E N T E Een stoere broek Koningin in het zonnetje Oude meisjesschool Allemaal leugens Slim bordje (IdDCOlD !['l: 330020 '^483 HÉ JA, DAT KEN I zoek naaf ike baant I HIJ vindt zichzelf al heel wat. If» stoere jongen van 11 I Lagt stoere kleren en daarom I Jioest hij per se een legerbroek Ijjebben want daar lopen zijn I vriendjes ook in. Het wereldschokkend Lindberg-drama 3 STEM ZEELAND C5 len m/v I Na het gezeur dagenlang te I hebben aangehoord, zwichtte I z'n moeder uiteindelijk voor de I note wens van haar zoon. I Ze kocht een echte legerbroek, I eentje met heel veel zakken. I Maar hijzelf vond z'n nieuwe 'look' nog niet compleet. Een I ander kapsel hoorde er volgens tem ook bij en om een ander model te krijgen, was het aan- I brengen van haargel een mini- x 1 mensen ulder verstand gebruiken eeh! R.K.-KERKDIENSTEN P.C.-KERKDIENSTEN u I I I ZATERDAG 12 APRIL 1997 posendaal. i inboeken van financiële Ijfsadministratie. bj/juni van dit jaar examen keur. I: Start Roosendaal, Vel. (0165)55 70 47. [oosendaal zoeken wij een luffeur. i broeken in de wasserij en bij hauffeur de was rondbrengen Vest-Brabant. p: Start Roosendaal, Bas van kers, tel. (0165) 55 70 47. romotieteam voedingsindustrie zoeken wij I behulp van foldermateriaal Iden gaan onderzoeken, lijkheid, betrouwbaarheid, |ijs B. ne functie voor 3 maanden. e: Start St. Willebrord, EgEnnEBan Roosendaal, tel. (0165) 55 70 47; ft. Willebrord, tel. (0165) 38 5913 ïn voor gemotiveerd personeel. fan bij bureau Personeel, ector Middelen worden hoofdzaak worden belast met Ian in principe alle gemeente- Inde-zaakbelastingen, afval- de Wet waardering onroe- kekken van inlichtingen op hei bstingen; Ide gemeentelijke belastingen een; lijtschelding en bezwaar- §n; de werkzaamheden. Ihavo, vwo (met in ieder geval |schappen en recht c.q. i recht) danwel de meao- dische afstudeerrichting; Isering en dan met name de 1 PlanPerfect; nber 1997 de 2-jarige (1 dag leraar lagere overheden lursacademie; vaardigheden; i onder tijdsdruk. jp ervaring zal inpassing ge- ninimum f 2.330,-, maximum brsonen beneden de leeftijd van het halo-diploma behoort k-niveau 6 (maximaal bruto per Ider voon/vaarden naar niveau uto per maand f 4.387,-). Ijke dienst. Bij gebleken anoeming in vaste dienst ebruikelijke rechtspositie- erktijden, zijn van toepassing. icht om te voldoen aan de riers. Belanghebbenden, daarom nadrukkelijk verzocht id hebben zij de voorkeur. nhoud bij het sectorhoofd bij bureauhoofd Personeel, R.A.M. Jongeneelen, ties: icitatiebrief met een lijst van nlijke gegevens binnen jen na het verschijnen van on zenden aan burgemeester houders van Rucphen, is 9, 4715 ZG Rucphen. .cquisitie naar aanleiding van idvertentie wordt niet op pt'Js d. losendaal zoeken wij een Iken als elektricien op lleiding. I Start Roosendaal, tel. (0165) 55 70 47. posendaal. jplegen van tekeningen van lallaties. Inde/Civiele techniek, ervaring r Start Roosendaal, 65) 55 70 47. I male vereiste. I Van z'n zakgeld kocht de jon- j «en dan ook een grote pot gel. Eenmaal thuisgekomen smeer de en kneedde hij het wel erg vloeibare spul door z'n haar dos. Zijn haar zwiepte alle kanten op maar kwam alles be halve in model. Eigenlijk was er niks mee te beginnen. Hij snapte er hele maal niks van, z'n haar werd niet eens stijf van de gel en hij had er toch een flinke klont in gesmeerd. Hij besloot om nog maar eens de gebruiksaanwij zing op de pot te lezen want helemaal overtuigd van de kwaliteit was