Grootse plannen organisatie Terneuzen voor cruciaal duel Terneuzen wil hoofdklasser worden Zeeuws-Vlaanderen op het goede spoor Streekduel Koewacht-STEEN is een wedstrijd tussen hoop en vrees ZILVEREN SCHOEN DE STEM SPORT ZEELAND Arj aan de Schipper Trofee belooft spektakel te worden Toernooi bij GSC ZVH Morres blijft baas over SVSW Ledenvergadering wijzigt statuten om doel beter te kunnen bereiken SPORTNIEUWS KORT 0_ DE STEM TOPSCORERS-KLASSEMENT Zaamslag speelt tegen All Ready i-i i 11 ZATERDAG 29 MAART 1997 B3 Van onze sportmedewerker Goes - De tweede editie van de Arjaan de Schipper Trofee, een wielerklassieker voor amateurs over Zuid-Beve land, met start en finish in Goes, belooft op zaterdag 19 april een interessant spekta kel te worden. Aan deelne mers zal het in ieder geval niet ontbreken. Er staan 26 ploe gen van zes renners ingeschre ven voor deze 'vrije wedstrijd' over een afstand van 163 kilo meter, terwijl ook de kwaliteit van het rennersveld er goed uitziet. WIELRENNEN Toch liet de voorzitter van het or ganiserend comité, Adrie de Win ter, weten: „Maar we zitten niet stil en hebben grote toekomst- plannen. Zo willen we onze wed strijd zo snel als maar mogelijk is onderbrengen in de topcompeti- tie. Want dat betekent dat we dan de beste renners van ons land aan de start krijgen." Tijdens de informatie-avond in Sportpunt Zeeland te Goes bleek dat het organiserend comité niets aan het toeval heeft overgelaten om van de Arjaan de Schipper Trofee van dit jaar reeds een eve nement te maken dat aanslaat. Dankzij de sponsoring kan men werken met een ruim budget. Dat vertaalt zich onder andere in de prijzenpot die beschikbaar is ge steld (dertig prijzen met een tota le waarde van 5600 gulden. De winnaar vangt 600 gulden. Daar naast worden vijf aanlokkelijke prijzen in het vooruitzicht ge steld voor het ploegenklassement en tevens wordt er vijf keer een premiesprint verreden, te weten in Nieuwdorp, Baarland, 's-Hee- renhoek, Hansweert en Yerseke. Het geneutraliseerd vertrek vindt plaats op de Grote Markt in Goes, om 13.15 uur. De finish ligt aan de Westhavendijk, eveneens in Goes. De aankomst staat gepland om 17.19 uur. In de route zijn ve le dorpen opgenomen, waaronder Lewedorp, Kwadendamme, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, 's- Gravenpolder, Kruiningen, Hansweert, Yerseke, Wemeldinge en Kapelle. Renners met klinkende namen die over de Zeeuwse dijken en wegen zullen snellen zijn onder anderen: Theo Akkermans, Pas cal Hermes, Rob Sienders, Menno Vink, Twan Schalk, Norman van Hest, Jeroen Lenting en Wilfried Bastiaanse. Van de twee Zeeuwse ploegen die aan de start komen wordt de ZRTC Theo Middelkamp verte genwoordigd door: Arnold Duijnhouwer, Francois Franse, Wilfred Geijs, Antoine Goense, John van der Klooster en Dennis Mesu. Ploegleider is Ronald de Jong. Zijn colllega van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen Ab Verplanke stuurt op pad: Pe ter Mol, Edward Farenhout, Pa trick van Passel, Johan van Schaik, Nico van de Klundert en Paul Coehorst. Een paar andere Zeeuwen, zoals Marcel Remijn en Erwin de Dreu, komen uit voor respectievelijk Willebrord Wil Vooruit en De Zuidwesthoek. Voorts zijn drie Belgische ploe gen present en een team uit Li touwen. Het ziet er dus allemaal gezond uit en de districtsconsul van Zeeland Henk Remijnsen, die na de pauze aan het woord