Thuiszorg na opname in de knel Belj poli her1 Engels» met Ri nog lai Het CDA zit gewoon in elke vezel van me Adri Duivesteijn is 'visieloze sukkel' Dick Tommei te snel af Kerkasiel, een niet bestaand recht met belangrijke functie Begroting voor 1998 'op 'n oor na gevild' VS: 'N DE STEM BINNENLAND Geld verzekeraars bijna op Nederland ziet Alexander liever niet samenwonen DE STEM COMMENTAAR Opruiming BINNENLAND KORT pE STEM Waalse pa ^avo wil o overeenkoi wiet Oekra i i i i i ZATERDAG 19 APRIL 1997 Van onze verslaggeefster Breda - De thuiszorg voor patiënten die uit het ziekenhuis ont slagen worden, staat op de tocht. Na de zomer zijn de zorgver zekeraars namelijk door het budget heen dat ze voor deze zorg in 1997 tot hun beschikking hebben. Minister Borst beloofde welis waar het tekort aan te vullen, maar alleen voor terminale zorg en huishoudelijke hulp. Wat er gebeurt als er te weinig geld is voor bijvoorbeeld verpleegkundi ge hulp weet niemand. De toezeg ging die staatssecretaris Terpstra deze week deed om voor 1998 zo'n tachtig miljoen gulden extra beschikbaar te stellen, biedt dit jaar in ieder geval nog geen soe laas. Woordvoerder H. Teunissen: „De kosten van de ziekenhuis-gerela- Amsterdam (anp) - Kroon prins Willem-Alexander mag van een krappe meerderheid van de Nederlandse bevol king niet gaan samenwonen. Uit een enquête van het dag blad Trouw blijkt dat 53 pro cent vindt dat de prins in het huwelijk moet treden. De vrouw met wie Willem- Alexander gaat trouwen moet van 10 procent van de ondervraagden van adel zijn, van 2 procent juist niet. Uit het onderzoek (uitgevoerd door Nipo) blijkt verder dat 95 procent de prins vrolijk vindt (5 procent niet); 87 pro cent acht hem intelligent en sportief vindt 80 procent van de ondervraagden hem. Deze eikpog vandaag in een bijlage van Trouw, de Alexanderkrant, die uitgebracht wordt ter ge legenheid van Üe 3Óe Verjaar dag van Willem-Alexander volgende week zondag. teerde thuiszorg zijn veel te laag ingeschat. We zijn nu drieëneen halve maand bezig in het nieuwe jaar en alle verzekeraars zitten al op de helft van hun budget. Te gen het eind van de zomer komt de bodem in zicht. Wij zullen bij tijds aan de bel trekken bij Borst want het probleem ligt op het bordje van het ministerie. Ik ben er namelijk niet zeker van dat de verzekeraars bereid zijn die meerkosten uit eigen reserves te betalen." Ook bij OZ-verzekeringen, een van de grootste verzekeraars in het zuiden des lands ziet men de bui al hangen. J. van Hoek, direc teur Zorg: „Er kan dan op het mi nisterie van VWS wel gesproken worden over een soort open-eind- financiering, maar laat ik het zo zeggen: ik heb het geld op papier nog niet zien binnenstromen." Boom De verzekeraars kunnen dan wel hoog in de boom klimmen, toch zijn ze zelf akkoord gegaan met het bedrag van 116 miljoen voor 'ziekenhuisgerelateerde thuis zorg'. „Die raming kon niet geba seerd worden op ervaringsgege vens omdat voor 1 januari in de thuiszorg nooit geregistreerd werd welke hulp precies wanneer geleverd werd en hoeveel tijd dat kostte," aldus de zegsman van Zorgverzekeraars Nederland. „De afspraak was dat Borst en wij verder zouden praten als zou blijken dat het niet genoeg is. Als gevolg van die afspraak hebben We, fa tmeg&pg- voor me^.