DE STEM Operatieve ingreep bij Ibrahim 'goed verlopen' 'Groene jasje is het mooiste' Van Gaal gunt Ajacieden rust Michael Chang maakt het af in 45 seconden UITSLAGEN STANDEN Triomf golfer Tiger Woods in US Masters tot in Thailand gevierd Benefietwedstrijd Bosman waarschijnlijk in Brussel Mannen Rapi InESTEM AZ-trainer Theo Vonk mag blijven Mil Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaar dag. De Stem publiceert tot en met die datum dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend. Vandaag aflevering 13. De nieuwe Cruijff II NAC doet Erwin van de Looi een aanbieding Van Soerland mee naar WK badminton !loeCaWaardednJaZiChd00rdt ^rstIrïreefnenSle e" Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: (0161)43 28 55 What Hewlett* mü/ÏM PACKARD Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport Van onze verslaggever Doetinchem - De operatieve ingreep bij Ali Ibrahim, de spits van De Graafschap, is goed verlopen. Clubarts Felix van Lammeren bevestigde gisteravond dat er 'absoluut geen sprake is van verlam mingsverschijnselen' bij de voetballer van de Doetin- chemse eredivisieclub. Ibrahim brak zondagmiddag in de wedstrijd tegen NAC twee nekwervels. Het was het gevolg van een botsing met doelman Jo hn Karelse en verdediger Stanley McDonald van de Bredase club. Van Lammeren: „De breuk is ge repareerd. De orthopedisch chi rurg van het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis was tevreden. Hij is hoopvol gestemd over het eindre sultaat. Het is de bedoeling dat Ibrahim de komende dagen weer mobiel wordt, dat wil zeggen dat hij uit bed komt en gaat lopen. In goed overleg zal hij dan naar het ziekenhuis in Doetinchem wor den vervoerd. Volgens Van Lammeren heeft de Ghanese international 'veel geluk gehad'. „Het zal maanden duren voordat hij weer is hersteld. In ie der geval is hij voor dit seizoen verloren." Ibrahim klaagde na de botsing over tintelingen in drie vingers van de rechterhand. Er werd besloten om een scan te ma ken en vervolgens werd de speler geopereerd. Ibrahim kon gisteren nog geen bezoek ontvangen. „Daar had hij ook geen enkele behoefte aan," aldus De Graaf schap-manager Jos Tiemessen. De blessure van Ali Ibrahim kan als een zeldzaamheid in de voet balwereld worden beschouwd. Tiemessen: „Enkels, knieën, dat zijn de ledematen die je normaal blesseert. Een dergelijk letsel ontstaat maar zelden. Het is meer een samenloop van omstandighe den, des te triester is het voor Ali zelf." Van alle kanten was er medele ven in de vorm van bloemen en attenties. Ook vanuit Breda. NAC liet in het CWZ een bloemstuk af leveren. John Karelse vroeg het telefoonnummer van de gevelde Graafschapper op, en zal hem binnenkort bezoeken. De doelman kwam er ook niet zonder kleerscheuren af. Door de botsing kan Karelse deze week niet trainen. „Ik concentreerde me op een voorzet van Fuchs en had geen goed zicht op de situatie omdat de bal dwarrelde. Ali en ik botsten op elkaar en ik hoorde hem kreunen. Toen viel Stanley over hem heen. Ik vind het heel erg voor hem. Het is een zeer lul lige situatie. Ik heb er zelf een hartstikke dikke knie aan over gehouden. Kon bijna geen bal meer trappen. Het is omdat we een erg jonge reservedoelman op de bank hadden zitten, anders was ik er waarschijnlijk uitge gaan." Fritz Korbach, trainer van De Graafschap, reageerde aangesla gen nadat hij was doordrongen van de ernst van de blessure van Ali Ibrahim. „Ik kan dan wel jan ken", bekende de oefenmeester. „Ik vind het verschrikkelijk voor die