L Bazige baas Het toeristisch product Zeeland «Pflf Wt 'f. De bloemetjes buiten zetten Eindelijk lente, mevrouw HÉ JA, DAT KEN I "ptee (Mut de ScA<m^6<z& jjgTEM ZEELAND C5. woordelijke (40%) m/v Kale bassen Homeopatisch: amme-hoela Over dwjes gesproken... Z/< 'ff WEEKENDDIENSTEN X 91 111 i i ZATERDAG 19 APRIL 1997 Jjier m/v idaal. Uw werkzaamheden ófferen en stikken van meu- en/of ervaring zijn vereist 48, Angela de Vries lein 33 werker m/v ndaal. De werkzaamheden jken van kantoren van 18.00 ie ervaring in de schoonmaak- ig werken.Voor deze baan ïhtenden in te vallen indien 1 60, Astrid Walraven alein 33 drijf in Moerdijk met een pro- &6 april t/m eind oktober jroege ochtend op zaterdag, het hoogseizoen kunt u ook |twee uur werken. 10, Elke Verhoeven 118-20 |strieterrein Moerdijk. U behan- i-aanvragen en bepaalt op basis Lrrnen en historische gegevens len montagetijd.Voor deze een diploma MTS/HTS- leze baan is per direct en heeft Jcheden. 13 21, Katy Petersen verker (-Gastel. U kunt van een teke- i en maken. U bent in het bezit leiding, zo ook de opleiding SOM. I gcht voor lange tijd met uitzicht 99 60, Louis van Loon ,rplein 33 tiemonteur m/v Lijf in Roosendaal.Voor deze an gas, water, CV en dakbedek- i; LTS-diploma en ruime relevante i ieder geval zelfstandig werken Basiscursus Veiligheid. Deze 199 60, Louis van Loon arplein 33 .ers m/v drijf in Roosendaal. Met regelmaat voor ervaren machinebedieners, ling en beheerst de Nederlandse reeft u enig technisch inzicht, bent t u zelfstandig werken. Zoekt u ijd of wilt u wat ervaring op doen! i 99 60, Sonja Nuijten arplein 33 Ir m/v kend bedrijf op industrieterrein tamheden bestaan uit het bedienen stuurde snijbrander. U bent in het ïloma Metaal en hebt enige jaren ifwisselende baan biedt goede toe- 13 21, Katy Petersen werker m/v i-Leur en omgeving. U werkt in een liaal en hebt hiervoor enige ver slagerij, supermarkt of winkel, f gd, klantvriendelijk en bereid onre- Deze afwisselende baan is voor 12 22 44, Cleo Pinck wpsmolenstraat 125a jEELANO ROND verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Cees Maas, Jeanette Vergouwen, Camile Schelstraete en Ronald Verstraten. De redac- t:estelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen en niet op in Voor tips op- en of aanmerkingen belt u: 0115 - 645769. U luntook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. jrhoging van de kwaliteit van zorgaanbod. Veel aandacht lals verbetering van het zorg- Ische werkvormen, opleiden Iteitszorg. De organisatie van uit drie clusters van voorzie- besteding. ant regio Rijsbergen wordt i nachtwachten, eerstverant- »n de teamleider nachtzorg, voor de functie van nachtwacht verricht primair n daarnaast is hij /zij de overige nachtwachten en nacht. wij kandidaten die: en met de zorg voor mensen andicap; leiding hebben op het eerste ide kennis en vaardigheden tische zorgverlening en het echnische handelingen, end en accuraat te handelen reist; gevende capaciteiten. in FG 45. lint u zich wenden tot nachtzorg of Simon Segers, 6-5967500. nen 14 dagen na het ertentie richten aan Amarant, 75, 4890 AB Rijsbergen, personeelsfunctionaris. Ij lopen weer met bosjes door het tuincentrum op zoek naar dat ene lintje dat °P een speciaal plekje in de tuin moet komen. Bloeiende fatjes, waterplanten, witte steentjes, hekje hier en boompje daar. Ijlrondlopend ontstaat een ideaal beeld van een goed onderhouden luien het wagentje wordt steeds voller, de vingers groener en de lirtemonnee platter. Terwijl een dame bij de kassa een gigantische Lening voldoet komt een vlotte tante