IDESTEM Bagij nestraat wil oplossing voor overlast DE STEM Speurtocht naar verdwenen stenen Wij stoppen pas als er opvolgers zijn 'ïSSijS- Sanering Betonwijk West Axel heeft gevolgen voor basisschool '«air DAG KLAPPER Oudelandse Hoeve wil speel-o-theek opzetten getrouwd 50 jaar I Brief Vervuild slib wordt schoon door werken met zuurstof 50 jaar vandaag Abraham ziet ZEELAND >morgen... Anouk Aimee Smiecht permanent extra politie Schoolvoetbal in I St.-Jansteen en Kloosterzande editie zeeland Op zoek Vermiste vrouw blijkt verdronken ledereen mag het weten geleden werd ons moeder in de wieg gesmeten. H.G. Pa en de kinderen. Het is onze Piet die Proficiat! Tot vanavond. hartelijk gefeliciteerd Peter, Petra en Ad. Hoera echt waar WOENSDAG 9 APRIL 1997 Particulieren I. jubileum, huwelijk, verloving Itie, examen, Abraham en/, li 0,65 incl. B.T.W., één grote fel verplicht. Lat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W Itanvraag. Foto's worden niet i 1312.313 of geef uw tekst 2 dagen lij één van onze kantoren. richten aan: De Stem, Postbus Wat.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. 1/ voor teksten, foto 's en tekeningen B'rt/t redenen te xoeigeren. I de opdrachtgever van deze Ie uitgever bekend te zijn. Indien Ilgen met opgave van een 1st wordt, is men verplicht zich te lining van misbruik. Uitgever is ■opdrachtgever bekend te maken. I kleinkinderen en Demi. Mijn baasje wordt H.G. met je 7e verjaardag Wat er ook gebeurt zullen er altijd voor je Papa, Opa, Omavj Perfecte, toffe, tofdfeen Nu 's nachts weer a»ee maar nooit aHeen Lobs verslaggever I t,el - De sanering van de Axelse Be swijk West kan verstrekkende ge- hebben voor de openbare ba- 1 Prinses Marijke. Welke dat I SS is op dit moment nog niet te over- k Sloop en herbouw van de wijk m zowel positief als negatief uit fatten voor de school. t in het nieuwe formatieplan van de Prinses Marijkeschool dat eind vorige maand is verschenen. De openbare basis school in Axel telde per 1 oktober vorig jaar 220 leerlingen. Dat is ongeveer een vijfde deel van het totaal. Het leerlin gaantal beweegt zich de laatste jaren steeds rond dat getal, met een dalende tendens. Het formatieplan maakt ook een schat ting hoe het leerlingaantal zich de ko mende jaren op de school ontwikkelt. De prognoses gaan uit van 232 leerlingen in schooljaar '98/'99 tot 226 in '99/2000 en 217 in 2000/2001. Nu al blijkt, zo staat in het plan te lezen, dat deze prognose aan de optimistische kant is. Wel is eruit af te leiden dat er de komende jaren zeker een daling te verwachten is. Die daling is ech ter al eerder ingetreden dan vooraf was ingeschat. In de prognose zijn de effecten die de sloop en wederopbouw van de Be tonwijk West met zich meebrengen niet verwerkt. Maar omdat de afstand naar school tegenwoordig de belangrijkste re den is om voor een school te kiezen, houdt de Marijkeschool er wel degelijk rekening mee dat de sanering van de wijk zeker ge volgen met zich mee zal brengen. De da lende tendens in de ontwikkeling van het aantal leerlingen heeft zijn weerslag op de formatiesterkte van het docenten korps. Gelet op de leeftijdsopbouw, meldt het formatieplan, zal de te voorspellen daling van de formatie grotendeels op te vangen zijn door natuurlijke afvloeiing. „Mocht echter de komende jaren de da ling van het leerlingaantal zich voortzet ten, dan zal er niet aan te ontkomen zijn een leerkracht in het risicodragend deel van de formatie te plaatsen." Het forma tieplan van de Prinses Marijkeschool wordt vandaag behandeld in de Axelse commissie Onderwijs om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. fume verslaggever De bewoners van de I Grote Bagijnestraat in de I Halster binnenstad willen dat I er blijvende maatregelen wor- I jen genomen om de overlast I ran nachtelijke