Meer parkeerplaatsen op de Markt D&T Dubbel fietspad Axelsestraat Schoolvoetbal in Zeeuws-Vlaanderen Pabo in trek bij nieuwe studenten Sterke dr van amaz Terneuzen wil stad met zestien toezichthouders veiliger maken Otheense Kreek krijgt drijvende steigers POLITIE PLAATSELIJK nieuws De boot de stem Wiet-verbouwers niet welkom op stekjes-beurs Kwart miljoen voor kerktoren Zaamslag de stem ZEELAND C3 Gemeente Terneuzen geeft gehoor aan klachten ondernemers en winkelende mensen Sas toch weer bij regionale sociale recherche Middenberm voor fietsers reserveren is van de baan Maltees schip vervuilt haven Botsing Drugs Speakers gestolen Bouwlaser gestolen Verkeersruzie Drankrijder Terneuzen 'Nieuwe voorzi Mooi we honderde naar c i i i i i DONDERDAG 3 APRIL 1997 Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen verhoogt met zes tien toezichthouders de vei ligheid op straat, bij scholen en sportaccommodaties. De arbeidsplaatsen zijn toege kend door het Rijk op basis van het zogenaamde 40.000- banenplan. Terneuzen zet langdurig werklo zen in voor het werk. De zestien banen zijn op grond van de spel regels van de rijksregeling alleen in te vullen op het gebied van onder meer openbare veiligheid, toezicht, kinderopvang, onder wijs en sport. Uit een vluchtige behoeftenpei- ling binnen de gemeentelijke or ganisatie is vast komen te staan, dat er een duidelijke behoefte is aan meer toezicht in de ruimste zin van het woord. Zowel op straat en in de wijk als bij scho len en sportaccommodaties. Het college van burgemeester en wethouders (B en W) stelt daar om voor de zestien banen voor die doelen aan te wenden. De nieuwe medewerkers krijgen on derdak aan de Blokken. De uit valsbasis is dezelfde als die van het personeel van het parkeer- bureau en het stadstoezicht. De begeleiding van de nieuwe toe zichthouders gebeurt door de zelfde mensen die daar nu bij het parkeerbureau en bij stadstoe zicht voor zorgen. Voor de financiering heeft de ge meente dit jaar te maken met aanloopkosten die niet volledig te dekken zijn uit de te verwach ten rijksbijdrage van 275.000 gulden. Hierin is volgens het college een malig te voorzien door 18.000 gulden te putten uit het fonds Sociale Vernieuwing. Om de be groting structureel rond te krij gen is een deel van het geld voor de bewaking van de parkeerga rage nodig. Dat houdt in dat de bewaking van de parkeergarage in eigen beheer een voorwaarde is om de dekking structureel vol ledig rond te maken. Het voorstel voor de invulling van het 40.000-banenplan ligt ter advisering voor aan de com missie Sociale Zaken. Die verga dert woensdag 9 april in verga derkamer 1 van het stadskan toor. Aanvang 19.30 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Het aantal par keerplaatsen op de Markt in Terneuzen wordt uitgebreid van 15 naar 28. Tevens wor den de parkeertarieven hier gehalveerd: van 3 gulden naar 1,50 gulden per uur. Hiermee wordt in de stad een uniform parkeertarief gehan teerd. Ook wordt de parkeerduur op de Markt uitgebreid van twintig minuten naar maximaal een uur. De parkeertijd loopt gelijk met de openstelling van de winkels. Wethouder C. de Mol-Marcusse deelde dit college-besluit giste ren mee. B en W hebben tot deze herziening besloten naar aanlei ding van het ongenoegen van consumenten en ondernemers over het parkeerbeleid op met name de Markt. De klachten spitsten zich vooral toe op de be perkte