'Voorbereiding vlot verlopen' John Paul van den Ameele ploegleider fc,CAPELLE e" Zeeuwen favoriet in De Braakman Ploegbelang staat bij Peter Mol duidelijk voorop Bekende namen op erelijst Omloop B5 I DE STEM ;ort I Willy Spuesens snel terug op post van secretaris Omloop van de Braakman 3 $-~~r' Wii SPORT ZEELAND B6 |aag -IN Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen zijn sterk in de breedte wielrennen - -n I )rong van Kruiningen slinkt "derde klasse b 4 Als renner heb ik de Omloop van de Braakman nooit gereden' [Derde plaats voor Kloon en in Deinze wielrennen wielrennen Organisatie en jury Omloop van De Braakman 11997 i i i i i DINSDAG 1 APRIL 1997 he Bosch-Oss is fusie van de hte ontwikke- Ws van beide In, aanleiding akelijk gezien de emotione- l en Oss in ligt, (eschouwers is JSruijn. i The Boat Ra- I coach van de If jaar Oxford. Ie Nederlandse pest als het an- let was mooi." kon meten met J coach wist dat ■itte. Hij hoopte ■dge was al vier Iterdag bijvoor- Id voor reserve- be A-ploeg ver kettingen, maar |ss, wat belang- het oog op wind best met een ex- I. De waarschu- brtdurend in het J elkaar. Oxford Ideel, kon bij de jïg toen, volgens lerend roeien en van plan te wij- |itste wedstrijden i Maleisië willen worden getrof- Irti Islam se-Ma- ij tegen de aanwe- 1 werd, aangetre- llijkheid ging het ISingham op het geregeldheden en en ander veld ge- I worden afgelast, f laatste acht. 32. Gibraltar - Is- |2-0. Singapore 110, Itaten 5-6, 5. Singa- JL/9, Maleisie 152/8. lentinie 189/7, VAE Iraarken 106/2. ^AE 5-6, 4. Maleisië gens demonstratie). Namibië 4-2, 5. Oost iBermuda 174. nuda 4-4, 4. Papoea Jid - Ierland (1 april), Idesh (4 april). IAATSEN f WK shorttrack. A.NNEN vier afstanden: 1. pimten, 2. Gagnon fcampbell 5, 14. Ver ft. JtOUWEN vier afstanden: 1. A. Yang Yang 12 pun- fyung 9, 12. Wiegers, RIATLON |-bike-run (10 km to etsen, 5 km lopen). Zeetsen (Urmond) an der Smissen (Til- |31, 3. Weerkamp |l.46.35. Groenendijk (Den 12.33, 2. Van Dijk 13.46, 3. Zeekant (Am- f.58. 'OETBAL catie. Azië. Groep 1. i-Arabië - Maleisië 3- catie. Azië. Groep 6. Hong-Kong - Thai- endschappelijke inter- - MEXICO 2-0 (1-0). ham 1-0 (strafschop), 2-0. Toeschouwers: ELRENNEN Zesbergenprijs: 1 185 km in 5.02.20, 2. iel), 3. Van Asten (Bel), :r (Ned), 10. Van Dartel nloop van de Bomme- topcompetitie: 1. Van -oetermeer) 175 km Bijnen (Budel) 0.03, 3. nhorn), 4. Kroon (Da- ierink (Ootmarsum), 6. n (Nieuwegein), 7. Lust i), 8. Van Elven (Rucp- J. Van Melis (Oss), 10. ogeveen) 1.23. ompetitie: 1. Rabo 200, 176, 3. AGU 171, 4. Tegeltoko 159. JSHOCKEY Vriendschappelijk LND - IFK KUMLA ZWE) 2-3 (1-2 0-1 1-0). liter: Bergman. (Ned), wers: 500. Doelpunten: l: Vorstenbosch en Speel; rsson (2) en Gren. Straf- <Iederland: 4; IFK: 6. BOWLING en Franse. 1. Groot-Brittannie is, 2. Italië 18.440, 3.Bel- 5, 7. Nederland 17.832 Van Baest 3604 in 17 I van onze sportmedewerker Philippine - „Wat het aantal I vertrekkers betreft kunnen we alleen maar zeer tevreden zijn. Er zijn wel eens mindere tijden I geweest voor onze Omloop. De I ploegen die aan de clubcompe- litie deelnemen moeten im- rs inschrijven. Dat is heel I gemakkelijk," stelt Willy I spuesens, secretaris van de I stichting Wielercomité Philip- I pine. Ijjatuurlijk gaat de aandacht uit Inaar de