DE STEM Peloton gehavend uit De Panne Museeuw rijdt zich in de kijker Hiddink gaat door met 'krommuniceren' Als v De Vries: 'Schaalhelm heeft mijn leven gered' UITSLAGEN standen Dri VAC-speler Mai Terneuzense gastheer Col: Valpartijen door veel neo-profs en gebruik licht materiaal Analyse Siemerink en Schalken spelen enkels tegen YS )ESTEM Dan Petersen ook naar Anderlecht Kurt Pacqué en j^eert de Poorter 'kijven bij Hoek Sport Van onze verslaggever leper - In zijn kamer van het hospitaal van de Zwarte Zus ters in leper bestreed Gerrit de Vries de pijn met galgenhu mor. „Over twee weken rijd ik weer," sprak de Polti-renner, die woensdag bij een zware val in de Driedaagse van de Panne zijn hoofd in de kreu kels reed. Dikke verbanden zijn nodig om de gebroken kaak, gebroken oog kas, het op dertig plaatsen ge hechte bont en blauwe voorhoofd en de gekneusde hersenen te on dersteunen. Langzaam kwamen gisteren de herinneringen aan de valpartij boven. „Voor de Kem- melberg waarschuwde ik mijn ploeggenoten nog voor die ge vaarlijke afdaling. Toen ik er zelf aankwam, lagen ze al op de grond. Ik kon ze niet meer ont wijken." In de beide ziekenwagens werden de slachtoffers opeengestapeld afgevoerd naar ziekenhuizen in leper. Een dag later beseft De Vries hoe goed hij er uiteindelijk nog vanaf gekomen is. „Een dag voor de val zag ik op de tv een programma over coma-patiënten. Op dat moment besloot ik woens dag toch maar een schaalhelm in plaats van zo'n ouderwetse worsthelm op te zetten. De dok ter zegt dat dat mijn leven gered heeft. Met die worsthelm was ik volgens hem hartstikke dood ge weest." De Vries moet nog zeker tot het weekeinde in leper blijven. Hij houdt de moed erin. „Het meest bang ben ik nog voor de tand arts," wees hij op zijn afgebroken tanden. Het is niet de eerste keer dat De Vries hard valt. Twee jaar gele den brak hij zijn bekken in de Tour en liep hij een schedelbreuk op tijdens een trainingsrit. „Na dit seizoen fiets ik nog een jaar. Ik heb er dan tien jaar bij de profs op zitten. Langer hoeft voor mij niet. Het wielrennen wordt steeds oncollegialer. Bij gevaar lijke situaties wordt nauwelijk meer gewaarschuwd." Door Ad Pertijs De Panne - Cees Priem schrok zich gistermorgen een ongeluk. Na 37 kilo meter in de derde etappe van de ongeluks-editie van de Driedaagse van de Pan ne meldde de ronderadio dat weer een van zijn ren ners krimpend van de pijn op het asfalt lag. Jesper Skibby was aangereden door een motor en men vreesde een schedelbreuk en schouderkwetsuur. Skibby was daarmee na Redant en Michaelsen de derde belang rijke pion die dreigde weg te val len uit zijn gehavende achtmans formatie voor de Ronde van Vlaanderen, zondag de tweede wedstrijd voor de strijd om de wereldbeker. Enkele uren later kon Priem op gelucht terugkeren naar Neder land. Skibby bleek slechts wat schaafwonden te hebben overge houden aan zijn val. Zondag kan de Deen rijden. Dat is nodig ook, want TVM dreigde door zijn re serves heen te raken. Steven de Jongh is inmiddels teruggetrok ken uit de Hel van Mergelland van komende zaterdag om Lars Michaelsen te vervangen. De Deen viel woensdag hard op zijn schouder. „Op de foto is te zien dat er iets niet in orde is, maar wat precies, weten de doktoren nog niet," aldus assistent-ploeg leider Walter Verlee. Hendrik Redant werd gisteren in het Onze Lieve