parkeergelegenheid op de Markt, de korte parkeerduur en de slechte toegankelijkheid van het hart van het centrum. Aderlating „Naar aanleiding van de klach ten en vragen vonden we nu het moment het beleid bij te sturen en bij te stellen," aldus De Mol. „De halvering van het tarief op de Markt betekent voor ons wel een behoorlijke aderlating maar we denken hierbij voor een groot deel tegemoet te komen aan de wensen van consumenten en on dernemers." De Mol deelde tevens mee dat de Markt beter bereikbaar zal wor den. Op dit moment is de Markt alleen via de Zandstraat te be reiken. In de nieuwe situatie kan de Markt worden bereikt via de Zandstraat en de De Jonge- straat. Het verkeer kan de Markt weer verlaten via de De Jonge- straat en via een deel van de Blokken. Dat deel van de Blok ken en de De Jongestraat wor den straten voor twee richtings verkeer. Binnenkort wordt met de daarmee gepaard gaande re constructie begonnen. De recon structie van de Zandstraat, de De Jongestraat en de Blokken kost tussen de acht- en negen honderdduizend gulden. Een deel van de parkeerplaatsen die er nu al zijn op de Markt in Terneuzen. De dertien nieuwe parkeerplaat sen op de Markt worden in de richting van het voormalige kan tongerecht aangelegd. Hiervoor wordt dezelfde strook gebruikt. Tevens komt er een invalidepar keerplaats bij. De gemeente denkt dat er nog voldoende ruimte overblijft voor de inrichting van terrassen door de horeca-ondernemers aan de Markt. „In het vooroverleg is ook met de horeca over de uit breiding van het aantal parkeer plaatsen gesproken," aldus De Mol. Voorzitter Lambert van on dernemersvereniging City Ter neuzen is tevreden over het voorstel van het college. „Het voorstel voldoet aan de vragen die gesteld zijn. Een goe de zaak. De Markt blijft immers het centrale punt in de stad." Secretaris A. Meeusen van City Terneuzen heeft door dit besluit het gevoel dat de ondernemers vereniging door de gemeente se rieus wordt genomen. Het aantal betaalde parkeer plaatsen in de binnenstad wordt overigens binnen afzienbare tijd ook uitgebreid. Aan de Oostzijde van de Scheldekade wordt ge werkt aan de realisatie van vijf tig parkeerplaatsen en het is nu ook mogelijk aan de noordzijde van het stadskantoor te parke ren voor een tarief van 1,50 gul den per uur. Daarnaast bekijkt de gemeente of aan de Axelse- dam, in afwachting op de even-i tuele bouw van het damgebouw, een tijdelijke parkeervoorzie ning op het gedempte deel van FOTO CAMILE SCHELSTRAETE de kanaalarm gerealiseerd kan worden. Het voorstel van het college wordt volgende week donderdag behandeld tijdens een gezamenlijke vergadering van de raadscommissies Vrov en Financiën. Als de gemeenteraad eind deze maand het licht op groen zet, worden de maatrege len vermoedelijk half mei uitge voerd. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen heeft twee ton nodig voor de vervanging van de steigers in de zuidelijke haven van de Otheense Kreek. Het college van burgemeester en wethouders (B en W) vraagt de gemeenteraad dat krediet beschikbaar te stellen. De zuidelijke haven is indertijd voorzien van steigers voor het af meren van zeilboten en visboten. Het gaat om vaste steigers aan de noord- en zuidkant en een drij vende steiger in het midden van de haven. Bij de aanleg zijn be tonnen palen in de bodem van de haven geslagen waarop met een houten constructie de steigers zijn vastgemaakt. Door