HAALT. Hulst heeft dorpsraad niets toegezegd ïtelijke dog.- DE STEM Opgetuigd de Koewachtse jaarmarkt op Voor de jury staat de lengte van konijnenoren vast Markant hoog beeld bij ingang De Halle Biljarters De Smickel onder de pannen PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN Hulster streekmuseum De Vier Ambachten opent nieuw seizoen 21 lente's bel me! DE STEM ZEELAND C2 D3K; fiorgen... -A Wethouder Van de Voorde: 'Praten over overname van kerktoren Nieuw-Namen is voorbarig' Dubbeloptreden in Axel Informatie over Bahai-geloof Paaszonnetje maakt vlinders vroeg wakker I Hidst"aaS ^prov'ncievers'a99ever)- Bouwcenter De Hoop Kennedylaan 32 TERNEUZEN Tel. 0115-680615 Expositie 'Van lama tot lap' in Oostburgse Den Hoekzak Marinierskapel in Sas van Gent Plan voor nieuw biljartcentrum in Bierkaaistraat gaat door Clinge Nieuw-Namen St.-Jansteen Kaartingen Schietingen Koersbal Hengelen Muzikaal cadeau voor Heikant DONDERDAG 3 APRIL 1997 V kX &-■ -\;y fel 81 /f j -:*iv ••—"•V -II III ticulieren ■bileum, huwelijk, verloving, J examen, Abraham enz. ■0,65 incl. B.T.W., één grote rplicht. [35 X 40 mm J 26.- incl. B.T.W. Jvraag. Foto's worclen niet 12.313 of geef'uw tekst 2 dagen |én van onze kantoren, rhten aan: De Stem, Postbus t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. moor fekslen, foto 's en (eken in gen i redenen Ie weigeren. I opdrachtgever van deze |itgever bekend te zijn. Indien In met opgave van een lvordt, is men verplicht zich te Ing van misbruik. Uitgever is drachtgever bekend te maken. Iwoordelijk voor de in de komende teksten. Van onze verslaggever Nieuw-Namen - De uitspra ken van voorzitter H. Vercau- teren van de dorpsraad Nieuw-Namen over de bereid heid van de gemeente Hulst om de kerktoren over te ne men, zijn wel heel erg voorba rig. „Daar zijn absoluut nog geen besluiten over geno men," zegt wethouder G. van de Voorde in een reactie. Al is het niet aan hem te zien, vandaag wordt hij 5x10 van harte gefeliciteerd. Ma,| Jürgen, Marco en Wendy. voor deze doktersassistente Van Harte. Ik meen het serieus. Dusje| kunt gewoon, en lief, met me praten! Dorpsraadvoorzitter Vercaute- ren vertelde dinsdagavond op de bijeenkomst met de bevolking in het gemeenschapscentrum dat B en W van Hulst op langere ter mijn willen praten over de over name van de kerktoren. De dorpsraad vindt die toren beeldbepalend voor het dorp en wil het behoud ervan daarom ze ker veiligstellen. „Nu de sluiting van een aantal kerken dreigt, komen er in de toekomst heel wat torens op ons af," weet Van de Voorde. Op dit moment zijn enkel de torens in Hulst en Sint-Jansteen eigen dom van de gemeente. „Natuurlijk willen we onderzoe ken of er mogelijkheden zijn die toren over te nemen, maar ver volgens moeten er dan ook nog financiële mogelijkheden zijn om die torens overeind te hou den." De gemeente heeft wel ooit ge zegd dat het jammer zou zijn als de kerktorens uit het landschap zouden verdwijnen. „Maar dat betekent niet dat we ze meteen allemaal gaan overne men. Daar is op dit moment nog geen enkele uitspraak over te doen. „Natuurlijk leven we mee met de situatie in Nieuw-Namen, maar het is niet alleen een kwestie van overnemen. We moeten ook het onderhoud kunnen opbrengen en wat dat betreft staan we er fi nancieel nou niet erg rooskleurig voor." De dorpsraad heeft een gefa seerd herstel van de kerk voor ogen en denkt aan zelfwerk zaamheid en sponsoracties om dat voor elkaar te krijgen. De raad is zich ervan bewust dat het geen eenvoudige klus is. In elk geval moeten ook de parochi anen bereid zijn een bijdrage aan het herstel te leveren. Volgens de penningmeester van het kerkbestuur, T. van Duyse, is het nu echter