DE STEM VMS I Begeleider DcmecoGivep assistent hoofd uitvoering opleveringsopzichter werkvoorbereider OK-ASSISTENT DIFFERENTIATIE-CHIRURGIE »/v atofindley ACCALON _rLi"L JIJ' Blauwhoed Liberaal Ziekenhuis Uevensberq MEDEWERKER AFDELING INKOOP M/V MAINTENANCE ENGINEER Blauwhoed Vastgoed TECHNICAL SERVICE TECHNICIAN Visual Media Services TECHNICAL SERVICE ENGINEER IGNATIUS ZIEKENHUIS BREDA beleidsmedewerker (m/v) ^Eurowoningen DE STEM Het Operatiekamer-complex van ons ziekenhuis bestaat uit vijf ruim opgezette en goed geoutilleerde operatiekamers. Binnen deze entourage wordt in combinatie met gekwalifi ceerd personeel gestreefd naar een voortdurende kwaliteits verbetering binnen onze zorgverlening. Om deze ontwik keling te kunnen waarborgen zijn wij per 1 meia.s. op zoek naar een in fulltime of 80% dienstverband. Functie-informatie Uw takenpakket bestaat uit het functioneren als omloop, het instrumenteren en het assisteren tijdens operaties. Deze werkzaamheden worden gerouleerd. Gemiddeld per vijf weken is één weekend-bereikbaarheids dienst van toepassing en per week is gemiddeld één nacht bereikbaarheidsdienst van toepassing. Functie-eisen - U bent in het bezit van het N.Z.R.-diploma OK-assistent, Differentia tie-Chirurgie; - U beschikt over recente relevante werkervaring. Arbeidsvoorwaarden Salariëring vindt plaats in FWG 45, minimaal 2.791,- en maximaal 4.536,- bruto per maand op basis van een fulltime dienstverband. Daarnaast is momenteel een arbeidsmarkt toeslag van 13% van toepassing. De overige arbeidsvoor waarden zijn conform de CAO-Ziekenhuiswezen. Informatie en sollicitatie Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer C. Snepvangers, afdelingsmanager Operatiekamer-complex, telefoon 0164-278429 of via telefoniste 0164-278000, piepernummer 811.181. Uw schiftelijke sollicitatie kunt u, binnen 14 dagen na verschijnen van deze advertentie, richten aan de heer P.C. van Meel, dienst Personeel en Organisatie, Boerhaaveplein 1,4624 VT Bergen op Zoom. Lievensberg is een algemeen ziekenhuis voor West-Brabant, Tholen en St. Philips- land, met ruim 50 medisch specia listen en ongeveer 850 medewerkers. Per jaar bezoeken ca. 145.000 mensen de polikliniek, in de kliniek worden ruim 10.000 patiënten opgenomen. Lievensberg heeft 367 bedden, inclusief 24 PAAZ bedden. Een speciale functie is revalidatie. adhesives AtckFindley Nederland B.V., gevestigd in Roosendaal, maakt deel uit van de Ato Findley Adhesives groep. Ato Findley is één van de grootste producenten van'ïndustriële kleefstoffen met bedrijven en kantoren over de hele wereld verpreid. De activiteiten voor Europa en het Midden Oosten worden gecoördineerd vanuit Roosendaal. Kwaliteit staat hoog in het vaandel bij Ato Findley. Kwaliteit zowel richting klant als richting producten, service en ontwikkeling van onze medewerkers. Ato Findley Nederland B.V. is sinds 1994 ISO 9002 gecertificeerd. Het bedrijf in Roosendaal heeft ongeveer 70 medewerkers. Ten behoeve van onze afdeling Technical Services zijn wij op zoek naar een enthousiaste, creatieve en service gedreven U ondersteunt onze afdeling Technical Service en Verkoop. Uw werkzaamheden zullen vooral bestaan uit het coaten van kleefstoffen en het fysisch testen van kleef stoffen, gecoate substraten en eindproducten. Productie van kleefstoffen op kleine rchaal behoort eveneens tot uw takenpakket. Wat verwachten wij van u: - een opleiding op MLO niveau - ervaring met het uitvoeren van fysische testen - ervaring met machines - creatief - probleemoplossend vermogen - teamplayer - goede beheersing van de Engelse taal in woord en geschrift - leeftijd tussen 22 en 28 jaar Wat bieden