Ik wil graag kampioen worden' Hoek na bekersucces op bezoek bij Lisse 4 STEEN wil tweede periodetitel IZV houdt negende zaalvoetbaltoernooi lorres-volleyballer Martin Roodzant wil nog eens lekker vlammen jSSTEM SPORT ZEELAND B2 'KNVB-ZATERDAG- VOETBAL VOLLEYBAL JMELRENNEN Wielerronde van Kwadendamme is sterk bezet comité gport_ y°°r o nieuweiin- Terneuzen in degradatiestrijd thuis op herhaling tegen RKTW KNVB-ZONDAGVOETBAL SPORTNIEUWS KORT Districtsvergadering biljartbond Zaalvoetbaltoernooi De Zwaantjes Disco Love te sterk voor Den Doelder Laatste Speedojaargangwedstrijd Clubrecord voor Inge de Wilde in Spanje De Cocq houdt hoop ZVH Morres levend Vergadering KNWU in Kloosterzande Schaken voor vijftigplussers I I I I I VRIJDAG 11 APRIL 1997 (#nze sportmedewerker U-In het komende week je staat er naast een volle re ronde in de hoofdklasse J, het KNVB-zaterdagvoet- g een inhaalprogramma in je andere klassen op de rol. oofdklasser en provinciaal ideldrager Hoek verkast een loodzwaar karwei r Lisse en tweedeklasser /V krijgt hekkensluiter ooskerke op bezoek. ivi. liet het vorige week in Lrdwijk afweten. Vooraf zou men getekend hebben voor een ge lijk spel, maar gezien het vertoon de had Hoek moeten winnen. Het mocht niet zo zijn en Noordwijk won door het afstraffen van Zeeuws-Vlaamse verdedigings- fouten met 3-2. Hoek mocht zich daarna op een bekerduel met Pap- endrecht richten. Dit duel in Hoek werd via het be ter nemen van de beslissende strafschoppenserie gewonnen na dat de 90 minuten met 1-1 op de borden was afgesloten. Zaterdag komt Hoek in Lisse binnen de lij nen zonder Frank van Damme, die met een kuitspierblessure kampt. Het meedoen van Geertjan de Smet (enkelblessure) en Benedikt van de Walle (bilspierblessure) is twijfelachtig. Dit geldt mogelijk eveneens voor Patrick Naudts, die zwaar ingetaped speelt. Vraagte kens mogen eveneens gezet wor den bij het meedoen van Leo Kay- ser, die een schorsing wacht. Daar staat tegenover dat Jos Kayser zijn schorsing heeft uitgezeten en weer beschikbaar is. Al met al kampt Hoek toch met een zorge lijke selectie. Winnen van FC Lis se wordt mede daardoor een fikse klus. Gokken op een puntendeling is er bij Hoek echter niet bij, dus gaat men voor de volle winst. Kloetinge staat voor een belang rijk duel tegen ARC. Wint de for matie van trainer Diederick Hiensch, dan haalt het ARC, dat één duel minder speelde, in en krijgt het iets meer lucht in de strijd tegen de nog altijd dreigen de degradatie. Het op de voorlaat ste plaats staande Kloetinge moet minimaal nog een plaatsje stijgen om hoofdklasser te kunnen blij ven. De elfde plaats geeft recht op een nacompetitie. De tiende plaats pakken betekent bingo en hoofd klasser blijven. Winnen bij en van ARC is dus een vereiste. Bij AZW loopt het momenteel beter dan bij de regionale vaan deldrager. Trainer Paul van Kout eren weet zijn formatie in vorm en slagvaardig. Tegen het reeds gede gradeerde Serooskerke moet het dus weinig problemen geven de winst in eigen huis te houden. De Axelaars gingen de competitie in om tweedeklasser te blijven en daarin is het al geslaagd. Na een ietwat sombere periode is AZW meer dan een modale middenmo ter geworden. Een status die het zaterdag nog ietwat kan verstevi gen. Zeker daar jonge knapen als Wouter Kruisifickx, Jochem Ga- jewski en Angelo van Dorsselaer zich meer en meer gaan manifes teren en Jacco Koekkoek zich in de voorste linie trefzeker weet. Kortom, bij AZW is de lente