verrichtingen van de I Zeeuwen. De laatste jaren domi- I Beerden zij volledig deze wed- I strijd. Wie op het eerste gezicht de deelnemerslijst bekijkt, moet op nieuw tot de conclusie komen dat zowel ZRTC Theo Middelkamp als de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen in de breedte de sterk ste ploegen op de been brengen. Het ligt dan ook voor de hand dat zij meer troeven kunnen uitspelen, dan de overige 19 clubs die deel nemen aan deze klassieker, die weer voor een deel over Belgisch grondgebied gaat. Iedereen is hoopvol gestemd in het Zeeuwse wielerland. ZRTC Theo Middelkamp heeft in Francois Franse altijd een kopman die weet wat afmaken is. Franse krijgt de steun van Dennis Mesu, Walter Schmid, die in België zijn vorm te pakken kreeg evenals door het Spaanse trainingskamp in Lloret de Mar, Michel Rommers, Wilfred Geijs en Antoine Goense. Op pa pier is deze ploeg gelijkwaardig aan die van Zeeuws-Vlaanderen. Zeeuws-Vlaanderen, met Ab Ver- planke en John Paul van den Ameele in de ploegleiderswagen, kan hoge ogen gooien. Peter Mol, Nico van de Klundert, Edward Farenhout, Patrick van Passel en Johan van Schaick zijn namen om te onthouden. Ploegleider Ab Ver- planke liet al eerder weten ge brand te zijn op een goede dag van zijn renners in de plaats waar de hoofdsponsor van de club woont. „Het moet kunnen. Ik ben be nieuwd," aldus Verplanke. Op de inschrijvingslijst staan heel wat namen, maar wie in wieler land al wat jaartjes meeloopt weet dat dat allemaal bar weinig om het lijf heeft. Immers, soms wor den de ploegen een paar dagen voor het vertrek pas samenge steld. En een aantal ploegen had zelfs nog geen volledige lijst van de renners naar de organisatie ge stuurd. ZWC Diana uit Zundert komt met twee sterke renners. Mark van Hees en Robert de Poel hebben al bewezen een aardig eindje te kun nen rijden. Bij de Pedaalridders rijdt Martin Simons uit Wouw en John Verschuren. Wielervereni ging Breda-Knooppunt heeft Ch ris Donders en Jongenelen in de ploeg zitten. Wielervereniging De Jonge Renner uit Oosterhout is met Arthur Farenhout goed voor een voorname rol. Farenhout treft in deze koers zijn broer Edward bij de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen. De Zuidwesthoek komt met Douglas, Jetske, Van Loon, Ver biest en Verschuren. Vorig jaar waren de meeste renners van deze ploeg snel naar huis, maar nu zijn er weer nieuwe kansen. I Door Eddy de Schrijver [Philippine - Willy Spue- lsens was vorig jaar erg blij I te kunnen melden dat Hans I Quaars zijn post als secre taris had overgenomen in [het wielercomité van Ph- lippine. Amper na een half jaartje echter I kreeg Quaars werk bij de KNVB I in Breda en dat betekende met- 1 een een einde aan het secretaris zijn bij de stichting Wielercomité I Philippine. Willy Spuessens pak- I te dan maar weer de oude draad ip. „Er is dus eigenlijk niets ver- anderd. Nieuwe mensen zijn niet aar te vinden, maar over het I algemeen heb ik geen klagen. De I inschrijvingen zijn binnen en dat betekent dat we meer dan 120 I renners aan het vertrek krijgen. 