kwam, stak dan ook de loftrompet met het comité dat deze klassieker op poten heeft gezet. Toch trachtte Remijnsen de voortva rendheid van de organisatoren wat te temperen door op te mer ken dat men zich bijvoorbeeld eerst 'bewijzen' moet alvorens men toegelaten wordt tot de topcompetitie. Districtsvoorzitter Rinus Everae- rs liet weten dat het over het al gemeen nog wel goed zit met de wielersport in Zeeland, mede ge zien het grote aantal wedstrijden dat op de kalender staat. Als hoofdsponsor bij de Arjaan de Schipper Trofee treedt op Ra- bobanken Zuid-Beveland. Er komt informatie over de Ronde op internet en de organisatie geeft een Ronde Krant uit van 40.000 exemplaren. Die wordt over heel Zuid-Beveland ver spreid. Van onze sportmedewerker Axel - Met de eindfase van de competitie in zicht wordt het met name voor Terneuzen spannend. De rood-zwarten krijgen in de strijd tegen de nog altijd dreigende degradatie Roos endaal op bezoek. Twee klassen lager komt Sluiskil twee keer uit tegen Luc- tor'88 en staan de derby's Koewacht-STEEN en Vo- gelwaarde-Breskens op de rol. In de derde klasse is Middelburg-Axel een inte ressant duel. KNVB-ZONDAGVOETBAL HW'24 werd vorige week kam pioen. Het machtsvertoon waar mee dat gebeurde maakte de strijd om de titel in die klasse tot een farce. Open is nog de nacom- petie waarin Sluiskil hoge ogen gooit, omdat de equipe van trai ner Bert Timmers in is voor de tweede stek en dus de periodeti tel van HW'24 over kan nemen. Sluiskil gooit daarnaast nog hoge ogen in het pakken van een perio detitel. Kortom, voor de blauw- hemden ziet het er goed uit. In het komende weekeinde staat twee keer de strijd tegen Luc- tor'88 op de rol. Zaterdag thuis, maandag uit. „Dat moet zes pun ten opleveren," zegt aanvoerder Benny van Leeuwen van Sluiskil zelfverzekerd. „We gaan voor de tweede plaats, dus voor een plaats in de nacompetitie," meldt de Sluiskillenaar onomwonden. Trainer Bert Timmers heeft geen personele problemen, waardoor Sluiskil op volle sterkte binnen de lijnen kan komen. Verder is in deze klasse de derby Koewacht-STEEN een opmerke lijk gevecht. STEEN heeft zich prima opgewerkt en is al lang uit het gevaarlijke gebied verdwe nen. Freddy de Rooy en zijn man nen zijn zelfs in voor een mogelij ke promotitieplaats als de tweede periodetitel gewonnen wordt. En die kans zit er dik in. Koewacht leek goed te draaien, maar is te ruggevallen naar het rode gebied. Momenteel staan de geel-roden Van onze handbalmedewerker Goes - De handbalvere niging GSC uit Goes houdt maandag 31 maart, tweede paasdag, een zaalhandbaltoernooi voor senioren. Alle wed strijden, die twee keer twintig minuten duren, zullen worden afgewerkt in Sportpunt Zeeland te Goes. Het evenement be gint om 09.00 uur en duurt tot omstreeks 17.00 uur. De organisatoren van dit toernooi zijn er weer in ge slaagd een aantrekkelijk deelnemersveld samen te stellen. Vooraf is de inschatting dat alle ploegen aan elkaar ge waagd zijn. Er is dus geen uitgesproken favoriet aan te wijzen, zodat het een span nend toernooi belooft te worden. Bij de vrouwen zijn de vol gende ploegen van de partij: Orion, Heerle, Hollandiaan, Internos en het organise rende GSC. Bij de mannen komen de volgende teams in actie: Groene Ster, Internos, Olse Merksem, Ancora en GSC. Trainer Bert Timmers van Sluiskil aast met zijn team op een periodetitel. FOTOWIM