Apotheker buiten de griepprik Kranten vloeken alleen 'functioneel' Getuige Z. ontkent onder druk te staan Erasmus bijna in ere hersteld 'Kromme tenen uit angst dat pest zou uitbreiden' Joyrider (3) ongedeerd na rit met auto Gewapende man ontvoert zijn ex-vrouw en kind C VANAVOND BENT U GETUIGE! pESTEM BINNENLAND A3 Besparing 25 miljoen gulden Weer asielzoekers in hongerstaking Chauffeur ongeval Winterberg krijgt dienstverlening 'Poster tegen vossenjacht is niet misleidend' RDAG 19 APRIL 1997 ZATERDAG 19 APRIL 1997 Groot-Brittannië en Ierland' Flink wat zon maar in het noorden en oosten soms ook wolkenvelden. In de nacht en ochtend plaatselijk mist en vrijwel overal droog. Middag- temperatuur ongeveer 12 gra den, langs de Noordzeekust veelal wat frisser. België en Luxemburg: Gere geld zon maar zaterdag eerst nog wolkenvelden. Droog. Vrij fris: middagtemperatuur om streeks 10 graden. Noord- en Midden-Frankrijk- Flinke zonnige perioden maar in de oostelijke departementen ook wolkenvelden. Droog. Za terdag maxima van 13 graden in de Elzas tot 18 in de Vendee Zondag kouder met een aan trekkende oostenwind en lage re maxima. Zuid-Frankrijk: In het uiterste zuiden enkele regen- en on weersbuien. Naar het noorden toe flink wat zon, droog en een stevige oostenwind. Middag- temperatuur omstreeks 17 gra den. Portugal: Wisselend bewolkt en een aantal buien, ook met onweer. Middagtemperatuur omstreeks 17 graden. Spanje: Van tijd tot tijd buien, ook met onweer en hier en daar flink wat neerslag. Soms ook zon. Zaterdag maxima rond 20 graden, zondag op veel plaat sen net iets lager. Canarische Eilanden: Perioden met zon en eerst nog kans op een bui. Iets lagere maxima, zondag rond 22 graden. Mallorca en Ibiza: Half tot zwaar bewolkt en enkele re gen- of onweerstbuien. Mid dagtemperatuur op zaterdag rond 21 graden, zondag iets la ger. Italië: In het noorden zonnige perioden en droog. In het mid den en zuiden meer bewolking en van tijd tot tijd regen- en onweersbuien. Lichte stijging van temperatuur; zondag maxima rond 19 graden. Griekenland en Kreta: Zater dag van het westen uit buien, ook met onweer. Zondag over wegend droog en geleidelijk meer zon. Stijging van tempe ratuur; zondag maxima rond 20 graden. Duitsland: Soms zon, soms wolkenvelden en vooral in het zuiden kans op wat regen of sneeuw. Vooral zondag nogal koud met maxima tussen 5 en 12 graden. Zwitserland: Vooral in het zui den en westen zonnige perio den. In het noorden en posten geleidelijk meer bewolking en later misschien wat regen of sneeuw. Middagtemperatuur ongeveer 15 graden. Oostenrijk: Van het noorden uit toenemende bewolking en later ook regen of sneeuw. In het zuiden vrijwel droog en eerst nog zon. Zaterdag maxi ma rond 13 graden; zondag met uitzondering van het westen veel kouder. Anagram: nier- teer- teen- neer- romp- geel- leek- snee gnoe lied- -trein -rente- -genet -regen -tromp -gelei -enkel -sneer -groen -gelid- -Winter -Entree -Lengte -Regent -Import -Elegie -Kennel -Ergens -Deling WELRIEKEND Oss/Maastricht - Organon in 0l*£ïclHOll ontkent nieuw bewijs voor risico pil QSS verwerpt het nieuwe be- wjjs van de Rijksuniversiteit Limburg dat de nieuwe gene se anticonceptiepillen een verhoogd risico op trombose geven. pe gisteren door Limburgse on derzoekers gepresenteerde resul taten zijn volgens Organon geba- seerd op 'niet geaccepteerde tests' en 'bevatten dezelfde me- thodefouten als de eerste onder zoeken waarbij verschillen in trombose werden vastgesteld'. 