Eerst nog aan de slag met NAC' Legitimatieplicht voor bezoekers Willem II-Feyenoord Koeman: 4 Hartstikke blij met Real-spits Raul duurste speler Spanje I'm Rijsbergen met ingang van 1 juli trainer van FC Groningen :ansloos' PSV gaat eerst eens met Vampeta praten Brenda Schultz door naar de derde ronde Iteuf® gaat eerst ee" Se" •HiwilwT met Zijn pupU' SPORT B2 imaal I Madrid - Real Madrids ne- pmtienjarige spits Raul is |sinds gisteren de duurste I voetballer uit de geschiedenis f™ het Spaanse voetbal. bul tekende een nieuw vijf tig contract, waarin de af- rWpsom is bepaald op zes jailjard pesetas, ongeveer I hchtig miljoen gulden. Rauls peuwe jaarsalaris is vastge- op een kleine vier mil- |)°en gulden. I'jU, a'Juventus en een aan- I.'se en Engelse clubs had- l"i/e?r te kennen gegeven de I iZ, 00Psom van zo'n 21 mil- ir, j den weI te willen betalen IfTf Jonge aanvaller. |'11 tover was de Braziliaan pe Mos ontkent interesse voor speler Okocha moet zich verontschuldigen Delibas zondag al in actie Revanche Holyfield-Tyson uitgesteld Edwin Jongejans in dienst van KNZB Roemeense bondscoach atletiek ontslagen IOC-voorzitter naar Amsterdam UEFA beschermt opleiders Seles meldt zich ziek af Granaataanslag op huis Oekraïnse jeugdtrainer PESTBM I I I I I DONDERDAG 10 APRIL 1997 APRIL 1997 Bil |0e verjaardag. Rks een anekdote rond ld ooit heeft gekend. VOLLEYBAL Lgig (anp) - Alle bezoekers j de voetbalwedstrijd Willem |f feyenoord moeten zich zon- vmiddag kunnen legitimeren. Uje niet kan voldoen aan deze jiitimatieplicht, loopt het risi- worden aangehouden, fcen woordvoerder van de Til- politie heeft dit meege- Ktcld. De politie zet zondag 250 man schappen in. De aanhang van de Rotterdamse club komt met bus sen naar Brabant. Die worden al vanaf de Moer- dijkbrug begeleid door de Til- burgse politie. Het centrum van de wolstad is zondag verboden gebied voor de fans van Feyenoord. Supporters die niet in het bezit zijn van een plaatsbewijs, worden zelfs uit de hele stad geweerd. Zondagmiddag speelt in Eind hoven PSV tegen Ajax. Ook daar zet de politie honderden politie mensen in. De Amsterdamse supporters rei zen met twee speciale treinen. Beide politiekorpsen hebben niet nader bekend gemaakte maatregelen getroffen om te voorkomen dat relschoppers uit beide kampen elkaar ergens treffen. De burgemeesters in de twee ge meenten hebben besloten op voorhand af te zien van het in stellen van een noodverorde ning. Willem II-Feyenoord ver stoort zondag zelfs het amateur programma in de vierde klasse D. Op last van politie en KNVB zijn de duels Willem II-UW, Gilze- Nieuwkuyk en SCO-Haarsteeg verplaatst naar dinsdag 15 april, aanvang om 18.30 uur. De amateurs van Willem II mochten van de politie op zon dag niet tegen UW spelen. Ook niet op om 11.30 uur, zoals door de clubs was voorgesteld, omdat de voetbalbond daar vanwege de mogelijkheid van competitiever valsing tegen was. Om dezelfde reden werden vervolgens ook de andere twee duels naar dinsdag verplaatst. Henri van der Steen lp ik, dreumes die ik Jen de spelers van het llftal rond. Vóór de p. In de rust. Erna. nog noppen onder je n?' vroeg ik aan Henk Lees Groot, of Pietje I Kuil. Ik bracht bood- voor Eddie Pieters hd en Sjakie Swart. Ide de spelers ook alle- I hun voornaam: Eddie, ■Sjakie en Henk. Nie- Fiocht ooit bij Ajax bin- fcar ik toevallig wel. Ik Ibij het huishouden, zo- Ikind in een gezin, leen klusjesjochie, met ■taal bekkie. Soms kon Ikte lastig zijn. Wat ou- toorbeeld, jatte ik stie- brommer van Piet