierde in de eerste uitgave van de Wim Hendriks Trofee. Hij won toen in de spurt van Gi- no Ammerlaan, die datzelfde jaar ook goed reed in de Omloop van De Braakman. Ab Verplanke, nu achter het stuur van de ploegleiderswagen van de wielervereniging Zeeuws-Vlaande ren, behaalde in dat eerste jaar van de klassieker de derde plaats. Een jaar later eiste Aagtekerke- naar Kees de Nooyer de bloemen voor zich op. Edwin Rovers werd tweede en Werner Wieme derde. Patrick van Passel won in 1985 en deed dat ook in 1994. Peter Mol werd winnaar in 1993 en een jaar later finishte hij als tweede. Frank van Veenendaal won de koers in 1989 en toen rekende hij af met Nico van de Klundert en Rob Bijvank. In 1987 schreef Nico van de Klundert deze wedstrijd op zijn naam en was Erik Vereecken goed voor de tweede plaats. Peter van 't Westeinde was in dat jaar net overgestapt van de trim mers en bleek de revalatie van dat jaar. Hij kwam als derde over de meet. ERELIJST 1983: 1. T. Appeldoorn, 2. G. Am merlaan, 3. A. Verplanke. 1984:1. K. de Nooyer, 2. E. Rovers, 3. W. Wieme. 1985: 1. P. van Passel, 2. P. Kant, 3. W. Lugtenburg. 1986: 1. M. van Baarle, 2. N. Schrau- wen, 3. K. van Goethem. 1987: 1. N. van de Klundert, 2. E. Vereecken, 3. P. van 't Westeinde. 1988: 1. P. Rasch, 2. K. Hopmans, 3. J. Mobach. 1989: 1. F. van Veenendaal, 2. N. van de Klundert, 3. R. Bijvank. 1990: 1. D. de Cauwer, 2. J. de Crom, 3. D. Daelman. 1991:1. E. de Crom, 2. T. Will, 3. J. de Crom. 1992: 1. R. de Smet, 2. H. Wouden berg, 3. R. Sienders. 1993: 1. P. Mol, 2. M. van der Hey- den, 3. P. van der Zwaan. 1994: 1. P. van Passel, 2. P. Mol, 3. P. van Hoof. 1995: 1. N. van Hest, 2. J. van Hap pen, 3. G. van Hese. 1996: 1. J. Dauwe, 2. A. Goense, 3. R. van Asten. Frank van Veenendaal: „Ik zou graag wat langer profwielrenner geweest zijn, maar dan wel in een goede ploeg.fotocamile schelstraete ners reed Frank van Veenendaal voor een privésponsor en een jaar later zat hij bij Saxon, waar man nen als Hereijgers en Simunek voor reden. „In dat jaar draaide ik best goed, alleen brak ik mijn pols in Dwars door België. Dat haalde een fikse streep door de rekening. Ik lag er een viertal weken uit en trainde veel om de hometrainer. Na die val reed ik twee koersen en won. Dat was in de Omloop van de Grensstreek. Nico Emonds werd tweede. Ik had graag wat langer beroepsrenner geweest, maar dan in en goede ploeg. Je moet een be paalde ontwikkeling meemaken. Echt wat bereiken of slechts mee rijden. Nou, dat laatste wilde ik dus niet." ging allemaal goed. Welnu, dan vind ik het raar dat er nu verha len de ronde doen alsof ik ruzie met hem heb. Nee, ik heb met niemand ruzie en heb altijd voor die mensen klaar gestaan. Als ze laten doorsche meren dat 'den Bis' te oud wordt voor dit soort wedstrijden, dan stap ik op en vertrek. Dat heb ik ook gedaan en toen heb ik mijn zoon Roland de helpende hand toegestoken. Die was in Oostak ker mecaniciën en ploegleider. Het blijft dus in de familie. Nee, ik kijk niet om in wrok, maar het zal toch gevolgen heb ben. De Wim Hendriks Trofee was voor mij wel wat speciaals. Tenslotte wonnen we in 1990 met de nu reeds overleden Dirk de Cauwer en daarnaast zaten we steeds mee in de de kopgroep. We komen natuurlijk nog wel in Zeeuwse wedstrijden uit. Ik hoop dat ze ons uitnodigen voor het OZ-Wielerweekend," besluit De Bisschop. Koewacht - De organisatie van de vijftiende uitgave van de Wim Hendriks Trofee is in handen van de wieier- en supportersclub Koewacht en Vooruit St.-Gillis Waas, in samenwerking met de wielervereniging Zeeuws-Vlaan deren. Piet Apers is voorzitter van de club. Hij wordt bijgestaan door secretaris Ludwig Kouijzer, penningmeester Jo de Theije en de leden Freddy Buys, Roger Poppe, Guus Baert en André Ce- lie. De karavaan wordt samengesteld door Raymond de Cock uit St.- Gillis-Waas. Het parcours wordt opgebouwd door Roger Poppe (algehele leiding), Freddy Buys, Guus Baert en Chris Martens. Door Eddy de Schrijver Koewacht - „Ik ben een begenadigd voorzitter met een man als Ludwig Kouijzer aan mijn zijde. Hij is een echte regel aar. Punctueel en begint met alles op tijd. Dat is lekker werken en dan gaat alles ook naar wens." WIELRENNEN Aan het woord is Piet Apers, voorzitter sinds het wegvallen van Jo Verschuren van de wie- Ier- en supportersclub Koe wacht die voor de vijftiende keer de internationale Wim Hendriks Trofee houdt. Koe wacht gaat er prat op dat het predikaat internationaal aan de wedstrijd kan worden gege ven en dat is riiet verwonder lijk. De start is immers in Bel gië in St.