Aanslag op Israëlische legerbus Netanyahu zit in politieke valstrik John Major belooft aan de Britten het 'beste land op aarde' Onbekende groep eist aanslag op tsaar op 'Er is niets veranderdik heb nog steeds honger Wanneer gaat üw geld profiteren van de beurs? KORT KORT Analyse YOTA DESTEM I I I I I BUITENLANDDONDERDAG 4 APRIL 1997 AO 'NTAAR baar' 'en kan' ant' atuur' 7 bekend Bus van de weg na poging chauffeur om Palestijnse brandbommen te ontwijken: 13 gewonden BUITENLAND VSB+BANK Italië belooft berging Albanezen Genetisch gesleutel moet op etiket Vulkaan Krakatau weer actief Zwitserland wil af van geld Marcos Verdrag tussen Rusland en Wït-Rusland Mobutu benoemt aartsrivaal als nieuwe premier fl/rsi»"* 1 Nieuw. VSB Beursprofi|tSparen. Wèl het rendement. Niet het risico. ta Carina weet u u in het meest re merk ter wereld eet zeker dat u heel krijgt voorde meest 'e prijs. Uw vol- o is dus zeker een arina. Leaseprijs 29,- per maand op full operational lease, nden en 20.000 km exel.BTW en f. Er is al een vanaf f38.490,-. meer informatie 100-0369. ;en rijklaar maken. r Peres premier de leidt tot nog De tot weinig jn Arabische te rnas te jagen, een onnut tun- t de bouw van n opgeëiste ge lagen leidt, ahu niet geluk- n snel te begin- lossing, heeft in Zijn tegenstan- g van finale be- slo-akkoord lie- t meer nageko- uidige escalatie, die, onder meer scherp stelt. Dat en tot extremis- erzijde van Ara- n en onverzoen de vredespogin- aar hij verwerft ts bondgenoten, minister alleen t met de bedrei- t de angst voor moeten daarom w af te dwingen, in overwegende Amerikaanse jo- remier. Hij heeft n, neergelegd bij uze stromingen. I van zijn Ameri- regingsruimte. Die ruk ontstaan. t de geplande oluut ontlaai en schijn van oeikasgas uit- r volgens hem cieren.De lan- ereen met wel- oals C02 moe- il het wettelijk nder zijn gena- n als blijkt dat eede-Kamerlid ontliep recent derlanderschap gen dit jaar een de kern van de enlandse Zaken ord aan de dure ijkstal dit jaar en volgend jaar de wijn moeten t per jaar. Natuurbeheer) beheer van na- rtement denken ogeheten Ecolo- eer 6700 hecta- het departement nbond LTO-Ne- r van openbare houden aan na- .n Staatsbosbe- ibris Literatuur ortaan 5000 gul van de nomina- Benali), De Ge- der het plaveisel an Egypte (Mar- t Bureau 2: Vui- akt op 12 mei de Van onze correspondent Moskou - Een organisatie die zich het Rode Leger van Arbei ders en Boeren (RKKA) noemt, heeft gisteren de verantwoorde lijkheid opgeëist voor de bomaanslag op het monument van tsaar Nicolaas II in Moskou. Bij de ontploffing dinsdag werd het beeld van de laatst regerende Romanov, die in 1918 met zijn ge zin door de bolsjewieken werd vermoord, grotendeels verwoest. Het controversiële monument werd vorig jaar door de beeld houwer Vjatsjeslav Klykov opge richt in een buitenwijk van de Russische hoofdstad. Het is voor het eerst dat de RKKA van zich doet spreken. Vladimir Grigorjev, een commu nistisch parlementslid, vertelde een verklaring te hebben ontvan gen van de RKKA. Volgens de brief is het opblazen van het 'mo nument voor de bloedige beul van arbeiders en boeren' een 'daad van vergelding gericht tegen die genen die heiligschennis willen plegen op ons nationale gedenk teken, het herdenkingscomplex van Lenin'. De Russische president Boris Je- Itsin opperde vorige maand het plan om een referendum te hou den over het lot van het lichaam van Vladimir Iljitsj Lenin, dat nog altijd ligt opgebaard in een mausoleum op het Rode Plein. Communistische parlementsle den verzetten zich fel tegen de verwijdering van Lenin uit Mos kous centrum. Het Lenin Mausoleum werd vori ge week opnieuw voor het pu bliek geopend na een sluiting van twee maanden voor de jaarlijkse herbalseming van het lichaam van de stichter van de