Kei maar rondjes rijden, ■geen druppel meer in pzinetank zat." It het een sterk team is,l leek vandaag. Maar we liet kansloos over twee in Turijn. We hebben gewonnen in uitwed- fcn. En 2-0 is genoeg." jhchard Witschge, die de (gaf waaruit Litmanen pe, gelooft nog in dej van Ajax. Ook al zijn himaal. „Je moet erin ge- anders kun je beter blijven. Juventus heeft I vandaag weggespeeld. Is een stugge ploeg, de fs duiken overal op. Ab- het beste team ter we- Jaal riep dat al voor de Jxijd. „Juventus is heel (oed, wij zijn op de weg om weer goed te wor- aldus de vertrekkende „Dat is een verschil. Ie- Jspeler is vandaag op alle |ten van het spel getest, pnclusies kun je trekken, gt dat we uit een dal ko- Dan vind ik het toch kstisch dat we in de twee- elft zo terugkomen en ge- taardig zijn aan de tegen- INDEN fide ronde: Kramnik (Rus) (Eng) Z2-V2, Sjirov (Spa) - ju- Polgar (Hon) Z1-Z2, Topalov I- Illescas (Spa) 1-0, Anana J- Gelfand (WRu) Z,-Z*f Salov I - Karpov (Rus) 'A-Va. i: 1. Kramnik 5,2. Anand1 4A. ilfand, Topalov, Polgar-4, b- |ov 3Va, 7. Salov, Short, Sjirov I Ulescas 1. IPORTPRIJSVRAGEfT ■burg. Duitse midweeklotto. King A: 2 - 4 - 17 - 28 - 34 - 46. rvegetal: 43. king B: 12 - 20 - 25 - 35 - 31- Beservegetal: 15. Brgetallen: 0 en 8. 77: 7 6 1 5 1 8 8. |r 6: 3 1 4 0 5 0. VOETBAL [iland, competitie: Derby atv - Southampton 1-1. hY®. r Leicester City 1-1, Inesday - Tottenham Hotspur I West Ham United - Middte Igh 0-0, Wimbledon - Aston Vo-2, Coventry City - Chelsea Island, competitie: St. Pa"11 [ugalf beker, zestiende finales. Hing-Beira Mar 2-1- e lama. WK-kwalificatie. ktische zone, groep 3. BDANIË - VERENIGDE ARA CHE EMIRATEN 0-0. kaanse zone, groep 3. BE - ZAMBIA 2-2 (1-1). f itoli 0-1. 29. Sunda 1-1. a amba 2-1, 81. Tembo 2-2. T mwers: 20.000. nd- 1, Congo 3-7, 2. Zuid-A!" ■4,3! Zaïre 3-2, 4. Zambia 3-2- gr Peter Vierenhalm [Groningen - Wim Rijsber- j blijft nog even in Bre- ja, maar daarna is hij echt bevlogen. De huidige trai ner van NAC volgt per 1 Ijuli in Groningen de on- jngs ontslagen Hans Wes- Iterhof op. Inningen-voorzitter Wim Ent- stelde de Leidenaar gis- Jdag in het Oosterpark- rtadion aan de pers voor. Het liefst had de jurist-preses Rijs bergen meteen in Groningen ge luiden. Jan van Dijk mag van de IkNVB niet als interim-trainer het werk blijven en Rijsber- i had met al zijn papieren zo ii de slag gekund. li'/ehebben nog bij het bestuur |van NAC geprobeerd om hem di eet naar Groningen te halen, |Eaar dat is niet gelukt. NAC wil- [deniet aan een eerdere overgang eewerken. Ik kan die beslissing |m de Bredase club zeer goed pijpen. We hebben nog maar wedstrijden te gaan. Het eelt weinig zin om zo kort voor |bet einde van de competitie een ■trainer te laten gaan," meldde de |Gioningen-voorzitter. Entzinger Koekt naar een oplossing voor het |tiainersprobleem. „We gaan op- lauw met de KNVB praten. We inden het belachelijk dat Van |Dijk niet even die laatste wed strijden kan uitzitten bij ons. Er in ieder geval een oplos- |8i|sbergen zelf maakte er weinig porden over vuil. „Ik heb het al leerder meegemaakt. Ik kon in ja- lmari naar Vitesse, maar het |MC-bestuur liet me toen niet Ze hielden me aan het con tract. Dat is ook nu het geval. om dien ik het contract ge- Iwoon uit bij NAC. Per 1 juli be- p ik bij Groningen. Punt uit." g Griever was ook even in [Md als nieuwe man bij Gronin- o. Maar de afkoopsom bij Em- :n was het struikelblok. Op de [nacht van dinsdag op woensdag het Groningen-bestuur tergen vast voor twee seizoe- Entzinger: „We hebben una niem voor Rijsbergen gekozen. Hij heeft als voetballer én als trainer al het nodige megemaakt. De komende tijd willen we voor al de jeugd inpassen in de ploeg. Rijsbergen heeft ook op dat vlak veel kennis. (Hij was enkele jaren als jeugdtrainer werkzaam bij Ajax, P.V.) Daarom is hij volgens ons als mens en als trainer de juiste man op de juiste plek." Wim Rijsbergen zegt blij te zijn met zijn nieuwe club. „Een paar weken geleden nam Groningen contact met me op of ik eventueel interesse had. Ik zei ja, we heb ben een gesprek gehad. Het be stuur had echter met meer kan didaten gesproken. Toch zijn ze bij mij teruggekomen. Gister nacht is alles beklonken. De club is heel anders dan NAC, maar dat maakt het juist zo leuk. Want elke club heeft zo zijn charmes." Rijsbergen bracht NAC-voorzit- ter John Peek gistermorgen op de hoogte van zijn nakende vertrek naar het hoge noorden. „Hij vond het leuk voor mij. Hij heeft me gefeliciteerd. Net zoals ik hem feliciteerde toen bekend werd dat Neumann de nieuwe trainer van NAC zou worden. Verder heb ik niet zoveel meer met Peek te maken. Ik maak het seizoen gewoon af bij NAC, zo goed mo gelijk." Daarom wil Rijsbergen nog wei nig zeggen over zijn plannen met Groningen. „Ik zit nu bij NAC, dat gaat nog even voor. Er komt nog een hectische tijd aan. En we zitten midden in de problemen, zeker voor de komende wed strijd. Jalink, Van Galen, Vidmar en Gaasbeek zijn geschorst. En Maarten Atmodikoro is voor een tijd uitgeschakeld met een kapot hielbeen. Daar moet ik eerst een oplossing voor vinden. Gronin gen komt later wel. We gaan eerst nog lekker aan de slag met NAC." Rijsbergen gaat niet verhuizen naar Groningen. „Nee, ik blijf in Leiden. Ik heb net een nieuw huis gekocht. Daarom is het ook geen club in het buitenland ge worden. Ik ga wel op zoek naar een hotelletje of appartementje in Groningen. En daarnaast...de vliegverbindingen zijn goed. Vliegveld Eelde ligt hier vlak bij," zegt hij lachend. Wim Rijsbergen rechtseerder dit seizoen in actie als trainer van NAC. Vanaf 1 juli leidt de Leidenaar in Groningen de troepen. fotocorviveen Van onze verslaggever Groningen - Oudgediende Erwin Koeman is dolblij met de komst van Wim Rijsber gen naar Groningen. „Het is een man met een mooi voet balverleden. Hij heeft overal gespeeld, is international ge weest. En ook als trainer lijkt het me een hele goede." Volgens Koeman passen Gro ningen en Rijsbergen bij elkaar. „Hij is een harde en eerlijke coach. Hij houdt van discipline. Ik denk dat we het prima met hem kunnen vinden. En het voetbal leeft ook hier, net zoals in Breda. Ook nu we in een min dere periode zitten. Er komen toch nog steeds veertienduizend mensen naar onze thuiswed strijden." De spelers van Groningen wa ren op zoek naar een trainer als het type Rijsbergen: ruig maar met een hart van goud. Koeman: „Wij, als spelersraad, hebben het bestuur gevraagd om een dergelijke trainer. Daarom rea geerde iedereen ook verheugd toen het nieuws over de nieuwe trainer bekend werd." Koeman vindt het jammer dat Rijsbergen niet direct aan de slag kan bij de club die nog niet uit degradatiegevaar is. „Ik hoop dat Jan van Dijk de rit dit seizoen mag uitzitten. We hoe ven nog maar zes wedstrijden te gaan. De KNVB moet moet maar eens met de hand over het hart strijken en dispensatie ver lenen." De oudste Koeman ziet Gronin gen niet degraderen. „Welnee, we handhaven ons. En daarna gaan we met hulp van Rijsber gen bouwen aan de toekomst. We hebben heel wat jeugd