Koopzondag Temeuzen geen succes Jeugdafdeling ONI groeit aanzienlijk 'Binnenstad wordt aantrekkelijker' Geen bestorming, wel uitnodiging POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN 'Meer beweging op Markt Temeuzen goed voor winkelend publiek' Zakje rumbonen goed voor 60 jaar trouw C3 Zakkenroller Observatie Voorrangsfout Brand in container Autokraak Vernieling Biervliet Hoek Oostburg Sas van Gent IJzendijke Koersbal Schietingen Gaaibollen Hengelen Dominee Valk met pensioen pEgTEM111 n ZEELAND Ondernemers doen niet mee J 'ukel centrum ^dpolder krijgt veilige' tegels Op 11 april is centrummanagement in Temeuzen een feit In vol ornaat - middeleeuwse kledij dus - overhandigde het Geuzencomité uit Biervliet gistermorgen het programma voor de ko mende Geuzenfeesten aan burgemeester R. Barbé van Temeuzen. Op 8, 9 en 10 mei staat Biervliet voor de 25e keer in het teken van dit evenement. Een mijlpaal dus, die het feest een extra tintje geeft. De binnenkomst van de Geuzen in het stadhuis van Temeuzen was niet zoals zij in vroeger eeuwen waren gewend: ze konden het stadhuis niet bestormen. Tijdens de officiële overhandiging bedankten de Geu zen de burgemeester en de Terneuzense bestuurders voor hun inzet voor het Biervlietse Geuzenfeest. Dit ging vergezeld van - uiter aard - een uitnodiging. De woensdagavond voor de Geuzenfeesten wordt een Biervlietse heks gevangen. Op 8 mei nemen de Geuzen de stad in, net als in 1573. 's Middags trekt de traditionele optocht met ruim driehonderd Geuzen en veertien wagens door het dorp. Op donderdag en zaterdag wordt een vrijwel identiek programma gehouden. foto wim kooyman WOENSDAG 9 APRIL 1997 Sluis - Een 59-jarige vrouw uit Bergisch Gladbach is afgelo pen maandagmiddag tijdens het winkelen op de Kaai haar portemonnee met daarin twee tientjes kwijtgeraakt aan een zakkenroller. Temeuzen - Een achttienjarige fietsster uit Zaamslag is afge lopen maandag na een ver keersongeval ter observatie op genomen in het ziekenhuis. Ze stak rond 16.30 uur plotseling de Rooseveltlaan over en werd geschept door een twintigjari ge Terneuzense automobilist. Bij het ongeval kwam de fiets ster ten val. De voertuigen lie pen schade op. Temeuzen - Door een voor rangsfout is een 45-jarige auto bestuurder uit Zelzate afgelo pen maandagmiddag in bot sing gekomen met een 21-jari- ge automobiliste uit Temeu zen. Er ontstond alleen materiële schade. Temeuzen - Onbekenden heb ben aan de achterzijde van een kerk aan de Terneuzensestraat een vuilcontainer in brand ge stoken. Behalve dat de contai ner volledig vernield werd, raakte ook het houtwerk van het fietsenhok beschadigd. Temeuzen - Een 26-jarige in woner van Temeuzen deed aangifte van inbraak in zijn auto. De achterruit werd inge slagen, waarna de complete ge luidsinstallatie uit de wagen werd meegenomen. De totale schade bedraagt zo'n 2400 gul den. Hulst - Bij een inbraak in de auto van een 79-jarige inwoner van Hulst is het gehele dash board vernield. Ook werd het stuurslot geforceerd en werd een ruit van een achterportier ingeslagen. Creatief - De club creatief van de plattelandsvrouwen komt op 22 april samen om kransen van brooddeeg te maken. De crea-middag vindt plaats in de Gentsche Poort in Biervliet. De aanvang is 13.30 uur. Inbraakpreventie - De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen organiseert op maan dag 14 april een lezing over in braakpreventie. Een deskundi ge geeft tips en uitgebreide toe lichting bij een videofilm. De bijeenkomst begint om 19.45 uur in het kerkcentrum in Hoek. FILM - In het Ledeltheater te Oostburg wordt zaterdag 26 april de kinderfilm A Goofy Movie vertoond. De film begint om 14.00 uur en de toegangs prijs is 2,50. De organisatie is in handen van Kinderwerk