Kritiek op planning alt slecht BOUWEN mensen Bogarde weer de meest besproken man Richard Krajicek in halve finales Tokio Twee Turkse clubs in de Champions League Bouwman» nieuwe leider Teleflextoer Decheiver voor vier jaar naar FC Utrecht CRUIJFF 50 m DE STEM SPORT B2 uwen naar wens en op maat. k JANSSEN BOUW B.V. 'Programma's KNVB maatwerk' Foppe fiï't toet hitlijsten Boze voorzitter II SPORTNIEUWS KORT Rechtzaak Gerards/Lens uitgesteld Poll pakt titel met wereldrecord Werdekker terug in American Football Nieuwveen in softbalselectie i i i ZATERDAG 19 APRIL 1997 r waarop hij rietvorsten op de nok aan- FOTOVNU aldus heeft eigen hem eld te laarop aan brengt. „Vaak rij ik op zondagg met vrouw en kinderen door Bra bant. Als ik weet dat een andere rietdekker ergens in de buurt be zig is, ga ik er altijd even langs. Het is uit interesse en liefde voor je vak dat je zoiets doet." HHiin Po^w® ,m. t i 4450 AB Itl Z>€ClClHCt Heinkenszand, IEHS2AK& fax: 0113-569566 tok casco. Systeem Pewaeje'. uw garantie voor kwaliteit. ioneel bouwen in combinatie met houtskelet. Korte bouwtijd, energiezuinig, op locatie naar 'ensen ontworpen, perfecte afwerking en uit zonderlijke kwaliteit. Kristallaan 27, 4761 ZC Zevenbergen. Tel. 0168-328305. (au onze verslaggever Zeist - De kritiek op de planning van voetbalwedstrijden als oorzaak van supportersgeweld, valt slecht bij de KN VB. In een reactie wees competitieleider Van Rhee er gis teren op dat het competitieschema is opgesteld in overleg met burgemeesters, politiechefs en clubs. Breda - Harry Decheiver speelt de komende vier sei zoenen voor FC Utrecht. De aanvaller, die eerder uit kwam voor Go Ahead Eagles, Heerenveen, RKC, was eer der dit seizoen actief voor SC Freiburg, dat laatste staat in de Bundesliga. Hij mocht cq moest daar vertrekken. Utrecht koopt het nog lopen de contract af. Decheiver is 27 jaar. Chris van der Weerden heeft vrijdag zijn contract bij PSV verlengd tot 1 juli 2000. De oude overeenkomst liep tot het einde van volgend seizoen, maar de Eindhovense club wilde dat graag openbreken en verlengen. Van der Weerden, die anderhalf jaar geleden kwam van NEC, is bezig aan zijn tweede seizoen. Hij heeft momenteel geen basis plaats. PSV heeft gisteren ook een ge sprek gehad met de langdurig geblesseerde middenvelder Marciano Vink. Conclusie van dat gesprek was dat PSV voorlo pig geen stappen onderneemt, die tot een eventueel nieuw con tract kunnen leiden. Vinks over eenkomst loopt op 1 juli af. Pas wanneer de club duidelijkheid heeft over de fitheid van de spe ler, willen de Eindhovenaren verder praten. De schorsing voor vier wed strijden van Erwin Koeman is gehalveerd. De oud-internatio nal gaf in de emotionele slotfase van de wedstrijd tegen NAC te genstander Geert Brusselers een klap. De 35-jarige verdediger ging tegen de straf in beroep. De straf van Koeman was vier wedstrijden. De beroepscom missie zette die om in vier wed strijden, waarvan twee voor waardelijk. Hij mist de duels te gen FC Utrecht en Ajax. Straffen betaald voetbal. Vier wedstrijden: Hegeman (Emmen). Drie wedstrijden: Bon (Haarlem). Eén wedstrijd: Kornejev (Heeren veen), Braem (Helmond Sport), Vanswijgenhoven (MW). Verdediger Jeroen Heubach van FC