Blijlevens: 'Dit is een opsteker' 'Mijn j 'Nederlands voetbal in toekomst afhankelijk van jeugd 'We hebben veel te lang aangemodderd' Vijf volleybalsters alleen in voor Oranje TT-circuit na facelift geschikt voor Formule 1 Zware val Redant overschaduwt eerste seizoenzege sprinter Oefenwedstrijd loopt al na kwartier uit de hand Anton Hanse ze DE STEM SPORT B Michael van Praag heeft als nieuw KNVB-bestuurslid vertrouwen in nieuwe aanpak SPORTNIEUWS KORT de STEM BRIDGE Bri PAARDENSPORT RIA op dreef tegc Kif in i i ii i DONDERDAG 3 APRIL 1997 Maastricht (anp) - Het Nederlandse voetbal zal in de toekomst vooral van de jeugd afhankelijk zijn. Dat zegt student bedrijfseconomie Ray mond Kerckhoffs. Hij constateert dat de aandacht voor de opleiding echter verflauwt. „Veel clubs willen na de afschaffing van het transfersysteem hun jeugd opleiding afbouwen. Maar dat is fu nest voor het Nederlandse voetbal." Kerckhoffs schreef een scriptie over de 'Economische gevolgen van het Bosman arrest.' Woensdag studeerde hij af aan de Universiteit van Maastricht. Zijn scrip tie is inmiddels genomineerd voor de Wall Street Journal Student Award en oogstte ook de complimenten uit Zeist. KNVB-bestuurder Gerard Bouwer liet weten dat het afstudeerstuk 'een belang rijke bijdrage kan leveren aan het ver krijgen van een inzicht met betrekking tot de economische gevolgen van het Bosman-arrest.' Bouwer kon zich vooral in veel van de raadgevingen van de nieuwe bedrijfseco noom vinden. Kerckhoffs maakte zich vooral sterk voor de jeugdopleiding. „De KNVB moet de clubs verplichten circa 25 procent van het tv-bedrag te besteden aan opleiding en scouting. Verder moet er op Europees en landelijk niveau ge zocht worden naar een beschermingsre- gel voor jonge talenten. Er moeten stan daardbedragen als vergoeding voor de opleidingskosten komen." In de huidige aandacht voor het oprich ten van de Eredivisie NV schuilt volgens de 24-jarige Limburger een gevaar. De eerste divisie wordt namelijk onder schat. Kerckhoffs is overtuigd van het belang van de eerste divisie. Daar is veel minder geld voor buitenlandse aanko pen. „In de eerste divisie kregen liefst 48 jeugdspelers een contract. Hier krijgen jonge spelers en amateurs een kans, de competitie is een talenten-reservaat en vervult daarmee een belangrijke rol in het betaald voetbal." Volgens Kerckhoffs heeft het afschaffen van het transfersysteem kwalijke gevol gen voor kleinere voetballanden zoals Nederland. „Het transfersysteem was, hoe men het ook bekijkt, voor de clubs een goed middel om het technische be leid op lange termijn te waarborgen. Als er spelers vertrokken, kwamen er altijd genoeg financiële middelen vrij om een vervanger van hetzelfde kaliber aan te trekken of op te leiden." Kerckhoffs voorspelt slechte tijden voor het Nederlandse clubvoetbal. „De com petitie kan zich opmaken voor een leeg loop van de betere spelers. De rijke bui tenlandse clubs kunnen bij wijze van spreken met elf Nederlanders spelen. Daarnaast zijn diverse Nederlandse clubs eerder geneigd een modale speler uit het buitenland te halen, dan spelers zelf op te leiden, omdat dit veel goedko per is. De tijden dat de Nederlandse clubs in de Europa Cups successen be haalden, is straks verleden tijd." Door Ad Pertijs Koksijde - Eerder en ge makkelijker dan verwacht won Jeroen Blijlevens gis