Zwemmen niet meer op lesrooster Vie ui 'Je moet je geloof in daden omzetten Verbouw 't Schelpenhoekje op koers Akkoord o Kleine raadsmeerderheid voor financiële steun aan Stichting Groede Met enthousiasme op weg naar roem Ylissinger (26) sleurt vrouw slaapkamer in DAG klapper POLITIE rapport Toegang tot jeugdhulp wordt gemakkelijker Grond onder ZEELAND u pestem DE STEM ZEELAND Terneuzen stopt subsidie Symfonie-orkest Vlaanderen in Terneuzen Hannie Christiaans, de nieuwe arbeidspastor in Zeeuws-Ylaanderen Eis: drie jaar voor verkrachting Snelheidscontrole Deukschade Onder invloed Auto gestolen Inbraak Deukschade Hondenkluifjes Autostoel Dag Giraf Scheermesjes °ief van Liefde i i i i i VRIJDAG 18 APRIL 1997 Van onze verslaggeefster Oostburg - Na veel discussie, een amendement en een aantal verhitte hoofden ging een geringe meerder heid van de Oostburgse raad gister avond akkoord met het voorstel om de Stichting Groede de komende twee jaar een renteloze lening van 150.000 gulden en een subsidie van 50.000 gulden beschikbaar te stel len. Zeven raadsleden stemden tegen en ze ven stemden voor het voorstel, het col lege gaf met drie voorstemmen de door slag. Binnen de fracties van de PvdA, D&T en de VVD was er verdeeldheid. WD-fractievoorzitter J. Provoost stel de zich onverhoopt achter het college voorstel in tegenstelling tot zijn fractie genoten Fierens en Doeze Jager. De laatste had de nodige twijfels over het financiële beleid van de stichting en over het aantal bezoekers van het Vlae- msche Erfgoed aan het Slijkstraatje. „Vorig jaar 1200 bezoekers, dit jaar tot nu toe 250, dat schiet natuurlijk niet echt op." CDA'er L. Flikweert praatte wel na mens de hele fractie en stelde dat de stichting van de gemeente de mogelijk heid moet krijgen om te groeien. „Dat is van belang voor Groede en zeker ook voor West-Zeeuws-Vlaanderen." Ook de fractie van D&T was onderling verdeeld. H. van der Weegen: „Het kos- ten-batenplaatje rammelt aan alle kan ten. Daarom vind ik het niet verant woord om hier gemeenschapsgeld voor te gebruiken." A. Verhage (D66) was eveneens van me ning dat de gemeente geen beloning moet geven voor slecht beleid en ging niet akkoord. PvdA'er L. Wille pleitte voor uitstel van de lening en subsidie-uitkering door de gemeente. Bij amendement stelde hij voor om het subsidiebedrag van 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor pro- motie-activiteiten van de stichting. Al leen zijn college Wielakker kon hij hier in meekrijgen. De wethouders A. Rosendaal en L. Cue- lenaere benadrukten nog maar eens het belang van het project voor de streek en het toerisme, spraken hun vertrouwen uit in de stichting en benadrukten dat er een financieel adviseur is ingescha keld om de zaken voor de stichting van af nu te regelen. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Het college van B en W van Terneuzen draait de subsidiekraan voor het schoolzwemmen dicht. Dit is een gevolg van een algehele bezuinigingsoperatie die het college door wü voeren. Het stopzetten van de subsidie op het schoolzwemmen is onderdeel van de bezuinigingen. „We kun nen moeilijk voor deze kwestie de belastingen verhogen," aldus wethouder Stahl. „Ik verbloem daarom niet dat we het school zwemmen willen afschaffen. In 1994 is aan alle sectoren van de gemeente Terneuzen de op dracht gegeven om efficiënter om te gaan met het verstrekken van subsidies. Vanaf die tijd is de dis cussie gevoerd over het wel of niet afschaffen van het zwemon derwijs. In 1996 is uit een enquête van de gemeente gebleken dat negentig procent van de 595 ondervraagde ouders in Terneuzen vindt dat het schoolzwemmen in stand ge houden moet worden. Alle ou ders, op één na, vinden het voor- Terneuzen - Zuidlandtheater - concert door Het Symfonieor kest van Vlaanderen o.l.v. Fa- brice Bollon. Werken van Ed gar Tinei, Tjaikovski en Schu bert. Medewerking van Emmy Verhey (viool). Gehoord op donderdag 17 april. Door Jeanette Vergouwen. Het Symfonieorkest van Vlaan deren koos als thema voor dit concert: De moeizame weg naar de roem. Hiermee doelt men op het feit dat de drie gespeelde componisten niet snel erkenning kregen voor hun vakmanschap. De uitvoering leerde dat de weg naar de roem ook voor een orkest moeilijk is. Het ontbreekt de jon ge muzikanten en hun dynami sche dirigent niet aan enthou siasme, maar de weg naar perfec tie is nog lang. Het meest overtuigend was de uitvoering van de Symfonie in C van Schubert (Die Grosse). De benadering van dit werk was on bevangen en het musiceren kreeg daardoor iets spontaans. Wel was de tempokeuze voor de eerste twee delen (andantes) vlot en werd het allegro ma non troppo vrij martiaal gespeeld. De totale interpretatie was fors en nogal vierkant maar de spanning werd goed opgebouwd en vastgehou den. Het concert begon met de Ouver- E. belde in de vroege ochtend van 18 januari aan bij het huis van de zus van zijn vriendin. De vrouw deed open en E. sleurde haar mee naar de slaapkamer waar zij door hem werd verkracht. Op de zit ting zei de bekennende E. dat hij destijds stomdronken was ge weest, maar zich van het hele ge beuren niets meer kon herinne ren. Volgens een psychiatrisch rapport was E. zwakbegaafd en als hij nuchter was een 'aardige jongen'. Wanneer hij echter dron ken was sloeg hij om als een blad aan de boom en veranderde hij in een agressieveling. Volgens E.,'s advocaat, mr. P. van Kampen, was het nog maar de r al vanwege de veiligheid belang rijk dat hun kinderen leren zwemmen. 86 procent vindt dat dat via school moet gebeuren. Als belangrijkste redenen noemden zij 'de stimulans die uit gaat van het groepsgebeuren' en het ont breken van financiële middelen om particuliere zwemlessen te bekostigen. Burgemeester en wethouders doen nu toch het voorstel aan de gemeenteraad om de subsidie voor zwemlessen stop te zetten. Voor dit jaar gaat het om vijftig duizend gulden. Volgend jaar wordt de dan nog resterende sub sidie geschrapt. „Er zullen wel voorwaarden aan de stopzetting gesteld moeten worden," aldus wethouder Stahl. Om welke voorwaarden het gaat kan zij nog niet vertellen. ture Polyeucte van de Vlaamse componist Edgar Tinel(1854- 1912), een mooi initiatief om zo'n werk te programmeren. Tinei is geboren in Sinaai in het Waas land. Hij schreef oratoria en pia- nowerken en ook drie symfoni sche taferelen bij Polyeucte (to neelstuk van Corneille). Dit sym fonisch gedicht kent drie delen. Het orkest speelde alleen de ou verture. Een werk met een ko raalmotief aan het begin dat tweemaal terugkomt. Publiekstrekker van de avond was de vertolking van het razend moeilijke vioolconcert van Tjai kovski door Emmy Verhey. Zij bespeelt een Stradivarius uit 1723. Het concerto is een virtuoos en meeslepende compositie, waarin de soliste haar technisch kunnen kan etaleren. De soliste en het orkest leveren voortdu rend strijd. Het middendeel (can zonetta) werd met een dik gevoel voor emotie vertolkt, de omar mende delen vereisen tempera ment, souplesse en hartstocht. Het werk werd in zijn geheel toch iets te gepolijst gespeeld. Emmy Verhey is een technisch en muzi kaal begaafde violiste, maar mis te toch dat stukje extra vuur werk. Het Slavische karakter van dit concerto kwam ondanks de vele virtuoze passages niet uit de verf. Hannie Christiaans: „Ik heb ooit ergens de tekst 'ik geloof en ik strijd' gelezen. Dat sprak me erg aan. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE Door Ingeborg Bosch Terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieuwe arbeidspastor. Hannie Chris tiaans, van huis uit Limburgse, heeft de functie van Wim Nabbe overgenomen. Nabbe nam in september vorig jaar af scheid als arbeidspastor van DISK (Dienst aan de Industriële Samenleving vanwege de Kerken). Coördineren en stimuleren zijn de trefwotuv den van het werk van arbeidspastor Christi aans. „Mensen oproepen en stimuleren om hun geloof in daden om te zetten, oplettend worden voor de problemen binnen de arbeid, oog krijgen voor de relatief grote kloof tussen armen en rijken en je inzetten voor de proble