'Met open armen ontvangen' Schaaktoppers present in Vlissingen uWe moeten van Radius winnen' V-Deco/La Chouette klopt Maradonna jr. YOU!» pomoting SGW start et centrale training Regio Zeeland van start met baancircuit ZILVEREN SCHOEN KORT Hare de Kunder keert na twaalf jaar terug naar Terneuzense Boys ^ZAALVOETBAL Profronde voor Midden-Zeeland kan doorgaan ATLETIEK Organisatiecomité Sydney verwacht hogere winst -Paardensport Verschillende grootmeesters luisteren internationaal toernooi op SPORTNIEUWS DE STEM TOPSCORERS-KLASSEMENT B Veere-Kloetinge wordt overgespeeld SDO klopt Vosmeer met ruime cijfers Degradatie Sluis een feit Laatste ronde voor zwemmers Goossen en Versluys de snelsten Dressuurconcours in manege Magrette DËSTEM SPORT ZEELAND Trainer-coach Jan Schut met Morres dicht bij titel: jwcRinus Verberkmoes imeuzen - Marc de Kun- keert terug naar zijn club. Na twaalf jaar tieen zwerftocht langs vier vindt hij de tijd rijp terug te keren naar de plek traar het ooit begon. „Ik tsb altijd gezegd naar Ter neuzense Boys terug te ke- De tijd is daar nu rijp voor," verduidelijkt de hui- jige aanvalsleider van Ter- neuzen zijn besluit. Sire de Kunder verlaat het zin- ttnde schip, zou je kunnen zeg- fn. Want met Terneuzen gaat het momenteel op sportief vlak niet 1st. Daar tegenover staat dat de ittd-zwarten ambitieuze plan- «n hebben. En het voornemen, linen afzienbare tijd hoofdklas- p worden, zou op zich interes- genoeg zijn om aan te blij- Iets wat men bij de club in Zuidersportpark maar al te igwou. „Ik heb eerlijk tegen iet bestuur van Terneuzen bij het van de opinies gezegd dat ermetmij niet meer te praten was utr nog langer blijven. Ik had woord aan Terneuzense gegeven, en daar blijf ik :egt de 30-jarige Terneuzen- stbode, die toegeeft dat het einder presteren van zijn huidige dtbde overstap wat heeft verge- nakkelijkt. Vorig jaar, toen er «kal sprake was van een terug- naar zijn oude liefde, een wniging waarbij hij als achtja- begon en tot zijn achttiende 1de, zei hij nog volmondig: De reden: „Terneuzen had ta nog kans om eersteklasser te i door de nacompetitie te ramen. Die mogelijkheid, dus »{eens in de eerste klasse spe- fe wilde ik niet aan mijn neus wtbij laten gaan. Helaas ging iat uiteindelijk niet door. Daar- Mare de Kunder: „Ik heb altijd gezegd naar Terneuzense Boys terug te keren.' naast hadden we toen een ploeg die voor elkaar ging. Een hecht team zonder vedettes." Die hechtheid, gekoppeld aan het voor elkaar door het vuur gaan - zo valt uit de woorden van Mare de Kunder op te maken - was dit seizoen zoek. Terneuzen was los zand, speelde mat en kon onvol doende een vuist maken omdat er geen hechte eenheid binnen de lij nen kwam. Zoals bekend, kreeg trainer Rob- by de Muynck tussentijds de zwarte piet toegespeeld en mocht vertrekken. Mare de Kunder werd zijn tijdelijke opvolger. „Dat was alleen maar om rust in de tent te houden. Want teveel spelers wa ren het niet eens met het ontslag van Robby. De heersende onvrede moest dus tijd krijgen om weg te ebben," zegt Mare de Kunder over die periode, die hij aanmerkt als: „Een donkere bladzijde in mijn voetballoopbaan." Het uit blijven van successen weet hij toen, en nu nog, aan de spelers groep zelf. „Wij zijn het geweest die de fout in zijn gegaan," zegt hij met een stelligheid waaruit op te maken valt dat de mix tussen de aanstormende jong meute en oude garde niet heeft voldaan. „Jammer, na al die mooie jaren," zegt hij. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Die mooie jaren begonnen voor Mare de Kunder bij Terneuzense Boys. Een vereniging die hij na tien jaar en toen achttien jaar oud verruilde voor Sluiskil. Daar maakte hij de volgende drie jaar furore en dat was voor Dender- monde voldoende om hem over de streep en grens te trekken. Na één jaar had hij het in het Belgische gezien en kwam naar Hoek, dat toen de ambitie had door te sto men naar de hoogste afdeling in het amateurvoetbal. Een jaar na zijn overstap, met Kees Kist als trainer, werd hij er topscorer met 21 treffers in 22 duels. Hij won er de 'Zilveren Stem-schoen' mee. Na een viertal jaren Hoek, en in middels eersteklasser, liep het wat tegen. De Kunder was uit vorm, het scoren bleef achterwege en dat ontlokte de toenmalige trainer Dick Buitelaar de opmer king dat Mare niet meer op zater dagmorgen mocht werken. Want dat was volgens de Rijenaar niet te combineren met het spelen op zaterdagmiddag in de eerste klas se. Een breuk was het gevolg. Ter neuzen lijfde hem, via een werk geversverklaring waaruit bleek dat hij op zaterdag moest werken en dus voor overschijving in aan merking kwam, maar al te graag in en dat maakte dat Mare de Kunder met de rood-zwarten kampioen werd in de vierde en derde klasse. De rest is bekend. Na vier jaar Terneuzen wordt het opnieuw Terneuzense Boys, mede omdat trainer Jaap Goossen hem op nieuw polste. Goossen wist im mers ook dat De Kunder ooit te rug zou keren naar zijn oude club. Een vereniging die momenteel uitzicht heeft op het tweedeklas serschap en waar hij nog enkele jaren als speler aan de bak gaat en tegelijkertijd jeugdtrainer wordt van de talentrijkste speler tjes binnen de club. Want ooit zelf trainer worden, dat is wat Mare de Kunder in de toekomst am bieert. Een job waarvoor hij vorig jaar al door Biervliet werd bena derd en waarvoor hij van Hoofd plaat onlangs een aanbieding kreeg. Mare de Kunder: „Het zal er eens van komen. Nu nog niet. Eerst nog wat jaartjes spelen met mijn oude maatje Jacky Scheele. De enige die van de toenmalige groep is overgebleven sinds ik bij 'de Boys'speelde." "me zaalvoetbalmedewerker fel - In het Axelse zaalvoetbal gaat de strijd om de titel on- itrminderd voort. Het gevecht tussen leider Maradonna jr. en '-Deco/La Chouette had deze week beslist kunnen worden, P® de koploper kreeg de naaste belager niet op de knieën. ikkelijke wijn cort/ng. linimaal acht dagen voor gboekkorting geldt wanneer te voren wordt gedaan. 50,- voor f 360,-. 0,- voor f 225,-- [iet aantal inzittenden. i vóór 29 juni 1997. i vóór 31 mei 1997. (020) 420 33 33. lO uur of informeer bij ande Rabobank. P'onderlinge duel eindigde in P in het voordeel van V-De- Chouette dat door deze ze- P via doelpunten van Marco I 'Neman (2x) en Marco van Dij- ffe winst pakte. J treffer in eigen doel en een iJ uZet van Dominique Ver- Me bracht het aantal van Ma- rjonna jr op twee en dat was te [MS Met twee punten meer en auel meer gespeeld, bleef ^eonna jr wel leider. Overige uitslagen: Cysouw/Roe- land-Primus/Pluym 3-1, ZSC- Ratjetoe 3-4, Gemeente-Engel hard 5-0, De Lindenhof-Outo- kumpu 3-6, Marine Service-Disco Love 3-4, Den Doelder-Broom- chemie 2-10. Stand: Maradonna jr 25-65, W- Deco/La Chouette 24-63, Disco Love 24-51, Ratjetoe 