Sluis opnieuw onderzocht Toekomst Kunst op graansilo van Breskens heet 'broden en vissen' Motorrijders bang om af te gaan DAG 30 jaar!!! Dorpsraad Zuidzande zet vraagtekens bij herinrichting sportzaal POLITIE RAPPORT 42 Wheels' trekt honderden motorrijders DE STEM Snuffelen en wafels eten in 't Kaaike M. John Kooien 50 jaar. Oom Piet 50e KLAPPER >rgen... DëSTEM I I I I I ZEELAND WV wil een nieuw beleidsplan Vogelwaarde heeft nog steeds geen bouwgrond Van onze correspondent Oostburg - De derde motor- beurs '2 Wheels' in Oostburg was weer een groot succes. Ve le honderden motorliefheb bers kwamen op dit spektakel in sportcomlex De Eenhoorn af. Voor organisatoren Eddy de Bleijzer uit Hulst en Peter Versprille uit Breskens reden om volgend jaar aflevering vier te laten slagen. Het stralende voorjaarszonnetje droeg er zeker aan bij, dat veel motorrijders op hun motor kro pen om naar Oostburg te komen. Rijen dik stonden ze voor de beurs geparkeerd. De ene motor nog mooier dan de andere. In de sporthal en de aangrenzende tent kon iedereen wel iets naar zijn gading vinden. Natuurlijk de mo toren maar ook de accessoires, kleding, een Super Bike Chopper Customshow, bodypaint demon straties, special paints en air brush. En uiteraard de erotic- shows die op deze beurzen thuis horen. De organisatie had nu ook aan de vrouwelijke bezoekers ge dacht door een optreden te laten verzorgen door Mister Striptease '95 met laseract. „Deze beurs is voor de Zeeuws- Vlaming, of hij nu wel of geen motor rijdt. Het is een happening op zich. In de sporthal merk je een groot enthousiasme bij de standhouders en het publiek," vertelde Eddy de Bleijzer gister middag. Hij zit er wat 'uitge woond' bij. „Ik sta al van vrijdag morgen vroeg op mijn voeteh. Pé ter Versprille en ik gaan 's avonds ook nog door als de vele vrijwilli gers al naar huis zijn. We willen de zaak goed voor elkaar hebben en lopen dan alles nog eens na," verduidelijkt hij. Hij is blij met het Eenhoorncomplex omdat de beurs nu meer vloeroppervlak kan gebruiken. In totaal ongeveer 2000 vierkante meter. „De hal toont nu heel open. We hebben nu ook een eigen tapijt aangeschaft. Blauwe buitenba nen en grijs in het midden. Dat slaan we straks op. We werken tevens met professionals op het gebied van geluid en de shows. En dat slaat aan." Ondanks zijn 'zere' voeten is De Bleijzer nu al vastbesloten om de beurs volgend jaar weer van de grond te krijgen. Van onze correspondent Oostburg - Motorrijders hebben over het al gemeen het imago van ruwe bolster, blanke pit. Spijkerkleding, niet te beroerd om wat extra gas te geven op de blinkende motor. Tot het er op aan komt om te laten zien dat ze ook echt met hun motor overweg kunnen. Dan laten ze massaal verstek gaan, uit angst af te gaan tegenover de andere motorrijders. Dat bleek gisteren tijdens een demonstratie van de Regionale Motorvaardigheids Training (RMT) in Oostburg. „De motorrijders durven gewoon niet. Ze scha men zich tegenover de anderen. Ze zijn bang dat ze afgaan hier," vertelt Peter van verkeersschool Peter uit St. Jansteen. Samen met Rijschool van Blitterswijk Oostdijk uit Goes gaf hij een de monstratie van het RMT op het parkeerterrein van Albert Heijn, vlakbij motorbeurs Two Wheels. De rijscholen hadden een parcours uitge zet en demonstreerden met hun eigen motor wat de bedoeling was. Slechts een enkeling liet zich overhalen om ook het parcours te rijden. „Het is beslist geen les geven wat we hier doen. Het is puur promotie voor het RMT. Deze vaardigheids training gaat wat verder dan het gewone rijbe wijs. Via deze training leert de motorrijder zijn motor beter kennen en beheersen en het verkeer- sinzicht te verbeteren," legt Peter uit. Zijn colle ga laat zien dat het vooral om kijken en sturen gaat. Sturen vooral vanuit de heupen. „De be langstelling is goed, maar ze durven dus niet mee te doen." Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land ROVZ stimuleert het RMT omdat de mo torrijder een kwetsbare groep op de weg vormt. Deze motorrijvaardigheids-training bestaat nog maar sinds vorig jaar. Op 5 april is er een lande lijk promotiedag. DIVERSEN CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur ST.