mm Ontslaggolf op scholen in aantocht Regio Eindhoven delft weer onderspit Janmaat moet cel in Ella Vogelaar verlaat de FNV om De Waal Voorwaardelijk straf ontvoering uit sekte DE STEM BINNENLAND Na uitspraak Raad van State Massaal afscheid van slachtoffers brand Afpakken kiesrecht lijkt weinig zinvol Hartverscheurende aanklacht DE STEM Turks drama COMMENTAAR NIEUWS KORT Storm gooit viskotter op zandbank Alarmnummer 112 geen probleem Geen vervolging 'godlasterlijke' poster 20.000 WW-uitkeringen minder in 1996 'Masker voor bijtende asielzoeker' Veronica en KRO beboet Zoon premier wil in Catshuis trouwen i i i i i ZATERDAG 29 MAART 1997 /\4 Zwolle (anp) - De rechtbank in Zwolle heeft gisteren CD- Tweede-Kamerlid Hans Jan maat veroordeeld tot vier we ken cel waarvan twee voor waardelijk. Het Rotterdamse gemeenteraadslid en ex-lid van CP'86 Martijn Freling kreeg dezelfde straf. Volgens de rechtbank in Zwolle hebben beiden tijdens een beto ging in februari vorig jaar in Zwolle aangezet tot discrimina tie. Tim Mudde van CP'86 kreeg twee weken voorwaardelijk en een boete van 1000 gulden, ofwel twintig dagen hechtenis. Ze rie- pen leuzen als Eigen volk eerst, Vol is vol en Nederland voor de Nederlanders. Officier van justitie mr. M. Ver- wiel had tegen Janmaat en Fre ling twee maanden voorwaarde lijk geëist en 7500 gulden boete. Tegen Mudde eiste ze de vorige week een maand voorwaardelijke en 5000 gulden boete. De rechtbank vond een voor waardelijke straf echter niet meer op zijn plaats, omdat Jan maat en ïkeling al eerder voor soortgelijke feiten waren veroor deeld. Geen* van de verdachten was tijdens de uitspraak aanwe zig. De rechtbank achtte de leuzen discriminerend naar ras. Ze wa ren echter niet beledigend voor buitenlanders in de zin van arti kel 137 van het Wetboek van strafrecht, zoals de officier ten laste had gelegd. Daarvoor wer den de rechts-extremisten vrijge sproken. Dat gold ook voor de toespraak van Janmaat waarin hij aankondigde de multiculture le samenleving af te schaffen, zo dra zijn partij aan de macht is. Volgens Janmaat toont het von nis aan dat er in Nederland spra ke is van politieke rechtspraak. Verder noemde hij het rechtsstel sel een tombola. Naast een eerde re veroordeling heeft de CD'er ook een vrijspraak op zijn naam staan. Janmaat kondigde aan door te zullen procederen tot aan het Europese Hof in Straatsburg. „Daar heb ik meer vertrouwen in," zei hij. CD-Kamerlid Janmaat FOTO WFA 1 1* -■ K #i <*"- «a /A-Jry ik M ■k TL" J6 - 'v T 'i jIl i Den Haag (anp) - Het ziet er steeds meer naar uit dat 168 mid delbare scholen in het voortgezet onderwijs docenten moeten ontslaan om niet in ernstige financiële problemen te komen. Dit is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. De raad heeft het bezwaar van twee scholen tegen de nieuwe bekostiging van het voortgezet onderwijs ongegrond verklaard. Scholen worden sinds 1 augus tus 1996 op een andere manier betaald. Zij kunnen hun perso neelskosten niet meer bij de overheid declareren, maar krij- Den Haag (anp) - Het ontne men van het passieve kies recht aan rechts-extremisten die zich aan geweldsdelicten schuldig maken, zoals minis ter Sorgdrager van Justitie overweegt, lijkt weinig zinvol. Tot deze conclusie komt Reiner de Winter, universitair hoofddo cent staats- en bestuursrecht (Lirpburg), ip,,het,.jongste num mer van het Nederlands Juristen blad. Bij.jhet rech&g9@g{felöegaat het om meestal om daders die zich overbodig, tekort gedaan of mis kend voelen. De wetenschapper vraagt zich af wat voor therapeu tisch effect er te verwachten is, „als we er nog een schepje boven op doen en hun ook het passieve kiesrecht afpakken". Zo'n maatregel kost weinig geld en er is tegelijkertijd in brede kring instemming van te ver wachten, constateert hij. „Maar zal het ons niet duur komen te staan?", vraagt hij zich af. De kans bestaat dat de woede van de extremisten al gauw een extra tol gaat eisen. Volgens De Winter zijn er