Koegorspolder: 300 banen extra Invasie van ravers in Antwerpen VEILIG weru PRINTEMPS DE STEM Goeree-Overflakkee komt bij Zeeland Burberrys ONZE NIEUWE ZOMERCOLLECTIE IS BINNEN |S WERU. Plan voor disco in watertoren van Axel Roep om debat over industrie in Zeeland —Er1 i HONTENISSE TYCENTER DE MAN" 'oeri Clinge particulieren eetje grond van em de hoeveel- d wordt getest, ngswaarde. Per waarbij biolo- C.M. toegepast :.M. rozen- 3n onderhoud n natuursteen tuin systemen Provincie ondersteunt initiatief Terneuzen bij ministerie voor rijksbijdrage Zeeuws Dictee voor zesde keer in Oostkapelle Grootste indoor houseparty van de Benelux in Sportpaleis Grenspaal bij Koewacht afgezaagd C1 Illegale sloop krijgt mogelijk toch staartje nu is ver weg dichtbij.... Pittige mode in schitterende kleuren! Tweede kamer moet definitief oordeel over uitbreiding provincie nog vellen Polo wRalph Lauren,. De nieuwste vrijetijdsmode voor HAAR en voor HEM Kom even langs en maak uw keuze uit de collecties van Escada Sport, Donaldson, Burberrys Polo Ralph Lauren, La Gaviotta. Mulberry accessoires en Church's herenschoenen. x 109 KUNSTSTOF RAMEN EN I DEUREN - compleet met isolatieglas - voor nieuwbouw en renovatie - geen onderhoud - geen schilderwerk - eigen montage - service IEKENDMAKING ID POSTDUIVEN n Hontenisse, |eeland d.d. 12 maart voor het tijdvak van 22 mei 1997, telkens uitzondering van de uitvliegverbod voor en verwilderde duiven n in de vorm van in artikel 2.4.23 van de ing van de gemeente et tijdvak van vrijdag 4 1997; met uitzondering zon- en feestdagen, in verboden is deze uit 17.00 uur. mders van Hontenisse in Hoek alle srstaat fam. Arens - Kloosterzande >77 Fax 683998 stoften. catalogus van Plus. hg Zeeland Van onze verslaggever Terneuzen - De concentratie van recycling- en afvalver- tverkende bedrijven in de Koegorspolder levert Terneu zen op langere termijn drie- üonderd nieuwe arbeidsplaat sen op. En daarbij de garantie dat de bestaande werkgele genheid in die sector (150 Werknemers) in Zeeuws- Vlaanderen gewaarborgd blijft. Die argumenten wegen voor Ge deputeerde Staten van Zeeland heel zwaar om Terneuzen als be langrijkste project voor rijks- steun bij het ministerie van Eco nomische Zaken naar voren te schuiven. De keus ging dit jaar tussen Terneuzen en de gemeente Schouwen-Duivenland dat in Bruinisse een bedrijventerrein van de grond wil tillen. „Het uit eindelijke oordeel valt iets gun stiger voor Terneuzen uit," schrijven GS in de aanbeveling. Terneuzen wil een bijdrage van 4,1 miljoen gulden uit de zoge naamde pot Stirea-gelden, een stimuleringsregeling voor econo mische activiteiten. Vorig jaar kreeg Terneuzen uit die pot 7,5 miljoen gulden voor de verdere bntwikkeling van de Axelse Vlakte. Terneuzen wil in het gebied rond de stortplaats in de Koegorspol der de loper uit leggen voor af- valverwerkende bedrijven die op hun huidige locaties met ruimte- Terneuzen wil in de Koegoerspolder een concentratie van recycling- en afvalverwerkende bedrijven. gebrek kampen en daarnaast ruimte bieden aan nieuwe bedrij vigheid. Er is interesse van meer dere bedrijven. Containerbedrijf Tollenaar in de Wulpenbek bij Hoek wil bijvoorbeeld naar de Koegorspolder verkassen. En er zijn ook gesprekken gaande met SZV Schroot Metal Recycling dat aan het terrein aan de Ambacht straat uit zijn jasje begint te groeien. Ook Verstraeten en Ver- brugge (industriële reiniging) willen naar de Koegorspolder. De hele operatie gaat een bedrag van 24,9 miljoen gulden kosten, op te brengen door de geïnteres seerde partijen. Volgens wethou der K. van de Hoofd van de ge meente Terneuzen zit er op dit moment nog een gat van 4,1 mil- FOTO CAMILE 5CHELSTRAETE joen gulden en doet de gemeente daarom een beroep op de Stirea- gelden. Andere te verwachten ontwikke lingen op korte termijn zijn de in richting van een baggerspeciede pot van Rijkswaterstaat en de Van onze verslaggever Oostkapelle - Voor de zes de keer alweer wordt het Zeeuws Dictee in Oostka pelle gehouden. Ditmaal is het op dinsdag 27 