'We staan er zelf goed voor' 'Mare van staalneemt afscheid van Davis-Cup-tennis DESTEM Juventus geniet na van superieure triomf Ajax-trainer Van Gaal heeft wel respect, maar geen angst voor Juventus UITSLAGEN standen ?.95 B1 t/v <er m/v Internationals niet naar Zuid-Afrika :endbureau I Door Rob Kramp, anp ilaatsen betalen i Michiel Schapers wordt zijn op- |ïo ger. jk ben het reizen moe," t oekende Franker. „Ik ben veer- ''8 weken van het jaar van huis. 1 sentimenteel werd hij niet bij I,')n afscheid. „Ik heb het de spe- Laalste enkel ook voor Amerikanen Rafter dronken op tennisbaan Het geld SPORTNIEUWS KORT Atmodikoro vier weken uitgeschakeld Lazio gaat ver voor Ronaldo Boven gewond bij val in ravijn X 52 IV >45 j)95 }95 195 Het nieuwste model uit de ca HP NetServer Sene. de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie. (0161) 43 28 55 uhthihev Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL HEWLETT PACKARD Sport DINSDAG 8 APRIL 1997 Milaan (anp/sid) - „Kampioenen vernederen kampioenen." Zo kopte de sportkrant Tuttosport Bisteren, na de duizelingwek kende triomf van Juventus op AC Milan (6-1). Italië was in de ban van de slachtpartij die Ajax' tegenstander in de halve finale van de Champions League zon dag aanrichtte. De Corriere dello Sport schreef: „Juve ging als een cycloon door bet Guiseppe Meazza-stadion van Milaan." De krant citeert Silvio Berlusconi, die in zijn elf jaar lange ambtstermijn als voorzitter van Milan nooit zó verloor. „Het was vernietigend. Een pak slaag van de eerste orde. Onbegrijpelijk." AC Milan be staat 98 jaar. Nooit leed de club een verlies van dergelijk for maat. De laatste keer dat de vijf voudig winnaar van de Europa Cup I zes tegentreffers incas seerde, was 47 jaar geleden. Des tijds gebeurde dat in de derby tegen Inter, dat won met 6-5. Lippi, de coach van Juventus, was uiteraard vol lof. „De spe lers hebben mij een fantastische wedstrijd geschonken," sprak hij een dag voor het vertrek naar Amsterdam. „Het is haast niet te geloven. We zijn nu heel dicht bij de titel." Of hij het kam pioenschap belangrijker vindt dan de Champions League? „Nee," zei Lippi. „We willen beide prijzen winnen." Elf wed strijden al in de Serie A is Ju ventus nu ongeslagen. De voor sprong op nummer twee, Parma, bedraagt zes punten. Vooruit blikkend op Ajax zei de succes trainer. „Het was een aardige manier om ons voor te bereiden. Ik zie slechts één minpuntje. De dijbeenblessure van Boksic speelde op. We hopen dat het meevalt en dat hij in de Arena van de partij is." Aan de andere kant sprak Sacchi van een dag om snel te vergeten. „Het was zo'n wedstrijd, waarin we ge woon niets goed konden doen. Alles mislukte." Bij 4-0 in Juve's voordeel verlieten de Milan-fans massaal het eigen stadion. Vlag gen werden verbrand, zelfs in de ereloge waren de anti-Sacchi- leuzen hoorbaar. De coach zelf bleef rustig. „Ik ga aan het werk, het bestuur gaat in vergadering. Ik hoor binnenkort wel wat de uitkomst van het beraad is." [rein Moerdijk zoeken Jkzaamheden bestaan jnachine waar'vier- J. Eisen voor deze treidheid tot werken in Ive vaardigheden, h 03 11, kroleren van een iiktie. U gaat beginnen Éjd in 3-ploegendienst |ng mechanische [aangevuld met enige [Itijd met bij gebleken erband. Het bedrijf is Ijk dus eigen vervoer is Door Jaap van Essen Amsterdam - Respect, heel veel respect heeft Louis van Gaal voor Juventus. Respect is echter duidelijk iets an ders dan angst. „Juventus is op dit moment misschien wel het beste clubteam ter wereld. Maar als er één team in staat is om Juventus te verslaan, dan is dat Ajax." 03 11, liandelsondememing