sociale en economische problemen in het geding „en vooral op dat vlak zal iets moeten gebeuren". gen een vast bedrag waarmee zij het moeten zien te redden. De scholen menen dat dit op een verkeerde manier is ingevoerd, waardoor zij er fors op achteruit gaan. De Raad van State heeft de be zwaren van de scholen afgewe zen. Jurist V. Kellenaar van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten behartigde voor de raad de belangen van de Zutphense Stedelijke Scholengemeenschap. Hij noemt de uitspraak zo prin cipieel, dat andere scholen die de bekostiging willen aanvech ten, waarschijnlijk geen kans meer maken. „Die kans is bui tengewoon klein." In februari hebben 168 scholen de noodklok geluid. Zij zeggen er 68 miljoen gulden op achter uit te gaan. Als zij niet worden gecompenseerd, moeten zij 400 banen schrappen. Kellenaar weet niet of de scholen toch naar de reehter zullpn stappgpiooor; De Zutphense school zit nu met een tekort van drie ton. Daarom mofkijtenSëJnjgol vier dPPWteh ontslaan. Bij de 168 scholen die zich in februari meldden schom melen de geraamde tekorten tus sen de 5 ton en één miljoen gul den. De scholen zijn boos op staatsse cretaris Netelenbos (Onderwijs). Zij had een naadloze overgang beloofd bij de invoering van het nieuwe bekostigingssysteem. Daarvan is volgens hen echter geen sprake. Kellenaar: „Het vreemde is dat de Raad van Sta te in zijn uitspraak helemaal niet op die overgang is inge gaan." Netelenbos heeft voor de jaren 1996-1997 en 1997-1998 wel een overgangsregeling ge troffen. Volgens Kellenaar zul len de problemen na 1998 alleen maar toenemen. Vogelaar was de belangrijkste kandidaat voor de opvolging van Stekelenburg tot De Waal zich als concurrent aandiende. Die liet merken niet onder haar te willen werken. „Toen dacht ik: als jij niet onder mij wilt werken, waarom zou dat andersom dan wel moeten zijn," zo zegt Voge laar in het interview. De affaire rond de opvolging van Stekelenburg voltrok zich achter de schermen. Steun voor Voge laar bleef daardoor uit. Zij zegt dat ze de keus om te vertrekken zelf heeft gemaakt. Maar voegt er aan toe dat „zoiets je niet in de kouwe kleren gaat zitten. Het is Zeki Kösedag rouwt boven de kist van een van zijn vijf kinderen die samen met zijn vrouw omkamen. Amsterdam - Ella Vogelaar heeft besloten uit het bestuur van de FNV te stappen, toen kwam vast te staan dat Lodewijk de Waal voorzitter van de vakcentrale zou worden. Zij verklaart dat in een vraaggesprek met dagblad Trouw. Den Haag (anp) - De Haagse Schilderswijk heeft gisteren massaal afscheid genomen van moeder Kösedag en haar vijf kinderen. Verdriet, wan hoop en ingehouden woede voerden de boventoon tijdens de door enkele diifeenden, vooral Turken, bezochte rouwplechtigheid op het Ja cob van Campenplein. Opnieuw enkele duizenden, tegen de 7000 volgens de politie, liepen aan het begin van de avond mee in de Tocht van Verdriet en Wan hoop door de wijk. De zes leden uit het gezin van twaalf kwamen in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven bij een brand in hun woning. Vader en vijf andere kinderen overleefden. Van hen liggen twee kinderen met ernstige brandwonden in het zie kenhuis. „We hopen en verwachten dat de daders zo snel mogelijk worden opgepakt," zei de Turkse ambas sadeur B. Ilkin. Hij wil op geen enkele manier speculeren over de achtergronden van de brand stichting. „Ik kan echt niet raden wie het geweest is of wie het ge weest zijn. Als er sprake is van racistische motieven, dan ben ik ervan overtuigd dat de hele Turk se maar ook de Nederlandse ge meenschap deze daad zal veroor delen." Justitie liet gisteren de eerder aangehouden vijf verdachten vrij. Het Openbaar Ministerie vond geen sluitend bewijs tegen de vijf -é' Hl*5 twvUm tie S. Horstink zei dat de politie nog geen enkel idee heeft in welke richting zij moet zoeken naar eventuele daders. De politie heeft geen bgvyjj^en gevonden voor de mogelijkheid dat de Koerdische uoUirv Q-Ji