mei om 20.00 uur in de openbare basischool De Knotwilg. Het Zeeuws Dictee is een ini tiatief van de bestuurscom missie van de school en wordt elk jaar aan het eind van het schooljaar gehouden. De school streeft met het dictee naar beter gebruik van de Ne derlandse taal, maar ook naar meer naamsbekendheid van de school zelf. Op woensdag 28 mei om 14.30 uur is het Klein Zeeuws Dictee voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Zeeuwse basis scholen. Koewacht - Grenspaal 292, die stond opgesteld aan de Klooster- weg in Koewacht, is vlak boven de grond afgezaagd en meegeno men. De paal stond, gezien vanuit België, aan het begin van de Oude Zeedijk in Moerbeke. Zowel bij de politie van Teneuzen als die van Moerbeke is aangifte van de Vernieling en diefstal gedaan. Van het terugplaatsen is een soort Euregio-project gemaakt, Blijkt uit het politierapport. Zo wel de gemeenten Axel en Moer beke als de provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen dragen zorg voor plaatsing van een nieuwe grenspaal. (ADVERTENTIE) A. VAN DOOREN ZN. ISOLATIE B.V. Showroom: Expeditieweg 10 j 4715 RM Rucphen Telefoon: 0165-343153 Fax: 0165-343510 Geopend: ma /vrij.: 08.00-17.00 uur zat.: 10.00-15.00 uur en eventueel 's avonds op afspraak. RAMEN DEUREN I Kunststof met een grote K T Door Bas Timmers Antwerpen - Bijna twintig duizend jongeren zullen zich vanavond in het zweet dansen in het Antwerpse Sportpaleis. Dertig uur voor aanvang van het feest werken tientallen mensen nog aan geluidsto rens, lichtbalken, podia en de chill-out zone. Antwerpen be reidt zich voor op Thunderdo- me '97-The Southern Edition, de grootste indoor houseparty van de Benelux. De opbouw begon donderdag ochtend. Het podium voor de dj's werd boven de stoeltjes van de eerste ring in elkaar gezet. Een dag later volgde de bevestiging van de licht- en geluidinstallatie, soms op dertig meter hoogte. Het geluid zal quadrofonisch zijn: in elk van de vier hoeken van het Sportpaleis staat een geluidsto ren. In de enorme arena kan iedereen het spektakel volgen. Aan beide zijden van de hal komen twee be wegende videoschermen, waarop live-beelden gemixt worden met animaties. En voor degene waar voor het allemaal even te veel wordt is de chill out zone ge- creërd, een naast de hal opge bouwde tent waar de bezoekers even tot rust kunnen komen. In opkomst Sander Groet is namens het orga niserende bedrijf ID&T verant- I I I I I ZATERDAG 29 MAART 1997 komst van een overslagstation van de gemeenschappelijke af valstoffenregeling AVZV. Via dit station wordt Zeeuws-Vlaams af val naar de verbrandingsinstalla ties vervoerd. De gemeente Ter neuzen is druk bezig met de aan koop van de benodigde gronden. In de onderbouwing van de ge meente voor de subsidie-aan vraag werkt Terneuzen met een bedrag van 10.2 miljoen gulden voor de totale grondaankoop. In de polder moet ook met het oog op de toe- en afvoerwegen van de Westerscheldetunnel ruimte ge reserveerd worden voor een nieu we rijksweg. Van de Hoofd is ge lukkig met de steun van de pro vincie. Strandt het plan dan loopt Terneuzen het risico werkgele genheid kwijt te raken. Van de Hoofd houdt er serieus rekening mee dat sommige bedrijven dan uit de streek zullen weggaan. „Bedrijven hebben daar niet mee gedreigd, maar dat is onze in schatting," zegt de wethouder. In de Koegorspolder komt in totaal 46 hectare bedrijfsgrond te lig gen. Als de plannen van de nu geïnteresseerde bedrijven door gaan resteert dertig hectare grond voor uitgifte. Terneuzen 1 houdt rekening met de uitgifte van drie hectare per jaar. Het is een vuistregel bij bedrijfsvesti ging in die branche dat elke hec tare tien arbeidsplaatsen bete kent. Het is volgens Van de Hoofd geen middel om de zaken mooier voor te spiegelen, maar een heel geloofwaardige inschatting. Van onze verslaggeefster Axel - De nieuwe eigenaar van het hotel Wapen van Zee land wil een disco beginnen in de Axelse watertoren. Vol gens ondernemer J. Hessing is het een ideale locatie. „Het is buiten de bebouwde kom, dus