aan I. uit acquisitie, relatie- He bedrijven die u Ede produktie-industrie. j zijn in het bezit van een ;dig en hebben commer- iaat een auto van de zaak tel. (076) 522 30 05, ji, of aanleg dan wel et bezit van een een baan voor u! - zijn eigenschappen die :ijd ligt tussen de 18 en de pan snel. i, tel. (076) 522 30 05, J' De Ajax-trainer ging gisteren uitvoerig in op het wel en wee van de twee ploegen, die vorig seizoen in de finale van de Cham- pions League tegenover elkaar Amsterdam - De internatio nals van Ajax zijn niet be schikbaar voor de interland van het Nederlands elftal te gen Zuid-Afrika, op 4 juni in Johannesburg. Althans, dat valt op te maken uit de reis plannen van de landskam pioen. Ajax gaat na de compe titie naar China, vermoedelijk eveneens op 4 juni. Feyenoord, dat in de betreffende periode eveneens een trip naar China heeft afgesproken, en PSV zijn evenmin blij met het duel in Johannesburg. De KNVB gaat er vooralsnog vanuit dat de wedstrijd tegen Zuid-Afrika kan doorgaan. „De clubs zijn per brief op de hoogte 1 ;teld. Ajax heeft inderdaad la ten weten op de betreffende da tum verplichtingen te hebben, maar heeft daarbij niet met zo veel woorden gezegd de interna tionals niet beschikbaar te stel- t. Wij gaan er vooralsnog van uit dat er een oplossing te vinden stonden en ditmaal in de halve eindstrijd de degens kruisen. In Rome, ruim tien maanden ge leden, stond het na negentig mi nuten 1-1, waarna het sterkere Juventus via strafschoppen de overwinning opeiste. „Dat was terecht," weet ook Louis van Gaal. Het Juventus van nu acht hij nog sterker dan de ploeg van vorig jaar. „De invulling van het team is gewoon beter. Vooral de huidi ge spitsen sla ik hoger aan." Opvallend, want vorig seizoen stonden Vialli, Ravanelli en Del Piero in de frontlinie. De laatste is momenteel geblesseerd, de twee anderen - toch internatio nale grootheden- mochten van trainer Lippi vertrekken. Van Gaal begrijpt wel waarom. „Ik vond die spelers ook niet zo goed. Het zijn toch meer individualis ten, spelers die het moeten heb ben van een paar momenten. De aanvallers die er nu staan (meest al Christian Vieri en Alen Boksic, red.), zijn veel meer teamspelers, die collectief denken." „Juventus is vooral in de breedte heel sterk. Ze missen dit seizoen doorlopend een aantal basisspe lers, maar de vervangers zijn niets minder. Ze spelen het hele seizoen al op een constant hoog niveau. Ze hebben de Europese Supercup heel overtuigend ge wonnen, pakten de wereldbeker, staan bovenaan in de competitie. Dat zegt genoeg." Na de coiïfrontatie in Rome stond Ajax met lege handen, het Louis van Gaal tijdens de persconferentie van Ajax in Amsterdam. vriendschappelijke duel in Enge land, vóór aanvang van dit sei zoen werd door Juventus met maar liefst 6-0 gewonnen. De af- droogpartij bij AC Milan van zondagavond maakte ook in Am sterdam grote indruk. Kortom, Juventus lijkt huizenhoog favo riet. Van Gaal wil echter niet zo ver gaan. De kansen staan wat hem betreft fifty-fifty„want er staan toch twee teams op het veld?" „Serieus, wij staan er goed voor. Destijds in Rome liep ons elftal op z'n laatste benen. Vrij wel iedereen was ziek, zwak, moe of misselijk. We hadden naar bui ten toe wel de uitstraling, maar intern wisten we wel degelijk dat het allemaal aan het afbrokkelen was." „Nu zijn we op de weg te rug. We zijn er nog niet, maar de laatste tijd zit iedereen lekker in zijn vel." Als direct bewijs daar van gelden wat betreft Van Gaal de koele cijfers. Van zijn 22 A- spelers is er welgeteld eentje morgen per se niet beschikbaar. „Patrick Kluivert wordt