D&T pleit voor watersportcentrum k bij enten De boot spuugt honderden fietsersmotoren en caravans uit Sterke dressuurwedstrijd van amazones Scheldestad Gent worstelt met een gebrek aan bedrijventerreinen Woningbouwvereniging geeft huurders in oktober een cadeau PLAATSELIJK NIEUWS 'Hart(d) voor je kind' krijgt een vervolg voor [nslag s niet es-beurs ZEELAND C4 ser n ?rsruzie trijder JWS 'Nieuwe voorziening zou meer toeristen naar de kust trekken' Mooi weer drijft honderden toeristen naar de kust RZVW in Axel bestaat vijftig jaar Terneuzen Schorreblomrit opent seizoen WZA Elf mille voor vluchtelingen Pooltoernooi in Westdorpe 3 APRIL 1997 C3 I DESTEM i I I I I DONDERDAG 3 APRIL 1997 gulden gestolen. i - Vanaf een bouw- in de Frederik van lat is afgelopen dins- ig een bouwlaser (wa- er waarde van 3700 stolen. e - Tussen een 61-ja- obestuurder uit Bo- en een onbekende an- anobilist is afgelopen vond een verkeersru- aan. De auto van de verd geraakt door die opponent. De buiten kan beide auto's raak- De twee bestuurders De onbekende verniel- p de antenne van de de man uit Bochum en kele deukjes in het k. Omdat de 61-jarige schade vreesde, stap- zijn auto en reed naar jk - Een 53-jarige au- rder uit Axel is in de n dinsdag op woens- urd voor rijden onder over de Hengstdijk- Zijn promillage was Het kostte hem 350 niging van ouders en eden van chronisch ische en schizofrene houdt op dinsdag 8 en contactavond. De is in verpleeghuis Ter aan de Churchillaan at om 19.30 uur. ïrust en St. Annapolder het Rivierenhuis aan de aaide soorten planten niet ruilbeurs voor de experi- >estuur duidelijk. „Bij de !zig om deze planten eruit et aardig vindt te experi- tjes. Het bestuur heeft ook in de wielen te rijden. Als ir ondernemers bij de rail- begint zaterdag om 13.30 nten weten de weg naar wijs (pabo) in Vlissingen honise spreekt over een n 1996. „Vorig jaar had- thooljaar 89 starters. Dit aanmeldingen." ivonden georganiseerd we geïnteresseerden een isch beeld van de oplei- i het werkveld proberen te We merken dat zulke ac- ten de mond-op-mond re- bevorderen." aast probeert de academie extra's voor studenten te zoals het goedkoop :n volgen van een EHBO- nise denkt dat de berich- er de kleinere klassen en irmee stijgende vraag naar ■achten, waarschijnlijk een leien bij de stijging van het 1 aanmeldingen, ibo wordt voorlopig vooral vrouwen bevolkt. „Het 1 jongens dat zich aan- is de laatste jaren iets ge il, maar dames zijn nog 3 ruim in de meerderheid- beer tachtig procent van ae ge 320 studenten is vrouw, erige twintig man," aldus leidingsmanager. Van onze verslaggeefster Oostburg - De aanleg van een water sportcentrum aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust waar surfers, zeilers en waterskiërs gebruik van kunnen ma ken. Dat i's het plan van de Oost- burgse raadsfractie Dorpsbelangen en Toerisme (D&T). Volgens S. de Putter van D&T is een toe komstig watersportcentrum een welko me versterking van de voorzieningen voor toeristen in West-Zeeuws-Vlaande ren. „Het zou een andere dimensie geven aan onze kust, het zou zeker meer toeris ten trekken. We denken aan een plek waar weinig strand is, een plek waar het waterpeil ook bij laag water nog redelijk hoog is. Op die manier kunnen surfers en zeilers bijna direct het water op, dit is eveneens ideaal voor waterskiërs. Een goede mogelijkheid voor de aanleg van zo'n watersportgebied is de kuststrook achter manege Riemens bij Nieuwvliet- Bad. Hier staat het water bijna tegen de dijk, er is nauwelijks strand dus dit is een hele goede plek. Dit stuk heeft onze voorkeur maar er zijn ook mogelijkhe den bij de uitwateringssluis in Cadzand- Bad, ter hoogte van het eerste