jongen." Bangkok/Washington (rtr) - De zege van golfer Tiger Woods (21) bij zijn debuut op de US Masters was zon dag ook een klein beetje van Thailand. De Ameri kaan, wiens moeder Kulti- da in het Aziatische land is geboren, is er razend pop ulair. In Bangkok was het dubbel feest. De golfliefhebbers, die de strijd op de televisie hadden ge volgd, vierden de overwinning van Woods, de anderen luidden op traditionele wijze het nieuwe jaar in. Met watergevechten. De radio-en televisiestations openden gisteren met de sensa- tionale zege van Woods, de jong ste winnaar ooit. Golf is in Thai land weliswaar een sport voor de welgestelden en buitenlanders, de interesse in Woods is sinds fe bruari gestegen. Toen bezocht hij het land van zijn moeder en wist vele Thais voor zich te win nen met zijn sympathieke uit straling. „Zijn overwinning is 'gbèd nieuws voör Thailand," zei Kitti Komthongsathid, directeur van de Golf Course Membership Exchange. „Ik denk dat het, mis schien binnen tien jaar, mogelijk moet zijn een Thaise golfer te zien. Dat is beter dan een Ameri- kaanse-Thai." Spanning Tiger Woods, die na zijn zege huilend in de armen van zijn ou ders viel, debuteerde dus in Au gusta, hij won, maar verbeterde ook nog eens handenvol records. In de vierde en laatste ronde gaf hij het toernooi nog een beetje spanning met de jacht op nóg een record, de beste winnaar te zijn in 61 jaar geschiedenis. In het zicht van het clubhuis raakte de 'cool' boy toch een beetje ner veus en vloog zijn bal twee keer een andere kant uit dan hij mik te. Hij deed fenomenale herstel slagen maar de spanning bleef tot het laatste putje. De kam pioen vond het mooi dat het was gelukt. „Maar het groene jasje is toch mooier." Clinton Ook de Amerikaanse president Bill Clinton raakte onder de in druk van Woods. Clinton belde zondagavond meteen na afloop vanuit het Witte Huis in Was hington met de Augusta Natio nal Golf Club en kreeg de win naar aan de lijn. „De president had urenlang aan de buis ge kluisterd gezeten," zei woord voerder Michael McCurry. „Hij noemde de overwinning van Woods buitengewoon opval lend." Woods werd de eerste niet-blan- ke golfer, die het toernooi in Au gusta won. In zijn dankwoord verwees hij ook naar Lee Elder, die in 1975 als eerste donkere golfer aan het US Masters mocht deelnemen. „Ontroerend," vond Clinton die woorden. Augusta (Georgia). 61e US Masters, 4,5 miljoen gulden. Eindstand: 1. Woods (VSt) 270 sla gen (70 66 65 69), 2. Kite (VSt) 282 (77 69 66 70), 3. Tolles (VSt) 283, 4. Watson (VSt) 284, 5. Rocca (Ita), Stankowski (VSt) 285, 7. Langer (Dui), Leonard (VSt), Couples (VSt), Love III (VSt), Sluman (VSt) 286,12. Elkington (Aus), Wood (VSt), Jo hansson (Zwe), Lehman (VSt) en Olazabal (Spa) 287. Tiger Woods rechtskrijgt het beroemde 'groene jasje' uitgereikt na zijn zege op de US Masters door zijn voorganger Nick Faldo. foto reuter Amsterdam - De voetballers van Ajax hebben deze week drie dagen vakantie gekregen. Na de nederlaag bij PSV ver raste coach Louis van Gaal de spelers met de mededeling dat hij ze pas donderdag weer op de training verwacht. Vrijdag wacht Ajax de thuiswedstrijd tegen NEC. Van Gaal besloot tot die onge bruikelijke maatregel om zo doende de accu op te laden voor de return in de halve finales van de Champions League. Volgende week woendag begint Ajax met een 2-1-achterstand aan de uitwedstrijd tegen Juven- tus. Trainer Theo Vonk maakt in principe het seizoen bij degrada tiekandidaat AZ gewoon af. Be stuur en spelers spraken gisteren unaniem hun