'Grote dag van gerechtigheid' Villeneuve en Verstappen voeren opdracht uit Vrijheid krijgt een zadel. Wie genoeg heeft van Thomas Muster pakt in Key Biscayne wat hem in '89 werd afgenomen Golfer Daly naar kliniek Martina Hingis geniet en vernietigt voor alcoholverslaving B2 DE STEM SPORT B3 uws KORT stoppen ïeid aan selectie Oremans verliest dubbelfinale Herstel van Rolf Muntz SPORTNIEUWS KORT Tom Coronel goed van start in Suzuka Primeur voor autocoureur De Jong Van der Poel wint duatlon in Mol Moerser SC uitgeschakeld Seizoenrecord Smits met 40 punten 200 gewonden door instorten tribune Agenten gewond bij ijshockeyrellen alle verplichtingen die het leven aan banden leggen, moet een motorfiets kopen. Het patentmiddel tegen onvrijheid. Slinger een been over en* geniet' weet meer. RIL 1997 i i i i i DINSDAG 1 APRIL 1997 illem II. oord - Vitesse, MAC - Twente, FC Utrecht - - Ajax. 82 2 4 8 8 2 157 82157 82 0 6 6 820 66 8-15 12-12 7-10 10-18 6-18 DO Den Haag en periodekampioen GRAMMA O Den Haag - FC Zwol- sch - TOP Oss, Eindho- xcelsior - Telstar, Haar- cht'90, Helmond Sport - Heracles - Go Ahead - Cambuur Leeuwar- -VVV. KTER1STIEKEN VV 0-4 (0-01.48. Cornell- ieren 0-2, 63. Van der Graef 0-4. Scheidsrech- oeschouwers: 1221. Ge- Roon (Telstar). CH - ADO DEN HAAG 2- an Nistelrooy 1-0, 35. La- 1-1, 40. Van der Hoorn rechter: Uilenberg. Toe- '013. Gele kaart: Schaap osch), John Grünholz PSCORERS rum (Emmen) 21, (Go Ahead Eagles) 19, zen (Cambuur), Bruin Taihuttu (TOP) 12, MVV) 11, n (Telstar), Arts (Cam- (MVV), Vroomans (Eind- eferink (Heracles) 9. .9 55660 8719 otto: 1-7-9-10-19-39, I 33. 942. lelman van Wales, wil ;r dan waarschijnlijk sluitpost van Everton België in Cardiff, m. „Sommige mensen len," stelde hij. „Maar land en mijn collega's Nu we uitgeschakeld i gelegenheid voor jon- ère voort in Indonesië. Wullems assisteren bij d oktober bij Eindho- al geruime tijd in In- aen tot coach van het idstitel leidde. Die op- momenteel de ranglijst Ltletico Madrid al weer aanvaller leefde even ntic. Het einde van zijn bij. De onenigheid was -Cupduel met Ajax uit en wilde aanslag op de misschien ook wel om- opsprong, daarvoor )rzorg toch maar uit het de voorlopige schorsing it paasweekeinde echter ijn selectie voor de com- ting Gijon. et voetbal. De 35-jarige iani, kwam 77 keer uit r Anderlecht, Parma en eindronde van een WK, epunt, en één keer in de ger gaat in beroep tegen ,'erd door de UEFA be- omkoping. n benaderd voor de wed- Auxerre (3-1). Voor de ij bereid zijn geweest de Zwitsers voordeel te flui- aan bij de UEFA. ren dat ik voor honderd :ger zaterdag in Lausan- Jacquet heeft negentien iterland tegen Zweden, ïkrijk is als gastheer van /an kwalificatiewedstrij- -land is een aantal wijzi" s terug in de ploeg in de valler van Inter miste de ib verplichtingen. Jacquet Keiler, de spits van Kars- ïee dat internationals die iregeld spelen, hun plaats rbonnier (Auxerre); »chtfL indela (Roma), Desailly (A ia); midden: Deschamps (Ju akelele (Nantes), Vieira (AJ- *aux), Djorkaeff (Inter), Du (Paris SG). Rey Biscayne (anp/rtr/afp) - Doorgaans vertrekt hij geen spier, maar nu verried zijn gezicht enige emotie, Natuurlijk dacht Thomas Muster na zijn zege in de fi nale van Key Biscayne op Sergi