meer dan aangebroken. PROGRAMMA Hoofdklasse A: ASWH-Katwijk, Vee- re-Rijnsburgse Boys, Lisse-Hoek, Ko zakken Boys-Achüles Veen, Scheven- ingen-Noordwijk, ARC-Kloetinge, Quick Boys-Heerjansdam. Eerste klasse C: Good Luck-Groote Lindt, Dinteloord-Wübelmina'26, Roda Boys-Oostkapelle. Tweede klasse E: AZW-Serooskerke. Vierde klasse A: Nieuwland-Nieuw- dorp. LWilly van Leeuwen Koewacht - Het eerste uannenteam van Morres met nog drie wed- ;itrijden te gaan aan de lei- g in de tweede divisie I de landelijke volley- balcompetitie. De Hulsten- »n hebben nog drie pun ten voorsprong op eoncur- _j Schalmers en spe- ta zaterdag tegen Mikro •o, de nummer drie op jle ranglijst. Martin Eoodzant, de 33-jarige r van Morres, speelde al de Nederlandse bekerfinale, Euro- papen vele jaren in de eredivi- ae. Toch wil de inwoner van Koewacht nog eens lekker vlam- m „Ik wil toch wel graag kam- i worden, want dat is me in 4 vijftien jaar dat ik volleybal nognooit gelukt," zegt Roodzant a de vooravond van een span nend competitieslot. zaterdag bet Morres een flinke steek vallen tegen jos. Na een 2-0-voorsprong i de Hulstenaren het als volledig afweten, terwijl Sovicos steeds beter ging spelen. Boor de 2-3-nederlaag heeft 'orres het zich nu ontzettend naakt. „Individueel stonden we op scherp, maar als team ging het fout," zegt Martin enkele dagen na de „We zullen in Roos maal tegen Mikro Electro zeker pn makkelijke middag hebben n we zullen alles uit de kast notten halen. Mikro Electro zal sett gemotiveerd zijn, terwijl wij 'tel beter dan zaterdag moeten i. De scherpte van het begin et seizoen is er bij ons niet «er Ik ben met 3-2 tevreden, hebben we alles nog in eigen l Gaat het mis, dan wordt de voor ons team mis- ;e, Tuur Ver- schien te groot. De Schalmers zal niet veel punten meer laten lig gen." Beresterk Roodzant speelde in het verleden al een jaar bij Morres, maar was ook actief bij Brevok en het Bel gische Oostakker. Hij is beresterk op de middenpositie. „Ik schat de kans nog op honderd procent dat we kampioen kunnen worden," zegt hij strijdvaardig. „Als we za terdag een of twee punten pak ken dan is dat volgens mij vol doende en ben ik niet verontrust. We zullen er wel met zijn allen voor moeten gaan. Mocht Morres kampioen worden dan spelen de Hulstenaren vol gend seizoen in de eerste divisie. Trainer-coach Jan Schut heeft te kennen gegeven dat hij stopt. „Als we in de eerste divisie gaan spelen dan hebben we onze top bereikt," weet Roodzant. „Er zijn enkele oudere spelers en die kun nen nog wel even mee. Er zal vooral meer getraind moeten worden en daar moet een oplos sing voor worden gezocht." Momenteel traint Morres slechts één keer per week samen en dat lijkt het team nu op te breken. „Je ziet dat onze spelvastheid achteruit gaat. We maken toch te weinig uren. Onze tegenstanders trainen minimaal vier uur samen. De Schalmers bijvoorbeeld zelfs zes uur per week. Als je meer uren maakt dan verloopt het sa menspel tussen aanval en spel verdeler ook beter," vervolgt de Morres-speler. En daarna met een glimlach: „Als je ziet dat wij maar twee uur per week samen trainen dan moeten we toch wel klasse hebben." Oostakker Of Martin Roodzant volgend sei zoen ook bij Morres actief is, is nog niet duidelijk. Oostakker heeft hem benaderd om te komen spelen, maar Roodzant is er nog niet uit. „Oostakker heeft me zelf benaderd, anders was ik sowieso bij Morres gebleven. Het wordt een gevoelsmatige beslissing. Kan ik het nog