met een totaal lege kar aan- :n. „Kunt u mij vertellen waar ik kalebassen kan vinden, ik zie on maar tuinkabouters en tuinkikkers en ik moet kalebassen ten," De wouw achter de kassa kijkt even meewarig en ver- Ijjiart dan in bloemrijke taal: „Kale bassen kan ik u niet leveren, |3ar misschien hebt u iets aan harige tenoren..." (JV) PIEPERIG was hij van de leek. Maar hij is 'een beul |ioor zijn eigen lichaam', zoals 1 collega dat zo plastisch Iiildrukt. Dus toch elke dag laar het werk. Maar dat grie- Isffiggevoel, daar moest-ie wel i. En snel ook. Deze week e hij het kantoor binnen In haalde uit zijn binnenzak |;a klein borrelglaasje en een lut groter flesje met onduide lijke inhoud. 'Homeopathisch', l'lOEGER WAS het nog: Hond i uit. Maar alles is aan onderhevig. Het is r® rijdt hond. Want zelfs deze Ijaroeters verkiezen nu gere pt te worden. Tegen slijtage sprak hij ter verduidelijking. 'Elk uur vijftien druppels en ik ben er zo weer vanaf. Maar in de loop van de dag werd hij steeds waziger. Vro lijker trouwens öök. Alleen zijn spraak werd wat onduide lijker. Maar dat middeltje leek dus echt te helpen en een collega greep het flesje om het etiket te lezen. Dit stond er: 'Alcohol percentage 66 procent'. Deze staat in Axel. En deze roept ook vragen op. Zoals: hoort het één bij het ander, is de bazige baas zomaar voor de verandering op zoek naar nieuwe huisvesting Of voelt hij zich in de kou gezet. Wie het weet mag het zeggen. foto camile schelstraete DE ZON schijnt weer in mijn straat en overal hoor je de merels kwelen. Ze zitten op de nok van de daken en fluiten elkaar toe, of jouwen elkaar uit, ik weet dat niet want ik versta geen merels. Maar de zon schijnt weer in mijn straat, de vogels fluiten, alle bu ren zijn bezig in de tuin en praten weer met elkaar. De winterstop is over. Eindelijk lente, mevrouw. De dag begint met eerder licht en overal in de polder zie je de die ren in geile voorjaarskoors achter elkaar razen. Vooral de fazanten en de wilde eenden. Meestal twee mannetjes zitten hanig achter één vrouwtje aan dat zich die verhevigde aandacht nuffig en arrogant laat overkomen. De stropdasmensen van de televisiejournaals hebben lichtere pak ken aan, de melkboer komt nog net niet fluitend door de straat, het is eindelijk lente, mevrouw. Waarom ikzelf lente zo leuk vind is me wel duidelijk. De tuin gaat weer leven en je wordt niet wakker in het aardedonker van de na nacht. Vroeger vooral, toen ik nog naar mijn werk moest rond een uur of zeven en terugkwam om zes, dan vertrok je en kwam je weer thuis in het donker. Ik had dan vaak het gevoel een hele dag gemist te hebben. En dat heb je niet met de lente, mevrouw. Maar wat ik vooral aan de lente zo leuk vind is dat alles anders is ineeens. De muziek klinkt vrolijker, binnen en buiten ruikt alles anders en een oorlog op tv is in de lente veel verder weg dan in de winter. Soep smaakt heel anders in de lente. De lente boetseert en vervormd. Propt zich de ogen van de tand artsassistente, wringt zich in de openingszin van het gedicht Mei. Het is weer in de straten. Je ruikt het aan de bomen. Eindelijk weer lente, mevrouw. (CM) van de pootkussentjes bijvoor beeld. Een een open dakje voor alle weersomstandigheden. In clusief de bloembakken voor de ramen, hoe knus. Da's nu pas echt: de bloemetjes buiten zet ten. foto camile schelstraete HET ENGELSE echtpaar dat een weekje in Zeeuws-Vlaande ren vertoeft, ziet dingen waar je je vaak niet van bewust bent. Nooit geweten dat hier zoveel molens staan. Van elk dorp dat door de voorruit van de auto dichterbij