vertrouwen uit in de geplaagde coach. Het contract van Vonk loopt in Alkmaar door tot medio 1998. „We hebben een goed en stevig gesprek met elkaar gehad," zei voorzitter Scheringa, tevens hoofdsponsor van de club. „Er komen interne maatregelen, maar een trainer in deze fase ont slaan, heeft geen zin meer." Scheringa uitte zaterdag na af loop van de pijnlijke nederlaag in Sittard tegen mededegradatie kandidaat Fortuna forse kritiek op spelers en trainer. Gisteren verklaarde hij iets te emotioneel te hebben gereageerd. De Schotse club Raith Rovers heeft manager Iain Munro ont slagen. De coach was slechts ze ven maanden in dienst bij de hek kensluiter van de hoogste divisie. Munro werkte sinds september bij Raith, Hij kreeg de club echter niet van de laatste plaats. Steve Kirk en David Kirkwood nemen als spelermanager de taken van Munro de rest van het seizoen over. Rob Matthaei blijft bij Volen- dam. De 30-jarige middenvelder tekende gisteren een nieuw, tweejarig contract bij de eredivi sieclub. Kort na het begin van de competitie kwam hij in dienst van Volendam. Matthaei kon vo rig jaar met zijn toenmalige club De Graafschap geen overeen stemming bereiken over een nieuwe verbintenis. De Franse international Bixente Lizarazu is het eens met Bayern München over een vijfja rig contract. De verdediger stapt aan het einde van het seizoen voor een afkoopsom van 7,5 mil joen gulden over van Athletic Bilbao. Dat bedrag is in zijn Spaanse contract vastgelegd. Lizarazu moet bij Bayern Mün chen Christian Ziege vervangen. De Duitse international speelt volgend seizoen bij AC Milan. Graeme Rutj es is de voor naamste kandidaat om volgend seizoen René Vandereycken als trainer bij RWDM op te volgen. Een woordvoerder van de club uit Molenbeek bevestigde giste ren dat Rutjes hoog op het ver langlijstje staat. De voormalige verdediger van onder meer An- derlecht en KV Mechelen ontken de noch bevestigde het bericht. Rutjes stapte enkele maanden ge leden op als commercieel mana ger van Anderlecht. Sindsdien heeft hij geen functie meer in de voetbalsport. Door het aantrekken van een nieuwe geldschieter behoren de financiële problemen bij RWDM tot het verleden. Het bestuur heeft een sponsor weten te strikken die bereid is enkele miljoenen in de club te in vesteren. In ruil daarvoor krijgt de firma medezeggenschap in be- stuurs- en beleidszaken. Eidur Gudjohnsen speelt ook volgend seizoen nog voor PSV. Het contract van de geblesseerde aanvaller loopt aan het eind van deze competitie af, maar de Eind- hovense club wil de optie op het extra jaar lichten. Gudjohnsen op zijn beurt blijft graag bij PSV. Alleen de blessure van de acht tienjarige IJslander zou een nieu we verbintenis nog in de weg kunnen staan. Gudjohnsen, die wordt beschouwd als een groot talent, brak aan het eind van het vorig seizoen zijn rechter kuit- en scheenbeen. Nadat de revalidatie in eerste in stantie moeizaam verliep, her stelt de kwetsuur inmiddels voor spoedig. Als Gudjohnsen weer helemaal de oude is, gaan de partijen pra ten over een nieuw meerjarig contract. „Dat zal dan in de eer ste helft van volgend seizoen ge beuren. We denken aan een pe riode van vier jaar," aldus Frank Arnesen. De competitiewedstrijd tussen Sparta en PSV, die aanvankelijk voor 4 mei op het programma stond, krijgt waarschijnlijk woensdag 7 mei als nieuwe da tum, De KNVB wil dat op 4 mei de inhaalwedstrijd tussen Sparta en Ajax wordt afgewerkt. Feye- noord is ontevreden over het uit stel. De Rotterdamse club wil in de laatste weken van