DE STEM Legitimate sa Yan der Gouw bezwijkt onder Duitse furie 4 Eerst Real-spits PSV gaat Amsterdammers komen met 2-1-nederlaag nog goed weg in Arena Wim Rijsbergei Voetbal van Juventus onvergelijkbaar goed 6We zijn niet kansloos' UITSLAGEN standen In Dortmund 73 arrestaties De garnaal Jugovic voor return geschorst sportprijsvragen_ voetbal volleybal"" Mos ontkent inter< Sport Juventus overvleugelt Ajax IPE STEM peyenoord moeten zich zon- Rott ILmiddag kunnen legitimeren, sen r Wie niet kan voldoen aan deze Die Ltimatieplicht, loopt het risi- dijkl «te worden aangehouden. burg L woordvoerder van de Til- Het burgse politie heeft dit meege- zond deeld. fans| Door Jaap van Essen Amsterdam - De beste club van Rotterdam, Eindhoven en de hééééle wereld is ver huisd. Van Amsterdam naar Turijn. Het laatste spoortje twijfel over de krachtsverhoudingen tus sen de oude en nieuwe hou der van de Europcup I werd gisteren weggeno men. Eindigde de finale tussen Ajax en Juventus vorig jaar in Rome tegen de verhouding in nog in een gelijkspel, gisteravond werd Ajax 45 minuten lang over de knie gelegd. Bij rust leidde Juventus met 2-0 en daarmee mocht Ajax heel blij zijn. Zondag, uit bij AC Milan, had Juventus aan zes kansen ge noeg gehad voor evenzoveel tref fers. Gisteravond in de eerste helft kreeg de Europese kam pioen ook een half dozijn moge lijkheden, maar miste viermaal. De Italianen namen na de pauze wat gas terug, waardoor Ajax weer een beetje in het spel kon komen. Na een fraaie pass van Witschge kon de verder bijna on zichtbare Litmanen voor de 1-2- eindstand zorgen. Daardoor kan het over twee weken in Turijn zowaar nog spannend worden. Hoewel de wedstrijd van gisteren er geen aanleiding toe gaf, zal Ajax hopen dat de ongekend goe de reeks resultaten in Europese uitwedstrijden kan worden voortgezet. Hoe dan ook, inmiddels is wel duidelijk dat het Ajax dat twee jaar geleden de wereld verover de, niet meer bestaat. De wijze waarop de Amsterdammers de halve finale bereikten, sprak na tuurlijk al boekdelen. Het bijna onaardse positiespel, de snelle wisseling van vleugels, het tech nisch perfecte individualisme; het is allemaal nauwelijks meer te zien. Ajax is weer een gewoon goed elftal. Vechtvoetbal Slechts door een ongekende par tij vechtvoetbal tegen Grasshop pers overleefde Ajax de poule wedstrijden. Een soortgelijke on- Ajaxiaanse prestatie was nodig om zich Atletico Madrid van het lijf te houden in de kwartfinales. Gisteren was al die inzet niet ge noeg. Juventus was simpelweg beter. In de Arena, voor de gele genheid opgesierd met grote vlaggen waarop de door Ajax ge wonnen prijzen stonden afge beeld, werd de thuisploeg over klast. De laatste maal dat Ajax in Europa op een dergelijke manier met beide benen op de grond werd gezet, was in het voorjaar van 1994, toen Parma in Noord- Italië ook veel te sterk was. Louis van Gaal erkende de su prematie van Juventus volmon dig. „We zijn er genadig afgeko men. Ik telde in totaal wel acht kansen voor hen, hooguit twee voor ons. Juventus heeft een ge weldig elftal, wij zijn nog bezig weer een goed elftal te worden." Juventus won gisteren van aan vang aan vrijwel alle persoonlij ke duels. Het centrale duo Wit- schge-Blind kwam niet in het stuk voor, omdat de twee Fran sen van Juve, Deschamps en