die eraan komt. Daar zit heel wat talent tussen." belangrijkste is dat Raul |t® nu h afgeschermd en dat kan ëaan spelen, zon- Iï it'emand hem nog lastig- zei Madrid-voorzitter Lo- voor een Spaans ra- Ronaldo van Barcelona met een afkoopsom van 53 miljoen gul den de duurste voetballer in Spanje. Patrick Kluivert heeft gister ochtend een knie-operatie on dergaan. Dat gebeurde in het hoofdstedelijke AMC-zieken- huis. Tijdens de ingreep is de buitenmeniscus in de rechter knie behandeld. Volgens de chi rurgen is de operatie geslaagd. Kluivert keerde gistermiddag te rug naar huis. Hij is waarschijn lijk vijf tot zes weken uitgescha keld. In de civiele procedure tegen voorzitter Josep Lluis Nunez van Barcelona behaalde Johan Cruyff een morele overwinning. De rechtbank in Barcelona ver oordeelde Nunez gisteren tot een symbolische boete van welgeteld één peseta, iets meer dan één cent. Cruijff startte de civiele proce dure, nadat Nunez hem had be ledigd. Volgens de voorzitter had de voormalige trainer van Bar celona tijdens diens functione ren in Catalonië zoon Jordi een voorkeursbehandeling gegeven. Ook zou Cruijff niet-fitte spelers hebben opgesteld. Rechter Ma ria-José Nunez besloot geen uit spraak te doen in het geschil, maar beboette zijn landgenoot wel met een peseta. PSV start komend seizoen de oefencampagne met een toernooi in Ierland. De Brabantse ploeg komt met Newcastle United, Glasgow Rangers en de Ierse kampioen naar stadion Lans- downe Road in Dublin. De speel dagen zijn 15 en 16 juli. De KNVB heeft het verscho ven duel tussen Sparta en Ajax vastgesteld op 4 mei. Daardoor komt de wedstrijd Sparta-PSV op die datum te vervallen. Ajax was op 4 mei in het oorspronke lijke schema vrij. De wedstrijd Sparta-Ajax stond voor 2 maart op het programma. Uit vrees voor rellen tussen aan hangers van Feyenoord en Ajax besloot de KNVB het duel uit te stellen. Dat gebeurde na overleg met Sparta en de gemeente Rot terdam. Feyenoord was op 2 maart vrij. De KNVB heeft min of meer uit nood voor deze oplossing geko zen. Competitieleider Wil van Rhee meent dat hij makkelijker een nieuwe datum voor Sparta- PSV dan voor Sparta-Ajax kan vinden in de volle speelkalender. Hamburger SV kan morgen in het duel met Arminia Bielefeld niet beschikken over de Poolse spits Marek Saganowski. De achttienjarige huurling van Feyenoord moet zich vandaag in Warschau melden voor militaire keuring. Het bestuur van de Duitse club heeft via een Poolse advocaat vergeefs om vrijstel ling voor de talentvolle aanval ler gevraagd. De politie in de Libanese hoofdstad Beiroet heeft voetbal ler David Nakhid gearresteerd. De international van Trinidad wordt ervan verdacht 37.500 gulden te hebben verduisterd. Nakhid speelde vorig seizoen voor Al-Ansar, de achtvoudige kampioen van Libanon. Door fcf^er L,°™> D'ck Advocaat lof >T eravond niet vertellen ampeta vandaag weer ig op de training. De uwen. eredivisie, play .ux - Olympus 3-0. offs: [aan ri l eens we*en wat er I-, i^nd is," aldus Advo- aropeta werd maandag - ufnaire redenen ge- Hij was 's ochtends >®en trainen. Wa zou bovendien L ien in de be langstelling staan van Standard Luik en met die club, afgelopen weekeinde, al een gesprek heb ben gevoerd. Aad de Mos, oud trainer van PSV en vanaf volgend seizoen werkzaam bij Standard, ontkende dat gisteravond ten stelligste. Advocaat en voorzitter Harry van Raaij zeiden op hun beurt niets van de interesse te weten. Vampeta bereikte een paar we ken geleden met PSV een ak koord over een nieuw, vierjarig