Kampong wint Europa Cup II Leverkusen naar tweede plaats 'Voor Zwolle blij verbaasd, Capelle ontgoocheld L Hockeyers Amsterdam handhaven zich met moeite in A-toernooi Limburgse handbalclubs winnen bekerfinales UITSLAGEN STANDEN Willy Spueseiu DE STEM SPORT B5 Erik Meijer scoort met artistieke hakbal tegen Schalke'04 duitsland spanje frankrijk SPORTNIEUWS KORT Den Bosch en TOP praten over fusie Mijnders geniet na ondanks nederlaag Israëlische cricketers wijken niet boksen schaatsen dammen tafeltennis triatlon voetbal" wielrennen tennis ijshockey bowling wielrennen Voorsprong van Kruiningen slinkt derde klasse b Derde plaats voor oonen in Deinze i i i DINSDAG 1 APRIL 1997 Nieuwegein (anp) - De volley ballers van Kuipers/Zwolle heb ben de scheidende sponsor het gewenste cadeautje mee kunnen geven, de nationale beker. De debutant in de eindstrijd won in een even enerverend als matig duel met 3-2 (12-15 15-9 15-3 15-12 15-11) van het favoriete Alcom/Capelle. Ongeloof was er aan beide kan ten. Zwolle, dat over enkele we ken een nieuwe geldschieter denkt te presenteren, steeg bo ven zichzelf uit, keek na afloop blij verbaasd en reageerde ver volgens uitgelaten. Bij Capelle heerste diepe ontgoocheling. De ploeg realiseerde zich kennelijk onmiddellijk dat de nederlaag onnodig was en dat doordringen tot de Europese league via het landskampioenschap een aan merkelijk moeilijker weg is. Capelle, in theorie met meer ta lent gezegend, begon uitermate laks en ongeconcentreerd aan het karwei en riep daarmee in de eerste set onheil over zich af. Het verwerken van de Overijsselse opslag was aanvankelijk slecht, de aanval navenant. Alleen de Canadese libero Jules Martens werkte offensief bevrijdend. In het midden won Harry van den Brink, ooit zelfs op de WVL- lijst geplaatst, het van Luc de Nijs en Patrick de Reus. Boven dien nam het Zwolse blok uit het verdere Oosten zijn verantwoor delijkheid. De Letten Viktor Artamonov en Aleksander Gri- gorenko en de Oekraïner Viktor Galatenko zijn samen dan wel bijna honderd jaar oud, ze zijn voor geen enkele opponent, al thans geen Nederlandse, te on derschatten. Alleen houdt het trio het geen uren vol. Hun inbreng en die van Van den Brink was royaal vol doende voor de winst in de eerste set. Capelle was weliswaar al lengs beter gaan serveren en spe len - de set-ups van Arnold van Ree gingen nog vaker naar Mar tens - meer dan tegenstribbelen en inlopen werd het toch niet. Tekenend voor het verschil in in stelling was het vijftiende Zwol se punt, een blok van spelverde ler Henk Hansma. De verrassende start van Zwolle schudde Capelle hardhandig wakker. Leeuwerink hoefde zijn basiszes de wekker niet eens voor te houden. Dat resulteerde in een machtsovername met Martens, linkshandig en op rechtsvoor nauwelijks te verde digen, voorop in de strijd. De Reus en De Nijs sloten voorzich tig aan en incidenteel kwamen ook Allan van de Loo en de Slo- waak Vlado Rostar eens door. Meer was niet nodig voor de to tale ommekeer. Het werd er' niet stil van op de tribune. Die was voor tweederde gevuld met Zwolse fans. Ze maakten 95 procent van het la waai. Dat verstomde ook niet toen Capelle doordrukte naar een voorsprong van 2-1 (12-15 15-9 15-3) en de wedstrijd alles behalve boeiend leek te eindi gen. Gezegd moet worden dat Zwolle de derde set liet lopen. Coach Gert Timmer haalde zijn doorgewinterde buitenlanders naar de kant om uit te rusten. Artamonov, een alleskunner maar al wel 37, keerde even te rug als spelverdeler. In plaats van het af te maken liet de favoriet het afweten. Fouten, uitslaan door Martens en onver wachte bezieling bij vooral Ga latenko. Hij