Zi- dane, telkens doorschoven. Ach terin werden de Ajacieden toch al tureluurs van de sleurende en altijd bewegende spitsen Amoru- so en Vieri. Net als in de finale van afgelopen Dortmund (dpa) - De politie heeft voor het begin van de wed strijd Borussia Dortmund - Man chester United, de halve finale in de Champions League, 73 arres taties verricht. Aanvankelijk ging het vooral om dronken Duit se voetbalfans, die zich provoce rend gedroegen en vechtpartijen uitlokten. Later ook om Engel sen. Tot ernstige ongeregeldheden kwam het niet. De meeste aan hangers van beide teams hielden zich rustig. Ongeveer vijfhonderd Britten waren zonder geldig plaatsbewijs naar Dortmund ge reisd. Vijftig van hen konden vol gens de politie tot de hooligans worden gerekend. seizoen oogden de Italianen stuk voor stuk als top-atleten, in staat doorlopend grote afstanden te overbruggen. Zo kon het gebeu ren dat Juventus altijd en overal op het veld een numeriek over wicht creeërde. Dertien minuten was het duel oud toen Jugovic met een fraaie beweging de hele Ajax-defensie voor schut zette. Amoruso stond daarna helemaal vrij en scoorde. Bogarde Luttele minuten later deed Van Gaal het enige wat hij kon doen. Winston Bogarde had genoeg straf gehad, en bovendien, Ajax had hem nodig. Dus mocht de 'dienstweigeraar' van de bank komen en invallen voor Musam- pa die werkelijk aan alle kanten voorbij was gelopen. Bogarde bracht in ieder geval meer snelheid en wat fysiek weerwerk, maar kon ook niet verhinderen dat Juventus ge woon doorging met veel beter te zijn. Misschien had Overmars het tij kunnen keren door zich te la ten vallen toen Porrini hem over duidelijk vasthield. Overmars liep echter door, en Porrini kwam er zonder bestraffing van af, waar hij rood had kunnen krijgen. Dichter dan een afstandschot van Litmanen kwam Ajax niet bij het doel van Peruzzi, aan de andere zijde had Van der Sar het ongekend druk. Hij verrichtte een handjevol reddingen, maar stond in de 42e minuut aan de grond genageld toen Vieri vanaf de zestienmeterlijn uithaalde: 0- 2. Strafexpeditie Juventus had de mogelijkheid een heuse strafexpeditie tegen Ajax uit te voeren, maar blijk baar vonden de Italianen het welletjes. Ze leunden na rust be haaglijk achterover, lieten Ajax komen en kregen daarvoor de ge bruikelijke straf: door het doel punt van Litmanen mag Ajax - heel stilletjes - blijven hopen op een plaatsje in de finale. Maar zelfs Louis van Gaal ziet niet zulke grote mogelijkheden meer. „Ik blijf er altijd in gelo ven, maar het wordt wel heel erg moeilijk. We zullen twee keer moeten scoren tegen een gewel dig team." AJAX (NED) - JUVENTUS (ITA) 1- 2 (0-2). 14. Ainoruso 0-1, 42. Vieri 0- 2, 66. Litmanen 1-2. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: •51.200. Gele kaarten: Jugovic, Di Li- vio, Tacchinardi (Juventus). AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (70. Dani) en Frank de Boer; Scholten (77. Wooter), Litma nen en Musampa (28. Bogarde); Ba- bangida, Ronald de Boer en Over mars. JUVENTUS: Peruzzi; Porrini, Mon- tero, Ferrara en Pessotto; Di Livio (69. Tacchinardi), Deschamps, Zida- ne en Jugovic (85. Lombardo); Amo ruso en Vieri. Nicola Amoruso (rechts) viert een feestje na zijn doelpunt. Richard Witschge is verbijsterd. Door Henri van der Steen Amsterdam - De vraag is hy pothetisch, maar wel leuk: wat zou de uitslag worden van een wedstrijd tussen het Juventus anno 1997 en het Oranje van '74, de ploeg van het Totaalvoetbal? Vermoe delijk zouden Cruijff en zijn vrienden hardhandig over de knie worden gelegd. Het mo derne voetbal van Juventus is immers bijna onvergelijk baar goed. Natuurlijk heeft Juventus geen Cruijff, de beste voetballer aller tijden. Maar Juventus heeft ook geen Suurbier, in de top mis schien wel de slechtste voetbal ler aller tijden. En geen Van Ha- negem: geniaal, maar te traag voor de Juventus-atleten van vandaag. Geen Haan, die niet kon verdedigen maar wel in de verdediging stond. Het voetbal van Juventus is niet anderhalf uur van grote schoon heid, wel van een soort dat nog bijna onbekend is: Nieuw To taal-voetbal. Juventus brengt daartoe elf superfitte atleten in het veld, elf all-rounders van wie er niet eentje bang is voor de bal. Ajax heeft dan meteen al twee voetballers minder in te bren gen. Het Systeem eist immers buitenspelers, die momenteel Overmars en Babangida heten. Sneltreintjes, aardige kerels, goeie profs, fijne collega's voor de anderen, maar au fond na tuurlijk geen geweldige voetbal lers. Zij zijn wel de mannen die met de speler 'op 10' voor het extra moeten zorgen bij Ajax. Als er dat extra niet is, om wel ke reden ook, wordt Ajax met een de helft minder. Juventus, deze bijna stuitend complete ploeg, kan meer stootjes velen. Al was het maar omdat ze het iets meer van lopen (beter: be wegen), iets minder van voetbal moeten hebben dan Ajax. (Interessant detail: Ajax zegt al tijd terecht gebaat te zijn bij een goeie grasmat. De bal moet kun nen rollen, de driehoekjes moe ten niet vanwege polletjes en kuiltjes mislukken. Gisteravond werd gespeeld op een mooi groe ne, maar keiharde grasmat. Stuiter-stuiter deed de bal steeds, wat niet zo voordelig was voor Ajax. Iemand had het zelfs over 'groen asfalt'...) Er was meer dat het verschil maakte bij Ajax-Juventus. Het vooruit verdedigen bijvoor beeld. Het was - pikant genoeg - de specialiteit van het Neder lands elftal a la 1974, een oer- Hollandse uitvinden: het jagen. Pressing. Druk zetten op de te genstander, verdedigen op de man in balbezit, zodat die geen andere kant meer op kon dan de verkeerde. Neeskens was er een held in, Cruijff kon het zeer goed, Haan sloot altijd aan, Jan sen deed mee. Gisteravond in de Arena zette Juventus bij het jagen alle tien de veldspelers in. Zoals de Itali anen de prachtige Litmanen verdedigden: Deschamps, moge lijk de beste verdedigende mid denvelder ter wereld, moest hem dekken, in principe. De Frans man liep echter voortdurend doodleuk weg, naar voren. Fer rara, de vrije man achterin, be kommerde zich dan om Litma nen. Soepel, zoals alles soepel ging. Zoals de Italianen bijna steeds de indruk wekten met twaalf te spelen... Toch zei een kenner: „Een zeer goeie ploeg dat Juventus. Maar ik zou er geen seizoenkaart van hoeven." Ook daar zat wat in. Laat ze in Turijn echter maar doen. Het voetbal van Juventus is (even) alles bij elkaar wat el ders in delen te zien is. De top van wat er is en moet blijven: het voetbal met de fantastische koppers (Ferguson, Hughes) in Engeland; het voetbal met de in dividualisten (Ronaldo) in Bra zilië; het voetbal van de arties