24-48, En gelhard 24-47, Cysouw/Roeland 25-46, Marine Service 24-36, Ge meente 24-36, Gemeentehuis/Van Waes 25-34, Primus/Pluym 24-25, Outokumpu 22-21 (drie punten in mindering wegens een keer niet opkomen), ZSC 24-21, Den Doel- der 26-19, Broomchemie 23-12, De Lindenhof 23-5. gen rwaarden. S/itsffte a Paardensportmedewerker Mzen - Vanaf zondag 4 mei wordt in het recreatiegebied kf(' natyj vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden gestart ■L- centrale training Samengestelde Wedstrijd Sport I voor paarden en pony's. Van onze sportmedewerker Goes - De Profronde door Midden-Zeeland kan op 24 mei doorgaan. De organisatie van deze wielerklassieker, die voor de 38e keer wordt gehou den, zat aanvankelijk met. de handen in het haar omdat men 40.000 gulden tekort kwam op een begroting van 170.000 gulden. PR-man Piet Louwerse: „Toch hebben we besloten om de Ronde te laten doorgaan, omdat het voor de wielersup- porters een grote teleurstel ling zou betekenen als dit eve nement van de wedstrijdka lender zou verdwijnen. We verwachten trouwens dat we op 24 mei een acceptabel deelnemersveld kunnen pre senteren. De mogelijkheid om nog een topploeg te contract eren blijft er zelfs inzitten, want een aantal sponsors is dan bereid om nog een extra duit in het zakje te doen. Voor volgend jaar gaan we dan de zaak opnieuw bekijken. In ie der geval streven wij er naar om onze status te behouden." Van onze atletiekmedewerker Vlissingen - Om de Zeeuwse baanatletiek wat nieuw leven in de blazen, heeft een viertal Zeeuwse atletiekverenigingen de handen ineengeslagen en een zomeravond-baancircuit bestaande uit vijf wedstrijden uit de grond gestampt voor de juniorencategorieën (A, B, C en D) en de senioren/vetera- nen, die in een klassement worden opgenomen. De onderdelen die voor het klas sement zullen meetellen, zijn een sprinttweekamp, middenafstand- sloop, lange afstandsloop, werp- nummers en springnummers. Voor de senioren/veteranen tellen alle vijf de wedstrijden mee voor het klassement. Bij de jeugdcate- gorieën zijn de vier beste resulta ten bepalend. De openingswed strijd wordt georganiseerd door Delta Sport in Zierikzee (13 mei). Daarna volgen Dynamica in Mid delburg (20 mei), Scheldesport in Terneuzen (27 mei), AV'56 in Goes (17 juni) en Dynamica in Vlissingen (8 juli). De puntentel ling vindt plaats via het al jaren draaiende Atleth-programma. Sydney (rtr) - Michael Knight, voorzitter van het or ganisatiecomité van de Olympische Spelen in Sydney 2000 (SOCOG), wil de publie ke opinie beïnvloeden. Knight maakte donderdag bekend dat de verwachte winst is opgelopen van 30 tot 70 miljoen gulden. Knight kan positieve publiciteit goed gebruiken. Het organisatie comité wordt met kritiek overla den. Sandy Hollway werd on langs benoemd tot nieuwe direc teur, hij is de vijfde sinds het In ternationaal Olympisch Comité in 1993 de organisatie van de Spelen aan de Australische stad toewees. Het personeel van het organisatiecomité toonde zich solidair met Hollway's voorgan ger Mal Hemmerling en dreigde met massaal ontslag als niet snel duidelijkheid zou worden ge schapen. Donderdag rekende Knight voor, dat de inkomsten uit tv-rechten en sponsoring zijn stoutste verwachtingen lijken te gaan overtreffen. In 1993 werd een batig saldo van dertig mil joen gulden voorspeld, nu sprak hij al van zeventig miljoen. „Het