ijsvorming tijdens de vorst periode van de afgelopen winter zijn de palen echter omhoog ge drukt. Het gevolg was dusdanige beschadiging van de steigers, dat verantwoord gebruik niet meer mogelijk is en herstel eveneens een onmogelijke zaak is. Daarbij komt, aldus het college, dat her stel van de steigers het grondpro bleem niet uit de weg ruimt. Im mers, bij een nieuwe vorstperiode kunnen zich dezelfde problemen voordoen. Daarom stellen B en W voor de twee vaste steigers te vervangen door drijvende exemplaren. Dat lost ook een ander euvel op. De vaste steigers stonden namelijk geheel onder water doordat het waterschap enkele jaren geleden het waterpeil in de Otheense Kreek verhoogde. De aanpassing heeft geen gevol gen voor het aantal ligplaatsen. Dat blijft met ruim tweehonderd overeenkomen met de huidige be hoefte aan plaatsen. Het gevraagde krediet voor de steigers ligt voor advies bij de commissie Gemeentefinanciën. Die brengt donderdag 10 april advies uit over het voorstel van het college. De bijeenkomst van r de commissie is om 19.30 uur in vergaderkamer 1 van het stads kantoor. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent moet blijven deelnemen aan het samenwer kingsverband sociale recher che Zeeuws-Vlaanderen. Dit vindt het Sasse college van burgemeester en wethouders. B en W hoopt dat de raad van avond terugkomt op haar eer dere besluit om uit het het pro ject te stappen. Vorig jaar besloot de gemeente raad met ingang van 1 januari 1998 te stoppen met de samenwer king, omdat de gemeente Terneu zen die de regie voert over de sa menwerking de kosten anders ging bereken. De raad had het ge voel dat Sas van Gent naar ver houding te veel moest bijdragen. De verdeelsleutel is inmiddels op nieuw besproken. Volgens wet houder L. Marquinie zijn de oor spronkelijk berekende kosten nu ongeveer gehalveerd. „Nu de pos ten eerlijk zijn verdeeld, is het voor Sas van Gent opnieuw aan trekkelijk om aan de regionale so ciale recherche deel te nemen," al dus Marquinie. Het deelname- voorstel van B en W wordt van daag in de gemeenteraad bespro ken. De vergadering begint om 19.30 in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Terneuzen - Het dagelijks bestuur van de gemeente Terneuzen kiest voor de tra ditionele variant van herin richting van de Axelsestraat. Op het tracé vanaf het belas tingkantoor tot aan de Mof fenschans komt aan beide kanten van de weg een fiets pad te liggen. Bij de planvoorbereiding heeft een meerderheid zich volgens burgemeester en wethouders uitgesproken voor deze variant en niet voor het revolutionaire ontwerp met een fietspad in het midden van de weg. Alleen de vrouwenadviescom missie en de politie gaven aan die laatste mogelijkheid de voorkeur. De politie tekende daarbij echter aan ook geen moeite te hebben met de uitvoe ring van de aanpassing door fietspaden aan weerszijden van de weg. In Terneuzen is lang gesproken over de reconstructie. Nu de herinrichting van de Axelsedam praktisch is afgerond, is nu de Axelsestraat aan de beurt. Het college presenteerde vorig jaar zes varianten. Een enquête on der de ondernemers en bewo ners van de Axelsestraat maak te duidelijk welke richting de reconstructie uit moest gaan. Er moest voldoende parkeerge legenheid komen, meer groen, terugdringing van de snelheid van het gemotoriseerd verkeer en in het verlengde daarvan aandacht voor de veiligheid van de fietser en de