scoorde voortdu rend en leidde zijn team via een voorsprong van 12-5 met uitein delijk 15-12 naar de beslissende rallypointset. De wedstrijd kenmerkte zich toen al lang door veel emotie en rare ballen. De sprongopslag van Grigoren- ko, tot het einde toe vol risico, en de aanval van Galatenko gaven de doorslag. De Capellenaren kwam van 4-10 achter welis waar terug tot 11-11, de winst hadden ze al eerder onderweg laten liggen. Utrecht (anp) - De vrou- wenploeg van Kampong heeft op eigen terrein de Europa Cup voor beker winnaars gewonnen. In de finale wonnen de Utrechtse vrouwen met 4-1 van Ips wich. De mannenploeg van Amsterdam handhaafde zich in de Engelse plaats Reading met moeite in het A-toernooi voor bekerwin naars. Gladbacher HTC uit Duitsland won de beker bij de mannen. In de finale stond Kampong bij rust met 2-1 voor door doelpun ten van Ellen Kuipers en Jeanette Lewin. Na rust bouwden Marlies Vossen en Anouk Verhaegh de voorsprong uit tot 4-1. Zo be haalde Kampong opnieuw een Europese prijs. Vorig seizoen won Kampong het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen. Stella de Heij werd maandag in de Domstad gekozen tot beste keepster van het toernooi. Aanvoerder Lewin was na de overwinning uitermate tevreden. Ze vond dat Kampong met name zondag tegen de sterke Duitse vertegenwoordiger Rüsselsheim goed had gespeeld (2-0). „Dat mcpesten we in de finale zien vast te houden. Gelukkig liep het te- gep Ipswich ook; 9W,tfein. We hadden een veldoverwicht en on ze spitsen waren gemakkelijk te bereiken." Rüsselsheim won het duel om brons tegen Pegasus uit Ierland met 5-1. Bij de mannen won Gladbacher HTC de finale met 7-2 van gast- club Reading. Door de zege van de Duitsers blijft de Europa Cup II in Duitsland. Vorig jaar vero verde Durkheimer in Den Haag door een zege op HDM de Euro pese bokaal. Amsterdam stelde de Nederland se deelneming aan het A-toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars maar ternauwernood Het vrouwenteam van Kampong loopt een ereronde. veilig. De koploper uit de hoofd klasse won in de degradatieronde met 4-3 van Avoca, de bekerhou der uit het nietige hockeystaatje Ierland. Voor Amsterdam maak ten Frank Rutgers en Marten Ei kelboom ieder twee doelpunten. Bas Nieuwe Weme (buikgriep) en ex-international Taco van den Honert (ingescheurde enkelban den) ontbraken. Tijdens de poulewedstrijden ver loor Amsterdam de openings wedstrijd verrassend met 3-2 van de Poolse bekerhouder Grun- wald. Na de zwakke ouverture volgde een kleurloze zege (4-1) op het armetierige Stade Francais, waarna de ploeg van coach Jack Holtman 1-1 speelde tegen Rea ding. Maandag na de moeizame over winning op Avoca dropen de Am sterdammers met het schaam rood op de kaken af. Het enige positieve was dat de Nederlandse plaats in de A-divisie behouden bleef. Uitslagen hockey Utrecht. EC II vrouwen. Pouie A: Ipswich (Eng) - Pegasus (Ier) 4-0, Tekstilschik Viazniki (Rus) - Amiens (Fra) 7-2, Pegasus - Viazni ki 6-1, Ipswich - Amiens 6-0. Eindstand: 1. Ipswich 3-9 (13-0), 2. Pegasus 3-4 (7-6), 3. Viazniki 3-3 (8- 11), 4. Amiens 3-1 (3-14). Poule B: Rüsselsheimer (Dui) - Ter- rassa (Spa) 4-1, Kampong (Ned) - Edinburgh (Sch) 0-0, Kampong - Rüsselsheimer 2-0. Mulder 1-0, Le win 2-0, Edinburgh - Terrassa (Spa) 5-2. Eindstand: 1. Kampong 3-7 (10-1), 2. Rüsselsheim 3-6 (8-4), 3. Edinburgh 3-4 (6-6), 4. Terrassa 3-0 (4-17). Degradatieduels: Viazniki - Terrassa 3-1, Amiens - Edinburgh 0-1 n.v. Terrassa en Amiens naar B-divisie. Om derde plaats: Pegasus - Rüssels heim 1-5 (0-2). Finale: Kampong - Ipswich 4-1 (2-1). Kuipers 1-0, Fry 1-1, Lewin 2-1, Derks 3-1, Verhaegh 4-1. Eindstand: 1. Kampong, 2. Ipswich, 3. Rüsselsheim, 4. Pegasus, 5. Viazni ki en Edinburgh, 7. Terrassa en Amiens. Reading, EC II mannen. Poule A: Gladbacher HTC (Dui) - Ekaterinenburg (Rus) 6-2, Real Club de Polo Barcelona (Spa) - Avoca (Ier) 3-0, Gladbacher HTC - Barcelona 4- 3 Ekaterinenburg - Avoca 3-0. Eindstand: 1. Gladbacher HTC 3-9 (15-5), 2, Barcelona 3-6 (9-6), 3. Eka terinenburg 3-3 (7-9), 4. Avoca 3-0 (0-11). Poule B: Amsterdam (Ned) - Stade Francais (Fra) 4-1 (1-0). 