weinig problemen met geluidsoverlast. En men sen vinden het leuk als een dis co in een karakteristiek ge bouw is gevestigd." De vier zuilen die het waterre servoir van de watertoren dra gen, vormen volgens de Zoeter- meerse Hessing geen obstakel op de begane grond. „In disco's zie je vaak 'danscirkels'. In de watertoren heb ik dankzij die pilaren automatisch al een soort dansvloer." Over een eventuele slechte akoestiek maakt de hoteleigenaar zich niet druk. „De moderene elek tronica kan veel compense ren," aldus Hessing. Om te checken of het plan le vensvatbaar is, laat de onder nemer een groep Haagse stu denten een marktonderzoek doen. Hessing wil onder meer te weten komen hoeveel jonge ren er in Axel en omgeving wo nen. „Van veel studenten die alleen in het weekend in Zeeuws-Vlaanderen zijn, hoor ik dat ze niet weten waar ze uit kunnen gaan. Het Axelse uit gaansleven moet nieuw leven worden ingeblazen." Binnen nu en zes maanden weet de ho teleigenaar of hij zijn plannen doorzet. Welzijns-wethouder J. van Schaik voelt bijzonder weinig voor het disco-plan in de wa tertoren. „De watertoren moet geconserveerd worden als in dustrieel monument. Een disco past helemaal niet in dat na tuur- en wandelgebied. Het college heeft besloten de toren te renoveren. Daarna zal het monument voor wisselende ex posities worden gebruikt. Ook de tuin is uitermate geschikt voor kunstwerken," zegt Van Schaik. Wie een disco wil ope nen kan dat volgens de wet houder beter in een bestaand (geluids) geïsoleerde pand aan de Markt doen. Van onze verslaggever Goes - De milieupartij Delta Anders wil zo snel mogelijk een politiek debat over de benutting van de ruimte in Zeeland voor industrie. Heikant - De illegale sloop van een schuur achter de Vylainlaan in Heikant krijgt misschien toch een staartje. De gemeente bekijkt of de eigenaar aangepakt kan worden. Wethouder G. van de Voorde be loofde dat tijdens de raadsverga dering naar aanleiding van vragen door mevrouw A. Hegger (PvdA). De schuur stond op een stuk grond waar een projectontwikke laar vijf villa's wil neerzetten. Twee weken geleden maakte een Belgische sloper het bouwwerk zonder sloopvergunning met de grond gelijk. De gemeente is na te zijn gewaarschuwd door omwo nenden wel een kijkje gaan ne men, maar kwam de laat. Omdat alle sporen zijn uitgewist is er vol gens Van de Voorde ook verder geen proces-verbaal meer opge maakt. Volgens de wethouder heeft de hele kwestie trouwens wel indruk gemaakt op andere slooplustigen in de gemeente. „Want sindsdien worden er opval lend veel sloopvergunningen aan gevraagd." Dat meldt de partij in de jongste nieuwsbrief. Delta Anders haakt in op een recente discussie in een statencommissie over het so ciaal-economisch beleidsplan van de provincie. In die vergade ring werd gesproken over een mogelijk tweede Sloegebied, iets waar Delta Anders beslist niet op zit te wachten. De Rotterdamse haven verkeert in grote ruimtenood en moet uit breiden. De roep om een tweede Maasvlakte klinkt. Het Centraal Planbureau heeft uitgerekend dat Rotterdam in het meest ruimte vretende scenario aan zeshonderd hectare genoeg heeft. Delta Anders schrijft dat in Zee land nog 1100 hectare bedrijf sterrein in reserve is. En een flink deel daarvan ligt in het Sloegebied. Daar kan Rotterdam mooi terecht. Daarom, vindt de partij, moet ook niet worden ge praat over een tweede Sloege bied. Voor het milieu kan het ze ker niet. Het bestaande Sloege- beid wordt begrensd door het waardevol cultureel landschap de Zak van Zuid-Beveland, door het natuurgebied Rammekens en door de polder de Kraayert. 