voetganger. Uit gangspunten zijn parkeren aan twee zijden, een goede afwikke ling van het fiets- en bromfiets- verkeer en het groen terugbren gen in de Axelsestraat. Als de raad deze maand instemt met het plan wordt begonnen met de voorbereidende werk zaamheden. Het om het maken van het definitieve bestek en de aanbesteding. Het is in ieder ge val de bedoeling nog dit jaar met de reconstructie te begin nen. Het herinrichtingsvoorstel komt donderdag 10 april aan de orde in de vergadering van de commissie Verkeerszaken. Die is vanaf 19.30 uur in vergader kamer 4/5 van het stadskan toor. Vari onze verslaggeefster Terneuzen - Een patrouille van de marechaussee heeft woensdag ingegrepen omdat de bemanning van motor- schop 'Louise Trader' de ha ven van Terneuzen vervuilde. Dat leverde de kapitein een boete van 3000 gulden op. De bemanning schilderde het schip maar had geen maatregelen genomen om te voorkomen dat het kanaalwater zou worden ver vuild. Verfdeeltjes kwamen daar om in het water terecht. De mare- chausse heeft het werk aan de Goesekade stilgelegd. Na overleg met de officier van justitie en de arrondissementsrechtbank in Middelburg is de boete vastge steld. De gezagvoerder van het onder de vlag van Malta varende schip gaat tegen de hoogte van de boete in beroep. De Louise Trader ligt nu in Sluiskil. Van onze correspondent Terneuzen - In Zeeuws-Vlaanderen wer den de voorronden afgewerkt van het schoolvoetbal van het rayon Hulst. In Clinge op het sportpark poule 1 en 2 van de jongenselftallen, in Axel poule 3 en 4. Van de meisjeszeventallen werden poule 1 en 2 op het sportpark van St.-Jansteen afgewerkt en op het sportpark van Hontenisse poule 3 en 4. Van de jongens-zeventallen werd poule 1 afgewerkt op het sportpark van RIA in West- dorpe. UITSLAGEN Jongenselftallen poule 1: Bernardus-Heidepoort 0- 0, De Schakel-De Eikelaar 0-1, Heidepoort-De Schakel 1-2, De Eikelaar-Bernardus 0-2, Bernar- dus- De Schakel 1-0, Heidepoort-De Eikelaar 0-1. Stand: 1. Bernardus, 2. De Eikelaar, 3. De Schakel, 4. Heidepoort. Poule' 2: 1. Inghelosenberghe-Ter Duinen 0-1, De Kreeke-Esdoornveste 3-1, Ter Duinen-De Kreeke 1-0, Esdoornveste-Inghelosenberghe 0-5, Inghelo- senberghe-De Kreeke 5-0, Ter Duinen-Esdoorn- veste 6-0. Stand: 1. Ter Duinen, 2. Inghelosenberghe, 3. De Kreeke, 4. Esdoornverste. Poule 3: Antonius 2-Prinses Marijke 1 0-13, Wa rande-De Werf 2-0, Prinses Marijke 1-De Werf 6-0, Antonius 2-Warande 0-7, Warande-Prinses Marij ke 1 1-2, Antonius 2-De Werf 0-8. Stand: 1. Prinses Marijke, 2. De Warande, 3. De Werf, 4. Antonius 2. Poule 4: Prinses Marijke 2-Antonius 1 1-2, Cani- sius-Frederik Hendrik 2-0, Prinses Marijke 2-Fre- derik Hendrik 2-0, Antonius 1-Frederik Hendrik 8-0, Prinses Marijke 2-Canisius 2-0, Antonius 1- Canisius 4-0. Stand: 1. Antonius 1, 2. Prinses Marijke, 3. Cani- sius, 4. Frederik Hendrik. Meijeszeventallen poule 1: Heidepoort-De Ark 0-3, Antonius 1-Prinses Marijke 1-0, De Ark-Prinses Marijke 1-0, Heidepoort-Antonius 1 1-1, Prinses Marijke-Heidepoort 3-0, Antonius 1-De Ark 0-4. Stand: 1. De Ark, 2. Prinses Marijke, 3. Heidepoort, 4. Antonius 1. Poule 2: Inghelosenberghe-Antonius 2 0-2, Waran- de-Frederik Hendrik 1-0, Antonius 2-Frederik Hendrik 2-0, Inghelosenberghe-Warande 0-1, Fre derik Hendrik-Inghelosenberghe 2-1, Antonius 2- Warande 0-0. Stand: 1. Antonius 2, 2. Warande, 3. Frederik Hen drik, 4. Ingehlosenberghe. Poule 3: De