4. Eikel boom 1-0, 50. Tostain 1-1, 52. Van den Honert 2-1, 66. Eikelboom 3-1, 68. Van den Honert 4-1, Reading (Eng) - Grunwald (Pol) 6-1, Amster dam - Reading 1-1 (1-0). 27. Van den FOTO ANP Honert 1-0 (sc), 63. Wyatt 1-1 (sc). Grunwald - Stade Francais 4-0. Eindstand: 1. Reading 3-7 (14-2), 2. Grunwald 3-6 (8-8), 3. Amsterdam 3- 4 (7-5), 4. Stade Francais 3-0 (1-15), Degradatieduels: Ekaterinenburg - Stade Francais 3-3 (1-0), Ekateri nenburg wns (5-4), Amsterdam - Avoca 4-3 (3-0). 6. Rutgers 1-0 (sc), 9. Rutgers 2-0 (sc), 34. Eikelboom 3-0 (sb), 41. Dowling 3-1, 51. Dagg 3-2 (sb), 54. Eikelboom 4-2 (sb), 65. Dagg (sb) 4-3. Avoca en Stade Francais de graderen naar de B-divisie. Om de derde plaats: Barcelona - Grunwald 1-4 (0-3). Finale: Gladba cher HTC - Reading 7-2 (3-1). Eindstand: 1. Gladbacher HTC, 2. Reading, 3. Grunwald, 4. Barcelona, 5. Amsterdam en Ekaterinenburg, 7.Avoca en Stade Francais. Doetinchem (anp) - Dankzij goede Limburgse koopmanszin wonnen Sittardia (mannen) en Swift (vrouwen) zaterdag de nationale bekerfinales. Sittardia steunt op Zweden, de ploeg uit Roermond gelijkt op een Oost-Europese enclave. In Doe tinchem waren E O (24-19) en Hellas (22-21) de verliezers. Morgan Hermundstad werd zaterdag topscorer, de lange Zweed maakte negen treffers. Hij kwam dit seizoen naar Sittard, waar hij in coach Bo Johansson en spelmaker Robert Bolevin twee landge noten trof. Sittardia is maar wat blij met de Scandinavische in breng. De Limburgers werden in de City Cup pas in de kwartfina les uitgeschakeld, het Noorse Sandefjord bekerde verder dankzij dubbel tellende uit-doelpunten. In eigen land is de rood-gele ploeg doorgedrongen tot de play-offs. „Deze bekerwinst is pas de eerste titel," zei aanvoerder Lambert Schuurs. Sittardia gaat ook voor de landstitel. Vorig seizoen behaalde E O beide hoofdprijzen. Nu is de ploeg uit Emmen al uitgespeeld. Sittardia was tweemaal spel breker, In directe zin zaterdag in de bekerfinale in Doetinchem. In direct al eerder, toen Sittardia in de laatste competitiewedstrijd te gen Tachos gelijk speelde waardoor de Waalwijkers als vierde ein digden en E O buiten de play-offs bleef. In het Drentse handbalbolwerk klonken geruchten als zou Sittar dia Tachos aan het beslissende punt hebben geholpen. E O was als slachtoffer daardoor extra gebrand in de bekerfinale goed te presteren. De rivaliteit leidde niet tot de gevreesde hardheid, wel tot veel nervositeit. Bij de rust stond Sittardia met 9-8 voor, in de tweede helft waren Hermundstad én het betere collectief van de Limburgers doorslaggevend. Voor Swift was het Europese avontuur een teleurstelling. De ploeg kwalificeerde zich ten koste van Helsinki simpel voor de Cham pions League, maar haalde vervolgens in zes wedstrijden tegen de kampioenen van Kroatië, Spanje en Polen geen enkel punt. Coach George Dekeling was geslachtofferd, de Hongaarse Nagy leidde het vreemdelingenlegioen uit Roermond zaterdag naar de zesde beker winst op rij. Halverwege de wedstrijd tegen Hellas leidde Swift met 14-8, reden voor het verzadigde gezelschap om na de rust gas terug te nemen. Voor de Haagse ploeg was dat het sein om met volle