gressieve rugsrunners jp treinen Mooi Meegenomen. Gelovigen kunnen nu in eigen kring kopen Werkgroep brengt rapport uit over de TCR-affaire O 0 I leeuw hoort vijf jaar eisen voor ontucht met minderjarigen 6Behandelende kamer niet partijdig' Forum wil onderzoek laar extremisme Strip over kroonprins is vindt RVD 'Bruid Alexander mag niet katholiek zijn' Slecht beleggingsbeleid tij pensioenfondsen IN ZAÏRE iflSTEM BINNENLAND A3 vier internationale trajecten Russische marine op Peter de Grote-manifestatie STEUN DE VLUCHTELINGEN GIRO 667 lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Cft 8.95" DAG 23 APRIL 1997 i i i i WOENSDAG 23 APRIL 1997 Groot-Brittannië en letian( Voensdag toenemende wind ei moral in Schotland en hi worden van Engeland en lei 'and bewolkt en enige tijd ri ten. In het zuiden af en toe zoi Donderdag in het zuiden kar )p wat regen, maar al snel oi le meeste plaatsen droog ei oerioden met zon. Maxima tu< sen 10 en 15 graden. België en Luxemburg: Woena dag eerst zonnige perioden. La ter op de dag meer bewolkinr maar pas donderdag af en ti ■egen. Donderdagmiddag wei \u en dan zon. Maximumteri eratuur ongeveer 12 graden foord- en Midden-Frankrii] Woensdag zonnige perioden ei idroog. Donderdag ook wolken velden en kans op wat regen o] motregen. Middagtemperatui woensdag 12 tot 15 grac donderdag oplopend naar graden. Zuid-Frankrijk: Vrij zonnig en droog. Middagtemperatuur iel oplopend van rond 17 gradi op woensdag naar bijna 20 oi donderdag. Portugal: Woensdag flink wal zon. Donderdag ook wolkei velden, maar nog wel drooi Maxima woensdag tussen 17 ei 21 graden. Donderdag boven de 20 graden. Spanje: Langs de costa's noi kans op een bui. Verder flin wat zon en droog. Maxima va 18 in het noorden tot lokaal 2 graden in het zuiden. L»ze verslaggever jWaarom ging hij er in ^eSnaam zo lang mee door? was de voornaamste s die rechtbankpresident Ivan der Goes van Naters laeten kwelde in de straf- k tegen de 45-jarige Mid- LrgerJ-J- Ldt ervan beschuldigd de af torn jaren in West-Brabant en id talloze malen ontucht te Ln gepleegd met minderjari- [linderen. Na eerder actief te j geweest in Zeeland strekte werkgebied' zich de laatste ,uit over heel West-Brabant (onder meer Oosterhout, Breda, Prinsenbeek, Zundert, Etten- Leur en Bergen op Zoom). Het antwoord op de brandende vragen van de rechter moest de Middelburger in grote mate schuldig blijven. „Het was een manier om mijn spanning te ont laden," reageerde hij. Maar waarom dan niet naar de hulp verlening gestapt? „Ik zat in een klemsituatie. Ik vreesde voor een groot verlies in mijn leven, ik was bang mijn huwelijk en werk kwijt te raken. Daardoor kwam ik in een isolement terecht. Ik werd heel eenzaam." Was het achteraf gezien dan niet verkeerde keuze? „Zeker." De wijze waarop J. te werk ging, was in vrijwel alle gevallen iden tiek. Hij nam de auto, reed naar een plaats met veel kinderen en zocht daar een slachtoffertje uit. Nadat hij zich in een steegje of een bosje met haar had afgezon derd, toonde hij zijn geslachts deel of trachtte bij het meisje in haar broekje te komen. „Daarbij gebruikte hij geen geweld, maar oefende wel pressie op de kinde ren uit," aldus officier van justi tie F. le Cocq d'Armanville. In grote lijnen gaf J. alle hem ten laste gelegde misdrijven toe. Al leen de aanvankelijke bekentenis ook onzedelijke handelingen te hebben verricht met een meisje in Wouw op 27 maart van het vorig jaar, trok hij gisteren in. Hij zou die dag van Middelburg naar Goes zijn gereden en daar een flink potje hebben zitten grienen, zich nu realiserend dat het alle maal toch wel aan het licht zou komen. De officier van justitie hechtte meer geloof aan het nauwkeurige signalement dat het meisje in Wouw de politie gaf en achtte daarom