^eld voor terminale zorg en huishou delijke hulp gekregen. Maar we zijn.er. dus,nog niet. Als we met A rij.j- rP» ar L zijn allen roepen dat de noodza kelijke zorg geleverd moet wor den, zal er toch meer geld moeten komen." Ad Lansink weigert zich neer te leggen bij het besluit van het CDA-bestuur om hem voor de volgende verkiezingen op een onver kiesbare plaats te zetten. Door PaulKokke en Jeroen den Blijker Den Haag - „Ik weet het: ik heb mijn zwakke punten. Ik ben nogal uitgesproken, recht voor zijn raap. Én ik heb dat strijdbare gevoel voor rechtvaardigheid, van mijn vader. Het komt ook door de oorlog: zoiets tekent je. Ik heb veel meegemaakt, in Arnhem. Een brandende stad... En mijn oom is nog doodgeschoten door de SS. Dan kan je niet meer tegen onrecht." En onrecht is hem aangedaan, vindt Ad Lansink (62). Na twin tig jaar sjouwen en zwoegen voor zijn partij mag hij namelijk niet meer terugkeren in de Tweede Kamer. Als 'oud vuil' is hij v aan de kant gezet. Dqt doet pijn. „Toen ik dat verhaal in de ze krant las, sloegen bij mij de stoppen door." "Vooral de manier waarop hij is afgedankt, schrijnt. Hij voelt zich verraden door figuren in de partijtop die in zijn ogen niet christelijk, laat staan democra tisch hebben gehandeld. „Som mige dingen die de afgelopen dagen gebeurd zijn, vallen niet te rijmen met de C en de D van het CDA." Natuurlijk, het gaat niet alleen om hemzelf. Dat mag hij graag benadrukken. Het gaat hem juist om de fractie en al die goede krachten daarin. Wim Mateman, Alis Koekkoek, René van der Linden en Anneke Assen; ze zit ten allemaal op de schopstoel. „Kijk, ze mogen mij best op mijn fouten wijzen. Maar ze moeten ons ook door dik en dun steunen. Want wij, de fractie, zijn de voorhoede van de partij." „Waarom proberen ze niet in al le rust tot een kandidaatstelling te komen? Want wat nu gebeurt, is in strijd met alle afspraken. Pas in- september zou de kandi datenlijst klaar moeten zijn. Er was de afspraak: eerst functio neringsgesprekken met de par tijvoorzitter, de fractievoorzit ter en de afdelingsvoorzitter. Maar ineens is er een versnelling aangebracht. Dinsdag voor Pa sen werd Jaap de Hoop Scheffer tot kandidaat-lijsttrekker aan gewezen. En op Witte Donder dag kregen we het telefoontje dat we bij Helgers moesten ko men." Heeft Helgers zo misbruik ge maakt van het tijdelijke machtsvacuüm in de partijtop? Heeft hij de nieuwe politieke leider De Hoop Scheffer buiten spel gezet door zonder diens in stemming en aanwezigheid met 'de grote schoonmaak' te begin nen? Lansink aarzelt, schuift op zijn stoel. „Daar hoor je mij niks over zeggen. Maar volgens mij heeft De Hoop Scheffer zich niet aan het lijstje van Helgers ge committeerd." Dat de fractie voorzitter tot nu toe geen positie inneemt in de zo ontzettend pijnlijke kwestie vindt Lansink wel begrijpelijk. „Hij heeft het zo druk met andere zaken." Lansink wil niks kwaads over Helgers zeggen. „Ik wil niet op dezelfde wijze natrappen. Ik probeer na te gaan hoe het komt dat hij zo werkt. Hij staat ook foto wiebe kiestra onder druk van de kringvoorzit ters!" Gelukkig zijn er nog collega's die met hem meevoelen in deze donkere dagen. Zelfs bij de an dere fracties bestaat veel sym pathie. „Er zijn collega's in de Kamer van de andere fracties die me een hart onder de riem steken. Jan Marijnissen van de SP, Bertus Leerkes van de Unie 55+. Die wil zelfs een fanclub voor me oprichten. Da's leuk. Maar ik blijf tot aan mijn dood lid van het CDA. Die partij zit in elke vezel van me." „Ik knok dus door. Ikzelf neem niet de beslissing om ermee op de houden. Dat moet het partij bestuur, Helgers, maar zeggen. Desnoods word ik lijstduwer, ze