Sovjet staat. Russische parlementariërs lan ceerden gisteren eveneens het voorstel om de rode vlag, het Sovjet-volkslied en de hamer en sikkel opnieuw in te voeren. Dat voorstel haalde het niet. John Major presenteert zijn verkiezingsprogramma. foto reuter Door Bob van Huët Londen - Als de Conservatieven de ver kiezingen winnen zal Groot-Brittannië niet deelnemen in een Europese munt, wanneer zou blijken dat andere landen hebben geknoeid om te voldoen aan de economische criteria. Het Britse volk zal hoe dan ook worden ge raadpleegd over de vraag of men al dan niet wil meedoen aan een Monetaire Unie. Dat heeft de Britse premier John Major gisteren benadrukt bij de presentatie van het verkie zingsprogramma van de Britse Conservatie ven. Hoewel Euro-sceptici daarop hadden aangedrongen, zag de premier geen reden zijn Europese wait and see-beleid aan te scher pen. Hoewel het Tory manifesto weinig echt opzienbarends bevatte, bejubelde Major de 25 'plechtige beloften' daarin als 'de meest door tastende en meest vergaande ooit gedaan door een partij sinds 1979'. Dat was hét jaar waar in Margaret Thatcher aantrad. In een curieus evenwichtsnummer wilde de door velen al afgeschreven premier tegelijk 'radikaal en geruststellend' overkomen. Radi- kaal om duidelijk te maken dat hij en zijn Conservatieve ministers niet de uitgebluste club vormen waarvoor Labour hen uitmaakt. Er zit volgens Major nog steeds leven in de Tories en hij staat te popelen om te beginnen aan de volgende fase van het Britse conserva tisme. Have nots zullen haves worden en de minst bedeelden kunnen volop gaan profite ren van zijn herverkiezing. Groot-Brittannië wordt de beste plaats op aarde; daar waar ie dereen wel zou willen wonen, aldus Major. Hij beloofde de Britten 'een bruisende onder nemerseconomie, persoonlijke voorspoed en veiligheid, een hand in hand gaan van wel vaart en welzijn en een Verenigd Koningrijk binnen een Europa van naties'. In het Conservatieve verkiezingsprogramma wordt een belastinghervorming ten gunste van gezinnen met één inkomen als meest in grijpend aangeprezen. Ongeveer twee miljoen paren zouden er jaarlijks een kleine 3000 gul den beter van kunnen worden. Het algemene basistarief voor belastingbetalers zou de ko mende jaren omlaag moeten van 23 naar 20 procent. De Conservatieve plannen werden uiteraard gekraakt door Labour. Volgens Gordon Brown, de gedoodverfde minister van Finan ciën, betrof het een 'fantasie verkiezingspro gramma'. De Conservatieven konden niet lan ger worden vertrouwd aangezien ze sinds de laatste verkiezingen 92 beloften hadden ge broken en bovendien tot 22 belastingverho gingen hadden besloten, aldus Brown. Hoopgevend voor de Conservatieven is niette min dat de enorme voorsprong van Labour in de peilingen begint af te kalven. Volgens een gisteren gepubliceerd onderzoek van The Guardian ligt Labour nog 14 procent voor op de Tories; tegen 18 procent een maand gele den. Veel zorgen lijkt Tony Blair zich daar niet om te maken. Volgens sommigen in Labourkrin- gen was het puntenverlies een 'welkome waarschuwing dat er nog werk aan de winkel is'. (ADVERTENTIE) Het mooie van VSB BeursprofijtSparen is, dat u de voordelen combineert van sparen en beleggen. Niet alleen krijgt u uw inleg altijd gegarandeerd terug, maar u profiteert ook van de positieve ontwikkelingen van de beurs. Geïnteresseerd in deze spaarbeleggingsvorm, waarbij u geen enkel risico loopt? Wacht dan niet te lang. Slechts een beperkt aantal deelnemers kan zich inschrijven. Kom dus snel langs. Of bel gratis met de adviseurs van VSB Bank: 06-0331, 24 uur per dag, 7 dagen in de week. VSB. Daar kom je verder mee. Intemeh www.vsb.nl aon ffOTHJ ondernoming Jeruzalem (rtr/dpa) - Een Israëlische bus met soldaten is giste ren ten noorden