Oostburg. Informatiemiddag - In verzor gingstehuis De Redoute wordt op maandag 14 april een infor matiemiddag georganiseerd over de Wet Voorzieningen Ge handicapten. De bijeenkomst is een initiatief van de Werk groep Gehandicaptenbeleid. Mevrouw C. de Vriendt van de gemeente Sas van Gent ver zorgt de inleiding en de heer Scholten van Zorg Verzekerin gen Nederland geeft tekst en uitleg over de praktische kan ten van de regeling. Daarnaast komt er iemand van de Wel- zorgwinkel om iets te vertellen over hulpmiddelen. VERGADERING - Dorpsbe langen en Toerisme (D&T) houdt morgen een openbare fractievergadering in café Hof- zicht Theater te IJzendijke. Be handeld wordt de raadsagenda van 17 april van de gemeente Oostburg. De vergadering be gint om 20.00 uur. St.-Jansteen - KBO, De Warande: 1. A. van Remoortere, 2. Th. Kints, 3. C. Verweij. Axel - Gregoriuscentrum, zes per sonen: 1. H. van Waas, 2.1. Zegers, 3. mevrouw Hylkema. Stoppeldijk - 't Gelaag, KBO: 1. P. Vinkenstein/mevrouw Dankaart, 2. J. Lauwers/R. van de Velde, 3. mevrouw Cappaert/mevrouw Van Laar. Axel - De Halle, zeven personen: 1. J. Vercauteren, 2. G. Navest, 3. J. Vercouteren. Zuiddorpe - 't Kaaike: 1. R. Kem- pe/J. Suy, 2. W. de Bock/M. Suy- Poppe, 3. J. Verbraeken/mevrouw De Groene. Westdorpe - Concordia. Mat 1: 1. E. de Smet/H. van Waes, 2. A. Sij- nesael/R. van Hecke. Mat 2: 1. A. Dobbelaar/E. Dhaene, 2. L. Aude- naerd/M. Goethals. Westdorpe - Concordia. Mat 1: 1. W. Kalle, 2. A. Dobbelaar/M. de Bock. Mat 2: 1. C. de Smet/A. Janssens, 2. E. de Smet/I. Goet hals. St.-Jansteen - Schuttersvereni ging St.-Jan. Wip 1: eerste hoge vogel: L. de Smet, tweede hoge en tweede zijvogel: G. Poppe, eerste zijvogel: R. Bogaert, derde zijvo gel: J. Vermeiren, vierde zijvogel: J. Palma. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Bogaert, tweede hoge vogel: G. Dennaert, eerste zijvogel: J. Dec kers, tweede zijvogel: M. Thijssen, derde zijvogel: A. Bonne-Ertvelde, vierde zijvogel: A. Verdonck. Ossenisse - Hof ter Nesse, twintig schutters. Hoge vogel en linkerzij vogel: P. Neve, rechter zijvogel: A. Rottier, grootste aantal (8): R. de Jonge. Ovezande - Kampioenschap kei zers en koningen, achttien schut ters. Kampioen hoge vogels: P. de Jonge, Spes Nostra; kampioen kleppen: R. Schrik, Diana; kam pioen kleine vogels (4): J. van de Guchte, Zorgvlied. Ovezande - Gewone schieting, 48 schutters van twaalf verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. Ha- rinck, Diana; tweede hoge vogel: H. Hoogstrate, St.-Sebastiaan; eerste zij vogel: R. Beukema, St- Andries; tweede en derde zijvogel: R. Schrik, vierde zij vogel: P. de Jonge. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Schrik, tweede hoge vogel: J. van Steenbergen, eerste zij vogel: E. Geelhoed, beiden Willem Teil; tweede zijvogel: H. Hoogstrate, derde zijvogel: J. Boelens, vierde zijvogel: H. Franse, beiden Willem Teü. Oudelande - Ons Genoegen, lig gende wippen, 43 schutters van dertien verenigingen. Wip 1: eer ste hoge vogel: H. Koens, Spes No stra; tweede hoge vogel: C. Jere- miase, Zorgvlied; eerste zij vogel: J. Harinck, Diana; tweede zijvo gel: P. Verbart, derde zijvogel: H. Franse, beiden Willem Teil; vierde zij vogel: J. Repkes, Victoria; vlie gende vogels: P. Vette, Cocnordia en J. Knol, Doel naar Hoger. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Koens, tweede hoge vogel: E. Nutzman, Zorgvlied; eerste en tweede zijvo gel: F. Rentmeester, derde zijvo gel: J. van Steenbergen, beiden Willem Teil; vierde zijvogel: J. Braam, Ons Genoegen. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Eensgezindheid, 23 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Rijk, VIOS; tweede hoge vogel: J. Govers, eerste zijvogel: R. Govers, beiden Victoria; tweede zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zij vogel: D. van 't Westein de, Vrije Schutters; grootste aan tal (1L): M. Verdonk, Concordia. Wip 2: beide hoge vogels: R. Govers, eerste zijvogèl: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; tweede zij vogel: L. de Hond, Soranus 2; derde zijvogel: M. Rijk, grootste aantal (6): L. Delhez en R. Ver donk, beiden Concordia; vliegende vogel: N. van de Dries, Eensge zindheid. Clinge - Zaal De Landbouw, 27 schutters. Eerste hoge vogel: E. de Vos, tweede hoge vogel: M. de Jon ge, eerste zijvogel: T. Inghels, tweede zij vogel: E. Inghels, groot ste aantal (6): F. de Schepper. Ossenisse - Hof ter Nesse, negen tien personen. Eerste hoge vogel: F. Serrarens, tweede hoge vogel: A. Remijn, derde hoge vogel: A. Rottier, linkerzij vogel: K. Bun, rechterzijvogel: J. Schenkels, grootste aantal (15): K. Engelsbel. Clinge - De Clingse Hengelaars- vereniging, De Schelde, 28 perso nen. Grootste vis (bot van 36 cm): Marcel van Duyse uit Clinge. In totaal werd er 2072 cm vis gevan gen. 1. Jery Struylaert (De Klinge) 174 cm, 2. Rene Bertram 165, 3. Fred Stroobant 133, 4. Luc IJze- wijn (allen Clinge) 125, 5. Mare Franckaert (Moerzeke) 120 cm. van onze verslaggeefster Aardenburg - Dominee H. Valk neemt zondag 27 april afscheid als predikant van Aardenburg. Het afscheid in de St. Baafskerk is om 14.30 uur. Na haar studie theologie in Hilversum, werd dominee Valk vicaris in Grijpskerke en later in Halsteren. Sinds 12 december 1971 is ze predi kant van Aardenburg. Na vijfentwintig jaar gaat ze nu met pensioen. Niet alleen het pastoraat van Aardenburg, maar ook dat van St Kruis en van het verzorgingstehuis Coensdike behoorden tot haar werk zaamheden. Daarbij kwam in de loop der jaren een hechte samenwer king tussen de Aardenbergse kerken, katholieken, gereformeerden en doopsgezinden. De samenwerking met de gereformeerden leidde tot de 'Samen op Weg-Gemeente' Aardenburg met dominee Valk als pre dikant. Van onze verslaggeefster ^„euzen - Voor de horeca-ondernemingen op Markt in Temeuzen betekent de komst van dertien extra parkeerplaatsen niet per defini te een uitbreiding van het aantal terrassen, pit is de mening van café-houders op de Markt. «j jjnden het wel positief dat de bereikbaarheid (aj de binnenstad, mede door de daling van het riteertarief en de langere parkeertijd, op deze panier beter wordt. Heer beweging op de Markt' vinden zij goed voor dei winkelende publiek. Steven Schirris van Jamin vindt de Markt momenteel nog wel te kaal. „Eigen lijk zouden ze net als in Hulst motorparkeerplaat sen moeten aanleggen, dat trekt het winkelende pu bliek zeker." Café 't Bierwinkeltje heeft op verzoek van de ge meente een nieuw terras besteld, omdat de plastic stoeltjes die tot nu toe buiten stonden volgens de ge meente niet meer passen in het nieuwe beeld van de Markt. F. Baart wilde een nieuw parkeerbeleid, om dat een investering van vijftienduizend gulden voor een nieuw terras in de huidige situatie niet rendabel is. „Ik had geen zin om geld uit te geven, terwijl er een terugloop is van het aantal bezoekers in de bin nenstad. De situatie wordt nu eindelijk beter." Café The Hopper heeft ook besloten om het reeds geplande terras aan te passen aan de wensen van de gemeente. „De gemeente heeft een budgetje voor de aankleding van de Markt, 't Bierwinkeltje en The Hopper krijgen hieruit een vergoeding in de aan schafkosten. Het materiaal is over een week of twee binnen," aldus voorlichter F. Neve van de gemeente Temeuzen. De cafés Ter Nose en Du Commerce zijn voorlopig niet van plan het terras uit te breiden. „Het café zit niet aan de zonzijde," is de verklaring van P. Ver vers van Ter Nose. „Mocht blijken dat de terrassen