wij u: Een full-time (40 uur) functie. Een salaris in overeenstemming met de zwaarte van de functie en goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Hoe reageren: Herkent u zich in bovenstaande functie? Richt dan binnen 14 dagen uw sollicitatie aan: Ato Findley Nederland B.V., t.a.v. Chris Verbruggen, Postbus 180, 4700 AD Roosendaal. Voor nadere informatie kunt u bellen met Chris Verbruggen, tel.nr. 0165-590503. Een dochteronderneming van de Strengholt Groep gevestigd in Naarden, zoekt voor haar hotelvideo/communicatie-afdeling een: die belast zal worden met service- en installatiewerkzaamheden van Pay-TV- installaties bij onze in de Benelux gevestigde relaties. Hij/zij dient te beschikken over: - een afgeronde opleiding electronica op MTS-niveau - relevante kennis van en ervaring met PC's - bekendheid met CAI-techniek - analytisch vermogen - een sterke mate van zelfstandigheid - teamwork-mentaliteit - representatief voorkomen - positieve werkethiek en bereidheid tot het draaien van stand-by-diensten - rijbewijs B - goede beheersing van de Nederlandse taal, bij voorkeur aangevuld met Duits en Frans. Schriftelijke sollicitaties met CV gaarne binnen tien dagen richten aan: Visual Media Services, t.a.v. de heer R. P. de Jong. Postbus 338, 1400 AH Bussum. De Daneco Groep in Breda, met in totaal 30 medewerkers, is gespecialiseerd in de ontwikkeling en verkoop van exclusieve relatie-artikelen. Daarnaast ontwikkett zij spaar- en motivatieprogramma's voor vele gerenommeerde ondernemingen. De Daneco Groep onderscheidt zich in de markt door ook de totale logistieke afhandeling voor haar rekening te nemen. Hierdoor wordt een optimale kwaliteit en leveringsbetrouwbaarheid gegarandeerd. Dit unieke totaalconcept heeft geleid tot een vooraanstaande marktpositie van de groep, tot uiting komend in exclusieve verkooprechten \an een groot aantal prominente merken. Op korte termijn zoeken wij ambitieus ingestelde kandidaten voor de functie van: Functieomschrijving: - U zorgt voor het inkopen van goederen en diensten met behulp van geautomatiseerde gegevensverwerking. - U onderhandelt met leveranciers inzake prijs en leveringscondities. - U bewaakt de levertijden en het nakomen van de afgesproken condities. - U onderhoudt contact met de afdeling verkoop en logistiek met betrekking tot de bestelde goederen en diensten. - U geeft instructies aan het magazijn en afdeling logistiek met betrekking tot de verwerking van de ontvangen goederen. Functie-eisen: - Uw leeftijd ligt tussen 25 en 30 jaar. - Opleiding HAVO-niveau aangevuld met relevante studies op inkoopgebied. - Enige jaren ervaring in soortgelijke functie. - Bekend met geautomatiseerde gegevensverwerking bij voorkeur via Exact software. - Flexibele instelling. - Kennis van de Engelse en Duitse taal in woord en geschrift. - Woonachtig in Breda of directe omgeving. Heeft u interesse in deze functie, stuur dan uw sollicitatiebrief met c.v.. zo spoedig mogelijk naar: Daneco B.v. t.a.v. de heer L.G.M. de Rop. Postbus 2,144. 4800 CC Breda Accalon NV is een dochteronderneming van het Zweedse Accalon AB, een van de leidende leveranciers op het gebied van automatische material handling, met onge veer 450 werknemers in Europa. Het bedrijf biedt totaaloplossingen in het gamma hoogbouw-kranen, conveyorsystemen en AGV-systemen. Deze systemen gaan in complexiteit van standalone toepassingen tot geïntegreerde toepassingen in Turnkey systemen. Accalon AB behoort tot de Zwitserse Swisslog Holding A.G. Accalon NV staat in voor de verkoop, installatie en support van deze producten, het hoofdkantoor voor de Benelux is gevestigd in Wilrijk, Antwerpen (België). Wij hebben momenteel vacatures voor een: (m/v) Gedetacheerd bij Neckermann BV te Hulst Uw functie: Preventief onderhoud en herstellingen van Accalon producten/systemen Operationele ondersteuning Dagelijks onderhoud op heftrucks, gebouwen en installaties Coördineren van- en toezicht houden op preventief onderhoud en herstellingen op heftrucks, gebouwen en installaties De werkzaamheden vinden grotendeels in dagdienst plaats, maar men dient bereid te zijn periodiek een verschoven vroege of late dienst te werken Uw profiel: Opleiding minimaal op MTS niveau, met kennis van mechanica, hydraulica en electronica en besturingstechniek Ervaring in industrieel onderhoud Zelfstandige probleemoplosser met goede communicatieve vaardigheden Leeftijd 25-35 jaar Woonachtig in de regio Zeeuws-Vlaanderen Talenkennis: Engels en eventueel Duits Voor deze functie bieden wij: Een specifieke opleiding naar de Accalon systemen en producten Een aantrekkelijk salaris Een prettige werksfeer Goede secundaire arbeidsvoorwaarden Spreekt deze functie u aan, stuur dan uw sollicitatiebrief met C.V. Accalon NV t.a.v. de personeelsdienst, Kernenergiestraat 47-49 B-2610 Wilrijk a member of swisslog i_ Het Ignatius Ziekenhuis Breda is een algemeen zieken huis met 535 bedden en 1450 medewerkenden. In de Medische Staf van ongeveer 90 leden zijn vrijwel alle specialismen vertegenwoordigd. Het ziekenhuis beschikt over een moderne accommodatie. Wij vragen voor de afdeling Medische Administratie een fulltime Functie-inhoud: - adviseren over geïntegreerde zorg-administratie; - analyseren en interpreteren van gegevens uit de zorg- administratie t.b.v. management-informatie, - begeleiden van implementatie en gebruik van geautomatiseer de systemen; - beschrijven van de administratieve organisatie en controleren van de kwaliteit daarvan, - adviseren van leidinggevenden in de zorgsectoren omtrent structurering van werkprocessen en administratieve procedures; - deelnemen aan in- en externe overlegsituaties; - verzorgen van interne opleiding in het gebruik van medische classificatie- en codestelsels. Functievoorwaarden: - HBO-nlveau HEAO-BE of BI, SOMA, HBO-V met administratieve vervolgopleiding); - aantal jaren ervaring in vergelijkbare functie is een pré i.v.m. directe inzetbaarheid; - automatiseringservaring strekt tot aanbeveling; analytisch vermogen, klantgerichtheid, communicatieve vaardigheid en standvastigheid; - bereidheid tot het volgen van gerichte vervolgopleiding(en) Arbeidsvoorwaarden: Deze worden vastgesteld overeenkomstig de CAO-Zieken huiswezen. Het salaris bedraagt maximaal 5.153,- bruto per maand op fulltime basis (FWG groep 50), De aanstelling is.voor onbepaalde tijd. Informatie en sollicitatie: Nadere informatie: de heer N Kamst, hoofd Medische Administratie, telefoon (076) 525 8063. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie sturen naar de dienst Sociale Zaken, onder vermelding van ST. 29. Molengracht 21, Postbus 90158, 4800 RK Breda Blauwhoed bv, gevestigd in het Brainpark te Rotterdam, is één van de grootste onafhankelijke vastgoed ontwikkelingsmaatschappijen in Nederland. Onder haar ressorteren 2 werkmaatschappijen, namelijk Blauwhoed Vastgoed, actief in het ontwikkelen, verkopen, leasen van en beleggen in kantoorpanden, winkelcentra en bedrijfsgebouwen, en Eurowoningen, actiefin het ontwikkelen en verkopen van woningen. zoekt ter versterking van haar afdeling Uitvoering een alsmede een Kandidaten voor de functie van assistent hoofd uit voering hebben een opleiding op HTS-niveau bouwkunde, zijn 35-40 jaar en hebben een ruime ervaring in de aannemerij. Een kwaliteitsbewuste instelling en