allemaal al veel te laat. Als iedereen geld geeft voor het herstel van het gebouw is er str aks wel een mooi opgeknapte kerk, maar geen parochie. „Want," zegt Van Duyse, „dan is er geen geld meer om de exploi tatie van de kerk rond te krijgen en moet de parochie wegens fail lissement worden opgedoekt." Van onze verslaggever Axel - In café 't Lastig Portret in Axel vindt morgen een dubbelop treden plaats. Om 22.30 uur verschijnt Anony mus op de planken. De band speelt rock-slow en rock-metal. Het tweede optreden wordt ver zorgd door de Axel Blues Band, die uiteraard blues en roek-blues speelt. Alle muzikanten komen uit Axel en omgeving. De toegang is gratis. Van onze verslaggever Hulst - Op het adres P.O. Hooft- straat 10 in Hulst wordt zondag 6 april een informatiemiddag ge houden over het Bahai-geloof. Vogels de stichter Baha'u'llah is het fundamentele doel van gods dienst 'de belangen van de mens heid te beschermen, haar veilig heid te bevorderen en de geest van liefde en broederschap onder de mensen aan te kweken'. Wie er meer over wil weten, kan tussen 12.00 en 17.00 uur de informatie middag bezoeken. Van onze verslaggever Hulst - Het aangename Paaszonnetje heeft het vlindervolkje voortijdig wakker gemaakt. De afge lopen dagen zijn er in Oost-Zeeuws-Vlaanderen veel vroeger dan normaal heel wat vlinders waarge nomen. Tot nu toe gaat het om al acht verschillende soorten dag vlinders, namelijk de kleine vos, dagpauwoog, gehakkel de annelia, citroenvlinder, koolwitje, klein geaderd wit je, bont zandoogje en het oranjetipje. Met name de laatste twee zijn de laatste vijftien jaar nog nooit zo vroeg in Oost-Zeeuws- Vlaanderen waargenomen, weet Eddy Taelman, die sinds die periode de waarnemingen bijhoudt. Boswachter G. Blauwendraad zag rond zijn woning in het waterwinge bied in Sint-Jansteen op 30 maart een kolibriepijlstaart rondvliegen. Deze soort be hoort tot de overdag actieve nachtvlinders en is afkomstig uit Zuid-Europa. In maart is dat heel bijzonder. Wi editie zeeland Bezorgklachten: Bel lezerscontact, 076-5312312 «nat/mvrij. 8.00- 17.00 uur 8.00- 12.00 uur Redactie lerneuzen: I iuidlandstraat 32,4532 CG J tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: I Rank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), I w/''an t'er ^e'm' '>eter Oggol (editie- ™f), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- I ant, Sanne Schelfaut. I Roes: I Klokstraat 1,4461 JK I tei 0113-273700, fax 0113-273701. I Redacteur: Baudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Koomen tel.mat/mvrij. 0115-645751 tel. zondag 0115 - 645753 Rdvertentie-exploitatie °e Stem en ZVK lerneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: Martin.Boeije, privé 0115-563976, Hulst;lmmers'privé 0115-562354 Baudeloo 16,4561 ES el. 0114-372770. Vertegenwoordigers: dy van der1 Brande^ prjvé 0114.314570i bÏÏingsUjdenf" P"V^ I ma. t/m vr. 8.30- 17.00 uur Het optuigen van een Belgisch trekpaard voor de jaarmarkt van Koewacht. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Meer dan honderd paar den, schapen, geiten, kleine huisdieren en 'stuks' rundvee zijn gisteren tijdens de jaarmarkt in Koewacht gekeurd en gejureerd. Het Kerkplein waar de beesten waren gestald, is druk be zocht. De jaarmarkt, die voor de 105e keer is ge houden, heeft haar oorsponkelijke functie, de handel, al lang niet meer. Met name hobbyisten komen nu op de jaarmarkt af. Dit jaar kende de markt een record aantal deelnemende paarden. „Het aanbod van kleine paardjes is erg groot, er is inge speeld op het feit dat de kinderen paasva kantie hebben. Vooral de mini-pony's zijn massaal aanwezig," zegt J.Smet, voorzit ter van het jaarmarktcomité. Een