teren in de Driedaagse van de Panne zijn eerste wed strijd van het seizoen. De spurter uit de TVM-ploeg van Cees Priem klopte in Koksijde Abdoesjaparov en Strazzer. „Of dit de beves tiging is van mijn klasse? Dat moeten anderen maar beoordelen," stelde Blijle vens met een glimlach van oor tot oor. De vreugde in het TVM-kamp werd overschaduwd door de zwa re valpartijen van Hendrik Re dant en - in iets mindere mate - Lars Michaelsen. Redant brak zijn elleboog bij een massale val partij in de afdaling van de Kem- melberg. De Belg ging gistermid dag nog onder het mes in het On ze Lieve Vrouwen-ziekenhuis van leper. „Dit kan het einde van zijn carrière betekenen," besefte Cees Priem. „Toch wil ik niet dat hij zo afscheid moet nemen. We gaan hem oplappen en dan bekij ken hoe we hem alsnog een pas sende laatste wedstrijd kunnen laten rijden." Michaelsen kan mogelijk zondgg de Ronde van Vlaanderen weer rijden. Blijlevens hoorde in de koers van de val van zijn maatje Redant. „Ik dacht: het zal toch weer niet gebeuren. Twee jaar terug won ik na een zware val van Hendrik mijn eerste Tour-etappe. De ge schiedenis herhaalt zich." Priem vond dat zijn ploeg on danks de val van Redant blij mocht zijn met de zege. „Wiel rennen is net het gewone leven. Vreugde en verdriet wisselen el- Jeroen Blijlevens (geheel rechts) spurt in Koksijde naar zijn eerste zege van dit seizoen. kaar af." En dus constateerde hij tevreden dat zijn beslissing om de 25-jarige Blijlevens deze week al voor de leeuwen te werpen, een juiste was geweest. „Voor zijn 'moraal' was het beter dat Jeroen weer met zijn oude maatjes zou gaan rijden. Het geeft een gevoel van terug te keren in de familie." Toen duidelijk werd dat het weer aan de Belgische kust deze week zonnig zou zijn, haalde Priem hem dan ook uit het Critérium International. De sprinter had liever wat later zijn 'Westerse' comeback gemaakt. „Maar voor deze week waren er geen alterna tieven," aldus Jerommeke. Blijlevens zelf was vooral verrast door het feit dat zijn conditie al weer zover hersteld is, dat hij rit ten van meer dan 200 kilometer kan verteren. Een bacteriële in fectie had hem vanaf begin fe bruari meer dan een maand uit koers gehouden. „Ik was moe op het einde van de rit, maar voor de eindsprint wilde dat niets zeggen. Iedere goede sprinter begint fris aan de laatste kilometer." „Natuurlijk is dit ook voor mij een opsteker," stelde Blijlevens. Niet dat hij ooit getwijfeld heeft aan zijn capaciteiten, „maar voor het goede salaris dat ik verdien, moet ik wel wedstrijden winnen. Tweede plaatsen tellen niet." De rit van gisteren stond in het teken van de massale valpartij op de Kemmelberg. Twaalf renners belandden in de twee ziekenhuizen van leper. On der hen de Nederlanders Casper van der Meer en Gerrit de Vries (hersenschudding) Tot de Kemmelberg reed Johan Capiot van TVM lange tijd voor op met vier vluchtmakkers. „Jo han was niet tevreden met zijn vorm en wilde iets ondernemen," verklaarde Priem de actie. De Belg mocht zijn gang gaan. „We hadden immers Blijlevens op de achterhand voor het geval Capiot teruggehaald zou worden." Op het moment dat de grote groep weer tezamen kwam, haal de TVM haast automatisch het scenario-Blijlevens uit de kast. „Er is niet over gesproken. Het ging vanzelf. Wanneer ik er bij zit, weten de anderen wat hen te doen staat," zei