ook deze hande lingen bewezen. Rekening houdend met het grote aantal malen dat de verdachte onzedelijk te werk was gegaan - volgens de officier zo'n vijftig keer, waarvan twintig door de politie uitgewerkte zaken - kwam Le Cocq d'Armanville tot een eis van vijf jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf. Volgens de officier is in eerdere zaken dat J. hiervoor in aanraking is ge weest met justitie, al 'in ruime mate' rekening gehouden met -zijn belangen. Daarbij oordeelde zij dat in dit uitzonderlijke geval vergelding ook een rol mag spe len. Volgens raadsman E. Smit was er sprake van aanzienlijk minder seksuele vergrijpen dan de offi cier veronderstelde. „In ieder ge val in juridisch opzicht. Al zijn het er nog veel te veel," hield hij de rechter voor. Volgens Smit werkte het besef zowel zijn werk als zijn huwelijk te verliezen voor J. 'spanningverhogend' Smit wees erop dat de straf gericht zou moeten zijn op een terugkeer naar de samenleving. Alvorens in snikken uit te bar sten, verontschuldigde J. zich uitvoerig voor zijn daden ten op zichte van de ouders die gisteren massaal de publieke tribune be volkten. „Ik schaam mij hiervoor diep. Op een niet te tolereren wijze heb ik kinderen misbruikt. Dat spijt mij oprecht. Ik zal alles op alles zet ten om mijn behandeling in de toekomst tot een succes te ma ken." Uitspraak volgt over twee weken. overa uHaag (anp) - Treinreizigers op vier internationale trajecten Canarische Eilanden: Periode Nederland worden geregeld lastig gevallen door zoge nde drugsrunners die proberen drugs te verkopen of prebe nde passagiers mee te krijgen naar een drugspand. met zon en waarschijnlijk droog. Middagtemperatuur on geveer 25 graden. Mallorca en Ibiza: Flinke pe rioden met zon en meest droog Middagtemperatuur ongevei 20 graden. Italië: Stapelwolken en in he midden en zuiden nog een en kele bui. Verder flinke zonnig perioden. Aanhoudend fris me temperaturen van 14 graden ii het noorden en oosten. Op Sici lie en langs de westkust onge veer 18 graden. drugsrunners slaan daarbij een agressieve toon aan en fcrenvaak onder invloed. Dat lijft minister Sorgdrager van ditie in antwoord op vragen Tweede-Kamerleden Vos Van den Doel (beiden WD), trajecten zijn Emmerich-Am- siam CS; Mönchengladbach- ailo-Rotterdam CS; Luik je-Maastricht; en Noord- intrijk-Brussel-Antwerpen- van drugtoerisme is Sorgdrager in de eerste aats een taak van de reguliere ïtie. Maar in dit geval is er, Éen de overlast in de treinen, (k een taak voor de Spoorweg- Éie. Volgens de minister ver- aoptde samenwerking tussen de Griekenland en Kreta: Zonnig «sendaal-Rotterdam. perioden, maar op Kreta Rhodos vooral donderdag ooi kans op een bui. Middagtempe ratuur rond 20 graden. Duitsland: Woensdag zonnig perioden en droog. Tegen avond in het noorden wat re gen. Donderdag in de loop va de dag ook in het midden e zuiden af en toe regen of mol regen. In het noorden dan v: tijd tot tijd zon met eén enkel bui. Maxima woensdag van graden in Berlijn tot 13' in di Eifel. Donderdag overal rom 15 graden. Zwitserland: Vrij zonnig droog. Middagtemperatuui woensdag 15 graden, donder dag rond 18 vrij zonnig en droog. Middag temperatuur oplopend van II donderdag. NS-opsporingsdienst en de regu liere politie, en met andere be trokken instanties bevredigend. Dit in tegenstelling tot wat de vragenstellers suggereren. Soms doen zich echter wel prak tische problemen voor, zegt Sorgdrager. Dat komt vooral doordat de opsporingsambtena ren van de Spoorwegpolitie slechts op een beperkt terrein (het domein van de Nederlandse Spoorwegen) bevoegheden heb ben. Die problemen zijn door gaans niet onoplosbaar, aldus Sorgdrager. Justitie, Binnen landse Zaken en Verkeer en Wa terstaat overleggen momenteel over de