paalhoofd. Maar Nieuwvliet heeft onze prioriteit omdat anders alles in en bij Cadzand wordt geconcentreerd en dat is niet onze bedoeling. We willen een zo groot moge lijke spreiding van recreatievoorzienin gen langs de kust." D&T zal haar plan voorleggen aan het gemeentebestuur en hoopt dat dit het initiatief wil meenemen in de verwer king van het voorlopige streekplan. De provincie beslist uiteindelijk over het definitieve streekplan en D&T hoopt dat de provincie de subsidiekraan wil open zetten. „Creatieve ideeen zijn nodig om de kwaliteit van het verblijf aan de kust te waarborgen. Onze partij staat bijvoor beeld ook achter het plan van J. Provoost voor een wandelpier aan het strand. We hopen dat het meer wordt dan alleen ideeën," zegt De Putter. Van onze verslaggeefster Breskens - De jachthaven in Breskens. Bij het visrestaurant hangt een bordje met de tekst 'Personeel gevraagd'. Het ty peert het begin van het seizoen aan de kust. De restaurants, campings en paviljoens vragen weer personeel, langzamer hand komt de toeristenstroom weer op Traditioneel begin van het seizoen is de paasvakantie. Vanwege het mooie weer wordt weinig ge klaagd en genieten honderden toeristen van het eerste lentezon netje aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De Belgen en Duitsers genie ten, nu het nog kan, van hun va kantie en zijn duidelijk aanwezig. De West-Zeeuws-Vlamingen mer ken het meteen, de rust in hun landje is weer voorbij. De boot spuugt honderden fiet sers, motoren, auto's, caravans en campers uit die - vaak maar voor een dagje- de kust blindelings kunnen vinden. Grote honden Het zijn vooral ouderen en gezin nen met veel kleine kinderen en hele grote honden die naar deze streek trekken. Op mountainbikes compleet met pothelmen fietsen ze over de rechte Scheldedijk waar de lammetjes onschuldig grazen. Ze rijden door dorpjes als Zuid- zande, Hoofdplaat en Cadzand en zorgen ervoor dat het dorpscafé voor het eerst sinds maanden weer meer volk trekt dan de plaatselij- heeft de vuilnisbakken al klaar gezet maar die zijn nog lang niet gevuld. Hier heerst de rust nog, maar zodra het kwik boven de twintig graden komt, zal het ook hier gedaan zijn met de stilte. Rijdend langs de dijk naar Bres kens word je als het ware overval- UU IIVHH i yiu!'. .Hl'!; ke biljart- of voetbalclub. Opa heeft de kanarie buiten gezet en I geniet op z'n bankje van het zon- netje, De was wappert weer vrolijk aan i de lijn en kinderen ravotten door de duinen, bouwen hutten langs i de sloot en graven diepe kuilen op j het strand. Ouders zijn blij dat hun kroost geen tijd heeft om zich te vervelen en genieten van elkaar terwijl ze een lange strandwande- 1 ling maken. Kolossen I Met name bij Breskens, Nieuw vliet en Cadzand is het druk, dit kan nog niet gezegd worden van de Anna Paulinapolder bij Hoofd plaat. Een verdwaalde Belg tuurt metz'n verrekijker naar het kleine stukje schorregebied, de gemeente len door de twee appartementen kolossen van Port Sealdia. Een beetje wennen is het wel, de ap partementen drukken een behoor lijke stempel op het landschap maar indrukwekkend is het wel. Bij de vismijn zit het terras bijna vol. Duitsers, Walen en Vlamin gen proeven tevreden van hun broodje verse vis en fietsers rusten uit op de bankjes. Een Duitse fa milie die zich de garnalen goed laat smaken, vertoeft al bijna twee weken in het vissersdorp en vindt alles 'ganz toll'. Zonnebaden Ook na het paasweekeinde zijn de meeste campings en appartemen ten nog voor meer dan de helft be zet. Bij grote recreatiebedrijven als De Napoleonhoeve, St.Pierre en De Pannenschuur staan de par keerterreinen vol maar ook bij de kleinere (boerderij)campings