barbezoekers I ie voorkomen. I a er naar aanleiding van vecht- I partijen elders in de binnenstad I op vrijdagavond extra politie is igezet is het ook in de Grote Ba- ijnestraat wat rustiger gewor- en, maar de bewoners zijn bang I dat dit maar tijdelijk is. „Die extra politie is geen blijven- I ie zaak," zegt woordvoerder V. Voorbrood van de Bagijnestraat- I bewoners. „Als het extra toezicht I straks afgelopen is zitten we I waarschijnlijk weer opnieuw in ie problemen." Voorbrood wil I daarover op korte termijn een ge- I sprek met de gemeente hebben. il ging er een door alle be- weners ondertekende brief rich- stadhuis, waarin aandacht l voor de steeds te- overlast in het week- Vanonze correspondent I Halst - Op de sportparken van de voetbalverenigingen Steen en Hontenisse worden vandaag de finalewedstrijden schoolvoetbal van het rayon Hulst voor jongens en meisjes gespeeld. I In Sint-Jansteen komen de jon gens in actie in twee poules van ner.Bernardus (Clinge), Inghelo- senberghe (Sint-Jansteen), Ma rijke I (Axel) en Antonius vormen poule 1, terwijl in de andere pou le Eikelaar (Koewacht), Ter Dui nen (Kloosterzande), Warande 1) en Marijke 2 (Axel) zijn in- Elandstraat 32,4532 CG iet 0115-645769, fax 0115-645742. «■Meuren: Nuani Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), I l J®n der Helm, Peter Oggel (editie- «»iV de Puysseleijr, Janneke Rood- Sanne Schelfaut noes: Holstraat 1,4461 JK i H°1 '3-273700, fax0113-273701 i facteur: J^tM3as'provincieverslaggever). '«00 16,4561 ES Hedartetj372770'fax 0114"37277T- fugene Verstraeten. «redactie zeeland: "Hoornen S^mvrij. 0115-645751 0U5-645753 vertentie-exploitatie ^ndttraat 32,4532 CG '5-645740, fax 0115-645741 Ifev iinwoor<%ers: HaJrv 'ie' Privé 0115-563976, Homers, privé OU 5-562354 Ed d Woordigers: MsI!fHden Brande' privé 0114-314570, Opaten privéOt,4-3,6755. p'^vr. 8.30- 17.00 uur end. De perikelen spelen overi gens pas sinds een paar maanden. „Blijkbaar heeft een bepaald pu bliek ineens de weg gevonden naar de bar hier in onze straat," zegt Voorbrood. Hij is van me ning dat een horecabedrijf in een pure woonstraat gewoon vragen is om problemen. „En dan heb ben we het niet over de mensen die 's avonds een biertje gaan drinken, maar om het publiek dat er tot diep in de nacht zit. Het is onbeschrijfelijk wat we allemaal al hebben meegemaakt. Er wordt tegen auto's en deuren geplast, vernielingen aangericht en het is zelfs voorgekomen dat er vuur tjes in de brievenbussen werden gestookt." Machteloos Volgens Voorbrood moeten de in woners het allemaal gelaten aan zien, omdat ze bang zijn voor nog grotere problemen. „Je hoeft maar een keer 'boe' te roepen of er zitten meteen dertig mensen op je nek. Dus dat laat je dan wel uit je hoofd. Als bewoners van de straat staan we machteloos." Burgemeester A. Kessen ver wacht dat het extra politietoe zicht op vrijdagavond inderdaad geleidelijk wat minder zal wor den. „Helemaal rustig zullen we het nooit krijgen, maar dat zal ook niemand van ons verwach ten. Als de overlast weer de kop op steekt zullen we niet aarzelen extra geld uit te trekken om poli tie in te huren. Mooi dat Hulst op vrijdagavond het uitgaanscen trum van de streek is, maar daar moeten de inwoners uiteraard niet de dupe van worden." De zilveren collectanten uit Kloosterzande. foto wim kooyman Van onze correspondente Kloosterzande - Eenmaal per jaar, tijdens de nationale collecteweek in september, doet de Nierstichting Nederland een be roep op mensen om een bedrag in de col lectebus te stoppen. Voor de meesten een routinegebaar en een glimlach voor de vrouw die met de bus rammelt. Maar deze collectanten zijn voor vele instanties men sen met een gouden randje. Gisteren wer den in Kloosterzande zeven collectanten in de bloemetjes gezet. A. van Oerle van der