toekomstige taken en be voegdheden van de Spoorwegpo litie, zo meldt zij. Da's pas een leuk baantje: geheim agent. Ik las in de krant van gisteren dat het ministerie van Algemene Za ken een beperkt aantal geheime agenten wil aanne men. Ik denk er ernstig over zelf ook te solliciteren. Dat moet natuurlijk heel stiekem gebeuren, want anders is het geen geheim dat je in het geniep wilt opereren voor de overheid. Het beste is natuurlijk dat er zo weinig mo gelijk mensen weet van hebben. Het allerbeste is misschien wel om zonder sollicitatie gewoon aan de slag te gaan, dan loop je het minste risi co van ontmaskering. Als je ooit gepakt wordt, is er nie mand die je verraden kan, want je kent je opdrachtge vers immers niet. Afluisteren, mensen volgen, het openen van brieven en opereren in binnen- en buitenland, dat zijn de activiteiten die het ministerie vraagt van spionnen in spe. Dat lijkt me niet al te moeilijk. Ik begin gewoon en rapporteer rechtstreeks wekelijks via deze rubriek aan de minister-president. In code ui teraard, want anders ligt de gevoelige informatie die ik verzamel zo op straat. Het zwijn is aan de optie. MERIJN Van onze verslaggever Nijkerk - Het lijkt een beetje op 'vóór de oorlog'. De katholieke consument in een dorp kocht bij de katholieke bakker, de pro testant haalde zijn brood bij een geloofsgenoot. Russische marinemensen kijken door de patrijspoort van hun schip in de haven van Rotterdam. Zij zijn hier in verband met de Peter de grote-manifestatie, waarmee de^oprichting vande.Russische vloofjn.,1696 en het verbijjf in Nederland van tsaar Peter de Grote in 1697 worden herdicht. foto reuter De onlangs opgerichte stichting Diakonia wil christelijke consu menten de mogelijkheid geven bij te dragen aan de zondagsrust van hun winkelier. Daarvoor heeft initiatiefnemer P. Braai uit Nij kerk, oud-directeur van het Re formatorisch Dagblad, een nieuw spaarsysteem ontwikkeld. Deelnemende consumenten beta len vijf gulden voor een spaarpas. Daarop kunnen zij punten verza melen die te krijger, zijn bij win keliers die principieel tegen de zondagopenstelling zijn. Die ma ken dit kenbaar met een speciaal vignet. De winkelier verstrekt punten bij iedere aankoop en ver zilvert die uiteindelijk. Het geld dat dit oplevert, wordt door de consument bestemd voor een goed doel, waarvan een aantal al is aangemeld bij Diakonia. „Zakelijk ideëel," zo omschrijft Braai zijn initiatief. „Wij bieden hiermee de mogelijkheid dat bij- belgetrouw Nederland koopt in eigen kring en daarmee winke liers die de zondag heiligen, een steuntje in de rug te geven in de strijd met minder principiële concurrenten. Hiermee worden bovendien goede doelen ge steund." Vandaag presenteert de stichting zich tijdens beursdagen in Hou ten. Braai denkt dat aan het sys teem uiteindelijk zo'n 300.000 mensen zullen deelnemen. Een aantal hiervan heeft zich inmid dels al gemeld. De respons uit Zeeland is tot nu toe nid, zo liet mevrouw Braai gisteren desge vraagd weten. iox rn I ttmimcrrd -UI f" rrr.pl'. [n-"r (eldoorn (anp) - De Verzekeringskamer heeft in 1996 ernstige pro- men gesignaleerd bij het beleggingsbeleid van vijftien pensioen- i. De moelijkheden hingen veelal samen met een zwakke admi- statie. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Verzekeringskamer die Oostenrijk: Woensdag nog en-®Eiit houdt op de verzekeraars en pensioenfondsen, kele wolkenvelden, maar in Ti ijéén van de probleemfondsen trad de directeur veel te zelfstandig rol al flink wat zon. Donderdaj penbleef het bestuur in gebreke. Ook komen er volgens de Verzeke- igskamer steeds vaker risicovolle beleggingen voor. rit pensioenfondsen beter te kunnen controleren wil de Verzeke- graden op woensdag tot 15 o[ igskamer extra wettelijke sanctiesmiddelen zoals het heffen van be- riiijke boetes en dwangsommen, de benoeming van een stille cura- ifflhet geven van formele (niet openbare) aanwijzigingen. 