contract. De verbintenis voorzag hij enkele dagen geleden van zijn handtekening. Het ondertekende contract bereikte gisteren per postVan Raaij. „Alleen van PSV- zijde moeten nu de handtekenin gen nog worden geplaatst," aldus de voorzitter. Hij ging er vanuit dat de laatste krabbels vandaag worden gezet. „Maar we willen eerst nog wel even met Vampeta praten." De Braziliaan werd maandag door Advocaat gestraft. Hij mocht de volgende dag niet met de hoofdselectie trainen. In plaats daarvan moest Vampeta maandagavond in Rotterdam met het reserveteam aantreden tegen Excelsior 2. Dinsdag moest hij met het tweede meetrainen. Vam peta kwam echter beide malen niet opdagen. Hij liet dinsdag avond weten dat hij ziek was. Op maandag ontbrak hij op de trai ning omdat hij zich zou hebben verslapen. Volgens Advocaat is er geen spra ke van dat hij ruzie heeft gehad met de verdediger. „Ik heb Vam peta geschorst omdat hij maan dag niet is komen trainen. Dat is de enige reden," zei hij gister avond. Patrick Kluivert: geslaagde operatie. foto anp zijn bemiddeling kreeg hij gezel schap van een landgenoot. Nak hid stopte de transfersom van 37.500 gulden in eigen zak. Nakhid werd voor dat vergrijp ontslagen bij Al-Ansar, hoewei zijn contract nog een jaar door liep. Nakhid kwam in 1990 al eens in opspraak na een vecht partij met de bondscoach van Trinidad. Trainer Ian Porterfield zal zijn contract met de voetbalbond van Zimbabwe niet verlengen. De Schot is de kritiek op zijn functioneren beu. Hij stapt eind deze maand op. Porterfield zat zeven keer op de bank van Zimbabwe bij duels voor de Afrika Cup en in het WK-kwalificatietoernooi. Drie uitwedstrijden gingen verloren; thuis werd drie keer gewonnen en eenmaal gelijk gespeeld. Op 27 april speelt Zimbabwe thuis tegen Angola, daarna is de bondscoach vertrokken. „Dan ga ik naar huis, terug naar mijn vrouw en kinderen. Ook al winnen we met 5-0 en krijg ik massa's geld geboden. Hier houd ik het niet meer uit. Er is te veel onterechte kritiek," aldus Por terfield, die wordt verweten een te behoudende tactiek te predi ken. Porterfield werkte eerder in buurland Zambia, waar hij na het verongelukken van het na tionale team een nieuwe selectie formeerde. „In Zambia stond iedereen ach ter het nationale elftal. Hier is alleen maar kritiek," zei hij in de hoofdstad Harare. Clemens Westerhof over weegt een jaartje rust te nemen, na uit eigen beweging te zijn op gestapt bij Esmaily uit Egypte. Hooguit een club uit de buurt, Nederland of België, zou hem van gedachten kunnen doen ver anderen. „Ik heb genoeg in het vliegtuig gezeten." Sinds juni vorig jaar werkte Westerhof bij Esmaily. De wis seling van de wacht aan de top deed hem besluiten weg te gaan. „De nieuwe voorzitter wilde de oude, nu Minister van Sportza ken, doen vergeten. Alles moest plotseling anders. Het was een politiek spel. Daaraan wilde ik niet meedoen." Istanbul (rtr) - Agustine Okocha moet zijn veront schuldigingen aanbieden wegens zijn onheuse en agressieve gedrag tegenover twee fotografen. De Nigeri- aanse aanvaller werd kwaad toen hij na afloop van een training bij Fenerbahce met zijn verloofde werd vereeu wigd. Okocha deelde een klap uit en probeerde het tweetal zijn camera's af te pakken. De fotografen diende een klacht in bij de Turkse vere niging van sportjournalisten. Die heeft nu geëist dat Oko cha zich verontschuldigt, an ders volgen juridische stap pen. De directeur van Fener bahce, Vefa Kucuk, heeft be loofd dat de Nigeriaanse in ternational