'snpw '01 aais 'V 'uaAoqsiipaJ 'ItpaiA 7 s)lu!liual De Osse pillenfabrikant reageert daarmee op een onderzoek onder leiding van biochemicus J. Ro sing. Volgens hem werken be paalde hormonen in de nieuwste generatie anticonceptiepil rem mend op het stollingssysteem. De conclusies van het onderzoek zijn in tegenspraak met recente verklaringen van pilfabrikanten die de gevaren van het middel ontkennen. Speciaal over dit on derwerp belegde Organon begin februari nog een conferentie in Hamburg, om de Duitse overheid te overtuigen. Al in 1995 werd in een studie ge twijfeld over de nieuwste pil. In Engeland en Duitsland wordt de ze pil daarom beperkt voorge schreven, aan jonge vrouwen die voor het eerst gaan slikken. Daardoor hadden de pilfabrikan ten vorig jaar aanzienlijk minder inkomsten. Het aandeel Ak- zo/Nobel maakte ook gisteren di rect een fikse tuimeling op de beurs van Amsterdam. De lichte of derde-generatiepil bevat lage doses hormonen. Het middel is onder meer verkrijg baar onder de namen Marvelon, Mercilon en Femdeen. Al in okto ber 1995 bleek dat de nieuwste pil een verhoogd risico op trom bose geeft. Maar het was ondui delijk wat daarvan precies de oorzaak was. De test in Maas tricht wijst de zogeheten synthe tische progestagene hormonen aan als factor die het trombose risico verdubbelen. Het Europese comité dat genees middelen evalueert (CPMP) heeft tot op heden afgezien van een advies over het gebruik van de pil. In een aantal landen mocht de pil om echter niet aan jonge vrouwen worden voorge schreven. De Nederlandse In spectie voor de Gezondheidszorg en het College ter beoordeling van geneesmiddelen vonden een dergelijk besluit overdreven. Wel besloot het Collega dat de productinformatie en de patiën tenbijsluiters moesten worden aangepast. Dat pilgebruiksters een grotere kans hebben op trombose, wordt nergens ontkend. Zonder pil is die kans 1 op tienduizend. Bij ge bruik van anticonceptiepillen van de tweede generatie is dat cijfer 1 tot 1,6. Door de derde-ge- neratiepil ontstaat trombose bij 2,1 tot 2,9 per tienduizend vrou wen, Een zwangerschap verhoogt het risico op acute bloedstolsels tot naar bijna 6. Organon zegt binnenkort met nieuwe onderzoeksgegevens te komen die de veiligheid van de nieuwste pil zullen bevestigen. Kan onze Haagse redactie Den Haag - De huisartsen zetten de apothekers buitenspel bij de jaarlijkse griepvaccinatie. De artsen willen het complete pakket van aanmaak, verspreiding en toediening van griepprikken in eigen hand nemen. Dat bespaart per jaar 25 miljoen gulden. hoopt de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) voor dit plan het groene licht te krijgen van minister Borst van Volksgezondheid. Als dat ge beurt, dan claimen de huisartsen datze de organisatie op orde heb- n in oktober van dit jaar, als de griepvaccinatie weer begint. „Als we alle zeilen bijzetten, moeten we dat kunnen halen," zegt een woordvoerder van de LHV. De apothekers zijn nu betrokken le distributie van de 2,5 mil- griepspuiten die per jaar worden gebruikt. Daarvoor bren- j een tientje per spuit in re kening. Voor dat geld nemen ze t vaccin in ontvangst en leve rendat af bij de huisartsen. Teleurgesteld De apothekers, verenigd in de KMP, reageren teleurgesteld. „Wij betreuren het in hoge mate dat de uitstekende samenwerking Nijmegen (anp) - In het asiel zoekerscentrum (azc) in Groes- beek bij Nijmegen zijn twee Iraanse asielzoekers in honger staking gegaan. De twee waren na een verblijf van 29 maanden in ons land uitgeprocedeerd. Eenlraans echtpaar is sinds 26 maart in hetzelfde azc in hon gerstaking. Vier Iraniërs begon nen vorige week een hongersta- tussen huisartsen en apothekers verloren dreigt te gaan," zegt een KNMP-woordvoerder. De apothekers vinden dat ze recht hebben op een tientje per spuit omdat zij garant staan voor de kwaliteit van het vaccin. „Het afleveren van medicijnen is een taak voor apothekers. Daar staan wij voor," aldus de KNMP-woordvoerder. Volgens hem heeft de LHV het griepplan niet met de apothekers bespro ken. De huisartsen bieden een com pleet 'grieppakket' aan voor een vast bedrag van 46 miljoen gul den per jaar. Daarvoor krijgt ie dereen die tot de risicogroepen behoort een spuitje. Dat zijn 65- plussers en mensen met