de sprinter. En dus hielden Skibby en Van Pete- gem het tempo in de finale hoog en loodsten Knaven en Hoffman hun ploegmakker door de laatste kilometers. „Ik kwam eigenlijk iets verkeerd uit de laatste bocht. Even dacht ik kansloos te zijn, maar ik reed toch nog vrij ge makkelijk naar voren." Driedaagse van De Panne. Tweede etappe, Zottegem - Koksij de: 1. Blijlevens (Ned) 222 km in 5.18.01 (gem. 41,88 km/u), 2. Ab doesjaparov (Oez), 3. Strazzer (Ita), 4. Zanotti (Ita), 5. McEwen (Aus), 6. De Beni (Ita), 7. Guidi (Ita), 8. De Smet (Bel), 9. Kirsipuu (Est), 10. Arazzi (Ita), 31. Van Heeswijk, 32. Van de Wolf, 34. Koerts. Opgave: De Vries, Comelisse, Hordijk, Den Bra- ber, Timmermans en Van der Meer. Algemeen klassement: 1. Mengin (Fra) 9.06.27, 2. Milesi (Ita) 0.19, 3. Planckaert (Bel) 0.36, 4. Bomans (Bel) 0.37, 5. Gontsjenkov (Rus) 0.40, 6. Gaumont (Fra), 7. Hoffman (Ned), 8. H. De Clerq (Bel), 9. Capiot (Bel), 10. Wauters (Bel), 32. Knaven 5.10. Toluca (anp) - Een oefenwedstrijd tussen de Mexicaanse club Toros Neza en het nationale elftal van Jamaica werd al na ruim een kwartier gestaakt wegens de uiterst onvriende lijke sfeer. Het duel liep in de achttiende minuut compleet uit de hand, toen Lowe, die net voor 0-1 had gezorgd, de Mexicaan Rodrigo Ruiz met een elleboogstoot velde. Door een nieuwe overtreding raakten bijna alle spelers buiten zinnen, met schoppen, slaan en spugen als resultaat. De Jamaieanen, die zich voorbereiden op de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Mexico op 13 april, gingen er zelfs toe over zich te bewapenen met stenen, kapotgeslagen flessen en afgebroken tak ken. Hun tegenstanders sloopten een bank om aan slaghout te komen. De 'hulpmiddelen' bleven evenwel ongebruikt. Bij de vechtpartij raakten niettemin vier Mexicanen gewond. Rijswijk (anp) - Vijf volleybalsters uit de nationale ploeg willen zich met het oog op de Olympische Spelen in Sydney volledig op Oranje gaan richten. Ingrid Visser, Riette Fledderus, Claudria van Thiel (allen WC), Elles Leferink en Jettie Fokkens (beiden Volco) hebben hiertoe bij de Stichting Top Volleybal Ne derland (TVN) een voorstel inge diend. Ze willen hun club verla ten en in dienst treden bij TVN. „Het vijftal heeft diverse aanbie dingen uit het buitenland gehad. Maar omdat ze de prestatie bij de Spelen in Atlanta in Sydney wil len verbeteren, willen ze liever bij elkaar blijven," lichtte team manager Johan van der Haar toe. Volgens Jettie Fokkens kunnen de speelsters in de nationale com petitie niet meer groeien. „Het komt te vaak voor dat we wed strijden met twee vingers in de neus winnen. Voor de clubs is het natuurlijk niet leuk, maar anders waren we waarschijnlijk in het buitenland gaan spelen. We wil len liever met de nationale ploeg het maximale eruit halen," ver telde de speelster van Volco. Het zomerprogramma voor de volleybalsters ligt voor dit jaar al vast. De vijf willen ook in de win ter en de daarop volgende jaren op hetzelfde niveau doortrainen. Fokkens: „Vorig jaar hebben de clubs en het nationale team pro beren samen te werken. Maar door een slechte communicatie ging dat vaak mis. Daarom willen we het nu anders doen." Het vijftal zal waarschijnlijk worden aangevuld met nog een aantal jonge speelsters. „De in ternationals die nu in het buiten land spelen, kunnen zich dan la ter bij ons