over gave de hautaine tegenstander te lijf te gaan. Aangemoedigd door een grote schare jeugdige fans kwam Hellas ver, maar net niet ver genoeg. Met 22-21 bleef Swift uiteindelijk overeind, bij het uitrei ken van de NHV-beker door voorzitter Hafkamp kon er bij de meeste speelsters ternauwernood een lachje af. DOETINCHEM. BEKER, FINALES. MANNEN: SITTARDIA - E O 24-19 (9-8). Doelpunten Sittardia: Her mundstad 9, Gielen 5, Kunnen en Nusser 3, Bolevin en Consten 2; E O: Van der Zanden 6, Wesselink 4, Ter Mors 3, Korkmaz en Portengen 2, As sen en Huberts 1. VROUWEN: SWIFT ROERMOND - HELLAS 22-21 (14-8). Doelpunten Swift: Szilagyi 6, Bucan en Pusic 4, Coko en Suljak 3, Collart en Groot 1; Hellas: Van Vliet 6, Van Bergen Henegouwen en Van Linder 5, Bos en Kie vit 2, Bosboom 1. München (anp/dpa) - Slechts één Nederlandse voetballer beleefde zaterdag een plezie rige dag in de Duitse Bundes- liga. Erik Meijer maakte voor Bayer Leverkusen de tweede treffer tegen Schalke 04 (2-0), met Van Hoogdalem en Mul der. De Limburger deed dat op artis tieke wijze: met de hak. De zege bracht de 'pillenclub' naar de tweede plaats, achter Bayern München. Arminia Bielefeld, met Silooy en Maas in de basis, ver loor thuis met 2-1 van Karlsru- her SC. Bij Bayern München viel in het duel met Werder Bremen, waar Van Lent inviel, ook een bijzon der doelpunt. Zickler scoorde al na zestien seconden. Het bleef bij die ene treffer, ondanks talloze kansen voor de thuisploeg. De Zuid-Duitse club heeft nu een voorsprong van twee punten op achtervolgers Leverkusen, drie op Borussia Dortmund en vier op VfB Stuttgart. De kampioen komt hoogstwaarschijnlijk uit dit viertal. Tussen Stuttgart en de nummer vijf, Bochum, zit een kloof van elf punten. Schalke 04 moest danig verzwakt aantreden tegen Leverkusen. Trainer Stevens miste de Tsjechi sche internationals Nemec en Latal en Nederlands internatio nal De Koek. Desondanks domi neerde de ploeg uit Gelsenkir- chen aanvankelijk de wedstrijd. Mulder kreeg de grootste kans in de eerste helft, maar strandde vier meter voor het doel op doel man Heinen. Na rust nam Leverkusen het ini tiatief over. Trainer Daum had zijn mannen in de rust flink toe gesproken. Dat resulteerde in de 63e minuut in een doelpunt van Duits international Kirsten. Het brak het verweer van Schalke, waarna Meijer zes minuten voor tijd op fraaie wijze 2-0 maakte. Opvallend is de opmars van Bor ussia Mönchengladbach. De club stond voor de winterstop op de graderen, maar is de laatste we ken met een revival bezig. De 2- 0-zege op Fortuna Düsseldorf was zaterdag de vierde overwin ning in vijf wedstrijden. Met VfB Stuttgart is Borussia zelfs de meest succesvolle ploeg na de winterstop. In feite laat het team van trainer Bongartz, die halver wege het seizoen Krauss opvolg de, de laatste weken zien wat vooraf was voorspeld: namelijk meedoen om de UEFA-Cup plaatsen. De huidige tiende plaats geeft daar geen recht op, maar met nog negen wedstrijden voor de boeg heeft Borussia nog volop kansen. Uitslagen: Bielefeld - Karlsruhe 1-2, Leverkusen - Schalke'04 2-0, Bayern M. - Bremen 1-0, M'gladbach- Düsseldorf 2-0, Rostock-Freiburg 3- 1. Stand: Bayern M. 25-52, Leverkusen 25-50, Dortmund 25-49, Stuttgart 25-48, Bochum 24-37, Karlsruhe 25- 37, Schalke'04 25-37, 1860 Münch 25-35, Köln 25-34, M'gladbach 25- 32, Bremen 25-32, HSV 25-30, Biele feld 25-30, Duisburg 25-29, Düssel dorf 25-25, Rostock 25-24, St. Pauli 24-23, Freiburg 25-14. UITSLAGEN Koploper Real Madrid en achter volger FC Barcelona kwamen zondag voor de Spaanse compe titie allebei niet verder dan een gelijkspel van 1-1 in uitwedstrij den. Real deed dat