van Jeruzalem omgeslagen nadat Palestijnen het voertuig met brandbommen hadden bekogeld. Tirana - Italië gaat proberen om de lichamen van verdronken op varenden uit een gezonken Albanese boot te bergen. Het schip vol vluchtelingen zonk vorige week in de Adriatische Zee na een bot sing met een Italiaans marinekorvet. Daarbij kwamen zeker vier mensen om, 79 personen gelden nog als vermist. De Italiaanse pre mier Prodi maakte zijn belofte gisteren in het parlement bekend, nadat hij 's ochtends onverwacht een bezoek had gebracht aan zijn Albanese ambtsgenoot Fino. Het overleg in het Zuid-Albane- se Gjirokaster duurde een half uur. Prodi kwam en vertrok met een gevechtshelikopter. Brussel - De Europese Commissie wil fabrikanten verplichten op hun producten te vermelden of het genetisch aangepaste voe dingsmiddelen bevat. Dat heeft de Europese Commissie gisteren in Brussel bekendgemaakt. EU-commissaris Bjerregaard (milieu) hoopt daarmee duidelijkheid te scheppen in de verwarring die nu bestaat rondom genetisch aangepaste landbouwproducten. De Europese Commissie besloot vorig jaar genetisch aangepaste landbouwproducten tot de Europese markt toe te laten. Jakarta - De Indonesische vulkaan Krakatau is weer actief. Hij spuwt stenen en as, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. De Indonesische autoriteiten hebben vissers en reders van toeris tenboten laten weten dat ze minstens 5 kilometer afstand moeten houden tot de vulkaan, die op een eiland in de Straat van Sunda ligt, tussen Java en Sumatra. Volgens woordvoerder M.R. Sukhyar van de Indonesische vulkanologische dienst is er ongeveer ieder uur een eruptie. „Die zijn klein, maar het is mogelijk dat er een grote uitbarsting aankomt." De Krakatau is een van de beroemd ste vulkanen van de wereld. De explosie van 27 augustus 1883 ver oorzaakte vloedgolven waardoor meer dan 36.000 mensen om het leven kwamen. De trillingen waren tot in Europa te voelen. Manila - Zwitserland heeft gisteren opgeroepen tot nieuwe onder handelingen over de miljoenen die de voormalige Filipijnse dicta tor van de Filipijnen, Marcos, op Zwitserse bankrekeningen heeft gestald. Het gaat naar schatting om ongeveer een miljard gulden. Minister van Economische Zaken Delamuraz, op bezoek in de Filipijnen, zei dat Zwitserland het geld liefst zo snel mogelijk teruggeeft aan de rechtmatige eigenaars. Het geld wordt onder meer opgeëist door de Filipijnse regering, de familie van de overleden Marcos en slachtoffers van schendingen van de mensenrechten op de Filipij nen. Marcos werd in 1986 tijdens een volksopstand afgezet en overleed drie jaar later in ballingschap in Hawaii. Moskou - De Russische president Jeltsin en zijn Wit-Russische ambtgenoot Loekasjenko hebben gisteren een document onderte kend dat de basis moet vormen voor een unie tussen de beide voor malige Sovjet-republieken. Jeltsin en Loekasjenko parafeerden tijdens een plechtigheid in het Kremlin ook een gedetailleerder verdrag, het zogeheten Statuut van de Unie. De inhoud van het verdrag is nog niet duidelijk. Jeltsin wees erop dat dat economi sche samenwerking met 'kleine broer' Wit-Rusland de kern van de unie vormt. Een Israëlische militaire woord voerder zei dat er minstens der tien gewonden zijn. Drie van hen liepen ernstige verwondingen op. Het incident deed zich voor bij het vluchtelingenkamp Jalazoun in de buurt van de stad Ramallah. Toen de chauffeur probeerde de brandbommen te ontwijken, gleed de bus een kleine helling af en sloeg om. Een uur na de aan slag brandde die nog steeds. Onrustig noch sympathisant'. De aanslag is volgens hem door de Israëli sche geheime dienst uitgevoerd. „De Jihad heeft niet besloten te stoppen met aanslagen tegen Is raël, maar wij zullen het juiste tijdstip kiezen en nu is het