-JANSTEEN Bieden en jokeren - café Zondags- vermaak -14.00 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur HULST Bridgen - Bridgeclub Hulst - Den Dullaert -13.30 uur Dansen - De Lieve - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café Sint-Cecilia - 20.00 uur SAS VAN GENT Oprichtingsvergadering carna valsstichting - De Engelenroos - 20.00 uur WALSOORDEN Schieting bejaarden - café Rue du Nord-13.30 uur IJZENDIJKE Bridgen - Bridgeclub llzendijke - café Les Amies -19.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Space Jam Podium 't Beest - 20.30 uur Um- berto D HULST Koning van Engeland -14.00 uur 101 Dalmatiërs 14.00 uur 101 Dalmatians 14.00 uur Fierce Creatures 14.00 uur Space Jam 20.00 uur Metro 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur The relic 20.00 uur The English Patient 14.00 en 20.00 uur Star Wars 14.00 en 20.00 uur Mars attacks BRUGGE Kennedy Komplex 14.00,16.00,18.00 en 20.00 uur 101 Dalmatiërs 14.30 uur Dante's Peak 14.30,17.00 en 20.00 uur Star Wars 17.00 en 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Shine 14.30 uur The Ghost and the Dar kness 17.00 uur Evita GENT Decascoop 22.30 uur The Crucible 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Jer ry Maguire 14.30, 20.00 en 22.45 uur The Eng lish Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 14.30, 17.00 en 22.30 uur Mars At tacks 20.00 uur One Fine Day 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pe ople vs Farry Flint 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Ghost and the Darkness 22.30 uur Lost Highway 14.30 en 17.00 uur Space Jam 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Mi chael Collins 20.00 uur Ransom 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Island of Dr. Moreau 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 14.30,17.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 en 22.30 uur 101 Dalmatians 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Star Wars KNOKKE Beverly Sereens - 17.30 en 20.30 uur The English Patient 14.30,17.30 en 22.30 uur StarWars 14.30, 20.00 en 22.30 uur Jerry Maguire 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The Devil's Own 15.00, 17.30 en 20.00 uur 101 Dal matians Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper en uitslagen bij voorkeur per brief(kaart) zenden aan redac tie De Stem, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115-645752. iiatieburo Is een in Zeeuws-Vlaanderen eiten: ier en sanitair) ature voor een DGIETER u richten aan n LATIEBURO BAL] fculieren Ueum, huwelijk, verloving, Kamen, Abraham enz. l>5 incl. B.T.W., één grote plicht. lx 40 mm 26.- incl. B.T.W. pag. Foto's worden niet 113 of geef uw tekst 2 dagen I van onze kantoren, pn aan: De Stem, Postbus 'Kleintjes Afdeling'. I teksten, foto's en tekeningen ml en en te weigeren. pdrachtgever van deze lever bekend te zijn. Indien Inet opgave van een §dt, is men verplicht zich te Ivan misbruik. Uitgever is Ichtgever bekend te maken, lordelijk voor de in de ■mende teksten. haar bij je zijn. Idoet zo'n pijn. Jnuit mij alleen. Ef je heen? r je hee Het is echt waar wordt vandaag Proficiat! John, Jacobien, Roy en Emy. Het is echt waar onze kindervriend wordt vandaag 23 jaar van harte gefeliciteerd met uw verjaardag! groeten uit Bosschenhoofd. Cor in de VUT???? Piet onze motormuis H.G. van ons allemaal+ kusjes van Lieske. voor concerten. Dat stelt voor zitter Trees de Blok-van Her pen van de Dorpsraad. Ui onze correspondent jiidzande - De Zuidzandse polking wil dat de gemeente Oostburg de herinrichting van je sportzaal opnieuw be spreekt. Zoals de zaken er nu lWrstaan, kan het plaatselijke muziekgezelschap Veronica niet meer in de zaal terecht Terwijl ook het vloeroppervlak waarop gesport kan worden vol gens haar drastisch zal worden verminderd. De Blok: „We zijn ui teraard blij dat er een ruimte ge