Oostvogels 1-Sandeschool 1-09, De Schakel-De Werf 0-0, Sandeschool-De Schakel 0- 4, De Werf-De Oostvogel 1 0-4, De Oostvogel 1-De Schakel 1-0, Sandeschool-De Werf 2-1. Stand: 1. De Oostvogel, 2. De Schakel, 3. Sande- school, 4. De Werf. Poule 4: De Oostvogel 2-Ter Duinen 3-0, De Kree- ke-De Stelle 0-1, Ter Duinen-De Kreeke 0-3, De Stelle-De Oostvogel 2 2-0, De Oostegel 2-De Kree ke 0-0, Ter Duinen-De Stelle 0-7. Stand: 1. De Stelle, 2. De Kreeke, 3. De Oostvogel 2, 4. Ter Duinen. Jongenszeventallen: De Ark 1-De Ark 2 11-0, De Kreeke 1-Sandeschool 1 0-6, De Stelle 1-Valcken- burcht 1 3-1, De Ark 1-De Kreeke 1 5-0, Sande- school-Valckenburcht 3-0, De Ark 2-De Stelle 1 0- 4, De Ark 2-De Kreeke 1 1-2, De Ark 1-Sande school 1 2-3, De Ark 1-De Stelle 1 0-1, Sandeschool 1-De Stelle 1 2-1, De Kreeke 1-Valckenburcht 3-1, De Ark 2-Sandeschool 0-9, De Kreeke 1-De Stelle 1 0-4, De Ark 2-Valckenburcht 0-4, Valcken- burcht-De Ark 1 0-5. Stand: 1. Sandeschool (Kloosterzande) 2. De Stelle (Philippine), 2. De Ark 1 (Hulst), 4. De Kreeke (Westdorpe), 5. Valckenburcht (Sas van Gent). Terneuzen - Bij een botsing tussen de auto's van een 76-ja- rige man en een 40-jarige vrouw uit Terneuzen op de kruising Guido Gezel- lestraat/Zuidlandstraat ont stond afgelopen dinsdagmid dag materiële schade aan de voertuigen. De Terneuzenaar kwam vanaf de Zuidlandstraat de kruising opgereden en ver leende geen voorrang. Terneuzen - De marechausse stopte woensdag aan het eind van de middag naast een Bel gische personenauto die op een parkeerplaats voor vergun ninghouders aan de Westkolk- straat stond. De bestuurder werd aangesproken op zijn parkeerovertreding. In de wa gen hing een sterke marihua- na-lucht. De vier inzittenden, die bij onderzoek 41 gram ma rihuana in de auto bleken te hebben, hebben elk een boete van honderd gulden gekregen. De bestuurder kreeg ook nog een bon voor fout parkeren. Hulst - Uit de winkel van Mi cro Elektro aan de Zoetevaart zijn dinsdagmiddag drie ge luidsboxen met een waarde van 2800 gulden gestolen. Terneuzen - Vanaf een bouw plaats aan de Frederik van Eedenstraat is afgelopen dins dagmiddag een bouwlaser (wa terpas) ter waarde van 3700 gulden gestolen. IJzendijke - Tussen een 61-ja- rige autobestuurder uit Bo- chum (D) en een onbekende an dere automobilist is afgelopen dinsdagavond een verkeersru zie ontstaan. De auto van de Duitser werd geraakt door die van zijn opponent. De buiten spiegels van beide auto's raak ten stuk. De twee bestuurders stopten. De onbekende verniel de daarop de antenne van de auto van de man uit Bochum en sloeg enkele deukjes in het koetswerk. Omdat de 61-jarige nog meer schade vreesde, stap te hij in zijn auto en reed naar de politie. Hengstdijk - Een 53-jarige au tobestuurder uit Axel is in de nacht van dinsdag op woens dag bekeurd voor rijden onder invloed over de Hengstdijk- sestraat. Zijn promillage was ruim 0,5. Het kostte hem 350 gulden. COLLECTE - De collecte ten bate van het Nationaal Reu mafonds heeft in Terneuzen 11.383,12 opgebracht. CONTACTAVOND - Ypsilon, de vereniging van ouders en familieleden van chronisch psychotische en schizofrene mensen, houdt op dinsdag 8 april een contactavond. De avond is in verpleeghuis Ter Schorre aan de Churchillaan en begint om 19.30 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Buurtvereniging Hof Zeldenrust en St. Annapolder houdt zaterdag een stekjes-ruilbeurs in