niet het geschikte moment voor zulke acties," aldsu de Jihad-leider. De ouders van beide daders hebben echter bevestigd dat zij beiden bij de Jihad betrokken waren. Plegers Een Israëlische legerbus ligt gekanteld naast de weg, nadat die door Palestijnen was bestookt met molotovcocktails. Dit gebeurde gis teren op de Westelijke Jordaanoever, vlakbij een Palestijns vluchtelingenkamp. foto reuter De afgelopen twee weken is het uiterst onrustig op de Westelijke Jordaanoever, sinds premier Netanyahu het groene licht gaf voor de bouw van een nieuwe ne derzetting in Oost-Jeruzalem. Volgens veel waarnemers is het vredesproces op sterven na dood. Dinsdag voerden twee Pales tijnen in de bezette gebieden zelf moordaanslagen uit op Israëli sche doelwitten in de Ga- zastrook. Behalve beide daders kwam niemand om het leven. Gisternacht heeft de Palestijnse politie dertig aanhangers van de fundamentalistische beweging Islamitische Jihad aangehouden. Dat meldden de Israëlische radio en de Jihad gisteren. De aanhoudingen in Gaza en het naburige vluchtelingenkamp Ja- balia hadden plaats nadat een met de Jihad verbonden groep, de Jabal Abu-Ghneim-eenheid, de verantwoordelijkheid voor de twee zelfmoordaanslagen van dinsdag had opgeëist. Een van de leiders van de Jihad, Abdullah A-Shami, zei gisteren tegen journalisten dat beide ple gers van aanslagen geen enkele band met zijn organisatie heb ben. Zij zijn volgens hem 'lid Kinshasa (afp) - De Zaïre se president Mobutu Sese Seko heeft Etienne Tshise- kedi tot nieuwe premier benoemd. Mobutu tekende gisteren de documenten voor de aanstel ling van zijn politieke aartsrivaal. Tshisekedi be schouwt zich al geruime tijd als de man die de leiding op zich moet nemen in de nada gen van het tijdperk Mobutu. Tshisekedi was dinsdag avond al door oppositiepar tijen uitgeroepen tot premier en gisteren aanvaardde hij de functie. De 64-jarige Tshisekedi heeft onder Mobutu eerder korte bjd als premier gediend. Hij v"lgt nu Léon Kengo wa Dondo op, die door Mobutu in 1994 werd aangesteld in plaats van Tshisekedi. Kengo wa Dondo werd hevig bekri tiseerd en trad op 25 maart af. De rebellen in het oosten en zuiden van Zaïre hebben geen boodschap aan de be noeming van Tshisekedi. Ze hebben hem als medewerker van Mobutu afgeschilderd eh zmn uitsluitend zichzelf als opvolgers van het bewind van Mobutu. Goma - Ze zijn dun gezaaid. Maar heel af en toe lukt het in Oost-Zaïre mensen te vin den die onverholen kritiek hebben op rebellenleider Ka bila. Met zijn volle geweld komt de tropische regenbui neer op Go- ma. Vrouwen rennen om hun was, die op de rotsen lag te dro gen, binnen te halen. Op het metalen golfplaten dak maken de grote regendruppels een oorverdovend lawaai. En de opgestoken storm doet de luiken voor de glasloze ramen in de ste nen muren klapperen. De jonge man in het kantoortje in een westelijke buitenwijk van Goma moet bijna schreeuwen om zich verstaanbaar te maken. Hij noemt zich Deo, een van de meest voorkomende namen in Zaïre. De aanleiding voor de ontmoeting is een verhaal dat een gids tijdens een 'rondleiding' door een van de mindere buur ten van Goma vertelde. Bij diens zoontje op school was een wes terse cameraploeg op bezoek ge weest. De journalisten hadden OPSTAND JET) ZAÏRE de kinderen vragen gesteld over wat ze vonden van de verande ringen sinds de rebellen van de Alliantie van Democratische Krachten voor de 'Bevrijding van de Congo' Goma hadden in genomen. Een jongetje was op gestaan en had gezegd: „Er is niets veranderd. Vroeger had ik honger, en nu heb ik nog steeds honger." Nadat deze hartekreet was uit gezonden op het Franse TV5 - via de sateliet in Zaïre te ont vangen - hadden soldaten van de Alliantie de school bezocht, ge vraagd wie het jongetje was en zijn naam