Twente voetbalt de ko mende twee seizoenen voor MW, de huidige koploper in de eerste divisie. De 22-jarige Heu bach kon in Enschede geen ba sisplaats veroveren. Bij MW uit Maastricht volgt hij Edwin Her mans op, die naar Fortuna Sit- tard vertrekt. Joop Brand is gestopt met de coaching van het eerste elftal van Sparta. Dolf Roks en Adrie van Tiggelen hebben zijn werk overgenomen. Het besluit is in goed overleg met het bestuur ge nomen. Silvain Inia gaat aan het eind van het seizoen van AZ naar Volendam. De 28-jarige mid denvelder tekende een contract voor drie jaar. Mattias Rosén blijft nog een jaar langer bij FC Groningen. Het contract van de 24-jarige Zweedse aanvaller liep aan het eind van het seizoen af. Bij Groningen is volgend sei zoen geen plaats meer voor Har vey Esajas, Lucas ten Brinke en Robert Nieborg. De drie verde digers mogen naar een andere club uitkijken. ,De programma's van de KNVB zijn maatwerk dat wordt geleverd precies volgens de wensen van de gemeenten. Met alle verzoeken is daarin rekening gehouden", aldus Van Rhee, die wel blij is met de gerichte aanpak. Rhee „De bestrijding moet gericht worden op het kleine groepje supporters bij een beperkt aantal clubs. Daar wordt nu het beleid ten aanzien van aanhouden en vervolgen op gericht. Het is toch te te gek dat ik op de zondag avond na de slag bij Beverwijk te koren krijg dat er geen enkele aanhouding is verricht terwijl de tv-beelden aantonen met welke wapens de mannen op stap wa ren," De maatregelen die het ka binet deze week presenteerde, werden onlangs al doorgenomen met de KNVB. Daarbij werden ook afspraken gemaakt met inten sievere informatie-uitwisseling tussen justitie, KNVB en clubs. Clukard De politiek vraagt nu onder meer m een persoonsgebonden club card, uiteindelijk een veiligheids- kaart. Van Rhee: „Vergeet niet dat die discussie al in de jaren tachtig Een kaart met een pas- Die kaart heeft feitelijk Politie en overheid gin gen er niet achter staan. Het is ge torpedeerd door de politiek. Ein delijk wordt nu op meerdere pun ten voldaan aan wensen die al lan ger leven bij de voetbalbond." In het spoor van Van Rhee wijst «lede Landelijke Federatie Sup porters Verenigingen (FSV) er op dat de kabinetsplannen ter be strijding van het voetbalvandalis me al eerder voor soortgelijke maatregelen heeft gepleit. Voorzitter Roelf de Boer zegt dat dij blij is over de plannen ten aan- invan de verantwoordelijkheid 'oor de clubs, een streng toela tingsbeleid in de stadions, preven tief ingrijpen, actief opsporings- aanhoudingsbeleid, en gelijk tijdig aanvangstijdstip van wed strijden. bolt hecht De Boer waarde aan „Wij zijn er niet al ten met een veiligheidsbeleid. Nu moet het supportersbeleid volgen, je kunt mensen namelijk tot bees- door de wijze van ver- toer bijvoorbeeld. Je wordt als supporter drie keer binnenstebui en komt in een vak te- jecht waar het zelfs voor een var- ieen lolletje moet zijn. Met al- spect voor het varken. Een fokwaar je geen hap te eten kimt Als voorbeeld wijst de toorzitter van de FSV op afgelo- um MOORSELESTRAAT 2 8930 MENEN (B- tel infolijn 0032/56520109 timentatie; Qpen iedere dag, atie omtrent Kijk Bouw. q q 721 yan 14 tot 18 uur leerenveen - Op de golven 'M