aansluiten. Zij be schikken al over een hoog niveau. Bovendien willen een paar speel sters (bijvoorbeeld Chinta Boers- ma) een rustpauze inlassen." Volgens Van der Haar heeft TVN in eerste instantie verbaasd ge reageerd op het plan. De stich ting bestudeert het voorstel nu. „TVN heeft liever niet dat er speelsters naar het buitenland vertrekken. De stichting overlegt ook met de clubs. Maar het is na tuurlijk vooral een kwestie van geld." Door Henk Mees Den Haag - Een week eerder liep hij nog tussen de harde kern van Ajax in de begrafe nis-stoet. Gisteravond be sprak Michael van Praag als aankomend KNVB-bestuurs lid op het hoogste niveau, tus sen de ministers, welke maat regelen nodig zijn om te voor komen dat er na Beverwijk nog meer doden bij suppor- tersrellen vallen. „Ik heb grote verslagenheid en ontreddering geconstateerd. Al die jongens hebben nooit gedacht dat het tot de dood van een sup porter onder hen zou kunnen ko men. Ik geloof echt dat nu ieder een beseft dat we het te ver heb ben laten komen. Daarom is dit een goed moment voor een goede start," sprak de voorzitter van Ajax in Den Haag. Op het ministerie van Binnen landse Zaken werden meteen maatregelen aangekondigd. Pas foto's op de Club Card, intensief overleg over het supportersbeleid tussen de clubs onderling plus meer en snellere informatie-uit wisseling over relschoppers. Mi chael van Praag treedt morgen pas aan als KNVB-bestuurslid met de portefeuille veiligheidsza ken. De opdrachten aan de clubs kent hij al. „We hebben veel te lang aange- Ajax-voorzitter Van Praag heeft voorafgaand aan het overleg een onderonsje met staatssecretaris Terpstra. foto anp modderd," zei Van Praag nadat hij gisteren al betrokken was bij het overleg over de aanpak van het ernstig geweld rond voetbal wedstrijden. „De clubs waren tot nu toe de ontbrekende schakel in de gezamenlijk aanpak. Nu zul len alle clubs meemoeten, anders hebben ze geen recht op hulp van de overheid. Het mag niet meer voorkomen dat een club raar op kijkt wanneer de bezoekende club om overleg vraagt over de opvang van supporters. Dat is nu een gezamenlijke verantwoorde lijkheid en clubs mogen er niet meer vanaf komen door te stellen dat zij maar een of twee keer met het probleem te maken krijgen; alleen wanneer club X of club IJ op bezoekt komt. Te veel clubs hebben zich de laatste jaren aan het probleem onttrokken." Welke omvang de maatregelen krijgen, kon Van Praag gisteren nog niet zeggen. Het massale machtsvertoon bij FC Den Bosch-ADO Den Haag afgelopen maandag - 300 man politie voor beteugeling van uiteindelijk circa dertig Haagse fans - wilde hij niet als voorbeeld noemen. „Wat in Den Bosch is gebeurd, heb ik niet gevolgd. Ik ken de details niet. Daarover heb ik geen oor deel," aldus Van Praag. „Het sleutelprobleem is tweeër lei," zo zei Van Praag. „Relschop pers hebben veel te lang en veel te gemakkelijk in de anonimiteit hun gang kunnen gaan en ze zijn er te gemakkelijk mee weg geko men. Het moet toch niet kunnen dat bij Beverwijk een enorme do sis wapentuig is aangetroffen, maar dat die mensen toch nog in de gelegenheid zijn gesteld naar de wedstrijd te gaan zonder aan houdingen te plegen. De dode van Beverwijk was ook te voorkomen geweest door van te voren actie ver op te treden. We kunnen we ten wie wat van plan is." Met Van Praag krijgt het betaald