DE STEM E E PATIENTENC00RDINAT0R messer® Leden voor de riagg cliëntenraad DOCENT PROCESTECHNIEK (m/v) PROCESOPERATORS MECHANISCH OPERATORS chni sch VERKOPER Met de du het veld ii O de bruin techniek Assistent-accountants DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND PROJECTLEIDER (M/V) Ziekenhuis,.; Lievensberq fCI I Medewerker Binnendienst ACCOUNTANTSKANTOOR (m/v) LEDERMODE Cultuurtechnisch medewerker HBO m/v Cultuurtechnisch medewerker MBO m/v tempo-team uitzendbureau commercieel medewerker m/v onze dynamiek, uw kans Coppens Monteur bedrijfsautomobielen m/v DE STEM PÉTACHÉ/^ OPLEIDINGEN B.V. Détaché Opleidingen B.V. is een opleidingsinstituut voor de procesindustrie. Détaché leidt o.a. op voor VAPRO-A, B, MBT-PT en specifieke op het bedrijf gerichte opleidingen. Ook verzorgt Détaché Opleidingen B.V.: lesstofontwikkeling en educatietechnieken systeembeschrijvingen - adviezen en organisatie van bedrijfsopleidingen. Wij zijn op korte termijn op zoek naar een Wij verwachten van u een opleiding HTS Chemische Technologie en bij voorkeur 2 jaar bedrijfservaring. Uw leeftijd ligt tussen 25 en 35 jaar. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 dagen richten aan: dhr. P.A.C.M. Demmers, Postbus 228, 4600 AE Bergen op Zoom. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 0164-247060 en vragen naar mw. C. Jooren. Wij zijn voor diverse opdrachtgevers op korte termijn op zoek naar ervaren op verschillende functieniveaus. Wij verwachten van u een opleiding VAPRO-A, B of MBO-procestechniek. Ook zijn wij geïnteresseerd in kandidaten met leidinggevende ervaring. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen 10 dagen richten aan: Mw. ing. C. Jooren, MSc, Postbus 228, 4600 AE Bergen op Zoom. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 0164-253411 DÉTACHÉ/'-'-. INTERNATIONAL B.V. Détaché International B. V. is gespecialiseerd in werving en selectie, uitzenden en detacheren van productiepersoneel. Ook adviseert Détaché International B. V. omtrent organisatiestructuren en operationeel personeel. ascor analyse Ascor Analyse BV. is een onder zoeksbureau voor milieu- en/of ar beidshygiënische metingen met een vestiging in Breda en Nieuwleusen. 31 gekwalificeerde medewerkers/12 mobiele meet- en analysewagens staan borg voor de praktische kwali teit op het terrein van meten, toetsen en adviseren op het gebied van onder meer de asbestproblematiek. bodem en aivalonderzoek en arbeidshygiëni sche vraagstukken. De leidraad van Ascor Analyse is: klantgerichtheid de juiste analyse op de juiste plaats, flexibiliteit en betrouwbaarheid. Daarvoor zijn we in het bezit van een 24-uurs oproepdienst en uiteraard de noodzakelijke kwaliteitscertificerin gen. Voor onze afdeling Bodemonderzoek zoeken wij op korte termijn een Uw functie U bent verantwoordelijk voor de correcte uitvoering van de bo demonderzoeken U begeleidt de veldmedewerkers en verzorgt de eindrapportage. Dit betekent dat u goed zelfstandig kunt opereren binnen een team. een groot verantwoordelijkheidsgevoel bezit en commercieel bent ingesteld. Uw standplaats is Breda. Wij vragen U bent in het bezit van een HBO-diploma en heeft ervaring met milieukundig bodemonderzoek en tekstverwerking. Wij bieden Een interessante functie in een groeiende onderneming met een open cultuur en ruime ontplooiingsmogelijkheden. Sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Ascor Analyse B V t.a v. H.J.G.M. Nieuwesteeg, Postbus 3440. 