en adres genoteerd. Heel bedreigend. „En volledig in tegenspraak met wat ze ons le ren," aldus de gids. „De Allian tie zegt dat we nu vrij zijn, dat er vrijheid van meningsuiting is en we mogen zeggen wat we willen. Maar ook al is de jongen niet ge arresteerd, de kinderen van die school zullen het voortaan wel uit hun hoofd laten om kritiek te uiten op de Alliantie." Volgens Deo, een landbouwdes kundige die ooit journalist was en zich nu mensenrechtenacti vist noemt, deugt er wel meer niet in de door Laurent Désiré Kabila uitgeroepen Democrati sche Republiek van de Congo. „Mensen die het verbruid heb ben bij de autoriteiten, of eerder, bij de plaatselijke militairen, willen nog wel eens verdwijnen. Maar je hoort daar nooit iemand over. Familieleden en vrienden wachten gelaten af of zo iemand ooit nog eens terugkomt." Deo vreest ook voor bezoek van militairen als zijn naam ver schijnt in een publicatie met kri tiek op het bewind. En die ko men dan niet alleen om zijn naam te noteren. „De soldaten hebben al eerder gepoogd mij te pakken te krijgen," vertelt hij met luide stem - nog steeds van wege de herrie van de regen. „Ik zag ze toen ze bij mijn huis ston den en naar mij vroegen en heb toen een paar weken bij vrien den gelogeerd. Nu lijkt het erop dat ze me zijn vergeten en dat wil ik voorlopig graag zo hou den." Toch is ook Deo niet geheel on tevreden met de veranderingen in Oost-Zaïre sinds Kabila daar de macht heeft overgenomen. Hij hoopt dat de huidige schen dingen van de mensenrechten een tijdelijk uitvloeisel zijn van de oorlogssituatie en dat Zaïre snel weer een rechtsstaat zal worden. „Maar de oorlog moet sifel eindigen, want die staat dat in de weg." „Iedereen is tevreden met Kabi la en terecht. Hij heeft de groot ste vloek voor de Zaïrese bevol king weggenomen, het leger van Mobutu." „Kabila heeft een geestdrift los gemaakt die ongekend is voor Afrika. Maar ondanks alle eufo rie moeten we heel goed oppas sen. Kabila noemt zich een de mocraat, maar het is de vraag of hij dat ook werkelijk is. Als er straks geen verkiezingen komen, is dit gewoon een staatsgreep. En de tendens is ernaar dat Ka bila zich straks de dictatuur laat aanbieden," Als voortekenen ziet Deo de po litieke monocultuur in het ge bied dat de rebellen van Kabila hebben bevrijd. „Vroeger waren er hier veertien politieke par tijen, nu nog maar een, die van Kabila. En Kabila wil ook abso luut niet samenwerken met an dere pertijen in het niet bevrijde deel van Zaïre." Een tweede onrustbarende trend vindt Deo de uitgebreide per soonsverheerlijking van Kabila. „In plaats van democratie wordt een Kabila-cultus gecreëerd." Maar het probleem 'Kabila' vindt Deo eigenlijk toch van la tere zorg. „Eerst moet Mobutu weg, dat is veel belangrijker. Wat we met Kabila doen, zien we daarna wel. Mobutu had het veel gemakkelijker dan Kabila. Toen Mobutu de macht greep, waren er misschien vijf opgelei de mensen in Zaïre. Nu zijn er honderdduizenden mensen die gestudeerd hebben." Verslaggever Chris Halkes reisde enkele weken door Zaïre. Dit is zijn laatste bijdrage vanuit het land. De Israëlische krant Ha'aretz méldde gisteren dat de plegers van de aanslagen van dinsdag deel uitmaakten van een groep van acht personen, die de afgelo pen weken in de Gazastrook een opleiding voor het plegen van zelfmoordaanslagen kregen. De krant beroept zich op informatie van de Israëlische geheime dienst. De acties waren waar schijnlijk gericht tegen bussen met Israëlische kinderen. (ADVERTENTIE) Tel Aviv - Niet voor niets heeft Israels premier, Benja min Netanyahu, lang geaar zeld voor hij is ingegaan op de uitnodiging van de Ameri kaanse president Clinton voor een gesprek, aanstaande maandag, op het Witte Huis. Voor het nu in de maak zijnde Amerikaanse