Vrouwen-zieken huis van leper voor de tweede keer geopereerd aan zijn gebro ken elleboog. Een deel van het bot is weggeslagen. Het is nog altijd niet duidelijk wat de ge volgen op langere termijn zijn. Redant zou per 1 mei toetreden tot de technische staf van de ploeg, maar gezien de toestand van zijn elleboog is het nog maar de vraag of hij straks de ploeg leiderswagen kan besturen. In de kamer tegenover Redant ligt Casper van der Meer. De Fo reldorado-coureur kan niet meer steunen op zijn been. De lies streek is het probleemgebied, maar wat er precies loos is, we ten de doktoren nog niet. De zwelling moet afnemen voor de lies nader onderzocht kan wor den. Tumultueus Met ook Gerrit de Vries nog in het andere Ieperse hospitaal lik te het peloton gisteren de won den na een tumultueus verlopen etappe. Met name de valpartij in de afdaling van de Kemmelberg eiste woensdag de nodige slacht offers. Her en der werden ver vangers voor de Ronde van Vlaanderen opgeroepen. Nadat gisteren ook in de och- tendrit weer een aantal renners hard gevallen was, nam de kri tiek op de organisatie toe. „Ze moeten niet zoveel renners laten starten. En waarom moeten ze zo nodig vlak voor de Ronde van Vlaan deren iedere kasseistrook en hel ling in de rit opnemen," vatte Mapei-renner Carlo Bomans de kritiek van de renners samen. „In de Ronde van Vlaanderen is het normaal dat je risico's neemt. Hier niet." De deelname van veel onervaren, minder stuurvaste neo-profs werd als een andere oorzaak gezien. Kritiek De organiserende stichting Pan ne Sportief legde alle kritiek naast zich neer. „Op den duur kun je alles wel in dienst stellen van de paar grote klassiekers. Als de ploegen komen met aan bevelingen, zullen we daar zeker naar kijken, maar we geloven niet dat ons dit jaar blaam treft," zei secretaris Luc Diele- man. Hij wees erop dat voorgaande ja ren op hetzelfde parcours onder slechtere omstandigheden nau welijks ongelukken gebeurd zijn. „Het zijn koersfeiten die overal en altijd kunnen gebeu ren," vond jury-vertegenwoordi ger Vandevijvere. Het almaar lichter en daardoor breekbaarder materiaal zou val partijen in de hand werken. Te- lekom-ploegleider Walter Go- defroot kan zich daar iets bij voorstellen. „Ze willen allemaal het lichtste materiaal hebben. In mijn team zijn vanwege afgebro ken stuurstangen of zadelpen- nen al diverse renners hard op hun bek gegaan. Ik adviseer ze regelmatig wat zwaarder spul te monteren. Toch grijpen ze steeds terug naar die kwetsbare onder delen." Veldslag Theo de Rooy verloor in de veld slag Michael Blaudzun. Met der tien hechtingen in zijn arm kan de Deen zondag niet fietsen. „Aan de ene kant weet ik dat op dit parcours jarenlang niets ge beurd is, aan de andere kun je je afvragen of dit soort wedstrijden nog wel past vlak voor een be langrijke wedstrijd als de Ronde van Vlaanderen." Johan Museeuw, die met een uitstekende tijdrit de basis legde voor de eindzege in de Driedaagse van De Panne. FOTOWFA Van onze verslaggever De Panne - Johan Museeuw had gisteren geen zin in verstoppertje spelen. Met een ijzersterk gereden tijdrit won hij de Driedaagse van de Panne en daarmee is hij na alle miserie van de laatste week weer gewoon de topfavoriet voor de Ronde van Vlaanderen van komende zondag. De Vlaming probeerde nog wel op de hem gebruikelijke wijze zijn kandidatuur voor de