ten (Weah, Kanu) in Afrika. En natuurlijk het eigenzinnige voetbal van Ajax met de buiten spelers en de aparte jongens als Bogarde en Witschge. Haha! Bill-board groot stond het alom buiten het stadion op posters: 'De Godenzonen tegen de oude dame. Dat moet kun nen.' Klopt. Maar nu even niet. Door Bert Willemsen Dortmund - Tien maanden geleden leek de voetbalcarriè re van Raimond van der Gouw (inmiddels 33) op een roem loos einde af te stevenen. Vi tesse hoefde hem niet meer. Maar hoe raar kan het lopen: Van der Gouw kwam als re servedoelman bij Manchester United terecht en verving gis teravond de geblesseerde Pe ter Schmeichel in de halve fi nale van de Champions Lea gue tegen Borussia Dortmund. De Nederlandse doelman hield zich lang staande maar bezweek uiteindelijk met United onder de Duitse furie (1-0). Drie wedstrijden mocht Van der Gouw dit seizoen in het eerste team van United spelen. In de League Cup kreeg hij tegen Swindon en Leicester de kans speelritme op te doen. In de com petitiewedstrijd tegen Aston Vil la kwam hij aan de bak omdat Schmeichel ziek was. Van der Gouw liet zich in dat duel niet passeren en iedereen was tevre den. Maar hoe zou de Nederlandse doelman de spanning van een Eu ropees topduel verwerken? Het antwoord op die vraag kwam gis teravond in Dortmund. Daags te voren had zwaargewicht Sch meichel tijdens de afsluitende training last van zijn rug gekre gen. De blessure bleek zo ernstig dat de blonde Deen verstek moest laten gaan. Van der Gouw kreeg zijn kans op een galavoorstelling in het Westfalenstadion. Even dreigde het optreden van Van der Gouw slechts kort te du ren. Al na vier minuten belandde een verdwaalde bal in het nie mandsland tussen de doelman en verdediger Pallister. Precies de zelfde situatie had zich vier da gen eerder bij Manchester voor gedaan in de competitiewedstrijd tegen Derby County. Schmeichel was toen voorbarig uit zijn doel gestormd, wat United een doel punt kostte. De herinnering aan die situatie deed Van der Gouw waarschijnlijk een moment aar zelen. Pallister, met de aandrin gende Duitser Herrlich in de rug, besloot geen risico te nemen en tikte de bal naast het doel. Van der Gouw kwam intussen toch aanstormen en knalde vol tegen Pallister op. Na enkele bange mi nuten stonden doelman en verde diger weer op hun benen. Wat misschien nog belangrijker was: ze toonden zich weer helemaal bij de les. Hl DONDERDAG 10 APRIL 1997 Bi Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaardag. De Stem publiceert tot en met die datum dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend. Vandaag aflevering 9. Mannen als Cruijff en Keizer en Swart en Michels zijn echte Ajacieden. Oud-spits Rinus Michels trouwde zijn Wil, die hij kende uit het spelershome van Ajax, waar zij voor de soep en broodjes zorgde. Zij was eerder getrouwd geweest met Ajax-kok Ricus Walter. Cruijff kwam van jongsaf bij Ajax. Na de dood van vader vond moeder Nel een baantje als werkster bij Ajax-trainer Vic Buckingham, die in een van de hoekwoninkjes woon de van stadion De Meer. Tus sen de middag kwam Johan - door Buckingham afwisselend 'Kleine' of 'Garnaal' ge noemd, biefstukjes eten om aan te sterken. Op maandag had kleine Cruijff een onbe taald baantje bij Buckingham. Dan ging de Engelse trainer golf spelen op het hoofdveld van Ajax. 