dusdanig vol zitten, dan ga ik misschien toch uit breiden." Secretaris A. Meeusen van de ondernemersvereni ging City Temeuzen verwacht dat de horeca-onder- nemers die nu een afwachtende houding aannemen op een gegeven moment toch overgaan tot het plaat sen van een terras. „Elke stad met een plein heeft terrassen, ik ver wacht dat dat hier ook gaat gebeuren. De onderne mers moeten beseffen dat we een stad moeten zijn met lef en durf." Als voorbeeld haalt Meeusen de Nieuwstraat aan. „Daar had iedereen schroom om een terras buiten te zetten. In het begin zag je een paar tafeltjes met stoeltjes, uiteindelijk is dat één groot terras gewor den." Van onze verslaggever feneuzen - De invoering van de maandelijkse koopzondag in Temeuzen heeft nog niet het gewenste effect opgeleverd. Een groeiend deel van de ondernemers doet niet mee aan deze zon dagsopenstelling waardoor er steeds minder winkels op de aan gewezen zondag opengaan. Deze ontwikkeling versterkt het negatieve beeld van Temeuzen en maakt het winkelgebied on aantrekkelijker voor de consu ment. B en W van Temeuzen schetsen deze ontwikkeling in een notitie met betrekking tot het parkeerbeleid. Het college wil met de betrokken ondernemers om de tafel gaan zitten om iets aan de zondagsopenstelling te doen. Onder druk Om Temeuzen aantrekkelijker te maken stelt het college het par keerbeleid bij. „Het door de ge meente gevoerde parkeerbeleid staat nu zwaar onder druk en wordt gezien als een van de oor zaken van de algehele malaise waarin het centrumgebied ver keert," aldus het college. Om het imago van de stad te ver beteren en de klantvriendelijk heid te verhogen moet er volgens B en W snel iets gebeuren. Het te wijzigen parkeerbeleid houdt on der andere in een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen op de Markt van 15 naar 28, een ver lenging van de parkeerduur tot maximaal een uur en een verla ging van het tarief van drie gul den naar 1,50 gulden per uur voor een parkeerplaats op de Markt. „We gaan ervan uit dat door het verbeteren van het ima go van het parkeren er een stij ging is te verwachten in het aan tal bezoekers en dat hierdoor de opbrengsten van de parkeergel- den evenredig zullen stijgen." Naast de huidige problemen met de zondagsopenstelling noemt het college nog meer redenen waarom het parkeerbeleid bijge steld moet worden. De uitbrei ding van winkelcentrum Zuid polder is volgens het college een van de redenen dat er in de Noordstraat en Steenen Beer winkels leegstaan. Mede hierdoor heeft de invulling van de uitbrei ding van het winkeloppervlak met vierduizend vierkante meter voor een deel nog niet plaatsge vonden. Bovendien zijn drie win kels (Hema, Abrahamse en Schir ris) verhuisd van de Noordstraat naar Steenen Beer waardoor de leegstand in de Noordstraat al leen maar groter is geworden. Op zijn kop B en W stellen zichzelf nu de vraag of de uitbreiding van het aantal vierkante meters aan win keloppervlak niet te veel van het goede is voor Temeuzen. Het college merkt overigens wel op dat het centrum al vanaf 1995 op zijn kop staat door de bouw van Steenen Beer, het stadskan toor en de reconstructie van de Markt. „Het is begrijpelijk dat mensen ongeduldig worden. Als dit jaar alles gereed is, kan het gebied op zijn waarde worden beoordeeld." fa onze verslaggever Temeuzen - De jeugdafdeling van de Terneuzense hengelaars vereniging ONI (Ontspanning Na Inspanning) is flink gegroeid. Telde die jeugdafdeling bij de oprichting anderhalf jaar gele den nog 'slechts' veertig leden, dat aantal is inmiddels gegroeid tot 145. Dat bleek tijdens de matig be zochte voorjaarsvergadering van cc Terneuzense club in de boven hal van café Du Commerce in rorneuzen. De samenstelling van M ONI-bestuur bleef ongewij- ?