creëerd gaat worden om de peu terspeelzaal, die per 1 augustus uit zijn huidige onderkomen moet, te helpen en dat we vergaderruim te krijgen. Maar we betreuren dat met name ons muziekgezelschap naar een andere plaats zal moeten uitwijken". De Blok zei dat tij dens de algemene jaarvergadering van de Dorpsraad. Daar waren zestien belanstellenden naar toe gekomen. De gemeente Oostburg heeft drie ton beschikbaar om de huidige, uit 1970 daterende, sportzaal aan te passen om er een soort multifunctioneel gebouw van te maken. Daarin is onder meer ruimte voor een peuterspeel zaal, vergaderruimte annex ruim te voor uitvaarten en een gedeelte om te kunnen sporten. Er is veel achterstallig onderhoud aan de sportzaal en de aanwezigen bij de dorpsraadvergadering vonden dat met het beschikbare budget effi ciënter kan worden omgespron gen. Met een kleine ingreep zou er een nieuw gebouw voor de peuters te realiseren zijn, terwijl de huidi ge oppervlakte van de gymvloer ongewijzigd kan blijven. Daar door kan Veronica concerten blij ven verzorgen. „Veronica hoort toch bij Zuidzande," aldus De Blok. Tijdens de bestuursverkie zing werden Maaike Wille en Els Teague met grote meerderheid herkozen. Waardoor het zeven koppige Dorpsraadbestuur voor de volle honderd procent uit vrou wen blijft bestaan. DINSDAG 1 APRIL 1997 A6 Inbreker betrapt Terneuzen - Onbekenden heb ben zaterdagnacht zonder suc ces geprobeerd in te breken in een woning aan de Haringvliet- straat. Een getuige zag de in brekers aan het werk. Er wordt niets vermist. Drugs Terneuzen - Diverse jongeren kregen dit weekend in Terneu zen een boete omdat ze in bezit waren van drugs. Een 22-jarige jongen uit leper had twaalf gram weed op zak. Hij kreeg een boete van 100 gulden en een binnenstadverbod. Twee 21-ja- rige inwoners uit het Franse Lomme liepen tegen de lamp met elk vier gram weed op zak. De politie hielp een 19-jarige jongen uit Ichtegem van 17 gram weed af en gaf hem een boete van 1900 Belgische fran ken. Drie Fransen vielen vanwege een sterke marihuanalucht in hun auto door de mand bij een controle van de marechaussee in Terneuzen. Twee van de drie inzittenden hadden respectie velijk 15,5 en 20,8 gram van die drug op zak. De derde Frans man was in het bezit van een busje traangas. Samen waren die overtredingen goed voor een totale boete van 400 gulden. Dronken chauffeur Clinge - Op de 's-Gravestraat in Clinge, ter hoogte van de krui sing met de Polenstraat, botsten dit weekend twee auto's tegen elkaar. Beide chauffeurs komen uit Sint Gillis Waes. De botsing ontstond toen de voorste auto linksaf wilde slaan. De andere chauffeur, een 45-jarige man, had dat niet in de gaten en wil de links passeren. Gevolg was een lichte aanrijding. De chauf feur die wilde inhalen had te veel gedronken. Dronken Belg Terneuzen - Een dronken Belg werd zaterdagnacht door de marechausse betrapt. Adem analyse leverde een alcoholge halte van 345 ug/1 op. Met een proces-verbaal en een dagvaar ding mocht de Belg zijn weg vervolgen. Geen helm Terneuzen - Geen helm dragen, naar alcohol ruiken en toch op je bromfiets rijden valt op. Dat bleek ook zaterdagmorgen toen de marechausse voor rijden zonder helm een bromfietser aanhield. Hij stonk naar alco hol. De man had bovendien geen bromfietscertificaat. Een ademanalyse wees uit dat de man inderdaad te veel had ge dronken. De overtredingen kwamen hem op processen-ver baal en een dagvaarding te staan. Snelheidscontrole Hulst - Bij een snelheidscontro le op de Absdaalseweg in Hulst trapten zaterdagmiddag 160 automobilisten te diep het gas pedaal in. Er mocht tachtig ki lometer per uur gereden. Een automobilist haalde 133 kilo meter per uur. Er werden 1500 voertuigen gecontroleeerd. Brandweer in actie Terneuzen - De brandweer van Terneuzen moest zaterdag twee keer uitrukken. Om 13.10 uur was er alarm in een woning aan de Burgemeester Geillstraat. De bewoners had in een gasleiding geboord. De weekenddiender van Delta Nutsbedrijven loste het pro bleem op. Er was geen ontplof fingsgevaar. Later