'Het Zeeuwse kapitaal bestaat uit ruimte,' aldus de nieuws brief, 'en die ruimte kan maar eenmaal worden benut. In het Sloegebied hebben we ruimte voor de overloop van Rotterdam zonder dat we gekoloniseerd worden. (ADVERTENTIES) met een SIEMENS S4 GSM-telefoon bereikbaar in heel Europa cerrit dejonge axel Oranje»tr««t 5 - Telefoon 0115 562710 Voor de mega-houseparty zijn geluidstorens, lichtbalken en podia aangelegd. foto camiie schelstraete woordelijk voor de productie. Hij organiseerde al eerder verschil lende raves in Nederland. Dit is de tweede keer dat Antwerpen aangedaan wordt. „House is in België een muziekstroming in op komst. In november vorig jaar was het al druk, toen trokken we zo'n tienduizend mensen." Wat ongetwijfeld ook meespeelt is het probleem dat het steeds moeilijker wordt om in Neder land een houseparty te organise ren. „Daar zijn weinig locaties die groot genoeg zijn. Hier heb je nog echt een grote arena, met verschillende ringen. Bovendien is de Milieudienst in Nederland heel machtig. Zij maken het ons bijna onmogelijk om iets op touw te zetten, zeker qua eisen met be trekking tot geluidsoverlast." VERVOLG OP ZEELAND - C3: 'België stelt plezier boven klachten' Van onze verslaggever Middelburg - Het kabinet zet zijn oude plannen door: Goeree-Overflakkee moet op 1 januari 2000 bij Zeeland worden gevoegd. Dat besluit is genomen. De Tweede Kamer zal een definitief oordeel geven. In Zeeland reageren de provin ciale bestuurders enthousiast, de pro vincie probeert het voormalige eiland al jaren in te lijven. Met de komst van Goeree groeit de Zeeuwse bevolking met tien procent tot 400.000 inwo ners. Politiek betekent het dat de kans groot is dat de SGP een zetel extra krijgt in de Zeeuwse Staten, gezien de reformatorische groepen op Goeree. Het kabinetsbesluit houdt in dat Rotterdam, Den Haag en op de langere termijn Amster dam zogeheten stadsprovincies worden. In andere grootstedelijke regio's zullen ge meentelijke herindelingen plaatsvinden. In de regio Rotterdam wordt op 1 januari 2000 de stadsprovincie ingesteld. Voor de re gio Haaglanden wordt de instelling voorbe reid. Een datum is nog niet vastgesteld. De pro vincie Zuid-Holland wordt hierdoor in drie delen gesplitst en het eiland Goeree-Over- vlakkee lijkt daar niet bij aan te sluiten. Burgemeester J. Sleurink-Rabbinge van Middelharnis op Goeree vindt de samenvoe ging een noodoplossing. Volgens haar zit geen van de gemeenten te wachten op een gesplitst Zuid-Holland. Maar als het dan toch moet gebeuren, moet Goeree maar naar Zeeland, vindt ze. De Zeeuwse PvdA-gedeputeerde De Kok (bestuurlijke organisatie) is ingenomen met het kabinetsbesluit. De Kok: „Het is moeilijk te zeggen of de Tweede kamer akkoord gaat, maar ik ga er van uit dat dit een meerderheid krijgt. En is dat zo, dan is er ineens veel werk aan de winkel in Zeeland. We moeten allerlei samenwerkingsverbanden, denk aan de Zeeuwse bibliotheek, gaan ombouwen. Er is bestuurlijk heel veel te doen dan," Het kabinet was eerder al dicht bij overeen stemming over de stadsprovincies, nadat de fractieleiders van grote partijen waren ge polst over een standpunt dat afwijkt van het regeerakkoord. Belangrijk verschil van me ning tussen de VVD en PvdA en D66 was het al dan niet vormen van een stadsprovincie Eindhoven. Voor de inwoners van Goeree verandert er niet zoveel. Geografisch en taalkundig hoort het gebied al eeuwen bij Zeeland, maar qua werk is men sterk gericht op Rotterdam en omgeving. Het takenpakket van het Zeeuws provincie bestuur wordt wel zwaarder: er komt een be hoorlijke portefeuille recreatie bij omdat de Goereese kust ook erg toeristisch is. Verder zal de landbouw-portefeuille in het provin ciehuis worden uitgebreid vanwege het agrarische karakter van Goeree. Of het plan Zeeland financieel rijker zal ma ken is nog onduidelijk. Vooralsnog zal het werk dat moet gebeuren voor de samenvoe ging alleen maar geld kosten. Zeeland krijgt met Goeree wel een hogere jaarlijkse rijks- uitkering uit het Provinciefonds. En omdat het inwoneraantal groeit, zal Zee land als provincie meer invloed krijgen in Den Haag, Al hebben de Zeeuwse provincie bestuurders hier geen overdreven verwach tingen van. LA GAVIOTTA D F. SIGN a QUALITY O F I. O N II O N 4/» TO/NTEMPS WEEK-END Kaai 9, Sluis, 011 746 16 68 Open ma.-vr. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur. Za. en zo. van 10.30 tot 18 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 21