'Mijn agenda loopt al weer vol' 'We hadden allebei een super dag' I KORT Gemeente Hulst start jaar 2000 sportief Franker wenst zich type Ben Hur Anton Hanse zet na elf jaar punt achter voorzitterschap bestuur KNF Zeeuws kampioenschap driebanden in Hulst Bj DESTEM aar I: >ns League aboploeg BaA Gent, dat nu in Eie klasse staat, wil ie top in Duitsland ie kliniek iga pa Cup SPORT ZEELAND BB BRIDGE Bridger Bart Groosman in Utrecht nationaal kampioen bij junioren PAARDENSPORT RIA op dreef tegen Vosmeer Klaroenlopen in Kloosterzande Twaalf Cura^aose honkballers bij profclubs VS SPORTNIEUWS KORT Zierikzee-Hoek in Brouwershaven Terneuzense Boys Al in de bekerfinale Badmintontoernooi Avanti Bert Timmer in titelstrijd bandstoten Eindstrijd derde klasse driebanden RIL 1997 eerste-di visieclub over een nieuwe ig geleid. Het be- ieuwe hoofdtrai. jaar de taken van m-actief werd ge. kampioen Ghana Itrijd tegen elkaar ^fcnieuw voor lange ADO'20 liep hij Sosch en TOP Oss i enkele beperken- «ipelijke wedstrijd ^eeft burgemeester de spelers in het he- Jen Haag), Obiekulu (Heracles), Lange, der Zwan (VVV) en in Ierland. Van- ly en Jean-Marie Est. Sinds het begin H rt nooit buiten het hampions League, ind van het seizoen onicaconcern heeft miljoenen per jaar ^ring van het toer- in niet meer in de op de reclame-ui- e is buiten de boot E is uit de amateur- Bipluiden heeft een It bij zware inspan- ian. Berkhout blijft oruit gaat hij wed- 'P Hekt bij Anderlecht, jjjjlgische club aan de it staat niet onwel- ds meer miljonairs, t dat er op de Duit- per jaar meer dan jeleden waren dat er Jssia Dortmund. De i salaris en premies iMöller, Stefan Reu ehoren eveneens tot Tenchoz de rest van ternational klaagde leeft zich woensdag ard Segesser stelde an beide enkels. Hij ilidatie is zeker drie :erstvolgende thuis- idion afwerken. De op, omdat suppor tegen Lazio Roma ond een boete van enkele aanhangers en wilde de scheids- m dat. Vier anderen ichopgebied van Vi- voor acht minuten ilitie-begeleiding. oetbalbond FIFA de Zambia verplaatst ït duel zou op 6 april 'dstad Kinshasa. Het imen in een psychia- t ziekenhuis in Mar- lig wereldkampioen :n zijn omgeving. Na ergebracht naar een ;lke behandeling hij dng tijdens een we- s. De scheidsrechter de huilende McCall j dat zijn gedrag een miljoen gulden werd Alberts van Hirsch- Dormhagen. V L eeperstalent, dat zijn Duitsland onder de nicaconcern Hirsch- ng van het sponsor enis loopt in juni af- heeft zijn tweede Amerikaanse Angels cross-country. Zijn op de tweede plaats- ven zegevierde Silvia )ostenrijk aan de lin- i aan de meniscus en mdat de stabiliteit in hirurg noemt de ope nt enkele weken. De !an hoopt op tijd her seizoen te beginnen. volgend jaar niet mee op zondag is. PKC is len. De kans dat PKC lar gemaakt aan het KV). I I I I I DONDERDAG 3 APRIL 1997 joor Fred Rabout Vestkapelle - Bart Groosman noest het tijdens de nationale jridgekampioenschappen yoor junioren doen zonder zijn ,aste partner Jeroen Saey uit Dostburg. Die vierde op dat Tioment vakantie in Spanje, lij moest het dus doen met ge- (genheidspartner Jelmer Has per uit Hilversum en het pakte oed uit. Hasper is clubgenoot pij BBN Nijmegen, waar de 9-jarige Groosman sinds hij Wageningen studeert, uit- ;omt in de regionale hoofd- Jasse. Ik had met uitzondering van