'De Garnaal' maak te zich verdienstelijk met het zoeken van balletjes... In 'Boem' vertelde Cruijff al jaren geleden over zijn door Ajax beheerste jeugd. „Vanaf mijn vierde, vijfde ging ik 's zondags in mijn eentje naar het stadion. Zover lopen was dat trouwens niet. 'Ha, ome Henk, wat gaan we doen?' En dan begonnen we aan al die klusjes, die op zo'n competitiezondag moeten worden verricht. Als vanzelf kwam ik in de kleedkamers, als het hulpje van oom Henk. Door Henri van der Steen Daar liep ik, dreumes die ik was, tussen de spelers van het eerste elftal rond. Vóór de wedstrijd. In de rust. Erna. 'Moet je nog noppen onder je schoenen?' vroeg ik aan Henk Elzer. Kees Groot, of Pietje van der Kuil. Ik bracht bood schapjes voor Eddie Pieten Graafland en Sjakie Swart. Ik noemde de spelers ook alle maal bij hun voornaam: Eddie, Gerry, Sjakie en Henk. Nie mand mocht ooit bij Ajax bin nen, maar ik toevallig wel. Ik hoorde bij het huishouden, zo als een kind in een gezin. Ik was een klusjesjochie, met een brutaal bekkie. Soms kon ik verrekte lastig zijn. Wat ou der bijvoorbeeld, jatte ik stie kem de brommer van Piet Kei zer. En maar rondjes rijden, tot er geen druppel meer in zijn benzinetank zat." Amsterdam (anp) - Ajax - Ju ventus, in de halve finale van de Champions League, bleef gisteren 'maar' 2-1. Jari Lit manen toonde zich een realist. De Fin, die de enige Amster damse treffer maakte, wist dat de Italiaanse kampioen veel meer kansen had dan Ajax. „Je moet eerlijk zijn. Juventus was een klasse beter." Louis van Gaal had zijn man schappen gewaarschuwd voor de kracht van de titelverdedi ger, die zondag in de competi tie AC Milan nog met 6-1 op zij zette. „We wisten van tevo- Amsterdam (anp) - Juventus zal het in Turijn, tijdens de tweede wedstrijd tegen Ajax moeten stellen zonder Jugovic. De mid denvelder van de wereldkampi oen kreeg gisteren in Amsterdam, tijdens de eerste confrontatie voor de halve finales van de Champions League, zijn tweede gele kaart. Juventus verdedigt over twee weken een voorsprong van 2-1. ren dat het een sterk team is dat bleek vandaag. Maar w zijn niet kansloos over twee weken in Turijn. We hebben vaker gewonnen in uitweb strijden. En 2-0 is genoeg. Ook Richard Witschge, die d pass gaf waaruit Litmanen scoorde, gelooft nog in kansen van Ajax. Ook al ze minimaal. „Je moet erin ge loven, anders kun je beter thuisblijven. Juventus ons vandaag weggespeeld Het is een stugge ploeg, dt spelers duiken overal op. Ab soluut het beste team ter reld." Van Gaal riep dat al voor dn wedstrijd. „Juventus is erg goed, wij zijn op de weg terug om weer goed te wor den," aldus de vertrekkende coach. „Dat is een verschil. Ie dere speler is vandaag op facetten van het spel ge' De conclusies kun je trekken. Je ziet dat we uit een dal ko men. Dan vind ik het toch fantastisch dat we in de twee de helft zo terugkomen en ge lijkwaardig zijn aan de tegen stander." Van der Gouw begon in de twee de helft echter te wankelen onder de druk van elf Borussia-voetbal- lers en 48.500 fanatieke Duitse supporters. De Nederlandse doel man had een engeltje op de lat zitten toen hij mistastte bij een hoekschop. Even later repareerde hij zelf de schade na een mislukte uittrap. Dertien minuten voor het einde ging het toch nog mis. Een schot van Tretschot kreeg door het lichaam van Pallister een on verwachte curve en daardoor liet Van der Gouw zich verrassen (1- 0). Manchester United had voor dien de beste kansen gekregen. Cantona, Butt en Beckham kon den ze niet benutten. Dat kwam United gisteravond op een neder laag te staan, maar over twee we ken krijgt de Engelse kampioen een herkansing in het eigen Old Trafford-stadion. BORUSSIA DORTMUND (DUI) - MANCHESTER UNITED (ENG) 1- 0 (0-0). 