een zwakkere gezondheid. De ervaring leert dat 70 procent van de risicogroep daadwerkelijk een griepprik haalt. De LHV ver plicht zich dit op te voeren tot minimaal 75 procent. „Wij stellen wel de voorwaarde dat er een na tionaal griep-programma wordt opgezet voor een langere termijn, dus voor minstens een aantal jaar," zegt een woordvoerder van de LHV. Het LHV wil de griepvaccins af nemen van de Stichting Bevorde ring Volksgezondheid en Milieu hygiëne (SVM). Deze semi-over- heidsinstelling verzorgt al de aanmaak en distributie van vac cins die worden gebruikt bij na tionale campagnes, zoals de preventieve inenting van jonge ren. Met griepspuiten houdt de SVM zich nog niet bezig. Erasmus wordt weer in ere hersteld. Het driehonderd jaar oude beeld liep flinke schade op na dat het van zijn sokkel was afgevallen. Het beeld van de Rotterdamse geleerde uit de vijftiende eeuw, gemaakt door Hendrick de Keyser, stond op het Grotekerkplein vlakbij de Laurenskerk in, uiteraard, Rotterdam. In een Amsterdamse loods legt restaurateur Arjen Smolenaars de laatste hand aan de oplapbeurt. foto anp Rond Kerstmis 1996 moet het zijn geweest. Een veewagen uit Duits land, waarschijnlijk uit de buurt van Paderborn, doet in de buurt van Venhorst een varkensbe drijf aan. Ergens in die wagen zit een venijnig virus verstopt. Varkens pest doet zijn intrede in de Brabantse stallen. Een paar weken later wordt het eerste dier in Brabant ziek. DoorTwan van Lierop en Hans Rube 4 februari wordt duidelijk vat Brabant door varkenspest is getroffen. Dan waart de pest al een week of zes rond. Maar nu Pas kan met zekerheid in de eer ste bloedmonsters, aan de hand lan de anti-stoffen, de infectie !10rd® bewezen. Buurtinfecties nebben inmiddels in de omge- Vl®g hun vernietigende werking S®ad. Sinds de uitbraak van de epidemie wordt professor C. Wensing van het ID DLO in Le- Sstad vrijwel volledig inbeslag- geaomen door de pest. e overheid grijpt stevig in. easing onderhoudt nauwe e°atacten met het crisiscentrum n Boekei en reist frequent naar ministerie. Besmette bedrij- en en gezonde bedrijven in de lrecte omgeving van de pest hard.worden geruimd, easing maakt zich grote zor- j® m die eerste weken. „Ik heb "et begin met de tenen krom uit vrees dat de varkens- s door het gesleep met dieren u uitbreiden naar Noord-Ne- Prof. dr. C. Wensing. derland." Nu nog is hij niet bo venmatig optimistisch over de goede afloop. „Ik had de hoop dat het wat minder moeilijk zou zijn geweest de epidemie in te perken. Tot nu toe zijn er elders in Nederland geen echte nieuwe kernen bijgekomen, dat stemt me tevreden." „Voor het getroffen kerngebied ben ik vrij pessimistisch ge stemd. Daar lijkt het virus moei lijk te stuiten. Het zou me niet FOTOWFA verbazen als de overheid uitein delijk toch over moet gaan tot preventieve ruiming van het hele gebied." Ondanks de massale vernieti ging van varkens, de vervoers- verboden, het verbod op het uit rijden van mest en andere pre ventieve maatregelen krijgen steeds meer boeren de pest in hun stal. Op 7 maart krijgen de Neder landse varkenshouders een fikse dreun te verwerken. Op het sta tion voor Kunstmatige Insemi natie (KI) in Wanroij heerst ook varkenspest. Via KI zouden mo gelijk duizenden zeugen besmet zijn. Een besmetting via KI. In de vijfentwintig jaar dat deze techniek wordt toegepast, is nooit serieus gedacht dat zoiets tot de mogelijkheden behoort. Wetenschappelijk onderzoek naar de aanwezigheid van pest- virus in varkenssperma ont breekt. Ook internationaal. „Over de waarschijnlijkheid is gepubliceerd, de zekerheid be staat niet," weet Wensing. Be smetting via KI is ook nooit mee genomen in de EU-richtlijnen. Een zieke dekbeer is altijd wel verdacht geweest. Daarom ne men KI-stations voor alle zeker heid geen sperma af van zieke beren. Het ID DLO probeert nu duide lijkheid op dit vlak te krijgen. Enkele