aan zijn knie geopereerd. Voor de rest is iedereen fit, dan wel bezig fit te worden." Veertien spelers reisden gisteren mee naar Callantsoog voor het traditionele trainingskamp, ze ven anderen speelden met Ajax 2 tegen Utrecht 2: Juan, Veldman, Bogarde, Hoekstra, Gabrich, Splinter en Reuser. Bogarde en Juan voegen zich vanochtend bij de rest van de groep, die ook een licht aangeslagen Jari Litmanen herbergt. De Fin werd zondag wegens na trappen in het duel met Volen- dam van het veld gestuurd en repte in de Arena over 'een diep tepunt in mijn loopbaan'. „Ik ben waarschijnlijk de enige speler die meer rode dan gele kaarten heeft gehad. Toen ik twaalf was, kreeg ik eens binnen drie weken twee keer rood, voor enorm onbenullige dingen. Op mijn zestiende heb ik eens geel gehad, meer kaarten kan ik me niet heugen. Tot gisteren dan." Normaal gesproken wacht Lit manen een schorsing van drie of vier duels voor zijn vergrijp tegen Rob Matthaei. De Fin wilde gis teren echter niet op de strafzaak en de mogelijke consequenties in gaan. „Daar wacht ik mee tot er een zaak is. Ik wil alleen zeggen dat de tv-beelden inderdaad niet la ten zien waarom ik zo kwaad was en trapte. Ik weet waarom ik het deed, die jongen weet het ook. Verder wacht ik maar even af." Litmanen wil daar ook niet aan denken, hij concentreert zich voorlopig Tip Juventus. „Een on voorstelbaar goed elftal. Ik heb de beelden gezien van Milan-Ju- ventus, maar wat zegt zo'n wed strijd? Tegen Milan kwamen ze zes keer in het strafschopgebied, en scoorden zes keer. Tegen Vole- ndam stond ikzelf al zes keer al leen voor de keeper en maakte er niet één. In voetbal is nu eenmaal alles mogelijk." 1076-5.312.313 of faxen: st 3 x binnen ewijzigd laat aft u slechts as te betalen. <e serie een orkomt, wordt die al berekend. cl. BTW voor plaatsing op zaterdag 1 Tariefgroep 2 Tariefgroep^ 13.68 20.48_ 18.24 27.31_ 22.80 34.13__ 27.35 40.96 31.91 47.79, f 36.47 54j>1_ 41.03 61.44 f 45.59 nummer 14.70 Newport Beach (anp) - Com- I promissen sloot Stan Franker I niet. Daar was geen ruimte Ivoor in topsport. Tennis is T business. Slappe excuses vya- I ren onacceptabel in zijn be- E drijfsmatige aanpak. (Franker (51) nam zondag in Ne- I »port Beach na twaalf jaar af- I scheid als captain van het Davis- I cup-team. Met een nederlaag, '""ls hij in 1986 begon met ver- tegen Rusland in Valkens- I waard, Iwu-twee 'aar Seleden verteld. I 11 blijf er op de achtergrond bij I betrokken als verantwoordelijke |u man voor het tennis. |®ar de structuur is gewijzigd. I papers is de mannencoach. Ik a me meer richten op de eom- Newport Beach (anp) - Ne derland heeft de kwartfinale van de Davis Cup tegen de Verenigde Staten met 4-1 verloren. In het laatste en kelspel versloeg Jonathan Stark in twee sets Sjeng Schalken, 6-4 6-0. Stark nam de plaats in van Cour ier, die met een lichte blessu re afhaakte. tuur mij een rekening I 5 Breda, lodig). X ATSINGSGARANT1F H voor een GRATIS herpMs"^ merciële kant." Franker kwam in 1981 naar Nederland. Daar voor was hij werkzaam in Bever ly Hills. „Als backyard-pro," zegt hij lachend. „Privé-leraar in de achtertuin. Ik gaf les aan een paar filmsterren zoals Charlton Heston, Sidney Poitier en Mel Brooks. Maar vooral aan rijkeluiskinderen. „Kinderen van ouders die 300 of 400 miljoen dollar bezaten. Die twee keer per dag naar de psy chiater gingen, omdat ze zo rijk Adelaide (rtr) - Dronken op de tennisbaan. Patrick Rafter gaf het por3® "aa^00P van Davis Cup-ontmoeting tussen Australië sjechië gewoon toe. De Australiër vierde zaterdag na het der en beslissende punt in het dubbel tot vroeg in de