êd. De bestuursleden A. Hame- pk, G. Bos en E. de Potter waren «tredend en werden herkozen, oorzitter Arie Hamelink deelde ,®ee da' er voorlopig nog met een wend aasvisje gevist kan wor- Er is nog geen uitspraak over de vrije hengel gedaan. Dit laar staan er nog zes wedstrijden 'oor de witviscompetitie op het fogramma. Bedoeling is dat aantal in 1998 uit te breiden tot 8, waarvan de beste zes resultaten H® voor het clubkam- Poenschap. ®jj de beoordeling van het be- fbeleid bleek vooral het S ea functioneren van de jeugd- mmissie en de controlecommis- e' Arie Hamelink: „Door Jjan onze verslaggeefster na«oeUZCj ValPartijen door g.i en "aardoor spekgladde te der i"1 winkelcentrum Zuidpol- npni„n reraeuzen behoren bin- ®kort tot de verleden tijd. bt,,?, ,b'i alle ingangen van jaar i trum moeten al één verbouwing worden overlig11' orndat ze voor veel Dp t zorgen, zo'n ^kehersvereniging heeft vvzcmgiiig ueen getmui nd guiden uit- ZuidnniT °m het winkelen in rpolder veilig te maken. vangstregistratie en waterbe monstering krijgen we steeds meer inzicht in de waterhuishou ding van onze viswaters; waar door het opstellen van beheers plannen voor onze viswaters mo gelijk wordt. Een van de eerste waters waarvoor een beheersplan is geschreven, is de vijver bij Neckermann. Ook voor de Spui- kreek is een beheersplan opge steld. Voor de meeste vissers is het sei zoen al begonnen. Aan de eerste ciubwedstrijd bij het Churchil- lhotel werd door 31 vissers deel genomen. Uitslag: 1. J. de Blaaij 18 vissen (505 cm), 2. J. Harms 9 vissen (271 cm), 3. B. van de Bos 9 vissen (269 cm). PROGRAMMA Kreekvissen: clubwedsrijden op zaterdagen 7 (15.00 tot 18.00 uur) en 28 juni (08.00 tot 11 uur) en 6 september (14.00 tot 17.00 uur) op de uitwatering. Zeevissen: club wedstrijden op za terdagen 10 mei (16.15 tot 19.15 uur) en 1 november (13.30 tot 16.30 uur) achter Churchillhotel). Kam pioenswedstrijden om Du Com merce Trophy zaterdag 31 mei van 15.00 tot 18.00 uur op uitwatering. Zeeuws-Vlaams jeugdkampioen schap op zaterdag 14 juni. Organi satie GO A Axel. Kampioenschap Groot Temeuzen op zaterdag 12 juli op de uitwatering van 08.00 tot 11.00 uur. Organisatie ONI. Zater dag 30 augustus Zeeuws-Vlaams kampioenschap senioren op de uit watering van 13.00 tot 16.00 uur. Organisatie ONI. Zaterdag 4 okto ber wedstrijd 'Huize De Sportvis ser'. Organisatie GO A Axel. Witviscompetitie: maandag 2 juni, donderdag 12 en 19 juni, dinsdag 24 juni, dinsdag 1 juli en maandag 7 juli telkens van 18.30 tot 21.30 uur op de uitwatering. Jeugdwedstrijden: vrijdagen 20 en 27 juni, 11 juli en 15 augustus tel kens van 18.30 tot 20.30 uur vijver bij Neckermann. DE TREIN is aan het rijden. Op 11 april gaat de intensieve samen werking tussen de gemeente en ondernemersvereniging City Ter- neuzen in het centrummanage ment officieel van start. Voorzit ter V. Lambert en secretaris A. Meeusen van de ondernemersver eniging zijn er samen met F. Neve van de gemeente van overtuigd dat deze samenwerking een we zenlijke bijdrage levert aan het aantrekkelijker maken van de binnenstad. Door Frank van Cooten SECRETARIS Meeusen durft de stelling aan. „Temeuzen moet het centrum van Zeeuws- Vlaanderen worden. We hebben hiervoor alles in huis. Temeuzen kan op termijn wedijveren met Hulst en Sluis. Het is niet de bedoeling dat deze gemeenten leeglopen, maar we gaan wél de concurrentiestrijd aan." Dat moet dan gebeuren door tal van maatrege len en evenementen om de binnenstad aan trekkelijker te maken. Lambert is ervan over tuigd dat door deze activiteiten de huidige leegstand van winkels in de Noordstraat opge lost kan worden. „Als welvaart en welstand weer terugkomen in de binnenstad worden de leegstaande winkels zeker weer opgevuld. Daar