Bruguera (7-6 6-3 6- 1) terug aan acht jaar gele den. Toen maakte een dronken chauf feur op de vooravond van de eindstrijd van deze 'vijfde Grand Slam' bijna een einde aan de loopbaan van de Oostenrijkse tennisser. Muster schakelde in 1989 Yannick Noah uit in de hal ve finale. Daarna sloeg het nood lot toe. De Oostenrijker werd aangereden, toen hij over de kof ferbak van zijn auto stond gebo gen. Zijn linkerknie veranderde in een puinhoop. Bijna alle banden wa ren kapot en de artsen vreesde voor zijn carrière. Maar ook toen was Muster al een onverzettelijke knokker. Zes maanden na het on geluk stond hij alweer op de wed- strijdbaan en vocht hij zichzelf omhoog op de wereldranglijst. Het resulteerde in 1996 in de tij delijke eerste plaats. Een jaar later nam hij revanche Key Biscayne (efe) - Miriam Oremans en haar Belgische partner Sabi ne Appelmans zijn er niet in geslaagd het toernooi van Key Biscayne op hun naam te schrijven. Het duo verloor in de finale van het vrou wendubbelspel in twee sets van Natasja Zvereva uit Wit-Rusland en de Spaanse Aranxta Sanchez. De setstanden waren 6-2 en 6-3. op Key Biscayne, meer dan op Bruguera, zijn oude Spaanse ri vaal op gravel. „Na wat er acht jaar geleden is gebeurd, is dit de grote dag van gerechtigheid," zei Muster met omfloerste stem. Hij noemde het zijn mooiste over winning, van hetzelfde niveau als Roland Garros in 1995. „Ik stond niet echt te janken, maar dit is na het Frans Open het emotioneelste moment uit mijn loopbaan." De titel was hem ook veel meer waard dan de 2,5 miljoen dollar die de juristen destijds binnen haalden als schadevergoeding voor het aangedane leed. Daar van bleef voor hem na aftrek van kosten en belasting overigens maar 700.000 dollar over. „Het gaat niet om het geld, maar om de kans die ik had het nog eens te doen. Wat me toen werd afge pakt, heb ik nu gekregen." Bij de finale zondag was op voor hand duidelijk dat de tennisser zou winnen die het best bestand was tegen de omstandigheden. De baan lag te blakeren in de zon en de temperatuur steeg, ook nog bij grote luchtvochtigheid, tot 41 graden. „Het ging er inderdaad om wie het langst de pijn kon verdragen," beaamde Muster. „Niettemin was het goed tennis. Maar bij deze hitte is het onmo gelijk uren lang te spelen op hardcourt. Dat is niet te doen." Bruguera, winnaar op Roland Garros in '93 en '94, maar sinds dat laatste jaar vergeefs wach tend op een nieuwe toernooizege, rukte door zijn verrichtingen in Florida de top-20 weer binnen. Hij versloeg onder anderen Mi chael Chang en Pete Sampras. Tegen Muster hield hij het een set vol. „Mijn voeten brandden er bijna vanaf," zei de Spanjaard na afloop, met vertrokken gezicht op zijn blaren wijzend. ATP Tour-trainer Doug Spreen behandelde Bruguera's voetzolen na de eerste set, die 51 minuten duurde, met verkoelend ethyl- chloride en probeerde de druk op de grote blaren te verlichten met schuimrubber. „Sergi zei tegen me: 'De vlammen slaan er uit'," vertelde Spreen naderhand. Het verlies van de tiebreak, na twee setpoints, en de ongelooflij ke overlevingsdrang van Muster troffen Bruguera misschien nog wel harder dan de fysieke aan slag op zijn gestel. Eenmaal op dreef en op voorsprong bleek de Oostenrijker niet meer te stop pen. Hij verdiende met zijn zege zeven ton. Bruguera stelde zich met ruim de helft tevreden. Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Vrouwenenkelspel: finale: Hingis (Zwi/1) - Seles (VSt/4) 6-2 6-1. Vrouwendubbelspel: halve finales: Oremans/Appelmans (Ned/Bel/11) - Huber/Coetzer (Dui/ZAf) 6-4 6-2, Sanchez Vica rio/Zvereva (Spa/WRu/1) - Hingis/Mary-Joe Fer nandez (Zwi/VSt/4) 6-4 1-6 7-6; fi nale: Sanchez Vicario/Zvereva - Oremans/Appelmans 6-2 6-3. Mannenenkelspel: halve finales: Muster (Oos/2) - Courier (VSt) 6-3 6- 4; finale: Muster - Bruguera 7-6 6-3 6-1. Mannenduebbelspel: finale: Wood- bridge/Woodforde (Aus/1) - Know- les/Nestor (Bah/Can) 7-6 7-6. Casablanca. Mannen, 375.000 gul den. Halve finales: Arazi (Mar/2) - Schal ier (Oos/4) 6-2 7-6, Squillari (Arg) - Alami (Mar/1) 6-3 6-3; finale: Arazi - Squillari 3-6 6-1 6-2. Thomas Muster: „Ik stond niet echt te janken, maar dit is na het Frans Open het emotioneelste moment uit mijn loopbaan. FOTO REUTER Ponte Vedra Beach (anp/rtr) - De Amerikaanse golfer John Daly, beroemd om zijn verre klappen en grote dorst, heeft zich laten opnemen in de Bet ty Ford-kliniek voor een nieuwe poging af te rekenen met zijn alcoholverslaving. Hij liet zijn fans dat weten bij het Players Championship in Ponte Vedra Beach in Florida. Daly haakte daar af na een te genvallende openingsronde van 78 slagen. Als reden gaf hij in eerste instantie een zere heup op. Die 'blessure' weerhield hem er niet van een nacht door te halen in Sloppy Joe's, een bar-dancing in Jacksonville. Een paar foot ballers van de plaatselijke Ja guars hielden de drinkebroer daarbij gezelschap. Daly, die Madeira (anp) - Rolf Muntz heeft door een slotronde van 70 slagen in het Madeira Open zijn beste resultaat van het seizoen geboekt. Met een totaal van 214 slagen (twee onder par) eindigde de Nederlandse golfer op de ge deelde 29e plaats. De overwinning in het met een miljoen gulden gedoteerde toer nooi van de Europese Tour ging naar Peter Mitchell, die een sco re van 204 had. De Engelsman dankte zijn zege aan een uitste kende birdie op de laatste hole »an golfclub Santo da Serra. De Zweed Fredrik Jacobsen werd tweede. Het was de tweede zege op de Europese Tour van Peter Mitchell, die in 1992 het Oosten rijks Open op zijn naam schreef. Muntz speelde een degelijke der deronde. Hij maakte vier birdies en twee bogeys en daarmee deed bij de slechte 77 van de tweede ronde vergeten. De Brabander klom door het resultaat op het eiland van de 157e naar de 133e plaats van het seizoenklasse ment. naar verluidt na het gelag aardig huishield in zijn hotelkamer, kreeg tijdens het paasweekeinde spijt van het bacchanaal. „In augustus 1996 heb ik een te rugslag gehad bij het omgaan met m'n ziekte. Tot dan dacht ik dat ik de strijd tegen alcoholis me gewonnen had door simpel weg niet meer te drinken. Nu realiseer ik me dat deze ver schrikkelijke kwaal veel hard nekkiger is dan ik voor mogelijk hield. Daarom heb ik besloten, met steun van familie en vrien den, professionele hulp te zoe ken bij de behandeling," liet Da ly de PGA Tour in een verklaring weten. Het Players Championship le verde een zege op voor Steve El- kington, de leider van het eerste uur. De Australiër begon het toernooi