wel opbrengen om eerste landelijk in België te spe len, kan en wil ik nog wel zoveel trainen en bovendien ben ik nog steeds niet blessurevrij." „Ik kan het drie of vier sets nog wel volhouden, maar als het meer wordt dan begint mijn rechter knie weer op te spelen. Bij Morres ben ik heel vrij, terwijl er bij Oostakker natuurlijk weer meer eisen aan je worden gesteld. Daar is wel een leuk centje bij te ver dienen. Ik zal wel zien wat het wordt." Roodzant heeft er veel voor over om het kampioenschap binnen te halen. „Zaterdag wordt het een zware wedstrijd. Tegen Radius moeten we kunnen winnen en de laatste wedstrijd tegen Tonegido is lastig. We hebben dit seizoen altijd wel wat over gehad en kon den soms met de vingers in de neus een wedstrijd winnen. Nu moeten we er hard voor knokken en misschien wel alles of niets spelen. Worden we kampioen en gaan we naar de eerste divisie dan kunnen we met dit team ver der. We kunnen het niveau wel aan." Of het allemaal zover komt, zal in de komende weken blijken. Voor Martin Roodzant zou een lang ge koesterde wens, een kampioen schap, dan eens eindelijk in ver vulling gaan. Martin Roodzant heeft er veel voor over om met het team van Morres het kampioenschap van de tweede divisie binnen te ha len. FOTO WIM KOOYMAN l^nonze sportmedewerker wadendamm - Tijdens de 44e Meierronde van Kwadendam- ®i zondag 13 april, komt een igtal amateurs aan de waaronder een aantal met klinkende namen, «icois Franse en Wilfred Ge vertrekken als plaatselijke worieten. Zeeuwse inbreng komt verder «SAntoine Goense, Dennis Mesu, ohnny van der Klooster, Chris «and, Walter Schmid, Arjan fewi 'en' Pincent Villerius, van Passel, Johan van ri ™win de Dreu, Arnold jtouwer en Martin de Jaeger. ePPers van buiten de provin- a,®en onder anderen in actie fc, ^arenhout, Mario van eren, Remko Noordermeer, ®an de Klundert, Rob Pland- i«ede Crom en Peter Hee- ook vn j' Dat &eWt trouwens c categorie cyclospor- ■trmuners/dRgkaarthou-- op „i ruim zestig renners Mjd staan 26 renners in- !en' onder wie de Zeeuwen Luteijn, HThii. p H°ove, Jacky van W en Simon Jansen, strijdpn „°r^en dikkebandenwed- tact.,® ouden voor de jeugd en Met 14 jaar. 'Ui programma ju meuWelingen (40 küome- bandenwedstrijden. 5 "URelito. teter). en neo-amateurs (90 Van onze sportmedewerker Axel - In het komende week einde vallen er in het KNVB- zondagvoetbal enkele beslis singen. Voor Temeuzen houdt dit in dat het zich definitief op mag maken voor het der deklasserschap en voor STEEN dat het winnaar kan zijn van de tweede periodeti tel in de vierde klasse. Ter- neuzen ontvangt RKTW en STEEN verkast naar Luc- tor'88. Geen enkele tweedeklasser gaf vorige week na de 3-1-nederlaag van Terneuzen nog een stuiver voor de kansen van de rood zwarten. „Die zijn derdeklas ser," was de algemene mening. Officieel was dat toen nog niet hét geval, maar acht punten goedmaken op RKTW, dat mo menteel vierde van onderen staat, is een utopie. Terneuzen zou dan mets meer mogen verlie zen en de Tilburgers niets meer mogen winnen. Zelfs bij een ge lijkspel is het zondag in Terneu zen voor de elf van coach Eddy van der Hooft al gebeurd. De bij Terneuzen doorgevoerde trai nerswissel, Robby de Muynck de laan uit en Eddy van der Hooft opschepen met de ondankbare taak de zaken op de rails te zet ten, is dus op een mislukking uit gelopen. Terneuzen, waar de sfeer steeds goed bleef, heeft dus aan over schatting geleden. De ouderen konden de zaken niet meer kla ren