de competi tie gelijke tred houden met PSV. Manager Bobby Gould moet zich vandaag tegenover de voet balbond van Wales verantwoor den voor zijn mogelijk racistische uitlatingen aan het adres van aanvaller Nathan Blake van Bol ton. Gould zou zich tijdens de voorbereiding van het nationale team op het WK-kwalificatieduel Hongkong (rtr) - Michael Chang won gisteren voor de derde keer in zijn carrière het tennistoernooi van Hongkong. De ma nier waarop was wel heel bijzonder. Alvorens de finale tegen de Australiër Patrick Rafter met 6-3 6-3 was voltooid, waren liefst 19 uur en 52 minuten verstreken. De eindstrijd moest wegens een regenbui worden onderbroken. De pauze duurde een nacht. Theo Vonk. fotoanp tegen België beledigend uitgela ten hebben ten opzichte van Bla ke. Mocht Gould tijdens de spoedzit ting van de bond schuldig wor den bevonden, dan staat hem ontslag op staande voet te wach ten. De manager van het nationa le team ontkent overigens alle be schuldigingen. Alan Shearer is zondagavond door zijn collega's gekozen tot voetballer van het jaar 1996. De spits van Newcastle United vero verde de titel voor de tweede keer in zijn carrière. De voetballer, die vorig jaar voor het recordbedrag van 36,5 mil joen gulden verkaste van Black burn Rovers naar Newcastle Uni ted, dankte de stemmen vooral aan zijn vele doelpunten. Zowel op het EK in Engeland, waar hij met vijf doelpunten als topscorer eindigde, als in de nationale com- getitie. traffen betaald voetbal: één wed strijd schorsing: MacDonald, Roelof- sen, Vidmar (NAC), Fraser (Feye- noord), De Jong, Weijers (Eindho ven), Van Raalte (Emmen), Sol, De Waard (Excelsior), Hofstede (Go Ahead Eagles), Gall (FC Groningen), Bovee (Helmond Sport), Kolmsehot (Heracles), Alflen (Sparta), Ebbinge, Wiekens (Veendam), Plugboer, Steur, Valk (Volendam), Rayer (VW), Kromheer, Wijnands (Zwol le). Bij 6-3 5-3 en twee matchpunten voor de Amerikaan brak zondag avond een hoosbui boven Hong kong los. Chang wilde opslaan, maar de regen noodzaakte tot stoppen. Pas de andere ochtend kon de partij worden voortgezet. Het duurde 45 seconden en twee klappen. Rafter werkte één matchpunt weg, maar de tweede liet Chang zich niet ontnemen. Daarmee boekte de Amerikaan zijn derde toernooizege dit jaar. Eerder won hij in Memphis en In dian Wells. Nog nooit had hij zo lang kunnen nadenken over de beslissende klappen in de wedstrijd. „Er schoot van alles door mijn hoofd," verklaarde Chang, die ook in 1994 en 1995 zegevierde. „Zal ik de bal op zijn backhand slaan? Of met slice spelen? Of: serve en volley? De eerste slagen na de hervatting waren natuur lijk heel belangrijk. Want als ik de eerste punten had verspeeld, was dat wellicht het keerpunt in de wedstrijd geweest en had Raf ter nog kans gehad op de winst." Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Finale: Chang (VSt/1) - Rafter (Aus/5) 6-3 6-3. Barcelona. Mannen, 1,5 miljoen gul den. Eerste ronde: Vicente (Spa) - Sieme- rink (Ned/13) 6-4 6-3, Carlos Costa (Spa) - Schalken (Ned) 6-2 6-1, Goel- lner (Dui) - Bruguera (Spa/10) 6-4 2- 6 6-2, Schalier (Oos) - Stich (Dui/15) 6-2 6-2, Alonso (Spa) - Gustafsson (Zwe/14) 7-6 3-6 6-3, Arazi (Mar) - Gorriz (Spa) 6-3 6-4, Ruud (Noo) - Ulihrach (Tsj/13) 6-3 6-4, Alami (Mar) - Galo Blanco (Spa) 6-4 6-4, Larsson (Zwe) - Hrbaty (Slw) 7-5 6- 4, Martin (Spa) - Voinea (Roe) 6-1 6- 1, Furlan (Ita) - Diaz (Spa) 6-7 6-3 7- 5, Johnson (VSt) - Carretero (Spa) 7- 6 3-6 6-3, Viloca (Spa) - Carlsen (Den) 6-3 6-0. Birmingham (VSt). Mannen, 125.