10 11 12 13 14 15 i gisteren ^Hulplijn; 6. hulpje; 8. tank; 11. wagen, 13'I ip; 2. opzet; 4. ijken; 5. showman; 7.I°9 zoe; 12. nood. astricht - Organisaties van al- itonen in Nederland moeten worden onderzocht. Dat om vast te stellen of ge en beschuldigingen over "wild extremisme al dan niet warheid berusten. Als organi- fe er inderdaad ondemocrati- gedachten en methoden op houden, dan moet de Neder- overheid hen de wacht It Zeki Arslan, beleidsme- werker bij Forum, Instituut ®r Multiculturele Ontwikkeling Utrecht. de branden in de Haagse Wderswijk zijn de onderlinge !gen tussen verschillende ï®isaties van allochtonen op- Organisaties als de Koer- «le PKK en de extreem-recht wijze Wolven worden beschul- van extremistische metho den, maar harde bewijzen zijn er niet of nauwelijks. Aan die ondui delijke situatie moet een einde ko men, vindt Arslan. Al die spannin gen zijn slecht voor de positie van allochtonen in de Nederlandse sa menleving. Daarom wil hij dat al lochtone organisaties door weten schappers grondig worden gescr eend. Ze moeten klip en klaar zeg gen waar ze voor staan. Hun bijeenkomsten moeten wor den bezocht, hun folders gelezen, hun campagnes gevolgd. Als blijkt dat de Nederlandse democratie willen ondermijnen, dan moet hen de wacht worden aangezegd. Ook de Nederlandse samenleving moet wat doen, stelt Arslan: de politieke partijen en het onderwijs moeten meer hun best doen om al lochtonen, en dan met name jon geren, meer bij de Nederlandse politiek te betrekken. VERVOLG VAN VOORPAGINA De rol van Perry P. in het proces bleef gisteren ook na de uit spraak de gemoederen bezighou den. Raadsman mr. C. Korvinus vond, mede namens een aantal collega's, dat deze kamer van de rechtbank met haar argumenta tie over de deal niet meer onbe vooroordeeld naar de strafzaken van de acht andere hoofdver dachten kan kijken. Een andere kamer van de Breda se rechtbank besliste enkele uren later dat niets er op wijst dat de behandelende kamer partijdig is. De verklaringen van Perry P. te gen zijn vroegere vrienden zullen in hun strafzaken opnieuw be- (ADVERTENTIES) GISTEREN IN NETWERK (NED. I) oordeeld worden, ook in relatie tot de verklaringen van diverse andere getuigen over de deal. Perry P. weigerde daarna als ge tuige tegen de acht in de rechts zaal te komen. Voorzitter mr. F. van den Emster: „Mr. Van Gessel heeft me zojuist telefonisch laten weten dat zijn kantoor zich van P. zal terugtrekken als hij nu verklaart. We hebben steeds van anderen moeten horen wat Perry P. wil. Ik wil het nu van hemzelf horen." Mr. P. Jeeninga, vervan ger van mr. Van Gessel, reageer de desgevraagd dat 'de zaak ka pot zou zijn als P. zou getuigen.' Een delegatie ondervroeg P. in het cellenblok van de rechtbank. Volgens mr. Korvinus heeft P. daar gezegd dat hij op dat mo ment niet wilde en dat hij bereid was zich 'letterlijk dood te vech ten' als men hem zou dwingen. Van den Emster: „We kunnen niet blijven wachten tot hij een keer wel wil. Ik laat de regie van de zitting niet door een getuige bepalen." Tegen de rechter-com- missaris heeft P. onlangs in aan wezigheid van de advocaten van de acht gezegd dat zijn verkla ringen de waarheid bevatten. De rechtbank besliste dat de on vindbare R. N. van de getuigen lijst wordt afgevoerd. Volgens de advocaten is N. een van de vijf infiltranten in de Juliet-bende en kan hij veel over de opsporing zeggen. Tot slot besliste de rechtbank dat Bredanaar A. Z. opnieuw als getuige zal worden gehoord. De man werd vrijdag j.l. aangehouden op verdenking van meineed. Hij heeft eerder ge zegd dat hij door de bende is ontvoerd, gemarteld