Leegstand winkels dreigt in Hulst Hz? Hulst verdient tonnen aan nieuw ozb-tarief atricia Hoera Scholen strijden om Zeeuwse voetbaltitel Raad Hulst twijfelt over haalbaarheid van Historische Week GGD Zeeland krijgt toch extra personeel UITSLAGEN DESTEM !>rK fer s«Xnprivéom'316755- sende Hulst moet bestaande agrarische bedrijven niet in de wielen rijden Geld voor goede doelen Nog geen spoor van overvallers Kapellebrug Interess Wethouder: 'Geld verdwijnt niet in de gemeentekas' DESTEM ZEELAND 6St0lijn6 dQCM 'emorgen... Joost tante Monique is 30 jaar H.G. Jamie. Commissie: uitkijken met vestiging van 4superwinkelsbuiten de binnenstad Ruimte voor jeugdgezondheidszorg Koersbal Kaartingen Hengelen Schietingen Wij zijn gespecialiseerd in het organiseren van: an de PABO-H creatief, afwisselend wei1 Hogeschool editie zeeland Rommelmarkt van Scouting Hulst Van onze verslaggever Hulst - De nieuwe taxatie waarde van het onroerend goed levert de gemeente Hulst nu al een meerop brengst van om en nabij de drie ton op. Dat bedrag komt nog hoger te liggen, want nog tien procent van de aanslagen voor de onroerend zaakbelas ting moet de deur uit. De cijfers zijn gisteravond be kendgemaakt in de vergadering van de commissie Financiën. Onafhankelijk gemeenteraadslid F. de Vries had juist rekenwerk verricht, zo bleek. Hij stelde dat er sprake was van de genoemde meeropbrengst en wilde daar van wethouder P. Weemaes graag een reactie op. De CDA-er J. van Eek koppelde daar de vraag aan hoeveel be zwaarschriften in totaal bij de gemeente binnengekomen waren naar aanleiding van de her nieuwde taxatiewaarde van de woningen in Hulst. De wethouder deelde mee dat er (met nog tien procent van de aanslagen te gaan) zeshonderd bezwaarschriften zijn ingediend. De gemeente verwacht dat het eindtotaal uitkomt op zevenhon derd bezwaren. Weemaes legde verder de gevol gen uit. Hij hield de commissie leden voor dat de raad de nieuwe tarieven voor de onroerende zaakbelasting (ozb) eerder dit jaar heeft vastgesteld aan de hand van op dat moment be schikbare gegevens. Met de we tenschap van de meeropbrengst in het achterhoofd is het straks aan de raad een definitief oor deel over het ozb-tarief te vellen. Uitgangspunt daarbij is de af spraak dat de totaalopbrengst aan-ozb niet hoger mag worden. De wethouder gaf daarbij de ze kerheid dat de meeropbrengst per 1 januari 1998 terug moet vloeien in de portemonnee van de burger. Hoe de gemeente omgaat met de meeropbrengst van dit jaar, moet nog in het college worden besproken. „Maar het is zeker niet zo dat het geld in de gemeentekas ver dwijnt." - «fep VRIJDAG 18 APRIL 1997 C2 '4e v-a, r particulieren kje, jubileum, huwelijk, verloving, •statie, examen, Abraham enz. lom 0,65 inch B.T.W., één grote regel verplicht. rmaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. op aanvraag. Foto's worden niet 6-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen af bij één van onze kantoren. te richten aan: De Stem, Postbus reda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. recht voor tekstenfoto 's en tekeningen aaf van redenen te weigeren. liciteerd, Belinda en André. Tot vanavond! De puzzelstukjes vallen vandaag in elkaar want om 12.00 uur zegt "ja" tegen haar! wnonze verslaggever jst - De gemeente Hulst mag be- antje landbouwbedrijven met •oekomstige) uitbreidingsplannen ijl teveel in de wielen rijden door ,j aanwijzing van de zogenaamde bloemdijken. .boodschap gaven leden van de com- gSie Stads- en Dorpsontwikkeling en #a aantal insprekers gisteren mee aan j(t joiiege van burgemeester en wethou ders. Tot nu toe vielen gebiedjes van kleiner dan vijf hectare, vooral bloem dijken dus, onder de Interimwet Ammo niak en Veehouderij. Daardoor was ves tiging van intensieve veehouderijen in de nabijheid van verzuring gevoelige gebie den niet of slechts beperkt mogelijk. Voortaan moeten de kleine gebiedjes echter niet meer worden betrokken bij de verlening