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Rikl (Tsj) 2-6 7-5 6-0. Brussel (afp/sid) - De nieuwe, internationale vakbond voor profvoet ballers (AIFP) organiseert op 27 april toch een benefietwedstrijd in Barcelona. De opbrengst gaat echter niet naar de revolutionaire speler Jean-Marc Bosman, maar naar de AIFP zelf en naar een paar humanitaire instel lingen. De inmiddels beladen benefietwedstrijd voor Bosman heeft waar schijnlijk in Brussel plaats. Een datum is nog niet bekend. De Spaan se bond gaf eerder geen toestemming voor de wedstrijd in Barcelona, omdat het vonnis in de Bosman-zaak een grote toeloop van buiten landse spelers naar Spanje heeft veroorzaakt. Op 27 april speelt in het olympisch stadion van Barcelona een Euro pees team tegen een selectie van spelers uit de rest van de wereld. ■Van onze f DINSDAG 15 APRIL 1997 Door Henri van der Steen Sjoerd Ruiter, dat was echt 'de nieuwe Cruijff'. Weer mis. Sjoerd Ruiter werd geen nieuwe Cruijff, de be gaafde jongeman hield ermee op, toen hij pas twintig was, toen hij nog geen wedstrijd in het eerste van Ajax had ge speeld... Sjoerd Ruiter nu: „Ik was com pleet het tegenovergestelde van Johan. Hij had een grote bek. Ik was meer in mezelf ge keerd. Eigenlijk ben ik altijd bang geweest. Ik weet dat ik heel graag profvoetballer wil de worden. Maar er was altijd ontzettende twijfel. Kan ik de druk wel aan? Wat zullen de mensen wel niet zeggen? Speel ik wel goed genoeg? Dat ik uit eindelijk ermee ophield, had daar alles mee te maken. Ik kon niet meer. Het is me ach teraf een raadsel dat ik nog goeie wedstrijden heb ge speeld. Geestelijk kon ik niet meer. Op m'n 20e stopte ik. Na vijfjaar Ajax. Ik liep er al een tijd mee rond. Ben zelfs nog naar de Ajax-psycholoog Grünwald geweest. Ik had hem moeten vertellen dat ik doodsbang was. Doodsbang voor alles. Voor het leven. Nu begrijp ik hoe dat kwam. Er was geen basis. Ik kreeg geen enkele steun van mijn ouders. Zij haalden me nooit op, kwa men nooit kijken. Ik ben na Ajax in therapie ge gaan. Nadien ben ik altijd be zig geweest om mezelf te vin- etennismedewerker lïémeuzen Animo deed op de I !«te speeldag een goede zet I de eerste klasse van de lan- jliike tenniscompetitie voor Kien. De Terneuzenaren fadden lak aan de reputatie !n landskampioen Duno uit Jet Gelderse Doorwerth. Am ino won met 5-1. TENNIS ■ie man aan Animo-zijde is „Blondeel. De Vlaming is Al- Ger en draait mee in het prof- Ler Blondeel gaf tegenstan- L Van de Akker geen schijn van ns Hij speelde rustig op gevoel koos de juiste momenten uit or een versnelling. Dropshots den. Duizenden baantjes heb ik gehad. Ik begon na Ajax bij een notaris in Aalsmeer. Na twee maanden ben ik er weg gegaan. Werd er stapelgek...0 Ik heb nu geen werk. Wat ik wil? Ik weet het niet precies. Ajax was mijn droom, nu heb ik hoogstens nog een doel in mijn leven: mezelf bevrijden van wat me toen en nu dwars zat. Nog nooit van mijn leven heb ik Cruijff gesproken. Eén keer bijna. Jaren later. Het was in Buitenveldert. Ik fietste door een straat en daar stond Cruijff op de stoep bij de Internatio nale School te wachten, op lor- di, vermoed ik. Verder was er helemaal niemand in die straat. Alleen Johan en ik. Al leen op de wereld: Cruijff en de nieuwe Cruijff. Ik dacht nog: zal ik hem aanspreken...? Maar ik reed door. Ik durfde niet." Door onze hockeymedewerker Terneuzen - Het vrouwenteam tel veilig in de derde klasse E Een eclatante 5-0-zege op Hoe ring dat enige concurrent Vlissi sluiter DDHC verloor volstond het slot van de