en afge perst. In de rechtszaal herkende hij plotseling niemand meer. Later heeft hij verklaard dat hij heeft gelogen omdat hij doodsbang werd toen hij onverwacht met zijn kwelgeesten werd gecon fronteerd en dat een van hen en ook mensen op de publieke tri bune dreigend aangaven dat zij zijn nek zouden doorsnijden. qr> fjo IIWII :S3T StlnOBT 13 1 Door Robert Bas (arip) Rotterdam - Komt er een parlementair onderzoek naar de subsidieverlening aan Tankercleaning Rotterdam? Dat is de vraag waar morgen antwoord op moet komen. De hoofdrolspeelster in deze zaak, oud-minister N. Kroes van Ver keer en Waterstaat, is voorstan der van een parlementaire en quête. „Alleen zo kan ik afko men van wat ik ervaar als een beschadiging van mijn persoon lijke integriteit," stelde ze in fe bruari. Morgen presenteert de werk groep TCR, die bestaat uit leden van Kamercommissies voor Ver keer en Waterstaat en voor VROM, haar rapport. De Ka merleden hebben de afgelopen maanden tijdens besloten hoor zittingen met vele tientallen be trokkenen gesproken. De werk groep moet de Kamer ook advi seren of er een parlementaire en quête nodig is. Er zijn in deze affaire veel vra gen. De belangrijkste: hoe kon het dat het ministerie van Ver keer en Waterstaat in 1984 een milj oenensubsidie aan de broers Langeberg toekende voor de bouw van een havenontvangst installatie in Rotterdam alhoe wel er duidelijke aanwijzingen waren dat de broers op grote schaal milieudelicten pleegden. Vooral de rol van oud-minister Kroes is daarbij omstreden. Voormalig advocaat-generaal H. Feber lichtte haar in het diepste geheim in over een gerechtelijk vooronderzoek tegen de broers Langeberg, toen hij lucht kreeg van de plannen van het ministe rie. Kroes legde de waarschu wing naast zich neer en gaf twee dagen na het gesprek groen licht voor de verstrekking van bijna 23 miljoen gulden subsidie aan de Langebergs. De TCR-affaire had voorkomen kunnen worden als Kroes had geluisterd, aldus Feber. In 1993 ontdekte Justitie na een inval bij TCR dat het bedrijf op grote schaal chemisch afval in de haven loosde en illegaal uitvoer de. De drie broers Langeberg werden in 1995 tot lange cel straffen veroordeeld. Oud-minister Kroes vindt dat haar niets te is verwijten: „Dat justitie de broers Langeberg ver dacht van ernstige milieudelic ten, kon geen reden zijn hen een vergunning te weigeren. In ons rechtsbestel zijn alleen geruch ten niet genoeg." Mensen in Nood, Den Bosch o.v.v. Vluchtelingen Zaïre ord luidt: "plus-min-us". JFS Deze week maken we het u wel heel aantrekkelijk. Met heel goede verzorgingsproducten voor een zeer lage prijs, zodat u zich ook deze week weer lekker voordelig In de watten kunt leggen. OStudio Line styling, Q QC* spray, mousse of gel, duo-pak 1AW ufSjK Aquafresh tandpasta regular of tandsteen control, W trio-pak 225 ml C QQ* I 2 BONUSMILES 1 met 2 bonus miles U.tJtJ bi 6eej>| Injj do 'sjipaJ uauais 'a!ll3Je' Gillette scheerschuim regular of gevoelige huid, met gratis Gillette Sensor Excell apparaat tw.v 6.95, duo-pak R20" Sanex douche gel met wastablet, ine f\* flacon 750 ml 1259" iU.Ol7 Sanex deodorant spray, O ftfi roller of stick A99" O.yy Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 26 april as. 'Zolang de voorraad strekt Door Marije Randewijk Lex, Opa Benno, Emmy: het zijn de hoofdfiguren van de strip De avonturen van Lex. 'Smakeloos en beneden alle peil', vindt de Rijksvoorlich tingsdienst het. 