een pelletje in een kroeg nog nooit sa- jen met Jelmer gespeeld. Daarom legonnen we in het bondsgebouw De Remise in Utrecht met de doel stelling een plaats bij de top drie, waardoor we een ticket zouden krijgen voor de wereldkampioen schappen voor junioren, dat in het weekeinde van 13 juli in Turijn wordt gehouden. We pakten tot onze eigen verbazing de titel, om dat we allebei een superdag had den. Het liep als een trein. Niet te geloven. We voelden elkaar per fect aan, ondanks dat we nog nooit echt samen gespeeld had den. Het spelletje in de kroeg bui ten beschouwing gelaten." Bart Groosman, 19 jaar, tweede jaarsstudent bio-procestechnolo- gie aan de landbouwtechnische universiteit van Wageningen, komt zo af en toe, als de studie en het bridgen het toelaten, nog even naar het net over de Nederlandse grens in het West-Vlaamse land gelegen Westkapelle, waar naar toe zijn ouders een poosje geleden vanuit Sluis zijn 'geëmigreerd'. Hij is straks in Turijn bepaald niet aan zijn internationaal debuut toe. Was samen met zijn vroegere studiegenoot Bart Leenhouts al present in het Europese kam pioenschap voor landenteams on der de negentien jaar in Wales. Werd er met die nationale equipe negende. De 'Barten' waren ook van de par tij in het wereldkampioenschap voor junioren in Gent een paar jaar geleden. Pakten op de 150 deelnemende equipes de honderd ste plaats. Nationaal timmerden ze ondertussen ook aardig aan de weg. Het duo Groosman/Leen- houts werd in 1993 en 1995 natio naal kampioen. Beiden behoorden ook tot de equipe die in 1993,1994 en 1995 nationaal kampioen bij de viertallen werd. Daarna scheid den de wegen van de twee 'Barten' zich. Na hun vwo-tijd aan het Oostburgse Zwincollege, waar ze het bridgen leerden zoals al zove- len van docent Cees Sielhorst, trokken ze zoals zovele Zeeuws- Vlamingen het land in om te stu deren. Bart Groosman in Wage ningen, Bart Leenhouts elders. Beiden waren trouwens ook meer dan uitstekende schakers. Dit trekt Bart Groosman niet meer. „Het schaakspel ging me te lang zaam. Er zat te weinig beweging in. In anderhalf uur of langer wordt er nauwelijks een woord gewisseld. Je moet daar tegen kunnen. Een potje bridge gaat sneller. De sfeer is relaxter. Voor mij hoeft het schaken, in competi tieverband althans, niet meer." Samen met Jelmer Hasper be hoort hij nu tot de zeven paren tel lende Nederlandse delegatie die op 13 juli naar Turijn vertrekt. In de Noord-Italiaanse industriestad zullen 150 bridgeparen de strijd om de mondiale titel bij de junio ren aanbinden. Groosman: „De Verenigde Staten is toonaange vend in de bridgesport. Nederland telt zeker mee. We hebben niet voor niets een Europees kampioen studenten. Dat was ik niet, maar het geeft toch aan dat we meetel len. Trouwens, ook bij de senioren tellen we als bridgeland mee." Hoe de aanloop naar het WK er uitziet? „Veel boekjes over de bridgesport lezen. De mogelijkhe den van het spel bekijken en dat zijn er nog al wat. Verder is het belangrijk dat er veel gespeeld wordt. Daar kom ik wel aan toe. Met BBN in competitieverband en ver der zit ik op de nationale trainin gen in Utrecht onder bondscoach Kees Stammens, die de nationale selectie zal gereedmaken voor het WK. Een plaats bij de top twintig is onze doelstelling. Moet haal baar zijn. Alles wat het meer