is het druk. Bij bijna elke caravan staat een auto of fiets en de men sen liggen voor het eerst in bad pak te zonnebaden. Langs het strand is het redelijk druk, toppunt is het naakstrand bij Groede. Bij de meeste duin overgangen staat een tiental au to's maar bij Groede staan er wel meer dan vijftig, voornamelijk Belgen. De populariteit van het naakt zonnen neemt nog steeds toe. Ook bij Cadzand is het druk, de terrasjes zitten vol. M. Riemens van strandpaviljoen The First Wave spreekt van een superweek end. „En nog steeds is er veel volk, de mensen blijven lang zitten. Ze hebben de tijd, sommigen komen hier 's morgens met een boek op het terras zitten en gaan tegen de avond pas weer weg." Volgens haar zijn het nog steeds de Duit sers die overheersen, maar er ko men ook steeds meer Walen, En gelsen en Italianen deze kanten op. Ook in koopstadjes als Sluis en Oostburg valt het op dat naast het onvermijdelijke Duits steeds meer talen door elkaar worden gespro ken. Oostburg en met name Sluis varen wel bij dit kooptoerisme en de simpele conclusie van deze week is dan ook dat de hele toeris tenbranche optimaal profiteert van de paasvakantie. De invloed van zonneschijn. Paasvakantie in een kuil op het strand. Een visje happen aan de haven van Breskens. (B en W) van Terneuzen ma an de Nederlands Hervorffl- van dat karwei is iets meet :land bleek vorig jaar dat de ht metsel- en voegwerk, be- itworm, en beschadigd stuc- odig. De gemeente heeft nog en uit te voeren is. Maar ui - leen maar kostenverhogen dag 10 april ter sprake in de voor Volkshuisvesting e ciën. De vergaderingen be Van onze paardensportmedewerker Heikant - Het dressuurconcours hippique op tweede paasdag in het hippisch sportcentrum in Heikant voor paarden en pony's was tevens de laatste wedstrijd van de competitie. Deze competitie was alleen van toepassing voor de klassen Z2 en Z1 bij de paarden, die dan ook elke wedstrijd twee proeven moesten rijden. Hoewel er veel Z-klassers in deze competitie waren gestart, waren er echter niet zoveel die alle wed strijden gereden hadden. Die kwamen dan ook niet I 'k aanmerking voor de finale. Wel de twee amazo nes van de ruitersportvereniging De Scheldestad uit 'issingen. Miranda Weijermans met Djuck en tönne de Visser met Giana. Beiden werden winna- I (es van de dressuurcompetitie, Weijermans in de «-klasse en De Visser in de Zl-klasse. Zij werden na afloop gehuldigd. aarnaast werd er in de verschillende rubrieken I ™or paarden en pony's volop slag geleverd voor de agpnjzen op deze laatste dressuurdag indoor. Zo i lnde Dgere klassen. Daar werden dan ook flink as winstpunten gescoord. In de B-klasse behaalde se w°osen met Jeanie van Graeve Jan de hoofd- Pun^en- Tweede werd met 169 punten J ®urm met Kartouche van de ruiterclub öu1st en derde met 165 punten Judith Ridderhof t Asja van De Honteruiters. I mptuWaar was de ho°Wprijs voor Eppo Roovers met f7lanynetty van De Paardebloem in de L-klasse van T. Punten> maar hij kreeg stevige concurrentie Hul t j Kuijt met Corona van de ruiterclub wpttI i, met punten het zilver pakte. Derde er S7lvia Hoefnagels met Heaujolain van De honteruiters met 159 punten. Uitslagen B-pony's categorie C: 1. Eline Pauwels met Ferry 151 punten, 2. Ayinda Spoonselee met Üyo B 146 (beiden Hulst). Categorie D: 1. Linda de Vos met Moonlight 173, 2. Vi vian de Vos met Moonlight 160 (beiden Weelruiters), 3. Mischa Keijzer met Rolein 140 (Honteruiters). Categorie 1. Marjolein van Kerckhoven met Lively Dancer 177 (Hulst). L-pony's categorie D: 1. Judith Ridderhof met O'Neilka 172 (Honteruiters), 2. Anne Mieke Thieleman met Joey 159, 3. Clara Ruissen met Dijkzicht's Sylvia 151 (beiden