1 Dat zijn vier ploegen meer dan i vorig jaar. We kunnen dus tevre- I den zijn," laat Spuesens weten. I In zijn bestuur kan Spuesens re en op de steun van broer Joh- Iny, die de honneurs van voorzit- I ter waarneemt. Lydie van Steen- bergen-Lauret beheert de kost- I bare penningen en verder hebben Fred Pielaat, Menno Souesens en Hans Quaars zitting in het huidi- ge bestuur. [De 28e uitgave van de Omloop van de Braakman begint een half uurtje later dan normaal. Dus om 113.00 uur worden de renners I weggeschoten voor de deuren van I hotel Au Port van de familie Wis- I kerke. „De wedstrijd moest inge- [kort worden, want de renners mogen hooguit 160 kilometer af- jen. Vandaar dat we er een te ronde afgehaald hebben en dat we er een kleine omloop aan [hebben toegevoegd. We hebben ons te houden aan de reglemen- I ten. Daar kun je als vereniging niets aan doen. We rijden nu in de J Omloop in totaal 155 kilometer" Willy Spuesens en de zijnen kun- [Voorspi <r**g ;'-i. Ér Willy Spuesens is blij weer terug te zijn als secretaris van de organisatie van de Omloop van de Braakman. FOTOCAMILESCHELSTRAETE nen ook weer rekenen op de steun van de Belgische wielervrienden van de gemeente Assenede. „We hebben hulp van de Belgische gendarmerie. In België gaat het er allemaal wat anders aan toe als bij ons. Kijk maar eens naar de bordjes van verboden te par keren. Nou, die hebben ze in Bel gië blijkbaar niet, want de Belgen schrijven er met krijt op dat ze tussen 12.00 en 18.00 uur niet mogen parkeren. Zo werken zij en het gaat ook. Die samenwerking verloop per fect. Geen enkel probleem. Ook de gemeente Sas van Gent en de eigenaren van de weg werken steeds met onze Omloop mee. We hopen dat dat zo mag blijven," aldus Spuesens, die zich een bult schrok toen hij te horen kreeg dat mogelijk al volgend jaar het in schrijfgeld zal worden afge schaft. „Dat zou betekenen dat we veel inkomsten zullen missen. Hoe dat dan zal moeten, weet ik niet. Dan zouden er wel eens don kere wolken boven de klassiekers kunnen samenpakken. Wij zijn trouwens niet het enige comité dat dan mogelijk bedenkelijk zal kijken. En ik heb begrepen dat er nog wel meer maatregelen op ons af zullen komen, die zeker meer geld zullen gaan kosten. We wachten het allemaal maar af. Officieel weten we nog van niets, maar het is wel meegedeeld," al dus Spuesens. Doordat er zoveel renners afzak ken naar de Omloop van de Braakman, komt er ook een pro bleempje van kleedaccommoda ties om de hoek kijken. „Met de kleedlokalen van de gymnastiek zaal en de voetbalclub redden we niet helemaal. We zullen zelfs ruimten als die van de scheids rechter moeten gaan benutten om iedereen te kunnen bergen. Dat is de keerzijde van de medaille, maar ik vind dat toch beter dan dat er weinig renners aan het ver trek staan. Nu weet je immers waarvoor je iets organiseert. Het zal bijvoorbeeld ook betekenen dat de renners her en der zich zullen moeten omkleden, maar dat moeten ze maar op de koop toe nemen." De jury zal wat dat betreft wat comfortabeler zitten. Zij worden ondergebracht in de VIP-bus van Hans Leendertse uit Hulst. „Dat is natuurlijk een betere plaats dan op een open wagen. Dat ging trouwens ook wel, maar toch is zo'n bus best aangenamer. Je kunt er ook beter sponsors in ont vangen," aldus Willy Spuesens. Onder de deelnemers natuurlijk ook de beide wielerclubs uit Zee land. Of zij net als de afgelopen jaar een dominante rol kunnen spelen valt af te wachten. Vorig jaar ging de overwinning - voor de tweede keer - naar Mario