competitie de kurken. HOCKEY Het mannenteam van die vereni- u behaalde eveneens een pro bleemloze zege (4-1) tegen Hilva- renbeek en weet zich verzekerd van een vaste plaats in de subtop. Daar is het Hulster Rapide ver van verwijderd in de tweede Masse C. Dat team verloor nu met maar liefst 7-3 van rode lan- jtaamdrager Boxmeer en geeft langzamerhand een veilig ogende jmiddenmootpositie uit handen. Het incomplete vrouwenteam behaalde een knap AUTOSPORT Lloret de Mar. Rally van Catalo- nië. Stand na eerste etappe, zes klasse mentsproeven: 1McRae/Grist (GBr) Subaru 1.14.17, 2. Liat- ti/Pons (Ita) Subaru 0.01, 3. Maki- nen/Harjanne (Fin) Mitsubishi 0.12, 4. Medeghini/Medeghini (Ita) Subaru 0.48, 5. Sainz/Moya (Spa) Ford 0.56, 6. Azcona/Billmaier (Spa/Dui) Peugeot 1.11. Long Beach. IndyCar: 1. Zanardi (Ita) Honda 105 ronden (gem. snel heid 151,33 km/u), 2. Gugelmin (Bra) Mercedes-Benz, 3. Pruett (VSt) Ford Cosworth, 4. Unser jr. (VSt) Mercedes-Benz, 5. Johnstone (VSt) Honda. Stand: 1. Pruett 44 punten, 2. Zanardi 41, 3. Andretti (VSt) 35. Apricot D 4-31,70, 10. Lansink (Ned) Bachus Z 4-32,13,11. Van de Pol (Ned) Juriquilla 4-33,28, 12. Geerink (Ned) LBH Granata 4- 36,26. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 15: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bru to f. 100.000,00; derde prijs: 34 winnaars, elk bruto f. 1000,00; vierde prijs: 61 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs: 1009 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 2207 winaars,f. 10,00; zevende prijs: 20.871 win naars: f. 5,00. Cijferspel 15: zes cijfers goed: 2 winnaars; vijf cijfers goed: 1 win naar; vier cijfers goed: 34 win naars; drie cijfers goed: 264 win naars; twee cijfers goed: 2571 win naars. BASKETBAL Mannen, eredivisie, finale play-of- f's: Amsterdam - EBBC 91-95. VOETBAL BOKSEN Tokio. Wereldtitel lichtvederge- wicht (WBC-versie): Zaragoza (Mex/titelverdediger) wint op punten van Tatsuyoshi (Jap). PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant. Grote Prijs van de stad s'-Herto- genbosch, na barrage: 1. Sloot haak (Dui) San Patrignano Joly 0 strafpunten, 31,10 seconden, 2. Beerbaum (Dui) Sprehe Ratina Z 0-31,99, 3. Nieberg (Dui) Esprit FRH 0-32,10, 4. Kirchhoff (Dui) Gelha's Hoek's Ginus 0-33,38, 5. Billington (GBr) Virtual Village It's Otto 0-34,74, 6. Tops (Ned) So- nora la Silla 0-39,29, 7. Van der Vleuten (Ned) Vink Diejasper T 3- 41,85, 8. Raymakers (Ned) Jewel's Emerald 4-30,69, 9. Simon (Oos) WK-kwalificatie, Aziatische zone, eerste ronde, groep 3. BAHREIN - JORDANIË 1-0 (1-0). 28. Al-Dossari 1-0. Stand: 1. Verenigde Arabische Emiraten 2-4 (2-1), 2. Bahrein 2-3 (2-2), 3. Jordanië 2-1 (0-1). Schotland, halve finale FA Cup: Kilmarnock - Dundee United 0-0. WIELRENNEN Wellington. Wereldbeker moun tainbike, tweede wedstrijd. Mannen: 1. Evans (Aus) 2.24.16, l Dupouey (Fra) 1.36, 3. Chiotu (Fra) 2.18, 4. Dubau (Fra) 3.05,5. Moklay (Can) 3.35, 6. Clom (Ita) 5 39 Stand WB: 1. Evans 175 punten, 2. Chiotti 174, 3. Bramati (Ita) 165. ZAALHANDBAL Mannen, eredivisie, play-offs: Sit- tardia - V en L 21-20. Van onze verslaggever Breda - NAC heeft gisteren Vi- tesse-speler Erwin van de Looi een aanbieding gedaan. De voorstopper krijgt twee weken de tijd om zich hierover te beraden. De 25-jarige Van de Looi, voor malig Jong Oranje-speler, is aan het einde van dit seizoen trans fervrij. Vandaag heeft de leiding van de Bredase eredivisionist te vens een gesprek met Dick van Burik, ex-NAC, momenteel onder contract (tot 2000) bij FC