wordt is meegenomen. In ieder ge val weet ik nu al dat het opnieuw een enorme brok ervaring op zal leveren. Goed voor mijn verdere bridgeloopbaan." loorJan Murre [erkwerve - De nu 55-jari- ;e Anton Hanse is terugge reden als voorzitter van iet provinciaal bestuur van Ie KNF (Koninklijke Ne- lerlandse Federatie van andelijke rijverenigingen ;n ponyclubs) van het ge rest Zeeland. Een terug- ilik. riton Hanse: „Vanaf 1986 was ik oorzitter. Dat is dus al elf jaar. faarom ik nu afscheid genomen eb, is eenvoudig. Sinds 1992 zijn e statuten veranderd. Daarin bat dat je maximaal drie perio- es van drie jaar in het bestuur ant zitten. Dat is dus nu negen lar. We hebben in het bestuur in een rooster van aftreden ge laakt, anders had op dat mo- lent het gehele bestuur op moe- in stappen. Dat was geen oplos ing geweest." Aan de functie van voorzitter an een provinciale bond was au- Dmatisch het lidmaatschap van iet hoofdbestuur van de KNF ge- ;oppeld. Dus afgevaardigde van Ie provinciale bond. Dat gaf toch rel veel werk en afwezigheid in iet bedrijf. Veel in de auto, want an Kerkwerve naar het federa- iecentrum bij Ermelo, dat is nog lest een heel eind. Dat heeft me [emiddeld twee dagen in de week [ekost en zo'n 35.000 kilometer ip jaarbasis. De nieuwe voorzit- er Leon Phernambucq hoeft dit liet allemaal mee te maken, want ijdens de ledenraadsvergadering ran 16 december hebben we he iend gemaakt dat Bram Cambier lit Axel lid wordt van het hoofd- oestuur. Dus de afgevaardigde 'an de provincie Zeeland naar iet hoofdbestuur toe." M hij nu in een diepe put val na :o'n periode? Anton Hanse glim lacht. „Nee, beslist niet. Ten eer- Anton Hanse kijkt met genoegen terug op zijn periode als voorzitter van het provinciaal bestuur van de KNF, de Koninklijke Neder landse Federatie van landelijke rijverenigingen en ponyclubs. foto jaap wolterbeek ste moet ik als lid van het hoofd bestuur doorgaan tot december dit jaar. Dan pas neemt Cambier die taak over. Ik beheer in het hoofdbestuur de portefeuille on roerend goed en zoals je weet is er de laatste periode veel veranderd in en bij de gebouwen op het fe deratiecentrum. Er zal op termijn nog veel meer veranderen, van daar." Wat waren de zaken of ge beurtenissen waar hij met genoe gen naar terugblikt? Hanse: „Ten eerste naar de groei van het aan tal leden van de KNF in Zeeland van 900 tot nu zo'n 1300. Dat is de trend van deze periode en daar heb ik uiteraard geen werk aan gehad. Dat was de natuurlijke groei. Verder kijk ik met veel genoegen terug naar het ontstaan en de groei van de stichting Jumping Zeeuws-Vlaanderen. Het begon op een doordeweekse avond op het weiland bij Henk van Hane- gem in Waterlandkerkje tot nu dit jaar de tiende uitgave van Jumping. Daar hebben we met genoegen inspanning aan gele verd en altijd geprobeerd het goed te doen, omdat daar ook al tijd al de kwestie met deelname van de Belgische ruiters speelde." „Dat houdt voor mij eveneens op. Men gaat nu verder onder de vlag van de NKB, de Noord-Brabant- se Bond. Dat vind ik toch jam mer, want dat was niet nodig ge weest. Over het besluit om te ver anderen van KNF naar NKB zijn er pertinent geen informatieve gesprekken geweest. Ik zeg het nogmaals, wat voor Zeeuws- Vlaanderen nu op de wedstrijd kalender staat voor dit seizoen, hoeft niet af te wijken van voor gaande jaren, want er is nog steeds geen besluit genomen." „Wat de verruiming van deelna me van Belgische ruiters aan Zeeuws-Vlaamse concoursen be treft, dat is nog steeds waar. De ABWS, de Algemeen Basis Wed strijd Sport, waarin alle basisor ganisaties zijn vertegenwoor digd, komt 14 april bijeen. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat dan ook al een besluit wordt ge nomen. Indoor Zeeland en Jum ping Zeeuws-Vlaanderen zijn de visitekaartjes van hippisch Zee land. Nogmaals, daarom vind ik het jammer dat men nu bij Jum ping Zeeuws-Vlaanderen de weg naar de NKB is ingeslagen. Dit dan ook maar op vermoedens, want dat zogenaamd Grensland- treffen en de uitspraken van de heer Jacobs vallen pertiment niet onder bestuurlijke verantwoor delijkheid." „Jacobs is nu wedstrijdsecretaris bij de stichting Jumping Zeeuws- Vlaanderen. Hij komt oorspron kelijk van de NBVR, de Neder landse Bond van Rijverenigingen en is jurylid bij de NHS, de Ne derlandse Hippische Sportbond. Hij is sinds kort gewoon lid van de NKB. Zelf ben ik regelmatig parcoursbouwer tijdens die grote concoursen van die zogenaamde Grensland-tref fens. Ik zie daar nooit Belgische deelnemers. Daar zit de NKB ook niet op te wach ten, want zeggen ze 'het is altijd wat'. Ja, dat gaat dan over de startkaaarten en de klassen waarin ze thuishoren en daarin moeten starten. Niettemin, een schitternde periode als voorzitter tijdens die elf jaar." „Die put daar kom ik niet in te vallen. Mijn agenda loopt nu al weer vol voor het groene seizoen met het parcoursen bouwen voor de concoursen en het jureren van de dressuurwedstrijden en het springen. Met veel genoegen kijk ik terug naar die achter mij lig gende periode. Ik ben veel van huis geweest, vooral midden in de week. Dat wordt minder geluk kig. Intussen heb ik veel geleerd, want het was in de contacten niet altijd maar paarden- en pony- sport, maar ook algemene con tacten. Vooral ook zakelijk. Dat kan ik in het bedrijf goed gebrui ken. Vooral veel vriendschap en dat geeft veel genoegen," aldus de oud-voorzitter. 'an onze sportmedewerker Terneuzen - Koploper WW'67 consolideert zijn voorsprong van zes punten in de zesde klasse B van het KN- VB-zondagvoetbal door met 2-0 van Terhole te winnen. RIA blijft naaste achtervolger. De Westdorpse formatie klop te met 4-0 Vosmeer. zesde klasse b SDO was wel sterker dan thuis ploeg FC Moerstraten, maar zag de slotminuten een 1-0-voor sprong verloren gaan: 1-1. zaterdag VIVOO-FC moerstraten 3-3 -Rust 1-3, Kees van de Berg 1-0, Xavier van Hasselt 1-1 en 1-2, Hic van Gastel 1-3, Roel van de jVrol 2-3, Dick Hermsen 3-3. NIEUW-BORGVLIET-VOS MEER 2-1 - Rust 0-0, Bert de Vo- §e' 1-0, Rien Plompe 1-1, Frank Jacobs 2-1. VAL aan-sc welberg 4-1 - Kust l-o, Ab Luijks 1-0, Marcel Moerman 2-0, Werner Gorissen H Richard Merle 4-0, Peter Luijks 4-1. maandag r'A-vosmeer 4-0 - Op de be- 5™ase na dicteerde rla deze wedstrijd. Kort voor de pauze "Pende Ludwig van Gremberghe de score. Toen Erwin Thomas in e tweede helft uit een strafschop I boorde was Vosmeer ge- PV- Ludwig van Gremberghe en Artjan Lekaj bepaalden de eindstand op 4-0. rc moerstraten-sdo 1-1 - O was de betere ploeg en Wam verdiend op 0-1 door Eric Naessens. Ook in de tweede helft waren de Zeeuws-Vlamingen sterker, maar verzuimden af stand