zien maar, maar ik trek me niet terug. De eer aan mezelf houden is niet aan mij besteed." Het., grote jpbileuipfeegl voor zijn twintigjarig Kamerlid maatschap dat Lansink volgen de maand organiseert, gaat on danks alles door. Zelfs Helgers krijgt een uitnodiging. Zij het niet van harte. Door Jeroen den Blijker Den Haag - Toeval of niet? Juist op de dag dat het PvdA- Kamerlid Adri Duivesteijn zijn plan presenteerde om alle huurders in staat te stellen hun woning te kopen, meldde het grootste landelijke och tendblad dat staatssecretaris Tommei (Volkshuisvesting) aan een soortgelijk plan werkt. Toeval of niet? Twee weken gele den, juist toen Adri Duivesteijn zijn collega's trachtte te overre den om zijn initiatief-wet ter ver betering van de juridische positie van de huurders te behandelen, meldde premier Kok een soortge lijk initiatief van de staatssecre taris. Niks toeval: de strijd tussen de D66-staatssecretaris en de volks- huisvester van de PvdA heeft een nieuw stadium bereikt. Het Ka merlid, dat nooit onder stoelen of banken heeft gestoken dat hij de D66-bewindsman eigenlijk maar Staatssecretaris Tommei foto de stem/johan van gurp een visieloze sukkel vindt, be perkte zich in de eerste jaren van dit paarse kabinet aanvankelijk vooral tot vocabulair geweld. Zo was hij de eerste die Tommei het predikaat opplakte dat die teveel aan het handje van de koepels liep, weinig gezag en lef had. Deze oppositionele koers van een regeringspartij heeft de staatsse cretaris de afgelopen jaren fors beschadigd. Maar leverde ook re sultaat op. Zo heeft Tommei bij voorbeeld onder druk van een door Duivesteijn aangevoerde Kamer honderden miljoen gulden extra moeten uittrekken voor de huursubsidie. Gebreken Tot ingrijpende structurele ver anderingen was de staatssecreta ris echter nimmer bereid. Na tuurlijk, met hem was er altijd te praten over de tekortkomingen van de volkshuisvesting. Even tuele gebreken wilde hij des noods dan wel verhelpen. Maar Tommei is niet de man ernaar om - zoals zijn voorganger Heer- ma - de bijl te zetten aan de fun damenten van de volkshuisves ting. Juist voor Duivesteijn onverteer baar: vrijwel al zijn acties zijn er op gericht om de sector structu reel te wijzigen. Want in zijn ogen hebben woningcorporaties sinds de financiële verzelfstandi ging van enkele jaren geleden veel te veel macht. Hun koepels, NWR en NCTV, zijn in de ogen van de PvdA'er pure monopolis ten. En de huurder? Die is de du pe. Tegen die achtergrond moeten dan ook Duivesteijns initiatief- wetten gezien worden die het huurders mogelijk maken - on geacht hun inkomen - hun huur huis te kopen, met overheids steun gedurende een periode van maximaal dertig jaar. Duiveste ijn: „Het is toch prima dat je te gen je huisbaas kan zeggen: o, jij doet geen onderhoud? Dan koop ik die woning wel." Echte staatssecretaris Al met al ontstaat hierdoor voor de buitenwacht het beeld dat de echte staatssecretaris van volks huisvesting niet op het ministerie van VROM zetelt, maar in de Ka mer zit: Tommei lijkt pas in actie te komen nadat Duivesteijn hem is voorgegaan. De huurder vaart er vooralsnog in ieder geval wel bij, vooral om dat het PvdA-Kamerlid aan de winnende hand lijkt. Zo heeft de Kamer vorige week in een proce durele vergadering besloten om de initiatiefwet van Duivesteijn PvdA-Kamerlid Duivesteijn foto anp voor een structurele verbetering van de positie van de huurder al te gaan behandelen. Het minder verstrekkende wetsvoorstel van