beren zijn geïnfecteerd met de pest. „Wat we willen uit vinden is, of zij sperma met daarin het virus produceren. Tot het onderzoek is afgerond, blijft het onzeker op welke wijze een KI-station een infectiebron is. „Bewezen is dat je varkens pest kunt toevoegen aan sperma. Besmetting via KI is dan ook nooit als een absolute 'niet' ge zien, de waarschijnlijkheid werd laag ingeschat." Zoals de KI-stations niet zijn uit te sluiten als infectiebron, kan ook het varkensvlees van onbekende herkomst nooit voor de volle honderd procent veilig worden verklaard. „In het oos ten van Europa heerst pest. Door het verslepen van die die ren naar ons land, kun je het binnen krijgen. Maar ook een enkel vies Russisch worstje in de varkenstrog kan al fout zijn." Het virus is zeer hardnekkig, en in sommige situaties moeilijk te doden. Ingevroren varkens blij ven daarom onveilig. „In het in gevroren karkas overleeft het vi rus. Hitte en ontsmettingsmid delen doden het wel. UV-licht is nadelig voor de pest. De zomer is dus een gunstige tijd voor beëin diging van de epidemie. Maar of we er in de zomer ook vanaf ko men? Daar kun je weinig van zeggen." Hèt middel om de pest te contro leren bestaat desondanks. „Vac cinatie is een goede manier om het probleem in te perken en te elimineren.Nederland bezit goede werkzame 'marker-vac cins'. Het ID DLO heeft er een in huis dat Vrijwel klaar is voor re gistratie. Europese richtlijnen verhinderen evenwel het ge bruik. Importerende landen wensen geen gevaccineerde var kens te ontvangen. De richtlijn dateert uit de tijd dat er nog geen onderscheid kon worden gemaakt tussen een dier dat een levend pestvirus bij zich draagt en een geënt beest. Het 'marker- vaccin' maakt dat tegenwoordig wel mogelijk. Gisteren bezocht een delegatie van Europese ve terinaire deskundigen het ID DLO. Zij kregen de voordelen van het nieuwe vaccin nog eens voorgeschoteld. „Als we rond de haarden alle dieren vaccineren, kunnen we een uitbraak tegengaan. Dat vaccinatie werkt, ook in gebie den met veel varkenshouderijen, bewijst de vaccinatie tegen an dere besmettelijke dierziekten. Met het nieuwe pestvaccin kun je alle dieren die geënt zijn her kennen." Assen (anp) - De rechtbank in Assen heeft gisteren de 40-ja- rige buschauffeur S. van D. uit Veeningen veroordeeld tot 240 uur dienstverlening en één jaar voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegd heid. De rechter achtte hem schuldig aan het busongeval in Winter berg dat 12 februari vorig jaar aan zeven mensen uit Deventer het leven kostte en 42 gewonden maakte. Volgens de rechtbank reed Van D. te hard gezien de weersomstandigheden en de toe stand van het wegdek. De advo caat van Van D., mr. M. van der Werf, noemde de uitspraak te leurstellend en zei te overwegen in hoger beroep aan te tekenen. De officier van justitie eiste twee weken geleden een half jaar ge vangenisstraf en een voorwaar delijke rij-ontzegging van een jaar met een proeftijd van twee jaar. Volgens de officier was er sprake van dood door schuld en het toebrengen van zwaar licha melijk letsel, omdat de chauffeur te hard en zonder sneeuwkettin gen had gereden. De buschauffeur meent dat hij alles heeft gedaan om het onge luk te voorkomen. Zijn raadsman vroeg eerder vrijspraak. Amsterdam (anp) - De poster van Kritisch Faunabeheer te gen de vossenjacht is niet mis leidend en niet in strijd met de wet. Dit heeft de Reclame Co de Commissie gisteren be paald na een klacht van de Koninklijke Jagers vereniging. De bewering van het Wereld Na tuur Fonds (WNF) in een recla mespotje dat 'iedere twintig mi nuten een diersoort uitsterft', is volgens de commissie wèl mislei dend. In de poster roept Kritisch Fau nabeheer het publiek op druk uit te oefenen op politiek Den Haag om de op handen zijnde nieuwe Flora- en faunawet aan te nemen. De poster met de kreet 'Verzoek tot aanhouding' leidde