zege in Vlaanderens mooiste klassieker te nuanceren ('Er zijn meer goede coureurs'), maar na gisteren twijfelt geen landgenoot meer aan zijn vorm. Dinsdag bij de start van de Driedaagse was de onzekerheid over de conditie van de we reldkampioen er nog wel. Museeuw, die hard viel in Milaan-San Remo, dacht hardop aan het laten lopen van de wereldbekerwed strijd. Woensdag ging het al een stuk beter, maar weigerde hij te geloven in winstkan sen. Na die etappe trainde Museeuw nog an derhalf uur achter de auto en gisteren gaf een jurybeslissing het beslissende zetje in de richting van zondag. „Ik ben de tijdrit gestart met revanchege- voelens," zei hij na zijn snelle tijdrit. In och tenduren was zijn ploeggenoot Wilfried Pee- ters de ritzege ontnomen, omdat die in de eindspurt van zijn lijn zou zijn afgeweken. „Dan hadden ze-'Abdoe' gisteren ook moeten diskwalificeren," sprak hij vol onbegrip. Museeuw moest in de afsluitende rit tegen het uurwerk alleen Rabo-renner en Vlaande- ren-kopman Rolf Sörensen voor laten gaan. Museeuw: „Maar als ik geweten had dat ik zo dicht (drietiende van een seconde) bij de overwin ning was, had ik in een van de bochten ietsje meer risico genomen. Ploegleider Patrick Lefevere deed nog een laatste poging om de druk bij zijn kopman nen Museeuw en Tafi weg te halen. „Voor mij is Bartoli (de winnaar van vorig jaar, red.) de grote favoriet." „Dat kan wel zo zijn," riposteerde de Italiaan, „maar ik houd het gewoon op Museeuw." Koksijde. Driedaagse van de Panne. Derde etappe, eerste gedeelte De Panne - Koksij de: 1. Guidi (Ita) 112 km in .2.24.33 (gem 46.489 km/u), 2. Sciandri (GBr), 3. Dekker (Ned), 4. Peeters (Bel), 5. Camin (Ita) 0.06, 6. Milesi (Ita), 7. De Smet (Bel), 8. Con té (Bel), 9. Magnien (Fra), 10. Loda (Ita), 14. Van Heeswijk, 23. Van der Wolf 14.05, 26. Van den Akker, 39 Koerts, 45. Bouwmans 14.15, 47. Kna- ven, 6i. Blijlevens, 68. Vierhouten. Derde etappe, tweede gedeelte, individuele tijd rit: 1. Sörensen (Den) 16,2 km in 19.39 (gem 49,456 km/u), 2. Museeuw (Bel), 3. Cauz (Ita) 0.17, 4. Bomans (Bel) 0.23, 5. Dekker 0.37, 6. We- semann (Dui) 0.38, 7. Leysen (Bel) 0.44, 8. Bass- ons (Fra) 0.46, 9. De Beni (Ita) 0.47,10. Boscardin (Ita) 0.49, 17. Knaven 1.01, 42. Hoffman 1.55. Eindklassement: 1. Museeuw 11.51,36, 2. Bomans 0.07, 3. Milesi (Ita) 0.49, 4. Zanette (Ita) 1.12, 5. Dietz (Dui) 1.51, 6. Hans de Clerq (Bei) 2.12, 7. De Smet 2.20, 8. Tsjmil (Oek) 5.13, 9. Guidi, 10. Mag nien (Fra) 5.45, 16. Dekker 10.48, 23. Van Hees- wijk 15.29, 26. Hoffman 15.53, 35. Knaven 19.29. De vraag was woensdagavond wie de grootste schuldige was, Seedorf of Hiddink. Uiteraard werden na die tragische straf schop bij Turkije-Nederland beiden bekritiseerd. Seedorf had zo wijs moeten zijn de penalty te laten lopen, Hiddink had dat zeker moeten voorko men. In eerste instantie leek Seedorf de grootste blunderaar van de twee, zeker toen bleek dat er afspraken waren gemaakt: Jonk zou 'm nemen, anders zou aanvoerder Frank de Boer be slissen. Later bleek dus dat Hiddink slechts met een twee tal spelers de strafschopstrate gie had doorgenomen. Dit mag een blunder van formaat ge noemd worden. Dergelijke be langrijke zaken dienen in de teambespreking aangekaart te worden. Een dag na de wedstrijd kwa men meer details naar buiten. Interessant is het te horen dat de afspraak over