'Humoris tisch en aardig', oordeelt striptekenaar Jan Hijman zelf. Een aantal dagen voor de dertigste verjaardag van kroonprins Willem-Alexan- der brengt de Helmondse uit gever Mad Dog het album De avonturen van Lex op de markt. Een boekje dat is opgedragen aan Zijne Koninklijke Hoogheid prins Willem-Alexander. Of on ze kroonprins zelf model heeft gestaan voor Lex, die eerder in het jongensmagazine Webber verscheen, laat de maker in het midden. „Een parodie op het le ven van Willem-Alexander? Dat moeten de lezers zelf maar bepa len. Ik benadruk liever het tijds beeld waarin de verhalen zich afspelen. Maar dat Lex, opa Benno en Em my onmiskenbaar lijken op prins Willem-Alexander, prins Ber nard en Emily, kan ook hij niet ontkennen. Zelfs de tongval van Opa Benno is onvervalst Duits: 'Lex, jungen, let toch auf Het was ook de opdracht die de striptekenaar Hijman in 1994 meekreeg van het maandblad Webber. Het jongensmagazine wilde 'iets leuks' doen met de kroonprins. Vooral om diens po pulariteit in het land te vergro ten. Of dat inderdaad is gelukt, wordt nergens vermeld. Maar onderwerpen als Lex die homo is, Lex bij de hoeren, de affaire met Emily, de autoritaire rol van Beatrix zullen bij de koningsge- zinden niet in goede aarde val len. „Hoe ik aan die onderwer pen kom? Uit de actualiteit, een beetje fantasie en daarnaast is onze kroonprins een boeiend on derwerp," vindt Hijman. Toch sterft Lex, op verzoek van de striptekenaar zelf, dit jaar een zachte dood. „Leuk is leuk, maar het blijft niet zo." Ter af sluiting is een selectie van de te keningen gebundeld door uitge verij Mad Dog, in een oplage van 'slechts' 5000 exemplaren. Een poging om een grotere uitgeverij voor het beeldverhaal enthou siast te krijgen, mislukte. De Rijksvoorlichtingsdienst zal er niet rouwig om zijn. Gelukkig zijn ze helemaal niet met de strip, maar voorlopig is er vol gens de woordvoerder van de RVD geen grond voor juridische stappen. „Toen we de eerste uitgave on der ogen kregen hebben we het ook toegestaan. Het lijkt me daardoor niet waarschijnlijk dat we dat nu wel zullen doen." Voor eenmaal wint de vrijheid van drukpers het van het imago van onze toekomstige koning. Kroonprins der Wïllem-Alexan- FOTO ANP Apeldoorn (anp) - Orthodox-protes tants Nederland heeft bezwaren tegen een rooms-katholieke bruid voor prins Willem-Alexander. Dat blijkt uit een enquête die het Reformatorisch Dag blad onder zijn lezers heeft gehouden. Maar liefst 88 procent zou met een rooms-katholieke koningin echt moeite hebben. Slechts 8 procent van de 477 deelnemers aan het onderzoek kan er niet mee zitten. Vier procent heeft geen mening over een katho liek meisje - zoals zijn huidige vriendin Emily Bremers - aan de zijde van de Prins van Oranje. Bijna alle ondervraagden, 94 procent, vin den dat Willem-Alexander bij de keuze van zijn vrouw rekening moet houden met zijn toekomstige taak. Slechts 4 procent echter vindt het nog van doorslaggevend belang dat de uitverkorene van adel is. Slechts 20 procent van de deelnemende le zers heeft er een rotsvast vertrouwen in dat Alexander straks een goede koning wordt, 64 procent moet het allemaal nog zien: 'Mis schien'. Zeven procent weet nu al zeker dat het nooit iets wordt met deze prins en 9 pro cent heeft geen flauw idee. Mannen zijn ove rigens iets positiever over Alexander dan vrouwen. Koningin Beatrix krijgt een dikke acht van de ondervraagden. Slechts 44 procent van lezers van het dag blad denkt dat Nederland over 50 jaar nog een monarchie heeft, 22 procent denkt dat ons land dan een republiek is en 34 procent weet het niet. Tegen een republiek heeft 84 procent wel bezwaren. Eenderde van de ondervraagden heeft de in druk dat de waardering voor het Huis van Oranje in orthodox-protestantse kring aan het afnemen is. Volgens het Reformatorisch Dagblad blijkt uit de bijgeschreven com mentaren op de enquêteformulieren dat nogal wat mensen moeite hebben met de le vensstijl van de Oranjes. „Verschillende on dervraagden geven aan grote bezwaren te hebben tegen hun wereldse leven." I

de Stem | 1997 | | pagina 3