zevenkoppige jury hield zich bezig met de keuring. Ruim honderd paarden zijn gekeurd op ras, type, correctheid van het beenwerk en de beweging. Bij het vee ging het met name om de waarde van het varken, de koe of de stier voor de slager. Niet te veel vet, goede spieren, een fijn vel en rechte poten zijn voorwaarden voor een winnaar in de categorie vleesvee. De jury keek ook naar de kleinste dieren: kippen, cavia's en konijnen. Bij de konij nen is onder andere gelet op de lengte van de oren. Een dwergkonijn heeft gemiddeld een oor van vijf centimeter. Een groter soort doet het met oren van tien centimeter goed bij de jury. ALGEMEEN KAMPIOENEN: Shetland: Janssens. Vetvee, mannelijk: Slagerij Eggermont. Vetvee, vrouwelijk: Huiskes. Po ny's groot: De Frel. Paarden, warmbloed: D'Eer. Paarden, koudbloed: Burm. Van onze verslaggeefster Axel - Bij de ingang van De Halle in Axel verrijst over ruim een maand een zes meter hoog beeld. (ADVERTENTIE) Wereldklasse in woonkeukens Het bestuur van het culturele centrum wilde iets markants aan de voorkant van het gebouw en de Werkgroep Beeldende Kunst hielp bij de keuze daarvan. Ver schillende kunstenaren en ont werpen passeerden de revue, maar uiteindelijk viel de keus op een ontwerp van de Zeeuwse kunstenaar Arie Berkulin. „Het beeld dat Berkulin voor De Halle heeft ontworpen, is slank en verticaal. Volgens mij lijkt het abstracte kunstwerk op een sil houet van een persoon die een beweging richting de ingang van De Halle maakt," aldus Hans de Ruijter van de kunst werkgroep. Hij vindt het leuk dat het beeld vanwege de enorme hoogte uit de verte al te zien is. Op de schetsen is het beeld bijna hoger dan de bomen die in de buurt van De Halle staan. „Het lange, iele kunstwerk wordt gemaakt van metaal. Het beeld is hol en wordt gemaakt van aan el kaar gelaste metaalplaten. Vier kantige vormen overheersen, maar de bovenkant van het werk is wel afgerond," aldus De Ruij ter. Arie Berkulin is nationaal be kend om zijn geometrische beel den. De in 1939 geboren beelden maker is volgens De Ruijter na de jaren zeventig wel minder vierkante zaken gaan maken. Bergen op Zoom, Eindhoven en Haarlem zijn plaatsen waar de kunstenaar al beelden heeft staan. Naast beelden maakt de op Schouwen-Duiveland wonen de Berkulin ook schilderijen en sculptures. De beheerster van De Halle, me vrouw J. van der Goes, noemt het tv ontwerp van het beeld 'erg mooi'. „De combinatie van het langge rekte Halle-gebouw en het recht opstaande kunstwerk ziet er heel goed uit." Volgens Van der Goes waren de leden van het bestuur van De Halle en de kunstwerkgroep het unaniem eens over de keuze van het kunstwerk. Het beeld kost in totaal 25.000 gulden. Dit bedrag wordt gefi nancierd uit het Axelse fonds voor de beeldende kunst. Volgens De Ruijter legt Berkulin de de komende weken de laatste hand aan het kunstwerk. Hij verheugt zich al op de installatie van het beeld. „Er zal minimaal een hijs kraan aan te pas moeten komen om zo'n hoog kunstwerk te plaatsen." Oostburg - De stichting Hoekspositie houdt in multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg een tentoonstelling van La tijns-Amerikaanse weefsels met als titel 'Van lama tot lap'. Op de tentoonstelling zijn moderne en antieke weefsels te zien uit Boli via, Peru en Guatemala. Weefster Willy de Jager uit Groningen heeft ja renlang studie gemaakt van ikat-weefsels. Ze heeft reizen gemaakt naar onder meer Peru om de weeftechnieken van de Indianen te leren. Op haar reizen verzamelde ze verschillende antieke en moderne weefsels. Een kleine selectie uit haar privé-selectie toont onder andere bandweef sels in de ikat-techniek. Joke Keukelaar heeft