bij Tenerife, Barcelona wist bij Valencia niet tot de volle winst te komen. Daardoor bleef de marge tussen beide clubs na 31 van de 42 te spelen wedstrijden negen pun ten. Ook de nummer drie, het in pun ten met Barcelona gelijkopgaan- de Betis Sevilla, liet twee punten liggen. Bij degradatiekandidaat Espanyol in Barcelona bleef het 0-0. Het gelijkspel virus heerste kennelijk aan de top in Spanje want ook het op de vierde plaats zetelende Deportiva la Coruna speelde 1-1, bij Real Sociedad. Real Madrid nam tegen Tenerife in de 59e minuut de leiding door Victor na een pass van Raul, die overigens zelf enkele fraaie kan sen miste. Acht minuten later bracht Neuville de stand weer in evenwicht na een chaotische si tuatie voor het doel van de Duit ser Illgner die voortvloeide uit een hoekschop. Real Madrid miste Seedorf en nog enkele basisspelers wegens interlandverplichtingen. Voor zitter Sanz had in verband daar mee tevergeefs aan de Spaanse bond om uitstel van de wedstrijd tegen Tenerife gevraagd. Huub Stevens, trainer van Schalke'04, woonde het treffen bij omdat zijn club in de halve finales van de strijd om de UEFA-Cup tegen Tenerife moet aantreden. Barcelona, dat Popescu aan het Roemeense elftal moest afstaan, leverde bij Valencia knoeiwerk af. De ploeg van trainer Bobby Robson kreeg ondanks matig spel voldoende kansen, maar kwam heel moeilijk tot scoren. Vooral Ronaldo was niet scherp. De Bra ziliaanse sterspeler, in opspraak door tal van geruchten, over een mogelijk vertrek naar Italië (La- zio Roma), miste een paar simpe le mogelijkheden. Toch dankte het ploeterende Barca de remise aan Ronaldo. Hij scoorde in de 70e minuut op zijn gemak uit een voorzet van Stoits- jkov. Doelman Zubizarreta (ex- Barcelona) ging bij de hoge bal van de Bulgaar stevig in de fout. Het was de 24e competitietreffer voor Ronaldo. Overigens bracht de doelman van Valencia ook een aantal knappe reddingen op zijn naam. De thuisploeg kwam vlak voor de rust op voorsprong via een treffer met het hoofd van Leandro, ook al een Braziliaan. Uitslagen: Sociedad - Deportivo 1-1, Compostela - Extremadur 4-0, Es panyol - Betis 0-0, Logrones - Bilbao 1-4, Santander - Alicante 1-2, Ovie- do - Vallecano 0-2, Zaragoza - Celta 1-1, Sevilla - Valladolid 2-2, Teneri fe - Real Madrid 1-1, Valencia - Bar celona 1-1. Stand: Real Madrid 31-72, Barcelo na 31-63, Betis 31-63, Deportivo 31- 60, Atl.Madrid 29-52, Bilbao 31-47, Sociedad 31-47, Valladolid 31-45, Tenerife 30-44, Valencia 31-43, Santander 31-41, Celta 31-36, Com postela 31-36, Gijon 30-35, Oviedo 31-35, Zaragoza 31-33, Vallecano 31-33, Extremadur 31-32, Espanyol 31-31, Logrones 31-28, Sevilla 31- 25, Alicante 31-25. Beker, kwartfinale: Créteil - Guin- gamp 1-3 na verlenging, Bordeaux - Montpellier 1-2, Laval - Troyes 1-0, Clermont - Nice 1-2 n.v. Den Bosch/Oss - Een nieuw stadion halverwege Den Bosch-Oss is een van de uitgangspunten bij gesprekken over een fusie van de eerste-divisieclubs FC Den Bosch en TOP Oss. Recente ontwikke lingen in het betaald voetbal zijn voor de voorzitters van beide clubs, Jan Schouten (Den Bosch) en Henk de Bruijn, aanleiding voor fusiebesprekingen. „Emotioneel zal het een moeilijke zaak zijn, maar zakelijk gezien heeft discussie over een fusie zeker zin. Juist vanwege de emotione le factoren is een nieuw stadion dat tussen Den Bosch en Oss in ligt, een van de voorwaarden. Een stadion voor 7500 toeschouwers is straks onvoldoende," stelt TOP-voorzitter Henk de Bruijn. Londen - Hoe hard de nederlaag tegen Cambridge in The Boat Ra ce ook aankwam, René Mijnders, de Nederlandse coach van de gouden olympische acht, had geen spijt van