KOOYMAN op een plaats die spelen in de na- competitie betekent. Een voor uitzicht dat weinig aanlokkelijk is. Moeilijk „Het zal daarom een moeilijke strijd worden in Koewacht, want Koewacht staat momenteel op een plaats onder zijn kunnen," stelt De Rooy. Voordeel voor deze Van onze sportmedewerker Axel - In het provinciale zaal voetbal heeft ZVH Morres een 7-4-zege behaald op SVSW'72. Met deze winst blijven de Hulstenaren op de tweede plaats in het klasse ment staan. De kans op de ti tel, een waterkansje, blijft be staan. De Cocq verging het minder goed. In Oostburg gingen de Aar denburgers met 5-7 de boot in. ZVH MORRES-SVSW'72 7-4 - Deze ontmoeting leek op een riante zege voor de ploeg van coach Henk Maas uit te groeien. Halverwege stond het namelijk al 6-0. Daarna werd het nog 6-4 en uiteindelijk 7-4 via treffers van Jurgen Verbraeken (4x) en Mike van Rossem (3x). Theo Davidse, Aad Josiasse en Ad Kamphorst (2x) scoorden tegen. DE COCQ-BIEZENTRAPPERS 5-7 - Werk en blessures hielden veel spelers van De Cocq buiten de lijnen en dat stond coach Frank de Cocq niet aan. Met een team dat duidelijk minder kwali teit in zich had moest hij dus Bie- zentrappers partij geven. Tot 5-5, met steeds De Cocq op voor sprong, lukte dat aardig. Daarna vielen de definitieve tikken. Jo han Alleman (3x), Mario Corthals en Mario de Croock schoten voor de Aardenburgers raak. Het bleek te weinig. Hoekenees in dienst van STEEN is dat hij 18 man fit weet en dat maakt dat de onderlinge concur rentie levendig is. „Voorheen deed men te veel waar men zin in had, maar dat is nu over," con stateerde De Rooy, die STEEN onder zijn bewind van de tiende naar de vijfde plaats zag stijgen. Dat hij voor de winst gaat, zal niemand verbazen. Bij Koewacht loopt het minder. „Er is even te weinig inzet ge toond. Nu we dat in de gaten heb ben, is het misschien net te laat," weet Danny Vlassenrood. Deze Koewachtenaar weet nog niet of hij mee kan spelen. Hij kreeg zijn vijfde gele prent en wacht dus een schorsing. Peter van Grem- berghe kreeg zijn vierde gele kaart en ook hij moet mogelijk toekijken. Daarnaast is Partrick Boone niet van de partij wegens ziekte. Zorgen dus te over in het vlassersdorp. Met Vogelwaarde is het evenmin goed gesteld. Tegen de verwach ting in zitten de groenhemden in de zorgen. Gezien de positie op de ranglijst is de ploeg van trai ner Jan Kolijn niet opgewassen tegen Breskens, maar aangezien deze ploeg weinig prijzen meer te verdienen heeft, kan er een verrassing inzitten. Dat de for matie van trainer Piep Puype weer wat beter is gaan spelen, speelt in het nadeel van Vogel waarde. Hoop De meest aandacht gaat ondanks al het bovenstaande uit naar het geen Terneuzen in de slotacte gaat toen. Zag het er bedroevend uit, na de winst op NOAD en Goes is de lucht wat opgeklaard en is er hier en daar een zonne straaltje te zien. De constatering dat de rood-zwarten het lot in ei gen hand hebben, is waarheid ge worden. En dat is op zich een pluspunt, ondanks dat de weg iwegiangus en RKTW en Terheij- den, nog: een inhaalduel voor de Jjflqg hebben in de vorm van een gestaakt duel en een afgelasting. Zaterdag staan deze duels op de rol. RKTW speelt dan tegen Dongen, een ontmoeting die eer der na 20 minuten bij een 0-0- score wegens een beenbreuk werd afgefloten. Terheijden is op bezoek bij Longa. Een duel dat twee keer eerder werd