ben ik van overtuigd. Daarnaast probe ren we ook meer belangstelling te kweken voor een openstelling op zondag. Wellicht koppelen we bepaalde activiteiten aan een zondagso penstelling zodat de ondernemers hierop in kunnen spelen. Dan zijn meer ondernemers ge neigd op zondag open te gaan. Het gaat om di verse schakeltjes die in elkaar gaan passen. Zo komt er een werkgroep 'Gastvrije Stad' die aandacht gaat besteden aan bijvoorbeeld kin deropvang, een fietsenstalling en het schoon houden van de stad." Meeusen vult aan dat centrummanagement ook een voorbeeldfunctie gaat vervullen. „Het plan ligt er om schoon schip te maken. Daarbij vragen we ook de ondernemers om medewer king. Wij bieden handvatten. Daarnaast vor men we geen nietszeggend praatclubje. We blazen ons toontje mee bij de totstandkoming van diverse projecten zoals het nieuwe theater, plan Arsenaal en nieuwe parkeerplaats bij de Axelsedam. Dat is tevens een groot verschil met vroeger. Toen werden de ondernemers pas achteraf over diverse plannen geïnformeerd. Nu zijn we er vanaf het prille stadium bij betrokken. Ook houden we ons bezig met het toeristische pro duct Temeuzen. Zoals bijvoorbeeld de ontwik keling van de Scheldeboulevard." Het cen trummanagement houdt zich ook bezig met de organisatie van diverse evementen. Dit naast de bestaande festiviteiten zoals de nacht- markt, havenfeesten, Schelde Jazz Festival en de Geraniunrmarkt. Nieuwe activiteiten zijn onder andere het Ot en Sien weekend en een Beachparty op 31 mei op de Markt. Neve vindt het logisch dat de diverse partijen in centrummanagement gezamenlijk optrek ken. „Een levendig centrum is van groot belang voor de welvaart van de gemeente. Daar is ie dereen mee gediend." Neve noemt het gewijzigde parkeerbeleid op met name de Markt een goed voorbeeld van die betere samenwerking. „Het doel was het cen trum beter bereikbaar te maken. Als je merkt dat dit niet werkt moet je het in samenspraak met de ondernemers anders aanpakken. Dat hebben we gedaan." Volgens Lambert is het nu belangrijk dat alle neuzen dezelfde kant op staan om de binnenstad van Temeuzen nieuwe impulsen te geven. „We moeten er gezamenlijk de schouders onder zetten. Nogmaals, het is een groot voordeel dat door middel van het centrummanagement zaken gezamenlijk wor den aangepakt. En dat is belangrijk om de bin nenstad leefbaarder en aantrekkelijker te ma ken. Daar gaan we ons met zijn allen voor in zetten." Van onze correspondent Temeuzen - Het echtpaar F. Verhelst-Verberkmoes, hij 83 en zij 78 jaar oud, herdacht gisteren met een druk be zochte receptie in café Drie wegen het diamanten huwe lijksjubileum. Het paar heeft zes kinderen, zes klein- en acht achterkleinkinderen. Frans Verhelst wandelde des tijds, net als alle jongelieden, door de Noordstraat om een meisje aan de haak te slaan. Met een zakje rumbonen wist hij haar voor zich te winnen. Het paar stapte in het huwelijks bootje. Verhelst werkte toen als boerenknecht. Op zijn 53e stapte hij over naar de plantsoenen dienst van de gemeente Temeu zen waar hij tot aan zijn pen- sioenering werkte. In zijn vrije tijd is Verhelst een verwoed duivenmelker en aan gesloten bij duivenvereniging Eendracht maakt Macht (EMM) in Temeuzen. Een paar keer heeft hij goed gespeeld met soms een leuk prijsje. Mevrouw Verhelst had haar handen vol aan de zorg voor hun zes kinderen. Het diamanten bruidspaar Verhelst in open landauer op weg naar het feest. foto wim kooyman Het echtpaar woont nog steeds zelfstandig in de Sint Annas- traat in Driewegen, gemeente Temeuzen. Burgemeester R. Barbé en zijn echtgenote kwa men het echtpaar feliciteren met deze mijlpaal. Ook van de konin gin en de Comissaris der Konin gin kwamen felicitaties.

de Stem | 1997 | | pagina 15