met vier birdies en keek de resterende 68 holes naar nie mand meer om. Elkington be sloot het met 6,5 miljoen gulden gedoteerde evenement, sterker bezet dan ooit, met een ronde van 69 en eindigde in totaal op 272, zestien onder par. Hij had daarmee zeven slagen voor sprong op de Amerikaan Scott Hoch. Elkington verdiende met zijn zege ongeveer 1,25 miljoen gulden. Santo Da Serra. Madeira Open, Eu ropese Tour. Eindstand na 54 holes: 1. Mitchell (Eng) 204 slagen (70 63 71), 2. Ja cobsen (Zwe) 205, 3. Coltart (Sch) 206, 4. Sherborne (Eng) 207, 5. Su- neson (Spa), Coceres (Arg), Tapping (Eng) 208, 29. Muntz (Ned) 214 (67 77 70). Toulouse. Internationaal Frans amateurkampioenschap. Kwartfinales: De Polo (Fra) wint met 2 en 1 van Wolstenholme (Eng), Birch (Dui) wint met 3 en 2 van Da vid (Fra), Neels (Dui) wint met 3 en 2 van Lafeber (Ned), Garcia (Spa) wint met 1 hole van Olsson (Zwe); finale: Garcia wint van Birch. Ponte Vedra (Florida). Players Championschip. Eindstand: 1. Elkington (Aus) 272 (66 69 68 69), 2. Hoch (VSt) 279, 3. Roberts (VSt) 280, 4. Faxon (VSt) 281, 5. Andrade (VSt) 282, 6. Leh man (VSt) 283, 7. Montgomerie (Sch), Tolles (VSt), Brooks (VSt) 284. Rancho Mirage (Cal.). Dinah Shore- toernooi, vrouwen. Eindstand: 1. King (VSt) 276 (71 67 67 71), 2. Tschetter (VSt) 278, 3. Fruhwirth (VSt), Robbins (VSt) 279, 5. Hackney (GBr), Bowen (VSt) 282. Martina Hingis, die de vloer aanveegde met Monica Seles. Key Biscayne (anp/rtr) - Ze is pas 23 jaar, maar haar tijd is geweest. Zaterdag speelde het verleden tegen de toekomst. Binnen 43 minuten was het klaar. Martina Hingis won za terdag het vrouwentoernooi van Key Biscayne In de finale klopte de 16-jarige Zwitserse Monica Seles met 6-2 6-1. Martina Hingis staat nu bovenaan de wereldranglijst. Ze is de zeven de nummer één sinds de invoering van de WTA-lijst, in november 1975. Chris Evert was de eerste, vervolgens domineerden Martina Navratilova, Tracy Austin, Steffi Graf, Monica Seles en Arantxa Sanchez het vrouwentennis. Hingis is met haar zestien jaar en zes maandjes de jongste mondiale nummer één. Dat was haar tegen standster van zaterdag, Monica Seles. De geboren Joegoslavische was in maart 1991 17 jaar en iets meer dan drie maanden, toen zij de ranglijst voor het eerst aan voerde. Hingis lost Steffi Graf af. De Duitse, die achtervolgd wordt door blessureleed, stond 377 we ken bovenaan. Hingis is in 1997 nog ongeslagen. Haar overwin ning op Seles was de 26e op rij. De laatste nederlaag dateert uit no vember. In de Master-finale in New York verloor ze van Steffi Graf. „Ik kan bijna niet wachten op de volgende confrontatie," be kende Hingis in Key Biscayne. „Ik wil laten zien dat die nederlaag een vergissing was en dat het vol komen terecht is dat ik de nieuwe nummer één ben. Ik voel me na melijk niet alleen onverslaanbaar. Ik ben het gewoon," giechelde ze. Giechelen is niet meer alleen het handelsmerk van Monica Seles, die zaterdag eigenlijk weinig re den tot lachen had. Maar bij Seles is giechelen net zo vanzelfspre kend als ademhalen. Het kind sterretje van weleer is na haar aanval door een Duitse psycho paat voer voor psychiaters. „Het verleden tegen het heden van het vrouwentennis," zo was de fi nale van Key Biscayne aangekon