eveneens een studiereis gemaakt naar Peru. Zij zal een lezing houden over Peruaanse weefsels op donderdag 10 april, aanvang 20.00 uur, in het textiellokaal van de Stichting Toonbeeld in Den Hoekzak. De entree is gratis. Op deze avond kunnen ook geweven lappen en sjaals gekocht worden van textielwerk- plaats SARI, die eveneens aan de tentoonstelling meewerkt. SARI ver koopt stoffen uit ontwikkelingslanden. Ten slotte zijn er nog foto's, weefsels en voorwerpen uit de leskist van het Museon uit Den Haag. De tentoonstelling is te bekijken tot 18 april. Van onze correspondent Sas van Gent - In evenemen tencentrum De Vlaanderen geeft de Marinierskapel der Koninklijke Marine morgen vanaf 20.00 uur een concert. Dat wordt een van de hoogtepun ten van het jubileumporgramma rond het eeuwfeest van de Sasse harmonie de Vereenigde Vrien den. Onder leiding van majoor M. Hamers brengt de Marinierskapel brengt een gevarieerd program ma. Voor de pauze speelt de kapel 'Esprit de Corps', een compositie van R. Jager en 'Figures Sonores' van componist H. Badings. Het eerste del wordt afgesloten met 'Belkis, Queen of Sheba', volgens een bewerking van Y. Kimura van de compositie van O. Respighi. Na de pauze volgt een muzikale show, met onder meer big band-muziek. In de voorverkoop, bij onder meer De Vlaanderen en alle Raboban- ken in Zeeuws-Vlaanderen kosten de kaarten vijftien gulden en aan de kassa 17,50. Van onze verslaggever Hulst - De plannen voor een biljart- en snookercentrum in het voormalige pand van Mik- ro-Electro in de Hulster Bier kaaistraat gaan door. Deze week gaat de aanvraag voor een bouwvergunning de deur uit en als alles volgens plan verloopt kunnen in augustus de keu's tevoorschijn gehaald worden. Initiatiefnemer J. Dieleman heeft de afgelopen weken de meeste plooien die de realisering van het biljartcentrum nog in de weg stonden glad kunnen strijken. De financiën zijn rond, evenals de huurovereenkomst met de eige naar. Clubs „Er moet nu nog een overeen komst worden afgesloten met de verenigingen," zegt Dieleman. Hij verwacht ook daar geen pro blemen, want bij de inrichting van het pand wordt rekening ge houden met de wensen van de clubs. Immers, het hele plan valt of staat met de bereidheid van de verenigingen, die nu nog onder dak hebben in De Smickel, om te verhuizen naar de nieuwe locatie. „Zonder die zekerheid zou ik er niet aan beginnen," zegt Diele man. De biljart-, snooker- en kaart club komen binnenkort zonder thuisbasis te zitten, omdat bil jartcentrum De Smickel aan het Stationsplein onder de slopers hamer gaat. Dat was meteen voor Dieleman, zelf een fervent bil jartliefhebber, reden om op zoek te gaan naar een ander onderko men voor de verenigingen. Zo kwam het pand van Mikro-Elec- tro in beeld. De realisering van een biljartcentrum in de Bier kaaistraat betekent weer een op- kikkertje voor de tanende win kelstraat, waar steeds meer leeg stand komt. Biljartseizoen Dieleman verwacht per 1 juni te kunnen beginnen met de interne verbouwing en inrichting van het pand. Zijn streven is de biljartac commodatie per 1 augustus te openen, nog ruim op tijd voor het nieuwe biljartseizoen. De ruimte biedt plaats aan twee kleine bil jarts, één groot biljart en twee sn ookertafels. DANSEN - De dansavond van de ANBO die gepland was voor zaterdag 5 april is verschoven naar zaterdag 12 april. Het dansen begint om 20.00 uur in gemeenschapscentrum Mal- pertuus. COLLECTE - De collecte voor het Reumafonds heeft 1063 opgebracht. COLLECTE - De collecte voor het Reumafonds heeft 675 opgebracht. LEDENVERGADERING - Le den van zangkoor Sint-Cecilia houden 11 april hun jaarlijkse algemene ledenvergadering. De aanvang is 19.30 uur in lo kaal De Scheldegalm. Tijdens de vergadering wordt, naast het huishoudelijke gedeelte, ook een bestuursverkiezing ge houden. G. Weemaes en A. Steyaert stellen zich herkies baar. Kandidaten die het be stuur willen aanvullen kunnen zich tot voor de vergadering opgeven bij het secretariaat. Na afloop van de vergadering is er een bingo. JAARVERGADERING - De Katholieke Bond voor Ouderen afdeling St.