de strafschop kennelijk pas kort voor de wedstrijd is genomen. In de spelerstunnel hoorden Jonk en Frank de Boer van Hiddink wat de bedoeling was. Een der de speler ving de afspraken toevalligerwijs op... Tussen Istanbul en Amsterdam vertelde Clarence Seedorf nog wat leuks. Hij was inmiddels naar zijn trainer gestapt met een vraag. „Ik heb hem ge vraagd waarom ik van journa- Door Henri van der Steen listen heb moeten horen dat er afspraken zijn gemaakt. Zijn antwoord? Dat Frank het heft in handen had moeten nemen." Dat is natuurlijk een antwoord van niks. Wel een typisch Hid- dink-antwoord. De bondscoach wordt niet voor niets al geruime tijd van 'krommunicatie' beticht. Blind werd door Hiddink geschof feerd, toen deze openlijk met Koeman over een rentree in Oranje ging flirten. Bergkamp hoorde op het EK van vorig jaar van journalisten dat hij zijn laatste kans kreeg. Valckx bedankte zelf maar, omdat de bondscoach niet wist dat het echt niet meer ging. Moet het geval-Davids nog eens worden geanalyseerd...? Met enige re gelmaat heeft Hiddink zich la ten kennen als 'krommunica- tori. Het strafschopgeval van Bursa is wel het sterkste staal tje zwak communiceren van de bondscoach. Typisch genoeg heeft de (ex- )coach van de meeste interna tionals, Louis van Gaal, de af gelopen jaren geweldige suc cessen geboekt, omdat deze enorm, zelfs extreem veel tijd investeerde/investeert in de re latie met zijn spelers. Praten, praten, praten. Voor Van Gaal is communiceren misschien nog belangrijker dan trainen. Zou bij Ajax hebben kunnen gebeuren wat woensdag bij Oranje gebeurde...? Hiddink moet intussen oppas sen dat deze nieuwste affaire niet weer voor tweespalt zorgt binnen de selectie. Een nieuwe kink in de 'Kabel' kan weieens voor een heuse revolutie zorgen en hoe snel de stemming bij Oranje kan veranderen, bleek vorig jaar op het EK. En afge lopen woensdag in Turkije. Grappig in de hele kwestie is natuurlijk weer wel dat de jon ge Seedorf gisteren vrolijk la chend in het moederland terug keerde, vrolijker in elk geval dan Wim Jonk, die maar een raar gevoel aan de gebeurtenis sen heeft overgehouden. See dorf: „Ik heb meer pijn van de uit slag dan van die gemiste straf schop. Ook als-ie gezeten had, waren we twee punten kwijt geweest." Daar zit natuurlijk wat in. Leuk was ook het commentaar van Johan Cruijff. De voorma lige wereldster - als speler zel den of nooit betrapt op het ne men van een strafschop - viel Jonk aan. Terecht natuurlijk. Geen woord van kritiek echter aan het adres van Hiddink. Tuurlijk niet! Guus, bijna een huisvriend van de Cruijffs, liet Jordi debuteren in Oranje. Bo vendien mengt Cruijff zich niet graag in een discussie over zichzelf. Want dat is nog weer een ander aspect aan de zaak: het eerste woord over Cruijff als supervi sor van Oranje bij het WK van volgend jaar is alweer geval len... Newport Beach (anp) - Bondscoach Stan Franker maakt in de kwartfinale van de strijd om de Davis Cup in en tegen de Verenigde Staten slechts in het dubbelspel gebruik van Paul Haarhuis. De enkelpartijen komen in Newport Beach voor rekening van Jan Siemerink en Sjeng Schalken. Haarhuis vormt met Jacco Eltingh het dubbel op zaterdag tegen Jonathan Stark en Rick Leach. Schalken speelt vrijdag tegen André Agassi, Siemerink tegen Jim Courier. De loting moet het schema nog bepalen. Franker