DE STEM P E O IU E E I van apothekersassistente Z0'n technicus Op verv grote HBO'ER OF ACADEMICUS ~*n ik zyn! Vedio vaessen Banen op de weg arbeidsbureau VACATURES HBO-assistent chemisch lab m/v ARCHITECT I ONTWERPER <w Uw functie Uw profiel Uw reactie informatie Wipcarchauffeur autotransport m/v Tankcontainerchauffeur m/v Trailerchauffeur bouwmaterialen m/v Opróepchauffeur voor op een combinatie m/v Bent u de topverkoper die vanaf nu voor eigen rekening wil gaan werken? Wij zoeken dus die... J Ambieert u als een toekomst in het bedrijfsleven en sluit uw opleiding en/of werkervaring daar niet direct op aan? Stichting "De Volckaert The flexible workforce DE STEM ZATERDAG 12 APRIL 1997 VanderHave is een vooraanstaande onderneming in zaaizaden. Tot haar kernactiviteiten behoren de veredeling, productie, verwerking en verkoop van plantaardig uitgangsmateriaal voor de akkerbouw-, veehouderij- en recreatiesector. Nieuwe variëteiten, hogere opbrengsten van goede kwaliteit en minder milieubelastende teeltmethoden vormen de leidraad in geavanceerde researchprogramma's. VanderHave maakt deel uit van de internationaal toonaangevende zaaizaadgroep Advanta. Deze holding, een gezamenlijke dochteronderneming van Cosun U.A. en Zeneca Ltd., heeft 2.500 medewerkers en tientallen werkmaatschappijen in Europa, Noord en Zuid-Amerika, Azië en Australië. Jaarlijks verkoopt zij voor 750 miljoen gulden aan landbouwzaaizaden en groentenzaden. Zowel het VanderHave- als Advanta-hoofdkantoor bevinden zich in het Nederlandse Kapelle (Zld.). Vanuit Rilland (Zld.) coördineert VanderHave de kweekactiviteiten voor de diverse landbouwgewassen. Binnen de muren van dit moderne veredelings- centrum werken 135 mensen. Het Servicelaboratorium vormt een belangrijke schakel in het veredelingsonderzoek. Voor deze afdeling zijn wij voorlopig voor de periode van 2 jaar op zoek naar een In deze functie bent u verantwoordelijk voor de infraroodanalyse (NIRS) en spectrofotometrie, alsmede voor een aantal chemische bepalingen. Tech nieken die ons in staat stellen een betrouwbare uitspraak te doen over de kwaliteit van potentiële rassen. Behalve voor de praktische uitvoering, draagt u ook zorg voor het optimaliseren van de analysemethoden en het eventueel introduceren van nieuwe technieken. Het gaat om een functie waarin u de supervisie heeft over een aantal medewerkers. Voor deze interessante functie zijn wij op zoek naar iemand met een chemisch-analytische opleiding op HBO-niveau. Ervaring met chemische en spectroscopische (bijvoorbeeld NIRS) analysemethoden is noodzakelijk evenals bekendheid met de statistische verwerking van de resultaten. U bent accuraat en kunt goed in teamverband werken. Uw communicatieve kwalitei ten zijn van een dusdanig niveau dat u zowel binnen het laboratoriumteam als naar de opdrachtgevers toe (gewasafdelingen) optimaal kunt functioneren. Enige kennis van biochemische technieken als electroforese en PCR is gewenst. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken richten aan D.J. van der Have B.V., afdeling Personeelszaken, postbus 1, 4420 AA Kapelle. Voor nadere inlichtingen omtrent de functie kunt u terecht bij de heer W. de Graauw (hoofd Biochemisch labora torium) of de heer M. Vogelzang (hoofd Servicelaboratorium). Ze zijn bereik baar op ons kweekbedrijf in Rilland via telefoonnummer 0113-552151 De Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegvervoer verzorgt werk en scholing voor chauffeurs in het Beroepsgoederenvervoer Het werk kan zowel op uitzendbasis als in vaste dienst via de GPdW bij verschillende opdrachtgevers worden verricht. Voor een transportbedrijf in Oosterhout zijn wij op zoek naar een ervaren wipcarchauffeur voor het transport van auto's. Het gaat hier om nationaal werk. Wij zoeken voor deze functie iemand die dit werk eerder gedaan heeft of bereid