tot grote commotie bij de jagersvereni ging. De jagers stellen dat Kri tisch Faunabeheer de indruk wekt dat jagen illegaal is en dat jagers zich schuldig maken aan crimineel gedrag. Ook zou op de poster een foto staan van een ja ger die als twee druppels water lijkt op een prominent lid van de vereniging, die kort geleden is overleden. De Reclame Code Commissie ver wierp alle argumenten van de ja gers. Kritisch Faunabeheer heeft het recht om op cynische wijze aandacht te vragen voor de ma nier waarop op vossen wordt ge jaagd. De slogan Verzoek tot aan houding is geen oproep de politie in te schakelen, maar om de poli tici te beïnvloeden, stelt de com missie. Een woordvoerster van Kritisch Faunabeheer reageerde verheugd op de uitspraak. Het oordeel van de Reclame Code Commissie is volgens haar van belang voor de uitspraak van de rechter in Zut- phen op 25 april, in het kort ge ding dat KF afgelopen woensdag aanspande tegen de jagersvereni ging en de jachtopzichters. In het geval van de WNF-reclame stelt de stichting Han (Heidel- berg Appeal Nederland), die klaagde over de campagne, dat het natuurfonds zelf ook wist dat de bewering niet klopt en on bruikbaar is. Han richt zich tegen pseudowetenschappelijke argu menten en onjuiste informatie van regeringsleiders en beleids makers. Veenendaal (anp) - De meeste landelijke en regionale kran ten publiceren in principe geen vloeken, tenzij dit functio neel is. Dat blijkt uit een onderzoek van de Bond tegen het vloeken over het gebruik van 'onoorbare woorden' in redac tionele kolommen. De bond gaat de hoofdredac ties van kranten aansporen de term 'functioneel vloeken' be ter te omschrijven. In het giste ren gepubliceerde onderzoek constateert de bond dat de pu blicatie van vloeken met name afhangt van algemene fatsoen snormen, de mening van hoofdredacteuren, goede smaak, gevoel en ongeschreven regels. Alleen de Barneveldse Krant heeft in het redactiesta tuut een gedeelte opgenomen over de weergave van vloeken. Alle hoofdredacties vinden het gebruik van vloekwoorden een vorm van onbeschaafd en on nodig taalgebruik, concludeert de bond. Maar als de weergave van vloeken 'journalistiek functioneel of noodzakelijk' is, komt een vloek toch in de krant, zo lieten de meeste hoofdredacties weten. Zo is het citeren van een vloek in een interview op veel redac ties toelaatbaar. „Een journa list heeft de opdracht de wer kelijkheid te beschrijven, en daar horen krachttermen af en toe bij. Een krant mag zichzelf in dat opzicht geen taboes op leggen," antwoordde de hoofd redacteur van het Brabants Nieuwsblad. Dagblad Trouw plaatst 'als re gel' geen vloekwoorden in de krant. „Vloeken is armoede en in principe nooit goed, maar soms maakt de werkelijkheid ons door onze machteloosheid armoedig. In die situatie is vloeken een klasse anders dan het onnadenkend, terloops als tussenvoegsel misbruik van Gods naam," aldus de hoofdre dactie. Ook de overige landelijke en regionale kranten gaven aan dat zij 'niet onnodig willen grieven'. Volgens de hoofdre dacteur van De Telegraaf 'doe je met onbeschofte en ruwe taal niemand een plezier en het steekt een boel mensen'. Volgens de Bond tegen het vloeken leert het onderzoek dat 'leer en leven' bij kranten soms op gespannen voet staat bij de publicatie van vloeken. „Hoewel alle kranten terug houdendheid in acht nemen, laten de meeste bladen een journalistieke achterdeur open om het afdrukken van vloeken soms te rechtvaar digen." VERVOLG VOORPAGINA Het geweld hield verband met de betaling met vals geld voor hasj, die was geleverd aan de broer van Z. De familie Z. moest die 175.000 gulden terugbetalen en bovendien 20.000 gulden op tafel leggen als boete. In januari 1995 werd de dwang opgevoerd door A. Z. opnieuw te ontvoeren. Hij is toen, volgens zijn verhaal tegenover de politie en de rech- ter-commissaris, achter een auto gebonden en een