laat tegen de Verenigde Staten dus zijn meest ervaren Davis Cup-man alleen dubbelen. De keuze was volgens de bonds coach niet eens moeilijk. „Geen van de drie is momenteel echt in vorm. Het is wel moeilijk de meest ervaren man te passeren, maar ik heb gekozen voor frisse spelers. Bovendien zijn Agassi en Cour ier zeer onaangename tegenstanders voor Haarhuis. Het zijn types die hem niet goed liggen. Franker liet Schalken weten geen al te hoge verwchtingen van hem te hebben. Wel dat hij in staat moet zijn tot een huzarenstuk je. „Hij kan het beiden zeer lastig maken. Van Courier heeft Sjeng al eens gewonnen." Over de vorm van Siemerink bestaat ook twijfel. Tegenover twee zeges staan dit seizoen zeven verliesbeurten. De Rijnsburger heeft de hele week flink op zijn tweede opslag getraind. Op de tweede service moet hij risico nemen. Dubbele fouten worden daarbij in gecalculeerd. „Die tweede service moet harder en riskanter zijn," aldus Fran ker. „Mocht de balans op de tweede opslag toch negatief door slaan, dan moet Jan wat meer op de achterlijn blijven hangen." De keuze voor Siemerink was volgens de coach een logische. „Bij hem ligt het anders dan bij Paul. Siemerink is altijd in staat voor een verrassing te zorgen." VRIJDAG 4 APRIL 1997 Door Henri van der Steen Vrijdag 25 april viert Johan Cruijff zijn 50e verjaardag, De Stem publiceert tot en met die datum dagelijks een anekdote rond de bekendste en beste voetballer die Nederland ooit gekend heeft. Vandaag aflevering 4. Hij begon al jong met roken. Cruijff rookte zo fiks, dat ze hem bij Ajax een tijdje De Wasem noemden. Moeder Nel en ome Henk konden weinig doen. 'Hij zal het nodig hebben,' meende ome Henk, die wel wist hoe Johan gebukt ging onder de stress. Erger was Cruijffs fysieke on bekwaamheid. Clubarts Ro- link noteerde: 'Hij heeft geen enkele musculair vertoon en maakt zelfs een zwakke in- druk. Zijn polsslag is laag, tus sen de vijftig en zestig per mi nuut, maar hij heeft een reus achtige longcapaciteit en een ongelooflijk reflex- en reactie vermogen.' Cruijffie kreeg speciale medicijnen om ster ker en langer te worden. Dat lukte. Hij groeide twintig cen timeter in twee jaar tijd. Bij de moeder van Barry Hulshoff dronk hij warme koppen cho cola. 'Daar word je groot van.' 'Ja, mevrouw.' Militaire dienst ontliep hij, want Cruijff werd afgekeurd: migraine en moeilijke voeten. Vooral de rechtervoet is slecht. Uit een rapport van clubarts Rolink: 'Waarschijn lijk is hij op zijn tweeëntwin tigste versleten. Er is zelfs sprake van dat er een teen ge amputeerd moet worden.' Meer dan 30 jaar later zit er nog steeds geen grammetje vet aan het lijf van Cruijff. Hij on derging een hartoperatie en hij besloot - als consequentie - volledig te stoppen met roken. Cruijff: 'Ik voel me beter vroeger. Ik leef ook veel zonder. Het enige wat ik niet meer kan en niet meer doe, is roken. Geen hagelslag Er zijn nog een paar dingen die niet mogen, bijvoorbeeld alles wat yan het varken is, mag ik niet eten. Voor dierlij ke vetten moet ik oppassen; i eet daarom meer vis. Alles wat slecht voor me is, laat ik. D het valt me op dat ik er totaal geen moeite mee heb. Oh ja, ik mag ook geen hagelslag meer eten. Dat vind ik erg, maai zelfs dat lukt me.' Onvergetelijk zijn de beelden van de campagne tegen het ro ken van de provincie Catalo- nië. Cruijff jongleert