het succes en op de melo- van Flipper komt Foppe "e Haan ook als zanger bo- 'endrijven. De trainer van keriinalist Heerenveen fi- tofft op een singletje met Je titel: 'Dat is üs Foppe'. bistereren is het plaatje vol- »°id bij Nico's Records uit «eek. De maatschappij had alle vertrouwen in dat ueerenveen de halve finale 3 winnen van Helmond P°rt, want alie voorwerk ss al verricht. Heerenveen met 5-0. Naar schatting '■000 Friezen zijn van plan 280 bussen en acht trein- euennaar de finale op 8 mei «otterdam af te reizen. 'e t, 0P meloclie van tv-serie uit de jaren zestig et Flipper de dolfijn, is van band met de illustere Fokt met de bordjes'. fk° is de gangmaker van - Dakkapel, het ---orkest van Heerenveen. duel rdjes staan bii thuis" s van Heerenveen vol v„|k??wiizingen, om het tsa e laten over land "^riesland zou Fries- sn„„.me' zijn als er niet een J?31 Foppe de Haan lied - «anen," vermeldt het mi er*cht. De Haan kraait - e °P het plaatje. pen zondag toen aanhangers van Ajax voor het duel bij PSV een uur buiten moesten wachten alvorens ze naar hun vak mochten. D66-Tweede-Kamerlid Schelte- ma verklaarde gisteren dat de overheid terecht dreigt met forse maatregelen tegen voetbalclubs als die niet alles doen wat in hun vermogen ligt om het voetbalvan dalisme onder controle te krijgen. Gezien de enorme kosten die ge paard gaan met handhaving van de openbare orde rond risieowed- strijden, mag van de KNVB en de clubs verwacht worden dat zij zelf de rekening betalen. De D66-woordvoerster heeft meer moeite met sommige maatregelen in de overheidssfeer, zoals het preventief oppakken van grote groepen supporters en een 'in stant-noodverordening' voor de burgemeester. „Met het preventief oppakken begeeft de overheid zich in een ingewikkeld span ningsveld. Je kan gemakkelijk je doel voorbij schieten." Open brief De voorzitters van Ajax en Feye- noord hebben de harde kern van de supportersgroepen van beide clubs uitgenodigd voor overleg. Michael van Praag en Jorien van den Herik doen dat in een open brief. „Wijs ieder drie vertegen woordigers aan om met ons bei den te komen praten. Drie Ajacie- den, drie Feyenoorders, en twee voorzitters in één kamer. Jullie weten ons wel te bereiken. Doe het, of keer ons de rug toe, maar dan voor altijd," schrijven beiden in een gezamenlijke open brief. De seizoenclubcardhouders van Feyenoord moeten zich met in gang van komende seizoen kun nen legitimeren. Dat betekent dat de seizoenclubcard met pasfoto persoonsgebonden wordt en niet meer overdraagbaar is. Dani (op de rug gezienwordt geknuffeld na zijn doelpunt. Amsterdam (anp) - Een paar dagen voor 'Juve-uit' heeft NEC Ajax een extra vrij avondje gegund. De Nijmegenaren kwamen vrij dagavond nog wel naar de Are- nA, maar kennelijk slechts met de bedoeling het fraaie bouw werk te bezichtigen. De Amster damse kampioen was wel tot eni ge inspanning bereid en liep moeiteloos uit tót 5-0. Voor enige bespiegelingen met het oog op de Champions Lea gue-ontmoeting van woensdag tegen Juventus - Ajax treedt in Turijn aan met een 2-1 achter stand - was geen aanleiding. Daarvoor was de ontmoeting te gen de Nijmeegse degradatie kandidaat van te weinig waarde. Bovendien miste Ajax een aantal spelers (Overmars/djjbeen, Lit- manen/geschorst), die er straks waarschijnlijk wel bij zullen zijn. Opvallend in hoge mate deed slechts Bogarde, sinds vorige week (PSV-uit) na hevige ruzie met de rest van het Amsterdamse stel weer als basisspeler in gena de aangenomen. Als linkshalf zonder echte tegenstander kreeg hij ruimte die hij benutte om voortdurend naast Ronald de Boer in de spits te verschijnen. Dat deed Bogarde met overtui ging en twee doelpunten. De eerste viel, uit een pass van Ronald de Boer, na 34 seconden, de tweede, na een prachtige bal van Frank de Boer, in de 41e mi nuut. Leuke verhalen over Bo garde als het geheime wapen in Turijn deden al de ronde in de ArenA, maar een botsing met Cruden vlak voor rust gaf reden tot enige voorzichtigheid. De naar Milan vertrekkende speler raakte geblesseerd, strompelde naar de kleedkamer en kwam niet meer terug. Afgewacht moet worden hoe fit Bogarde woensdag is, om aan de linkerkant naast het indammen van het gevaar Di Livio nog voor dreiging te zorgen ook. Kort voor het einde werd de situatie voor Ajax nog zorgwekkender, toen ook Babangida hinkend uitviel en de Amsterdammers het duel met tien man dienden af te slui ten. Eerder dit seizoen won NEC nog in de Goffert van Ajax (2-0), des- Tokio (anp) - Richard Kraji cek heeft zich tijdens het in ternationale toernooi van To kio geplaatst voor de halve fi nales. De winnaar van Wim bledon, als eerste geplaatst in Azië, versloeg de Duitser Pri- nosil in twee sets: 6-4 6-3. In de halve eindstrijd komt de Hagenaar uit tegen de Australiër Patrick Rafter, vorige week in Hongkong in twee afleveringen nog finalist tegen Michael Chang. Krajicek was tegen Prinosil in goede doen. Op eigen opslag gaf de Nederlander slechts negen punten weg. De Hagenaar no teerde ook nog eens negen aces. Eén daarvan had een snelheid van 211 km/uur. „Steeds als ik een goede opslag nodig had, sloeg ik die", zei de nummer zes van de wereld. Beide sets waren na de eerste op slagbeurt van Prinosil eigenlijk al gespeeld. De Duitse Davis Cup-speler moest die beide keren afgeven. Prinosil veroverde in de eerste set slechts drie punten op de opslag van Krajicek. „Het was door de harde wind moeilijk om goed te spelen", zei de Duitser. In de andere halve finale komen de Zweed Johansson en de Frans man Roux tegen elkaar uit. Tokio. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Kwartfinale: Krajicek (Ned/1) - Pri nosil (Dui) 6-4 6-3, Rafter (Aus/6) - Woodbridge (Aus/4) 6-4 7-6, Jo hansson (Zwe/5) - Woodforde (Aus/13) 6-3 6-4, Roux (Fra/16) - Damm (Tsj/7) 6-3 6-1. Krajicek in halve finale tegen Rafter. Vrouwen, 300.000 gulden. Halve finales: Frazier (VSt/3) - Ell- wood (Aus/9) 6-2 6-3. Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen gul den. Kwartfinales: Albert Costa (Spa/7) - Pioline (Fra) 6-4 6-2, Moya (Spa/4) - Medvedev (Oek) 6-4 6-2, Berasate- gui (Spa/9) - Meligeni (Bra) 6-2 7-5, Portas (Spa) - Alami (Mar) 6-2 7-5. Halve finales: Moya - Costa en Bera- sategui - Portas. Dubbelspel, kwartfinales: Oos- ting/Siemerink (Ned) - Alonso/Bal- cells (Spa) 6-3 6-3. Krajicek sloeg Prinosil geconcentreerd uit de wedstrijd, foto anp tijds niet in goede doen. Nu haal den de Nijmegenaren het niet in hun