digd. „Ik voel me nog helemaal niet zo oud," had Seles geprotes teerd. Op de baan had ze echter minder te vertellen. De routinier stond stijf van de stress, de nieu weling oogde fris, vrolijk en voor al beter. „Martina speelt tennis zonder grenzen. Ze heeft de eenvoud van het spel weer ontdekt," zei de eer ste coach van Boris Becker, Günt- her Bosch. „Haar grens is de he mel. Martina speelt als geen an der," sprak Jana Novotna na haar nederlaag in de halve finale. „Ik heb m'n best gedaan, maar heb hier in Key Biscayne niet m'n bes te tennis laten zien. Alleen in de finale ging het wel lekker," sprak de winnares. Hingis won de eerste set op het bloedhete centre-court in Florida binnen negentien mi nuten. Seles kwam er niet aan te pas. Ze was vooral door haar ma tige opslag een speelbal voor de Zwitserse, die in het vorige onder linge duel al met 6-2 6-0 uitge haald had. „Ik had gehoopt dat Martina vandaag, als de nieuwe nummer één, toch wat druk zou voelen. Maar ze had echt nergens last van. Ze lijkt, ondanks alles, gewoon verder te gaan met genie ten. Dat is knap." Ze geniet en vernietigt. Ook de 27- jarige Steffi Graf moest er zater dag aan geloven. „Natuurlijk ben ik de terechte nieuwe nummer één. Als je, zoals Steffi, zo weinig speelt, moet je er rekening mee houden dat je wordt gepasseerd. Je moet gewoon zorgen dat je voor de belangrijke toernooien fit en scherp bent. Fysiek en psychisch. De nieuwe koningin duldde zater dag geen tegenspraak. Niet op de baan, niet achter de microfoon. Seles ondervond het. Hingis han teert de harde hand. En is van plan dat ook lang te doen. „Ik heb er namelijk een verschrikkelijke hekel aan van speelsters te verlie zen die lager dan ik staan." Dat is nu iedereen. Sao Paulo (anp) - Beiden werden de opdracht feilloos wt. Jacques Villeneuve scoor- °e zondag honderd procent tijdens de Grand Prix van wazilië in zijn Rothmans- Wlliams. Jos Verstappen zag weer eens de zwart-wit ge- Mokte finishvlag. Canadees boekte op het Inter nos-circuit zijn vijfde overwin- op achttien GP-starts. De ederlander bereikte in zijn 33e wmule I-race voor de tiende eer de finish. Als vijftiende, op *ee ronden van Villeneuve. a de voor beiden dramatisch Wrlopen openingsrace in Austra- le had Villeneuve slechts als doel optimaal punten scoren. Verstap- wdde de race voltooien, na- at hij in down under in de derde door de grindbak was ge- uiterd. Zijn generatiegenoot am m Melbourne zelfs niet order dan de eerste ronde door een onbesuisde actie van de Ier Eddie Irvine. Villeneuve, de koelste kikker van het gezelschap, demonstreerde op het Autodrome Jose Carlos Pace zondag dat hij dit seizoen de te kloppen man is. De zoon van wij len Gilles Villeneuve vormt de ideale combinatie met de Willi- ams-Renault-bolide. Verstappen bewees dat hij ook zijn gezond verstand kan gebruiken, ook al is dat dwars tegen zijn natuur in. Onder de gegeven omstandighe den zat er niet meer in voor de Nederlander. Meerijden en de fi nish bereiken, dat was de eis van Ken Tyrrell. „Dit was het hoogst haalbare. Vooral geconcentreerd rijden. Gewoon meehobbelen. Het is oer saai en ook een beetje frustre rend," vertelde Verstappen, die als voorlaatste startte, later. „Maar er zat niets anders op. Ik was ook