leidinggevende capaciteiten zijn vereist. De werkzaamheden van deze deels binnen-, deels buitenfunctie beslaan een breed gebied en bestaan in hoofdlijnen uit: - in meerdere projecten leiding geven aan opzichters; - leiden van bouwvergaderingen; - overleg met aannemers en gemeentelijke instellingen betreffende zaken van in uitvoering zijnde projecten; - verzorgen van aanvragen bij de nutsbedrijven; - correspondentie en zo nodig persoonlijk contact met kopers aangaande uitvoeringszaken m.u.v. meer- en minderwerk; - verzorgen van informatie-overdracht van de uitvoering naar diverse disciplines op kantoor. zoekt ter versterking van haar afdeling Voorbereiding een Kandidaten voor de functie van opleverings opzichter hebben een opleiding op MBO- niveau, een brede bouwkundige kennis gepaard aan ervaring in de aannemerij, hebben ervaring met kopers- contacten en zijn communicatief vaardig. De opleveringsopzichter draagt, na een door collega's gevolgde interne opleverings procedure, de woningen over aan de kopers, bepaalt tijdens de oplevering welke gebre ken worden vermeld op het opleverings rapport, geeft indien nodig toelichting aan de koper over een ingenomen standpunt, geeft informatie over het gebruik van de woning en verzorgt de noodzakelijke administratie rond oplevering en afwerking van het opleveringsrapport (de zgn. service- periode). Kandidaten voor de functie van werkvoorbereider hebben een bouwkundige opleiding op HTS-niveau, zijn 30-40 jaar oud en zijn snel inzetbaar door ervaring bijvoorbeeld opgedaan in een vergelijkbare functie bij een aannemingsbedrijf (uitvoering, calculatie, bedrijfsbureau), kunnen goed in team verband werken, bezitten kostendeskundigheid op utiliteitsgebied en zijn nauwgezet. rrfiv i-.U'ri<v4 ri In de ontwikkelingsfase verzorgt de werkvoor bereider de technische ondersteuning en werkt in deze fase nauw samen met de projectmanager. De werkzaamheden bestaan in hoofd lijnen uit; - geven van technische, calculatorische en bouwefficiency-adviezen tijdens de Voorlopig Ontwerp en de Definitief Ontwerp fasen van de planontwikkeling; - technisch beoordelen, controleren en corrigeren van bestekken en bestek- uw tekeningen; - calculatorisch ondersteunen van de onderhandelingen met aannemers; - verzorgen van contractstukken. Voor alle functies geldt dat de arbeidsvoorwaarden en honorering in overeenstemming zijn met het niveau van de functie en de kandidaten wonen of bereid zijn te gaan wonen in Rotterdam of omgeving. Indien u interesse heeft voor één van deze functies en meent hiervoor geschikt te zijn, dan kunt u uw sollicitatie, die strikt vertrouwelijk zal worden behandeld, richten aan Eurowoningen bv of Blauwhoed Vastgoed bv, ter attentie van de heer A. van der Made, Hoofd Personeelszaken, Max Euwelaan 1, Postbus 2552, 3000 CN Rotter dam. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw H. de Kort, telefoon (010) 453 53 11. Uw sollicitatiebrief verwachten wij binnen 2 weken na het verschijnen van deze advertentie en zal binnen 2 weken na sluitingsdatum beantwoord worden. Een psychologische test kan onderdeel zijn van de sollicitatieprocedure. Stichting Dog- en Woonvoorzieningen (SDW) heeft als doel hulp en diensten te verlenen aan mensen met een ver standelijke handicap en voorlichting en begeleiding te geven aan de samenle vingsverbonden waar zj deel van uit maken. SDW beheert daartoe dne dag centra voor volwassenen en twee onhopedagogische dagcentra voor kinderen, een weekendopvang, zeven woonvoorzieningen, een logeerhuis (in samenwerking met de intramurale zorg), en een centraal bureau. Het verzorgingsgebied van de stichting is de regio Westelijk