uiteindelijke bedrag zal daar wel ergens tussenin liggen," zei Knight. De vrees van de werknemers van SOCOG dat de olympische plan nen ook een politiek staartje zouden krijgen, kon Knight weg nemen. Hij zegde de provincie Nieuw-Zuid Wales een bedrag van 280 miljoen gulden toe, als tegemoetkoming in de bouwkos ten. In 1999 vinden in de provin cie verkiezingen plaats. Eerdere tegenslagen kende SO COG al in overvloed. De verkoop van de gouden passen, die men sen a raison van 15.000 gulden de komende dertig jaar een plaats bij sport- en cultuurmani festaties garanderen, vindt wei nig gehoor. De bouwplannen voor het olympisch dorp onder vonden vertraging omdat een honderdtal met uitsterven be dreigde kikkers werd aangetrof fen. udig met Le Shuttle. NG LI SS Wl 'ranje, secretaresse van de st: Pr°moting SGW Zuid- ""e gaan vanaf zondag 4 2e eerste proeftraining ti De Piet. v/e starten °ra 14-00 uur. Daarna ie- tte ezondag van de maand. K..W flat er voor veel combi- ill j en Pony's bij de fieirii c'nbs onvoldoende w en gelegenheid is om "samengestelde wedstrijd I en onder onder des- ®™ngte oefenen." 'e centrale trainingen. 0lgens de wedstrijdka- zat»?26 We(fetrijd gepland iverl 0k'0ber. Tijdens i worden ook de "Hollandse en ntse kampioen schappen gehouden. Gezien het aantal deelnemers hebben we ge meend de wedstrijden over twee dagen te moeten verrijden en uit te breiden op zondag 12 oktober met een terreinrit. Dit met het doel om de SGW-sport open te stellen voor diegenen die nu nog aarzelen, maar het graag eens willen proberen." „Eveneens een grote stimulans voor ons als stichting was, mét medewerking van Staatsbosbe heer, dat we in de gelegenheid zijn gesteld om de hindernissen in De Schotsman te renoveren," vervolgt Oranje. „Dat is inmid dels met inzet van vrijwilligers gebeurd, zodat ook hier een mooi parcours ligt om te oefenen. We hopen dat veel ruiters van ozne trainingsmogelijkheden gebruik maken," aldus Oranje. Van onze schaakmedewerker Vlissingen - De 'Initiatiefgroep Schaak Walcheren' is nu al verzekerd van een aantal top pers tijdens het 'Hogeschool Zeeland Schaaktoernooi'. Trekpleister van de eerste orde is de 26-jarige Chinese Xie Jun. Zij was wereldkampioene bij de vrouwen in de periode 1991 tot 1996 en kan bogen op een Elo-ra- ting van 2500 punten. Daarnaast hebben nog vier grootmeesters reeds toegezegd aan dit interna tionale gebeuren deel te nemen. Voor de derde keer houdt genoem de initiatiefgroep dit aanspreken de evenment, dat qua sterkte zijn gelijke niet kent in Zeeland. De Hogeschool Zeeland treedt dit maal op als sponsor waardoor die naam aan dit toernooi verbonden is. Het toernooi wordt van 5 tot en met 11 juli in het Atrium van de Hogeschool Zeeland te Vlissingen gehouden, Het internationale karakter van het toernooi, vorig jaar gaven maar liefst dertien landen acte de présence, sluit aan bij de interna tionalisering die de Hogeschool Zeeland nastreeft. De samenwer king tussen de Hogeschool Zee land en de Initiatiefgroep Schaak Walcheren is voor de eerstkomen de jaren verzekerd. Het toernooi staat open voor zo wel clubschakers als meesters en grootmeesters. De organisatie ver wacht meer dan honderd schakers te kunnen begroeten. Vorig jaar schreef de internationaal meester Arthur Kogan uit Israel het toer nooi op zijn naam met zes punten uit zeven partijen. Hij liet daar mee grootmeesters