het Rivierenhuis aan de IJsselstraat in Terneuzen. De vereniging wijst er met klem op dat bepaalde soorten planten niet worden getolereerd. „Het wordt zeker geen ruilbeurs voor de experi menterende wiet-verbouwer," maakt het bestuur duidelijk. „Bij dt buurtvereniging is voldoende kennis aanwezig om deze planten eruit te halen." De activiteit is bedoeld voor iedereen die het aardig vindt te experi menteren met zaadjes, stekjes en jonge plantjes. Het bestuur heeft ook niet de bedoeling om de diverse tuincentra in de wielen te rijden. Als er voldoende animo is, overweegt het bestuur ondernemers bij de ruil beurs te betrekken. De stekjes-ruilbeurs begint zaterdag om 13.3) Vlissingen - Steeds meer nieuwe studenten weten de weg naar de Pedagogische Academie Basisonderwijs (pabo) in Vlissingen te vinden. Opleidingsmanager M. Anthonise spreekt over stijging van 35 procent ten opzichte van 1996. „Vorig jaar had den we aan het begin van het nieuwe schooljaar 89 starters. Dil jaar hebben we eind maart al honderd aanmeldingen." De Zeeuwse pabo stond een paar jaar geleden in een negatief dag licht, omdat een visitatiecom missie van het Ministerie van Onderwijs veel op- en aanmer kingen had over de gang van za ken. De pabo moest haar lespro gramma zo snel mogelijk' aan passen. Volgens Anthonise is inmiddels veel veranderd. „Een compleet nieuw lesprogramma gaat in het nieuwe schooljaar van start. Maar veel deelveranderingen zijn al ingevoerd. Stages worden tegenwoordig heel uitgebreid voorbereid en goed nabesproken. De theoretische vakken sluiten beter dan voorheen aan bij de stages." Verder is volgens Anthonise een moduulsysteem ingevoerd en is de organisatie aangescherpt. Naast het verbeteren van het les pakket is de pabo zichzelf meer gaan promoten. „Er zijn bijvoorbeeld een aantal ouderavonden georganiseer! waar we geïnteresseerden eet realistisch beeld van de oplei ding en het werkveld proberen t( geven. We merken dat zulke ac tiviteiten de mond-op-mond re clame bevorderen." Daarnaast probeert de academie allerlei extra's voor studenten te creëeren zoals het goedkoop kunnen volgen van een EHBO- cursus. Anthonise denkt dat de berich ten over de kleinere klassen en de daarmee stijgende vraag naar leerkrachten, waarschijnlijk rol spelen bij de stijging van aantal aanmeldingen. De pabo wordt voorlopig vooral door vrouwen bevolkt. „He' aantal jongens dat zich i meldt is de laatste jaren iets ge stegen, maar dames zijn nog steeds ruim in de meerderheid Ongeveer tachtig procent van de huidige 320 studenten is vrouw, de overige twintig man," aldus de opleidingsmanager. Van onze verslaggever Zaamslag - Burgemeester en wethouders (B en W) van Terneuzen ma ken werk van de restauratie van de toren van de Nederlands Hervorm- de-kerk in Zaamslag. Met de uitvoering van dat karwei is iets meer dan een kwart miljoen gulden gemoeid. Uit een inspectie door de Bouwwinkel Zeeland bleek vorig jaar dat dt toren de nodige gebreken vertoonde. Slecht metsel- en voegwerk, be- schadigingen aan natuurstenen delen, houtworm, en beschadigd stuc werk maken een grondige opknapbeurt nodig. De gemeente heeft nog laten onderzoeken of de restauratie in fasen uit te voeren is. Maar uit stel van delen van de renovatie werkt alleen maar kostenverhogend Daarom is gekozen voor uitvoering in een keer. Het voorstel tot restauratie komt donderdag 10 april ter sprake in d' vergaderingen van de