van een milieuvergunning. Dat zou betekenen dat de weg vrij is voor vestiging van bijvoorbeeld Brabantse varkensmesterijen. Het dagelijks ge meentebestuur wil daar een stokje voor steken door zelf voor verzuring gevoelige gebieden aan te wijzen. Het gaat om gedeelten van de Paalseweg, Oude Graauwsedijk, Roversbergseweg, Van Alsteindijk, Kielweg, Groenstraat en het bosgebied aan de Zeildijk in Hulst. C. Michielsen adviseerde namens de landbouworganisatie LTO Zeeland aan de commissie de verordening niet vast te stellen. De regeling zou met name een belemmering vormen voor de uitbrei dingsmogelijkheden van de bestaande rundveebedrijven in de gemeente. De verordening zou verder ook akkerbou wers die een neventak van landbouw willen starten beperken in hun mogelijk heden. Die visie werd onderschreven door A. Dobbelaar, die eveneens sprak voor de LTO. Een ander geluid kwam uit de mond van K. Steyaert van de stichting Regionale Bestrijding Varkensinvasie. Die steunde de maatregel die het Hulster college van plan is te nemen. De vertegenwoordigers van het CDA, WD en D66 in de gemeenteraad toonden zich gevoelig voor het argument dat de verordening de bestaande landbouwbe drijven belemmert. „We moeten opletten dat we de deur voor onze bestaande be drijven niet dichtgooien. Daar moeten we een uitzondering voor kunnen ma ken," aldus de VVD-er R. van Haperen. ld onze verslaggever 'st - De gemeente Hulst ,wt ervoor waken dat de leegstand van winkels in de binnenstad niet nog verder loeneemt. Verder heeft de ge- jieente eigenlijk een totaal- jiie nodig die aangeeft wat oor soort winkels waar mo- jtn zitten, om tegengas te lieden aan de mogelijke op- mars van 'superwinkels'. D66-gemeenteraadslid T. Blommaert gaf die adviezen gis- Wnmee aan wethouder G. van le Voorde tijdens de vergade- -an de commissie Stads- en [orpsontwikkeling. Jlommaert deed dat bij de be ling van het collegevoor stel om medewerking te verlenen verdere uitbreiding van de liakeioppervlakte van Morres Meubel. let meubelbedrijf wil de huidi ge laagbouwmagazijnen en de imtoren onder meer benutten de vestiging van een cash- ri carry-winkel. Ook de voor- e boerderij aan de aalseweg, die eigendom is san Morres, krijgt als de ge- «eenteraad instemt het etiketje 'detailhandel'. Concrete plannen voor die locatie heeft Morres nog liet. Superwinkel Blomaert wees op de bestaande and in de binnenstad en stelde dat de gemeente op moest (assen de kip met de gouden ei- niet te slachten. Volgens la dreigde Morres uit te groei- in tot epn 'superwinkel' waar aalles en nog wat te koop is. Bat kan een kwalijke invloed Ook de voormalige boerderij aan de Absdaalseweg, die eigendom is van Morres, krijgt mogelijk het etiketje 'detailhandel'. hebben op het winkelen in de binnenstad van Hulst, waar de gemeente net miljoenen guldens in een opknapbeurt heeft geïn vesteerd. R. van Haperen (WD) sloot vol ledig aan bij de woorden van Blommaert. De WD-er voegde daar aan toe dat 'de appel voor best wel zuur is'. Daarbij doelde hij op de negatieve invloed van het betaald parkeren in het cen trum, gevoegd bij de baatbelas ting die de middenstanders moe ten betalen. J. Steyaert (CDA) vond dat de gemeente de verdere uitbreiding van detailhandel buiten de bin- de ondernemer in de binnenstad nenstad goed in de gaten moest houden. Daar moest de gemeen te in zijn ogen niet te lichtvaar dig over denken. Ook J. Habraken (PvdA) plaats te een kritische kanttekening bij de uitbreidingsmogelijkheden voor Morres maar dan op een ge heel ander vlak. Habraken voor zag hierdoor nog meer verkeer sproblemen dan er al zijn op de wegen in de buurt van het meu belbedrijf. Wethouder Van de Voorde verdedigde het college voorstel om mee te werken aan de uitbreidingsmogelijkheden door te zeggen dat het bedrijf mee moet in de vaart der volke ren. Verder betoogde hij dat de raad zeker niet bang moest zijn dat Morres buiten het boekje zou foto c4mile schelstraete