afgelast. In voor Terneuzen het slechtste scenario winnen beiden en dat zou betekenen dat de kloof, met dan nog vijf duels te gaan, zes en zeven punten wordt. Dat maan dag RKTW verre van kansloos is bij Dongen, maakt het paasweek- einde voor de Terneuzenaren nog nerveuzer. Lichtpuntje in deze sombere vooruitblik is dat Terheijden bij koploper Rood Wit op geen ca deautje mag rekenen. Het komt er dus op neer dat Terneuzen zich nauwelijks nog verliespunten kan veroorloven. Dat Roosendaal voor de punten naar de haven stad komt, behoeft weinig uitleg. De Roosendalers, die in eigen huis met 4-1 van Terneuzen won nen, zijn nog altijd in de slag om de titel en zullen er alles aan doen om die strijd tot het bittere einde vol te houden. „Dat maakt het er allemaal niet eenvoudiger op," weet secretaris Henk de Kort, die in het reken werk enige hoop ziet. Terneuzen moet het mogelijk stellen zonder Michel de Vries, die zes duels schorsing wacht. Gaan die maan dag in, dan is de competitie voor hem over. Verder zitten Gerard Maas en Patrick de Meyer nog in de lappenmand. Een Terneuzen dat een nieuwe bestuur heeft ge kozen, met Eddy Dobbeleir als voorzitter en mogelijk in de toe komst Dick Buitelaar als techni sche man aan zal trekken. Een en ander zal in april duidelijk wor den. TAC/BWB-Goes is een open ge vecht met voor Goes als inzet de derde periodetitel. De tweede verspeelde het vorige week door van Terneuzen te verliezen. TAC/BWB werd daardoor la chende partij. Voor Goes een kans op een revanche. PROGRAMMA ZATERDAG 29 MAART (AAN VANG :17.00 UUR) Tweede klasse E: Longa-Terheijden, RKTW-Dongen. Derde klasse A: RCS-Patrijzen. Vierde klasse A: Sluiskil-Luctor'88. Vijfde klasse A: Robur-Corn Boys, Aardenburg-Clinge, Oostburg-Hon- tenisse, Renesse-Lewedorpse Boys, Sluis-Zeelandia. Zesde klasse A: Biervliet-Groede (15.00 uur). MAANDAG 31 MAART Tweede klasse E: Dongen-RKTW, Rood Wit-Terheijden, SC Gastel- Longa, NOAD-MOC'17, TAC/BWB- Goes, Terneuzen-Roosendaal. Derde klasse A: Middelburg-Axel, Zierikzee-Patrijzen, Unitas'30- Sprundel, Beek Vooruit-Vlissingen, Virtus-RCS, BSC-Moerse Boys. Vierde klasse A: HW'24-Phüippine, Domburg-Hansweertse Boys, Wal- eheren-IJzendijke, Luctor'88-Sluis- kil, Koewacht-STEEN, Vogelwaar- de-Breskens. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Lewe- dorpse Boys, Robur-Zeelandia, Aar- denburg-Hulsterloo, Clinge- Graauw, Corn Boys-Hontenisse, Sluis-Renesse. Zesde klasse A: Biervliet-Jong Am- bon, Cortgene-Dreischor, Zeeland Sport-Zonnemaire, Schoondijke- Ouwerkerk, Volharding-Noorman nen, Groede-Kwadendamme. Zesde klasse B: FC Moerstraeten- SDO'63, Lepelstraatse Boys-Rim boe, RIA-Vosmeer, Val Aan-Nieuw Borgvliet, Vivoo-SC Welberg, WW'67-Terhole. Door Sjaak Begijn Terneuzen - „Met Terneuzen wil ik het hoogst mogelijke bereiken, namelijk hoofd klasser worden." Dat was de boodschap die de kersverse voorzitter Eddy Dobbeleir van zondagtweedeklasser Terneuzen na de bijzondere algemene ledenvergadering aan de toehoorders voorleg de. Donderdagavond nam Dobbeleir de voorzittersha mer over van Anton Hermus. VOETBAL De ledenvergadering was spe ciaal bijeengeroepen om de sta tuten, die van 1979 dateren, op twee punten te wijzigen. Op de eerste plaats krijgt de penning meester het mandaat om uitga ven boven de 2.500,- te doen. Belangrijker is echter hoe de sa menstelling van het bestuur ver loopt. In