is om dit te leren. Uiteraard dient u in het bezit te zijn van een CE rijbewijs en een chauffeursdiploma. Informatie bij Monique van Westing, Tel. (076) 520 29 36, Breda, Kloosterplein 7. Voor een bedrijf in Moerdijk vragen wij voor de periode van mei tot en met september een ervaren tankcontainer chauffeur. Dit transportbedrijf kan u zowel nationaal als inter nationaal werk bieden. U dient in het bezit te zijn van een CE rijbewijs, een chauffeursdiploma en een geldig ADR certificaat. Informatie bij Monique van Westing, Tel. (076) 520 29 36, Breda, Kloosterplein 7. Heeft u ervaring op een trailer en heeft u eerder gewerkt met een kooiaap? Wellicht dat wij dan een interessante vacature voor u hebben in Raamsdonkveer. Het gaat hier om nationaal distributie werk voor zeer lange tijd. Informatie bij Anoesjka de Jonge, Tel. (076) 520 29 36, Breda, Kloosterplein 7. Heeft u er geen problemen mee 's nachts te werken en bent u op afroepbasis beschikbaar? Dan kan een transportbedrijf in Prinsenbeek u pendelwerk bieden naar Duitsland. U dient ervaring te hebben op een conventionele combinatie en dient flexibel ingesteld te zijn. Informatie bij Anoesjka de Jonge, Tel. (076) 520 29 36, Breda, Kloosterplein 7. Horn Elektro is een onderdeel van de Horn Groep en exploiteert in Nederland en België een zeventigtal uitdagende elektro- winkels. Op ca. zeshonderdvijftig m2 presenteren wij huishoudelijke en elektro- apparaten aan de consument. Of het nu gaat over wasautomaten, kqelkasten, vriezers, kleurentelevisies, videorecorders, hifi- apparatuur of computers, de consument heeft een ruime keuze en in vele gevallen kiest hij voor Horn Elektro. Wilt u nu uw eigen elektroapparaten gaan verkopen? Horn Elektro wil in Nederland verder expanderen en gaat een groot aantal nieuwe winkels openen. Volgens een slim concept waarbij routing en lay-out de kwaliteit en prijs van onze elektroapparaten optimaal aan de consument worden gepresenteerd. Tevens zullen wij naast eigen vestigingen ook een aantal ondernemers de mogelijkheid bieden om verder onder de vlag van Hom middels franchise hun eigen winkel te exploiteren. weten dat ze goed zijn voor zichzelf willen werken en niet voor een ander de sleutel van hun eigen zaak in hun zak willen hebben weten dat franchise zelfstandigheid betekent en toch verzekerd zijn van advies en begeleiding een partner hebben die er voor de volle 100% achter staat Bel, fax of s< een uitgebreid infopakket over Hom Elektro en de mogelijkheden om als topondernemer eindelijk die droom in vervulling te laten gaan om een eigen zaak te beginnen. Horn Elektro t.a.v. de heer A.A.M. Thomeer, Loperweg 8,6101AE Echt. Tel. 0475-47 88 88 - Fax 0475-48 55 08 Het midden- en kleinbedrijf heeft behoefte aan breed inzetbare werknemers die projecten kunnen begeleiden, die commercieel inzicht hebben en/of het management kunnen ondersteunen. Startbaan Neem dan deel aan het zevende Werk-Leerbedrijf van Startbaan Tilburg. Dit project is een samenwerking met Arbeidsvoorziening Midden- en West-Brabant en Noordoost-Brabant en duurt maximaal een jaar. Wat bieden wij u de eerste zes maanden: Werkervaring opdoen U bent werkzaam in het Werk-Leerbedrijf Startbaan waar u in verschillende functies wordt geconfronteerd met de dagelijkse problematiek van de onderneming. Managementtraining on the job Tijdens uw werkervaring wordt u getraind in praktische managementvaardigheden die u inzicht geven in alle specialisaties binnen een onderneming. Individuele loopbaanbegeleiding Veel aandacht is er voor u zelf: wie ben ik, wat kan ik, wat wil ik en waar liggen voor mij de mogelijkheden op de arbeidsmarkt en hoe presenteer ik mij? Vragen die beantwoord worden gedurende trainingen, onderzoek en zelfwerkzaamheid. De laatste zes maanden bekwaamt u zich verder op de door uzelf gekozen praktijkervaringsplaats in een