-Jansteen houdt donderdag 17 april de jaarver gadering. Om 13.30 uur gaan de deuren open in gemeenschapscentrum De Warande. De vergadering begint om 14.00 uur. Na het vergaderge deelte geeft T. Weemaes van De Blaauwe Hoeve een overzicht van de organisatie van De Blaauwe Hoeve. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Clinge - Zaal De Landbouw, 28 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. F. Piessens, 3. P. Bracke. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw De Nijs, 3. mevrouw De Loos. Koewacht - De Lange Akkers, 28 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. R. Verhoeven, 3. A. Maenhout. Axel - Gregoriuscentrum, 25 per sonen. Bieden: 1. A. van Esbroek, 2. mevrouw De Groote, 3. A. van Gink. Axel - Gregoriuscentrum, 22 per sonen. Jokeren: 1. Th. Theunissen, 2. E. van Gink, 3. L. van Cadsand. Axel - Gregoriuscentrum, 24 per sonen. Bridgen: 1. N. Kok-F. de Waal, 2. echtpaar Lammens, 3. A. Riemens-P. Peeters. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, eerste wedstrijd van derde club competitie. Groep A: 1. Koopman- De Jonge, 2. Hamelink-Willem- stein, 3. Touw-Van de Zande en Visser-Pieters. Groep B: 1. De Jong-Willemstein, 2. Bukkens- Jasperse, 3. De Ruysscher-Veld- horst. Groep C: 1. Van Steen-De Bruyne, 2. Verlinde-Antheunis, 3. Van Klaveren-Schouwenaar. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, wedstrijd competitie. A/B- lijn: 1. Al-Beleir, 2. echtpaar De- laruelle, 3. Goethals-Willems. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Bieden: 1. P. van Gassen, 2. H. Bertelmans, 3. G. Mareman. Graauw - Gemeenschapshuis, vijftien personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Eerdenburg, 2. A. de Bruin, 3. mevrouw Kouijzer. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 35 personen. Bieden: 1. C. Baecke, 2. J. de Kort, 3. J. Willems. Joke ren: 1. mevrouw Vaji Damme, 2. mevrouw Driesen, 3. mevrouw Pauwels. Axel - Clublokaal Tuinstraat, Showband Axel, 56 personen. Bie den: 1. M. Janssen, 2. P. Asselman, 3. J. Michels. Jokeren: 1. J. Hame link, 2. mevrouw De Lijzer, 3. me vrouw Van Opdorp. Eindstand competitie 1996/1997, bieden: 1. G. van Opdorp 160 punten, 2. R. Verhelst 121, 3. G. Ambrosini 115. Jokeren: 1. mevrouw Van Opdorp 155, 2. R. Dieleman 124, 3. me vrouw Van 't Westeinde 115 pun ten. Zuiddorpe - xaal Gemeentehuis, Willem Teil, zestien schutters. Eerste hoge vogel: M. Suy, tweede hoge vogel: R. Dhondt, eerste zij vogel: C. Wauters, tweede zijvogel: A. de Waal, derde zijvogel: M. van Hoecke, vierde zijvogel: R. de Cock, grootste aantal (6): P. Gau- we. Clinge - KBO, Malpertuus. Mat 1: 1. E. Akkermans/W. Vertongen, 2. L. de Bot-J. Spitters. Mat 2: 1. C. Bayens/O. van Houten, 2. J. Boon man. Clinge - ANBO, Malpertuus. Mat 1:1. mevr. Hoeyland en J. van Mol, 2. mevr. Kempe en J. de Poor ter. Mat 2:1. mevr Kegels en L. de Bot, 2. mevr. Picavet en C. Bae- yens, Mat 3: 1. mevr de Vos en J. Spitters, 2. mevr Ferket en G de Witte. Kloosterzande - Rozenhof, 27 per sonen. 1. H. de Gucht/W. Quaak, 2. A. Sponselee/A. Matthijsse, 3. J. Rombout/T. de Waal. i TT Axel - Hengelsportvereniging GOA. Eerste zeehengelwedstrijd voor clubkampioenschap zout aan Eendrachtpolder, 27 personen: 1. R. Ruben 63 cm, 2. J. Belaert 44, 3. P. Fransen 31, 4. M. Cassier 30, 5. L. Audenaerde 29. Clinge - Clingse Hengelaarsvere niging, Zestigvoetkreek, 49 perso nen: 1. E. Parmentier, Hamme 3550 gram; 2. G. Vercauteren, St.