Hulst). Categorie E: 1. Fieke de Rooy met Pasja 156 (Graeve Jan). M-pony's categorie E: 1. Ingeborg van Zeele met Galinde 149. Categorie C: 1. Stephanie de Frel met Jolly HH 157. Zl-pony's: 1. Wendy Moelker met Helenique 175 (Paar debloem). Z2-pony's: 1. Angela Daane met Amedijk's Orin 200, 2. Jeanine Heijstek met Laika 193 (beiden Zuid-Beveland). Zl-paarden eerste proef: 1. Lianne de Visser met Giana 186 (Scheldestad), 2. Mieke Roovers met Kokette 184 (Paardebloem), 3. Laura Broodman met Gobert 180 (Zwinruiters). Tweede proef: 1. Mieke Roovers met Kokette 190, 2. Ep po Roovers met Kwint 184 (Paardebloem), 3. Lianne de Visser met Giana 174. Z2-paadren eerste proef: 1. Cathalijne van Gorsel met Calypso 180 (Vlaandertse Ruiters), 2. Eppo Roovers met Calypso 180, 3. Miranda Weijermans met Djuck 176 (Scheldestad). Tweede proef: 1. Miranda Weijersmans met Djuck 185, 2. Anneke Phernambucq met Gentle 184 (Weelruiters), 3. Marjan van Dijk met Enanda 181 (Weelruiters). M2-paarden: 1. Corina van de Berge met Bonanza 161 (Weelruiters), 2. Martijn Harinck met Highttower 150 (Zuid-Beveland), 3. Jeanette van Gorsel met Inchalla 149. Ml-paarden: 1. Lianne Hartoot met Konchita 164 (Zuid- Beveland), 2. Esther Picavet met Hakim 156 (Hulst) 3. Mirjam de Feber met Orlanda 156 (Hulst). L-paarden: 1. Eppo Roovers met Hinnynetty 175, 2. Tjits- ke Kuijt met Karona 166 (Hulst), 3. Sylvia Hoef angels met Heaujolaine 159 (Honteruiters). B-paarden: 1. Ilse Roosen met Jeanie 171 (Graeve Jan), 2. Sibylle Burm met Kartouche 169 (Hulst), 3. Judith Rid derhof met Asja 165 (Honteruiters). Van onze verslaggever Axel - De Regionale Zeeuw- sch-Vlaamse Woningbouw vereniging (RZVW) viert dit jaar haar 50-jarig jubileum met een uitgebreid feestpro gramma. Hoogtepunt van de festiviteiten is een sympo sium over dit thema. Verder zal de RZVW in oktober alle huurders een cadeau aan bieden. Daar moet volgens directeur C. Reinhoudt uit blijken dat 'we de woonlas ten laag willen houden'. Centraal thema is de ouderen huisvesting. Voor het sympo sium over dit onderwerp is staatssecretaris D. Tommei van Volkshuisvesting uitgenodigd. Hij zal praten over de relatie tussen ouderenhuisvesting en duurzaam bouwen. Commissa ris der Koningin W. van Gelder heeft zijn komst inmiddels be vestigd. Hij zal het hebben over de leef baarheid van het platteland. Burgemeester W. de Graaf van Axel zal spreken over de relatie tussen de gemeente en de wo ningbouwvereniging. De RZVW zoekt nog naar een vier de spreker die het onderwerp 'financiering van de ouderen zorg' kan belichten. De woningcorporatie sponsort diverse sportieve en culturele evenementen in Zeeuws- Vlaanderen. Volgens directeur C. Reinhoudt om 'de leefbaar heid van het gebied te vergro ten. Het zijn regionale activi teiten voor een breed publiek'. De voetbalvereniging Axel zet in samenwerking met de RZVW een groot voetbaltoernooi op. Hieraan doen 21 van de 31 Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs mee. De finale is op 23 mei. Negen dagen eerder wordt in de sport hal in Axel een koersbaltoer- nooi gehouden. Deze sport is vooral onder ouderen populair. Aan het toernooi kunnen maxi maal 288 mensen meedoen. De RZVW verzorgt het vervoer van de deelnemers. De woningbouwvereniging is tevens een van de sponsors van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. Het festival, dat duurt van 11 september tot 4 oktober, richt zich vooral op klassieke muziek. Festivaldi rectrice Y. Mergler: „Het is de bedoeling dat de drempel voor het bezoeken van opvoeringen van klassieke muziek verlaagd wordt." De twintig concerten worden in heel Zeeuws-Vlaan deren gehouden. Het openings concert is op 11 september