van Vlimmeren uit Hoeven. Hij liet al zijn metgezellen in de steek na een enerverende wedstrijd. Ed ward Farenhout van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen werd tweede en Wilfred Geijs, Francois Franse, Peter Mol, An toine Goense en Johan van Schaik bolden in die volgorde over de streep in de Posthoorn straat. In 1994 was het ook al een Theo Middelkamp-festival met weer Mario van Vlimmeren als laureaat. Wilfred Geijs werd toen tweede en Francois Franse derde. Patrick van Passel was de laatste Zeeuws-Vlaming die won. Dat was in 1991. Van onze sportmedewerker [Terneuzen - Koploper Krui- [ningen ziet de voorsprong op [naaste achtervolger Olym- I pia'60 slinken tot drie punten in de derde klasse B van het [KNVB-zaterdagvoetbal. De [leider speelde zelf met 1-1 ge- lijk tegen een zich knap verwe- jrend Tholense Boys. |01ympia'60 won, na een moeiza- I me eerste helft, met 0-2 bij NO IL'S'. Het duel Olympia'60- JKruirungen, dat zaterdag 5 april l°P het programma staat, kan van ■cruciaal belang zijn. NOAD'67 Inlijft door de nederlaag tegen |0iympia'60 in degradatiezorgen. Dat geldt zeker voor hekkenslui- I ter The Gunners, dat onverdiend Riet 3-2 van Baronie verloor. I ®L'IMNGEN-THOLENSE BOYS 11' i" t 0-0, Johan Schot 0-1, Bert Koek 1-1. Ifi b^'^-OLYMPIA'SO 0-2 - Rust 0- ■»,Kob van Vliet 0-1, Ton Netten 0-2. IvIL NEO'25 4-1 Rust i"0- ■rw, 1 knook 1-0 en 2-0, René den I. ej 3-0 (strafschop), Patrick Ane- imaau-n n..-, c.f'i IhG'i"0'Bert Span 4-1. lu u 0-4 Rust 0-2, Ed de Rooy 1(1 f t Winkelhof 0-2, Ed de Rooy »"V«ElenbaasO-4. ü??E"THE GUNNERS 3-2 - Mai Ee'co Ouwehand 1-0, Peter wf '-O. Dennis van Stalle 2-1, Pe- SPeSf nbach 2"2> Ger Huijben 3-2. onze judomedewerker ltiSnZe ^roonen heeft zich loens een sterk bezet judotoer- °oi in Deinze aardig gemanifes- li t u "^r Za' meer ^us '3en helemaal tevreden met mijn roeplaats," aldus de in Sas van !®t woonachtige judoka. °°tien miste de finale door in de ,ve te verliezen van de politiekampioen. „Een iit S<u i 00rdeelde hij over deze 'schakeling voor winst. Door Eddy de Schrijver Terneuzen - John Paul van den Ameele zal tijdens de Om loop van de Braakman naast Ab Verplanke in de ploeglei derswagen van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen plaatsnemen. Het wordt met een ook de eerste keer dat hij een koers kan volgen, vanwe ge zijn huidige baan als kok in het Terneuzense Churchillho- tel. „In de weekends is het hier na tuurlijk het drukst. Dat geldt ook voor het wielrennen, maar ik denk toch dat ik zo nu en dan de wielervereniging van dienst kan zijn. In de topcompetitie bij Ero tic was je elk weekend actief of had je buitenlandse wedstrijden op het programma staan. Dat ge beurt bij de wielervereniging ei genlijk nooit en daarom denk ik dat dit goed te combineren valt. Ik vind het leuk om nu eens de koers te kunnen volgen. Tot nu toe heb ik nooit de Omloop van de Braakman gereden. Ik zat in de topcompetitie en dan mocht je hier niet aan de bak. Heb wel en kele keren de Omloop langs de zijlijn meegemaakt, maar dat is veel anders. Het wordt dus een eerste kennismaking. Ik denk wel dat zoiets me bevalt. Ik ben be nieuwd naar de verrichtingen van de Zeeuwen," aldus John Paul van den Ameele. Synoniem Van den Ameele en het kok zijn, zijn bijna synoniem. Van den