bemiddelingsplan voor het Midden-Oosten worden er van de Israëlische leider zulke zwaarwegende concessies ver wacht, dat zijn coalitieregering er zeker door in gevaar komt. Een ernstig risico, zeker voor de politieke overlevingskansen van Netanyahu zelf. Want als hij en zijn ministers door het parle ment, de Rnesset, worden weg gestemd, is zijn kans op een nieuwe verkiezingszege beslist niet groot. De Israëlische leider is met de ontwikkelingen van de laatste weken in een politieke valstrik terechtgekomen, waaruit hij zichzelf alleen nog maar lijkt te kunnen redden met een regering van nationale eenheid. Specula ties daarover doen in Israël al wekenlang de ronde. Maar nu de spanningen tussen Israël en de Palestijnen weer lijken over te koken en de Amerikaanse druk op Jeruzalem niet meer is te ont kennen, lijkt Netanyahu geen andere uitweg te hebben dan het stuur van zijn religieuze- en su- perrechtse hardvochtigheid om te gooien naar de realpolitik. Samengaan dus met de Arbeid- spartij om de noodzakelijke, maar voor Israël zeer pijnlijke beslissingen door zijn eigen par lement te kunnen krijgen. Door Willy Werkman Simon Peres, de leider van de Arbeidspartij, dringt hard aan op een regering van nationale eenheid. En dit niet alleen om dat hij, zoals de geruchten zeg gen, nog graag een rol wil spelen in het vredesproces voordat hij zich uit de politiek terugtrekt. Maar hij heeft ook zijn eisen. Zijn partij en de Likudpartij van Netanyahu zouden een ge lijk aantal ministers in het nieu we kabinet moeten hebben en de ministers van de Nationaal Reli gieuze Partij en van de Tsomet- partij zouden daartoe moeten aftreden. Peres en Netanyahu zouden het ook eens moeten worden over een nieuw rege ringsprogramma. Een mission impossible, zoals het nu lijkt. Tot nu toe wil de Likud bijvoor beeld niet meer aan de Pales tijnen geven dan beperkt zelfbe stuur over de Gazastrook en minder dan 50 procent van de Westelijke Jordaanoever. De Arbeidspartij staat aan de ande re kant al op het punt om aan vaarding van de stichting van een Palestijnse staat in het offi ciële partijprogramma op te ne men. De Likud wil al helemaal niets weten van een Palestijnse hoofdstad in Oost-Jeruzalem. Maar Yossi Beilin, een van de voormannen van de Arbeidspar tij, heeft al voor de laatste ver kiezingen, met Abu Mazen, Ara fat's rechterhand, een plan uit gewerkt waarbij Abu Dis, een voorstadje van Oost-Jeruzalem, de hoofdstad van het toekomsti ge Palestina zou worden. Het is de vraag of de kloof tussen beide partijen is te overbruggen. Misschien wel als Netanyahu de uitslag van een laatste opinie peiling onder de Israëli's ter harte neemt. Niet minder dan 51 procent gelooft dat het conflict tussen Israël en de Palestijnen kan worden opgelost als er een Palestijnse staat komt. En bijna 60 procent zegt dat de kans op een nieuwe oorlog in het Mid den-Oosten groot is wanneer het verzoeningsproces met de Pales tijnen tot stilstand komt. Cijfers die Simon Peres in feite ook ver woordde toen hij deze week waarschuwde dat 'als er tegen het jaar 2000 geen volledige vre de is, Israël in een staat van vol ledige isolatie en onder constan te bedreiging zal leven'. Benjamin Netanyahu zal, zo het lijkt nu, door Washington wor den gedwongen om binnenkort in een topconferentie met Yasser Arafat een politieke doorbraak uit te werken, die al binnen zes maanden zal moeten leiden tot de 'oplossing der oplossingen'. Door aanstaande zondag in het vliegtuig te stappen voor een ge sprek met Clinton heeft hij al zijn eerste 'ja' gezegd. Of er meer 'ja's' op zullen volgen, is vanuit de optiek van de Israëli sche leider nog zeer de vraag. Maar wie weet. Misschien is zijn belofte 'de wereld nog eens te zullen verrassen' dit keer geen lege.

de Stem | 1997 | | pagina 5