- Gillis 3000; 3. E. van de Bosch, St.-Pauwels 2400; 4. R. de Potter, St.-Jansteen 2300; 5. D. Bertram, Clinge 1550 gram. Van onze correspondente Hulst - Het nieuwe seizoen van Streekmuseum De Vier Am bachten in de Steenstraat in Hulst is zaterdag officieel van start gegaan. Naast de vaste collectie is de tentoonstelling 'Stijn Streuvels en Reinaert de Vos' te zien. Het is een jarenlange traditie dat het museum op paaszaterdag de deuren weer openzet voor het publiek. Dit jaar was het een of ficieuze gebeurtenis, omdat de tentoonstelling officieel pas op 12 april wordt geopend, samen met de ex-libris-expositie in het stadskantoor. Voorzitter W. Gielen van de Oudheidkundige Kring ver strekte de aanwezigen uitleg over schrijver Stijn Streuvels, die naast zijn literaire werken ook jarenlang gewrocht heeft aan het Reinaertverhaal. Hij maakte twee bewerkingen, ge baseerd op de oude geschriften, maar aangevuld met eigen ver zinsels en met een zeer eigen taalgebruik en een bewerking voor de jeugd. De uitgaven zijn verluchtigd met illustraties van Gustaaf Van de Woestijne of B. Wierink. De tentoonstelling geeft een goed overzicht van de bronnen van Streuvels en de Reinaert-uitgaven. Daarnaast zijn er foto's en illustraties te zien. De Museumcommissie heeft na ruggespraak met de toezicht houders de openingstijden ver anderd. Het Streekmuseum is, tot de herfstvakantie, voortaan dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur open. „We beschouwen dit als een proefjaar en zullen aan het einde van het seizoen evalue ren," aldus een van de bestuurs leden, die ook vertelt dat ze be zig zijn om het museum ruimte voor ruimte op te knappen. „Vo rig jaar was dat de Vestingkamer op de eerste verdieping en dit jaar is de tentoonstellingsruimte onder handen genomen. De ver lichting is aangepast, er zijn pa nelen geplaatst en in verband met de lichtval zijn er voor de ramen luiken gemonteerd. Ook zijn we al een tijdje bezig om de betiteling van het gehele mu seum aan te passen en dit nadert zijn voltooiing in de afdeling klederdrachten. De tekst wordt niet meer vermeld bij het voor werp, bij elk voorwerp staat een nummertje en de tekst staat op een kaartje in de vitrine." De aloude diaseries over Saef- tinghe, landschappen, boerderij en en dergelijke worden momen teel op video gezet en kunnen dit seizoen waarschijnlijk al ge toond worden. De bediening is dan een stuk eenvoudiger, de kwaliteit beter en het geheel minder storingsgevoelig. De Reinaert-tentoonstelling duurt tot Pinksteren (18 en 19 mei) en daarna wordt een nieu we wisseltentoonstelling inge richt. Belangstellenden kunnen vanaf heden elke dag tussen 14.00 en 17.00 uur terecht in het Streekmuseum in Hulst. Van onze verslaggever Heikant - De muziekvereniging Heikant biedt de inwoners van Heikant en omstreken zondag 6 april een muzikaal cadeau aan in de vorm van een eerste 'sponsor- donateurs'-concert. Met het concert, dat om 14.30 uur begint in gemeenschapscen trum 't Heike, wil de fanfare ie dereen bedanken die op een of andere manier bij de muziekver eniging betrokken is. En dat is zowat het hele dorp, want ieder een koopt wel eens een lotje of oliebollen, of bewaart het oud papier voor de muziekvereni ging. De muziekvereniging belooft de bezoekers alvast een 'concert dat klinkt als een klok'. De toegang is gratis, evenals een kopje kof fie in de pauze. Bovendien wordt als extraatje een verloting ge houden met als hoofdprijs een waardebon voor een vakantie park.

de Stem | 1997 | | pagina 15