als Ehlvest en Hort achter zich. Toen bevonden zich onder het deelnemersveld vier grootmeesters en zeven inter nationaal meesters. De verwach ting is, dat dit aantal in het ko mende toernooi overtroffen wordt. Naast de genoemde grootmeester Xie Jun zijn ook de grootmeesters Attila Groszpeter (Hongarije), Pa vel Tregubov en Michaël Ivanov (Rusland) en Igors Rausis (Let land) van de partij. Allen hebben een rating van om en nabij de 2500 punten. De organisatoren zijn nog met verschillende grootmeesters in onderhandeling. Het toernooi start in feite al vrijdagavond 4 ju li. Dan zal Xie Jun de jaarlijkse openingssimultaan voor haar re kening nemen. 1. H. Rietjens (HW '24), 24 doelpunten; 2. P. Bom (SSV '65), 20 doel punten; 3/4. N. de Wolff (Sluiskil), A. van Hanegem (IJzendijke), 19 doelpunten; 5. t/m 8. R. Mohr (Heinkens- zand), P. Withagen (HW '24), W. v.d. Dries (Kapelle), E. de Groene (Luctor '88), 16 doel punten; 10. t/m 12. A. Human (Dau- wendaele), J. Lensen (Koe wacht), A. Wauters (Vogel waarde), 14 doelpunten; 13. t/m 15. O. Doeland (RCS), P. Kamstra ('s-Heer Arendsk.), P. Landa, 13 doelpunten; 16/17. R. Back (Hansw. Boys), R. Bayra (Kruiningen), 11 doel punten; 18. t/m 20. T. Hanny (AZW), M. Jonckman (Goes), F. Goede- gebuure ('s-Heer Arendsk.), 10 doelpunten; 21. t/m 28. G. v.d. Broecke (Axel), S. de Ruysscher (Bres- kens), E. Leonhart (Dauwen- daele), J. Lambert (Hoek), A. van Noorden (Kruiningen), L. Gooasen (Tern. Boys), W. Bis schop (W Steen), A. Meijer (Zaamslag), 9 doelpunten; 29. t/m 40. E. di Martino (Axel), M. Boeckhout (Bres- kens), C. Osmamovski (Bres- kens), A. Nijskens (Hoek), J. Kivits (Kapelle), P. Schipper (Kloetinge), M. Schieman (Phi lippine), K. Westerweele (RCS), F. Hagebeek (Rillandia), M. de Groote (SSV '65), J. Na varro (W Steen), M. de Ruijs- scher (IJzendijke), 8 doelpun ten; 41. t/m 49. A. v.d. Dorsselaer (AZW), J. den Doelder (AZW), G. Petersen (Hansw. Boys), D. Rietjens (HW '24), A. Nieuwenhuyse (Kruiningen), T. Kizilarsjan (Middelburg zo), E. v.d. Bosch (W Steen), G. Akhiyad (Vlissingen), J. Mol (Wemeldinge), 7 doelpunten; Clubscore: 1. HW '24, 86 doelpunten; 2. Kapelle, 53 doelpunten; 3. Kruiningen, 50 doelpunten. ZATERDAG 19 APRIL 1997 Kloetinge - De wedstrijd tussen de twee Zeeuwse hoofdklassers in het zaterdagvoetbal Veere en Kloetinge (uitslag 4-1 in het voordeel van Veere) moet worden overgespeeld. En wel op het terrein van Kloetinge. Dat heeft, de tuchtcommissie van de KNVB bepaald. Veere heeft in genoemd duel twee niet speelgerechtigde voetballers laten opdraven (Evert Eikenhout en Mike But), die beiden ge schorst waren. Veere houdt nog steeds vol dat de brief van de KN VB, waarin de schorsing van beide spelers bekend werd gemaakt, niet op tijd is ontvangen. In ieder geval niet voor de wedstrijd Vee re-Kloetinge. Na onderzoek is inmiddels gebleken dat de KNVB er van overtuigd is dat de schorsingen op tijd per post moeten zijn binnengekomen. Frappant detail daarbij is dat de brief die op dezelfde dag door de KNVB is verstuurd aan Kloetinge en waarin de schorsing van Alex Lourens bekend werd gemaakt, wel tijdig door genoemde vereni ging is ontvangen. Lourens ontbrak dan ook bij Veere-Kloetinge. Veere heeft inmiddels contact opgenomen met de Middelburgse ad vocaat J. Schieman en beraadt zich over juridische stappen tegen de voetbalbond. Of dit nog zin