Den Haag (anp) - Het kleinste kistje is net een halve meter lang. Er ligt een dode baby in. De andere kisten lopen langzaam in lengte op. Alle zes zijn ze bedekt met de Turkse vlag en een doek met islamitische teksten. Ze staan naast elkaar op tafels op het grasveld van het Jacob van Campenplein. Er omheen treuren mannen. Vrouwen in groepen huilen op de achtergrond. Zij heb ben de kleine kinderen bij zich. Het is een gedrang van jewelste. Velen proberen met hun hand even een kist aan te raken. Enkele mannen lukt het tenslotte om de directe omgeving vrij te maken voor familie, vrienden, de imam en een vrij uitzicht in oostelijke richting. Dan kan het gebed voor de doden beginnen. Een oud ritueel in een Haagse nieuw bouwwijk. Na het gebed worden de kisten boven de hoofden getild en tussen de menigte door naar de lijkwagens gebracht. Het verdriet over wat inmiddels 'De zwarte nacht' heet, is bijna tastbaar. Maar ook trilt ingehouden woede door de murw geslagen menigte. 'Pak de daders, zet ze gevangen!', hoor je hier en daar. Aanhangers van de rechtse Welvaartspartij proberen er een politieke bijeenkomst van te maken. Ze ballen de vuist met de wijsvinger omhoog. Maar niemand laat zich daardoor meeslepen. Als de lijkwagens vertrekken, loopt het grasveld leeg. Even lijkt het of de stoet achter de auto's aan door de stad zal gaan. Dan buigt die zich af op weg naar de Jan Steenstraat. Voor de gebla kerde woning liggen stapels bloemen. Er klinken leuzen voor een snelle opsporing en berechting van de daders. Dan gaat ieder in stilte zijns weegs. een ingrijpend besluit. Na 15 jaar vakbondswerk dat zo abrupt af breken. Dat is echt niet leuk. Dat is buitengewoon pijnlijk." De FNV speelde volgens Vogelaar dubbel spel: „Ze zeiden wel dat ze graag wilden dat ik voorzitter werd - na 100 jaar vakbeweging een vrouw aan de top - maar ver volgens hebben ze daar geen in vulling aan gegeven." Voor De Waal geldt in haar optiek hetzelf de: „Naar buiten stelde hij niet de ambitie te hebben voorzitter te worden. Maar in zijn gedrag toonde hij zich zeer ambitieus, waardoor hij zich vaak recht te genover mij plaatste." Van onze correspondent Den Haag - Rechter L. Verheij noemde het een unieke zaak. Nog nooit eerder stond een familie terecht voor het ont voeren van een van de leden van de fami lie uit een sekte. Om die reden legde de Haagse rechtbank giste ren slechts voorwaardelijke gevangenisstraf fen op aan de dertien familieleden en drie hulpverleners die betrokken waren bij de ont voering van een vrouw uit Zoeterwoude-Dorp. De rechter waarschuwde wel dat er in een vol gende zaak zeker onvoorwaardelijke gevange nisstraffen zouden worden opgelegd. De familie haalde op 26 februari vorig jaar de 27-jarige Esther, samen met haar vier maan den oude dochter, uit haar woning en sloot haar op in een bungalow in Nieuw Haamstede. Volgens de familie verkeerde Esther onder in vloed van de IFA-religie in Rotterdam en moest zij daaruit bevrijd worden. Vijf dagen lang trachtte de familie Esther te 'deprogram meren', tot de politie haar uit de bungalow be vrijdde. De familie beriep zich op een noodsi tuatie. Er dreigde gevaar voor Esther en haar baby; de ontvoering was het laatste redmiddel. De Haagse rechtbank verwierp dat beroep om dat er geen bewijs was geleverd dat er sprake zou zijn geweest van enige dreiging. Bovendien constateerde de rechtbank dat er in Nederland vrijheid is in de keuze van godsdienst, zelfs als dat in de ogen van anderen tot gevolg heeft dat een deel van de persoonlijkheid wordt ingele- Eindhoven (anp) - Door het kabinetsbesluit van donder dag om in Zuidoost-Brabant af te zien van een stadsprovin cie, krijgt de regio Eindhoven andermaal geen eigen be stuursvorm. Eind 1985 deed zich een min of meer verge lijkbare situatie voor, toen het openbaar lichaam Agglome ratie Eindhoven na ruim ne gen experimentele jaren ter ziele ging. En ook toen was de provincie Noord-Brabant een van de felste tegenstanders. De