bedrijf. Uiteraard wordt u begeleid vanuit Startbaan. Onze ervaring is dat tenminste 70% van de deelnemers na het jaar een baan op niveau heeft. Wij zoeken 20 deelnemers die: een toekomst in het midden- en kleinbedrijf willen; beschikken over een afgeronde HBO- of academische opleiding; fulltime beschikbaar zijn; langer dan 6 maanden werkzoekend en ingeschreven bij het Arbeidsbureau; scholingskandidaat volgens het Arbeidsbureau; gemotiveerd en bereid om eigen toekomst aan te pakken. Als u belangstelling heeft voor het Werk-Leerbedrijf Startbaan Tilburg, dan kunt u zich aanmelden bij Ingrid Jaburg, Startbaan: tel. 013-5446332/5432896/5446957 tussen 9.30 en 13.00 uur. Verdere informatie wordt u verstrekt op de voorlichtingsbijeenkomst op maandag 21 april 1997 bij Startbaan, Galjoenstraat 5b, 5017 CL TILBURG. /!Jk Verpleegtehuis, Verzorgingstehuis, Reaktiveringscentrum yQ Stichting de Volckaert te Dongen is een combinatie-instituut van een verpleeghuis van 120 bedden, een verzorgingstehuis van 120 plaatsen, een dagbehandeling en dagverzorging. Tevens beheert de Stichting een verpleeghuisdependance van 60 p.g.-bedden in Oosterhout. Op korte termijn zal een vacature ontstaan voor de junctie van PUU.,- - Tot de werkzaamheden behoren het verrichten van venapuncües voor het verzamelen van bloed monsters, het nakijken van urine- sedimenten en het uitzetten van B.S.E. en het verzorgen van de laboratorium-administratie. - Het bestellen en uitzetten van medicijnen in de centrale apotheek. - Het bestellen en uitzetten van verpleegkundige materialen. Gevraagd wordt een laborante en/of apothekersassistente. Voor eventuele aanvullende scholing m.b.t. de laboratoriumwerkzaamheden kan worden gezorgd. Voor deze functie is een vereiste het zelfstandig en accuraat kunnen werken. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO.- Ziekenhuiswezen. Kandidaten worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitatie binnen 14 dagen te richten aan de geneesheer-directeur van Stichting de Volckaert, Middellaan 2,5102 DA Dongen. Zoekt u ook een baan waarin een beroep wordt gedaan op uw technische kennis en ervaring? Een funcöe die zowel inhoudelijk als op het gebied van salaris, arbeidsvoorwaarden en perspec tieven zeker aan uw verwachtingen voldoet? Kies dan voor een carrière op projectbasis bij Draft! Voor diverse opdrachtgevers is Draft op korte termijn op zoek naar: SLC-iSngLaeer Voor één van onze opdrachtgevers in de regio Eindhoven/'s-Hertogenbosch gaat u PLC-besturin- gen (W.O. Siemens «1 Alien Bradley) programmeren en in bedrijf stellen ten aanzien van industrië le installaties, U heeft een «TS-ZHTS-Elektrotechniek opleiding en ervaring met het programmeren van PLC-besturingen. Projektduur: minimaal een half jaar; bij gebleken geschiktheid behoort een vast dienstverband tot de mogelijkheden. Voor meer informatie: Richard Termaat. Cad-Tekanaar/CoDJBtructeur Elektronica Voor een etektronica-concem in de regio Eindhoven gaat u middels een Cad-systeem elektro- mechantscfie componenten tekenen en construeren. Het specificeren en documenteren van deze componenten speelt daarbij een belangrijke rol. U heeft en MTS-/HTS-£tektronica opleiding en ervaring met «en Cad-applicaHe. Affiniteit met de mechanica is een pre. Projektduur: minimaal jaar. Vbor meer informatie: Richard Termaat. .T»«W Medewerker IT VOor één van onze opdrachtgevers in de regio Eindhoven gaat u bestekken schrijven, materiaal trekken, welk voorbereiden en tekenen m.b.v. Auto-Cad 12/13. De uitvoering van het projekt na de voorbereidilffcn behoott eveneens tot uw werkzaamheden. Het betreft een doorgroeiiunctie voor een schoolverlater met een »TS-Werktuigbouwkunde/-lnstallatietechniek opleiding. Projektduur: minimaal een half jaar; bij gebleken geschiktheid behoort een vast dienstverband tot de mogelijk heden. Voor meer informatie: paniëiie de Groot. Vbor bovengenoemde fblKtteS Of andere vacatures in de vakgebieden Bouwkunde, Civiete: Techniek, Elektrotechniek, industriële Automatisering, Milieu en Werktuigbouwkunde kunt u con tact opnemen wet Draft Tilburg, Spoorlaan 404a, tel. 013-544 08 48. Of stuur uw CV naar: Postbus 845. 