en de jongeren zijn nog niet rijp genoeg om degradatievoet bal te kunnen spelen. De kille cij fers tonen dat onmiskenbaar aan. Meer dan twee doelpunten per duel incasseren is simpelweg teveel. Zeker als je daar maar één treffer per duel voor tegenover zet. Terneuzen moet zondag de wei in om te winnen, dus aanval len. Een taak die in de kaart van RKTW speelt. En zeker in die van een slimme spits als Sander Vermeulen. Dat trainer Eddy van der Hooft zijn team nog één pro cent kans toedicht tweedeklasser te blijven zegt eigenlijk genoeg over de positie waarin het ambi tieuze Terneuzen zich bevindt. Goes mag in dezelfde klasse naar NOAD en daar revanche nemen voor het 2-2-gelijkspel vorige week in eigen huis. Goes moest toen de tweede helft met tien man spelen en slaagde er deson danks in een achterstand weg te werken. Kansloos is Goes dus ze ker niet. In de vierde klasse moet HW'24 nog 15 keer scoren om de hon derd doelpunten te halen. Vorige week bleef de teller in Hansweert op acht steken. Zondag komt Hansweertse Boys naar Hulst en dan moet het totaal toch zeker boven de negentig treffers uitko men. Want dat de succesvolle Hulsterse jonge honden gaan winnen, staat vast. Sluiskil mag opnieuw tegen IJ- zendijke de wei in. Vorige week werd het in LJzendijke 2-3, dus Bert Timmers en zijn ploeg be ginnen op eigen veld als favoriet. Die winst heeft Sluiskil hard no dig om tweede te worden en de nacompetitie te halen. „Ons uit gangspunt," wist aanvoerder Benny van Leeuwen enkele we ken geleden al. De troefkaart is wat dat betreft nog altijd in han den van de blauwhemden uit het kanaaldorp. Met dan nog thuis tegen STEEN volgt de klapper om de tweede plaats in en tegen Breskens. STEEN, dat trainer Freddy de Rooy op zag stappen, moet zich waarmaken bij Luctor'88. Inzet is hier de tweede periodetitel. Vori ge week eindigde dit onderlinge treffen in St.-Jansteen in 3-3. Nu moet STEEN winnen. „Het tref fen bij Luctor'88 is belangrijker dan het duel bij ons thuis," meld de voorzitter Jan Pleunis al voor het treffen in eigen huis. Jo van Remortel neemt nu de training in handen. STEEN zit door de perikelen in een minder plezierige periode, maar heeft ondanks alles toch voldoende kwaliteit in huis om een grotere rol in de vierde klasse te vervullen dan het tot nu toe deed. Koewacht krijgt als kat in het nauw zondag Walcheren op bezoek. Dit duel zou eerder in de week afgewerkt worden, maar werd omgewisseld met het duel Domburg-Walcheren. Koewacht heeft zondag opnieuw de beschikking over de eerder ge schorsten Danny Vlassenrood en Peter van Gremberghe. Patrikc Boone (ziek) is er niet bij terwijl bij een terugkeer van Pascal Len- sen vraagtekens mogen worden gezet. Winnen is het credo waar mee de selectie van trainer Rudi Rietjens zondag het veld opgaat. PROGRAMMA: Tweede klasse E: Dongen-Terheijden, MOC'17-Longa, NOAD-Goes, TAC/BWB-Roosendaal, Terneuzen- RKTW. Derde klasse A: Middelburg-Patrijzen, Zierikzee-Unitas'30, Vlissingen-Sprun- del, Beek Vooruit-RCS. Vierde klasse A: HW'4-Hansweertse Boys, Koewacht-Walcheren, Sluiskil- Uzendijke, Luctor'88-STEEN. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Aarden burg, Lewedorpse Boys-Zeelandia, Oostburg-Hulsterloo, Renesse-Graauw, Sluis-Corn Boys, Hontenisse-Robur. Zesde klasse A: Ouwerkerk-Zonnemai- re, Volharding-Kwadendamme, Groe- de-Jong Ambon. Zesde klasse B: Vivoo-Nieuw-Borgvliet, Terhole-Val Aan, Vosmeer-RIA, FC Moerstraten-Rimboe, WW'67-SD0'63. Van onze sportmedewerker Graauw - De zaalvoetbalvereniging IZV houdt voor de negen de keer het 'IZV 5 a side-voetbaltoernooi'. Dit buitengebeuren naar de normen van het zaalvoetbal zal dit jaar iets minder groots van aanpak zijn als de voorgaande edities. Toch zijn er zaterdag 3 mei in totaal nog zo'n 64 ploegen present op het sportpark van de voetbalvereniging Graauw. „We hebben dit jaar bewust een stapje terug gedaan," zegt stu wende kracht Carlo Saman. „Een pas op de plaats, want vol gend jaar bij ons 10-jarig jubi leum willen we de zaken weer wat ruimer aanpakken en zeker het jaar daarop willen we nog nadrukkelijker voor het voet licht treden. Dan bestaat onze vereniging immers 25 jaar." Weer wordt het deelnemersveld gekenmerkt door veel bekende teams en spelers van het eerste uur. Een teken dat dit gebeuren zowel in binnen- als buitenland aanslaat. Van over de lands grenzen komen KS Comsos uit Gdansk, KS Baltimex uit Sopot en MPK Orka uit Lodz (Polen), Ukraina uit Lviv (Oekraïne), SC Immendorf uit Immendorf en Kagraner Kickers uit Wenen (Oostenrijk), Vic Loco uit Edin burgh (Schotland), Dina Flora uit Brno (Tsjechië) en de Bel gische ploegen Dynamo Lier (Lier) en ZVC Maxims uit Moor- sel. Daarnaast is men verzekerd van de deelname van teams uit de regio, maar ook van ploegen uit de rest van Nederland. Bij de mannen komen 52 ploe gen in actie en bij de vrouwen zal het deelnemersveld uit twaalf teams bestaan. De wed strijden beginnen zaterdag 3 mei al om 08.00 uur. Vanaf on geveer 16.30 uur worden de kruisfinales gespeeld. De finale bij de vrouwen staat om 17.45 uur gepland en gelijktijdig wordt dan de strijd om de derde plaats en de finale bij de man nen afgewerkt. Er staan weer zeven velden naar maatstaven van het zaalvoetbal uitgezet op het plaatselijke sportpark. Daarmee doet het toernooi in feite niet zo veel on der voor de happening in voor gaande jaren. Het bestuur, bestaande uit voor zitter Joop de Jonge, Carlo Sa- man, Rinus de Bruijne, Henk Jansen, Wilfried de Maat, Frank Nielen en Ewald Poot, beperkt het gebeuren niet tot één dag en zeker niet alleen tot voetbal. Vrijdag 2 mei zitten de genodig den al aan voor de gezamelijke maaltijd en is er een welkomst party, inclusief een erotic show, in de feesttent. Tijdens de wed strijddag is er ontspanning in de feesttent. De prijsuitreiking is omstreeks 19.00 uur en daarna is er een feestavond voor de aanwezigen. Zondag 4 mei, de dag na het toernooi, is er voor de genodig den om 10.00 uur een boottocht op de Westerschelde en om streeks 14.00 uur een brunch in de feesttent. Naast een heel leger scheids rechters kan de organisatie be schikken over tal van vrijwilli gers en de wedstrijdcommissie bestaande uit: Benny en Roger Boone, Marco Buijs, Ko Leen- houts, Theo Leeraert en Eddy Seghers. Sluiskil - Het district Zeeuws-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond houdt vrijdag 2 mei de algemene le denvergadering in hotel-café-restaurant Dallinga te Sluiskil. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten en jaarverslagen, worden de districstkampioenen van de teamwedstrijden gehuldigd en de individuele kampioenschappen voor het seizoen 1997-1998 toegewezen aan de belangstellende clubs. Tijdens de bestuurs verkiezing zijn secretaris Rien Janse, jeugdconsul Anita de Vriend en wedstrijdleider teams Eddy van Goethem aftredend. Rien Janse stelt zich niet herkiesbaar. Voor die opgevallen plaats wordt Piet Kentin voorgedragen. Terneuzen - De zaalvoetbalvereniging De Zwaantjes houdt on der leiding van stuwende kracht Jan de Wolf voor de 21e keer het inmiddels traiditionele Zilveren Bierpul-zaalvoetbaltoer- nooi. Op zaterdag 3 mei is het zover. Dan vormt de sporthal 't Zwaantje te Terneuzen opnieuw het decor van dit regionale toernooi. De twaalf deelnemende teams zijn in twee poules verdeeld en beginnen om 09.25 uur aan dit toernooi. Als rode draad loopt opnieuw de strijd om de Gerrie Mühren-trofee door dit zaal- voetbalgebeuren heen. Om 15.00 uur wordt de eerste ronde af gewerkt en om 16.15 uur de finaleronde. De deelnemer die de bal het meest hoog kan houden mag de wisseltrofee omstreeks 18.00 uur in ontvangst nemen tijdens de algemene prijsuitrei king. Na de finale om de Gerrie Mühren-troffee wordt om 16.40 uur de finale van het zaalvoetbaltoernooi bewtist tussen de win naars van de poules. Naast bekers voor de klassering zijn er ook nu weer tal van andere waarderingsprijzen te winnen. Zoals een prijs voor de beste speler, de talentvolste, de waardevolste, de topscorer, de sportiefste, het sportiefste team en nog vele ande re onderscheidingen. Deelnemende clubs zijn in poule A: Bliek, ADEG, Terneuzen, Bonded Stores, Schippers en W Dow. Poule B: Houts Knipke, Plantenmarkt, De Zwaantjes, Crunchtime, Mechielsen en Buitenlust. Axel - In het Axelse rayonvoetbal was Disco Love deze week veel te sterk voor Den Doelder. Met 9-1 wonnen de mannen uit Kloosterzande. De winnende serie kwam op naam van Mario Rooze (2x), Ko de Jonge (4x), Mark de Jonge, Erwin d'Hont en Noël Ysebaert. Gerry Timmers redde de eer voor Den Doelder door een keer raak te kegelen. Koploper was en bleef Maradon- na jr, dat met 5-1 van ZSC won. Overige uitslagen: Gemeente-Disco Love 5-5, Den Doelder-Gemeente- huis/Van Waes 0-6, Broomchemie-Cysouw/Roeland 3-6, Pri- mus/Pluym- Gemeen thuis/Van Waes 3-4, Ratjetoe-Gemeente 3-2, En- gelhard-De Lindenhof 3-3, Outokumpu-Marine Service 4-1. Stand: Maradona jr 24-65, V-Deco/La Chouette 23-60, Disco Love 23- 48, Engelhard 23-47, Ratjetoe 24-45, Cysouw/Roeland 24-43, Marine Service 23-36, Gemeentehuis/Van Waes 25-34, Gemeente 23-33, Pri- mus/Pluym 23-25, Outokumpu 21-21, ZSC 23-21, Den Doelder 25-19, Broomchemie 22-9, De Lindenhof 22-5. Hulst - De zevende en laatste Speedojaargangwedstrijd van het seizoen wordt zondag in de zwembaden van Middelburg en Hulst gehouden. In het zwembad De Driehoek in Hulst komt de Zeeuws-Vlaamse jeugd in actie en in het Middelburgse Poele- daele de leden van de overige Zeeuwse zwemclubs. Voor de ou de jeugd staat de 800 meter vrije slag op het programma. Inzet is een plaats in de landelijke finale die op 6, 7 en 8 juni wordt ge houden. Hulst - Veterane Inge de Wilde van RKHAV wist in het Spaan se Sant Solonie twee clubrecords bij de veteranen scherper te stellen. Dit op de 100 meter waarop ze vijfde werd in 15,7 en bij het verspringen waar haar 3,90 meter goed was voor een negen de plaats. De RKHAV-delegatie nam deel aan internationale wedstrijden in Spanje tijdens het Paaskamp dat trainer Piet Lossie had belegd een veertigtal kilometer onder Barcelona op een 400 meter hoogte. Resultaten van de overige Hulsterse atleten: Mannen veteranen: Wim Hellebrekers - 100 meter vijfde in 13,8, ver zevende met 4,53 en speer zesde met 28,46. Jongens B: Evert Doedee - 100 meter zesde in 13,8. Jongens C: Wouter Verdurmen - 100 meter vierde in 13,4 (p.r.), speer tweede met 26,86 (p.r.), 400 meter vierde in 59,0 (p.r.)