liever hoger geëindigd. Je weet dat Salo (teamgenoot) en ik de langzaamsten van het veld zijn. Maar ik ben blij dat we de finish hebben gehaald, zonder dat ik het gevoel heb een race te hebben gereden." Dat gevoel moet Villeneuve ook hebben gemist. De eigenzinnige coureur leidde bijna van start tot finish. Ook al moest hij zowel bij de eerste reguliere start als de herstart Michael Schumacher voorrang verlenen. Zoals Vers tappen in zijn bolide bijna in slaap viel in de achterhoede, had Villeneuve als koploper alleen last van achterblijvers. De con currentie zag alleen de achter kant van zijn wagen. De aanval van Gerhard Berger in de slotfase leek aanvankelijk nog enig leven in de lethargische race te bren gen. Maar de marge bleef met vier seconden ruimschoots vol doende. Villeneuve uit vaak kritiek op de volgens hem veel te ver doorge voerde veiligheidsnormen, die mede de oorzaak zijn van de slaapverwekkende vertoningen. Chicanes noemt hij een ramp. De 25-jarige Canadees verwijt zijn oudere collega's dat ze alleen maar aan geld en hun eigen ha- chie denken. „Veiligheid is be langrijk, maar zoals we nu bezig zijn, halen we de charme uit de sport. Er is bijna geen competitie meer. De mensen houden van du els tot op het randje. De Formule I is veiliger dan IndyCar-racen in de Verenigde Staten, maar die wedstrijden zijn wel fascineren der." Onlangs kreeg Villeneuve veel kritiek over zich heen. Hij liet zich ontvallen dat crashes bij de autosport horen. „Ik houd van crashes. Iedereen toch. De men sen zitten op het puntje van hun stoel als er iets gebeurt," zegt hij. „Natuurlijk hoop ook ik dat een coureur niets ernstigs overkomt. Ik zit ook niet op doden te wach ten, maar nu is de Formule I te klinisch. Alles is erop gericht de snelheid terug' te dringen. Maar racen is toch snelheid?" Villeneuve gaf na zijn zege toe niet ongelukkig met de herstart te zijn geweest. De rode vlag - on derbreking wedstrijd - kwam goed uit, want bij het eerste ver trek waren door zijn uitstapje in het grind, stenen in zijn cockpit terecht gekomen. „Dat zit on comfortabel. Daarom kwam het rood goed uit. Anders had ik niet geweten of ik gewonnen had." Verstappen had een goede eerste start, bij de tweede keer dat het licht op groen sprong, kreeg hij de wagen bijna niet aan de praat. „Hij begon te pruttelen. Gelukkig duurde het maar een fractie. Daarna heb ik relatief gezien geen probleem meer gehad," zei hij. „Behalve dat ik ontzettend pijn heb aan mijn rechtervoet. Die zat klem tegen de stuurstang. Hoe verder? Ik hoop dat we snel een nieuwe motor krijgen. Zodat we weer kunnen meeracen." Vooralsnog duurt dat tot de GP San Marino, want teamchef Ken Tyrrell liet zondag weten dat voor Argentinië over twee weken nog geen nieuwe krachtbron be schikbaar is. Sao Paulo. GP Brazilië, tweede race voor WK Formule I: 1. Villeneuve (Can) Williams-Renault 72 ronden (309,024 km) in 1.36.06,990 (192,905 km/u), 2. Berger (Oos) Benetton-Re nault 4,190, 3. Panis (Fra) Prost-Mu- gen-Honda 15,870, 4. Hakkinen (Fin) McLaren-Mercedes 33,033, 5. Mi chael Schumacher (Dui) Ferrari 33,731, 6. Alesi (Fra) Benetton-Re nault 34,020, 7, Herbert (Eng) Sau- ber-Petronas 50,912, 8. Fisichella (Ita) Jordan-Peugeot 1.00,639, 9. Frentzen (Dui) Williams-Renault 1.15,402,10. op één ronde: Coulthard (Sch) McLaren, 13. Salo (Fin) Tyr- rell-Ford, 15. op twee ronden: Vers tappen (Ned) Tyrrell-Ford. Stand WK: 1. Coulthard, Villeneuve 10 punten, 3. Berger 9, 4. Schuma cher 8, 5. Hakkinen 7, 6. Panis 6, 7. Larini (Ita) Sauber-Petronas, 8. Ale si 1. Stand WK constructeurs: 1. McLaren 17, 2. Williams, 3. Benetton 10. Suzuka - Tom Coronel heeft de openingsrace van het Japanse Formule 3- seizoen gewonnen. De 24-jarige Haarlemmer zege vierde zondag in zijn Toyota op het circuit van Suzuka met ruime voorsprong. Coronel startte voor 55.000 toeschouwers vanaf de tweede plaats. Met de nummer één van de startlijst, Takeshi Tsuchiya, vocht de Haarlemmer rondenlang een mooi gevecht uit. In de laatste van de zeventien ronden liep de Nederlander echter nog ruim acht se conden uit op de Japanner. Diens landgenoot Wakisaka werd derde. Suzuka. Japans Formule 3 kampioenschap: 1. Coronel (Ned) Toyota 17 ronden in 35.11,611, 2. Tachikawa (Jap) Toyota 8,457, 3. Wakisaka (Jap) Toyota 14,148, 4. Martno (Jap) Opel 14,751. Brussel - Bert de Jong heeft zondag als eerste Nederlander de be faamde Belgische autorally Circuit des Ardennes gewonnen. Met zijn navigator Ton Hillen bleef hij zijn Belgische concurrent Lau rent Verhoestraete ruim één minuut voor. Het Nederlandse duo Hans Stacey/Mark van de Brand eindigde met een achterstand van twee minuten op de derde plaats. Het was de 47e editie van de oudste Belgische autorally. De twee daagse wedstrijd was de eerste manche in de strijd om de Neder landse titel. Mede daardoor verschenen er in België vele Neder landse coureurs aan de start. De Jong, woonachtig is het Belgische Essen, nam in de veertiende klassementsproef de leidende positie over van favoriet Patrick Snijers. De zevenvoudige Belgische kampioen moest naar de kant met een opgeblazen motor in zijn Ford Escort. De Jong, tweevou dig kampioen van Nederland, stuurde daarna zijn eigen Ford Es cort in grootse stijl naar de zege. Brussel. Circuit dse Ardennes. Eindstand: 1. De Jong/Hillen (Ned) Ford 2.43.58, 2. Verhoestraete/De Cank (Bel) Ford 2.45.17, 3. Stacey/Van de Brand (Ned) Ford 2.46.00, 4. Munster/Eist (Bel) Renault 2.46.44, 5. Van Woensel/Meert (Bel) Mits ubishi 2.48.14, 6. Broekaert/Vergalle (Bel) Ford 2.51.56, 7. Van der Hoorn/Findhammer (Ned) Ford 2.54.45, 13. Verspuy/Verspuy (Ned) Su baru 3.10.03, 20. Van Lindert/Willekens (Ned/Bel) Renault 3.27.02. Mol - Wielrenner Adrie van der Poel heeft zondag in de Belgische plaats Mol een duatlon gewonnen. Hij had voor de 3 km lopen, 20 km mountainbiken en opnieuw 3 km lopen in totaal 1 uur, 3 mi nuten en 11 seconden nodig. Dat was dertien seconden minder dan de Belg Koen Hoeyberghs. Diens landgenoot Mare Herre- mans eindigde in 1.03.34 als derde. Voor de 37-jarige Van der Poel, afgelopen seizoen winnaar van de wereldbeker en de super prestige in het veldrijden, was de combi natie lopen en fietsen niets nieuws. „Ik loop regelmatig in de buurt van mijn huis een ronde van zo'n acht kilometer," aldus de oud-wereldkampioen cyclocross. „De wedstrijd in Mol was al vier keer eerder gehouden. Dit was de eerste keer dat ik meedeed aan zoiets. Het kwam toevallig zo uit. Het was zeker niet gemak kelijk. Ik moest