komt, wordt de plaatselijke molen al op grote afstand gesignaleerd. En of die nog werkt, willen ze weten. In de meeste gevallen moet het antwoord ontkennend zijn, de monstraties uitgezonderd, maar dat weerhoudt hen niet om met de camera in de aanslag de dut ch mountains waarop die mo lens staan, steevast te beklim men. Er gaat een wereld voor hen open, want van gourmetten hadden ze nog nooit gehoord en dat een ladybird hier een 'pim- pam-poentje' heet, vinden ze uitermate grappig. Op de fietstocht naar de Maagd van Gent kijken ze vast met ge mengde gevoelens terug. De cobblestones (kinderkopjes Echt waar laten hun sporen op zitvlak na, maar gelukkig doemt aan het eind een aardig restaurant op. Amper zitten ze op het zonnig, doch winderig terras, als de ober verschijnt. Pen en blocnote in de niet al te geduldige aanslag gaat hij er schijnbaar vanuit dat je geen kaart nodig hebt om een lunch te bestellen. Op buitenlanders zo vroeg in het jaar is hij nog niet ingesteld, en zijn tomaten klinken als aardappelen. Maar het moet gezegd: de lunch was perfect. Mogelijkheden zat in Zeeland. Het toeristisch product barst uit zijn voegen. De keuze is moeilijk, maar valt uiteindelijk op Neeltje Jans. Met een omweg door Veere naar het voormalig werkeiland, waar de Engelsta lige film net is begonnen. Geen nood, zegt een roodgejaste me dewerker en verwijst ons naar het Topshuis aan de andere kant. Daar moeten we gewoon vragen of ze even de Engelse vi deo opzetten. Dan missen we niets en zijn we daarna mooi op tijd voor de boottocht. Zo gezegd zo gedaan. Een ande re rode jas in het Topshuis kijkt bedenkelijk en mompelt iets over een startkabel. Hij raad pleegt een oudere medewerk ster die, denkend dat het gezel schap alleen uit Engelsen be staat, hardop zegt dat hij ze maar weer terug moet sturen. Dat doet hij toch maar niet en even later krijgen we de helde re, Engelstalige uiteenzetting over de Deltawerken. Het boot tochtje levert geen nieuwe ge zichtspunten op. De zeehonden laten zich niet zien. De weergoden doen hun uiter ste best om het regen en wind imago van Zeeland teniet te doen. Geen zuchtje wind staat er als de volgende dag 't Zwin wordt bezocht. Nooit was het strand zo zonnig en breed, al lo pen er vreemde mensen rond, die voortdurend naar de grond turen. 'Haaientanden zoeken' leggen we uit en een verslaving is geboren. De tweede, want de avond ervoor maakten ze ken nis met het sjoelen. De maten van de bak zijn genoteerd, de sjoelstenen besteld. De Sluise souvenirwinkels stel len teleur. „De meeste dingen zie je overal," merkt de vrouw op. Een kopje koffie dan maar. Gekozen wordt voor een Hel leens etablissement waar we minzaam worden ontvangen door de moeder van John Clee- se. Haar glimlach verdwijnt als we alleen koffie willen. Dat kan al leen na tweeën. Het is zeven mi nuten voor twee. Ze gaat even overleggen, komt dan terug. Be waart de spanning tot het laat ste moment, schudt dan het hoofd en zegt: oké. Nee, dan is de behandeling in het plaatselijke VW-kantoor heel wat vriendelijker. De me dewerkster spreekt goed En gels, vertelt wat wel en wat niet tot de mogelijkheden behoort en beantwoordt iedere vraag naar voldoening. Tussendoor maakt ze haar bezoekers ook nog attent op de plaatselijke wandelroute en wenst hen een prettige dag als ze geladen met brochures het kantoor weer uit gaan. Zij weet waar het in het toeris tisch product om gaat. De klant hoeft geen koning te zijn, maar te gast is hij wel. (BV) wjèrs èn d'n naom dant dwjèzzeriken zijn en da's volgest mij goed gezien, l^or flak z'op andere durpen ook nie uit! IJje gulder Fermont van D'n Bos gekend messchien? 