in de middag, tegen 17.00 uur, ontstond er brand in het fietsenhok van scholengemeen schap De Rede. De brand was snel geblust. (ADVERTENTIE) H.G. van de club. Cor bedankt! Automobiel bedrijf Jongenelen B.V. Van onze verslaggever Sluis - De WV van Sluis gaat een vervolgonderzoek doen over de vraag hoe de binnenstad van het toeristenstadje er uit moet i zien. Vijl jaar geleden is ook al een be leidsvisie gemaakt met de naam Sluis naar een hoger peil'. Vol lens G. van Daele van het plaat selijke toeristenbureau is het tijd m deze visie aan te passen. Aanleiding voor het nieuwe on derzoek zijn volgens hem de ge wijzigde omstandigheden. „De grenzen zijn steeds meer aan het vervagen, de winkels openen hun deuren ook op zondagmiddag, noem maar op. Daarom moeten we nu een nieuw stuk beleid ma ten." Avondmarkten Van Daele kondigde het onder zoek aan bij de bekendmaking van het jaarprogramma voor Sluis. Ook dit jaar zijn er weer tal van activiteiten in de Belfortstad. Voor het vierde opeenvolgende jaar worden er avondmarkten ge houden. Deze vinden plaats op 22 en 29 juli en 5 en 12 augustus. Tijdens die avonden lopen in het centrum cyberrobots, clowns en muziek gezelschappen rond die de sfeer moeten verhogen. Kond de Sluise Kermis (van 6 tot en met 9 juni) is er een rommel markt voor kinderen. Op die ma nier kunnen de kinderen een zak centje bijverdienen voor de ker mis. Verder is in mei de presenta tie van de eerste Hollandse Nieu we en in september is het weer Mosselweekend. De opnames voor 'Ter Land, Ter Zee en in de Lucht' moeten het hoogtepunt worden. Het is de tweede keer dat het programma te gast is aan De Kaai in het stadscentrum. De uitzending is in september of ok tober. Helpservice Sluis Help Service wordt voort gezet en is afgelopen weekend weer van start gegaan. Vorig jaar was deze serviceploeg voor het eerst te zien in het grensstadje. Bedoeling van het project is dat toeristen en andere bezoekers van het stadscentrum met hun vragen en problemen terecht kunnen bij de leden van het team. De Sluis Hulp Service bestaat uit een aantal studenten die ver schillende talen beheersen. Elk weekend lopen zij door het cen trum en vormen zij een aan spreekpunt voor de toeristen. In de maanden juli en augustus is het team elke dag op straat. De service was vorig jaar een groot succes. Daarom is besloten om dit jaar al in maart te beginnen. Van onze correspondent Oostburg - De vissersplaats Breskens wordt een kunstwerk rij ker. De gezichtsbepalende graansilo op de Middenhavendam wordt beschilderd door kunstenaar Johnny Beerens. De ge meente Oostburg trekt 55.000 gulden uit voor het project, dat denaam 'broden en vissen' krijgt. Wethouder L. Cuelenaere-Faes is blij met het ontwerp en de keuze van de beoordelingscommissie. «Het werk van Johnny Beerens stak er met kop en schouders bo venuit. Het voegt iets toe aan Breskens," legde zij de keuze on langs tijdens een vergadering van de raadscommissie Welzijn uit. Verder vond Cuelenaere dat EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bellezerscontact, 076-5312312 "'t/mvrij. 8.00- 17.00 uur at< 8.00- 12.00 uur terneuzen: Elandstraat 32,4532 CG 'el-0115-645769, fax 0115-645742. redacteuren: frank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Nvan der Helm, Peter Oggel (editie- ™f), Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- Mnt Sanne Schelfaut. Goes: "lekstraat 1,4461 JK te! 0113-273700, fax 0113-273701 Redacteur: jj® Maas (provincieverslaggever). Bsudeloo 16,4561 ES jak 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteur: Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: 'aiKoomen jak ma t/m vrij. 0115-645751 jat zondag 0115-645753 "Ivertentie-exploitatie "astern en ZVK '"neuzen: hiidlandstraat 32,4532 CG rel 0115-645740, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: "lartin Boeije, privé 0115-563976, ™ns Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: -v,uO 16,4561 ES tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Mdy van den Brande, privé 0114-314570, "Jarjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: j? tfmvr. 