die Belgische hardlopers van me af zien te hou den. Dat lukte net." Mol. Run-bik-rune (3 km lopen, 20 km mountainbike, 3 km lopen): 1. Van der Poel (Ned) 1.03.11, 2. Hoeyberghs (Bel) 1.03.24, 3. Herremans (Bel) 1.03.34, 4. Vervecken (Bel) 1.04.39, 5. Van Roy (Bel) 1.05.36. Moers - Moerser SC heeft zich niet weten te plaatsen voor de fi nale om het Duitse volleybalkampioenschap bij de mannen. De ploeg van de Nederlanders Peter Blangé, Rob Grabert en Ronald Zoodsma verloor zondag de beslissingswedstrijd tegen VfB Friedrichshafen met 3-1. Zaterdag dwong Moerser SC het extra duel af door de tweede wedstrijd met souverein gemak met 3-0 te winnen. Het eerste treffen was met 3-0 verloren gegaan. De andere finalist is Bayer Wuppertal dat twee keer van titelverdediger ASV Dachau won. Indianapolis - Rik Smits heeft de Indiana Pacers op sleeptouw genomen richting de play-offs van de NBA. De Brabantse basket baller droeg in het duel met de Los Angeles Clippers veertig pun ten bij, een seizoenrecord. De 2,24 meter lange center pakte bo vendien negen rebounds. Het was de vierde zege op rij van de Pa cers. Die kwam overigens pas in de verlenging tot stand. Daarin maak te Smits, lang geblesseerd dit seizoen, acht van de twaalf punten voor Indiana. „Ik heb Rik nog nooit zo hard zien trainen," legde coach Larry Brown tevreden uit. „Dat is aan zijn spel te zien. Het ziet er atletischer uit. Ik ben trots op hem." Guard Reggie Miller kwam in totaal tot 28 punten. Door dit re sultaat staan de Pacers weer op een score van bijna 50 procent en hebben ze nog maar twee overwinningen achterstand op de Cle veland Cavaliers. Er zijn nog elf duels te gaan. Eerder in het paasweekeinde wonnen Smits c.s. knap bij de Char lotte Hornets. Fred Hoiberg zorgde daarvoor met een wanhoops schot. De wisselspeler maakte twee seconden voor het einde een driepunter en werd matchwinner, 115-116. Smits kwam tot 27 punten. Topscorer was Miller met 39, waaronder acht driepun ters. New Delhi - Door het instorten van een provisorische tribune bij een volleybalwedstrijd in de Zuid-Indiase stad Vatakara zijn 200 mensen gewond geraakt. Negentien van hen zijn er slecht aan toe. De noodvoorziening van bamboestokken en planken was overvol. Het bouwsel begaf het volgens ooggetuigen al enkele minuten na het begin van de wedstrijd. Na het ongeval en het afvoeren van de gewonden staken woedende bezoekers de overgebleven puinhoop in brand. Kassei - Bij ongeregeldheden met ijshockey supporters uit Berlijn zijn zaterdag in Kassei vier politieagenten licht gewond geraakt. Een beveiligingsbeambte moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Tijdens en na de tólve finale om de Duitse titel tussen de Kassei Huskies en de Eisbaren Berlin (6-3) ontstonden vechtpar tijen in en buiten de ijshal. Dertig supporters van de club uit het oostelijke deel van Berlijn misdroegen zich. 's Ochtends hadden 300 ijshockeyfans al een. wegrestaurant bij Helmstedt geplun derd. (ADVERTENTIE) Deze advertentie wordt u aangeboden door de RAI Vereniging, afdeling gemotoriseerde tweewielers. Als u 0223^10620 draait, hoort u snel waar de dichtstbijzijnde dealer zit. Meer over motorfietsen is elke week op donderdagavond te zien bij RTL5.

de Stem | 1997 | | pagina 15