hoofd echte strijd te leveren. Het tegenspel van de degradatie kandidaat was zelfs ronduit knullig, hoewel de serie sinds de komst van Looyen als trainer ad interim - slechts een nederlaag in zes duels - toch enig zelfvertrou wen had moeten geven. Ajax, hoewel ook niet bepaald in voor een straf tempo, liet het bal letje rustig rondgaan en zette af en toe aan voor een versnellinkje. Dat leidde in het eerste deel naast de voltreffers van Bogarde ook nog tot een doelpunt van Da ni, die met een mooi „stiffie" in de 21e minuut als nummer tien Litmanen maar voor heel even deed vergeten. Ronald de Boer opende het bal onmiddellijk na de hervatting door nummer vier in de touwen te knallen, daarna begaf ook hij zich naar de kant om zijn knie met het oog op de Champions League de broodnodige rust te gunnen. Hoekstra kwam voor het eerst sinds zijn invalbeurt op 4 september tegen Roda, na maan denlang met een op het EK ver ergerde blessure aan de knie te hebben gesukkeld. Ajax maakte er in het restant nog 5-0 van, een record voor dit seizoen. Het laatste woord was van Musampa. De vervanger van Bogarde kreeg de bal voor het intikken, na één van de vele suc cesvolle rushes van Babangida aan de rechterkant. AJAX - NEC 5-0 (3-0). 1. Bogarde 1- 0, 21. Dani 2-0, 41. Bogarde 3-0, 52. Ronald de Boer 4-0, 68. Musampa 5- 0. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 42.000. Gele kaart: Blind (Ajax), Maes (NEC). AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge en Frank de Boer; Schol ten (71. Juan), Dani en Bogarde (46. Musampa); Babangida, Ronald de Boer (60. Hoekstra) en Van den Bergh. NEC: Roorda; Verhoeven, Nijhof (46. Poetilo), Pothuizen en Maes; Cruden, Langerak (80. Pellen); Ko ning en Janssen; Sumiala (46. Kem- ble) en Ellerman. Breda - Als Ajax de Cham pions League wint en lager dan de tweede plaats eindigt in de nationale competitie, mag Nederland drie clubs af vaardigen in de Champions League van volgend seizoen. Dat bevestigde de UEFA vrij dag tijdens een vergadering in Genève. De regeling geldt voor Italië, Ne derland, Duitsland en Engeland, die met Juventus, Ajax, Borussia Dortmund en Manchester United nog vertegenwoordigd zijn in het huidige toernooi. Ajax moet woensdag in Juventus een ach terstand van 2-1 wegwerken. Stel dat PSV kampioen wordt, Feyenoord als tweede eindigt en Ajax de Champions League wint: dan zijn PSV en Ajax meteen ge plaatst en speelt Feyenoord een voorronde. Turkije mag volgend seizoen twee clubs afvaardigen in het Europese toernooi van de lands kampioenen. De titelhouder is direct geplaatst voor de Cham pions League, de nummer twee speelt een voorronde in het uit gebreide toernooi. De UEFA besliste vrijdag in Genève ten gunste van Turkije. In het puntenklassement deelde Turkije de achtste plaats, uitge rekend met rivaal Griekenland. De acht beste landen over de laatste vijf seizoenen mogen twee clubs inschrijven. Turkije presteerde dit seizoen beter en kreeg de voorkeur. De coëfficiënt over 1996/97 was 7,75, tegen 3,75 voor de Grieken. Galatasaray is de vermoedelijke kampioen. Besiktas is voorals nog tweede. De andere zeven landen zijn: Italië, Spanje, Frankrijk, Duitsland, Neder land, Portugal en Engeland. De Champions League