te nemen. In de slotminuut volgde de domper toen de thuis ploeg via Jos de Groot op 1-1 kwam. WVV'67-TERHOLE 2-0 WVV'67 was te sterk voor Terho le en won dan ook verdiend. De thuisploeg liet vrij veel kansen liggen. In de eerste helft scoorde Arjan Adriaansen en in de 55e minuut legde Gerben van Zun- dert uit een strafschop de 2-0- eindcijfers vast. LEPELSTRAATSE BOYS-RIM BOE 4-4 - Rust 0-2, Marcel Voor- braak 0-1, Corné de Mooy 0-2, Taco van Housselt 1-2, Johan He- ijnen 1-3, Gerry van Wijk 2-3, Toine Musters 3-3, Arno van Housselt 4-2, Conny Eist 4-4. VTVOO-SC WELBERG 0-3 - Rust 0-2, Fred Raaymakers 0-1, Jeroen van Duin 0-2 en 0-3. Kloosterzande - In Kloosterzan de worden zaterdag 5 april de jaarlijkse Klaroenlopen gehou den. De jeugd krijgt er 500 en 2600 meter voorgeschoteld. Hun start is om 14.45 uur. Om 15.00 uur worden de 5200, 7800 en 13000 meter weggestuurd. Dit op een parcours met een lengte van 2600 meter. De lopen tellen mee voor het Van Strien Runnerscri terium en worden georganiseerd door Paul Vaal en SV Aloy. In schrijven kan vanaf 14.00 uur in bar De Klaroen in de Clooster- straat. Was- en kleedaccommo datie is er op het complex van de W Hontenisse.— Willemstad (anp) - Twaalf jonge Curagaose honkballers spelen dit jaar in de Verenig de Staten. Het is voor het eerst dat een zo groot aantal Curagaose spelers is gecon tracteerd door Amerikaanse beroepsploegen. Slechts een van hen, Andruw Jones, zal uitkomen in de hoogste klas se, de Major Leagues. „Er is altijd veel honkbalta lent op Curasao aanwezig ge weest. Pas de laatste jaren zijn we echter opgevallen," zegt Rieardo Elhage, de voor zitter van de Curagaose Honkbal Bond. Hij wijst erop dat scouts van Amerikaanse beroepsploegen Latijns-Ame- rika en het Caribische gebied afreizen op zoek naar veelbe lovende spelers. Sedert enke le jaren heeft de Atlanta Bra ves zelfs een eigen scout op Curasao, de zakenman Gio vanni Visceiza. Het grootste talent is Andruw Jones. Hij maakte verleden jaar furore, zowel aan het einde van de competitie als in de World Series, de strijd om het officieuze wereldkampi oenschap. Jones vestigde twee records in de World Se ries, onder meer als jongste speler die een homerun sloeg. De naam van Andruw Jones is intussen beschermd en mag derhalve niet zonder zijn toe stemming worden gebruikt. Amerikaanse honkbalken ners voorspellen dat Jones dit jaar kan gaan strijken met de titel van Nieuwkomer van het Jaar. Newport Beach (anp) - Zeven jaar woonde Stan Franker in Los Angeles. Hij studeer de er aan de Univer sity van South Cali- fornië en gaf daarna in Beverly Hills ten- nisles aan filmsterren als Sidney Poitier, Mei Brooks en Charlton Heston (Ben Hur). In de kwartfinale tegen de Amerikaanse Davis- Cup-ploeg kan hij een mannetjesputter als Ben Hur goed gebruiken. Dat had Richard Krajicek kunnen zijn, maar die is net als Sampras en Chang bij de Amerika- Stanley Franker: „Het nen dit weekeinde in vulling van een plaats." Newport Beach, het Zandvoort van Los Angeles, niet beschikbaar. Zonder Krajicek is Oranje op papier kansloos. „Wij hebben een kans," zei Franker dinsdag, „als onze jongens boven hun kunnen presteren. Zij moeten in een roes, in een trance raken; anders is een plaats bij de laatste vier verkeken." Zin voor realiteit kan Franker (51) niet