Noord-Brabant, met a/s kerngemeenten Roosendaal. Bergen op Zoom, Halderberge en Steenbergen. De dogcentra hebben een totale capaciteit van ongeveer 260 deelnemers, de woonvoorzieningen bieden huisvesting aan ruim 200 bewoners en bij de stichting werken ruim 360 medewerkers. In het sociaal beleid staat de eigen ver antwoordelijkheid en de ontwikkeling van de medewerkers centraal. Stichting Dag- en Woonvoorzieningen verstandelijk gehandicapten in westelijk noord-brabant STREUVELSLAAN 14 4707 CH ROOSENDAAL TEL.; 0165 - 562666 Het groenproject van dagcentrum De Brug, kap. Kockstraat 93, 4651 X0 Steenbergen, is een samenwerkingsverband met het werkvoorzienings schap West Noord-Brabant. Er wordt gewerkt met een groep van maxi maal 7deeinemers. De doelstelling van het project is enerzijds een aan vulling voor de deelnemers van De Brug in de vorm van groepsbegeleld werken en anderzijds om deelnemers, waar mogelijk, aan te laten sluiten bij het Werkvoorzieningschap. Binnen dit project is er een vacature voor een: m/v fulltime functie-inhoud: - in samenwerking met het Werkvoorzieningschap begeleiding geven aan een groep van 7 verstandelijk gehandicapten; - het ontwikkelen van een nieuwe werkvorm binnen het groenproject. van de kandidaat wordt verwacht dat hij/zij: een opleiding heeft op MBO-niveau; bij voorkeur ervaring heeft in het hoveniersvak en in het bezit van een getuigschrift voor het gebruik van de motorkettingzaag; kennis en affiniteit heeft met de zorg voor volwassen verstandelijk gehandcapten; gemotiveerd en flexibel is; in het bezit is van het rijbewijs BE. wij bieden: - een afwisselende en uitdagende baan in een project dat veel creativiteit en zelfstandigheid vereist; - goede arbeidsvoorwaarden en salariëring conform FUWA schaal 6 CAO 0TG informatie: Voor meer informatie kunt u bellen met de heer R Mighorst, zorgmanager dagcentrum, tel. nr. 0167-563321. sollicitaties: Sollicitaties schnfteli|k binnen 14 dagen sturen naar: Stichting Dag- en Woonvoorzieningen, afd. P&O, t.a.v. mevrouw N. Aerts. Streuvelslaan 14, 4707 CH Roosendaal, onder vermelding van het vacature nummer: DV0S. 97-03 Heden vertekent verleden. Wie zich nu z problemen twee vakanties, een weekje t en een paar long weekends permitteert, nauwelijks nog de tijd van uitsluitend het s je voor de geest halen. En als hij dat wel d kans dat de lange zomerse logeerpartij boerderij van oom en tante hem niet te b len schieten, De rijkdom van nu, kleurt de vroeger. Herinnering is een onbetrouwbare gids. C derland nu staat voor vrijzinnig en libera; niet alleen buitenlanders, maar zelfs aut dat het hier nooit anders geweest is. Dat er neraties schoolkinderen in hasjwalmen o zijn, dat het woord van dominee en past cennia het ene oor in en het andere uit g; de Griekse beginselen net zo goed de zouden kunnen heten. Een misverstand. Zelfs Amsterdam, het S Gomorra van vrijdenkerij en libidineus ge in de jaren zestig geen vrijplaats voor hon len. Er waren een paar etablissementen w ten zich veilig konden voelen. De eigen sc op de Zeedijk het Mandje en in de Leidsep de Eiacre, een ontmoetingsplaats voor act diavolk, dansers en ondernemende studen Rond urinoirs hing wat opgewonden en seerd manvolk rond, dat zodra er een u zicht kwam, angstig een straatje omliep, toonbank van durfallerige sigarenboeren stapeltje prikkelliteratuur. Naturistenblader te kerels. Forse biceps, stoeren petten tx blote tors, maar de edele delen netjes v badkledij. En in de donkerte van parken en ges gebeurde heimelijk wat. Niet zoals n schutte parkeerplaatsen langs de grote w vanaf de schemering de ene na de andere heer in alle openheid aanlegt, quasi de bei