8.30 - 17.00 uur Breskens er wel wat aan zou heb ben. Wel merkte ze op dat het be schilderen'geen gemakkelijke op dracht zal worden. Daimvand „Beerens heeft ook de watertoren in Oostburg geschilderd met de bekende waterdruppels. Het pro bleem daar was, dat de waterto ren rond toelopend was. De graansilo heeft een damwand profiel." Cuelenaere betreurde het, dat de Welzijnscommissie het ontwerp niet kon zien. „Dit kunstwerk slokt wel twee jaarbudgetten op. We waren van mening het toch te moeten doen, omdat het aantrek kingskracht heeft op de kern Breskens. Daar moest de op dracht trouwens vanuit gaan. Ie dere inschrijver heeft zich daar aan gehouden." Het Pvda-raadslid J. Wielakker had wat moeite met het feit dat er twee jaarbudgetten opgeslokt werden. „Dat gaat ten koste van andere prioriteiten," was zijn mening. Daar was wethouder Cuelenaere het niet mee eens. „Breskens stond voorop. Gezien de prijs zijn we ook niet zomaar akkoord ge gaan. Dit werkstuk maakt het wel verantwoord. Iedereen zal straks erkennen, hier heb je iets aan." Graan en haven Het kunstwerk van Beerens gaat 'broden en vissen' heten. Hij ver telt dat de waterdruppels op de watertoren van Oostburg een symbool zijn voor een onuitput telijke voorraad levenshoop. „De broden en vissen geven een mooie verbinding tussen het graan en de visserijhaven," aldus Beerens. Volgens hem wordt het werkstuk een soort schrijn. Hij is al vier weken bezig om het damwand- profiel de baas te worden. Het kunstwerk komt op de oostgevel van de graansilo. Van onze verslaggever Vogelwaarde - Burgemeester en wethouders van Hontenis- se hebben de hoop opgegeven dat de gemeente alsnog een perceel landbouwgrond ten noorden van Vogelwaarde kan bemachtigen voor een nieuwe woonwijk. Wethouder B. Pauwels zegt dat de al vele maanden voortslepen de onderhandelingen zijn blijven steken op de prijs die de eige naar voor zijn grond wil hebben. Dat is veel meer dan de gemeen te ervoor over heeft. Hoe meer kosten de gemeente kwijt is aan verwerving van grond voor een nieuw uitbrei dingsplan, hoe duurder straks de bouwgrond wordt. Hontenisse wil niet het risico lo pen straks met onverkoopbare bouwpercelen te blijven zitten. „We hebben ons uiterste best ge daan, maar de zaak is voorlopig van de baan," aldus wethouder Pauwels. „We zijn nu bezig met alterna tieven." Dat hoeft volgens Pauwels niet al te lang te duren. „We geven op zeer korte termijn infromatie over nieuwe bouw mogelijkheden in Vogelwaarde." Het dorp zit daar al geruime tijd op te wachten. Er is geen bouwgrond meer voorhanden. De bikers keren hun motoren, eventjes, met liefde de rug toe om een blik te werpen op een van de erotische optredens tijdens de beurs '2 Wheels' in Oostburg. foto camile schelstraete De snuffelmarkt van Zuid- dorpe kreeg gisterochtend een ware stormloop te verwerken. Ook 's middags bleef het druk. De wafels werden goed ver kocht en de organisatie vond de sfeer heel gezellig. De opbrengst van de rommel en curiosamarkt van Zuiddor- pe gaat naar het onderhoud van de kerk. Om tien uur 's ochtends gingen de deuren van gemeenschapshuis 't Kaaike aan het Dorpsplein open. Ver zamelaars en antiekhandelaren kenden de weg naar hun favo riete spullen blijkbaar uit hun hoofd. Ook boekenliefhebbers konden hun slag slaan. De markt bood daarmee voor elk wat wils. Vooral doosjes, pos ters en kleding vlogen de deur uit. De verkoop tijdens de markt was in handen van de stichting Werkgroep Vrijwilligers Jeugd en het Ouderenwerk Zuiddor- pe-Overslag. „Mensen weten de weg. Als er spullen voor een rommelmarkt zijn worden ze naar ons gebracht,vertelt Mieke Rammeloo van de stich ting. „Momenteel beschikken we niet meer over goede op slagruimte. De spullen worden bij vrijwilligers thuis onderge bracht. Maar dan nog komen we ruimte te kort. Een contai ner of kantine zou een uitkomst zijn nu het gezondheidscen trum voor ons is weggevallen. foto «mile schelstraete

de Stem | 1997 | | pagina 7