de nieuwe opzet kiest de algemene ledenvergadering vijf bestuursleden, namelijk de voorzitter (Eddy Dobbeleir), se cretaris (Henk de Kort), pen ningmeester (Jos la Grand), het lid accommodatie (Hans van Leeuwen) en het lid voor alle spelersleden, met uitzondering van de eerste selectie (Henk van de Veeke). Het hoofdbestuur be noemt daarnaast een bestuurs lid voor de eerste selectie (Rijk Bos) en een lid public relations en commerciële zaken (Eric van het Westeinde, directeur van De Feijter Staalbouw). Vooral deze laatste opzet is van cruciaal be lang bij de doelstelling om hoofdklasser te worden. Het hoofdbestuur benadert en be paalt nu zelf wie er op deze be langrijke posten komen. De ledenvergadering van de scheldestadbewoners had slechts een half uur nodig om de voorstellen unaniem aan te ne men. Dobbeleir wenst echter geen termijn te noemen om het doel te bereiken. „We willen zo snel mogelijk hoofdklasser wor den. Het stellen van een tijdsli miet die niet gehaald wordt, kan uitgelegd worden als een falen. Vanaf april buigen we ons over de vraag wie er hoofdtrainer wordt." Om het ambitieuze doel te berei ken gaat Terneuzen in de toe komst spelers van andere clubs benaderen, zonder daarbij ech ter de eigen jeugd uit het oog te verliezen. Sponsors fourneren daarvoor gelden, maar het drie manschap Fons Baert, Rijk Bos en Eddy Dobbeleir bepaalt wie er voor welke plaatsen in het elftal aangetrokken dienen te worden. „We streven er wel naar om in alle geledingen zo hoog mogelijk te spelen. De eigen jeugd heeft bij Terneuzen nog altijd de prioriteit, maar je ont komt er niet aan om versterking van buitenaf aan te trekken. Niemand hoeft er weg en ieder een is welkom." Terneuzen wil al voor het komende seizoen de spelersmarkt op en zal het ge bied niet beperken tot Zeeuws- Vlaanderen, maar mogelijk ook de grens over gaan. Vriendschap Dobbeleir was enkele jaren ge leden voorzitter van HSV Hoek en nu dus van Terneuzen. Is er dan nog sprake van clubliefde, of telt alleen de ambitie? Eddy Dobbeleir: „Hoek is een zater dagvereniging, Terneuzen speelt op de zondag. Ik ben al 45 jaar lid van Terneuzen, dat is tijdens mijn voorzitterschap van Hoek niet anders geweest." Het vol tallige bestuur geeft aan altijd op voet van vriendschap met Hoek geleefd te hebben. „Op be stuurlijk niveau hebben we al tijd goed met elkaar kunnen communiceren, de contacten waren altijd positief." Dat het aantrekken van nieuwe spelers de concurrentie in de groep groter zal maken beseft Dobbeleir als geen ander. „Hoe hoger je speelt, hoe groter de concurrentie dient te zijn. De spelers moeten die krachtmeting maar aangaan." Dobbeleir zet daarbij de toon tot een bedrijfs matige aanpak, waarbij resul taatgericht gedacht en gewerkt dient te worden. Intern zijn de rood-zwarten van zins zich te beraden op de jeugd opleiding. Concreet wil Dobbe leir daar nog niet op ingaan, maar feit is wel dat de trainers staf kwalitatief op een hoog ni veau getild dient te worden. Oe- fenmeesters zullen gestimuleerd worden een diploma te behalen. Dat de buitenwacht na de open baring van deze ambitieuze plannen kritisch op de loer zal liggen, beseft het bestuur. „Mis schien zullen we op de weg naar het hoofdklasserschap nog wel eens een dip tegenkomen. Dat zal best wel, maar de accommo datie hebben we toch ook weten te realiseren. Terneuzen is na een bestaansrecht