kend een paar meter vigileert en vervolge struikgewas verdwijnt Het ging werkelijk lend. Wie niet wist, waar hij zijn moest, zag zonders. De eerste georganiseerde club homoseks denten had de grootst mogelijke moeite voor zijn maandelijkse ontmoetingsfeest te h toen eii$fi|k,aen prpgressief katholifike.st] vereniging bereid gevonden was de eigen I beschikking te stellen,weigerde een deel vaste barperso'héeï op'die avond dienst'. E zelfs achter de omheining van de toog niet zijn voor geil schennende handen. Homoseksualiteit was tot dertig jaar gelee heus taboe. Gerard, toen nog van het, Reve I zijn openlijke affichering van zijn geaardb emancipatoire functie. Het COC, niet voor n. letterwoord waarin het begrip homoseksual geen enkele manier voorkomt, gaf een gedec tureel blad uit, Dialoog, waarmee geziene" als dezelfde Van het Reve, de geletterde uitgi han Polak en de spraakmakende weekbladjo Jan Rogier bewezen dat flikkers ook tot nr staat waren. Nederland, en zelfs Amsterdam nog niet toe aan acceptatie van wat indertijd lend deviant gedrag genoemd werd. Buiten de grote stad was het nog erger. Reen, chroniqueur van het katholieke Noo burgse, beschrijft dat nu, na zijn 'Roomse 'In het donkere zuiden' en 'Hetwinterjaar', dende mannen'. Een meeslepend verteld over twee jongens in de Peel. Alle benauwen ontkenning en alle tragiek die het leven van se homoseksueel bepaalden. Niemand die ma durft te bespreken, ledereen beseft dat aan de hand is met de jonge André, de vrijt import-beambte Christiaan en de getrouwde Chrit, maar Iedereen ontkent het feitelijke pro en kijkt de andere kant op tot het te laat is. 0 homoseksueel zelf. Die duikt onder in een n lijks geconsumeerd huwelijk, past zich aan en zodoende scheef. Het is geen fantasie die Van Reen hier best maar de gruwelijke werkelijkheid van toen. E feiten gebaseerde herinnering. Want hoevee volledig voor hun homoseksualiteit uitkon mannen hadden in die tijd niet een wettige, vn lijke, echtgenote? Albert Mol, Leen Jongewaz Hans Warren, om het opsomminkje slechts tc paar bekende kunstenaars te beperken. Zoals vrouwen nu soms pas na jaren huwelijk e ge kinderen ontdekken meer van de andere k zijn, zo dachten homoseksuele mannen in d dat hun geaardheid niet veel meer was dar jeugd-, misschien beter jongensbevlieging, echtelijke bed zouden ze over deze fase groeien, hoopten ze en voorspelden desku psychiaters. Jarenlang is er nog, internaatsvooi den in de hand, gediscussieerd of de gerichthe het eigen geslacht niet aangeleerd was. Het liberale Nederland van nichtenkit, cruise p, dark room, herensauna en escort-tules is deze van afwijzing vergeten. Niet verbazingwekken tuurlijk, in tijden van vrijheid verdwijnt het beel slavernij en onderdrukking, maar het kan kwaad die periode opnieuw te belichten. Niet omdat het goed is terug te kijken en gerechtic te doen aan diegenen die onder de bekromper van eertijds geleden hebben, maar vooral omda der het mom van nieuwe gelijkheid het liberal) dachtengoed onder vuur ligt. ndere culturen denken anders en het tolerant! aeriand heeft daar alle begrip voor. Terecht in t le' r"aar 2°dra dit betekent dat hier geaccepte aarden opnieuw bevochten moeten worden, i tl' i ,'n Zic^' Allochtone leerlingen die weigeren laten onderwijzen door vrouwelijke leerkrac "ie mogelijk homoseksuele onderwijzers be 9 n, moet desnoods met harde hand geleerd n hoe hoog het Nederland van nu emanci van vrouwen en homo's in het vaandel heeft, denkendheid is prima, maar zodra die de I, rden aantast, moet zelfs de tolerantste m zwarte kousen hullen. Desnoods fundar me ter bescherming van de vrijheid. lib

de Stem | 1997 | | pagina 44