ontzegd worden. In zijn elfde en laatste jaar als bondscoach staat hij tegen de Amerikanen voor een onmogelijke opgave. „Onmogelijk, onmogelijk, dat is niet het goede woord. Sport is onvoorspelbaar, daar gok ik op. Maar Courier en Agassi staan er beter voor. Zij zijn overduidelijk favoriet." Franker liefkoost de underdogpositie. „Als Agassi speelt zoals de laatste weken, wordt het interessant." Agassi verloor de laatste vijf partijen, een dieptepunt in zijn loop baan. Maar Siemerink en Haarhuis verkeren in een even diepe vormcrisis. „Ik ben niet in vorm, maar slecht gaat het niet," sprak Siemerink cryptisch. De Rijnsburger bouwde veel krediet op in Boeka rest met zijn heldendaad tegen Voinea, maar zeker van een plaats is hij allerminst in Newport Beach. „Ik ben prof," zei hij met stalen gezicht. „Stan moet het beste team opstellen, het team waarvan hij denkt dat het een kans heeft om te winnen. Als ik gaat voor mij om de in- fotoanp Hoek - In de strijd om een plaatsje bij de laatste acht, speelt hoofd klasser Hoek vanavond om 20.15 uur tegen Zierikzee. Een duel in de aanloop naar eindstrijd om de KNVB-beker Zuid 1. „Het treffen wordt in Brouwershaven gespeeld omdat Hoek niet, zoals eerder gepland was om 19.30 uur in Zierikzee kon zijn, maar wel op een later tijdstip. Aangezien wij geen verlicht veld hebben, moesten we uitwijken," licht Nico Timmerman, secretaris van Zie rikzee de verkassing toe. Hoek kwalificeerde zich bij de laatste zes tien door na in de Amstel Cup, waarin de Hoekenezen het moesten opnemen tegen Baronie, RKC en RBC waren uitgeschakeld, met 2- 7 te winnen van SSV'65. Zierikzee kwam tot het duel tegen Hoek door clubs als Brouwershaven, SKNWK, Krabbendijke, Renesse, STEEN en HW'24 uit te schakelen. De winnaar van het duel in Brouwershaven komt volgende week dinsdag opnieuw in actie in een duel in de kwartfinale. Dat Hoek hiertoe de beste papieren in handen heeft, is volgens Nico Timmerman geen punt. „Op papier althans." zegt hij over het treffen tussen de hoofdklasser uit Hoek en de in de derde klasse uitkomende gastheer. Temeuzen - Voor de districtsbeker bij de A-junioren heeft Terneu zense Boys Al de finale bereikt. Het duel tegen HW'24 Al eindig de in 1-1, waarna penalty's de beslissing moesten brengen. Terneu zense Boys Al toonde zich daarin met 4-2 de sterkste. De tegen stander in de finale heet Vhssingen Al. Dit team speelde eveneens 1-1 tegen RCS A2. Ook hier brachten de penalty's de beslissing. Bij de C-junioren werd er gespeeld in de zesde ronde. HW'24 Cl versloeg Aardenburg Cl met 4-3. Zierikzee Cl ging verder ten kos te van Kloetinge Cl met 2-0. Middelburg - In sporthal De Kruitmolen te Middelburg wordt za terdag 5 en zondag 6 april het badmintontoernooi van Avanti ge houden. Voor dit inmiddels ook buiten Zeeland bekende toernooi hebben zich 69 spelers ingeschreven. Buiten deelnemers uit de provincie zijn er ook spelers uit Zuid- Holland en Noord-Brabant aanwezig. Van het totaal aantal in schrijvingen zijn er zeventien B-spelers en veertien B-speelsters. De overblijvenden zijn allemaal C-spelers. Bij de mannen zijn Le on van Ooyen en Ron Siebenlist de geplaatste spelers. Bij de vrou wen zijn dit Maaike van Damme en Sharon Havermans. Er wordt in sporthal De Kruitmolen op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur ge speeld en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De finalewedstrijden be ginnen omstreeks 14.00 uur. St.