men waarmee mensen zonder betaald werk geconfronteerd worden," geeft zij zelf aan als haar functie-omschrijving. Christiaans voegt de daad bij het woord van de kerk. „Als je alleen maar gelooft en je niets van de ander aantrekt dan ben je voor mij een nul. Je hebt verantwoordelijkheid voor je me demens en dat moet je omzetten in daden. So ciale mensen zijn voor mij meer waard dan iemand die de hele dag op zijn kantoor zit te denken hoeveel winst hij dit jaar kan ma ken," aldus Christiaans. Machtsverhoudingen Hannie Christiaans is opgegroeid in een gezin van zes kinderen. Haar vader was lange tijd fabrieksarbeider, 's Avonds gaf hij EHBO- lessen om rond te komen. „Op mijn twaalfde realiseerde ik al hoe het leven in elkaar zit met al z'n machtsverhoudingen." Op de mid delbare school zag zij die machtsverhouding terug in de verhouding tussen leerling en le raar. Als een leerling onrecht werd aange daan stelde Christiaans bijvoorbeeld een ma nifest op. „Ik heb ooit ergens de tekst 'ik ge loof en ik strijd' gelezen. Dat sprak me erg aan. Waar onrecht is, wil ik dat aanklagen." Tijdens haar studie theologie in Heerlen was ze voorzitter van de studentenvereniging. De vereniging nodigde toen het tam-tam theater uit, een theatergroep die inspeelde op de wao- problematiek. In die tijd ontmoette Christi aans, Loe Moens die voor haar een inspire rende bron is geweest. Moens zette zich in voor de wao-beweging. Na haar studie ging Christiaans naar Brazilië om daar als pasto raal opbouwwerkster aan de slag te gaan. Daar werkte ze. ïuim vijf jaar roet vrouwen groepen in sloppenwijken. Het was Moens die toen tegen Christiaans zei dat ze in Neder land nodig was. Na haar terugkomst in Nederland ging Chris tiaans werken als poetsvrouw en ook werkte ze aan de lopende band. „Ik wilde weten wat er allemaal op de markt speelt. Dat is nu ook het aandachtspunt van mijn functie. Kijken waar mensen zitten die het minst bedeeld zijn binnen de wereld van de arbeid en de uitke ringen." Voor huidige problemen bij Zeeuws-Vlaamse bedrijven heeft Christiaans nog geen tijd ge had. „Als het nodig is, ben ik er." Om van de werksituatie in bedrijven op de hoogte te blijven wil Christiaans veel be drijfsbezoeken afleggen. „Bij bedrijven zijn de meeste problemen pas te signaleren als bij een bezoek eerst wordt gesproken met de di recteur en vervolgens met de ondernemings raad. Het verhaal van de directeur is bijna al tijd positief, maar de ondernemingsraad weet altijd wel wat kanttekeningen te maken." In september gaat de nieuwe arbeidspastor bedrijfsstages doen. Ze gaat dan één dag per week meelopen in een bedrijf. De stage gaat zo'n twee tot drie jaar duren. „Ik ga gewoon meewerken in zo'n bedrijf. Zo ga ik aan de lo pende band werken of koekjes inpakken. Als je in een bedrijf werkzaam bent weet je eer der wat er speelt, je contacten zijn meer di rect." Als arbeidspastor wil Christiaans zich ook meer inzetten voor uitkeringsgerechtig den en migranten. Met de Werkgroep Uitke ringsgerechtigden die onder leiding van haar voorganger Nabbe is opgezet gaat Christi aans verder. Zij is op zoek naar een geschikte plek om samen te komen. Mogelijk is dat het activiteitencentrum in Terneuzen waar al een paar bijeenkomsten zijn gehouden. „Al is het alleen maar om gezamenlijk formu lieren in te vullen, het is fijn om samen te zijn om zo uit het isolement te breken". Christiaans vindt de overweging, van staats secretaris De Grave van Sociale Zaken om uitkeringsgerechtigden niet te korten als zij samenwonen met iemand die verzorging be hoeft een lapmiddel. „Sociale fondsen en so ciale bijstanden zijn noodgrepen. De over heid zou dit beter kunnen regelen door mid del van het verhogen van uitkeringen." Schandalig Ook in de zorgsector is het volgens Christi aans mis. „Het is toch schandalig dat mensen pas om 11.00 uur uit hun bed worden ge haald, omdat er eerder geen tijd voor ze is? Onze rol in dit soort problemen is het zoeken van een alternatief. Dat doen we bijvoorbeeld samen met de