76. Tretschok 1-0. Scheids rechter: Levnikov (Rus). Toeschou- Raimond van der Gouw (links) stuit de Dortmunder Herrlich en zal even later frontaal op teamge noot Pallister (rechts) knallen. foto reuter wers: 48.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Rieken, Heinrich (Borussia Dortmund), Pallister, Keane (Man chester United). BORUSSIA DORTMUND: Klos; Reuter, Kree, Feiersinger, Heinrich en Lambert; Sousa, Möller, Lam bert en Tretschok (85. Reinhardt); Rieken (90. Freund) en Herrlich. MANCHESTER UNITED: Van der Gouw; Neville, Johnsen, Pallister en Irwin; Beckham, Keane, Butt en Giggs; Solskjaer (75. Cole) en Can- AUTOSPORT Remada. Rally van Tunesië, derde etappe Ksar Ghilane - Remada (303 km). Auto's: 1. Lartigue/Périn (Fra) Ci- troën 2.51.42, 2. Vatanen/Gallag- her (Fin/GBr) Citroën 1.58, 3. Schlesser/Monnet (Fra) Buggy 24.56. Algemeen klassement: 1. Lartigue 6.14.29, 2. Vatanen 4.08, 3. Scïüesser 55.51. Motoren: 1. Agradi (Ita) KTN 3.18.42, 2. Sainct (Fra) KTM 0.15, 3. Perez (Fra) Kawasaki 0.38. Algemeen klassement: 1. Perez 6.10.58, 2. Meoni (Ita) 4.43, 3. Sainct 4.55. BILJARTEN Almelo. GP Bolk Transport, drie banden. Eerste ronde: Broeders - De Vries 50-49/49 beurten, Van Uum - De Bruin 50-35/29, Peterson - Vet 50- 47/39, Overmars - Berkelmans 50- 35/51, H. de Kleine - De Wit 50- 32/50 beurten, Van der Smissen - Kuijt 50-31/31, Verlouw - Van Daalen 50-36/37, Weijenburg - Broeders 50-29/37, Van Schaik - Van Leuteren 50-32/53 beurten, Uytdewilligen - Siemens 50- 21/50, De Wit - Henskens 50- 48/60, M. Vet - Van de Looy 50- 50/70, Van de Looy wint barrage met 5-1. CRICKET Kuala Lumpur. WK B-landen. Halve finale: Bangladesh - Schot land 2-0. Bangladesh 243/7, Schotland 171 all-out. Finale: Bangladesh - Kenia. SCHAKEN Dos Hermanas (Spa). Internatio naal toernooi. Zevende ronde: Kramnik (Rus) - Short (Eng) 'A-A, Sjirov (Spa) - W- dit Polgar (Hon) 'A-Vi, Topalo» (Bul) - ülescas (Spa) 1-0, te® (Ina) - Gelfand (WRu) 'A-'A, Salo» (Rus) - Karpov (Rus) 'A-Yi. Stand: 1. Kramnik 5, 2. Anandtó 3. Gelfand, Topalov, Polgai'4, Karpov 3'A, 7. Salov, Short, Sjiro» 3,10. Illescas 1. Hamburg. Duitse midweeklotto. Trekking A: 2 - 4 - 17 - 28 - 34-46. Reservegetal: 43. Trekking B: 12 - 20 - 25 - 35-31 41. Reservegetal: 15. Supergetallen: 0 en 8. Spel 77: 7 6 1 5 1 8 8- Super 6: 3 1 4 0 5 0. Engeland, competitie: Derttf County - Southampton 1-1 ton - Leicester City 1-1, S*F w Wednesday - Tottenham Hotep® 2-1, West Ham United - Mid® brough 0-0, Wimbledon -- A™ Villa 0-2, Coventry City - Chels Duitsland, competitie: St. Paul' Bochum 2-1. «„nies: Portugal, beker, zestiende finale Sporting-Beira Mar 2-1. Manama. WK-kwalificatie. Aziatische zone, groep t. A JORDANIË - VERENIGDE AB» BISCHE EMIRATEN 0-0. Afrikaanse zone, groep 3. j ZAÏRE - ZAMBIA 2-2 (1-D- Malitoli 0-1, 29. Sunda 1-1. Bazamba 