4800 DK Breda i Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 076-5711990. TGfib BHibJ Binnen de dienst klinische zorg ontstaan op korte termijn twee vacatures voor de functie van in fulltime dienstverband V/M Functie-informatie Het betreft een leidinggevende functie op de afdeling orthopaedic en de afdeling algemene chirurgie, oogheelkunde en gynaecologie, waarbij op beide afdelingen een verdeling is gemaakt over twee units. De patiëntencoördinator geeft leiding aan de medewerkers en is samen mef een collega patiëntencoördinator eindverantwoordelijk voor de uitvoering van de directe patiëntenzorg. De patiëntencoördinator adviseert de afdelingsmanager bij de ontwikkeling van beleid inzakepatiëntenzorg ert bedrijfsvoering binnen de afdeling. Functie-eisen - in het bezit zijn van het diploma verpleegkunde (A) of HBO-V; - in het bezit zijn van een diploma kader- of managementopleiding of de bereidheid tot het volgen van fase 1 en 2 van de managementopleiding; - de beschikking hebben over goede sociale vaardigheden, alsmede een goed organisatie- en improvisatievermogen en in staat zijn tot teambuilding; - bij voorkeur ervaring in een leidinggevende functie; - aantoonbare affiniteit met en bij voorkeur ervaring to het verplegen van patiënten met een orthopaedische of chirurgische aandoening. Arbeidsvoorwaarden *4 De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO-Ziekenhuiswezen, waarbij salariëring plaatsvitYdfm'func-tiegroep 50 (minimf af/f3.16&;Ji»ruto en maximaal 5.153,- bruto). Er worden studiefaciliteiten geboden, indien de nieuw aan te stellen functionaris de managementopleiding en/of andere relevante (bij)scholing gaat volgen. Informatie en sollicitatie Informatie kunt u inwinnen bij de heer Q. Bergs, afdelingsmanager, telefoon 0164-278616 of telefoon 0164-278000, pieper 811.072. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 12 april a.s. richten aan de heer P.C. van Meel, dienst Personeel en Organisatie, Boerhaaveplein 1,4624 VT Bergen op Zoom. Lievensberg is een algemeen ziekenhuis voor West-Brabant, Tholen en St. Philips- land, met ongeveer 50 medisch specialisten en ruim 850 medewer kers. Per jaar bezoeken ca. 145.000 mensen de polikliniek, in de kliniek worden ruim 10.000 patiënten opgenomen. Lievensberg heeft 367 bedden, inclusief 24PAAZ bedden. Een speciale functie is revalidatie. -6[ 9 Als technische groothandelsorganisatie is De Bruin Techniek Groep ruim 30 jaar actief op het gebied van de toelevering van kwalitatief hoog staande producten aan voornamelijk de industriële sector. Het op de nieuwste marktontwikkelingen en klantenwensen afgestemd en uit voorraad leverbaar productenpakket bevat meer dan 50.000 artikelen van nationale en internationale topmerken. Met twaalf in de regio gewortelde Zuidnederlandse en Belgische vestigingen en ruim 90 medewerkers, werkt De Bruin Techniek Groep aan de verdere uitbouw van haar koploperspositie. Vanwege de groei in de regio West-Brabant zijn wij, ter versterking van het verkoopteam op zoek naar een M/V Functie: U vervult een spilfunctie op de vestiging, waarbij u o.a. verantwoordelijk bent voor actieve telefonische verkoop en technische ondersteuning van het team. Daarnaast levert u een positieve bijdrage aan de verdere uitbouw van ons De Bruin-concept. Zoekt u een baan met verantwoordelijkheid en ruimte voor al uw bewezen commer ciële vaardigheden en ideeën, neem dan voor 10 april telefonisch contact op met Miriam de Weijer, tel. 013-5321316 voor een sollicitatieformulier en meer informatie m.b.t. de sollicitatieprocedure. Profiel: HTS-werktuigbouwkunde of vergelijkbaar niveau Klant- en-resultaatgerichte instelling Ervaring binnen een technische handelsorganisatie Woonachtig in de regio West-Brabant Leeftijd 22-32 jaar De Bruin Techniek Groep biedt een prettige werksfeer, ruime doorgroeimoge lijkheden, een aantrekkelijk salaris en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. groep toeleveringsbedrijven voor de industrie \;anKpster Accountantskantoor Van Kester is een jonge, flexibele organisatie met een sterk op de cliënt gerichte filosofie. Kernwoorden zijn: betrokkenheid, persoonlijke aandacht, korte communicatielijnen en inhoudelijke kennis. Een belangrijk werkterrein is het adviseren van personal holdings met belangen in middelgrote ondernemingen, die zowel nationaal als internationaal opereren. Op fiscaal gebied werkt Accountantskantoor Van Kester samen met De Roo Van der Veen Belastingadviseurs. Het kantoor is lid van de SRA, kwaliteit staat hoog in het vaandel. Door de snelle groei zijn wij op korte termijn op zoek naar: Opleiding HEAO (BE of AA) of NIVRA (studerend), aangevuld met minimaal twee jaar relevante werkervaring. Leeftijd tot 30 jaar. Persoonskenmerken: gemotiveerd, teamgeest, informeel. Sollicitaties, voorzien van c.v., uitsluitend schriftelijk te sturen aan: Accountantskantoor Van Kester t.a.v. Lianne van Kester RA, Halderbergselaan 7a, 4741 AH Hoeven. Speciaalzaak in lederen kleding voor dames en heren vraagt voor spoedige indiensttre ding een representatieve Ervaring in de confectieverkoop vereist. De speciaalzaak met 47 jaar ervaring in suède, leder- en lamsvachtkleding. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Postbus 32, 4900 AA Oosterhout. De functie U werkt bij een overheidsinstelling in Breda die deei uit maakt van het Ministerie van Defensie. U treedt op als projectleider in de uitwerking van grote cultuur technische projecten. Hiervoor levert u vanuit uw vakdiscipline bijdrage aan multidisciplinaire projecten. U maakt zelfstandig RAW-bestekken, voorcalculaties, begrotingen en nacalculaties. Verder maakt u werk tekeningen. Deze baan biedt goede toekomst perspectieven. Het profiel HBO-, HTO- of RHSTL-diploma; ruime werkervaring in het voorbereiden van en toezicht houden op gecompliceerde werken; kennis van de RAW-systematiek en Microstation. De functie U werkt bij een overheidsinstelling in Breda die deel uit maakt van het Ministerie van Defensie. U bent binnen het bureau Cultuurtechniek aangewezen voor het maken van bestektekeningen met Microstation. Het betreft hier cultuurtechnische werken in de brede zin van het woord zoals sportvelden, beheerskaarten of de inrichting van verblijfsgebieden. Verder maakt u beplantingstekeningen en werkt u ontwerpen uit. Deze baan is voor langere tijd. Het profiel MBO-diploma Middelbare Tuinbouwschool, richting Aanleg en Onderhoud; beheersing van Microstationsystemen; 2 a 3 jaar ervaring in de voorbereiding; kennis van RAW is een pre. Hebt u interesse in een van bovenstaande functies? Neem dan contact met ons op. Informatie: (076)520 58 12. Lilian van Gink Nieuwe Ginnekenstraat 38,4811 NS Breda Kaderpersoneel is gespecialiseerd in het werven, selecteren en uitzenden van middelbaar en hoog opgeleid personeel in allerlei sectoren. Wij bieden aan professionals een individuele aanpak en afwisselende banen op maat met goede perspectieven. kaderpersoneel Messer Nederland Messer Nederland B.V. is een dochter van Messer Griesheim GmbH Frankfurt, een multinationale producent en leverancier van industriële gassen en apparatuur. Wij zijn een onderdeel van het Hoechst concern en behoren tot de top van de markt. Ons bedrijf bevindt zich met 60 me dewerkers in Moerdijk. Wegens uitbreiding van de afdeling Verkoop Binnendienst zoeken wij op korte termijn een Wat verwachten wij van u Een middelbare opleiding (MTS Commercieel of MEAO], circa twee jaar ervaring in een commerciële binnendienstfunctie, goede contactuele eigenschappen, kennis van de Duitse taal, er varing met automatisering, technisch inzicht en bereidheid tot het volgen van opleidingen. Uw leeftijd ligt rond de 25 jaar. Wat kunt u van ons verwachten Een afwisselende baan met een grote mate van zelfstandigheid binnen een dynamische organisatie. Uiteraard een uitstekend pakket primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Belangstelling Uw schriftelijke sollicitatie met curriculum vitae kunt u binnen 14 dagen richten aan Messer Nederland B.V., t.a.v. de heer M.C.L. van Diest, Postbus 72, 4790 AB Klundert. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Schroeijers, Hoofd Verkoop Binnendienst, telefoon 0168 - 384351 materieeldienst De Coppens Groep is reeds 95 jaar met succes actief en geniet regionale bekendheid door de volgende activiteiten: -Transport - Kraanverhuur - Aannemerij - Milieuservice - Afvalverwerking In totaal werken bij Coppens ruim 200 medewerkers. Coppens heeft vestigingen in: Heerle Bergen op Zoom Etten-Leur Breda Tlj Oud Gastel fvmVVrr A'-tj kunt uw sölHcifc^rfftéï 3 richten aan: Coppens' Materieeldienst B.V. Afdeling personeelszaken Postbus 281 4600 AG Bergen op Zoom Coppens' Materieeldienst B.V. is binnen de Coppens Groep verantwoordelijk voor het onderhoud aan en reparatie van hel materieel, zoals vrachtwagens, trekkers, aanhangwagens, opleggers, telescoopkranen, grondverzetmachines. afzet- en rolcontainers, sorteer-, breek- en losinstallaties. alsmede het onderhoud aan gebouwen en terreinen. De doelstelling is om dit alles zo preventief mogelijk te onderhouden. Voor onze vestiging in Bergen op Zoom zoeken wij een: Werkomschrijving: Uitvoeren van reparaties aan diverse merken en typen vrachtauto's, machines, overig materieel en installaties, uitvoeren van onderhoudsbeurten en het onderhouden van gereedschappen. De werknemer kan op alle vestigingen van de Coppens Groep ingezet worden, alsmede voor (technische) hulpverlening aan met pech onderweg staand materieel. Functie-eisen: - auto- en constructietechniek op LBO-niveau met kennis van elektra, pneumatiek, hydrauliek en brandstofsystemen: - gebruik en toepassing van gereedschappen en meetapparatuur: - beschikjt o.ysp.een.voJdopnde handvaardigheid voor hei uitvoeren van soms vrij nauwkeurige handelingen: is bereid om in wisselende diensten te werken. I ?DnsB5!J99C mw'ohnevni Gezien het bovenstaande denken wij aan een jong. energiek en motiverend persoon, die bereid is naast de genoten opleiding de nodige in- en externe vervolgopleidingen le volgen. Bent u geïnteresseerd? Dan dient u binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van een a curriculum vitae. te zenden naar genoemd adres. Het RIAGG Breda zoekt Algemene informatie In toenemende mate krijgen cliënten invloed op het beleid en de zorgver lening. Deze ontwikkeling juicht het RIAGG Breda toe: de hulpvraag van de cliënt moet richtinggevend zijn voor de zorgverlening en de diensten van het RIAGG. Een klachtenregeling voor cliënten, cliënten zoveel als mogelijk betrekken bij de behandeling en een gericht kwaliteitsbeleid dragen er onder andere toe bij dat de RIAGG zorg (permanent) verbetert. Het RIAGG Breda is een dynamische organisatie met als kerntaken hulpverlening, preventie en dienstverlening. Ontwikkelingen in de cliën- tenzorg en in samenwerkings relaties worden actief gesti muleerd. Het beleid is gericht op een positief werkklimaat. Het RIAGG Breda bestaat uit 4 leeftijdsgebonden doel groep-afdelingen, een stafaf deling Preventie/Dienstverle ning en een centrale afdeling Beheer. Het werkgebied is het Stads gewest Breda, dat bestaat uit 21 gemeenten met 400.000 inwoners. De ontwikkeling naar een gei'ntegreerd, regionaaf GGZ- aanbod met hetAPZ en het RIBW is in gang gezet. In het voorjaar van 1997 wil het RIAGG Breda een cliëntenraad instellen. Hiervoor zoeken wij aspirant-leden. De functie van de cliëntenraad is het adviseren van de directie met betrekking tot een aantal aspecten van de RIAGG zorgverlening. De nieuwe cliëntenraad en de oprichting daarvan wordt begeleid en on dersteund door het Regionaal Patiënten en Consumenten Platform West- Brabant en medewerkers van het RIAGG Breda. Wij denken aan het volgende functieprofiel: zelf ervaring hebben op het gebied van de ambulante geestelijke gezond heidszorg (in het bijzonder een RIAGG) of direct verwant zijn met iemand die hiermee ervaring heeft; minimum leeftijd van 16 jaar en woonachtig in het Stadsgewest Breda; in staat zijn de gemeenschappelijke belangenvan de RIAGG cliënten te kunnen behartigen; in staat zijn actief mee te denken, het geheel van de geestelijke gezond heidszorg te kunnen overzien of bereid dit inzicht te verwerven; de doelstellingen te onderschrijven van een cliëntenraad zoals bedoeld in de Wet Medezeggenschap Cliënten Zorgsector; in staat zijn om in teamverband te kunnen werken, een democratische houding te hebben en bereid is enige tijd te investeren. Aanvullende informatie: Een voorbereidingscommissie zal met de aspirant kandidaten een gesprek voeren om tot een zo'n evenwichtig mogelijk samengestelde cliëntenraad te komen.Tevens is er wederzijds sprake van een proeftijd van zes maan den. De verwachting is dat leden van de