verpleeginstellingen. We gaan een stap verder door een brief te schrijven aan de Tweede Kamer of het houden van handtekeningen-akties. Voorlopig heeft Christiaans nog geen acties op touw hoeven zetten. Bovendien heeft ze veel plezier in haar werk en merkt ze dat veel mensen haar positief ontvangen. „Ik heb nog niet meegemaakt dat we ergens niet welkom zijn. Natuurlijk is dat in het verleden wel ge beurd, maar dat was niet omdat wij met een kerkelijke overtuiging komen, maar omdat een bedrijf niet wil dat een probleem in de publiciteit komt. Want de publiciteit zoeken we zeker als blijkt dat ergens iets mis is. Bo vendien blijkt dat mensen toch meer van de kerk verwachten dan alleen de zondag- dienst." Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Tegen de 26-jarige A. E. uit Vlissingen is gisteren voor de rechtbank in Middelburg, wegens verkrachting, een ge vangenisstraf van drie jaar geëist, waarvan een jaar voorwaar delijk. vraag of E. gemeenschap met de vrouw had gehad, gezien de wor steling die plaatsvond en de be schonken toestand waarin hij verkeerde. Van Kampen verzocht dan ook om ofwel de zaak aan te houden om te onderzoeken of er inderdaad gemeenschap had plaats gevonden, de zaak aan te houden om E. de gelegenheid te geven om van zijn drankprobleem af te komen of gewoon zijn cliënt vrij te spreken omdat hij wel had bekend, maar eigenlijk niet eens wist wat er allemaal was gebeurd. En dat was volgens Van Kampen wel een erg mager overtuigend bewijs. De rechtbank doet uit spraak over twee weken. Van onze verslaggever Terneuzen - De verbouw van wijkcentrum 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Terneuzen loopt op koers. De bouw had aanvankelijk enige vertraging maar nu het start schot voor de verbouw is ge geven verwacht de gemeente dat de klus rond juli is ge klaard. De stand van zaken wordt ge schetst in buurtkrant Overburen van de wijken Triniteit en Lie- venspolder. De renovatie houdt in grote lij nen in dat voor de Buitenschool se Kinderopvang (BSO) een aparte ruimte aan het centrum wordt gebouwd. De aannemer heeft overigens ook de riolering aangepakt. Het wijkcentrum had daar al ja ren last van want de riolering was vaak verstopt. Tijdens de voorbereiding van de bouw zijn overigens gebreken geconstateerd aan de aanbouw van vijf jaar geleden. De glazen punt was namelijk niet onder heid en daardoor iets verzakt. Hierdoor is een scheur ontstaan in het linoleum. Er wordt nage gaan of er maatregelen nodig zijn om verdere schade te voor komen. Voor de nieuwe aan bouw is wel geheid. Volgens de gemeente hebben de gebruikers geen overlast van de verbouw. „De kinderen van de peuterspeelzaal hebben er een attractie bij: kijken naar de mannen van de bouw," aldus een woordvoerder van de gemeente in Overburen. De kinderen van de peuter speelzaal hebben er een attrac tie bij: kijken naar de mannen van de bouw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE MARKTEN BRUGGE Meifoor - allerlei attracties - 't Zand, Beursplein en Koning Albert- park - dagelijks SLUIS Ruilavond - o.a. postzegels mun ten, ansichtkaarten - 't Zoute Vestje St. Pieterstraat 17 - 19.00-22.00 uur THEATER STEKENE 'n Doodgewoon avondje - van John Deckers - door de Distelbloem - 't Gildenhuis - 20.00 uur MUZIEK EEKLO The Whodads (surfrock) - De Me dia Molenstraat 165 - 21.00 uur HULST Leerlingenconcert - door ensem bles van de Zeeuwse Muziekschool -Den Dullaert -19.30 uur TERNEUZEN Elly Rikkert (familieconcert) - Opstandingskerk Bellamystraat - 19.30 uur DIVERSEN ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur CLINGE Jokeren - Malpertuus -13.30 uur Vleeskaarting - café De Land bouw - 20.00 uur Biljarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur SAS VAN GENT Voorlezen - voor kinderen van de onderbouw - openbare bibliotheek -14.00 uur AXEL Expositie - aquarellen van Lilian van Cleemput, Betty van der Hey- den, Lidian Neyt, Raymonde d'Hooghe en Annelies Esseling - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat, t/m 31 mei) Expositie - zelfgemaakte oude in strumenten van Wim darijs - open bare bibliotheek (t/m 26 april) Kaarting - De Boemerang - 20.00 uur Bingo - De Halle -14.00 uur SPUI Kaarting - bieden en jokeren - De 3 Gehughten - 20.00 uur WESTDORPE Gymnastiek voor vrouwen Concordia-13.30 uur SLUISKIL Rakbak - Meulengat - SKI - 2000 FILMS GOES Grand Theater - 19.00 en 2130 uur One Fine Day Podium 't Beest-20.30 uur Emma HULST Koning van Engeland 22.00 uur Metro 19.30 en 22.00 uur Dante's Peak 19.30 uur Jerry Maguire 19.30 uur The Empire strikes back 21.30 uur The English Patient 19.30 en 22.00 uur Devil's Own 19.30 en 22.00 uur One Fine Day 19.30 en 22.00 uur In Love and War BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur The Empire strikes back 22.30 uur Shine 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 22.30 uur Jerry Maguire 20.00 uur Karakter GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Empire strikes back 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Turbulence 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Blood and wine 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 20.00 en 22.30 uur Jerry Maguire 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The English Patient 20.00 en 22.30 uur The Fan 22.45 uur Lost Highway 14.30 en 17.00 uur Space Jam 20.00 uur Michael Collins 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Daimatiêrs 14.30, 17.00 en 20.00 uur 101 Dal matians 14.30,17.00 en 22.30 uur Star Wars 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 2 days in the Valley 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Bo rneo Juliet Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper en uit slagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Post bus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 -645752. Axel - Bij een radarcontrole op de Lange weg hebben 26 van de 271 passanten zich niet aan de maximumsnelheid van 80 km/u gehouden. Een automo bilist reed zelfs 55 km te hard. Op de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen reden bij snel- heidscontoles 28 autorijders harder dan de toegestane 50 km/u. Er passeerden 670 voer tuigen. Sint Jansteen - Een 50-jarige vrouw uit Hulst reed gister middag op een kruispunt in Sint Jansteen tegen de auto van een 34-jarige vrouw uit Moerbeke. De vrouw uit Hulst had geen voorrang verleend. De auto's hadden deukschade. Oostburg - Een 25-jarige man uit Aardenburg is woensdag nacht aangehouden toen hij met een alcoholpromillage van 0,7 promille over de Nieuw- straat in Oostburg reed. De boete was 350 gulden. Ook een 30-jarige vrouw uit Nieuwvliet is aangehouden met een te veel alcohol in het bloed. Zij had een alcoholpromillage van 0,5 promille toen zij over de Cad- zandseweg in haar woonplaats reed. Sint Kruis - Vanaf de Dorps straat in Sint Kruis is dinsdag nacht een groene Ford Escord gestolen. Sint Kruis - In een woning aan de Dorpstraat in Sint Kruis werd woensdagnacht ingebro ken. De 46-jarige bewoner mist onder meer 2.000 gulden. Sluiskil - Een 28-jarige be stuurder uit Biervliet keerde zijn auto donderdagochtend voor de geopende brug van Sluiskil en botste toen tegen een motorrijder uit Breskens die hem links passeerde. Beide voertuigen liepen lak- en deukschade op. De betrokke nen kwamen met de schrik vrij. Terneuzen - In een winkel in de Terneuzense Bellamystraat werd gisteren een 52-jarige Terneuzenaar betrapt op tó stelen van hondenkluifjes. In plaats van 1,89 voor kluifjes moest de man 220 gulden boe te betalen. Terneuzen - De Netwerkorganisatie Zeeland, een samenw kingsverband van instellingen voor jeugdzorg, heeft van rijk geld gekregen om de toegang tot de hulpverlening wat dia delijker te maken. Het gaat om een voorlopige finan ciering voor de periode van drie jaar. Voor dit jaar krijgt de orga nisatie 220.000 gulden, voor 1998 en 1999 respectievelijk 309.000 en 357.000 gulden. Met dit geld moet de Netwerkor ganisatie de samenhang tussen de verschillende instellingen bevor deren. Volgens J. Schouten van het Provinciaal