bestaat vol gend seizoen uit zes groepen van vier clubs. De beste voetballer van de ja ren tachtig gaat op weg naar de 40 als actief speler. Diego Mara- dona zal vrijdag vrijwel zeker een nieuw contract tekenen bij Boca Juniors, zijn oude liefde. De Argentijn is 36 jaar en al meermalen afgekickt van drugs verslaving. Volgens Luis Conde, in de hiërarchie van Boca de tweede vice-voorzitter, zal de wereld kampioen van 1986 in de loop van de dag zijn handtekening zetten, in het bijzijn van voorzit ter Macri. „Diego is okay. Hij heeft de voorwaarden van het contract geaccepteerd." Maradona mag zich niet bezon digen aan activiteiten die zijn fy sieke of psychische toestand on dermijnen. Hij staat voortdu rend onder medische begeleiding en heeft verschijningsplicht voor trainingen. Louis van Gaal gaat niet naar Inter Milaan. De leiding van die club bevestigde vrijdag dat Luigi Simoni er volgend seizoen trai ner wordt. Simoni is nu nog werkzaam bij Napoli. Inter zocht naar een opvolger voor Roy Hodgson. In de geruchtensfeer werd wel eens de naam van Van Gaal genoemd. Die wordt het dus niet. Simoni kondigde vorige maand zijn vertrek bij Napoli aan. Bij Inter, waar Aron Winter onder contract staat, moet hij verder bouwen. Althans, zo noemt voor zitter Moratti het. Moratti gaf toe dat zijn club in teresse heeft voor Phillip Cocu van PSV. „We volgen hem, zou den, hem er graag bij hebben. Maar Simoni heeft aangegeven hem nog niet goed te kennen." De Spaanse club Oviedo heeft trainer Juan Manuel Lillo ont slagen na de zware nederlaag op donderdagavond tegen Santan der (1-5). Lillo was bij de in de gradatiegevaar verkerende ploeg aan zijn eerste seizoen als trainer bezig. De trainersfunctie wordt tot het einde van de lopende competitie overgenomen door assistent José Antonio Noyo. Doelman Bernard Lama is ook bij de tweede controle positief bevonden aan het gebruik van hasj. De Franse voetbalbond maakte vrijdag het resultaat van de contra-expertise bekend. Lama, 34 jaar, werd tijdens het trainingskamp ter voorbereiding op de vriendschappelijke inter land tegen Nederland, op 26 fe bruari, bij een controle betrapt op gebruik van hasj. De doelman van Paris SG en het nationale elftal riskeert een schorsing van twee maanden. ■De wereldvoetbalbond (FIFA) neemt de schorsing van Kurt Röthlisberger over. De Zwitserse arbiter, die in opspraak kwam wegens omkooppraktijken, is nu wereldwijd geschorst. Röthlisberger werd door de UE FA, de Europese voetbalbond, geschorst. De FIFA besloot, han gende een onderzoek, de straf over te nemen. Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaardag. De Stem publiceert tot en met die datum dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend. Vandaag aflevering 17. De voorzitter van Bar celona was witheet, nadat hij Cruijff had ontslagen, de voorzitter van Ajax was nog witheet, nadat Cruijff maanden eerder zelf was opgestapt. Dat kwam door een briefje dat wij me neer Harmsen stuurden, een nogal boos briefje over leu gens die Harmsen ons had ver teld net voordat Cruijff ont slag had genomen als coach van Ajax. Dus werd ik, lente '88 (Cruijff had net bij Barce lona getekend), uitgenodigd voor een verhelderend ge sprek. Aanwezig bij Ajax: voorzitter Harmsen, directeur Van Eijden, trainer Linder, penningmeester Bakker. Harmsen was witwitwitwit- heet (of deed alsof), bulderde in elk geval een indrukwek kende sliert boze zinnen door de kamer. Uittreksel: „Als ik wil, maak ik hem kapot, dan komt-ie nooit meer ergens binnen. Hij liegt. Zevenhonderdduizend gulden laten liggen? Hij had negenhonderdduizend in zijn zak, toen-ie opstapte! Een dag voor z'n verjaardag hebben we 340.000 gulden betaald voor het seizoen erop; dat was belasting-technisch beter voor hem. Vóór het seizoen werd het basissalaris al betaald. Hij verdiende anderhalf miljoen per seizoen. Bakker is een half jaar met hem bezig geweest, het hielp niks. Een egoïst is het. Overal is-ie met ellende vertrokken, overal heeft-ie chaos veroorzaakt. Op het veld, buiten het veld. Denk je L\l dj Door Henri van der Steen dat hij bij Barcelona dezelfde volmachten heeft? Hij had moeten luisteren. Hij kon twee jaar krijgen op onze voorwaarden: op het veld be zig zijn en Bruins Slot weg, die kan niks, alleen z'n kont lik ken. Hulshoff zou de organisa tie doen. Hij kan niks, Cruijff. Goeie trainer? Voor de Europa Cup II heb je alleen een beetje ge luk nodig. Op 20 oktober wa ren we akkoord, maar hij wil de alle macht. Een bestuur van vier man: Bakker, De Haan, ik en hij. Ik zeg: 'Als je bestuurslid wordt, verdien je geen anderhalf miljoen, dan breng je minstens tien mille mee.' Ik heb het de ledenraad voorgesteld, dat voorstel van Cruijff. Ik had hem gewaar schuwd dat het zou worden weggehoond. Resultaat: 27 stemmen tegen, 0 voor. Hij kan niks, echt niks." Amsterdam - De zitting van donderdag 24 april in de rechtszaak tussen Peter Gerards en Sigi Lens enerzijds en de WCS ander zijds is uitgesteld. Dat is gebeurd op verzoek van het tweetal. De kantonrechter dient een nieuwe datum vast te stellen. Vermoede lijk ongeveer twee weken later. De zaak, waarin Gerards en Lens hun ontslag bij de spelersvak bond (WCS) aanvechten, zou donderdag voor de rechtbank in Gouda plaatshebben. De WCS heeft onlangs ten aanzien van de ontslagen werknemers een vordering ingesteld van vier miljoen gulden. Op de zitting van volgende week had het antwoord van Gerards en Lens moeten komen. Ook zouden getuigen worden verhoord. Göteborg - Claudia Poll uit Costa Rica heeft vrijdag bij het WK zwmmen korte baan een dubbele triomf geboekt. De 24-jarige ti telhouder zegevierde op de 200 meter vrije slag in een wereldre cordtijd: 1.54,17. De oude toptijd van 1.55,42 stond ook op haar naam. Die prestatie leverde de olympisch kampioene in 1995 in Rio de Janeiro bij het voorgaande WK. Göteborg. WK korte baan, tweede dag, finales Mannen 100 m school: 1. Isaksson (Zwe) 59,99, 2. Loptsjov (Rus) 1.00,05, 3. Krup- pa (Dui) 1.00,18. 200 m rug: 1. Bent (Cub) 1.54,21, 2. Wei Wang (Chi) 1.54,82, 3. Selkov (Rus) 1.55,15. 400 m vrij: 1. Carstensen (Den) 3.43,44, 2. Carvin (VSt) 3.43,73, 3. Hackett (Aus) 3.43,83, 4x200 m vrij: 1. Austra lië (Klim, Hackett, Kirby, Dunn) 7.02,74 (WK), 2. Zweden 7.05,61, 3. Groot-Brittannië 7.05,81. Vrouwen 50 m vrij: 1. Völker (Dui) 24,70, 2. Thompson (VSt) 24,78, 3. Jingy Le (Chi) 24,83. 200 m school: 1. Ellem (Aus) 2.22,68, 2. Lacusta (Roe) 2.25,60, 3. Peczak (Pol) 2.25,62. 