raadscommissies voor Volkshuisvesting et Ruimtelijke Ordening en Gemeentefinanciën. De vergaderingen be- ginnen om 19.30 urn1. Van onze verslaggeefster Oostburg - De aanleg van een sportcentrum aan de West-Z< Vlaamse kust waar surfers, ze:' waterskiërs gebruik van kunn ken. Dat ik het plan van de burgse raadsfractie Dorpsbe en Toerisme (D&T). Volgens S. de Putter van D&T is Van onze verslaggeefster Breskens - De jachthaven in Breskens. Bij het visrestaurant hangt een bordje met de tekst 'Personeel gevraagd'. Het ty peert het begin van het seizoen aan de kust. De restaurants, campings en paviljoens vragen weer personeel, langzamer hand komt de toeristenstroom weer op gang. Traditioneel begin van het seizoen is de paasvakantie. Vanwege het mooie weer wordt weinig ge klaagd en genieten honderden toeristen van het eerste lentezon netje aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De Belgen en Duitsers genie ten, nu het nog kan, van hun va kantie en zijn duidelijk aanwezig. De West-Zeeuws-Vlamingen mer ken het meteen, de rust in hun landje is weer voorbij. De boot spuugt honderden fiet sers, motoren, auto's, caravans en campers uit die - vaak maar voor een dagje- de kust blindelings kunnen vinden. Grote honden Het zijn vooral ouderen en gezin nen met veel kleine kinderen en hele grote honden die naar deze streek trekken. Op mountainbikes compleet met pothelmen fietsen ze over de rechte Scheldedijk waar de lammetjes onschuldig grazen. Ze rijden door dorpjes als Zuid- zande, Hoofdplaat en Cadzand en zorgen ervoor dat het dorpscafé voor het eerst sinds maanden weer meer volk trekt dan de plaatselij- ke biljart- of voetbalclub. Opa heeft de kanarie buiten gezet en geniet op z'n bankje van het zon netje. De was wappert weer vrolijk aan de lijn en kinderen ravotten door de duinen, bouwen hutten langs de sloot en graven diepe kuilen op het strand. Ouders zijn blij dat hun kroost geen tijd heeft om zich te vervelen en genieten van elkaar terwijl ze een lange strandwande ling maken. Kolossen Met name bij Breskens, Nieuw- vliet en Cadzand is het druk, dit kan nog niet gezegd worden van de Anna Paulinapolder bij Hoofd plaat. Een verdwaalde Belg tuurt met z'n verrekijker naar het kleine stukje schorregebied, de gemeente Van onze paardensportmedewerker Heikant - Het dressuurconcou; tweede paasdag in het hippiscl in Heikant voor paarden en poi de laatste wedstrijd van de com Deze competitie was alleen van to< klassen Z2 en Z1 bij de paarden, t wedstrijd twee proeven moesten rij Hoewel er veel Z-klassers in deze c gestart, waren er echter niet zove strijden gereden hadden. Die kwan m aanmerking voor de finale. Wel nes van de ruitersportvereniging De Vhssmgen. Miranda Weijermans anne de Visser met Giana. Beidei res van de dressuurcompetitie, W 2-klasse en De Visser in de Zl-kl na afloop gehuldigd, aarnaast werd er in de verschil oor paarden en pony's volop slag agprijzen op deze laatste dressui I 0 in de lagere klassen. Daar werd as winstpunten gescoord. In de B- se Roosen met Jeanie van Graev o T^t 171 punten. Tweede werd 1 yile Burm met Kartouche val Huist en derde met 165 punten Ji c Asja van De Honteruiters. a»aai was de hoofdprijs voo< mot ™nynetty van De Paardebloei van t,un1;en>maar hij kreeg ste Hui i 'tske Kuijt met Corona v; woJl. met 166 punten het zilt Hnnt Sylvia Hoefnagels met B Honteruiters met 159 punten.

de Stem | 1997 | | pagina 16