Samenwerkings verband Jeugdhulpverlening Zee land is het voor de 'klant' ondui delijk welke instelling wat doet. „Het is de bedoeling dat er zoge naamde 'entree-instellingen' ko men. Iemand die daar hulp zoekt, krijgt een intake-gesprek waarin wordt gekeken waar die het best geboden kan worden. Als dat bin nen de betreffende instelling kan, prima. Zo niet, dan wordt gezocht naar een andere. Zo moet het alle maal wat doorzichtiger word® Het geld voor dit jaar is a deeld over de verschillende ®t lingen. Terneuzen -Uit de auto fl» een 73-jarige Terneuz^r werd recentelijk een B autostoel gestolen. De di waren echter wel zo sy P thiek om de 1600 gulden tos tende stoel door eet1 bruikbare andere autotf te vervangen. De eig« wiens auto op de Cn laan stond- deed aangifte. yan onze verslaggeefster Oostburg - Het algemeen be- sluur van waterschap Het Vrjje van Sluis gaat akkoord met de uitbreiding van de waterzuiveringsinstallatie bij Retranchement. Tijdens de algemene vergadering van het waterschap bleek gister- Van onze verslaggeefster Schoondijke - In Schoon- dijke wordt dit jaar een nieuw woonwagencentrum gebouwd. De gemeente Oostburg stelt dat de grond van het huidige woon wagencentrum aan de Sasputse- weg in Schoondijke ernstig is vervuild. Ook de washokken en verschillende wagens zijn aan vernieuwing toe. Daarom is be sloten om een geheel nieuw woonwagencentrum te bouwen, het college van B en W trekt voor de nieuwbouw een bedrag van een miljoen gulden uit. Het gaat om tien standplaatsen. De loca tie is nog niet bekend. Oorspronkelijk was voor de sa nering van de woonwagens voor dit jaar een bedrag van 250.000 gulden uitgetrokken en voor 1998 vijfhonderdduizend gul den. Intussen is gebleken dat niet meer kan worden volstaan met sanering, gezien de ernst van de bodemvervuiling. Er wordt een werkgroep inge steld die de komende maanden zal bekijken wat de meest ge schikte locatie is voor het kamp. Ook zal de werkgroep de bewo ners informeren en bekijken op welke manier het centrum straks wordt geëxploiteerd. Volgens gemeentevoorlichter L. Polfliet heeft met name de ver oudering van het woonwagen kamp de doorslag gegeven om het af te breken en een nieuw te bouwen. „Daar komtnogi>jj.dat de bewo ners wegens, de sanering voor... lange tijd niet in hun wagens zouden kunnen wonen." De gemeente Oostburg heeft de woonwagenbewoners uitgeno- d rr o: b DE voorstelling Dag Giraf van VOF De Kunst Erik van Muiswinkel is volgende week twee keer te zien in het Zuid landtheater in Terneuzen. Het wordt een theaterbelevenis voor drie generaties. Meezin gen en meespelen is voor ieder een mogelijk, omdat de meest bekende liedjes van onder an deren Annie M.G. Schmidt worden uitgevoerd. Zo staan uiteraard 'Dikkertje Dap', en uit Ja Zuster, Nee Zuster 'Mijn Opa' en 'De Kat van Ome Wil lem' op het programma. De nummers worden gezongen en begeleid door Nol Havens en VOF de Kunst, maar bovendien omspeeld' door cabaretier en tekstschrijver Van Muiswinkel, die met een rek vol jasjes en de hulp van de brutaalste kinde ren gaat proberen een rustig Popconcert te verstoren. Er be staat zelfs het gevaar dat Van Muiswinkel hier en daar mee zal gaan zingen. Het belooft in ieder geval een hele gezellige middag te worden. 23 april om 14.30 uur en om Pjj' kern van de theatergroep 1AN zet het scheermes in oei Coward en presenteert stuk Private Lives in de «hnard Schouwburg in Gent. n dit werk ziet het publiek wee koppels met zorgen, vra gen. Maar de partners blijken 0 'e beschikken over scherpe ongen, scherp als een scheer- omS 6n ruz*es lie6en er niet Op 19, 23, 24, 25 en 26 april °m 20.00 uur. literaire muziektheater- e ®ramma Dief van Liefde is van inductie rond het werk taai ^u8° Claus, waarin de cmt ?om van zijn teksten raal staat. Het is een colla ge van i en fezonSen poëzie, scènes dn h uziek- De nadruk ligt op ook ar stophtelijkemaar soms Q moeizame relatie van •ms tot vrouwen. DE taal in voorstelling, gebracht door Gebroeders Flint, een en-

de Stem | 1997 | | pagina 20