Ameele heeft er altijd al van ge droomd. In Brugge behaalde hij zijn papieren als kok aan de plaatselijke hotelschool. Het John Paul van de Ameele, de man die naast Ab Verplanke in de ploegleiderswagen zit van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen tijdens de Omloop van de Braakman. fotocamileschelstraete bloed kruipt waar het niet gaan kan. „Hier in het hotel kan ik mijn ei weer helemaal kwijt. Vooral vis gerechten, zoals talbot en kreeft en natuurlijk pasta's vind ik zelf lekker en maak ik zelf het liefste klaar. Krachtvoer voor de wiel renners. Dat heeft nog steeds mijn voorkeur. Ik doe daar mijn best op. Heb dat werk altijd graag gedaan en dat doe ik nog steeds." „Het gaat me momenteel prima af. Ik ondervind weinig hinder meer van de gevolgen van die val partij. Ja, fietsen is er niet meer bij of het moet zo nu en dan het ritje van de Westkolk naar mijn werk zijn. Ik doe niet zo veel meer aan de conditie, maar ik ben ook geen kilogram aangekomen en dat vind ik wel zo prettig. Eigen zaak In de wielrennerij streefde ik naar het hoogst haalbare. Dat heb ik dus niet kunnen bereiken. In dit vak wil ik dat ook en daar mee bedoel ik toch op termijn een eigen zaakje beginnen of zo, maar daar moet ik eerst nog wat over nadenken en dat zal wel niet een, twee, drie gebeuren. Er komt heel wat bij kijken. En mijn vriendin, die kapster is, moet het er na tuurlijk mee eens zijn." Van den Ameele zegt zelf dat hij op clubcompetitieniveau weinig kennis van zaken heeft. „Om eer lijk te zijn heb ik die competitie tot nu toe nooit zo goed bekeken, want ik werd er tot nu toe nooit mee geconfronteerd. Het zijn al lemaal verenigingen en ploegen die ik niet zo ken, maar er zullen wel voldoende goede renners tus sen zitten. Daar ben ik van over tuigd, maar ik verwacht toch dat wij als Zeeuwen deze wedstrijd kunnen domineren. Als ik zo eens de uitslagen bekijk van wedstrij den in de regio dan denk ik dat de Zeeuwen er weer zullen staan in de Omloop. Franse, Mol en Fah- renhout zijn renners die je op voorhand kimt tippen voor een hoge klassering. In de criteria stonden ze er meer of min al en dat is een voorteken voor een der gelijke wedstrijd. De helft van onze ploeg moet binnen de eerste vijftien of twintig kunnen rijden. Winnen is wat anders. Daar komt wat geluk bij kijken, maar ik heb er alle vertrouwen in." Welke wedstrijden Van den Ameele als ploegleider zal volgen is nog niet precies bekend. „Kijk, Verplanke zit ook in de ploegen dienst en kan onmogelijk alle wedstrijden voor zijn rekening nemen. Het Wielerweekend zal ik ook doen. Dat hebben we samen al doorgesproken. Het Wieler weekend is toch een koers die uit straling heeft en waar je de top van Nederland aan het werk kunt zien. Hopelijk zie ik daar weer eens jongens waarmee ik nog op getrokken ben. Dat vind ik nog steeds fijn." Door Eddy de Schrijver Terneuzen/Kapelle - „Als ik dit seizoen geen koers meer win, stop ik er echt mee. Ik denk daar echter nog niet over na, want eerst maar eens kijken hoe het de komende wedstrijden gaat. In de Omloop van de Braakman willen we als ploeg scoren." Aan het woord Peter Mol, lid van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen. Tot nu toe was Mol altijd goed in deze wedstrijd, maar het eresehavot haalde hij nog niet. „Het