hij niet meer. En zijn twijfel was terecht want de slimmerik had geen haargel maar 'gezichtsgel' ge kocht, demake-up dus om het gezicht van make-up te reini gen. Ach ja, hij had in ieder ge val een stoere broek. DIT jaar exact 39 jaar gele den vertrok ze uit Koewacht. Ver weg van haar dorp, naar Australië. Ze woont daar in Ourimbah, maar haar ge boorteplaats is ze nooit ver geten. Een paar weken geleden kreeg ze onverwachts bezoek van Lucy en Jan Musters uit Terneuzen. Die brachten een pakketje van de familie Jonkheijm. Met daarin onder meer De Stem van 5 februari. „En wat was dat een verrassing voor mij," schrijft deze week van uit Australië Jet Wagenaer- Buijs, „Ik zag daarin een foto met nog een gedeelte van de meisjesschool op de Koe wacht. Nou zeg, dat bracht veel herinnering voor mij op." Ze vertelt dat ze haar school rapport koestert als een kost baar bezit. De namen van haar onderwijzeressen weet ze ook nog: Soeur Jozefta bij voorbeeld ('die heeft jaren op de Koewacht gestaan'), en Soeur Superieur, Soeur Er- nesta, juffrouw C. Swarteié, juffrouw A. Blommaert van Steen, juf Waelput van Zuid- dorpe. Het is een half-mensenleven geleden. Maar: „Die foto heeft veel waarde voor mij. Mijn geboorteplaats zal ik nooit vergeten." De afstand tussen Koewacht en Australië bedraagt een halve wereld. Ver af, maar toch; soms dichtbij. Want je 'roots', je wortels, die vergeet je nooit. Ook al word je hon derd. (PO) Zeeland Rond verschijnt el ke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem, Bijdragen deze week van Cees Maas, Peter Oggel, Jeanette Vergouwen en Wim Kooijman. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzen dingen, en niet op rijm. Voor tips op- en of aanmer kingen belt u: 0115- 645769. U kunt ook schrij ven naar: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Voor wie het nog niet wist, sinds kort hangt onze koningin in het zonnetje. In de gang van het kantongerecht in Terneuzen om pre cies te zijn. Deze beeltenis is voor iedereen te zien omdat de gang grenst aan het metershoge raam van het stadskantoor. Door sommige Terneuzenaars werd deze week een relatie gelegd tussen het portret en de enorme hitte in de gang waar het kwik re gelmatig oploopt tot zo'n vijftig graden. De koningin zou gebukt gaan onder deze hitte. Volgens een medewerker van het kantongerecht heeft het portret niets met de tropische temperaturen te maken. „We hadden gewoon drie portretten over. Deze week hangt onze koningin aan de muur. Over een paar weken wellicht prinses Juliana. Hebben de mensen ook iets te zien. En tijdens Koninginnedag hangen ze er alle twee.foto camile schelstraete 7- r S-m. 'ZEELAND, het Florida van Nederland', kopte deze krant onlangs. De provincieverslag gever die dit bericht schreef is een bijzonder slimme man; hij heeft geleerd dat koppen be langrijker zijn dan het bericht zelf. Het is namelijk de kop die aan zet tot lezen. Bij lezers die zich beperken tot 'koppen snellen' is de kans dan ook groot dat er een verkeerde beeldvorming ontstaat. De kop hoeft de lading immers niet altijd te dekken. Uitblin kers hierin zijn de roddelbla- jfSjf I 1— a O V O Door Marjon Sarneel bewaakt ogenblik gebeurd zijn, toen de hoofdredacteur bar stende koppijn had of zo. Maar den; zélfs Winnie -Sorgdrajger nu ik hetw^et, van die acht mi- schijnt er brood iri te zien om nutéri, ga'ik bok andere koppen 'Op zoek naar een leuk huis, er eentje gezien maar maar niet kunnen besluiten tot