dat zal doen. SPORTNIEUWS KORT Apeldoorn - De rentree van Orhan Delibas in de boksring is met twee weken vervroegd. De 25-jarige prof komt zondag al in ac tie tijdens een gala in Keulen. De Joegoslaaf Jan Golis fungeert als tegenstander. De 21-jarige zwaarwelter heeft twee overwinningen in vier beroepspartijen behaald. Delibas is in tien duels nog ongeslagen. De voormalige topamateur zou aanvankelijk op 26 april in Keu len terugkeren op het canvas. Door een afmelding voor het programma van 13 april kan de ex- Turk eerder zijn werk hervatten. Zijn partij van 26 april tegen een nog onbekende tegenstander blijft gewoon staan. Las Vegas - De revanchematch op 3 mei tussen de huidige we reldkampioen in het zwaargewicht (WBA) Evander Holyfield en uitdager Mike Tyson is uitgesteld. Tyson liep op de training dinsdagavond een snee op boven zijn linkeroog, op dezelfde plek waar Holyfield hem in november had geraakt. De snee is inmid dels genaaid met drie hechtingen. De revanchematch op 3 mei tussen de huidige en de vorige we reldkampioen zwaargewicht zou naar verwachting de meest lu cratieve in de boksgesehiedenis worden. Holyfield zou zo'n 67 miljoen gulden ontvangen, tegen 38 miljoen voor Tyson. Als nieuwe datum is 28 juni voorgesteld. Nieuwegein - Edwin Jongejans is met onmiddellijke ingang in dienst getreden van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. De oud-wereldkampioen gaat zich bezighouden met de ontwik keling van het schoonspringen in Nederland. Zijn contract loopt tot en met 1 juli 1998. Jongejans maakte vorige maand bekend met de topsport te stop pen. lïet ontbrak hem aan motivatie. Bovendien kon de KNZB hem onvoldoende financiële middelen bieden om trainingssta ges in het buitenland te kunnen organiseren. Boekarest - Het bestuur van de Roemeense atletiekfederatie heeft bondscoach Eugen Raducanescu ontslagen. De maatregel is genomen, omdat er herhaaldelijk pupillen van Raducanescu bij dopinggevailen betrokken zijn geweest. Volgens voorzitter Iolanda Balas van de federatie, voormalig wereldrecordhoudster hoogspringen, zijn vier junioren uit de 'stal' van Raducanescu geschorst na positieve reacties op do pingcontroles. Amsterdam - Juan Antonio Samaranch komt deze zomer naar Nederland. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) is een van de bekendste deelnemers aan de dertiende Europese Sport Conferentie. Deze heeft van dinsdag 30 septem ber tot en met donderdag 2 oktober plaats in de Koepelkerk te Amsterdam. Thema van de conferentie is: „Uitdagingen voor sport in ont wikkelend Europa in de 21e eeuw." Behalve Samaranch zullen regeringsvertegenwoordigers uit binnen- en buitenland, alsmede prominente ondernemers de conferentie toespreken. Genève - Clubs die jonge spelers aantrekken, moeten voortaan een vergoeding voor de opleidingskosten betalen. De UEFA heeft een voorstel daartoe uitgewerkt. Dat wordt 17 en 18 april in Genève behandeld, waarna de Europese commissie zich er nog over moet buigen. Door het Bosman-arrest kunnen talenten vaak transfervrij ver trekken. Clubs waren bang dat zelf opleiden niet meer zou lo nen. Volgens het nieuwe voorstel van de UEFA kunnen de oplei dende clubs voor spelers tot 21 jaar een vergoeding van de kos ten vragen. Clubs mogen talenten pas op zestienjarige leeftijd een contract aanbieden. Dat mag voor niet langer dan zes jaar zijn. Amelia Island - Monica Seles heeft zich afgemeld voor het ten nistoernooi van Amelia Island, dat maandag is begonnen. De Amerikaanse, zondag verliezend