-Gillis Waas. De sa menwerking met de Belgen verloopt perfect. „Het is een gouden greep ge weest om met de Waaslanders samen te werken. Die mensen zorgen er weer voor dat de wedstrijd vlekkeloos kan ver trekken en dat er overal seinge vers staan. Daar hebben we geen omkijken naar. In Erik Haeck hebben we een prima wielerman, die weet waarover hij praat. Nee, die samenwer king moet zo blijven," legt Apers uit. Geld In Koewacht weet men even eens dat het organiseren van grotere wielerwedstrijden steeds meer geld koSt. „Dat be tekent dat je dus meer inkom sten moet krijgen en daar zit op een bepaald moment geen rek meer in. Eens houdt het op. Ik persoonlijk zie dat als een groot gevaar, maar zolang het kan doen we het. Een eenvou dig voorbeeldje. De finish ligt op 400 meter van het huis van George van der Sijpt. Hij doet de uitslag, maar wij dienen wel 480 gulden over te maken naar de KNWU. Ik vraag me dan soms echt af waarom dat zo moet. Vergunning Een andere zaak is de vergun ning van de provincie. Die kostte ons tot nu toe 50 gulden. We kregen nu een rekening in de bus van 200 gulden. Dach ten eerst dat het een vergissing was, maar het was helemaal geen vergissing. Het wordt dus allemaal wel erg gek," meent Apers. De chauffeurs die in de wagens zitten mogen tegenwoordig ook al niet meer met zo'n officieel papier van volgers aan de wed strijd deelnemen. Zo'n papier tje kost weer extra geld. Daar is een organisatie een kleine 75 gulden per wagen aan kwijt. Dat zijn de nieuwe regels die in KNWU-land gelden. Over de gevolgen van het afschaffen van inschrijfgelden en de ver hoging van de prijzengelden wordt er dan nog niet eens ge sproken. Apers en de zijnen hebben geen tot weinig moeilijkheden on dervonden. „Alles loopt op rol letjes. De vergaderingen met de Belgen eveneens. Geen ge zwam, maar kort en zakelijk vergaderen. Als je spijkers met koppen slaat, dan hoeft een vergadering niet zo lang te du ren. Die Belgen vergaderen echt niet om het vergaderen, maar zijn to the point. Prak- tijkgericht."De start van de wedstrijd wordt om klokslag 13.00 uur gegeven bij Meubelen De Smet. Corrie Hendriks uit Hulst neemt het startschot weer voor haar rekening. Daar na zet de meute zich in bewe ging voor een wedstrijd ovlèr 163 kilometer met de finish omstreeks 17.00 uur in de Ei kenlaan in Koewacht. De Nieuwstraat is afgevallen van wege de verkeersremmers. Belgen In totaal nemen 23 ploegen deel. Wie er van de zuiderburen acte de presénce zullen geven is nog niet helemaal bekend. „We hadden de ploegen van Vooruit Waasland, Pom'Dely uit Beve- ren en Royal Bicycle uit Ant werpen op het oog, maar in België is er diezelfde dag een klassieker voor beloften en dat betekent dat deze verenigingen verplicht zijn hun beloften naar die klassieker te sturen. Inmiddels zijn de onderhande lingen geopend met vervangen de Belgische verenigingen." Inmiddels hebben De Schel- despurters uit Machelen-Zulte wel toegezegd naar de Wim Hendriks Trofee te komen en dat betekent dat er dus twee ploegen aan het vertrek staan uit het buitenland. Belgen geven iets extra's aan de wedstrijd en dat is altijd te merken aan de streep. Wie bij voorbeeld de Ronde van Vlaan deren op de Markt heeft zien vertrekken en door plaatsjes als St.-Pauwels en Stekene zag trekken, zag onmiddellijk dui zenden wielerliefhebbers langs de kant van de weg staan. Het was precies hetzelfde als vorig jaar toen de Tourkaravaan langs Antwerpen naar Belsele trok. Qua begeleiding zit het ook al lemaal snor in de Wim Hen driks Trofee. Zeker dit jaar. Ludwig Kouijzer, begeleider van politie-surveillanten in het dagelijks leven, ziet die man schappen ook afzakken naar zijn wedstrijd. Dat betekent dat de koers er wel erg blauw uit zal zien met elf serveillan- ten in de wedstrijd en een com mandowagen van de rijkspoli tie. Daarnaast heeft men weer de beschikking over de ervaren krachten van de motorgroep onder leiding van Oscar van Waesberghe. Vlagger In totaal kan Koewacht reke nen op 140 vlaggers, het me rendeel uit België. „Ja, in Bel gië staat er bij wijze van spre ken nog een vlagger op een kar- respoor. Wij vinden dat een goede zaak, want veiligheid staat bij ons hoog in het vaan del geschreven. Wat dat betreft kregen we vorig jaar een pluim op de hoed in het KNWU-jury- rapport. Die pluim willen we weer halen," aldus secretaris Ludwig Kouijzer.

de Stem | 1997 | | pagina 9