5000 AV, Tilburg, fax: 013-544 07 09. Draft is lid van de VNP en is aangesloten bij de vro. Elke dinsdagavond 4|n wij geopend tot 21.00 uur. Bei ODS Of kom langs voor een persoonlijk gesprek! Bezoek onze site op Internet met dagelijks nieuwe vacatures: https/tawvkdraft.nl E-mail: lnfo@tilburg.draft.nl iN 1» k-m Ui - Üi Taclmlach ProjakttmbuTMa Bouwkund» Civiele Techniek Bekteobechnlek Industriële Automatisering Milieu Werktmgboijprkunde Met 160 vestigingen voor uitzending, replacement, detachering en werving selectie biedt Vedior asb meer mogelijkheden voor werkgevers, werknemers en mensen die op zoek zijn naar werk. U kunt direct aan de slag in één van de volgende functies (M/V): Administratief Afgestudeerde MEAO'ers. Wij hebben regel matig werk voor afgestudeerde MEAO'ers in alle richtingen. Wilt u voor langere tijd aan het werk, schrijf u dan zo snel mogelijk in! HEAO'ers BE/BA. Voor meerdere relaties in Roosendaal zijn wij op zoek naar afgestudeerde HEAO'ers in de richting Bedrijfseconomie of Bedrijfsadministratie. Wilt u voor langere tijd aan de slag, dan hebben wij regelmatig werk voor u! Info: Roosendaal. Secretaresses. Voor diverse opdrachtgevers zijn wij regelmatig op zoek naar kandidaten, die zowel op fulltime als parttime basis voor langere of kor tere tijd beschikbaar zijn. Heeft u een afgeronde secretariële opleiding en/of een aantal jaren rele vante werkervaring, neem dan zo snel mogelijk contact met ons op! Info: Breda. Telefonistes/receptionistes. Wij zoeken erva ren, gemotiveerde en representatieve kandidaten, die voor ons tijdelijk en/of voor langere tijd aan de slag willen. Heeft u interesse, bel dan zo snel mogelijk voor meer informatie. Info: Breda. Boekhoudkundig medewerk(st)er. Voor diver se relaties zoeken wij regelmatig kandidaten, die een algemene boekhoudkundige achtergrond op MBO/HBO-niveau hebben. Bij voorkeur kandida ten die zelfstandig een loonadministratie kunnen voeren. Bent u geïnteresseerd, bel dan voor een afspraak! Info: Breda. Medewerker(st)ers geldhandelingen. Voor di verse banken zijn wij op zoek naar kandidaten die bankervaring hebben en dienstverlenend zijn ge steld. Bent u voor kortere of langere tijd, zowel op fulltime als op parttime basis beschikbaar, neem dan zo snel mogelijk contact met ons op. Info: Breda. Medewerk(st)er verzekeringen. Voor een rela tie in de omgeving van Roosendaal zoeken wij met spoed een kandidaat, die in het bezit is van het diploma Assurantie-B of afgestudeerd is aan ,,,jde,[i/lfA° in de gghjj rig, Bank- en Verzekerings wezen. Bent u geiintqrgsseerd, kom dan snel langs op onze vestiginglfjpffiggoQsendaal. Algemeen Productiemedewerk(st)er. Voor diverse relaties in Roosendaal zijn wij met grote spoed op zoek naar gemotiveerde kandidaten voor inpak- en montagewerkzaamheden. Het betreft vacatures voor kortere en langere tijd, zowel in dag- als ploegendienst. Heeft u interesse? Schrijf u dan nu in! Info: Roosendaal. Materieelverzorgers. Voor een relatie in Roos endaal zoeken wij met spoed fulltime, parttime en weekendmedewerkers voor het schoonmaken van treinen. Het betreft een 3-ploegendienst, voor lan gere tijd. Flexibiliteit is een pre. Info: Roosendaal. Verkoopmedewerk(st)ers. Wij zijn op zoek naar HBO studenten die op de koopavonden en de zaterdagen kunnen werken. U bent voor langere tijd beschikbaar, representatief, commercieel en communicatiefvaardig, stressbestendig en flexi bel. Bent u geïnteresseerd, bet dan voor een af spraak! Info: Breda. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Vedior asb, Nieuwe Markt 53c, Roosendaal. Telefoon: (0165) 545955. Ginnekenweg 80, Breda. Telefoon: (076) 5222777. Vaessen Algemeen Bouwbedrijf B. V. is reeds 65 jaar f- T). met succes actief en yjf landelijk bekend als ff ontwerper en bouwer j van utiliteits-projecten I j mi Zij richt zich specifiek ||j| op de markt yfy waarbinnen turn-key sport- en vrijetijds- accommodaties worden gerealiseerd. Vaessen maakt een gezonde groei door, dankzij haar specialistische kennis en ervaring. Ter versterking van haar ontwerp afdeling zoekt Vaessen kandidaten voor boven staande IËSTEM Waar ligt de toekomst v: plaatselijk heemk Vraag iets ove Maar „De overscha Dan moeten er wel beter. Een soort sneltram van ei over de grens heen. Wij h I Een goede verbinding, maar dan I met de zee, was op 26 mei 1547 de I reden waarom keizer Karei V toe stemming gaf tot aanleg van de Sasse Vaart een rechtstreekse I vaarweg tussen Gent en de Hont (Westerschelde). Daarvoor werd in de Joos Hamerlincxdijk een sluis (sas) gebouwd. Sas van Gent bestaat dit jaar precies 450 jaar en dat wordt bescheiden gevierd. De viering van de ingebruikname van de Sasse Vaart op 4 april 1563 ging met meer feestgedruis gepaard. Schipper Pieter Jacob- sen Zoetemelk verwierf zich een plaats in de geschiedenis door als eerste gebruik te maken van de sas van Gent en zo rechtstreeks van de zee naar Gent te varen. I De vreugde was van korte duur. De Tachtigjarige Oorlog (1568- 1648) gooide roet in het eten. „Die oorlog is in onze omgeving uitgevochten. Hier hebben de le gers voortdurend tegenover el- kaar gestaan. Over en weer is Sas I van Gent in Staatse of in Spaanse handen," zegt Eugène Sarneel. „In 1572 nemen de Watergeuzen Sas in en wordt de sluis verde digd door vier torens." Op een kaart in de Maquettezaal van cultureel centrum De Speije is een afbeelding van die situatie te zien. Dan in 1583 valt Sas van Gent in Spaanse handen. En bevelhebber Farnese begint onmiddellijk met het versterken van Sas van Gent. I De plaats had een belangrijke strategische betekenis. „De Spanjaarden zijn dus eigen lijk begonnen om Sas meer te be- veiligen," vervolgt Sarneel. De I militaire activiteiten trekken op hun beurt weer burgers aan die er werken als schepentrekkers, sjouwers, handlangers voor di verse diensten en niet te vergeten herbergiers. Rapenburg „Die mensen woonden buiten de muren van de directe verdediging van de sluis. Ze woonden op Ra penburg. Volgens mij een naai die afstamt van het Franse woori rapaille (mensen van laag allooi) Toch waren die mensen belang rijk en tijdens het Twaalfjarij Vaessen beschikt over een eigen ontwerp- en tekenkamer met in totaal 14 werknemers. U gaai mede op ontwerpgebied het gezicht bepalen van de onderneming. U onderhoudt in samenspraaK met de acquisitie de contacten met potentiële opdrachtgevers, u overlegt binnen en buiten de onderneming met uiteenlopende disciplines teneinde optimale ontwerp-oplossingen te genereren en u begeleidt na definitieve opdracn uw projekten langs de tekenkamer en de constructie-afdeling. Voorts adviseert u onze opdrachtgevers over materiaalgebruik en kleurtoepassingen en bezoekt u desgewenst Welstandsvergaderingen. Wij vragen: U beschikt over een creatieve geest, uitsteljTj contactuele eigenschappen en u deinst nel ie voor een openbare presentatie. U bezit een diploma Academie van Bouwkunst, danwei i- Bouwkunde, afstudeerrichting Architectonisc Ontwerpen en bent thuis in C.A.D. x Vaessen biedt u hiervoor een interessante ba met uitstekende arbeidsvoorwaarden. fiPVntprpQQPArri? Stuur dan tonen 14 dagen een handgeschreven brief met curriculum vitae naar Vaessen Alge Bouwbedrijf B.V., Postbus 239, 4940 AE Raamsdonksveer, t.a.v. de heer ir.T.A.G.C. Haagmans, commercieel directeur- ALGEMEEN BOUWBEDRIJF r^et dangenstelsel onder het

de Stem | 1997 | | pagina 26