in de Rooms-Katholieke kerk in Axel. Naast de genoemde projecten ontplooit de RZVW nog diverse activiteiten. Zo wordt in okto ber in heel Zeeuws-Vlaanderen huis aan huis een jubileum krant verspreid. En het perso neel wordt niet vergeten: dat heeft op 1 november feest. Eventuele geschenken van huurders en relaties zijn be stemd voor een huisvestings project in het Argentijnse San ta Fé. Een groot deel van de be volking woont daar in zelfge maakte hutjes. De stichting Wilde Ganzen ver dubbelt alle giften die aan de RZVW worden gedaan. EVANGELIE-DIENSTEN - Stichting Johan Maasbach We reldzending houdt van 10 tot en met 13 april een evangelie campagne in Terneuzen. In de Goede Herderkerk worden donderdag, vrijdag en zaterdag evangelie-diensten gehouden. Deze bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. In het Rode Kruisgebouw is op zaterdag morgen 12 april een kinderfes tival, waar 1500 kinderen voor uit zijn genodigd. Johan Maas bach sluit op zondag 13 april zelf de campagne af. Hij doet dit tijdens een bijeen komst in de Driehoek, een ge bouw bij winkelcentrum Ser- lippens. Van onze verslaggever Middelburg - Het voorlichtingsproject 'Hart(d) voor je kind' van Veilig Verkeer Nederland krijgt door het succes van de twee voorgaande jaren dit jaar een vervolg. Er zijn 25 bijeenkomsten gepland waar ouders leren hoe ze hun kinderen veilig met fiets of auto kunnen vervoeren. De campagne richt zich specifiek op ouders en verzorgers van kin deren die de creche of peuterzaal bezoeken. Ook al is het wettelijk verplicht, driekwart van de achterinzitten den en een derde van de voorin zittenden van auto's dragen geen veiligheidsgordel. Dat gegeven toont volgens WN de noodzaak van de actie aan. 'Hart(d) voor je kind' is het gees teskind van WN-coördinator Marijke Hemelsoet van de afde ling Sas van Gent/Axel. Na het succes van een proef in die regio vond uitbreiding van de campag ne naar de rest van de provincie plaats. 'Hart' is opzettelijk met een 't' en een 'd' geschreven. Met een 't' omdat iedereen in de eerste plaats hart voor kinderen heeft. Maar ook hard met een 'd' omdat je soms hard voor jezelf en de kinderen moet zijn om ze in de gordel te krijgen of te houden. Op de voorlichtingsbijeenkom sten is onder meer een panelenset te zien met tips over 'kinderop vang' in de auto. Daarnaast toont een indringende videopresentatie hoe verschrikkelijk het fout kan lopen als kinderen op de verkeer de manier worden vervoerd. FOTO'S CAMILE SCHEL5TRAETE Van onze verslaggever Gent/Terneuzen - De concurrentiepositie van Gent in de Bel gisch-Nederlandse Kanaalzone dreigt danig te verzwakken nu de stad buiten het havengebied bijna geen bedrijventerreinen meer heeft. Gent heeft nog welgeteld drie hectare uit te geven en moet doorgaans 'nee' verkopen tegen bedrijven die belangstelling to nen zich in Gent te vestigen. Ha venschepen D. Termont bestem pelde dat gisteren als 'grote ar moe'. Het beschikbaar hebben van industriegrond is volgens Termont een cruciaal vestigings- criterium voor bedrijven. „Een grootstad als Gent kan met drie hectare geen echt aanbod- en ac quisitiebeleid voeren naar bedrij ven," klaagde Termont gisteren tijdens een bijeenkomst over eco nomische ontwikkeling de Gent se nood. Er schuilt volgens hem een groot gevaar in voor de streek. „Wan neer het industrieel draagvlak van een stad afkalft, heeft dit ook een negatieve invloed op de inko mensontwikkeling en de bevol kingsgroei en dus ook op de inko menspositie van de stad zelf." Een groot probleem voor Gent is dat de meeste industriegrond in privéhanden is. Gent heeft dan ook maar een beperkte inbreng gehad in het binnenhalen van de Katoe Natie