ploegbelang staat bij mij voorop. Als er straks ie mand van onze ploeg wint is het een prima zaak. Wie dat dan is, is bijzaak," licht Peter Mol toe. „Avonds met lichtjes op, dat gaat me nog wel af, maar de tijd dat ik zes uur op mijn fiets zat om te trainen is voorgoed voor bij. Ik stel nu andere prioritei ten." Mol is bezig aan zijn twaalfde seizoen bij de amateurs en is in het dagelijks leven in Terneuzen werkzaam als verze keringsadviseur bij Boidin. „Mijn baas is gek van het wiel rennen en daar krijg ik alle me dewerking van als ik wil koer sen." In 1993 koos Peter Mol voor de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen en dat jaar won hij de Wim Hendriks Tro fee. Daarvoor maakte Mol deel uit van de Swift-Casba-forma- tie, een club waar ooit Gerben Karstens voor uitkwam. „Top- of de clubcompetitie is een wereld van verschil. In de topcompetitie kunnen er zeven tig renners bij wijze van spreken winnen en in de clubcompetitie zijn er dat een stuk of tien. Dat is een groot verschil. Je moet er veel voor over hebben. Vrijdag avond de tas inpakken en weg wezen. Zo ging dat in die tijd als in de topcompetitie moest rijden. Nu is het allemaal veel relaxter. De sfeer in de ploeg is prima. Misschien komt deze Omloop nog wat te vroeg, maar ik zal mijn best doen. We beschikken over een goede ploeg. Persoon lijk mik ik op een plaats bij de eerste tien. Als dat lukt ben ik tevreden. Het komt wel meer voor dat niet de sterkste renner wint. Soms is het ook tactiek die uitgespeeld wordt." Lekke band „In onze eigen regio is het ons veel waard om te scoren. Dat mag duidelijk zijn. We zijn onze sponsor wat verschuldigd als je het zo mag noemen, maar het is en blijft koers. Door een simpele lekke band kun je uitgeschakeld worden." Het eerste jaar als amateur, als lid van ZRTC Theo Middelkamp, zat Mol direct al in de kopgroep. „Ik kan me dat nog wel herinneren. Met Van Passel, Meijer en Jacobs waren we al vroeg weg, maar door overmoed kwam ik mezelf tegen en moest de rol lossen. Ik moest daar dui delijk mijn leergeld betalen," legt Mol uit. Zeeuws-Vlaanderen kan zater dag meer renners uitspelen om mogelijk een klassieke overwin ning weg te kapen. „We hebben in de breedte een sterke ploeg. Het zal knokken zijn, maar ik hoop dat er wat wind staat. Dan zal de slag snel vallen. Voor ons is dit een thuiswedstrijd. En het zou mooi zijn als we onze spon sor een overwinning kunnen be zorgen. We zullen er staan en wie het karwei dan afmaakt is niet belangrijk, maar ik hoop dat we nu de overwinning wel in ei gen streek kunnen houden." Talenten Zo nu en dan denkt Peter Mol aan het einde van zijn carrière als wielrenner. „Ik draai al heel wat jaartjes mee en dat wordt het moeilijker om jezelf op te la den, maar tot nu toe gaat het al lemaal goed. Na ons zal de jeugd er aan moeten komen. Er zitten natuurlijk wel een paar talenten bij de nieuwelingen, maar de weg naar de amateurs is dan nog lang. Er zit eigenlijk een te groot gat tussen de nieuwelingen en amateurs. Ik hoop dat er snel eens wat renners bijkomen. In Zeeuws-Vlaanderen zie ik bij de trimmers ook geen renners rond rijden die straks het vaandel kunnen overnemen. En dan zit je wel met een gat. Hopelijk keert het tij op tijd," besluit Peter Mol. Van onze sportmedewerker Philippine - De