van ruim 75 jaar verplicht geschiedenis te gaan schrijven." Gemeente pakt punt tegen Maradonna Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft Gemeente deze week min of meer gestunt door tegen koploper Maradonna jr met 4-4 gelijk te spelen. Het kwartet doelpunten van Gemeente kwam op naam van Tonny Hendrikse, Eric Bolleman, Jan Oele en Leo Bracke. Voor Maradonna jr schoten Robin Oppeneer, Dominique Verlin de en Yuri Schelfhout (2x) raak. Deze puntendeling hield tevens is dat concurrent V-Deco/La Chouette naderbij kon komen door te winnen. Hierin slaagde deze formatie door ZSC met 1-9 in te maken. OVERIGE UITSLAGEN Den Doelder-Outokumpu 5-0, Gemeentehuis/Van Waes-Broomchemie 20-4, Cysouw/Roeland-Disco Love 1-2, Marine Service-Engelhard 1-9, De Lindenhof-Ratjetoe 5-7. STAND Maradonna jr 23-62, V-Deco/La Chouette 23-60, Engelhard 22-46, Rat jetoe 23-42, Disco Love 22-41, Cysouw/Roeland 22-40, Marine Service 22-36, Gemeente 21-32, Gemeentehuis/Van Waes 23-38, Primus/Pluym 22-25, ZSC 22-21, Den Doelder 23-19, Outokumpu 2—18, Broomchemie 21-9, De Lindenhof 21-4. Uitstekende start Zeemeeuw Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal is Zeemeeuw sterk uit de startblokken geschoten in de play-offs. Met Niek Maenhaut in de hoofdrol, werd in de A-poule Groos- man/Casuals naar een kansloze 6-1-nederlaag gespeeld. In de B-poule was het duel tussen Leenhouts en Bon Ami span nend tot het laatste fluitsignaal. Bon Ami haalde het uiteindelijk met 4-3. De play-offs worden maandag 7 april voortgezet met de wedstrijden Bron-Bon Ami (B-poule) en Dikke van Dale-Rabo Aardenburg/Eede (A-poule). STANDEN A poule: Zeemeeuw 1-3, Groosman/Casuals 1-0, Dikke van Dale 0-0, Rabo Aardenburg/Eede 0-0. B poule: Bon Ami 1-3, Leenhouts 1-0, Bron 0-0. Bibi Heynderickx trainer SV Sluis Sluis - Bibi Heynderickx volgt komend seizoen Bert Wilting op als trainer bij zondagvijfdeklasser SV Sluis. De in het Belgische Oostkerke woonachtige trainer was als speler onder meer actief bij Club Brugge en was ook al eens eerder trainer bij SV Sluis. Dit een vijftal jaar geleden. Bert Wilting, die ruim twee jaar bij Sluis actief was, heeft al geruime tijd geleden te kennen gegeven dat het zijn laatste seizoen was. Dressuurconcours in Heikant Heikant - In manege Heikant wordt maandag 31 maart een KNF- dressuurconcours voor paarden en pony's gehouden. De organi satie is in handen van de Stichting Hippisch Sportcentrum Hei kant. Op de startlijsten staan momenteel 76 inschrijvingen geno teerd. Omdat de Zl- en Z2-klasse een tweede proef rijden, wor den er die dag niet minder dan 84 proeven afgewerkt. Omdat slechts in één ring strijd wordt geleverd, begint men vroeg. Het startsein wordt om 09.00 uur gegeven en omstreeks 21.30 is het concours afgelopen. In de Zl-klasse zijn van de partij: Jan Noordhoek met Hurby en Edwin en Laura Broodman met Gobert (Zwinruiters), Maya van Wezel met Amadeus (Oranjeruiters), Eppo Roovers met Kwint en Mieke Roovers met Kokette (Paardebloem), Ruth de Bruin met Biko (Weelruiters), Lianne Visser-Wielemaker met Giana (Schel- destad) en Liesbeth van de Velde met Icarus (Zuid-Beveland). Tijdschema pony's: 09.00 uur: B-klasse, 10.30 uur: L-klasse, 11.00 uur: Ml-klasse, 11.15 uur: M2-klasse, 11.30 uur: Zl- en Z2-klasse. Paarden: 12.30 uur: Zl-klasse eerste proef, 14.00 uur: tweede proef, 15.00 uur: Z2-klasse eerste proef, 