met een, pakje sigaretten: links, rechts, op de dij, andere dij, rechts, linksknal! En de kijker doet... pffffffffffff. ATLETIEK Pretoria. Grand Prix IAAF n. Mannen: 100 m: 1. Lewis (VSt) 10,26, 2. Stevens (Bel) 10,30; 200 m: 1. Fre dericks (Nam) 20,20, 2. Lewis (VSt) 20,56, 3. Douglas (Ber) 20,81; 400 m: I. Thomas (GBr) 45,00, 2. Malherbe (ZAf) 45,41, 3. Komoga (Uga) 45,75; 800 m: 1. Sepeng (ZAf) 1.45,56, 2. Van Heerden (ZAf) 1.46,06, 3. Ver- non-Watson (Zim) 1.46,67; 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48,35, Pie- terse (ZAf) 49,56, 3. Harnden (Zim) 50,20; hoog: 1. Smith (GBr) 2.28; polsstok: 1. Botha (ZAf) 5.91; ver: 1. Greene (VSt) 8.30, 2. Nijs (Bel) 7.68; kogel: Buder (Dui) 19.75; discus: Rie del (Dui) 64.56; speer: Corbett (ZAf) 83.90. Vrouwen: 100 m: 1. Clarke (Bah) II,38, 2. Atede (Nig) 11,40; 200 m: 1. Ogunkoya (Nig) 23,08, 2. De Jongh (ZAf) 23,34; 400 m: 1. Freeman (Aus) 50,67, 2. Ogunkoya 51,03; 800 ip: 1. Holmes (GBr) 2.01,11, 2. Vriesde (Sur) 2.03,12, 3. Mikhailova (Rus) 2.04,75; 100 m horden: 1. Atede (Nig) 12,92; 400 m horden: 1. Mercken (Bel) 56,06, 3. Williams (VSt) 56,42, 3. Haughton (Jam) 56,55; hoog: 1. Storbeck (ZAf) 1.89, 2. Panikarovs- jikh (Rus) 1.86, 3. Fourie (ZAf) 1.86; ver: Tiedtke-Greene (Dui) 6.76. BADMINTON Nymburk (Tsj). EK jeugd. Jongens, kwartfinale: Palyama (Ned/2) - Eriksson (Zwe) 15-9 15-4. Meisjes, kwartfinale: Meulendijks (Ned/1) - Pfeiffer (Dui) 11-4 11-3. 2-1/1,166-0,742, Schumann - Daalen 0-3/9,611-1,184. PROCALL PROFESSIONALS - US- SELZICHT 2-0 - Blomdahl - Van Mierlo 3-0/1,956-1,136, Zanetti-Ar- kesteijn 3-0/2,368-0,777, Burgman- Beemsterboer 1-2/1,027-0,945, Velt huis - Min 3-0/1,071-0,609. OCKENBURGH - IJSSELZICHT 2- 0 - Forthomme - Van Mierlo 15-415- 8 10-15/1,739-0,956, Spoormans - Arkesteijn 9-15 14-15 15-14/0,730- 0,830, Tijssens - Beemsterboer 15-13 15-6 15-9/1,046-0,682, Schumann Min 13-15 15-8 15-9/1,194-0,888. Stand: 1. Ockenburgh 2-4,2. ProCall 1-2, 3. Strauss 1-0, 4. IJsselzicht 2-0. DAMMEN Uithuizen. NK, mannen. Elfde ronde: Clerc - Hans Jansen 0-2, Raven - Boom 2-0, Cock van Leeu wen - Arjan van Leeuwen 0-2, Gér- ard Jansen - Meijer 1-1, Mol - Thijs- sen 1-1, Kemperman - Oudshoorn 1- 1, Van der Zee - Krajenbrink 1-1. Stand: 1. Hans Jansen 15, 2. Krajen brink en Van der Zee 13,4. Clerc en Mol 12, 6. Gérard Jansen, Arjan van Leeuwen, Raven en Thijssen 11,10. Meijer 10, 11. Boom, Kemperman en Cock van Leeuwen 9, 14. Oudshoorn HANDBAL Aalsmeer. EK-kwalificatiewedstrijd mannen: NEDERLAND - POLEN 25-32 (12- 18). Topscorers Nederland: Van der Zanden, Kersten en Beers ieder 6. BASKETBAL VOETBAL Mannen, eredivisie, play-offs: Am- sterdam-Donar 83-82, BS Weert- EBBC 89-96. Vrouwen, eredivisie, play-offs: Lies hout-Den Helder 65-48. TENNIS Hilton Head. Vrouwen, 1,6 miljoen gulden Tweede ronde: Schett (Oos) - Fusai (Fra) 6-1 6-0. Derde ronde: Schultz-McCarthy (Ned/14) - Novotna (Tsj/3) 6-3 6-3, Huber (Dui/7) - Majoli (Kro/9) 3-6 7- 6 6-3, Seles (VSt/4) - Gersi (Tsj) 6-2 7-6, Coetzer (ZAf/13) - Sanchez Vi- cario (Spa/2) 6-2 5-7 6-0, Probst (Dui) - Spirlea (Roe/8) 4-1 opgave, Martinez (Spa/5) - Capriati (VSt) 6-0 5-7 6-4. Indeling kwartfinales: Schultz - Paulus/Davenport, Hingis/Schett - Probst, Huber - Seles, Martinez - Coetzer. BILJARTEN Heiloo. Finale VDN-beker, drieban den. GROEP A MINKELS PRODUCTS - ZUTEX 1- 1 - Sayginer - Merckx 3-0/2,250- 1,333, Dielis - Van Kuijk 2-1/1,791- 1,545, Habraken - Arnouts 1- 2/1,259-1,214, Weijenburg - Valen- tijn 0-3/0,925-1,551. VAN DONGE DE ROO - I&A AD VISEURS 2-0 - Raymond Ceulemans - Call 3-0/1,607-0,615, Caudron - Van den Boom 3-0/1,285-0,823, Ha- vermans - Janssen 2-1/0,893-0,630, Broeders - Pothoven 3-0/1,071- 0,560. MINKELS - I A ADVISEURS 2-0 - Sayginer - Call 15-6 15-4 15- 6/1,800-0,666, Dielis - Van de Boom 15-12 15-2 15-6/1,216-0,555, Habra ken - Janssen 6-15 15-8 15-6/1,000- 9,805, Weijenburg - Pothoven 15-3 15-3 15-3/1,323-0,281. Stand: 1. Minkels 2-3, 2. Van Donge De Roo 1-2, 3. Zutex 1-1, 4.1 A Adviseurs 2-0. GROEP B OCKENBURG - STRAUSS 2-0 - Forthomme - De Vries 2-1/1,300- 0,766, Spoormans - Leppens 2- 1/1,171-1,147, Tijssens - Philipoom Madrid. Spaans bekertoernooi, halve finale, return: Celta Vigo - Betis Se- villa 1-1. Eerste wedstrijd: 0-1. Oefenduel. Brasilia. BRAZILIË - CHILI 4-0 (2- 0). 8. Ronaldo 1-0, 40. Romario 2-0, 58. Ronaldo 3-0 (strafschop), 61. Ro mario 4-0. Voorrondewedstrijd Nehru Gold Cup. Cochin: GHANA-CHINA 0-0. Portugal, beker, kwartfinales: Benfi- ca-Sandinense 5—1, Braga-Porto 0-2 WK-kwalificatie Zuid-Amerikaanse zone La Paz. BOLIVIA - ARGENTINE 2- 1 (1-1). 7. Sandy 1-0, 43. Gorositol- 1 (strafschop), 48. Ochoaizpur 2-1 Scheidsrechter: Cidrack (Bra). Toe schouwers: 45.000. Rode kaart: 6b. Vivas, 81. Zapata (Arg/2xgeel). Gele kaart: Sandy, Soria, Rimba (Bol). Diaz, Gorosito (Arg). Lima. PERU-ECUADOR 1-1 M 61. Palacios 1-0, 80. Aguinage H (strafschop). Scheidsrechter: Tojo (Col). Toeschouwers: 45.000. R0(le kaart: 50. Delgado, 85. Capurro (Ecu/2xgeel). Gele kaart: Carranza Maestri, Carazas, Solano (Per), La- rabali (Ecu). Asuncion. PARAGUAY - COLOM BIA 2-1 (1-0). 6. Gamarra 1-0. 8 Serna 1-1 (strafschop), 88. Soto 2-1 Toeschouwers: 40.000. Scheidsrec»" ter: Mendonca (Bra). Rode kaart: Chilavert (Par), 78. Asprilla, 8». Mendoza (Col). w Montevideo. URUGUAY - VENE ZUELA 3-1 (1-0). 30. De los Santos 1-0, 47. Montero 1-1, 55. Castellin* 1, 60. Otero 3-1. Scheidsrechter: W- tubé (Bol). Toeschouwers: So.liuu. Rode kaart: 75. Montero (Uru/2xgeel). Gele kaart: De los San tos (Uru), Gonzalez, Martinez. driguez (Ven). Stand: 1. Paraguay 9-20,2. ColomD 9-17, 3. Bolivia 9-13, 4. Ecuador j- 13, 5. Argentinië 9-13, 6. Uruguay* 13, 7. Peru 9-10, 8. Chili 8-9,9. Vene zuela 9-1. VOLLEYBAL Mannen eredivisie, play-offs- vok-Capelle 0-3, Vrevok-Zwolle 1-J; Vrouwen eredivisie, P'a-T»%r AMVJ-Martinus 3-0, Zaanstad- 0-3. Monaco - Oud-Ajacied Dan Petersen en Enzo Scifo spelen volg® seizoen in de Belgische competitie bij Anderlecht. Het tweetal staat® nog onder contract bij Monaco. Beiden zullen bij Anderlecht een v bintenis tekenen voor drie jaar. an onze biljartmedewerker [ujst - Een bijzonder interes se partij in de wekelijkse ,mpetitie teamwedstrijden indstoten was het treffen dssen regionale toppers i0Uis Dallinga en Johnny ottier tijdens de ontmoeting jssen SBC Sluiskil en De mickel uit Hulst. Dit duel .erd gewonnen door Rottier. i0Uis Dallinga wist van tevoren at het een moeilijk karwei zou ,orden tegen Rottier, omdat hij meer cara moet mak Groenend de voorgif les die d< Rottier w en klopte loos met slechts 14' van 10,71 Johnny Rc oorRinusVerberkmoes Jreda - Na het met 3-0 ge- vormen oefenduel tegen het Tnse MIPA kon Mare Min- laert