voetbal een bestuurslid dat al ja renlang contact houdt met de harde kern van zijn eigen club. „Ik heb die jongens bij me op be zoek gehad, jongens die dan be gonnen te huilen. Juist om de dia loog open te houden, ook omdat ik Carlo persoonlijk goed kende, ben ik op de begrafenis geweest. Ik heb gehoord dat men dat bela chelijk vond, maar met negentig procent van de mensen die daar waren, moet ik verder. Om af te keuren wat er gebeurd is, ben ik daar geweest, maar ook om de dialoog open te houden." Assen (anp) - Een stevige po sitie bij de beste drie ter we reld. Met die doelstelling wil de Stichting Circuit van Drenthe, organisator van on der meer de Dutch TT in As sen, de komende jaren zo'n 60 miljoen gulden investeren in verbetering van het circuit en de accommodaties. Een pretentieus plan, beaamt be stuurslid Rob Geene. Maar wel een met perspectief. Na de Mee lift is het parcours zelfs geschikt voor Formule 1-races, meent hij. „Als we dat al zouden willen, ge beurt dat uiteraard in goed over leg met Zandvoort. Maar we slui ten het niet uit." Echt noodzakelijk is de upgra ding van het TT-circuit niet, al thans op dit moment. De concur rentie ligt echter op de loér. Chi na, Rusland en India hebben er veel geld voor over om presti gieuze Grand Prix-races binnen te slepen. Een uitgebreid beleids plan, getiteld 'Op weg naar pole- position', is inmiddels gereed. Dit plan behelst niet alleen verbete ring en verbreding van het circuit van tien naar twaalf meter, maar ook nieuwbouw van tribunes, een paddock (rennerskwartier), pit- straat met boxen, medische faci liteiten, een VIP-centrum en een onderkomen voor de race-contro le (wedstrijdtoezicht). De kosten van de facelift raamde de stichting in eerste instantie op 40 miljoen gulden. Inmiddels is dit echter opgelopen tot 55 a 60 miljoen. Met de eerste fase, de bouw van nieuwe tribunes en VIP-boxen waardoor het totale toeschou wersaantal moet kunnen toene men van 100.000 tot 150.000 a 175.000, zal in september volgend jaar worden begonnen. De kosten van deze eerste fase betaalt de or ganisatie uit eigen zak. Het res tant moet komen uit de exploita tie, van stichtingdeelnemers en sponsors. Verlijsdonk en Eindhoven uit elkaar Eindhoven - Trainer Mario Verlijsdonk en eerste-divisieclul Eindhoven gaan uit elkaar. Onderhandelingen over een nieuit'j overeenkomst hebben niet tot overeenstemming geleid. Het stuur van Eindhoven wil op korte termijn een nieuwe hoofdtrai ner benoemen. Verlijsdonk nam in oktober vorig jaar de taken v; Rob Jacobs over, toen die door het bestuur op non-actief werd ge. zet. De juniorenteams van Nederland en wereldkampioen Gham spelen op 17 april een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar in stadion De Geusselt (Maastricht). AZ-middenvelder Michael Buskermolen is opnieuw voor lange tijd uitgeschakeld. In een oefenwedstrijd tegen ADO'20 liep een liesblessure op. De derby in de eerste divisie tussen FC Den Bosch en TOP gaat aanstaande zaterdag gewoon door. Wel zijn enkele beperk®, de maatregelen van kracht. Over de vrienschappelijke wedstriji van Den Bosch tegen Feyenoord op 22 april heeft burgemeestei Rombouts nog geen beslissing genomen. joorFred Rabout Westkapelle - Bart Groosman noest het tijdens de nationale jridgekampioenschappen VOor junioren doen zonder zijn raste partner Jeroen Saey uit Oostburg. Die vierde op dat moment vakantie in Spanje. Jij moest het dus doen met ge- egenheidspartner Jelmer Has- >er uit Hilversum en het pakte toed uit. Hasper is clubgenoot hj BBN Nijmegen, waar de 9-jarige Groosman sinds hij n Wageningen studeert, uit- [omt in de regionale hoofd- dasse. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het be taald voetbal voor een duel geschorst: Jansen (ADO Den Haag), Obiekuh (Go Ahead Eagles), Esajas (FC Groningen), Yarbug (Heracles), Lange- veld (NAC), Andrade (Sparta), Inge (Telstar), Van der Zwan (VW) ec Reingoud (Zwolle). Tour start in 1998 in Ierland Parijs - De Ronde van Frankrijk begint in 1998 in Ierland, Van daag tekenen de Ierse minister-president Kenny en Jean-Marit Leblanc, de directeur van Tour, de overeenkomst. Sinds het begin van de Ronde van Frankrijk in 1903 is de start nooit buiten hel vasteland van Europa geweest. Philips sponsor af van Champions League Eindhoven - Philips stopt als sponsor van de Champions League. Het huidige driejarige contract wordt aan het eind van het seizoei niet verlengd. Een woordvoerder van het elektronicaconcern heefl dat bevestigd. Met de sponsoring waren enkele miljoenen per jaar gemoeid. Volgens de Philips-woordvoerder past sponsoring van het toer nooi om de Europa Cup voor landskampioenen niet meer in huidige reclamemix. „Er heeft een herbezinning op de reclame-ui tingen plaatsgevonden en de Champions League is buiten de boo gevallen," aldus de zegsman. Wieleramateur Berkhout uit Raboploeg Schipluiden - Wielrenner Boris Berkhout (19) is uit de amateur- ploeg van Rabo gestapt. De inwoner uit Schipluiden heeft eer aandoening aan de maag, die problemen geeft bij zware inspan ning. Bovendien kan hij slecht met druk omgaan. Berkhout blijft wel wielrennen. Met de club Westland Wil Vooruit gaat hij wed strijden rijden. AA Gent benadert Jan Boskamp Gent - AA Gent heeft Jan Boskamp, die vertrekt bij Anderlecht een aanbod gedaan volgend seizoen bij de Belgische club aan df slag te gaan. De huidige coach van Anderlecht staat niet onwel willend tegenover een overgang. De Rotterdammer kan voor vijf jaar tekenen. AA Gent, dat nu ii de onderste regionen van de hoogste Belgische klasse staat, wï aan de hand van een vijfjarenplan terug naar de top. Steeds meer voetbalmiljonairs in Duitsland Hamburg - In de Bundesliga voetballen steeds meer miljonairs Uit een onderzoek van het blad Sport Bild blijkt dat er op de Duit se velden inmiddels 86 spelers rondlopen die per jaar meer dan een een miljoen gulden verdienen. Twee jaar geleden waren dat er nog maar ruim dertig. Topverdiener is Matthias Sammer van Borussia Dortmund. Dt Europees voetballer van het jaar ontvangt aan salaris en premies per jaar ruim zeven miljoen gulden. Andreas Möller, Stefan Reu ter, Jürgen Klinsmann en Lothar Matthaus behoren eveneens tot de grootverdieners. Hamburger SV moet verdediger Stephane Henchoz de rest van het seizoen missen. De 22-jarige Zwitserse international klaa al geruime tijd over pijn in beide voeten. Hij heeft zich woensdag in Basel laten onderzoeken. Chirurg Bernhard Segesser sb peesbeschadigingen vast aan de binnenzijde van beide enkels. Hij zal Henchoz op 13 april opereren. Met de revalidatie is zeker drie maanden gemoeid. De Italiaanse voetbalclub Vicenza moet de eerstvolgende thuis wedstrijd buiten het eigen Romeo