een half jaar Oxford. „Ik vond het heel leuk om te doen," zei de 42-jarige Nederlandse roeicoach. „Het was natuurlijk een stuk leuker geweest als het an ders was afgelopen, maar spijt, nee, dat heb ik niet. Het was mooi." Mijnders maakte van Oxford een ploeg die zich kon meten met Cambridge, maar niet kon verslaan. De Nederlandse coach wist dat tevoren, vandaar dat hij zich altijd diplomatiek uitte. Hij hoopte wel op een overwinning natuurlijk. Immers Cambridge was al vier jaar met nieuw beleid bezig en dat uitte zich paaszaterdag bijvoor beeld weer met een grote overwinning in de wedstrijd voor reserve teams. De laatste week had Cambridge wat problemen. De A-ploeg ver loor testen van de B-formatie, er kwamen wat omzettingen, maar de aanvalslust was ongebroken. Oxford won de toss, wat belang rijk was voor de keuze van de baan op de rivier met het oog op wind en stroom. Oxford had zo een klein voordeel. Dit moest met een ex plosieve start worden uitgebuit. Cambridge antwoordde met psychologische zetten. De waarschu wingen van de umpire ten spijt, ging Cambridge voortdurend in het vaarwater van Oxford zitten. De riemen raakten elkaar. Oxford raakte er ritme door kwijt, Cambridge putte voordeel, kon bij de voor Oxford voordelige bocht aanklampen en kreeg toen, volgens Mijnders vleugels. „Ineens ging Cambridge schitterend roeien en was het voor ons gebeurd. Kuala Lumpur - De Israëlische cricketers zijn niet van plan te wij ken voor fundamentalistische moslims die hun laatste wedstrijden bij het ICC-toernoói - het WK voor B-landen - in Maleisië willen verstoren. Wel zullen extra veiligheidsmaatregelen worden getrof fen en blijft het speelschema van Israël geheim. Zondag stormden zo'n 500 aanhangers van de Parti Islam se-Ma- laysia (PAS) de cricketpitch op om te protesteren tegen de aanwe zigheid van het elftal van Israël, dat, zoals gedacht werd, aangetre den stond voor het duel met Gibraltar. In werkelijkheid ging het om de teams van Nederland en Canada. De organisatie had volgens voorzitter Satguna Singham op het laatste moment lucht gekregen van mogelijke ongeregeldheden en de Israëli en hun opponenten uit voorzorg naar een ander veld ge dirigeerd. Het treffen Nederland - Canada moest worden afgelast. Beide landen waren al zeker van een plaats bij de laatste acht. Kuala Lumpur. WK B-landen 50 overs. Groep A: Kenia - Verenigde Staten 2-0. Kenia 243/7, VS 32. Gibraltar - Is raël 2-0. Israël 87, Gibraltar 88/8. Ierland - Singapore 2-0. Singapore 110, Ierland 113/0. Eindstand: 1. Kenia 5-10, 2. Ierland 5-8, 3. Verenigde Staten 5-6, 5. Singa pore 5-4, 5. Gibraltar 5-2, 6. Israel 4-0. Groep B: Bangladesh - Maleisie 2-0. Bangladesh 211/9, Maleisie 152/8. Verenigde Arabische Emiraten - Argentinië 2-0. Argentinië 189/7, VAE 190/2.'Denemarken - West-Afrika 2-0. WAF 105, Denemarken 106/2. Eindstand: 1. Bangladesh 5-10, 2. Denemarken 5-8, 3. VAE 5-6, 4. Maleisië 5-4, 5. West-Afrika 5-2, 6. Argentinië 5-0. Groep C: Nederland - Argentinië 1-1 (niet gespeeld wegens demonstratie). Eindstand: 1. Nederland en Canada 4-7, 3. Fiji 4-4, 4. Namibië 4-2, 5. Oost en Centraal Afrika 4-0. Groep D: Bermuda - Schotland 0-2. Schotland 231/8, Bermuda 174. Eindstand: 1. Schotland 4-8, 2. Hongkong 4-6, 3. Bermuda 4-4, 4. Papoea Nieuw-Guinea 4-2, 5. Italië 4-0. Programma Nederland in kwartfinale-poule: Nederland - Ierland (1 april), Nederland - Hong-Kong (2 april), Nederland - Bangladesh (4 april). Las Vegas. Super-weltergewicht (WBA-ver- sie): titelverdediger Boudouani (Fra) wint op punten van Daniels (VSt). Super-lichtgewicht (IBF): Garcia (Mex) w.o.p. van titelverdediger Bomers (Bel). Vlieggewicht (WBC): titelverdedi ger Lopez (Mex) w.o.p. van Cha- roen (Tha). Zwaargewicht (IBF): titelverdedi ger Moorer (VSt) w.o.p. van Bean (VSt). Tokio. Vedergewicht (WBA): titel verdediger Vasquez (PRi) wint van Watanabe door knock out in de vijfde ronde. Uithuizen. NK, mannen. Zevende ronde: Clerc - Mol 2-0, Raven - Kemperman 1-1, Cock van Leeuwen - Krajenbrink 0-2, Me ijer - Van der Zee 1-1, Thijssen - Hans Jansen 0-2, Boom - Ouds hoorn 2-0, Gérard Jansen - Arjan van Leeuwen 2-0. Achtste ronde: Kemperman - Clerc 1-1, Krajenbrink - Raven 1-1, Van der Zee - Cock van Leeuwen 1-1, Hans Jansen - Meijer 1-1, Thijssen - Boom 1-1, Oudshoom - Arjan van Leeuwen 1-1, Mol - Gérard Jansen 2-0. Stand: 1. Hans Jansen 11,2. Clerc, Krajenbrink en Van der Zee 10, 5. Thijssen 9, 6. Gérard Jansen en Mol 8,8. Boom, Kemperman, Cock van Leeuwen, Meijer en Raven 7, 13. Arjan van Leeuwen 6, 14. Oudshoorn 5. Mannen eredivisie: play offs: FVT- Buchten B. 7-0, Irene-Pecos 6-1. Vrouwen eredivisie: play offs: Red Stars-Treffers 2-5, TTW-Den Helder 1-6. Finale Europa Cup landskampioe nen. Vrouwen. Boedapest: Boedapest (Hon) - Langweid (Dui) 2-4. Eerste wedstrijd: 2-4. Langweid wint Eu ropa Cup. Mannen. Düsseldorf: Düsseldorf (Dui) - Libertas Alfaterna (Ita) 4-1. Eerste wedstrijd: 4-1. Düsseldorf wint Europa Cup. Nagano. WK shorttrack. MANNEN Meerkamp na vier afstanden: 1. Dong-Sung 13 punten, 2. Gagnon 8, 3. Terao, Campbell 5, 14. Ver steeg, 34. Smit. VROUWEN Meerkamp na vier afstanden: 1. Lee-Kyung, A. Yang Yang 12 pun ten, 3. Hye-Kyung 9, 12. Wiegers, 14. Landman. Gemert. Run-bike-run (10 km lo pen, 40 km fietsen, 5 km lopen). Mannen: 1. Zeetsen (Urmond) 1.45.57, 2. Van der Smissen (Til burg) 1.46.31, 3. Weerkamp (Maastricht) 1.46.35. Vrouwen: 1. Groenendijk (Den Helder) 2.02.33, 2. Van Dijk (Utrecht) 2.03.46, 3. Zeekant (Am sterdam) 2.07.58. WK-kwalificatie. Azië. Groep 1. Dubai: Saudi-Arabië - Maleisië 3- 0 (0-0). WK-kwalificatie. Azië. Groep 6. Hong-Kong: Hong-Kong - Thai land 3-2 (1-1). Londen. Vriendschappelijke inter land. ENGELAND - MEXICO 2-0 (1-0). 18. Sheringham 1-0 (strafschop), 54. Fowler 2-0. Toeschouwers: 48.076. Harelbeke. Zesbergenprijs: 1 Trouvé (Bel) 185 km in 5.02.20, 2. Strynckx (Bel), 3. Van Asten (Bel), 5. Biesmeijer (Ned), 10. Van Dartel (Ned). Rossum. Omloop van de Bomme- lerwaard, topcompetitie: 1. Van Velzen (Zoetermeer) 175 km 3.59.47, 2. Bijnen (Budel) 0.03, 3. Vliim (Avenhorn), 4. Kroon (Da len), 5. Weierink (Ootmarsum), 6. Van der Ven (Nieuwegein), 7. Lust (Tuitjenhorn), 8. Van Elven (Rucp- hen) 0.06, 9. Van Melis (Oss), 10. Slagter (Hoogeveen) 1.23. Stand topcompetitie: 1. Rabo 200, 2. Europolis 176, 3. AGU 171, 4. Giant 163, 5. Tegeltoko 159. Wereldranglijsten Mannen: 1. Sampras (VSt) 5666 punten, 2. Muster (Oos) 4080, 3. Chang (VSt) 3554, 4. Kafelnikov (Rus) 4147, 5. Ivanisevic (Kro) 2710, 6. Krajicek (Ned) 2598, 7. Enqvist (Zwe) 2312, 8. Moya (Spa) 2180, 9. Rios (Chl) 2168,10. Wayne Ferreira (ZAf) 1940. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 4711, 2. Graf (Dui) 4249, 3. Novotna (Tsj) 3427, 4. Sanchez Vicario (Spa) 3409, 5. Seles (VSt) 3231, 6. Marti nez (Spa) 2880, 7. Huber (Dui) 2538, 8. Davenport (VSt) 2485, 9. Spirlea (Roe) 2266, 10. Majoli (Kro) 2254, 18. Schultz 1381. Eindhoven. Vriendschappelijk NEDERLAND - IFK KUMLA HOCKEY (ZWE) 2-3 (1-2 0-11-0)- Scheidsrechter; Bergman. (Ned). Toeschouwers: 500. Doelpunten: Nederland: Vorstenbosch en Speel; IFK: Pettersson (2) en Gren. Straf- minuten: Nederland: 4; IFK: 6. Parijs. Open Franse. Mannen: 1Groot-Brittannië 18.719 pins, 2. Italië 18.440, 3.Bel gië 18.025, 7. Nederland 17-832 (topscorer Van Baest 3604 