morgen de nio i1 o-at^e voor halve finales, waarin het team van de Vere- gae staten als tegenstander opduikt. was nog compleet dronken toen ik op het tenniscourt ver een voor mijn duel met David Rikl," gaf de Australiër toe. Raft a verwege he wedstrijd was ik weer enigszins nuchter." (j„1 ,e:^on het duel zelfs. Ook Mark Phillipoussis meldde zich op Cant r Enet een kater voor zijn duel met Martin Damm. Blii «m j N®wcomhe nam zijn pupillen later in bescherming, de tn 3S lennisveteraan niet met de ontboezeming van Rafter, teU J»3 van wereW. „Het is niet slim die dingen te ver- Paanp h gewormen dubbel hebben ze enkele glazen cham- gaan ri r0nken tijdens een party en een diner. Later zijn ze echteranS6n 8n is heel Lat geworden. Zondag hebben ze zich striiri 766r Pr°lessl°neel gedragen. Ze wonnen beiden hun wed- vppi 'n ?r8 kan het dus niet geweest zijn. De affaire wordt te ee' opgeblazen." waren. Die op hun zestiende ver jaardag een Porsche of Ferrari cadeau kregen en dan in huilen uitbarstten, omdat ze iets leu kers hadden verwacht. Dat soort kinderen." De Surinamer leerde tennis in Paramaribo. Zijn vader, een cricketer, was een soort bewaker bij de tennisclub aan de over kant van het ouderlijk huis. „Ik was elf, toen ik mijn eerste rack et kreeg." Hij was 27, toen hij een studiebeurs aanvaardde van de Texas Southern University in Houston. Een jaar later vertrok hij naar USC, de University of South Ca lifornia in Los Angeles. „In de volksmond heette USC de University for Spoilt Children, verwende kinderen." Hij werd er aanvoerder van de Trojans, het tennisteam, en kwam er in aan raking met coach George Toley. Diens serve- en volley- tennisfi- losofie werd Frankers bijbel. Na twee jaar werk voor de bond in het district Amsterdam teken de hij een contract bij de Oos tenrijkse bond. Hij bleef er drie jaar en trok op met Muster, Skoff en Antonitsch. In 1986 kreeg hij carte blanche bij de KNLTB. Hij trof er een verziekt klimaat aan. „Heel veel vijandi ge privé-leraren. Afgunst, jaloe zie, broodnijd." Ondanks het swingende voorko men van een blueszanger pre senteerde hij zich als strenge do minee. „Spelers die niet deden wat ik wilde, flikkerde ik zonder pardon uit Jong Oranje." Hij maakte zijn spelers duidelijk dat tennis een beroep was, geen re creatieve ontspanning. Hij stuurde coaches mee op de bui tenlandse reizen van zijn pupil len. „Stans grootste verdienste," al dus Paul Haarhuis, „is dat hij een cultuuromslag heeft be werkstelligd. Hij heeft mensen doen inzien dat tennis een full time-beroep is. Vroeger vroegen mensen altijd: wat doe je er naast? Stan heeft de professio nalisering erdoor gedrukt, heeft de scouting aangetrokken en heeft talenten de kans en tijd ge geven zich te ontwikkelen." In de Davis Cup had Franker pas succes na de doorstroming van de lichting Krajicek en Sieme- rink. „Die promotie naar de wereld- groep in 1991 in Mexico was het mooiste wat ik heb meege maakt." Daarna begon tennis te leven in Nederland. Hij begon in 1986 in Valkenswaard voor 175 man tegen Rusland (0-5) met Schapers, Van Boeckel, Oosting en Nijssen. „De Verenigde Staten op de Muller Pier in Rotterdam voor 14.000 man dagelijks was ook een hoogtepunt. Dat geldt ook voor Duitsland in Utrecht." Stanley Franker bij de ope ningsceremonie vlak voor de dubbelpartij van Nederland te gen Amerika. Achter Franker de neuzen van Siemerink, El- tingh en Haarhuis. FOTO ANP Maar in de buurt van de finale van de Davis Cup kwam Oranje nooit. Vier kwartfinales, dat was het. „En toch hebben wij een ploeg die in potentie de Cup kan winnen. Dat houd ik nog steeds vol. Het is