Vaart, vertegenwoordig ster van de Nierstichting Nederland was afge reisd naar Zeeuws-Vlaanderen omdat er in Kloosterzande een groep vrouwen is die al 25 jaar lang collecteert. Zij had voor elke collec tant een presentje (een verzilverd collectebus je) en een rode roos meegebracht en M. Menu- Kerckhaert, die de jaarlijkse collecte in de ge meente Hontenisse organiseert en coördineert kreeg een boeket bloemen, het verzilverde bus je en een zilveren speld. Namens de Nierstich ting sprak A. van Oerle lovende woorden aan het adres van de zilveren collectanten: H. Hiel de Bruycker, M. Rijk-Hiel, P. Hiel-Bun, L. Ma- hu-van Assche, T. de Nijs-Kerckhaert, R. Bun- Verdunnen en M. Menu-Kerekhaert. „Dat het hier zo goed draait is waarschijnlijk ook te danken aan het feit dat de mensen hier al een kwart eeuw dezelfde gezichten zien. De trouw van de collectanten heeft steeds een goe de invloed op de gift van de mensen. Landelij ke gezien lopen de opbrengsten van de collec tes terug, de Nierstichting heeft hier nog geen last van en dat is te danken aan de trouwe wer kers aan de basis. In de jaarlijkse collecteweek gaan er 60.000 collectanten op pad en ik weet dat het in Hontenisse altijd op rolletjes loopt." „We houden er pas mee op als we opvolgers hebben, tot nu toe bijna alleen vrouwen, maar we zullen de vutters ook eens aansporen. Elke collectant krijgt een wijk die hij in een uur kan aflopen en in Kloosterzande kunnen we nog wat nieuwe mensen gebruiken," vertelt orga nisatrice M. Menu. De dames vertellen daarna dat ze het toch minder aangenaam vinden dan vroeger, vooral als het vroeg donker is. „Je voelt je niet echt veilig meer en daarom lopen we nu vaak met zijn tweeën. Je krijgt ook een aantal keren van die mensen die de deur me teen dicht slaan en er zijn er die steevast zeg gen: zijn jullie daar nu al weer. En dan zeg ik altijd: ja sorry hoor, ik doe het niet voor mezelf en de meeste geven dan wel wat, vertelt een van de dames die 25 jaar geleden onder aan voering van M. Menu aan de jaarlijkse collec- teklus begon. We waren allemaal lid van de Katholieke Vrouwen Organisatie en toen ie mand van de Nierstichting eens een voor dracht gaf, zijn we ermee begonnen." A. van Oerle verklaart dat vrijwilligers toch een apart slag mensen is. „Ze doen het voor niets en dat door weer en wind, dat is toch een prestatie. Ik zou willen dat de mensen bij wie wordt aangebeld daar ook eens aan zouden denken." „We vinden het best leuk hoor en het blijft niet bij die ene collecte, de meesten van ons doen het drie of vier keer per jaar," is het onmiddellijke antwoord. ia Kloosterzande maken de meis its de dienst uit. Hier wordt eveneens in twee poules van vier gespeeld. In poule 1 komen uit de Ark (Hulst), Warande (Axel), Oostvogel (Lamswaarde) en de f'?eke (Westdorpe). In poule ?e nemen de Axelse scholen Marijke en Antonius het op tegen De Schakel (Vogelwaarde) en De Stelle (Philippine). De wedstrij- fa beginnen op beide sportpar- »om 13.30 uur. '«orgklachten: «ellezerscontact076-5312312 ■fmvrij. 6.00 - 17.00 uur 8.00- 12.00 uur EEN GEDENKSTEEN, een pla quette, standbeeld, monument of object dat daarmee overeenkomt, vormt altijd het onderwerp van deze rubriek. Het zijn tekens die herinneren aan iemand of iets. Aan J. van Dale bijvoorbeeld, de grondlegger van het (Groot) Woordenboek der Nederlandse Taal; aan het toenmalige ge meentebestuur van Philippine dat een nieuw 'standhuis' liet bouwen of een paar segmenten van De Muraltmuur. Zonder naam zonder jaartal, zonder verklarende tekst zelfs lijkt het of ze daar maar staan te staan, die muurtjes, maar ze ge ven voortreffelijk weer hoe in een nabij verleden de zeedijken ver hoogd werden. De zee komt im mers al sedert jaren beetje bij beetje wat hoger, het land klinkt alsmaar verder in en de erop rus tende