de aankoopEen huis is tenslotte geen pak suiker, vind je. En dagen loopje erover te dubben. Maar dan, ein delijk besluit je de knoop door te hakken en je gaat nog eenmaal kijken naar het object van je dromen. En dan zie je dit: Te Laat. Dan kun je de haren wel uit je besluitenloze kop trekken. Het bordje is een vondst van een slimme makelaar in Zuid-Beveland. Slim, omdat je de volgende keer wel sneller zult beslissen en ook slim omdat die makelaar met die tekst laat zien dat zijn objecten in een redelijk snel tempo worden verhandeld. Het is een heel slim bordje.(CM) FOTO wfa/frank viergever een column té gaan schrijvën in een blad zonder allure. Als dat bericht tenminste waar is! Vo rige week las ik de schrikba rende uitkomst van een onder zoek: de Nederlander liegt ge middeld elke acht minuten. Ik was behoorlijk van slag door dat bericht en vroeg mezelf af wie ik nu nog kon vertrouwen? Later op de dag zocht ik de krant opnieuw op, om me ervan te vergewissen dat het niet over jokken ging. U kent dat wel, dat leugentje om bestwil; je zit 's avonds uit geput op de bank na een dag hard werken en zegt tegen je dochter als de telefoon gaat dat je er niet bent voor het gezeur van tante Miep. Of je verzekert je beste vriendin dat je haar nieuwe behang schitterend vindt, terwijl het pijn doet aan je ogen. Zoiets onschuldigs mag. Dat wordt zelfs gezien als voorkomendheid naar de me demens. Maar liegen, echt kei hard liegen, dat is wat anders. Natuurlijk is het stom om de uitkomst van dat onderzoek over liegen in de krant te zet ten. Het zal ongetwijfeld in een on- in twijfel/trekken. 'Kijkt U even met mij mee; 'De bevolking mag niet groeien', daar geloof ik dus geen fluit van. 'Politie rolt hennepkwekerij in Hulst op', zal wel in scène gezet zijn. 'Vrouw pakt poppenbuggy af van peuter', laat me niet la chen! 'Voor 2500 gulden was goed van de lijn gestolen', ja dag. Ik vraag me af wie die creatieve koppen allemaal bij elkaar liegt. 'Boerconcours in Terneuzense jongerensoos', dat verzin je toch niet! Nee, met de geloofwaardigheid van de krant is het wei gedaan. Terug naar het 'Zeeland, het Florida van Nederland'. Dat is natuurlijk klinkklare nonsens want ik zie hier niet meer Rolls Royces en Daimlers rondtoeren dan elders in Nederland. Het echte Florida zit vol oude, maar vooral rijke stinkerds. Zeeland herbergt dan mis schien wel een aantal senioren, maar die zitten van hun pen sioentje over de Schelde te tu ren. Jammer van Uw tijd als U deze aflevering van Hoogtij gelezen heeft, want het waren natuur lijk allemaal leugens. Zoals al tijd. -Tree, geef gij ouwen ees daor 's over toe agge wil ofkeun,zeeje ze bij de krant in de passant douwde'z'n n 'n elen dot mee ammel papieren in mijn and. "wiel van mensen uit Ontenisse; die èn onlangs 'n briefken van de gemeente g'ad Eudaorwaoren ze nie zo eel blai mee! Daor gaon d'r vast eelveel op t'oorlogspad. "«or is de gemeente nog nie klaor mee, da d'enk wel in de gaoten en deenkeluk terecht. »®)i uisschrijft'r enen, „is 70 jaar oud en t'stao d'alleens nie aon de wegt. din't turp, wa d'achteraf; t'out is zo kaol as e luis ent voegwerk is rotslecht n ls maor 'n kokkerolleken van niks. Ik zijn emaol genen moeluken mens, maor echt, «P vijf jaor tijds ist nou enees dubbel zoveel wjèrd of t'schil nie veel. gevoel wel al aonkommen: a bots mijnen aonslag kom, dan betaol'k mijn eigen scheel!" 1 ost ammel schrijve z'tzelde: dat potsjen voor die sportgal, spreekta maor aon. oester zo'n kot glad nie nodug! 