2-1, 81. Tembo 2-2 schouwers: 20.000 7uid_Afri' Stand: 1. Congo 3-7, 2. Zuia 2 ka 3-4, 3. Zaïre 3-2,4. Zamb Vrouwen, eredivisie, pla.V Pollux - Olympus 3-D. ofi® Door Peter Vierenhalm men Hij Groningen - Wim Rijsber- tran gen blijft nog even in Bre- da, maar daarna is hij echt Rijs| gevlogen. De huidige trai- Veel ner van NAC volgt per 1 als juli in Groningen de on- Aia: langs ontslagen Hans Wes- ons terhof op. Win Groningen-voorzitter Wim Ent zinger stelde de Leidenaar gis- wek termiddag in het Oosterpark- stadion aan de pers voor. Het intq liefst had de jurist-preses Rijs- bergen meteen in Groningen ge- stud houden. Jan van Dijk mag van de did^ KNVB niet als interim-trainer bij aan het werk blijven en Rijsber- na> gen had met al zijn papieren zo is aan de slag gekund. dat .We hebben nog bij het bestuur elke, van NAC geprobeerd om hem di- Rijs reet naar Groningen te halen, teri maar dat is niet gelukt. NAC wil- hoo. de niet aan een eerdere overgang naa, meewerken. Ik kan die beslissing het van de Bredase club zeer goed gefe begrijpen. We hebben nog maar felii wedstrijden te gaan. Het dat heeft weinig zin om zo kort voor van! het einde van de competitie een trainer te laten gaan," meldde de te Groningen-voorzitter. Entzinger gev zoekt naar een oplossing voor het trainersprobleem. „We gaan op- Dal nieuw met de KNVB praten. We nig vinden het belachelijk dat Van Gri Dijk niet even die laatste wed- dat strijden kan uitzitten bij ons. Er nog komt in ieder geval een oplos- zitlj sing." zek Vitesse Rijsbergen zelf maakte er weinig M. woorden over vuil. „Ik heb het al tij eerder meegemaakt. Ik kon in ja- hii nuari naar Vitesse, maar het opij NAC-bestuur liet me toen niet ge: gaan. Ze hielden me aan het con tract. Dat is ook nu het geval. N. Daarom dien ik het contract ge woon uit bij NAC. Per 1 juli be- na: gin ik bij Groningen. Punt uit." Le: Azing Griever was ook even in hui beeld als nieuwe man bij Gronin- Maar de afkoopsom bij Em- wi men was het struikelblok. Op de ee: nacht van dinsdag op woensdag in legde het Groningen-bestuur Rijsbergen vast voor twee seizoe nen. Entzinger: „We hebben una- Madrid - Real Madrids ne- R„ gentienjarige spits Raul is afl sinds gisteren de duurste de voetballer uit de geschiedenis Sn van het Spaanse voetbal. Raul tekende een nieuw vijf- oc® jarig contract, waarin de af- ?e koopsom is bepaald op zes miljard pesetas, ongeveer ku tachtig miljoen gulden. Rauls nieuwe jaarsalaris is vastge steld op een kleine vier mil joen gulden. «Het belangrijkste is dat Raul ar|at nu is afgeschermd en dat vq ,'J rustig kan gaan spelen, zon- Ba v!n)eman(L hem nog lastig- Cil t, zei Madrid-voorzitter Lo- enzo Sanz voor een Spaans ra- od "'ostation. sy Juventus en een aan- Duitse en Engelse clubs had- ca ons 6eï?er te kennen gegeven de afkoopsom van zo'n 21 mil- vn en wel te willen betalen le de jonge aanvaller. 1 ausver was de Braziliaan cd Pil ju6 verslaggever kon °lCn DJlck Advocaat o{ 11 gisteravond niet vertellen Wpin aiïlPeta vandaag weer ^Ikorn ls op de training. De iekv^ergaateersteenge- o Ik l.r'l ren met Ziin PUpil. aan d eens weten wat er caat vhMd is'" aldus Advo- disoul?eta Werd maandag schor t ?rhnaire redenen ge niet 1 was 's ochtends et komen trainen. r mReta zou bovendien in de be-

de Stem | 1997 | | pagina 8