zeedijk zakt mee. Zoveel mogelijk kiezen we onze onder werpen zo dat ze voor het pu bliek toegankelijk zijn of in ieder geval vanaf de openbare weg te zien. Dat wil niet altijd zeggen lees baar - of de afstand of de tand des tijds belet dat - maar de op schriften proberen we met be hulp van de bewoners en onze fo tografen te achterhalen, zodat we de tekst toch in ons artikel kun nen vermelden. De geïnteresseer de lezer wordt op die manier toch geïnformeerd. Met de onderwer pen die we vandaag behandelen zal dat allemaal wat moeilijker gaan: bij uitzondering willen we eens aandacht besteden aan ver dwenen stenen. De verdwenen steen van het woonhuis op de Catharinahoeve in de gelijknamige polder onder Zaamslag/Axel. foto camile schelstraete Wij zijn het kennelijk niet alleen die speurend door de polders rij den of de stadjes en dorpen te voet doorkruisen op zoek naar monumenten, eerste en laatste stenen of wat verder in onze kraam te pas komt. Er zijn stenen verdwenen. Door ongelukjes, door onzorg vuldige bestuurders die de (his torische) waarde ervan niet on derkennen: neem asjeblieft mee die oude rommelWat moeten wij er mee doen Ook weieens zijn ze geschonken aan musea of particulieren om er zeker van te zijn dat ze 'voor eeuwig en drie dagen' vëlig bewaard zouden worden. Er zijn er ook gewoon verdonke remaand. We kunnen ons nog voorstellen dat iemand wiens grootvader erop vereeuwigd is, zegt: die pak ik mee, daar staat pit nog op. Die zet ik in d'n 'ofop latere leeftijd deed hij ook niks liever dan in 't zonneken zitten. Begrijpelijk is het, mogen doet het niet, veelal zijn dergelijke stenen toch eigendom van een bestuur, een corporatie, een ge meente, kerk of waterschap, pu bliek bezit, van ons allemaal dus en van niemand persoonlijk. De eerlijkheid gebiedt ook te zeggen dat sommige verdwenen of 'ge naaste' stenen - misschien zelfs gekocht nog wel - weer zijn op gedoken en daardoor terug ge meenschappelijk bezit zijn ge worden. Voor de dijkverzwaring na de watersnood van 1953 stonden er op de dijk vanaf het huidige ge maal Campen aan het Hellegat De Muraltmuurtjes. Een enorm eind zelfs: voorbij het gemaal aan de hoek van de Ser Arendspol der, voorbij Zeedorp tot een eind voorbij Knuitershoek (De Mus- sennist bij de gelijknamige cam ping). Zoals gezegd stond een eindje westelijk van Zeedorp het watergemaal. Het vroegere pol derhuis staat er nog eenzaam - en de meeste tijd van het jaar te koop - in de polder. In dat muurtje zat een gedenk steen. Op enkeie foto's is hij zichtbaar. Toen die muurtjes af gebroken werden had het toen malige hoofd van de technische dienst van het waterschap Hul ster Ambacht, K. J. J. Brand, de intentie de steen te bergen. Op zekere ochtend echter was hij uit de muur gekapt. Gewoon georga niseerd dus. Door wie Die zal wel dood zijn, maar mocht ie mand iets meer weten...wij kun nen zwijgen als een graf, daar kunt u verzekerd van zijn. Terzelfdertij d ging daar nog een steen verloren, weet genoemde heer Brand te melden. Die zat aan de zeesluis die daar in 1850 gebouwd was. De aannnemer had de steen al in de takels han gen om hem in veiligheid te bren gen. Er ging echter iets fout, hij gleed uit de stroppen en ver dween in de diepte van het afwa teringskanaal. Hij rust nu er- gensdiep onder de deltadijk. Het waterschap Axeler Ambacht -thans deel van De Drie Am bachten- raakte eveneens een steen kwijt. Dat gebeurde bij de sluis van Reigersbosch die des tijds verlaten werd. Aan een kant werd het front van de sluis weg gebroken en G. van der Waa, hoofd technische dienst, had de steen al gereed liggen om af te voeren. Die was de volgende och tend eveneens de piest in. Deze steen draagt vermoedelijk het jaartal 1790 als opschrift. De sluitsteen uit de oude zeesluis van de Kanisvlietbuitenpolder, genaamd 'De