in 1' games). Van onze sportmedewerker Philippine - „Wat het aantal vertrekkers betreft kunnen we alleen maar zeer tevreden zijn. Er zijn wel eens mindere tijden geweest voor onze Omloop. De ploegen die aan de clubcompe titie deelnemen moeten im mers inschrijven. Dat is heel gemakkelijk," stelt Wiliy Spuesens, secretaris van de stichting Wielercomité Philip pine. Natuurlijk gaat de aandacht uit naar de verrichtingen van de Zeeuwen. De laatste jaren domi neerden zij volledig deze wed strijd. Wie op het eerste gezicht de Door Eddy de Schrijver Philippine - Willy Spue sens was vorig jaar erg blij te kunnen melden dat Hans Quaars zijn post als secre taris had overgenomen in het wielercomité van Ph- lippine. Amper na een half jaartje echter kreeg Quaars werk bij de KNVB in Breda en dat betekende met een een einde aan het secretaris zijn bij de stichting Wielercomité Philippine. Willy Spuessens pak te dan maar weer de oude draad op. „Er is dus eigenlijk niets ver anderd. Nieuwe mensen zijn niet zomaar te vinden, maar over het algemeen heb ik geen klagen. De inschrijvingen zijn binnen en dat betekent dat we meer dan 120 renners aan het vertrek krijgen. Dat zijn vier ploegen meer dan vorig jaar. We kunnen dus tevre den zijn," laat Spuesens weten. In zijn bestuur kan Spuesens re kenen op de steun van broer Joh- ny, die de honneurs van voorzit ter waarneemt. Lydie van Steen- bergen-Lauret beheert de kost bare penningen en verder hebben Fred Pielaat, Menno Souesens en Hans Quaars zitting in het huidi- bestuur. De 28e uitgave van de Omloop van de Braakman begint een half uurtje later dan normaal. Dus om 13.00 uur worden de renners weggeschoten voor de deuren van hotel Au Port van de familie Wis- kerke. „De wedstrijd moest inge kort worden, want de renners mogen hooguit 160 kilometer af leggen. Vandaar dat we er een grote ronde afgehaald hebben en dat we er een kleine omloop aan hebben toegevoegd. We hebben ons te houden aan de reglemen ten. Daar kun je als vereniging niets aan doen. We rijden nu in de Omloop in totaal 155 kilometer" Willy Spuesens en de zijnen kun- W; Van onze sportmedewerker Terneuzen - Koploper Krui ningen ziet de voorsprong op naaste achtervolger Olym- pia'60 slinken tot drie punten in de derde klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal. De leider speelde zelf met 1-1 ge lijk tegen een zich knap verwe rend Tholense Boys. Doorl Olympia'60 won, na een moeiza me eerste helft, met 0-2 bij NO- v duel Olympia'60- Eruiningen, dat zaterdag 5 april °P het programma staat, kan van cruciaal belang zijn. NOAD'67 oi door de nederlaag tegen lympia'60 in degradatiezorgen. at ëeldt zeker voor hekkenslui er The Gunners, dat onverdiend •net 3-2 van Baronie verloor. KEUININGEN-THOLENSE BOYS Koek li' Jollan Sohot 0-1, Bert NOAD'et-OLYMMA'SO 0-2 - Kust 0- BVr>LVÏLVliet O"1' Ton Netten 0-2. MaL*'1!150'25 4"4 Rust 1-0. Brah»^ ^?look 1-0 en 2"°. René den maa, I n~ n(strafschop) Patrick Ane- OMp^5e.rtSPan4-l' 0-1 m a t4 Rust °"2> ®d de Rooy 0-3 ?uud Wmkelhof 0-2, Ed de Rooy Bar^ ®enbaas 0-4. RmT,ie;:tiie gunners 3-2 - Maas 0 V, ^le0 Ouwehand 1-0, Peter ter? o Pennis van Stalie 2-1, Pe- SPs «P£bach 2-2' Ger Huijben 3-2. «dCAPELLE O"" - en onze judomedewerker Hf!tee Rob Kroonen heeft zich ior>enS 6en. s4erk bezet judotoer- ''ln Deinze aardig gemanifes- iiot u "1 zat meer "b dus ben ik dpvd 1 raaal 4evreden met mijn r. e Pteats," aldus de in Sas van ent woonachtige judoka. hah.04"/1 miste de finale door in de BelJ3 Enaie te verliezen van de ®isw^e"PolitiekamPioen- "Een litsohakN 00rdeelde hij over deze - takeling voor winst. denl eeril dat I

de Stem | 1997 | | pagina 18