gaan door allerlei artikelen te gaan verkopen die vreemd zijn aan de branche van meubelen en woninginrichting. Op de opmerking over het be taald parkeren reageerde Van de Voorde, dat de Markt zonder be taald parkeren volledig bezet zou zijn door mensen die in de binnenstad werken. Van onze verslaggever Hulst - De gemeenteraad van Hulst aarzelt sterk over de subsi diëring van de Reynaerts Historische Week, de opvolger van de Reynaert Ommeganck uit 1984. Er kleven volgens de meeste gemeenteraadsfracties teveel financiële onzekerheden aan het groots opgezette spektakel. Zoveel is duidelijk na de gistera vond gehouden vergadering van de commissie Financien. Het college polste tijdens die bij eenkomst de bereidheid van de raad om het evenement met maximaal vijftig mille te steu nen. De Historische Week is gepland van 4 tot en met 13 september volgend jaar. het programma omvat een 'ommeganck' (in Hulst en in België), een open luchtspektakel waarin het Rey- naertverhaal wordt verteld en een Reynaertmusicai. De begroting voor het evene ment is fors: bijna 1 miljoen gul den. De organisatie denkt door sponsoring 550.000 gulden bij een te brengen. Verder moeten 25.000 bezoekers in Hulst, en eenzelfde aantal tijdens de stoet in België, drie ton opbrengen! De organisatie vraagt de ge meente nu 10.000 gulden om de Historische Week 'in de steigers te zetten', zoals wethouder P. Weemaes het uitdrukte. Het geld is bedoeld voor de samenstelling van een sponsormap en het pro jectmanagement te starten. Daarnaast is het dagelijks ge meentebestuur bereid nog eens veertig mille bij te dragen aan de realisatie van het evenement. Zonder uitzondering spraken de vertegenwoordigers van de frac ties in de gemeenteraad echter hun twijfels uit over de haal baarheid. Met uitzondering van de WD, want W. Kayser verliet voortij dig de vergadering. De raad hakt donderdag 24 april de knoop de finitief door. Van onze verslaggever Kapellebrug - De politie heeft nog steeds geen spoor van de daders van de gewapende roofoverval vorige week vrijdag op het Grenswisselkantoor (GWK) in Kapellebrug. De vier gemaskerde mannen ontsnapten in een donkerblauwe Mer cedes, voorzien van Belgische kentekenplaten, naar België. De wa gen werd kort na de overval teruggevonden op de carpooistrook op de Expressweg naar Antwerpen, ter hoogte van de afslag Antwer pen. Het onderzoek deze week heeft nog geen verdere aanwijzingen opge leverd, aldus gistermiddag een woordvoerder van de politie. De po litie is nu op zoek naar getuigen van de overval en naar mensen die de vluchtwagen hebben gezien. Bij de overval werden klanten en bankpersoneel bedreigd met automatische pistolen. Het personeel werd gedwongen geld af te geven. Buiten vuurden de mannen nog enkele schoten in de lucht af. Goes - De bezuinigingen op de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland (GGD) wor den deels teruggedraaid. Dit houdt in dat de dienst periodie ke gezondheidsonderzoeken op basisscholen toch kan uitvoeren. Voor het personeel van de GGD Zeeland geldt sinds kort een 36- urige werkweek. De uren die hierdoor vrijvielen, werden ech ter niet volledig herbezet. Ge volg daarvan was dat de GGD enkele (preventieve) taken niet meer kon vervullen. In de vergadering gisteren van het bestuur van de GGD Zee land, bestaande uit vertegen woordigers van de Zeeuwse ge meenten, werd bekend dat als nog extra personeel wordt inge zet. Dit betekent onder meer dat taken op het gebied van met na me de jeugdgezondheidszorg, waaronder de schoolarts en be geleidende diensten hiervoor, toch kunnen worden uitgevoerd. De afgelopen maanden protes teerden basisscholen fors tegen het schrappen van deze voorzie ning. Eind februari uitten ook minister Borst van volksgezond heid en de Inspectie voor de Ge zondheidszorg nog hun zorg over de manier waarop de GGD in Zeeland opereerde. Clinge - ANBO, Malpertuus. Mat 1: 1. mevrouw De Baere/C. Bae- yens, 2. mevrouw Kegels/J. Bou- vre. Mat 2: 1. mevrouw De Witte- J. Boonman, 2. mevrouw Eme- leer/E. Blommaert. Mat 3: 1. M. Heyens/C. Bertram, 2. echtpaar Kempe. Axel - Gregorisucentrum, zes per sonen: 1. A.Willemsen, 2. G. Hyl- kema, 3. G. Antheunis. Heikant - KBO, 't Heike, dertig personen. Mat 1: 1. E. Weemaes- Moorthamer/A. Smedt, 2. M. Fer- ket-de Beule/E. Jonkers. Mat 2: 1. P. Ringoot-Audenaerde, 2. Y. van de Ha-Bral/L. Ferket. Axel - De Halle, SOW, zeven per sonen: 1. J. Vercouteren, 2. G. Na- vest, 3. J. Vercouteren. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, 28 personen. Bieden: 1. E. Borm, 2. E. de Block, 3. mevrouw Gijsel. Axel - De Halle, SOW, 22 perso nen. Bieden: 1. J. Koevoets, 2. K. Wieland, 3. P. Scheele. Jokeren: 1. M. Hamelink-Bakker, 2. R. Sponselee, 3. G. Navest. Axel Ons Genoegen, clublokaal, veertiende kaarting voor club kampioenschap. Bieden: 1. G. Am- brosini, 2. C. de Deijn, 3. Y. de De- ijn. Jokeren: 1. Y. van Smaalen, 2. R. Theunissen, 3. A. Verhelst. Stand bieden: J. Hoogstad 590 punten, 2. M. Kaijser 555, Y. de Deyn en J. Hamelink 552. Jokeren: J. Riemens 320, M. Hamelink 315, A. Verhelst 306 punten. Burgh-Haamstede - Zeeuws kam pioenschap bridgen voor senioren, twee zittingen van 21 spellen. Eindstand: 1. echtpaar Biesbroeck (Kloosterzande) 685 punten, 62,73 procent; 2. echtpaar Van Dijk 652- 59,71, 3. De Koeijer-Scherp 624- 57,14, 4. Van Boven-Van Leerdam 615-56,32, 5. echtpaar Stokla 611- 55,95. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, zaal Les Amies. Groep A: 1. Dujarduijn-Viveen, 2. Bukkens- Arnoldi, 3. echtpaar Kok. Groep B: 1. Kamp-De Waal, 2. De Groe- ne-Jansen, 3. Sassen-Lievens. Clinge - Zaal De Landbouw, 32 personen. Bieden: 1. W. Apers, 2. P. de Nijs, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. mevrouw De Nijs, 2. A. de Vos, 3. mevrouw De Koning. Clinge - Zaal De Landbouw, 59 De inspanningen van de leerlingen van de Reynaertschool in Hulst hebben ertoe geleid dat Greenpeace en Artsen Zonder Grenzen 86,50 gulden rijker zijn geworden. De kinderen van De Reynaert brachten die 173 gulden bijeen met de verkoop van stekjes en planten. Twee leerlingen van de school deponeerden gisteren symbolisch de cheques op de rekening van beide organisaties. De Reynaertjeugd za melt door middel van dit soort acties al enkele jaren geld in voor goede doelen. camile schelstraete personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. R. de Vos, 3. L. Buize. Joke ren: 1. mevrouw Hamelink, 2. me vrouw De Nijs, 3. mevrouw Boer- jan. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, veertig personen. Bieden: 1. me vrouw Van Goethem, 2. L. de Vos, 3. G. de Bruin. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Taalman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 43 personen. Bieden: 1. Ri Ver helst, 2. C. de Bruin, 3. S. Bylak. Jokeren: 1. mevrouw Michels, 2. mevrouw Domines 3. R. Sponse lee. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 34 personen. Bieden: 1. T. van Geertruy, 2. F. Buis, 3. R. Ver- bruggen. Jokeren: 1. W. de Nijs, 2. I. Himbrechts, 3. J. van Kerkho ven. Kloosterzande - Het eerste korps van Zeehengelvereniging De Vo gel, bestaande uit M. van Duyse, M. van Bellen, R. de Waal, J. van Hoije en J. van Heese, heeft deel genomen aan de selectiewedstrijd kustvissen te Dishoek. Het team plaatste zich als vierde van de 42 korpsen. Op 25 oktober neemt het deel aan de Nederlandse kam pioenschappen kustvissen te Roc- kanje. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, Victoria, liggende wip pen, 27 schutters van zeven vere nigingen. Wip 1: eerste hoge, eer ste en derde zijvogel: B. Vermeule, tweede hoge vogel: C. Jeremiasse, beiden Zorgvlied; tweede zijvogel: J. Repkes, Victoria; vierde zijvo gel: R. Govers, Victoria; grootste aantal (7): T. Ponsaert, Diana; vliegende vogels: H. van Hekken en R. Repkes, beiden Victoria; ex tra hgoe vogels: H. van Stee, Dia na; R. Steenbakker, Victoria; P. Stouthamer en C. Jeremiasse, bei den Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Repkes, Victoria; tweede zijvogel: J. Harinck, Diana; eerste zijvogel: O. Steenbergen, Vooruit gang; tweede zijvogel: C. Jere miasse, derde zijvogel: R. Govers, vierde zijvogel: P. Vette, Concor dia; grootste aantal (7): H. van Hekken, eerste extra hoge vogel: J. Govers, tweede en derde extra ho ge vogel: H. van Stee. J>, Hansje, I en Kurt. ifeliciteerd ia's bruiloften, partijen, re cepties diner/koud buffet en koffietafels zalen van 25 tot 200 personen onze eigen keuken i maakt van dit al es een onvergetelijk fees uitvoerige prijslijsten I zenden wij u gaarne vrijblijvend op aan- vraag jens spelen in poule A: Eavenstein (Vlissingen), 't tok (Kapelle), Kirreweie togh-Haamstede), Ter Duinen fasterzande) en Ter Tolne r basisonderwijs (protescants-chris^ noliek, openbaar en algemeen-bip0 e opleiding met moderne studiefad^ vernieuwing van de laatste jaren s geschreven. Dat heeft een sne gr aantal studenten tot gev deren in Vlissingen is bovendien s n een gezellige, goedkope sru en bereikbaar vanaf het station Ro° lesdag met oriëntatieco sdag 23 april, 14.00 - 1 issingen. Informatie: 0118 lal http://www.hze I» onze correspondent bieuzen - De sterkste voetbalteams van de Zeeuwse basis- scholen strijden woensdag 23 april in Nieuwdorp (jongens) en fctkapelle (meisjes) om de provinciale titel school voetbal. burg), De Reiger (Heinkens- zand), De Schoener (Brouwers haven), De Schakel (Vogelwaar de) en De Kraal (Tholen). In pou le B zijn het Kohnstamm (Goes), De Lichtboei (Westkapelle), De Wilgenhof (Middelburg), De Zuidland (Terneuzen) en St. Jo zef (Eede). In tegenstelling tot voorgaande jaren is de Zeeuws kampioen niet rechtstreeks geplaatst voor de landelijke halve finale in Zeist. Die is 21 mei voor de meis jes en 28 mei voor de jongens. De twee ploegen die bovenaan eindigen in de Zeeuwse strijd spelen een tussenronde met de twee eerst geplaatsten van de re gio's Dordrecht en het Markie- zaat (West-Brabant). Dat ge beurt op woensdag 14 mei in Ze venbergen op het complex van de voetbalvereniging Virtus. toe andere poule treden Prin- Beatrix (Goes), Het Baken taemuiden), De Vosseburch Middelburg), Op Weg (Hoek) en "PDreef (Aardenburg) tegen el- «r in het strijdperk. ®'i ie meisjes zijn de deelne- j-'rie scholen in poule A De tocht-Rietheim (Oost-Sou- -Jachten: "'««contact, 076-5312312 "tmvrij. 8.00 -17.00 uur 00 -12.00 uur totaten: Zandstraat 32,4532 CG J'!"645769. fax 0115-645742. «Weuien: .'.bsnCooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Jill u" 8eter ®99e' feditie- v.'t puysseleijr, Janneke Rood- JtoneSchelfaut. ton fax 0113-273701. £?ias (provincieverslaggever). Wc ■;'»M561ES Itfct 437277°. fax 0114-372771. "^acteur: jgVerstraeten. K'^ctie Zeeland: '®toraen gtovrij. 0115-645751 Cl- 0,15 "645753 (^•exploitatie Jn,dfa«,4532 CG «740, fax °115-645741 Iforti n ^d'gers: H^Djm°mie' Pr'Vé 0115"563976. "wners, privé 0115-562354 fc^rdigers: ATC""*privé 0114-314570, 8.30- 17.00 uur Van onze correspondente Hulst - Scouting Hulst houdt za terdag 26 april op 't Jagertje aan de Zoutestraat in Hulst een rom melmarkt van 14.00 tot 17.00 uur. Met de rommelmarkt probeert de groep geld bij elkaar te bren gen voor het groepskamp dat de ze zomer gehouden wordt. Een groepskamp wordt om de vier jaar gehouden. Dit jaar kamperen acht onderdelen van scouting Hulst van 19 tot 26 juli in de omgeving van Eindhoven. Ongeveer 200 leden nemen deel. Tijdens het kamp zijn er leden- dagen en allerlei activiteiten, een bezoek aan een tropisch zwemparadijs en een openlucht theater. „Een dergelijk kamp kost wel veel geld en daarom proberen we de kas wat te spekken," aldus een van de leiders. Behalve een divers aanbod van tweedehands spulletjes zijn er activiteiten zoals tombola, springkussen, schminken, wafels bakken en demonstraties van scoutingtechnieken. C

de Stem | 1997 | | pagina 19