een kwestie van erva ring." Teleurgesteld is Franker wel in de ontwikkeling van het tennis. „Tennis had een teamsport moe ten worden. Een soort NBA (Amerikaans basketbal) over de hele wereld. Met zes tegen zes. Nu ligt de nadruk op het indivi duele karakter. Op geld, op pun- Door Henri van der Steen Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaardag. De Stem publiceert tot en met die datum dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend. Vandaag aflevering 7. In de revolutionaire jaren zestig en de linkse jaren ze ventig was de assertieve Cruijff natuurlijk een eerste klas geldwolf, volgens het volk. Cruijff moest niks heb ben van idealistische praatjes. „Vandaag willen ze alles eer lijk delen, maar over een paar jaar, als ze afgestudeerd zijn en veel verdienen, wonen ze in een duur huis en zijn ze hun idealen helemaal vergeten." Nico Scheepmaker schreef: 'Hij die vroeger Jopie, daarna Johan en nu Affaire heet. Willem Wilmink dicht: eens toen ik in floodlight voetballers een doelpunt zag spinnen zich bewegend als elven over het gras, wist ik dat uit deze hoek de verlosser ophanden was. en zie Johan Cruyffde danser de faun de adelaar der dalen maar toen we zijn bergrede kwamen halen had hij het over belasting beta len. Mopje uit de begin jaren ze ventig: 'Ken je de nieuwste over Cruijff?' 'Nee. 'Eerst betalen. Profvoetballers waren vroeger nauwelijks, niet of slecht ver zekerd. Cruijff vroeg het se cretaris-penningmeester Burg wal eens op Schiphol, in af wachting van een tripje naar Denemarken voor een inter land. 'Wat ontvang ik eigenlijk als ze me in het Nederlands elftal in valide schoppen?' Burgwal: 'Niks. 'En als we naar beneden laze ren met dit vliegtuig?' Burgwal: 'Niks.' 'En wat krijgt uw vrouw in dat geval?' Burgwal: 'Twee ton.' Zomer '73 wilde Cruijff naar Barcelona. Supporters namen een plaatje op om hem tegen te houden. Blijf Johan!' De Amsterdamse aannemer Freek van der Meijden opper de een stichting in het leven te roepen om Cruijff te behou-' den. Herrie! 'En dat terwijl er nog steeds woningnood heerst en er een enorm tekort aan speeltuinen is.' Cruijff op z'n Cruijffs: 'Zo'n uitspraak vind ik verschrikke lijk dom. Als de mensen zo so ciaal voelend zijn, waarom ge ven ze dan niet allemaal een tientje? Dan komt die speel tuin er ook.' Breda - Voor Maarten Atmodikoro wordt het spannend hoeveel van de acht resterende competitiewedstrijden hij nog kan mee strijden met NAC. De rechterverdediger is zeker vier weken uit de running door een scheurtje in een botje van zijn enkel. JJij.liep deze blessure zaterdag op in een duel tijdens de training. Gisteren wezen röntgenfoto's uit dat Atmodikoro voorlopig twee weken in het gips moet. Afhankelijk van het genezingsproces kan de rustperiode uitlopen tot een maand. Rome - Lazio Roma heeft gisteren bekendgemaakt heel ver te wil len gaan om Ronaldo volgend seizoen onder contract te hebben. Ei genaar Sergio Cragnotti verklaarde aan alle financiële eisen van de Braziliaanse spits van Barcelona te willen voldoen. Ook met Barce lona spreekt Ronaldo momenteel over een nieuw contract. De club heeft echter moeite met de voorwaarden van de international. Naar verluidt wil hij zo'n zeven miljoen gulden netto per seizoen verdie nen. De club van coach Robson heeft daarmee problemen, te meer omdat Ronaldo wegens verplichtingen met het nationale elftal de aanstaande competitie veel wedstrijden zal missen. De wedstrijd in de eredivisie tussen Ajax en NEC is vervroegd van zondag 20 april naar vrijdag 18 april, aanvang 20.15 uur. Legazpia - De Nederlandse wielerprof Jan Boven is tijdens de