-Willebrord - Bert Timmer van de biljartvereniging BW uit Terneuzen neemt van vrijdag 4 tot en met zondag 6 april deel aan het kampioenschap derde klasse bandstoten van het gewest Zuid- Nederland. Hij is dan te gast in café Mark's Dancing in St.-Willebrord. Voor het district Walcheren en De Bevelanden neemt Loet de Jonge van de Toekomst uit 's-Heerenhoek aan dit kampioenschap deel. Heinkenszand - De biljartverenging HIO uit Heinkenszand houdt van zaterdag 5 tot en met zondag 13 april het kampioenschap der de klasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelanden. Dit kampioenschap, dat eigenlijk geldt voor het seizoen 1997-1998, wordt nu al afgewerkt wegens de overvolle wedstrijdkalender van volgend seizoen. Er wordt gespeeld op de zaterdagen 5 en 12 en zondagen 6 en 13 april. Wedstrijdleider Wim Remijn laat de deelnemers in café De Bierbron te Heinkenszand dagelijks vanaf 12.30 uur in actie ko men. De finale is zondag 13 april omstreeks 16.00 uur. Deelnemers: 1. P. Raas (OHGL Kwadendamme) algemeen gemiddelde 0,430 (promotie), 2. C. Weering (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,438 (promo tie), 3. G. NageLkerke (Avontuur Goes) 0,415 (promotie), 4. R. Feijtel (Scheldezicht Wemeldinge) 0,390, 5. J. Vleugel (Scheldezicht) 0,377, 6. S. Eckel (OHGL) 0,369,7. W. Jacobs (De Vier Linden 's-Gravenpolder) 0,368, 8. H. Knol (OBK 's-Heerenhoek) 0,347. Reserves: 1. P. Westdorp (HBC Heinkenszand) 0,377, 2. W. Bezuijen (OHGL) 0,351, 3. B. van den Dries (DOS Ovezande) 0,329. Van onze verslaggever Hulst - In de gemeente Hulst is het plan ontstaan om de 21e eeuw sportief te beginnen. Gedacht wordt aan de organisatie van een sportjaar 2000. Initiatiefnemer Remy Mangnus van SV Aloy uit Graauw stapte enige tijd geleden met dit idee naar wethouder Ben Picavet van sportzaken van de gemeente Hulst. Inmiddels is er een tweetal gespekken geweest om het sportjaar 2000 nader in te vullen. daar niet bij hoor, geeft dat een knauw, maar zal ik dat moeten accepte ren." Franker moet voor de en kelspelen kiezen uit Sie merink, Haarhuis en r Schalken. Het dubbel staat vast: Haarhuis/El- tingh. Aanvoerder Haar huis gaat ervan uit dat hij en Siemerink in het enkel aantreden. „Al is Schal ken een goed alternatief," zegt hij. „Stan moet drie dingen afwegen: ervaring, vorm en onderlinge resul taten." Op alle onderdelen leggen de Nederlanders het daar bij af tegen Courier en Agassi. Siemerink won één keer van Agassi, in New Haven in een driesetter, en nooit van Courier. „In een vijfsetter wordt het voor mij moeilijk tegen deze jongens. Veel is afhankelijk van mijn opslag. In de rally win ik het nooit," zei hij eerlijk. Haarhuis won nooit van Courier en speelde nooit tegen Agassi. Schalken won een keer van Courier en verloor twee keer nipt en was tegen Agassi in Mona co heel dichtbij de zege. „In normale toernooien kan hij tegen die jongens spelen," aldus Franker, „zeker op dit mediumsnelle hardcourt. Maar Sjeng heeft geen ervaring in de Davis Cup." Vandaag maakt Franker de namen van de twee en kelspelers bekend. Franker: „Voor mij gaat het om één plaats. Die ander heb ik al ingevuld." Een hint gaf hij niet. Die gaf Haarhuis wel