finaliste in Hilton Head, heeft bronchitis. Seles was in Amelia Island als derde geplaatst. Ze had woens dag moeten spelen tegen haar landgenote Jennifer Capriati. De Argentijnse Oliva Diaz neemt de opengevallen plaats in het schema in. Amelia Island (anp) - Brenda Schultz-McCarthy is gisteren doorgedrongen tot de derde ronde van het tennistoernooi in Amelia Islands. De Nederlandse nummer één versloeg de Tsje chische Sandra Kleinova in twee sets: 7-5 6-3. De favoriete Ja- na Novotna stonde de eerste set af aan de Oostenrijkse Barba ra Schett en gunde haar daarna nog maar vier games. Fernon Wibier slaagde er niet in de kwartfinales te bereiken van het tennistoernooi in Madras. De Nederlander verloor gisteravond, bij kunstlicht, van de als vijfde geplaatste Duitser Alex Radules- cu: 4-6 5-7. Richard Krajicek is bij dit Indiase evenement, met driekwart miljoen gulden gedo teerd, favoriet. De rentree van Jevgeni Kafel nikov na een lange blessureperio de is van korte duur geweest. De Russische nummer vier van de wereld verloor woensdag zijn eerste partij sinds vier maanden tijdens het toernooi van Estorü. De als eerste geplaatste Kafel nikov was kansloos tegen de Oos tenrijker Gilbert Schalier: 2-6 0- 6. De 23-jarige Kafelnikov moest half januari wegens een hand blessure afzeggen voor het eerste Grand Slam-toernooi van het jaar, de Australian Open in Mel bourne. UITSLAGEN Hongkong. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1) - Tong (HKo) 6-0 6-1, Johansson (Zwe/4) - Simian (Fra) 4-6 6-2 6-4, Rafter (Aus/5) - Woodforde (Aus) 2-6 7-6 6- 4, Raoux (Fra) - Nestor (Can) 7-6 7-6, Godwin (ZAf) - Damm (Tsj/6) 6-4 6- 3, Lareau (Can) - Skoch (Tsj) 6-4 6-0, Woodbridge (Aus/3) - Sapsford (GBr) 6-1 3-6 6-1. Amelia Island. Vrouwen, 830.000 gulden. Eerste ronde: Mary-Joe Fernandez (VSt/9) - Pitkowski (Fra) 6-3 6-0, Likhovtseva (Rus) - Whitlinger-Jo- nes (VSt) 2-6 6-4 6-1, Montolio (Spa) - Gagliardi (Zwi) 2-6 6-4 7-6; tweede ronde: Schultz-McCarthy (Ned) - Kleinova (Tsj) 7-5 6-3, Pierce (Fra) - Nagyova (Slw) 7-5 6-0, Coetzer (ZAf) - Mauresmo (Fra) 6-4 1-6 6-1, Fusai (Fra) - Lichovtsjeva (Rus) 1-6 7-6 6- 4, Dragomir (Roe) - Grossman (VSt) 6-2 6-3, Davenport (VSt/6) - Wang (Tai) 6-2 6-0, Novotna (Tsj/3) - Schett (Oos) 4-6 6-4 6-0. Madras. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - En- qvist (Zwe/2) 6-6 opgave, Stark (VSt/4) - Narla (Ina) 6-0 6-3, Norman (Zwe/7) - Ran (Isr) 6-2 5-i; tweede ronde: Radulescu (Dui) - Wibier (Ned) 6-2 7-5, Washington (VSt/3) - Ogorodov (Oez) 3-6 7-6 6-1. Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gul den. Eerste ronde: Schalier (Oos) - Kafel nikov (Rus/1) 6-2 6-0, Marques (Por) - Lopez-Moron (Spa) 7-5 6-2, Corret ja (Spa/6) - Gumy (Arg) 6-2 6-3, Ca- bello (Arg) - Ferreira (ZAf/3) 6-3 3-6 6-4, Filipini (Uru) - Viloea (Spa) 3-6 7-6 6-1. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Fromberg (Aus) 6-2 6-3, Clavet (Spa/7) - Kuerten (Bra) 1-6 6-1 7-6, Berasategui (Spa/5) - Ruud (Noo) 6-1 6-4, Mantilla (Spa/4) - Arazi (Mar) 6- 2 6-3. Kiev (dpa) - De Oekraïnse voetbaltrainer Aleksander Istsjenko is ongedeerd geble ven bij een aanslag op zijn woning. Een onbekende wierp e-m granaat naar bin nen. Is-ri mko, coach van de national" jeugdploeg en van eerste-divisieclub Kirovo- grad, bevond zich met zijn vrouw in een aangrenzende kamer. De Russische krant Sovjetski Sport heeft dat gis teren. De aanslag werd ge pleegd enkele uren na de competitiewedstrijd tussen Kirovograd en Karpati Lvov.

de Stem | 1997 | | pagina 9