heeft, is echter twijfelachtig. Kloe tinge-Veere wordt waarschijnlijk overgespeeld op 30 april. Lamswaarde - SDO won met vrij ruime 3-0-cijfers het inhaalduel in de zesde klasse B van het KNVB-zondagvoetbal tegen Vosmeer. SDO - VOSMEER 3-0 - SDO was de beter voetballende ploeg en sneed regelmatig met vloeiende combinaties door de defensie van een niet compleet Vosmeer heen. In de dertiende minuut opende Martijn Verbruggen uit een. dieptepass van Elmer van Troost de score en nog geen vier minuten later liet Dennis van Driessche met een fraaie volley in de kruising 2-0 noteren. Direct na rust legde El mer van Troost uit een strafschop de 3-0-eindstand vast. Terneuzen - Corn Boys won met 0-1 het inhaalduel tegen Sluis in de vijfde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal. Door die neder laag degradeert Sluis. Het andere inhaalduel tussen Lewedorpse Boys en Zeelandia eindigde zoals het begon: 0-0. SLUIS - CORN BOYS 0-1 - Een vrij evenwichtige wedstrijd met de iets betere kansen voor Sluis. Verzilveren is voor die formatie al de gehele competitie een moeilijke zaak. Nu miste de thuisploeg via Patrick Govaert kort na rust zelfs een strafschop. Corn Boys had in de 22e minuut reeds toegeslagen door een doelpunt van Pascal van der Vliet. LEWEDORRSE BOYS-ZEELANDIA 0-0 - Zeelandia had tech nisch een overwicht, maar kreeg slechts enkele kansjes van een goed verdedigend Lewedorpse Boys. De forse zijwind maakte goed voetbal vrijwel onmogelijk. De thuisploeg was overigens niet ge heel kansloos en dook via uitvallen enkele keren gevaarlijk voor het Zeelandia-doel op. Koewacht - In de Zeeuwse zwemcompetitie wordt in alle klassen de laatste ronde gehouden. In de hoofdklasse komen in het zwem bad De Driehoorn in Oostburg Scheldestroom A uit tegen De Stormvogel A, Koewacht en Luctor. De Vlissingers hebben een kleine voorsprong van 51 seconden op Scheldestroom en is licht fa voriet voor de Zeeuwse clubtitel. Voor Luctor ziet het er niet best uit. De ploeg zal zeker degraderen. In de eerste klasse heeft De Schelde in het zwembad De Honte in Terneuzen een grote kans om de titel te behalen. De Schelde zwemt dan tegen De Bruinvis, de Ganze en Scheldestroom B. De strijd om degradatie gaat tussen de Ganze en Scheldestroom B. In het zwembad Groene Woud in Kapelle gaat de strijd om de titel in de tweede klasse tussen De Bevelanders en Stormvogel B. Het verschil bedraagt slechts 33 seconden in het voordeel van Bevelan ders. Zeelandia, Dolfijn '92, Onderdak en de Braakman zijn kans loos. De Braakman staat hier op de degradatieplaats. Het Zwem bad De Driehoek in Hulst is het strijdtoneel tussen de ploegen van De Honte, de Otters, Stelleduikers, Zuidwester, Schelde B en 't Vrije. De Otters gaat hier met ruime voorsprong aan de leiding. Terneuzen - Erik Goossen en Frederique Versluys waren de snel sten op de voorjaarscoopertest van AV Scheldesport in Terneuzen. Goossen liep op het kunststof van het Zuidersportpark in de voor geschreven 12 minuten naar een afstand van 3850 meter. Precies 125 meter meer dan zijn Scheldesport- clubmakker Edwin de Jae ger. Frederique Versluys van de Wielingen legde in haar 12 minu ten ruim 400 meter af dan haar naaste concurrente Margriet Doens. Bij de jeugd waren Jack Luteijn en Mireille de Koeyer de snelsten. UITSLAGEN Jeugd t/m 12 jaar. Jongens: 1. Jack Luteijn 3050 mtr, 2. Gert-Jan Lauret (beiden Oostburg) 3025, 3. Mark Verhage (Zaamslag) 2710, 4. Erik de Waard (Oostburg) 2660, 5. Niek van Erk (Terneuzen) 2530. Meisjes: 1. Mireille de Koeyer 2800 mtr, 2. Manon Wakker (beiden Biervliet) 2740, 3. Pien Stams 2625, 4. Leonie Simons (beiden Terneuzen) 2575, 5. Karin Goense (Biervliet) 25.45. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneuzen) 3850 mtr, 2. Edwin de Jaeger (Axel) 3725, 3. Henk van Tatenhove 3550, 4. Patrick de Boevere (beiden Terneuzen) 3540, 5. Tonny Lauret (Zaamslag) 3410,6. Cees van Houwelingen 3385,7. Huub de Loos 3340, 8. Theo Kappetein 3230, 9. Paul Erades 3200,10. Andre Maes (allen Ter neuzen) 3160. Vrouwen: 1. Frederique Versluys (Zuidzande) 3180 mtr, 2. Margriet Doens 2775, 3. Els Zweistra 2700, 4. Tanneke Herenthals 2700, 5. Gre Hendriks (allen Terneuzen)2500. Axel - Van dit indoorseizoen wordt zondag de laatste dressuur- wedstrijd gehouden voor paarden en pony's. Plaats van handeling is manege Magrette van Piet Kosters nabij Axel. Er staan ruim zeventig deelnemers op de startlijsten. De aanvang van het dressuurconcours is 12.00 uur. De volgorde van de rubrie ken is: B-, L-, M- en Z-pony,s, daarna Z-, M-, L- en B-paarden. De juryleden zijn Peter Kösters uit Axel voor de B- en L-pony's, Bram Schilleman uit Biervliet voor de M- en Z-pony's en de M- en Z- paarden en Arsene Goossens uit Biervliet voor de B- en L-paarden. (KjorWilly van Leeuwen jjlst - Het eerste mannen- pin van volleybalvereniging jforres uit Hulst gaat mo menteel nog steeds aan de lei- jjng in de tweede divisie van je landelijke volleybalcom- .jlitie. Met nog twee wed- 'trijden voor de boeg hebben ({Hulstenaren nog twee pun- 0 voorsprong op hun grote concurrent De Schalmers. Jorres speelt vandaag thuis te- jdi middenmoter Radius en kan bij winst wellicht het kampioen schap en de promotie naar de eerste divisie binnenhalen. Ten minste, indien de Schalmers on deruit gaat tegen Rijnmond 2. „We zijn compleet, niemand is geblesseerd. Trouwens, daar hebben we dit seizoen toch nog niet over te klagen gehad. Alleen Martin Roodzant, Quinten van de Vrie en Harry Gielen hebben even wat problemen gehad. We mogen tegen Radius onze titel- kansen niet verspelen. We heb ben lange tijd aan de leiding ge staan en om het nu nog te laten schieten, zou erg zonde zijn," zegt Jan Schut, trainer-coach van Morres. „Radius is een mid denmotor, dus ik zie wel winst kansen. We moeten op scherp staan en gewoon winnen. Afgelo pen zaterdag hebben we tegen Mikro Electro ook een achter stand weggewerkt, maar we moeten er voor gaan." Indien De Schalmers vandaag punten verspeelt en Morres zelf drie punten pakt, dan kan de ploeg uit Hulst wellicht tijdens zijn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen in een propvolle sporthal den Dullaert en onder het genot van de muziek van de Sjores Ambrasband een feestje vieren. Al acht Schut de kans klein dat De Schalmers punten laat liggen: „Ze spelen de laatste weken erg goed." Volgende week speelt Morres zijn laatste wedstrijd tegen To- negido en dat kan dus nog wel eens erg spannend worden. „We hebben van dit team dit seizoen tweemaal gewonnen, eenmaal voor de beker, eenmaal voor de competitie. Tonegido heeft zich echter wellicht ook verder ont wikkeld." Maar eerst dus vandaag Morres tegen Radius, aanvang 17.00 uur in den Dullaert in Hulst. H

de Stem | 1997 | | pagina 19