met zijn opmer king dat hij vermoedelijk het tweede enkelspel voor zijn rekening zal nemen. In dat geval is Siemerink de kopman. Franker begint vrijdag aan zijn vierde en laatste kwartfinale in de Davis Cup. Na verlies tegen Zweden, de Verenigde Staten en Duitsland lijkt de vierde klus eveneens onuitvoerbaar. „Ver liezen in Amerika tegen Amerika is niets bijzon ders. Bijzonder is als wij winnen." Daarvoor heeft hij een type Ben Hur nodig, maar wie is dat in de Nederlands tennisploeg? Bij het sportjaar 2000 wordt in eerste instantie gedacht aan de organisatie van een vijftal grote evenementen, die verspreid over het jaar moeten plaatsvinden. Er is sprake van topevenementen, die voor een groot publiek inte ressant zijn om naar te kijken en van recreatieve evenementen. Aan deze laatste categorie van evenementen kan iedere geïnte resseerde sporter of recreant meedoen. Mogelijke sportevenementen die kunnen worden georganiseerd zijn een voetbalwedstrijd tussen twee toppers, een dernywed- strijd, een EK ultraloop waaraan een recreatieve loop wordt ge koppeld, een fietstocht waarbij wordt gestreefd naar 2000 deel nemers of een groot biljartevene ment. Een en ander wordt georgani seerd in samenwerking met de sportverenigingen in Hulst. Deze zullen binnenkort op de hoogte worden gebracht van de plannen van de gemeente. Misschien dat er vanuit dit veld nog een aantal leuke ideeën voor het sportjaar 2000 wordt aangedragen. Verder wordt nog contact opgenomen met de Zeeuwse Sportraad. Van onze biljartmedewerker Hulst - Bij de biljartvereniging De Smickel uit Hulst wordt van vrijdag 4 tot en met zondag 6 april het officieus Zeeuws kam pioenschap driebanden afgewerkt. Dat is tevens de laatste gro te activiteit van De Smickel in het huidige lokaal biljart- en snookercentrum De Smickel te Hulst. In mei zet men er daar een punt achter. BILJARTEN Zoals het er naar uitziet heeft De Smickel de mogelijkheid om uit te wijken naar een andere nog in aanbouw zijnde lokaliteit. Wanneer men daar intrekt is nog niet precies bekend. Dit officieus Zeeuws kampioenschap driebanden van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond is, net zoals het Schelde Top Toernooi, een vrijblijvend gebeuren waaraan de meeste spelers op uitnodiging deel nemen. Daarom staan niet de sterkste driebandspelers uit Zeeland aan de biljarts in Hulst, waar deze titelstrijd onder leiding van Walter Mortier vrijdag 4 april om 17.30 uur begint. Titelverdediger is Richard de Bruin van de biljartvereniging Zierik zee. De meeste concurrentie lijkt te komen van Wim Brinkman van VEG/ABV uit Oost-Souburg, Piet Koek van ALM Goes en Jo d'Hoog- he van GBC Groenendijk. Van de overige vier deelnemers mag niet di rect verwacht worden dat zij een hoofdrol zullen vervullen. Dat vier tal bestaat uit Robin Claerhoudt (De Smickel Hulst), Marco van der Hout (VEG/ABV Oost-Souburg), Ruud de Bruin (BV Zierikzee) en Ed dy van Goethem (Den Ouden Arend St.-Jansteen). De districten Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren en De Bevelanden zijn het sterkst vertegenwoordigd met drie spelers. Het district Schou wen- Duiveland vaardigt twee deelnemers af. Zaterdag en zondag gaan de wedstrijden om 13.00 uur verder. Men hoopt zondag om streeks 17.30 qur de finale te houden.

de Stem | 1997 | | pagina 11