200 m vrij: 1. Poll (CRi) 1.54,17 (wr), 2. Yin Nian (Chi) 1.56,24, 3. Moravcova (Slw) 1.56,66. 100 m rug: 1. Dong- hua Lu (Chi) 59,75, 2. Yan Chen (Chi) 1.00,14, 3. Hyman (VSt) 1.00,17. 800 m vrij: 1. Bowron (Aus) 8.26,45, 2. Kielgass (Dui) 8.28,10, 3. Geurts (Ned) 8.28,96. Amsterdam (anp) - Hans Werdekker keert terug in het American Football. De voormalige voetballer van onder meer RKC, Willem II en Ajax heeft zich ais kicker aangemeld bij de Amsterdam Cru saders. Werdekker maakte vorig jaar in de World League zijn debuut bij de Amsterdam Admirals. Ook voor dit seizoen was hij akkoord over een contract, alleen hielden de Admirals hem naar zijn me ning te lang aan het lijntje. De Admirals kozen op het laatste mo ment voor Silvio Diliberto. Werdekker haakte daarop kwaad af, voelde zich slecht behandeld. Santpoort - Manager Craig Montvidas heeft zijn voorlopige se lectie van het nationale softbalteam uitgebreid met catcher San dra Nieuwveen. Door het huidige blessureleed binnen de selectie, met name bij de catchers, vroeg Montvidas Nieuwveen mee te werken aan de begeleiding en opleiding van jonge catchers en werpsters. Valkenburg (anp) - Eddy Bouw- mans heeft vrijdag de leiding ge nomen in de Teleflextoer. De ren ner van de Foreldorado Golff- ploeg werd in de vijfde etappe tweede. De eerste plaats was voor Mark Lotz. Wim van de Meulen- hof legde beslag op de derde plaats. In de vijfde etappe, de 185 kilometer tussen Eindhoven en Valkenburg, ontsnapte een groep van twaalf renners uit de greep van het peloton. De groep had uiteindelijk een voorsprong van ruim een minuut. Dat was vol doende voor Bouwmans om de Let Silovs als klassementsleider af te lossen. Vijfde etappe, Eindhoven - Valken burg: 1. Lotz (Ned) 185 km in 4.19.17, 2. Bouwmans (Ned), 3. Van de Meulenhof (Ned), 4. Van Steen (Ned), 5. Pankov (Oek), 6. Hiemstra (Ned), 7. Reinerink (Ned), 8. Lust (Ned), 9. Van Kessel (Ned), 10. Trou- vé (Bel). Algemeen klassement: 1. Bouwmans 25.25.19, 2. Hiemstra 0.04, 3. Van de Meulenhof 0.32, 4. De Clerck (Bel) 0.43, 5. Reinerink 1.24, 6. Lotz 1.31, 7. Van Kessel 1.40, 8. Van Steen 1.41, 9. Van Velzen (Ned) 3.42, 10. Lust 3.53. Ronde van Aragon Derde etappe, Binefar - Ccrler: 1. Zarrabeitia (Spa) 165 km 4.46.32, 2. Garmendia (Spa) 0.03, 3. Donati (Ita) 0.10, 4. Eseartin (Spa), 5. Beltran (Spa) 0.31. Algemeen klassement: 1. Zarrabeitia 15.04.04, 2. Garmendia 0.05, 3. Do nati 0.14, 4. Eseartin 0.16, 5. Olano 0.37. Ronde van Nedersaksen Vierde etappe, Melle-Verden: 1. Pol lack (Dui) 140,2 km in 2.56.10, 2. Weissmann (Dui) 3. Kappes (Dui), 4 Voigt (Dui), 5. Hendrix (Dui), 20. Tolhoek, 41. Van Dartel, 54. Van der Werff, 57. De Jong 0.24, 62. Barsin- gerhorn, 63. Rykens, 70. Slagter, 73. Helmers 1.29, 74. Kil 1.44, 78. Van de Ven, 83. Legtenberg 7.07, 99. Vene- berg 13.54. Algemeen klassement: 1. Pollack 14.12.47, 2. Voigt 0.19, 3(. Müller (Dui) 0.22, 4. Lehmann (Dui) 0.33, 5. Blochwitz (Dui) 0.41, 7. Van Dartel 0.44, 30. Van de Ven 2.40, 40. De Jong 3.23, 46. Van der Werff 4.03, 51. Kil 5.43, 56. Tolhoek 7.05, 64. Bar- singerhorn 8.30, 66. Slagter 8.53, 78. Legtenberg 10.35, 80. Rykens 11.24, 83. Helmers 12.00, 92. Veneberg 21.48.

de Stem | 1997 | | pagina 15