Stichting Wielercomité Philippine heeft de organisatie in handen van de 28e Om loop van de Braakman voor amateurs. Het co mité is als volgt samenge steld: Johny Spuesens (voorzitter), Willy Spue sens (secretaris), Lydie van Steenberge-Lauret (penningmeester) en de overige leden André Ver- meire, Fred Pielaat, Mark Spuesens en Jaques Quaars. De samenstelling van de jury ziet er als volgt uit: voorzit ter/wedstrijdleider: Jean Houben (Geleen), assistent wedstrijdleider: Joop Hart man (Goudriaan), wedstrijd- commissaris: Fons van Dors- selaar (Hulst) en M. Gorissen (Zundert), aankomstrechter: Frank Jansens (Oudelande), tijdwaarnemer: Michel de Pooter (Axel), commissaris secretaris: C. Schuit (Arne- muiden), commissaris: J. H. Vingerling (Rockanje), com missaris bezemwagen: Wim Luitwieler (Tholen), micro- fonist: Bert van Gils (Vlis- singen), motorordonnance: A. Gelens ('s-Gravendeel), motorrijder: J. Boutier (Kaatsheuvel), fotofinish: George van der Sijpt (Koe wacht). Van onze sportmedewerker Philippine - De 28e uitgave van de Omloop van de Braakman staat voor de deur. Vorig jaar won good-old Mario van Vlimme ren uit Hoeven. De Middelkamper soleerde naar de zege. Farenhout van Zeeuws-Vlaanderen werd tweede en Wilfred Geijs derde. Vijf keer ging een Zeeuws-Vla ming met de overwinning strij ken. Toine van den Bunder schreef de wedstrijd twee keer op zijn naam. Charles de Smit won in 1971. Patrick van Passel is de laatste winnaar. De Sluiskillen- aar zegevierde in 1991. Hij is de enige Zeeuws-Vlaming die in staat is om deze Omloop nog eens te winnen. Wie de erelijst over loopt ziet heel wat bekende na men bij de eerste drie in de uit slag. Maarten den Bakker bij voorbeeld. Hij won in 1989, maar verder ook Frits Pirard, Johan Lammerts en Nico Verhoeven. ERELIJST 1970:1. W. Bravenboer, 2. J. Aling, 3. J. Jurriaans. 1971: 1. Ch. de Smit, 2. S. van de Burg, 3. K. Balk. 1972: 1. C. van Dongen, 2. C. Priem, 3. J. Raas. 1973: 1. G. Minneboo, 2. A. van de Bunder, 3. A. van den Hoek. 1974: 1. J. Bruessing, 2. J. Raas, 3. A. van de Bunder. 1975: 1. A. van de Bunder, 2. J. Bruessing, 3. W. van Helvoirt. 1976: 1. A. van de Bunder, 2. A. van Houwelingen, 3. M. Jacobs. 1977: 1. M. Havik, 2. A. van der Steen, 3. L. van Vliet. 1978: 1. A. van de Bunder, 2. P. Gödde, 3. A. Ter Harmsel. 1979: 1. P. Maas, 2. J. van Tilburg, 3. P. Gödde. 1980: 1. B. Zoontjes, 2. T. Hoger- vorst, 3. R. Ammerlaan. 1981: 1. P. Maas, 2. H. Havik, 3. J. Lammerts. 1982: 1. B. Wekema, 2. P. Hoon- dert, 3. N. Verhoeven. 1983: 1. D. Kleine, 2. B. van Est, 3. C. Heeren. 1984: 1. T. Appeldoorn, 2. R. Val kenburg, 3. W. van Kooten. 1985: 1. G. Jacobs, 2. W. Meijer, 3. P. van Passel. 1986: 1. F. Pirard, 2. A. van Loon, 3 R Pptcrs 1987:1. T. Post, 2. A. Polvorosa, 3. J. Melsen. 1988: 1. J. de Crom, 2. A. Akker mans, 3. J. Slendebroek. 1989: 1. M. den Bakker, 2. R. Mul ders, 3. J. den Braber. 1990: 1. T. Akkermans, 2. E. Strombergen, 3. J. Leijs. 1991:1. P. van Passel, 2. T. Akker mans, 3. W. Geijs. 1992:1. F. Franse, 2. R. Verweij, 3. J. Leijs. 1993:1. J. de Crom, 2. J. de Heij, 3. E. Farenhout. 1994: 1. M. van Vlimmeren, 2. W. Geijs, 3. F. Franse. 1995:1. J. Hermes, 2. D. Jones, 3. J. den Braber. 1996: 1. M. van Vlimmeren, 2. E. Farenhout, 3. W. Geijs.

de Stem | 1997 | | pagina 19