Tommei over hetzelfde onder werp is nog maar net doorgezon den ter advisering aan de Raad van State. Bovendien is Duivesteijn veel royaler voor huurders die hun huurhuis willen kopen: voor in principe iedereen moet dat mo gelijk zijn. Tommei vindt dat veel te verstrekkend. Hij wil laagste inkomens uitsluiten, uit vrees dat zij te grote financiële risico's aangaan. Bovendien wil hij hen maar drie tot vijf jaar 'inkomenssteun' geven, door van de aanvankelijk genoten huur subsidie een koopbijdrage te maken. Sleutelrol Maar of Duivesteijn ook op de langere termijn aan het langste eind trekt, is nog onduidelijk. Het CDA speelt bijvoorbeeld een sleutelrol in de behandeling van Duivesteijns initiatiefwet ter ver betering van de positie van de huurders. CDA-woordvoerder Biesheuvel houdt vooralsnog alle handen vrij: hij houdt zijn kaken stevig op elkaar. Of het PvdA- plan voor financiële ondersteu ning van de 'kopende huurder' het haalt is evenmin duidelijk. Alle fracties in de Kamer hebben met belangstelling kennis geno men van het voorstel. Maar vra gen zich wel af hoeveel het kosten. Door Harry Coerver Den Haag - Enkele uitgeprocedeer de Iraanse asielzoekers hebben kort geleden hun toevlucht gezocht in de Goede Herderkerk in Neerbosch- Oost bij Nijmegen. Ze dreigen uit gezet te worden naar Iran. Daar vrezen ze voor hun leven. Kerkasiel komt al meer dan twintig jaar voor in Nederland. Toch bestaat er in ons land geen (geschreven) rechtsregel die asielzoekers in kerken beschermt. Staatssecretaris Schmitz (PvdA, Justi tie) kan morgen besluiten de Iraniërs door de politie uit de Herderkerk te la ten halen. Haar voorganger oud-staatssecretaris Kosto, liet er in zijn tijd helemaal on duidelijkheid over bestaan. Hij zou des noods van dat recht gebruik maken, dreigde hij meer dan eens. Voor hem was kerkasiel iets uit de oudheid of de middeleeuwen. Kosto vond bovendien dat er boven het wereldlijk gezag niet nog een apart kerkelijk gezag bestaat. Het is overigens ten tijde van Kosto nooit zover gekomen dat de politie op dracht kreeg een kerk binnen te drin gen. De huidige staatssecretaris stelt zich anders op dan Kosto. Zij heeft duidelijk gemaakt dat ze nooit en te nimmer de politie de kerk in zal sturen. Schmitz vindt echter net als Kosto dat er geen officieel recht op kerkasiel bestaat. Inmiddels is het maar de vraag wat er zou gebeuren als Schmitz wèl zou wil len ingrijpen. De overheid heeft inmid dels jarenlang gedoogd dat mensen tij delijk onderduiken in kerken. Daaruit is een gewoonterecht voortgekomen. Of de rechter zo'n gewoonterecht accep teert is ongewis. Steeds weer zijn er kerken en vooral mensen in die kerken die de deur van hun kerkgebouw open willen stellen voor asielzoekers in nood. De Iraniërs in Neerbosch-Oost, die nu in de publiciteit staan, zijn op dit moment niet de enigen die hun toevlucht tot een kerk genomen hebben. In Emmeloord en IJsselmuiden zit ook een tiental vluchtelingen uit Ar menië en Azerbeidjan in kerken. In de loop van de jaren is vele tientallen ma len gegrepen naar de noodoplossing van kerkasiel. Er is zelfs een soort netwerk ontstaan van gemeenten en parochies die helpen bij het onderdak verschaffen aan asielzoekers. Een aparte organisa tie, de stichting Inlia, biedt al jaren be middeling en ondersteuning aan asiel zoekers die in kerken terecht zijn geko men. Bij het organiseren van kerkasiel komt heel wat kijken. Er is een grote inzet van vrijwilligers nodig om het mogelijk te