stuk meege sleept over een ruw parkeerter rein bij de Galderse Meren. Hij is bij die gelegenheid ook zwaar ge slagen op zijn borst en zijn lever en bedreigd met de dood. Er is ook op hem geschoten. „Dat deed Perry P.," zei Z. gisteren. Later is er nog wel eens gedreigd de kof fieshop met een handgranaat in brand te steken. Alles was er op gericht het geld terug te krijgen. Het heeft de politie heel veel moeite gekost de doodsbange man en diens familie tot een aan gifte te bewegen. Daarbij zijn ook de namen van Branco P. (28) en Remond P. (29) genoemd. Volgens insiders was de voorbije dagen op Rotterdam (anp) - Een driejarig ventje heeft gisterochtend met de auto van zijn moeder een korte rit gemaakt. De auto botste na een rit van 150 meter tegen twee an dere auto's. Dat heeft een woord voerder van de politie bekendge maakt. De kleuter had in een woning aan de Hordijk in een onbewaakt ogenblik de autosleutels van zijn moeder gepakt en was naar bui ten gegaan. Hij kroop in de auto en maakte contact. Omdat de au to in de eerste versnelling stond, ging het voertuig rijden. De rit eindigde tegen twee geparkeerde auto's. De jeugdige joyrider bleef ongedeerd. straat al te horen dat A. Z. als ge tuige zijn verklaring zou intrek ken. De man ontkende gisteren dat hij sinds zijn laatste verkla ring bij de rechter-commissaris onder druk is gezet. Twee slachtoffers van een bero ving met ernstig geweld op thee huis Akwadoe aan de Bredase Boschstraat zeiden over de over val in december 1993 slechts dat John J. daarmee niets te maken heeft gehad. Bij die overval is een groep van ongeveer tien man als commando-eenheid binnen geko men. Ze waren onder meer bewa pend met Uzi's. Een van hen heeft eigenaar S. E. toen de loop van een Uzi in zijn mond geduwd. Bij die'gelegenheid zijn een'kilo hasj en zeshonderd gulden mee genomen. De overvallers be schuldigden de slachtoffers ervan hen beroofd te hebben. Het slachtoffer van een uiterst gewelddadige ontvoering en be roving op kerstavond 1993 in Te- teringen bleef als getuige bij zijn beschuldiging. Hij zou de groep 40.000 gulden hebben moeten be talen om te voorkomen dat die hem in België aan zijn vroeger compagnon zou uitleveren. Bij de overval zijn hem nog eens 20.000 gulden en vijf auto's afhandig ge maakt. Gisteren is nog kort ingegaan op de overeenkomst tussen het Openbaar Ministerie en de kroongetuige. Rechter-commis saris mr. H. Peutz zei dat de ad vocaat van P. had gevraagd om een driehoeksgesprek met P. en de officier van justitie, maar dat hij daarvan niets wilde weten. De rechtbank vond dat het horen van een rechter-commissaris in zo'n zaak op de rand van het toe laatbare is. De veiligheidsmaat regelen in de Juliet-zaak blijven onverkort gehandhaafd. De voor bije dagen heeft de politie enkele transporten van verdachten ook vanuit de lucht begeleid. Daar voor zette de KLPD een vliegtuig in. Op twee momenten op maan dag en donderdag zou er boven Breda een helicopter zijn gezien waarvan de herkomst niet ach terhaald kon worden. Leiden (anp) - Een man heeft gisteren rond 13.30 uur in de Meren wijk in Leiden zijn ex-vrouw en kind ontvoerd. Volgens ooggetuigen sleur de de man de twee onder bedreiging van een. automatisch pistool in zijn auto. De man heeft ook diverse handgranaten op zak. De politie heeft groot alarm geslagen. De gijzelnemer is mogelijk op weg richting Rotterdam. De politie in Rotterdam kon dat niet bevesti gen. Alle politiepatrouilles in de regio hebben de opdracht uit te kijken naar een grijze Ford Sierra, maar nog niet in te grijpen als ze de man en zijn slachtoffers in het vizier krijgen. Er bestaat volgens de Leidense politie grote kans dat de man zijn wapens daadwerkelijk gaat gebrui ken. De man staat omschreven als zeer vuurwapengevaarlijk. (ADVERTENTIE) De Zaak: vanavond Nederland 1, 22.26 uur DE BETROKKEN -AVRQJ

de Stem | 1997 | | pagina 3