weer eens lachen. Eindelijk heb ik eens op nijn eigen positie gespeeld n dat ging gelijk een stuk ieter," aldus de 21-jarige x-Hoek-speler Mare Min- laert, die het als prof bij JAC aardig naar zijn zin ïeeft, maar baalt omdat hij e weinig in de Bredase loofdmacht aan de bak ;omt. Sfeervol Een verei VOETBAL Jarc Minnaert is een naam die regelmatig bij wedstrijden an Hoek valt te horen. Vorig jaar naakte hij bij de huidige hoofd- [lasser uit Hoek furore, werd :ampioen met de wit-blauwen in e eerste klasse B en verkaste naar 7AC. Een overstap die de toen- lalige machinebankwerker nooit ïeeft betreurd. „Het leven als prof jevalt me goed," zegt hij onom wonden. )f hij volgend jaar ook nog brood- 'oetballer zal zijn is echter ondui- .eiijk. Persoonlijk denkt Mare felnaert van wel. „Ik probeer .oor te gaan op de ingeslagen weg. edereen zegt dat ik het aankan en elf heb ik er ook alle vertrouwen n," stelt Minnaert, die zich het aatste jaar als voetballer gegroeid weet. Met name op het gebied van pelinzicht en beter combinaties- jel door een betere passing. De 'nige maar, die hij aan alles ver- jindt is: „Ik krijg te weinig speel- ninuten." )it niet in de basis mee mogen pelen, ook niet als NAC riant op roorsprong staat en er nog maar ien kwartier te spelen is, loopt als en rode draad door het gesprek net Minnaert. Plus het feit dat hij het op zijn geliefkoosde plek in de niddenlinie mag spelen. Minnaert werd tot rechtervleugelverdediger jarige evl ter vero kwam eel bleek de gemaakt' Minnaer werd clubs be| de belaj had er r ten met wel oren Twijfel Driekwa een twijf een optiq hoofdma hij in zij kassen, loop tot j mij vooq jaar bijv de basi: Wordt ga ik wj staat is Dat] naar hd voor de 'an onze sportmedewerker Ixel - Derdeklasser Terneu zense Boys is zaterdag gast- ïeer van Colijnsplaatse Boys. ten tegenstander die een te lemen klip is op jacht naar de itel. Een klasse hoger ont vangt een op dreef geraakt 's Heer-Arendskerke. ioofdklasser Hoek komt in en egen Noordwijk binnen de njnen. ZATERDAGVOETBAL Hoek deed vorige week een prima -et door met 2-1 van Achilles een te winnen. Een opsteker 'oor trainer Johan Ballegeer en mannen, die met name voor He fust een prima partij speelden, etzelfde deden de mannen uit oek een week eerder tegen eorjansdam. Toen ook viel men ia de thee ver terug, oordwijk, dat een van de pro- iefse aanvallen heeft, begint aarom als favoriet voor de zege. Hoek - Geert de Poorter en Kurt rnofC'Ue hebben hun verbintenis ter f6n iaar. verlengd. De Poor- dn L le,aan zijn vierde seizoen bij e hoofdklasser uit Hoek bezig is, as inde slag metMaldegem. SD ieerter, die eerder bij Zelzate de t 15008 na overleg met bei- eams voor zijn huidige club. Pacqué, die vorig jaar van Hnot !gein overkwam naar ziin vrijfelde eveneens over re ^ractverienging. Meerde- "oor a dHen belangstelling Ipprt j Ze verdediger. Evenals reek t ,Po°rter zegde hij deze toe bij Hoek te blijven. Zij het lende tel voor dei dat ziel als Hoei maken. het op^ verded schorstl seerd) Dammd Dat Ja: een vol wees h| doelpu scherp tl in Nool tenaar: ten. Grf niet bijl Kloetiij van dS lijkt, gl burgse week nog be^ ken on moet\ Het zd Niet vq weinigl sluiter wacht e AZW voor ei nig me; ken de| zoek nu en wordt daan. mannej punt Enige 1 haald langdr keerde AZWl middei groep Heer-i Axel ii winnal

de Stem | 1997 | | pagina 8