Grote Petrus' bij Zwartenhoek en De Batterij is weg. Opschrift 1888. Wie kon die gebruikten? Als u vindt dat al die stenen bij de rechtmatige ei genaren thuishoren: we willen graag de zwijgende tussenper soon zijn. Anders ligt het voor een steen die zich bevond op de Catharinahoe ve in de gelijknamige polder op de hoek van de Catharina- en de Seijdlitzstraat, de stee waar Jan en Willem Koster geboerd heb ben. De boerderij was oorspron kelijk eigendom van notaris W. Seijdlitz uit Hulst, medebedijker van die polder. In 1836 vestigde zich vanuit Middelburg in Hulst Emmanuel Vogelvanger. Hij huwde Catharina Seijdlitz, naar wie de polder en de hoeve ge noemd zijn. De heer Vogelvanger, die zowel arts als dijkgraaf was, werd ook boer: hij liet net buiten Hlst 't Hooghuis bouwen en maakte daarvan een modelboerderij. Ju lius, de zoon van Emmanuel, trad in de voetsporen van zijn vader en was ook actief in de land bouw. Zijn zoon George huwde eerst met Anna van de Hoef en na haar overlijden hertrouwde hij. Uit dat huwelijk werd Tilly ge boren, die later door vererving de Catharinahoeve verwierf. Toen daar in 1938 - ze was toen ongeveer twaalf jaar - een nieuw huis gebouwd werd, legde zij de eerste steen: Tilly Vogelvanger 14 mei 1938. Ze woont tegenwoor dig in Zwitserland. De grond van de stee - inmiddels eigendom ge worden van de familie Koster - is verkocht; er zijn twee veeboerde rijen op gebouwd. Ook de gebou wen werden afgestoten; het huis is vervangen door een nieuw. Tij dens de verbouwing is de steen verloren gegaan. Gelukkig had den we er in het archief een foto van. Met dank aan K.J.J. Brand te Hulst, K.J.A. Baron Collot d'Es- cury te Kloosterzande en G. v.d. Waa te Axel. THEATER ANTWERPEN Een ideale echtgenoot - door het Nieuw Ensemble Raamtheater - Raamtheater - woe tot zo 20.00 uur Torch Song Trilogy - door KNS - Bourlaschouwburg - woe tot zo 20.00 uur GENT Het dispuut van Vailadoid - door KNS - NTG Minnemeers - 20.00 uur woe t/m zo HULST Feest - door Jeugdkomedie Am sterdam - Den Dullaert-14.00 uur TERNEUZEN Singin' in the Rain (musical) - Zuidlandtheater - 20.00 uur (8 en 9 apr) MUZIEK BELSELE Folk - met Modnen en Walter Even epoel -tEynde- 21.00 uur BRUGGE Jazz - Kurt Vanherck/sax en Frede- rik Desmyter/piano - Café de Ver steende Nacht Langestraat - 21.00 DIVERSEN ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur WESTDORPE Knutselclub SKW - Concordia - 13.30 uur Bodycontrol - Cocnordia 19.00 uur Aerobic - Concordia - 20.00 uur CLINGE Koersbai - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Kaarten, handwerken, hobby en biljarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur AXEL Expositie - aquarellen van Liliane van Cleemput, Betty van der Hey- den, Lidian Neyt, Raymonde d'- Hooghe en Annelies Esseling - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat t/m 31 mei Expositie - zelfgemaakte oude ins trumenten van Wim Clarijs - open bare bibliotheek Themamiddag - PCOB Axel - ver enigingsgebouw van de gerefor meerde kerk -14.30 uur Koersbai - Gregoriuscentrum - 13.30 uur SAS VAN GENT Voorlezen - voor kinderen van de onderbouw - openbare bibliotheek -13.30 uur Aerobics - Senioren Activiteiten Vereniging - De Speye - 09.30 uur Kaarting - ANBO - De Regenboog - 14.00 uur SLUISKIL Aerobics - Meulengat - SKI -19.00 uur Body language - Meulengat - SKI - 20.00 uur Indonesisch - Meulengat - SKI - 19.