dat in Gent een lo gistiek- en distributiepark gaat neerzetten dat op termijn werk moet bieden aan 1500 mensen. Het bedrijf vestigt zich op voor malige gronden van Texaco. Termont verzette zich gisteren tegen een oplossing in het Ge westplan om 650 hectare haven- grond op papier aan te duiden als bedrijventerrein. „Op die manier krijgen wij natuurlijk geen vier kante meter netto-oppervlakte bij." Het gaat Gent wel voor de wind. Het is met een toename van 1200 arbeidsplaatsen de snelst groeiende stad van België. De uitstraling van de stad op de om liggende gemeenten is groot, zei Termont. Er zijn 25 gemeenten in omgeving in meer en mindere mate afhankelijk van Gent. Er zijn drie gemeenten waar meer dan de helft van de beroepsbevol king werk heeft in Gent. Omdat Gent voor die andere plaatsten zo belangrijk is, wil Termont op de een of andere een groter aandeel in de belastingopbrengsten. „Im- Van onze correspondent Schoondijke - Het seizoen van de West-Zeeuws-Vlaamse Automo bielclub wordt zaterdag geopend met de Schorreblomrit. Voor deze autopuzzelrit kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in ho tel-brasserie De Zwaan aan de Prinses Beatrixstraat in Schoon dijke. De overige wedstrijden van de WZA zijn: Rode Kruisrit (4 mei), Badrit Retranchement (24 juli), Badrit Cadzand (31 juli), Badrit Groede (7 augustus), Kreekerit (7 septebmer), Osseweirit (5 okto ber), Belfortrit (9 november) en Wildrit (14 december). mers, met de belasting uit be- drijfsinkomsten moet de stad Gent, als regionale pool en cen trumstad, een voorzieningenap paraat onderhouden ten behoeve van de .gehele regio, terwijl de personenbelasting in de randge meenten terecht komt." Termont vindt het een moeilijk politiek probleem maar wil er met de buurgemeenten toch eens over praten. Van onze verslaggeefster Oostburg - Voor de begeleiding van vluchtelingen door de Stichting Vluchtelingenwerk stelt het samenwerkingsver band Welzijnsbeleid West- Zeeuws-Vlaanderen elfdui zend gulden beschikbaar. Zoals het voorstel er nu ligt, ont vangt de stichting voor elke vluchteling boven de achttien jaar vijfhonderd gulden. Het samen werkingsverband verwacht dat dit jaar in totaal 44 personen moe ten worden opgevangen, waarvan naar verwachting ongeveer de helft ouder is dan achttien. Het plan wordt woensdag 9 april besproken in de vergadering van het algemeen bestuur van het sa menwerkingsverband Welzijnsbe leid, om 19.30 uur in het gemeen tehuis van Oostburg. Van onze correspondent Westdorpe - Ondanks de fraaie weersomstandigheden namen maar liefst 32 spelers deel aan pooltoemooi van In de Gravin in Westdorpe. Het was de laat ste mogelijkheid voor de spe lers om punten te sprokkelen voor het eindklassement van de Poolvereniging Kanaalzo ne. Al vanaf het begin werd dit toer nooi op de drie uitstekende bil jarts gekenmerkt door een ner veuze spanning, die nog enigszins opgevoerd werd door de deskun dige speaker. Na een afvalrace met aan elkaar gewaagde deelne mers bleven de vier besten over in zowel de winnaars- als de verlie zersronde. John Hayward won de eerste halve finale ten koste van Mischa de Vliegere. De tweede halve finale werd tussen de team genoten John Beggs en Dirk de Bock betwist. Dirk de Bock trok dat treffen naar zich toe, maar moest in de finale ervaren dat te genstander John Hayward zijn ze nuwen het beste onder bedwang had. EINDSTANDEN Winnaarsronde: 1 John Hayward (Axel), 2. Dirk de Bock (Graauw), 3. John Beggs (Westdorpe), 4. Mischa de Vliegere (Hulst). Verliezersronde: 1. Kirby de Bruine (Wachtebeke), 2. Carlo Buijze (Vlissin gen), 3. Bart Wissink (Westdorpe), 4. Ser ge Lievens (Hengstdijk).

de Stem | 1997 | | pagina 17