Utrecht. Mochten zijn eisen haal baar zijn, dan wil NAC met hem opnieuw in zee gaan. Ook rechts achter Maarten Atmodikoro krijgt veertien dagen de tijd om zich te buigen over het nieuwe voorstel van zijn club. Voorts leg de NAC twee Braziliaanse jeugs- pelers voor meerdere jaren vast, de zeer talentvolle Sergio en de pas sinds enkele maanden in het Bredase internaat verblijvende Christiano Nieuwegein (anp) - I°r's vf Soerland maakt deel uit van nationale badmintonselectie, van 19 mei tot 1 juni deelneemt aan de wereldtitelstrijd in ua gow. M Van Soerland, speler van Oosterhoutse BCO, maakte vo ge maand zijn rentree op «e strijdniveau, nadat hijin dece ber wegens een gepc..»- blindedarm twee operaties iw moeten ondergaan. De WK-selectie van Martijn van Dooremalen verder geen echte verrassing De Europese jeugdkamp»® Dikcy Palyama en Judrth »e lendijks komen alleen uit individuele toernooi, dat op mei begint. j, Voor de landenwedstrijd zip het enkelspel Jeroen van Joris van Soerland, Chris Brenda Beenhakker, MoM Hoogland en Carolien Glenn beschikbaar. gelijkspel (2-2) bij het eveneens hoog gerangschikte Prinsenbeek. De Goes-vrouwen verloren met 1-4 van Gilze-Rijen. MANNEN TWEEDE KLASSE C BOXMEER-KAPIDE 7-3 - Sinds enkele vaste krachten om ver schillende redenen, zoals blessu res en werkzaamheden, zijn weg gevallen draait het beduidend minder bij Rapide. Tegen Box meer speelde het team door enke le arbitrale blunders meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstan der. De ergernis over de leiding er voor dat Rapide na een 2-2-ruststand in de slotfase com pleet het hoofd verloor en naar kansloze nederlaag werd ge- Door Jelle Inghels kwam op voorsprong, miste bij de stand 1-1 een strafbal via Jan- ko Klaeijsen en werkte kort voor pauze een 2-1-achterstand weg via een strafcorner van Je roen Fassaert. Pas in de slotfase een uitzichtloze 7-2-achter- stand scoorde Mare Mallens 7-3. DERDE KLASSE E OLYMPIA-HILVARENBEEK 4- 1 - Olympia begon met stuwende «acht Maarten de Heus in de ge lederen geconcentreerd aan dit duel en dat resulteerde al snel in enkele goede kansen. De score werd in de dertiende minuut opengebroken door Maarten de Heus na een combinatie met Ro bert Smet. Op slag van rust zorg de Wico de Boer voor 2-0 en toen ruim halverwege de tweede helft ueuis Nijsten uit een voorzet van hert-Jan Dieleman 3-0 scoorde wus de strijd beslist. Uit de re mind van een strafcorner werd et nog wel 3-1maar Maarten de eus verruimde in de laatste mi- treffede mar®e °Pnieuw tot drie VROUWEN a, derde klasse e «lympia.hoekse WAARD 5- Hoekse Waard kwam met ung zelfvertrouwen binnen de inen en was daardoor al op orhand een geklopte ploeg te- b een s°epel draaiend Olympia. v j no8 aan uitstekend werk ,e Hoekse Waard-doelvrouw iW dat de score beperkt in 'ot Bij de pauze was het v„j- 00r treffers van Maartje Sini rnS 611 ,^usan Coers. Na rust lien Paa vrolijk verder en doeln "ISnel u*t naar 4-0 Hoor Kuii«nten van opnieuw Maartje deSa S' de slotfase worstel- PRl\SrvRDE KLASSE D ïen lo. APIDE 2-2 - dat tnei^ resultaat van Rapide, PrinaoAk eiï^e^e invalsters tegen Omdat a aan moest Heden, ontbrak l eePster °P het appèl rev ,?am veldspeelster Aud- ®aar n j 01 Ptaats onder de lat, een bal °P haar Marie.p gekregen moest fsnsen vlre d'Aubioul haar ver- PtirwJ ef /el en hard spelend "htRan,? hon niet voorkomen 1 kwan^ na tien minuten op 0- fun.Rnrt r Josephine Truij- toen het n 'ï3 rust werd het 1-1 en 0aar uit )ferd za§ het er zelfs Rapide het onderspit

de Stem | 1997 | | pagina 8