maken. Van te voren is nooit duide lijk hoe lang het verblijf in de kerk duurt. Kerkasiel is ook geen definitieve oplossing. Ooit moeten de asielzoekers weer de kerk kunnen verlaten. Als dan de politie buiten staat om hen op het vliegtuig te zetten, was alle moeite voor niets. De directeur van Inlia, John van Til- borg, benadrukt dan ook dat kerkasiel alleen zinvol is als je tegelijkertijd kunt werken aan het vinden van een oplos sing. Van Tilborg: „In veel gevallen die wij begeleid hebben werd uiteindelijk toch een verblijfsvergunning verstrekt. Dat is mogelijk omdat de kerken soms over meer of andere informatie beschik ken dan de Nederlandse overheid. Bij anderen asielzoekers konden we ervoor zorgen dat ze in een derde land als vluchteling terecht konden. Soms komt het ook voor dat we mensen ervan over tuigen dat ze zonder gevaar voor eigen leven terug kunnen keren naar hun land van herkomst." In geval van kerkasiel wordt tijd ge wonnen. Tijd die gebruikt kan worden in het voordeel van de asielzoeker. In die tijd kan blijken dat Nederland voor lopig helemaal afziet van het terugstu ren van asielzoekers naar Iran. De relaties met dat land zijn de laatste dagen immers drastisch verslechterd. Het is zelfs voorstelbaar dat Iran in de huidige situatie weigert mee te werken aan het terugnemen van de eigen land genoten. In al die gevallen heeft kerk asiel zijn belangrijke functie vervuld, ook al bestaat er geen officieel recht op. Schmitz VOORKOMEN IS beter dan genezen, maar voorkomen is zeker beter dan doden, denkt de argeloze buitenstaander die leest dat pasgeboren biggen nu en masse afgemaakt zullen worden. Al weken lang puilen de stallen in het door varkenspest getroffen qe- bied uit. De boeren weten door het vervoersverbod niet meer waar met hun knorrende have te blijven. Vandaar dat met steun van Den Haag en Brussel honderdduizenden varkens uit de markt zijn geno men, lees gedood. Het bood even soelaas, maar echt helpen deed het niet, daar de fok- programma's doorgaan. De reden daarvoor is in feite heel simpel De fokkers willen hun markt niet verliezen en ze streven er daarom naar om, zodra de varkenspest verdwenen is, weer normaal te kunnen leve ren. Daarvoor is nieuwe 'voorraad' vereist en dus gaat het insemineren met instemming van kabinet en parlement gewoon door. Begrijpelijk, maar bizar, want nu moeten er net geboren biggen opge ruimd worden. En niet zomaar een paar. Deskundigen spreken over een aantal van vooralsnog 250.000 per week, meer dan een miljoen per maand dus. Het is nu niet het moment om met dierenliefde-verhalen aan te ko men. Dat had dan al veel eerder moeten gebeuren. Er is immers geen principieel verschil tussen het afmaken van schattige biggetjes en van volwassen of opgeschoten varkens. Het welzijn van dieren behoort niet pas aan de orde te komen als het om mogelijke troetelbeestjes gaat Wie met ethische normen deze noodmaatregel kritiseert, dient zijn pijl len te richten op de totale intensieve veeteelt. Dat daarvoor intussen enige aanleiding lijkt te bestaan, maken de verspreiding van de var kenspestepidemie en de opruimacties van de laatste weken voldoende duidelijk. Maar met zo'n discussie is het acute probleem van nu en morgen niet opgelost. Dat kan alleen met de destructie van varkens en biggen. De vraag blijft echter óf we daarmee door kunnen gaan. Praktisch wordt dat steeds moeilijker, maar ook principieel. Het is immers nauwelijks nog verantwoord zeugen te bevruchten, als voor