15.30 uur: tweede proef, 16.25 uur: M2-klasse, 17.20 uur: Ml-klasse, 18.20 uur: L-klasse, 19.50 uur: B-klas- se. Arnold Bracke naar W Terhole Terhole - Arnold Bracke uit Clinge is benoemd tot de nieuwe trai- ke was eerder actief als tpainer van SDO'63 uit Lamswaard?, Clinge en STEENT"' 1 8 1./2. H. Rietjens (HW'24), P. Bom (SSV'65) 19 doelpunten 3. A. van Hanegem (IJzendijke) 14 doelpunten 4. t/m 9. R. Mohr (Heinkenszand), P. Withagen (HW'24), W. v.d. Dries (Kapelle), N. de Wolff (Sluiskil), P. Landa (Tern. Boys), A. Wauters (Vogelwaarde) 13 doelpunten 10. t/m 12. A. Human (Dauwen- daele), C. Blommaert (HW'24), P. Kamstra (s Heer Arendsk.) 12 doelpunten 13./14. R. Bayra (Kruiningen), E. de Groene (Luctor'88) 11 doelpun ten 15. t/m 17. J. Lensen (Koewacht), O. Doeland (RCS), F. Goedege- buure (s Heer Arendsk.) 10 doel punten 18. t/m 22. T. Hanny (AZW), M. Jonckman (Goes), R. Back (Hansw. Boys), A. van Noorden (Kruiningen), L. Goossen (Tern. Boys) 9 doelpunten 23. t/m 30. E. di Martino (Axel), S. de Ruysscher (Breskens), M. Boeckhout (Breskens), E. Leon- hart (Dauwendaele), J. Lambert (Hoek), J. Kivits (Kapelle), M. de Groote (SSV'65), A. Meijer (Zaam- slag) 8 doelpunten Clubscore 1. HW'24 70 doelpunten 2. Kapelle 48 doelpunten 3. Kruiningen 47 doelpunten Van onze sportmedewerker Sluiskil - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen kende deze week een uiterst rustige en vlotte algemene ledenvergadering. Van het districtsbestuur van de KNWU was niemand present. Men had andere verplichtingen. Duidelijk werd dat de ommekeer in de vereniging ook in de club kas te merken valt. De kas is goed gevuld. Men wil zelfs jaarlijks vier mille reserveren voor de toe komst. „Van het scenario 'hoe overleven we' zijn we overgestapt op het scenario 'hoe kunnen we de vereniging uitbouwen'," aldus voorzitter Tim Robijn. De jeugd krijgt in Zeeuws-Vlaan deren tien dikke bandenwedstrij den voorgeschoteld. De vereni ging krijgt van waterschap De Drie Ambachten en de gemeente Terneuzen toestemming om een verplaatsbare slechtweeraccom- modatie neer te zetten. Het lid maatschapsgeld gaat van 70 naar 75 gulden. Arno Sijnesael wilde zich terugtrekken uit het bestuur. Hij blijft nog even, omdat er nog geen opvolger is gevonden. Johan van Schaik wordt weer renners vertegenwoordiger en Karei van Goethem voorzitter van de sport- commissie. Het wielerbreedteproject van de KNWU en de trimbonden ver loopt volgens Robijn boven ver wachting. „De trimbonden heb ben in het verleden bepaalde be zwaren kenbaar gemaakt rich ting KNWU. Zoals we nu wer ken, zou het district Zeeland één eenheid moeten kunnen worden. De koersen moeten trouwens ook goedkoper worden. En na tuurlijk renners aan het vertrek. Het moet weer leuk zijn om een koers te organiseren. We gaan met onze plannen door. Zolang we niks horen uit Woerden zal dat zo blijven. Als we terugge floten worden, zitten we met een probleem, maar dan zit de KN WU ook met een groot pro bleem." Zaamslag - In de afdelings competitie korfbal, die vol gende week op het veld wordt voortgezet, komt Zaamslag al eerder in actie. De Zeeuws-Vlaamse forma tie, uitkomend in de promo tieklasse, speelt vandaag in de bekercompetitie tegen All Ready uit Zierikzee. De wed strijd op het sportterrein aan de Polderstraat te Zaamslag begint te 16.00 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 17