toenmalige ge deputeerde Van Graafeiland, mo menteel burgemeester in Venlo, bestempelde die agglomeratie destijds laatdunkend als het koe koeksei in het provinciale nest. Opmerkelijk is de rol van mr. W. van Elk. Als voorzitter van de ag glomeratie verzette hij zich des tijds heftig tegen de opheffing daarvan. Nu, als burgemeester van Helmond, is hij een van de meest strijdlustige tegenstanders van de stadsprovincie. De Agglomeratie Eindhoven ging in de zomer van 1976 van start. De bedoeling was dat het open baar lichaam alles zou gaan rege len wat de grenzen van de elf deelnemende gemeenten over schreed. De wet die eraan ten grondslag lag, was goeddeels in de regio zelf opgesteld. De Twee de Kamer legde er tijdens de aan vaarding echter al meteen een soort tijdbom onder. De Kamer schrapte het oorspronkelijke voorstel om de leden van de ag- glomeratieraad te kiezen uit de zittende gemeenteraadsleden. In plaats daarvan kwam er een rechtstreeks gekozen vertegen woordiging. De bewust nage streefde band met de elf gemeen ten stond als gevolg daarvan van af het begin onder druk. Mede daardoor kreeg de agglomeratie snel het karakter van een vierde bestuurslaag. En daarmee was het openbaar lichaam bij voor baat ten dode opgeschreven. Twintig jaar geleden stond de be stuurlijke herindeling in Neder land al volop ter discussie. De po litiek, zowel in Den Haag als in de regio, beschouwde het nieuwe bestuursorgaan als een tussenfa se, een voorloper voor een defini tieve regeling voor het hele land. Het riante kantoorgebouw tegen over het Eindhovense stadhuis was het toekomstige provincie huis van Zuidoost-Brabant, dacht iedereen. Burgemeester Van Elk van Hel mond ziet anno 1997 een stads provincie niet zitten omdat de in stelling daarvan naar zijn mening alleen maar leidt tot een verdere bestuurlijke versnippering. Toen in 1985 bleek dat de Agglomera tie Eindhoven zou worden ver ruild voor een gewoon samen werkingsverband op basis van de Wet Gemeenschappelijke Rege lingen, noemde hij als een van de redenen de weigering van Rijk en Provincie om daadwerkelijk ta- afscheidingsbeweging PKK ach ter de aanslag zou zitten. Kort voor de woning in brand raakte, richtten molotov-eock- tails ook verwoestingen aan in het gebouw van de Azerbeid- jaans-Turkse vereniging en van A Turks-islamitische vereniging Beide gebouwen zijn op korte af stand van de woning van het ge zin in de Jan Steenstraat. Dertig politiemensen onderzoeken nog mogelijke verbanden tussen de branden. De omgekomen gezinsleden wor den vandaag in de loop van de middag begraven in Ararat, vlak bij de Armeense grens. Hun licha men werden gistermiddag, na de rouwplechtigheid op het Jacob van Campenplein, overgebracht naar het mortuarium op Schip hol. Enkele tientallen familiele den en vrienden reizen mee naar Turkije. In de Turkse pers is de belang stelling voor de branden zeer groot. Sommige kranten verwij zen naar de aanslag -enkele jaren terug- op het Turkse gezin in het Duitse Solingen. Turkse kranten zien ook verband tussen de drie aanslagen, vlakbij en kort na el kaar. Ook eindredacteur A. Az- dural van het Turkse nieuws- en actualiteitenprogramma van de NPS-radio stelt dat die omstan digheden geen toeval kunnen zijn. verd. De bezorgdheid van de familie noemde rechter L. Verheij begrijpelijk, maar dat recht vaardigde de ontvoeringsactie niet, die hij veel te verstrekkend noemde. Volgens Verheij heeft de moeder van Esther zich veel te hals starrig met haar dochter bemoeid. Volgens de rechtbank hebben twee hulpverle ners van de stichting Sirenen, gespecialiseerd in sekten, een cruciale rol gespeeld bij de ont voering, omdat de familie zich mede baseerde op de adviezen van de stichting. De twee hulp verleners, waaronder een huisarts uit Arnhem, werden veroordeeld tot zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Een speciaal uit Amerika overgekomen specialist die moest helpen bij het deprogrammeren kreeg vier maanden voorwaardelijk