./ Rene Hellebre kers - 100 meter vijfde in 13,9 (p.r.), speer eerste met 31,28 (p.r.), 400 meter vijfde in 1.06,0 (p.r.). Meisjes D: Tosca Hellebrekers - 100 meter eerste in 13,9 (clubrecord), dicus negende met 14,80 (p.r.)./ Sabine van Veldhuyzen - 100 meter vierde in 14,9 (p.r.), discus achtste met 16,50 (p.r.). Jongens D: Ivo Vlaeminck - 100 meter tweede in 16,0 (p.r.), ver twaalf de met 2,99. Meisjes pupillen A: Renske Doedee - 100 meter zesde in 16,9 (clubre cord) en ver tiende met 2,86. Jongens pupillen A: Guy de Wilde - 100 meter eerste in 15,5 (clubre cord), speer vijfde met 10,44 (clubrecord), 400 meter zesde in 1.17,8 (clubrecord) en ver elfde met 3,51. 4x100 meter ploeg - Tosca Hellebrekers, Sabine van Veldhuyzen, Inge de Wilde en Renske Doedee derde in 1.02,3. Axel - De Cocq heeft door 5-5-gelijk te spelen tegen koploper Trijp Kingcars de hoop van ZVH Morres op de titel levend ge houden. De Hulstenaars wonnen met 8-1 van De Landbouw en liepen daardoor enkele punten in op leider Trijp Kingcars. Een ploeg die nog tegen Nomi en Matisse aan moet treden. „Twee zware duels,wist Henk Maas, coach van de Hulsterse ploeg. Henk Maas moet het met zijn team nog opnemen tegen Zuid west-Negen en Groene Ster. Als het die ontmoetingen in twee zege's omzet en Trijp Kingcars pakt geen punten meer, dan wordt ZVH Morres kampioen. Een waterkansje. Het treffen ZVC Max/Korting-De Ridder/Vlaanderen, een duel in de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal, ging wegens droeve omstandigheden niet door. DE COCQ - TRIJP KINGCARS 5-5 - De strijd in de Oostburgse sporthal leek een eenzijdig gevecht te worden. De gasten liepen namelijk uit naar 1-4 en daarmee leken de zaken bekeken. De mannen uit Aardenburg gaven zich echter niet gewonnen en kwamen sterk terug. Zelfs tot 5-4 waarna in de slotseconden alsnog 5-5 op de borden kwam. Voor De Cocq scoorden Jan Cools, Sjaak van de Broeke, Mario Corthals (2x) en Mario de Crook. ZVH MORRES - DE LANDBOUW 8-1 - Het krachtsverschil was te groot. Bij de doelwisseling leidde ZVH Morres als met 6- Oo en was het pleit beslecht. De Goesenaren gingen de boot in door rake inzetten van Jean-Paul Eggermont (2x), Danny van de Velde (2x), Harm Rietjens, Carl de Waele en Jurgen Verbraeken (2x). Kloosterzande - In hotel Van Leuwen in Kloosterzande wordt maandag 14 april de algemene voorjaarsvergadering van het KNWU-district Zeeland gehouden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Naast de gebruikelijke jaarverslagen komt het beleidsplan 1997-2000 aan de orde, alsmede het jeugdprojeet van het dis trict en de juniorenafdeling. Bij de bestuursverkiezing is secre taris Peter Ruissen uit Koewacht aftredend en niet herkiesbaar. Kees Bal is eveneens aftredend, maar stelt zich wel beschikbaar voor een nieuwe termijn in het districtsbestuur. Goes - De schaakvereniging Goes houdt zaterdag 19 april voor de 15e keer het 'Vijftigplus-schaaktoernooi'. Dit toernooi wordt gehouden in het clublokaal van de organiserende vereniging, wijkgebouw De Spinne te Goes en begint om 10.30 uur. Uit de benaming van het toernooi valt op te maken dat het gebeuren alleen open staat voor schakers en schaaksters van 50 jaar en ouder. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt bepaald wel sys teem men zal hanteren. Men streeft naar zeven ronden Zwitsers van 20 minuten. De prijsuitreiking is omstreeks 16.00 uur en men kan tot op de dag zelf inschrijven.

de Stem | 1997 | | pagina 11