Menti-stadion afwerken. De Italiaanse voetbalbond legde Vicenza de straf op, omdat suppor ters van die club vorige week in de wedstrijd tegen Lazio Roma voor wangedrag zorgden. Ook deelde de bond een boete van 150.000 gulden uit. In het duel met Lazio, op 23 maart, kwamen enkele aanhangers tien minuten voor tijd het veld op. Een van hen wilde de scheids rechter te lijf, maar een poütieman voorkwam dat. Vier anderen werden tot stoppen gedwongen in het strafschopgebied van Vi cenza. De scheidsrechter legde de wedstrijd voor acht minuten stil. Hij verliet na afloop het stadion onder politie-begeleiding. Wegens de onrust in Zaïre heeft de wereldvoetbalbond FIFA de WK-kwalificatiewedstrijd van het land tegen Zambia verplaatst naar Harare, de hoofdstad van Zimbabwe. Het duel zou op 6 april aanvankelijk plaatshebben in de Zaïrese hoofdstad Kinshasa. Het duel is nu verschoven naar 9 april. Bokser McCall in psychiatrische kliniek Martinsville - Bokser Oliver McCall is opgenomen in een psychia trische kliniek. Volgens een verklaring van het ziekenhuis in Mar tinsville (Verenigde Staten) vormt de voormalig wereldkampioen in het zwaargewicht een gevaar voor zichzelf en zijn omgeving. Na een onderzoek in de kliniek wordt McCall overgebracht naar een instituut in Danville. Dan wordt bepaald welke behandeling hij krijgt. In februari kreeg McCall een zenuweninzinking tijdens een we reldtitelgevecht tegen de Brit Lennox Lewis. De scheidsrechter brak het gevecht in de vijfde ronde af, omdat de huilende McCall niet verder wilde boksen. Later verklaarde hij dat zijn gedrag een tactische zet was geweest. Zijn gage van vijf miljoen gulden werd ingetrokken. Handballer Alberts in Bundesliga Geleen - De jeugdige handbalkeeper Björn Alberts van Hirsch- mann/V&L gaat in de Bundesliga spelen voor Dormhagen. V I betreurt het vertrek naar Duitsland van het keeperstalent, dat zijn opleiding kreeg van Jean Last. Albert komt in Duitsland onder de hoede van topdoelman Tiele. Het bestuur van V L heeft met het elektronicaconcern Hirsch- mann overeenstemming bereikt over verlenging van het sponsor contract met twee jaar. De bestaande verbintenis loopt in juni af. Brentjens wint cross-country Angels Camp - Mountainbiker Bart Brentjens heeft zijn tweede overwinning van dit seizoen behaald. In het Amerikaanse Angels Camp won de olympische kampioen een cross-country. Zijn ploeggenoot Marcel Gerritsen legde beslag op de tweede plaats Gert-Jan Theunisse werd derde. Bij de vrouwen zegevierde Silvia Furst uit Zwitserland. Skiër De Man geopereerd Alkmaar - Alpineskiër Harald de Man is in Oostenrijk aan de lin kerknie geopereerd. Het ging om een ingreep aan de meniscus en de kruisband. Hij besloot tot een operatie, omdat de stabiliteit zijn kniegewricht niet 100 procent was. De chirurg noemt de ope ratie succesvol. Het herstel van De Man duurt enkele weken. De skiër zal thuis in Alkmaar revalideren. De Man hoopt op tijd her steld te zijn om de training voor het nieuwe seizoen te beginnen, PKC niet op zondag bij Europa Cup Papendrecht - Korfbalclub PKC doet begin volgend jaar niet raee aan het Europa-Cup-toernooi als de finale op zondag is. PKC is een zaterdagclub en weigert op zondag te spelen. De kans dat PKL de eindstrijd haalt, is vrij groot. PKC heeft haar bezwaren inmiddels kenbaar gemaakt aan het Koninklijk Nederlands