celstraf opgelegd. ken af te staan. „De wet voorzag daar wel in, maar het is nooit goed ingevuld", schamperde hij. Overigens is destijds ook al de suggestie gedaan om voor heel Zuidoost-Brabant één bestuurs orgaan in het leven te roepen. Die suggestie kwam van staatsraad Toxopeus, die door de toenmalige minister van Binnenlandse Za ken Rietkerk was gevraagd een onderzoek in te stellen naar de le vensvatbaarheid van de Agglo meratie. Toxopeus haalde zelf een streep door zijn voorstel, omdat hij er in de regio veel te weinig draagvlak voor aantrof. Net zoals dat nu het geval is voor de vorming van een stadsprovincie. MINISTER-PRESIDENT Kok wil dat er een onderzoek 'tot op de bodem' komt naar de oorzaak van de brand in de Haagse Schildserswijk waar bij zes leden van een Turks gezin om het leven kwamen. De premier staat niet alleen in zijn mening. Uit alle geledingen van de Nederland se samenleving klinken geluiden van mededeleven en verontrustinq Brandstichting of pogingen daartoe op koffiehuizen, winkels, reis bureaus en moskeeën komen in Nederland de laatste tijd te vaak voor De daders worden zelden of nooit gepakt. De brand in Den Haag die zes mensen het leven heeft gekost, is vermoedelijk aangestoken. Dit drama moet voor politie en justitie het teken zijn dat de inspannin gen om achter de identiteit van de daders van dit soort aanslagen te komen, aanzienlijk moeten worden opgevoerd. Allochtone Nederlan ders moeten niet het idee krijgen dat ze zich in ons land niet langer vei- lig voelen. De mogelijkheid dat achter de aanslagen in Den Haag (drie kort achter elkaar) racistische motieven schuilgaan, moet serieus worden onder zocht. De haat tegen buitenlanders in vooral extreem-rechtse kringen wordt meer dan eens op gewelddadige wijze geventileerd. Het zijn uitwassen die met alle kracht bestreden moeten worden Waarmee niet gezegd is dat de schuld bij voorbaat bij genoemde groe peringen mag worden gelegd. In politiek opzicht is Turkije een woelig land. De felle tegenstellingen in het moederland zijn ook zichtbaar ir de Nederlands-Turkse samenleving. Voor het conflict tussen Turkenen Koerden geldt dat nog meer. Gewelddadigheid wordt daarbij niet uit de weg gegaan. De herkomst van de daders is echter niet eens het belangrijkste aspect, Het gegeven dat Nederland - na Duitsland - ook het toneel geworden is van terreuracties in de richting van migranten, is niet acceptabel, De Nederlandse autoriteiten moeten zich volledig bewust zijn van de ernst van de feiten. Tot nu toe is niet gebleken dat de Nederlandse overheid de zaken niet serieus oppakt. Beschuldigingen van dien aard - de eindredacteur van een Turks nieuws-actualiteitenprogramma verwijt Nederland een laco nieke houding - zijn niet terecht. Zij creëren tegenstellingen en een sfeer waarin verwijten over en weer meer aandacht krijgen dan de zaak waar het om gaat. Naarden - Harde wind heeft gisterochtend voor problemen in de scheepvaart gezorgd. De viskotter Yerseke 64 sloeg door de harde wind los en liep vast op een zandbank bij het eiland De Schelp in het Gooimeer. Het onbemande schip ligt volgens de kustwacht zo vast, dat het geborgen moet worden. Zeven Duitse opvarenden van een zeiljacht ontsnapten in de nacht van donderdag op vrijdag op het IJsselmeer aan de dood. Hun boot raakte door harde windvla gen op drift en liep volstrekt stuurloos vast tegen de dijk bij de Ke- telbrug. Omstreeks 04.00 uur konden de opvarenden zich in veilig heid stellen door de dijk op te klimmen. Den Haag - Tot dusver is niets gebleken van problemen met het nieuwe alarmnummer 112 in grensgebieden met België en Duits land. Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken schrijft dat op vragen van het VVD-Kamerlid C. Cornielje.Wie vlak bij de gren zen mobiel 112 belt, kan terecht komen bij een meldkamer in Bel gië of Duitsland. Belgen en Duitsers kunnen een Nederlandse meldkamer aan de lijn krijgen. Dat is onlosmakelijk verbonden met het grensoverschrijdende karakter van het mobiele GSM-net- werk, aldus de minister/Klachten zijn daarover rcogiBM>Qhtvan- gen. De drie 112-oproëpen in de afgelopen drie maanden die in Ne derland vanuit het buitenland zijn ontvangen, zjjp zpncjer mpnke- -rerwiireGt'doorverbonden naaide meldkamers in België-en-Buits- land die de zaak afhandelen. Den Haag - Minister Sorgdrager van Justitie ziet op dit moment geen aanleiding voor het instellen van een strafrechtelijk onder zoek naar de reclame-affiches voor de film The people versus Lar ry Flynt. Op het affiche hangt de hoofdrolspeler in gekruisigde houding voor de schaamstreek van een vrouw. Flynt is de oprich ter van een glossy Amerikaans blad met veel erotische afbeeldin gen. De Kamerleden Van den Berg, Rouvoet, Van Middelkoop en Koekkoek, behorende tot de kleine christelijke fracties en het CDA, hadden de bewindsvrouwe gevraagd tegen de poster op te treden. Dat kan niet zonder meer wegens schending van de eer baarheid, meent zij. Dan moet volgens het Wetboek van Strafrecht een belangrijke meerderheid van de bevolking aanstoot hebben ge nomen. Dat er mensen zijn die dat wel doen, zegt nog niet dat er een belangrijke meerderheid zo over denkt. Den Haag - Het aantal WW-uitkeringen is in 1996 met 20.000 ge daald tot 375.000. Het aantal arbeidsongeschiktheidsuitkeringen is nagenoeg gestabiliseerd. Per saldo is er sprake van een daling met 5000 uitkeringen tot 855.000. In de Ziektewet is het aantal uit keringen met 5000 toegenomen tot 76.000. De stijging komt vooral voor rekening van het toegenomen aantal uitzendkrachten, die on der de oude Ziektewet vallen. Dit blijkt uit de definitieve cijfers over 1996 van het Landelijk Instituut Sociale Verzekeringen (LISV). Aan de gestage daling van het aantal WAO'ers sinds 1992 is in 1996 definitief een einde gekomen. Hoewel over het hele jaar gerekend nog steeds sprake is van een lichte daling met 5000, neemt het aantal WAO'ers sinds oktober 1996 weer langzaam toe. Den Haag - De Marechausseevereniging (Marver) dringt bij staats secretaris Schmitz (Justitie) aan op de invoering van een masker voor bijtende asielzoekers. Op die manier krijgen marechaussees betere bescherming tegen agressief gedrag van vreemdelingen die het land uitmoeten. Marver-voorzitter Heerts erkent dat aan de in voering van een masker ethische bezwaren kleven. Hij verwacht echter dat van de inzet zo'n ontmoedigende werking uitgaat dat uitgeprocedeerde asielzoekers het op den duur wel nalaten mare chaussees te bijten of te spugen. De toenemende agressiviteit tegen marechaussees - zo'n tweehonderd gevallen per jaar - baart Heerts al geruime tijd zorgen. De Marver vindt dat daar veel te lichtzinnig mee wordt omgesprongen. Hilversum - Het Commissariaat voor de Media heeft Veronica een boete van 60.000 gulden opgelegd voor het vertonen van een on juist billboard bij het televisieprogramma Trexx, dat in de zomer van 1996 werd uitgezonden. Het Commissariaat voor de media vond dat het tonen van een aantal stilstaande beelden achter el kaar de suggestie wekte van een bewegend geheel. Hierdoor ver vaagde het vereiste duidelijke onderscheid tussen sponsorvermel ding en het bijbehorende programmaonderdeel. De KRO kreeg een boete van 40.000 gulden omdat tijdens Ontbijt TV het boeken weekessay van Carolijn Visser te nadrukkelijk in beeld werd ge bracht. Den Haag (anp) - De Haagse gemeenteraad behandelt binnenkort een voorstel dat het huwelijk in het Catshuis van een zoon van premier Kok mogelijk moet maken. Kok heeft de gemeente gevraagd of er een trouwpartij in zijn ambtswoning mag worden gehouden. Het is een goede plek om de plechtigheid in beslotenheid te laten plaatshebben, iets waar de familie groot belang aan hecht. Het college van burgemeester en wethouders is positief over het plan. Daarom stelt het college de raad nu voor het Catshuis tijde lijk 'huis der gemeente' te maken, waardoor er een huwelijk mag worden gesloten.

de Stem | 1997 | | pagina 4