vijf en negentig pro cent zeker is dat hun nakomelingen vervolgens meteen vernietigd moeten worden. De sector én Den Haag moeten zich daarom nogmaals afvragen of het niet tijd wordt het verzet tegen een inseminatieverbod op te geven. Loket voor vragen over veilig vliegen Den Haag - Burgers die onveilige situaties in de luchtvaart willen melden, kunnen vanaf maandag terecht bij het Loket Luchtvaart veiligheid. Ze krijgen via het meld- en informatiepunt ook ant woord op al hun vragen over dit onderwerp. Het gaat de eerste twee maanden om een proef. Als het initiatief bij het publiek aanslaat, gaat het loket pas officieel van start. De over heid hoopt via het meldpunt een beter inzicht te krijgen in de veilig heidsbeleving van burgers. Het loket is bereikbaar via telefoonnum mer 0900-1987. 'Verleng studieduur bètawetenschappen' Groningen - De studieduur in de bètawetenschappen, ook biologie, moet worden verlengd tot vijf jaar. Dat staat in een rapport dat is opgesteld door een commissie onder leiding van prof. dr. P. van der Kruit. Door de verlenging van de studieduur kunnen de Nederlandse uni- .yersifeiten b.e.tere wetenschappers afleveren en beter concurreren mét technische universiteiten. Uit onderzoek is gebleken dat niet meer,dan 2,5 procgnt van de stu- dentajn, exacte richtingen zijn studie in vier ja^r heeft voltooid. Een kwart is na vijf jaar klaar. De meesten doen zes jaar over hun studie. Duitse verdacht van oplichting Seedorf Rijswijk - De politie onderzoekt een geval van oplichting van de Nederlandse legerplaats Seedorf in Duitsland. Een voormalig admi nistratief medewerkster van de Duitse organisatie die de aankopen voor de basis verzorgt zou de landmacht voor minstens 700.000 gul den hebben getild. De vrouw, die al dertig jaar voor de betreffende organisatie werkte, stuurde de legerbasis rekeningen voor olieleveranties die de leger plaats nooit bereikten. De landmacht betaalde op de privé-rekening van de verdachte, in de veronderstelling dat het ging om de bankre kening van de olieleverancier. 'Voorkom schijnhuwelijken door JWG' Den Haag - De Tweede-Kamerfractie van de WD wil voorkomen dat Turkse en Marokkaanse meisjes met een Jeugdwetgarantiebaan (JWG) door hun familie gedwongen worden tot een schijnhuwelijk in hun land van herkomst. De WD vindt dat JWG-ers geen recht meer moeten hebben op gezinsvorming. De JWG-baan zou dan de status moeten krijgen van een specifieke werkervaringsplaats. Dat stelt het liberale Kamerlid M. Essers in een reactie op het wet- voorstel Wet Inschakeling Werkzoekenden. Deze wet wil verschil lende regelingen voor gesubsidieerd werk stroomlijnen. Uitzetting Zaïrezen voorlopig opgeschort Den Haag - Het kabinet heeft gisteren besloten voorlopig geen asielzoekers uit Zaire uit Nederland te verwijderen. Het ministerie van Justitie laat zich dagelijks door Buitenlandse Zaken op de hoogte houden van de ontwikkelingen in het Afrikaanse land, laat de ministerie-woordvoerster weten. Meer beroep mogelijk belastingbetaler Den Haag - Belastingplichtigen krijgen meer mogelijkheden om te gen een voorlopige aanslag in beroep te gaan. Staatssecretaris Ver meend van Financiën wil dat per 1 januari volgend jaar wettelijk regelen. In zijn wetsvoorstel Bezwaar en Beroep krijgen niet alleen individuele belastingplichtigen meer mogelijkheden. Ook werkge vers die inhoudingsplichtig zijn kunnen bezwaar aantekenen tegen de hoogte van de in te houden loonbelasting. Dat kan als de werk gever en de belastinginspecteur het bijvoorbeeld niet eens zijn over beloningen in natura. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet is het vrijwel eens over de uitgaven voor 1998. „De begroting is op een oor na gevild", zei premier Kok gisteren na afloop van de ministerraad. Volgens Kok zijn er nieuwe meevallers gevonden. Het kabinet rondt vandaag de be- Kok bevestigde dat minister Zalm (WD, Financiën) opnieuw met de stofkam door diverse e grotingen is gegaan en nieu) meevallers heeft gevonden. Naar verluidt zou het kauw vanaf 1998 ook flink wat ge willen uittrekken voor het lieu. Volgens Haagse bronnen zou nister De Boer (PvdA, Milieu) 2010 750 miljoen gdd® krijgen voor de teruatajg van het broeikasgas kooldw»u Daarnaast wil het kabinet geld uittrekken voor bodems® ring, natuurontwikkeling schone technologie. sprekingen over de rijksbegro ting van volgend jaar af. Kok ontkende gisteren dat er de afge lopen weken grote wrevel is ont staan in de ministerraad over de lange wensenlijst van minister Melkert (PvdA, Sociale Zaken). Melkert zou tot nog toe weigeren een meevaller van 800 miljoen op zijn begroting voor volgend jaar af te staan aan minister Borst (Volksgezondheid), die geld te kort komt. Hij wil het geld zelf inzetten voor extra werkgelegen heid voor laaggeschoolden en voor koopkrachtverhoging van de minima. D0or Bob van Huët Londen - Engelanc zittende partijleider] onverwacht terugg uit de verkiezingsci Screamin' Lord Su oprichter van de gonster Raving Loo houdt het voor gezii hij zijn hoogbejaard Annie wil verzorgen. Die ligt in het ziekenhu gecompliceerde heupbr Sutch, David voor zijn is een Brits instituut. S toen hij Harold Wilsor Brussel (anp) - De W; hun ruzie over de voi lopig bijgelegd. Allej keuring aan het rapp De Belgische premier beloofde dat de regerir clusies uit het rapport z Na twee dagen debatte de gisteren in Brussel d ge Kamer van Volks woordigers in met de gen van de parlement missie-Dutroux. Ook ring-Dehaene onderse rapport, waarin het ad de drie Belgische politie onder te brengen in Die fusie moet een eii aan de onderlinge waardoor het onderzoe verdwenen meisjes ern: lemmerd. Aanvankelijk lieten zo- berale als christen- ei democratische fracties e se zij de "weten niets te vc een zogeheten eenhe: De PRL, PSC en PS nauwd Voor verlies van invloed op plaatselijk eisten hehoud van de j politie. Het Waalse standpunt woedende reacties van zijde. De christen-demi CVP stelde 'zware proJ bet vooruitzicht. D Volksunie dreigde zelf uiteenvallen van België Gisteren bleek het Vlaa: geroffel succesvol te zij) Zowel de franstalige ch mocraten (PSC) als d< Washington (rtr/efe/a Rusland over strategi Hit hebben regering; donderdag verklaard. He zegslieden spraker verwondering over ui Russische president Jel derdag tijdens zijn Duitsland deed alsof ut kening op 27 mei al vas' f tsin zei tijdens een ke persconferentie in I den met de Duitse bo uer Helmut Kohl dat de Navo op 27 mei ii akkoord over strategi Menwerking zullen o 1-®' Wohl zei dat beide eden vrijwel overeen vet de verdere handelv e geplande uitbreidin Ddvo in oostelijke rich R'chmond (ap) Rusland wil Oekraïne een denkomst aanb: de Amerikaanse ter van Buit JohnRornbl "P een bijeena Duits-Amerika, ;Ingen, die Rmhmond Rornblum ual het begin aar kan kening. be tR - Net Na special de aanbieden '^aanse onde Buitenlandse 'fnblum gezeg bijeenkomst i werd dat i zijn lanse donder geop het e van ds voor o i.

de Stem | 1997 | | pagina 4