Korfbalverbond (KNKV). Ik had met uitzondering van een pelletje in een kroeg nog nooit sa- nen met Jelmer gespeeld. Daarom legonnen we in het bondsgebouw De Re stellin waard krijge schap) weeke wordt onze e dat wi den. E gelove feet a nooit den. H ten be; Bart C jaarsst gie aa univer komt oorJan Murre ierkwerve - De nu 55-jari- te Anton Hanse is terugge reden als voorzitter van iet provinciaal bestuur van ie KNF (Koninklijke Ne- lerlandse Federatie van andelijke rijverenigingen :n ponyclubs) van het ge rest Zeeland. Een terug- ilik. Anton Hanse: „Vanaf 1986 was ik oorzitter. Dat is dus al elf jaar. Vaarom ik nu afscheid genomen leb, is eenvoudig. Sinds 1992 zijn le statuten veranderd. Daarin taat dat je maximaal drie perio ds van drie jaar in het bestuur :unt zitten. Dat is dus nu negen aar. We hebben in het bestuur in 992 een rooster van aftreden ge naakt, anders had op dat mo- nent het gehele bestuur op moe- m stappen. Dat was geen oplos ing geweest." Aan de functie van voorzitter an een provinciale bond was au- omatisch het lidmaatschap van iet hoofdbestuur van de KNF ge- :oppeld. Dus afgevaardigde van le provinciale bond. Dat gaf toch vel veel werk en afwezigheid in iet bedrijf. Veel in de auto, want Fan Kerkwerve naar het federa- iecentrum bij Ermelo, dat is nog lest een heel eind. Dat heeft me gemiddeld twee dagen in de week 'ekost en zo'n 35.000 kilometer ip jaarbasis. De nieuwe voorzit- ;er Leon Phernambucq hoeft dit niet allemaal mee te maken, want ijdens de ledenraadsvergadering van 16 december hebben we be tend gemaakt dat Bram Cambier lit Axel lid wordt van het hoofd- Destuur. Dus de afgevaardigde van de provincie Zeeland naar iet hoofdbestuur toe." Of hij nu in een diepe put val na to'n periode? Anton Hanse glim lacht. „Nee, beslist niet. Ten eer- Anti. landse ste mo bestuu dit jaa die ta hoofdb roeren de laa in en 1 deratii nog v< daar." beurte gen n£ eerste Jan onze sportmedewerker Terneuzen - Koploper WW'67 consolideert zijn voorsprong van zes punten in de zesde klasse B van het KN- VB-zondagvoetbal door met 2-0 van Terhole te winnen. RIA blijft naaste achtervolger. De Westdorpse formatie klop te met 4-0 Vosmeer. ZESDE KLASSE B SDO was wel sterker dan thuis ploeg FC Moerstraten, maar zag in de slotminuten een 1-0-voor- sprong verloren gaan: 1-1. ZATERDAG VIVOO-FC MOERSTRATEN 3-3 -Rust 1-3, Kees van de Berg 1-0, Xavier van Hasselt 1-1 en 1-2, Eric van Gastel 1-3, Roel van de bchot 2-3, Dick Hermsen 3-3. NIEUW-BORGVLIET-VOS MEER 2-1 - Rust 0-0, Bert de Vo gel 1-0, Rien Plompe 1-1, Frank Jacobs 2-1. VAL AAN-SC WELBERG 4-1 - Rust 1-0, Ab Luijks 1-0, Marcel Moerman 2-0, Werner Gorissen J-0, Richard Merle 4-0, Peter Luijks 4-1. MAANDAG klA-VOSMEER 4-0 - Op de be ginfase na dicteerde RIA deze Wedstrijd. Kort voor de pauze opende Ludwig van Gremberghe ■■de score. Toen Erwin Thomas in de tweede helft uit een strafschop 4-0 scoorde was Vosmeer ge lept. Ludwig van Gremberghe en Artjan Lekaj bepaalden de eindstand op 4-0. FC MOERSTRATEN-SDO 1-1 - O was de betere ploeg en wam verdiend op 0-1 door Eric Naess' waren sterke stand volgde ploeg kwam WW WW' le en thuisp liggen Arjan minui. dert eindci LEPE BOEi braak Taco ijnen Toine Houss VIVO' Rust Jeroei Kloos de w jaarli den. 2600 start uur 13000 een p 2600 voor teriui door schri; bar I straa datie WH

de Stem | 1997 | | pagina 10