eer ste etappe van de Ronde van Baskenland zwaar ten val gekomen. Tijdens een afdaling miste de renner van de Rabo-ploeg een bocht en belandde vier meter lager in een ravijn. Boven verkeerde korte tijd buiten bewustzijn. Met drie beschadigde ruggenwerveis is hij opgenomen in een Basfasch ziekenhuis. Gabriele Missaglia uit Ita lië won de etappe. Ronde van Baskenland. Eerste etappe. Legazpia - Legazpia: 1. Missaglia (Ita) 138 km in 3.15.33 (42,342 km/u), 2. Heulot (Fra), 3. Casagrande (Ita), 4. Rebellin (Ita), 5. Ar- rieta (Spa), 6. Boogerd (Ned), 7. Dufaux (Fra), 8. Zintchenko (Rus), 9. Ja- labert(Fra), 10. Cfiiappucei (Ita), 77. Breukirik 0.31,117. Jonker 6.37. ten voor de ranking. De spelers komen overwerkt aan in het trainingskamp voor de week voor de Davis Cup. De formule in het tennis is niet goed." In Schapers heeft Franker het volste vertrouwen. „Hij is een prof pur sang, stemde zijn programma altijd af op de Davis Cup. Het wordt zijn taak de jongens van de huidige ploeg zoals Haarhuis en Eltingh te overtuigen nog één of twee jaar door te gaan. Met Krajicek en Siemerink hebben we kanjers in het enkelspel, met Haarhuis/El- tingh het op één na beste dubbel van de wereld. De Cup ligt bin nen handbereik." Maar één ding zal de gedistin geerde Franker zijn opvolger le ren. Sluit nooit compromissen. „Dat is dodelijk in topsport. Fu nest. Fataal." BASKETBAL Mannen. Eredivisie play-off's: Amsterdam - Donar 96-87. HANDBAL Emmen. Nederlands kampioen schap, vrouwen. Best of three. Eerste wedstrijd: E O - Swift 22-19 (10-11). SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 14: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto 100.000,00; derde prijs: 28 winnaars, 1.000,00; vierde prijs: 102 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 1.762 winnaars, 25,00; zesde prijs: 3.092 winnaars, 10,00; zevende prijs; 39.294 winnaars, 5,00. Cijferspel 14: zes cijfers: 1 win naar; vijf cijfers: geen winnaar; vier cijfers: 29 winnaars; drie cij fers: 264 winnaars; twee cijfers: 2.614 winnaars. TENNIS Madras. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Delaitre (Fra) - Win- nink (Ned) 0-6 6-2 6-4, Wibier (Ned) - Burgsmuller (Dui) 7-6 6-2, Radulescu (Dui/5) - Motomura (Jap) 5-7 6-4 6-4, Roux (Fra/8) - Sinner (Dui) 6-3 6-4, Tillström (Zwe) - El Sawy (Egy) 5-7 7-5 6-4, Pavel (Roe) - Golmard (Fra) 6-3 3- 6 7-6. Hongkong. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Rosset (Zwi/2) - Kiefer (Dui) 6-2 6-2, Vacek (Tsj/8) - Volkov (Rus) 6-4 7-6, Gimelstob (VSt) - Holm (Zwe) 1-6 7-6 6-2. Estoril. Mannen, 1,15 miljoen gul den. Eerste ronde: Clavet (Spa/7) - Gaudenzi (Ita) 3-6 6-3 6-2, From- berg (Aus) - Voinea (Roe) 4-6 6-2 6-2, Fontang (Fra) - Göllner (Dui) 7-5 7-5, Mantilla (Spa/4) - Carre- tero (Spa) 6-3 6-1. VOETBAL WK-kwalificatie, CONCACAF, fi naleronde CANADA - EL SALVADOR 0-0. Stand: 1. Mexico 2-4, 2. Costa Rica 2-4, 3. Verenigde Staten 3-4, 4. Ja maica 1-1, 5. El Salvador 1-1, 6. Canada 3-1. Engeland. Premier League: Leeds - Blackburn 0-0. Stand aan kop: Man.United 32-63, Liverpool 32-60, Arsenal 33-60, Newcastle 31-53, Aston Vil. 32-53 WIELRENNEN Napa Valley. Wereldbekerwed strijd mountainbike Mannen: 1. Bramati (Ita) 2.37.04, 2. Höydahl (Noo) op 0.56, 3. Chiot- ti (Fra) 2.15, 4. Martinez (Fra) 2.39, 5. Dubau (Fra) 3.32, 6. Evans (Aus) 3.50, 26. Gerritsen 10.04, 27. Brentjens 10.24, 36. Weevers 12.24, 80. Arntz 26.42. 83. Nijboer 28.22. Vrouwen: 1. Pezzo (Ita) 2.08.16, 2. Sydor (Can) 4,06, 3. Daucourt (Zwi) 5.21, 4. Tomlinson (Can) 7.21, 5. Matthes (VSt) 8.03, 6. Dunlap (VSt) 10.32, 46. Vink 32.05.

de Stem | 1997 | | pagina 9