1st zoveel moeite om affetoe 's naor Ulst te gaon j00'0 keu tezen: Da zijn bots ammel stemmen voor Fons, voor t'Algemeen Belang, 4 de mensen deenken dattie partai voor ulder de kastajjes wel uit 't vier lang. Du-'^n vefte^l da te krant: Zeker vieronderd man ett'r gebeld! Geloofd't gij? vullen d'r allicht wel wat gewist zijn, maor vieronderd is nogal veel volges mij. "«i de mensen op ulder achterste poten staon daor kank inkommen; wa'k evegoed nie snap, «ftfc"1 Ze^an nie deur en dan ze de verkeerden bellen, want ik deenk nie dank e gegeim verklap Wao^0nS Wemakkeluk lullen 'et da't'ammel nergest op trekt, y draog geen verantwoordelukeid zieje, dus t'è maor net zoveel effekt Di^anne ®aon staon Toepen da't'anders moet. Da d'aol ook niks uit. AlaJneHSen' deenkt nog 's eel goed naor - g'è't'n tijd nog - voor agge besluit: Dun em ^e^an9 z(d ons wel uitte prutsen elpen want oe ist over e jaor? z,]n die ogere tarieven vastgesteld en dan ist makkeluk om te zeggen: Jaomaor, free van de ec/teofr&iA niemer doen. Dan m a n'e' maor nou ist vastgeleed, wij keumen nou ook niks aon nlder zeel dan trekte terecht 'n wezen as ne gescheurde schoen. Dnter! t.mee at die brieveschrijvers seens diete krant laote weten: lsse '°°P op zijn leste benen en laot ons die sportgal in ieder geval vergeten! WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopneming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St, Jansteen - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 9 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 10.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 9.30 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zat. 19.00 u. Verrezen Christus: zon. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zond. 9.30 u. HERVORMDE KERKDIENSTEN zondag Aardenburg: geen bericht ontvangen Axel: 10 u ds. Van de Hoek Biervliet: 9.30 u ds. J. van de Schee Breskens: geen bericht ontvangen Cadzand: 9.30 u de heer Peterse Groede: dienst te Schoonddijke Hoek: 10 u ds A. van der Maas Hontenisse: 9.30 u ds W. ten Kate Hoofdplaat: dienst té Biervliet Hulst: 11 u pastor M. Rouw Nieuwvliet: 10 u de heer D. van Bauwhede Oostburg: 10 u ds R. de Meij Mecci- ma Retranchement: geen dienst Schoondijke: 10 u ds. F. van der Sar St. Anna ter Muiden: 11 u de heer Peterse Sas van Gent: 10 u de heer C. Occhies Sluis: geen dienst Terneuzen: Grote kerk: 10 u de heer J. Ende; Goede Herderkerk: 10 u en 19 u ds C. van Alderwegen; Opstan- dingskerk: 10 u ds M. Heijting; Zie kenhuis De Honte: 17.45 u ds. H. Stap; Verpleeghuis Ter Schorre: 10.30 u ds. C Hoogendoorn Waterlandkerkje: dienst te Schoon dijke IJzendijke: dienst te Biervliet Zaamslag 10 u ds J. Reinders GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, 17 u. ds. A. de Haan.R. van Elderen. Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.45 u. ds. A. Klap. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan (HA) GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 em 15 u. ds. J. Burger. Hoek: 9.30 en 15. u. ds. A. Souman. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.45 u. DS. A.Geelhoed, 15 u. ds. P. Storm. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag; 09.45 en 15.15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u. dhr. C. Goudswaard. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. dhr. W. Kruidenier. Retranchement: 10 u. ds. G. van de Wetering (HA) Nieuwvliet: 10.30 u. dhr. W. Kruide nier. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 11 u. zie Vlissingen. Goes: 11 u. zie Vlissingen. Middelburg: 11 u. zie Vlissingen. Vlissingen: 11 u. ds.T. Postma, Zeeuwse Binnendag. S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (St.-Baafskerk), 10.30 u. ds. H. Valk. Oostburg: (gereformeerde kerk), 10 u. ds. J. Riesebos (HA). Oostburg: (hervormde kerk), 10 u. ds. R. de Meij Mecima. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink. CHRISTENGEMEENTE DE HOEK STEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. geen opgave ontvangen. Aflevering 506 'BÜ DE BEKENDE uitgever van liedbladen, F. Rombouts uit Roos endaal, verscheen op 18 mei 1932 een utivoerig lied over de ontvoering van Charles August Lindberg, geboren 22 juni 1930, zoontje van de bekende oceaanvlieger Charles Lindberg. Dit lied is overal veel ge zongen. Het zoo wreed ontvoerde kindje der ouders Lindberg, is na meer dan 2 maanden zoek thans dood nabij hunne woning gevonden, Wijze, als ik naar je blinde oogen kijk Vol afschuw ziet het menschdom op deez aarde, Naar 't gruwelijk feit wat thans weer is geschied. Hoe men een kindje van groote ouderwaarde, Geheimvol stil daarmede henen vliedt, Men liet in 't bedje van de lieve kleine, Een briefje na, 't kind wordt door ons bewaard. Maar wilt ge ons 50.000 dollar geven, Dan komt het weer terug naar eigen haard. Vol van ontzetting kwam 't echtpaar dit te hooren, Hun schat, hun lieveling zoo wreed ontvoerd. Ach waaarom was hun zoontje toch geboren, Zoo weende zij van droefheid diep ontroerd, Hij 'Lindbergh' d'Amerikaansche grootheid, Zijn brave vrouw die steeds hem ter zijde stond, Zij beiden zijn door zulke lage daden, Verpletterd ja vastgenageld aan den grond. Men seint in 't rond, radio en vliegmachienen, Auto's en alle soorten snelverkeer, Doortrekken snel d'Amerikaansche Staten Ja ieder stelt voor Lindbergh zich te weer. Ook hij zelf de onverschrokken vlieger, Zocht dag en nacht naar zijn verloren schat. Ook naar de wreed en lagen bedrieger, Terwijl zijn vrouw bijna krankzinnig zat. Daar komt hen nog een tweede brief te nader, Der vagebonden met een bedreiging daar, 'Houd op met heel uw politieeskader, Of wij worden op nu nog moordenaar. Zoo beleefd die man daar droeve dagen, Terwijl zijn vrouw van droevigheid schier verteerd. Welk Ouderpaar moet zichzelfs afvragen, Met welk een spanning dan toch uw hart verkeert. Daar is de losprijs 50.000 dollar, In bankpapier de boeven voorgelegd. Hun nummers had men duidelijk opgeschreven, 't Was goed gedaan, mara had het nooit gezegd. Want zie zij wagen nu daar in hun leven, En eischte goud, anders moet 't kindje dood, En zelfs 100.000 moet je nu geven, En eischte dfus de geldsom eens zoo groot. Zoo leefde daar die zwaar beproefde menschen, Over het leed hun lieveling aangedaan, En heel de wereld doet met hen mee wenschen, Deze wreedaards in boeien te zien slaan, Ja zelfs de zwarten boeven onderwereld, Is vol van walg- zoo'n daad is veel te laf, En gaan op zoek, of onder hun cornuiten, Zich soms daaronder niet een lid begaf. Daar komt opeens de ontzettende tijding, Het kind terecht maar... dood bijna vergaan, En toch in d'uiterste hoeken der aarde, Blijft ieder mensch vol van verafschuw staan. Die beulen toch zij eischten immers geld maar, Terwijl het kind reeds dagen dood neer lag, En men zocht thans al twee volle maanden, Naar den schuilhoek van zulk een menschenslag. Pegam.

de Stem | 1997 | | pagina 29