'noita d'overlest gelezen van die kerken en al istij d'r dan al veertug jaor vandaon, ""or nog, moste ze de kerk sluiten eeh, schreeftij, dan troktij zijn da vreed aon! 'Zit 'm al jaoren nie lekker da' t'n naom van D'n Bos van de kaort gestreept wier, Weetal vijvetwintug jaor gelejen wel'swaor, maor, zegtij: da zit mij nog tot ier! «nou de kerk afbreken, alla da's nog nie gezeed, maor sluiten dan toch in ieder geval, 'stoot'.m ook emaol nie aon, want t'een volg toch op t'ander meestal! aoite krant zijnen brief aon n'n anderen gestierd, mee't gedacht dattie Free is. "nochtij willen, d'n bloed, maor zo ziejeook die mannen van de krant zijn wel 's mis. Wü'n omwegt istij dan toch bij mij terechtgekommen, al duurdent wel n'n elen tijd, 10rf'is op de goeje plek geraokt dus zijn artekreet is gelukkug nie kwijt. jj"8»!e kinderachtug zittel Weette wattij van't bisdom vinIJ schrijf: bis-DOM! loet d'ard gesproken messchien, maor jao, agg' uiteindeluk van D'n Bos kom... Ge 'c'00t oor' weette wattij zegBossenjèrs ouw d'ulderen poot stijf! 211 gewend om in d'n oek gedouwd t'oren, zurg da d'ulder kerksken blijf! ia!l'""ven eeh, oe't ook kom, en a't bisdom dan toch nie wijzer is, ®ao' evegoed nie ergest anders, dan gaoj gewoonwegt niemer naor de mis! j; 0Ver dwjès gesproken dan, want ast moet kan n'n Bossenjèr daor ook wa van, Vian zijn vaoder, d'n ouwen Fermont dus, al istij al lank dood de man: fit vaoder ging altijd naor Ulst deur de dreef van Sjef van Dam. r9den ij d'rvoor dattij nooit nie, eel zijn leven lank, op Raopenburg kwam! rntoretwel- zegtij zelf ook, da's vaneigen ook wel wa d'overdreven, °P Raopenburg naor de kerk...Onzen Lieveneer zal 't ulder nooit nie vergeven. - 'st messchien wa straf en of Onze Lieveneer zijn da gao d'aontrekken...? ftje. makkeluk lullen vaneigen, want d'n blauwen zal't toch moete keunen trekken... )jè° nie deenk'k, maor waort mij eigeluk om te doen is: ier'ken ijj overal, da ziej nou zelf en belangemij nie allenug op Desnis. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, Axel, tel. 0115-561666. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slinger land, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groe de, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Betranchement en Zuidzande - Dokter J. de Me ijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Molen- str. 15, Hoedekenskerke, tel. 0113-311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter H. Slager, v. Dusseldorpstr. 3, tel. 0113-221344. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep Thijssen en Sch- meitz wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heernisse- weg 87, tel. 0113-215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter J. Schmeitz, De Tol 8, tel. 0113-216405. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Kruinin- gen - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. huisarts te Yerse ke, tel. 573520. Spreekuur drin gende gevallen: 11-11.15 en 17- 17.15 uur. Boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Ril- land-Bath - Van vrijd. 18.00 u. tot zond. 22.00 u. dokter J. Kuyl, tel. 551343. Spreekuur dringen de gevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M. v. Kalmthout, Groe nendijk 52, Kloosterzande, tel. 0114-681377. Spreekuur spoed gevallen zat. 11.30 u. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Hein kenszand, tel. 0113-561234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, tel. 0113-563074. Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Den Ouden en dokter Voorbrood, Glacisweg 50, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld prak tijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenln. 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianaln. 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12C, tel. 0115-612324. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Ver- cauteren, Beethovenhof 3B, tel. 0115-613768. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Aflevering 507 KONING ALBERT VAN BELGIË OMGEKOMEN Een andere uitgave van F. Rombouts uit Roosendaal verscheen op 18 februari 1934. De toenmalige koning van de Belgen Albert was bij het bergbeklimmen neergestort. Een zeer veel gezongen lied. Doodelijke val van een rots te Marche-les Ames bij Namen. Wijze: Als ik naar je blinde oogen kijk. Een droeve kreet door trilt de gansche aarde, Een kreet die ons Belgenland doordringt. En vreeselijk ons volk ook ontwaarde, En droefheid ons alomme nu afdwingt. Want onzen Vorst den Roem van Belgie's natie Hij is niet meer - is van ons weggerukt. Hij die den trots en voor ons was een Gratie, Hij is niet meer - Hij is verongelukt. De radio besprak in alle talen, Den ramptocht van Onzen Koning Albert. Zijn doodsbericht drong door in alle zalen, In droeven taal het ons ook daar gewert. Hoe dat Zijn Majesteit als bergbeklimmer, Met liefde steeds daarvoor iets had gevoeld En nu helaas daarvan nog nooit of nimmer, Zou terug keeren, was toch niet zoo bedoeld. Hij sprak Lakei breng mij per auto henen, Naar 't rotsenrood, bij Namen in de buurt. Ik wil ontspanning voor geest, armen en beenen, Wacht hier op mij wat maar een uur lang duurt. Maar 't uur vliedt voort nog een, ja zelfs drie uren. De Lakei werd bang en ging op onderzoek, Mar vond geen Koning, door zoeken of door gluren In rots of spleet of iedre donk're hoek. De Lakei ging door zijn onrust en belden, Seinde naar Laeken - de Koning, Hij is zoek Kom spoedig hier, dan kan ik ook vermelden En zoeken saam naar alle kant en hoek. Deze tijding 't was de eerste droeve mare, Van 't droef geval wat daar begonnen was. Men zoekt met lichten, ja met groote scharen, In kloof en struik en in het dorre gras. Een kreet ontvlood van Baron van Dixmuiden. Wat is dat daar? ik zien een lichaam - zie. Het is den Koning sprak hij met stemme luide, O God, Albert Koning van België Omlaag gestort van punt op punt der kloven, Zijn achterhoofd verpletterd zwaar verwond. Had daar een val zijn leven gaan berooven. En levenloos men daar den Koning vond. Zoo ligt daar neer een beste al'er Koningen, Die voor Zijn Land steeds warme liefde droeg. En voro Zijn Volk tot in der armste woningen, Steeds alles deed, wat men aan hem maar vroeg. Hij eens de Held in eens zoo bange dagen, Ja vaak voorop in 't vuur en in loopgraaf, Uw Volk zal steeds met roem Uw naam meedragen, Want Gij was voor ons Belgen goed en braaf. Rust zacht O Koning van ons aller Belgen, Alsmede ook van den verren Congostaat, Uw volk treurt en kan het leed niet verzwelgen, Gij waart voor ons een Vorst en een Soldaat. Wij allen zullen om Uw Gade scharen, En troosten Haar Onze Lieve Koningin, Dat God haar voor te veel droefheid mag sparen, En dat Haar Volk eendrachtig Haar bemin. O Vorst, Uw Zoon zal ons nu steeds regeeren, En zal Uw Kroon met fierheid dragen gaan. Mog Zijn moed en trouw voor osn vermeeren, Ook in gevaar zooals U, daar staan vooraan. Ziet uit den Hemel op Uw Volk neder, Bid daar bij God, voor Ons en 't Belgenland. Geeft aan uw Zoon dezelfde gaven weder, Die Gij ons gaf met wijze regeeringshand. Pegam.

de Stem | 1997 | | pagina 29