cliëntenraad minimaal zich twee jaar beschikbaar stellen. Voor de RIAGG cliëntenraad is reeds een onafhankelijke voorzitter be schikbaar. Indien nodig en gewenst kunnen leden van de cliëntenraad aan vullende scholing en training volgen zodat zij adequaat het lidmaatschap kunnen vervullen. Een informatie-map is voor belangstellenden beschik baar. Inlichtingen Geïnteresseerden kunnen telefonisch informatie inwinnen bij: Het RIAGG Breda. De heerT. Beekers, staffunctionaris beleid en tie, telefoon: 076- 5 24 10 00. Schriftelijke reacties dienen vóór I mei aanstaande binnen te zijn bij de directie van het RIAGG Breda, Baronielaan 18,4818 RA Breda. Ze schijnen elkaar te bellen met die mi foons. Dan spreken ze af waar ze gaar. hoe laat. De dub is hun leven. Ze doen les voor hun dub. Voor het CDA bijvc i tot alles in staat, letterlijk, als hun di zijn tol ding is Tocht hebben we het hier over hele n| mensen. Volgens hun buren is er eigenlij aan te merken. Ze gaan op zondag gewt kerk, goed gekleed, met het hele gezi, tal op de eerste rij ens I op de eerste rij en schenken rijk collecte. Ze luisteren aandachtig naar dj gen uit volle borst en gaan dan in alle ru Verder brengen ze de zondag lezend erf Maar door de week zijn ze totaal anders, baar. Ze hijsen zich in hun vechtkleding: ken, beige regenjassen. Ze gaan direct I praten. Lange zinnen met gewichtige v\ de tegenstander in verwarring brengen. De aanhangers van de clubs spreken ml Den Haag, maar vaak ook trekken ze het huren ergens in een dorp een zaaltje af het er flink ruig aan toe. Het nieuwste slj jnt het weiland te zijn. De boeren willen I werken. Hun koeien zijn gek, hun varke de pest en hun melk moet doorgespoe Ze zoeken naar andere inkomsten en bi* een lap grond aan. Deze week hebben we gezien hoe de van de christen-democraten ten strijde 1 tnig, verbitterd, klaar om uit te barst* maandenlang ingehouden te hebben. I moest eruit, de spanning was niet meer Men belde snel wat heen en weer, de p weer gemakkelijk op een dwaalspoor g| aanhangers van het CDA stapten in hun gevecht zou ergens in het Groene Hart den, naast de geplande HSL-baan, zod, erg was als ze het landschap zouden ven De tegenstanders stonden al klaar met 1 bivakmutsen en sjaals. Dat waren de troepen van drie clubs. Ze speelden noncl hun knuppels en boksbeugels. Wim Kok ze keer niet bij. Hem wordt rust gegui reeks zware wedstrijden. D66 maakte een wat stuurloze indruk, had bedankt en Wijers bleef wachten iri limousine die bij het hek stond gepark van de WD 1 Hiep ais altijd een bee zijkant, langs de sloten, Hij was de enic pistool droeg. Hij had het in België gekoc een wist het, maar niemand durfde er i zeggen. Soms schoot hij, zomaar een se lucht. Dat was dan even schrikken. Er golf door de gelederen. Maar vervolgens werd rustig en vroeg men zich af waarom hij he daan heeft. Hij had wel een van zijn eige kunnen raken. De harde kern van het CDA (ook wel 'holy noemd) zette zich in beweging en hield in het vizier. Ze trilden van opgekropte str tijd tikte door, maar het wilde maar steal een stevig, ontladend gevecht komen. Da niet anders, want alle vechtersbazen, CDA renden schreeuwend en scheidend in dez< ting, ledereen wond zich vreselijk op, maa sing zat er niet in. Toen de tv-camera's arriveerden, daalde net weer neer op het slagveld. Er lag een strijd had toch een slachtoffer geëist. Het dentificeerd als Enneüs Heerma. Er was r lugubere conclusie mogelijk. Hij door zijn eigen christen-democraten, vrienden zich op hem gestort bij i strijd? De politie kondigde aan een dïepg derzoek in testellen. Nederland is nu wakker geschrokken. D heid van dit soort bizarre gevechten is in vang duidelijk geworden. Dit kan zo niet d Je kunt zeggen: laten ze elkaar maar want dan knuppelt het probleem zichz Maar als alles straks op die manier wordt ui ten, tussen buren, steden, provincies, tand Er moet krachtig ingegrepen worden. Door Door de internationale gemeenschap? Doo als hij weer op de been is? Misschien wei ze Lieve Heer. af Ha< 'eka

de Stem | 1997 | | pagina 42