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Kinderknutselmiddag - buurt huis De Hoeve -13.30 uur Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur OOSTBURG Koffiemorgen - Platform Sociale Zekerheid West-Zeeuws-Vlaande- ren - Het Centrum - 09.30 uur FILMS GOES Grand Theater-14.00 uur 101 Dal- matiërs 20.00 uur Star Wars HULST Koning van Engeland -14.00 uur 101 Dalmatiërs 14.00 uur Space Jam 20.00 uur Metro 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Devil's Own 20.00 uur Hufters en hofdames BRUGGE Kennedy Komplex 14.30,17.00 en 20.00 uur Star Wars 14.30 en 20.00 uur Jerry Maguire 17.00 uur Shine 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dante's Peak 14.00,16.00,18.00 en 20.00 uur 101 echte Dalmatiërs GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Jer ry Maguire 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uurThe English Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 22.30 uur Mars Attacks 20.00 uur One Fine Day 14.30, 20.00 en 22.30 uur People vs Farry Flint 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Fan 22.30 uur Lost Highway 14.30 en 17.00 uur Space Jam 20.00 en 22.30 uur Michael Collins 17.00 en 20.00 uur Ransom 14.30 en 17.00 uurThe Island of Dr. Moreau 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uurThe Devil's Own 14.30 en 17.00 uur 101 Dalmatiërs 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur 101 Dalmatians 14.30, 17.00, 20.00 en 22.45 uur Star Wars KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur The English Patient 14.30 en 17.30 uur Star Wars 22.30 uur Jerry Maguire 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uurThe Devil's Own 15.00, 17.30 en 20.00 uur 101 Dal matians 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Dante's Peak Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook; 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Van onze verslaggever Middelburg - Het schoonmaken van vervuild slib met behulp van het zogeheten landfarming werkt in Zeeland. Uit een proef bij de Kreekr- aksluizen is gebleken dat door slib uit te spreiden op velden en het zo danig te bewerken dat zuurstof de vervuiling te lijf kan gaan, het slib ook daadwerkelijk schoner wordt. Maar het duurt jaren. Gedeputeerde Staten hebben gisteren de eerste resultaten van land farming besproken. Het gaat om verontreinigde baggerspecie, afkomstig uit de Petroleum haven. Op grond van de wet was dat aan te merken als gevaarlijk af val en moest voor de proef een speciale gedoogbeschikking worden af gegeven. Op het terrein van de Kreekraksluizen werden drie velden met bag gerspecie aangelegd. Een veld werd bewerkt zodat er voldoende zuur stof in de boven- en onderlaag kon doordringen. De andere twee vel den werden niet bewerkt. Na twee jaar is nu bereikt dat de vervuiling in het bewerkte veld zo danig is afgenomen dat het niet meer als gevaarlijk afval wordt aan gemerkt. Bij de onbewerkte velden gaat het ook, maar langzamer. Daar moeten nieuwe gedoogbeschikkingen voor worden afgegeven. van onze verslaggeefster Terneuzen - Wijkteam Oudelandse Hoeve in Terneuzen is druk doende met het opzetten van een speel-o-theek. Het wachten is nog op vrijwilligers die de boel draaiende moeten houden. Het wijkteam heeft optie op een locatie aan de Axelesestraat. De speel-o-theek wordt opge start met gekregen speelgoed. Van de contributiegelden wil het wijkteam in de toekomst nieuw speelgoed aanschaffen. Het lid maatschap wordt ongeveer vijf tien gulden per jaar per gezin. De uitleen gaat mogelijk twee kwartjes per spel kosten. Het wijkteam krijgt ondersteu ning van de gemeente Terneu zen, Stichting Welzijn Terneu zen en Stichting Spel-en Opvoe dingsvoorlichting in Middel burg. Een paar jaar geleden is ook een poging gedaan om een speel-o- theek in Terneuzen van de grond te krijgen. Destijds waren er wel genoeg vrijwilligers, maar was er geen ruimte beschikbaar. Van onze verslaggever Oostburg - De 55-jarige me vrouw F. Onghenae-De Zutter uit Oostburg is verdronken. De vrouw werd sinds 18 februari vermist. Haar stoffelijk overschot is afgelopen maandag aangetrof fen in de Buitenhaven van Vliss- ingen. De politie sluit een mis drijf uit.

de Stem | 1997 | | pagina 13