E L n _tje Jos Verstappen berust voorlopig ^Voorlopig geen NV Eredivisie' Ontspanning krijgt banden. j n Seles-Hingis eindstrijd Key Biscane Extra straf voor John van den Brom Maak kans op 2.1 miljoen A 1 en tien Suzuki's tijdens de Lotto Jackpot Geluksweken. teren bv Dominguez wint ook al Catalaanse Week EERSTE DIVISIE UITSLAGEN STANDEN DE STEM SPORT B2 ALCULATOR. Voorzitter amateur sectie: Knappe prestatie van Rolf Muntz iUf/i tev°ren war ®enLfn Wie zich eindelijk eens echt totaal wil ontspannen, moet een motorfiets kopen. Het patentmiddel tegen stress en gespannenheid. Laat de banden over en relax! Uw dealer weet meer. SPORTNIEUWS KORT PSV - Ajax om 14.30 uur Japanse zwemt wereldrecord LOTTO JACKPOT. 1997 X 80 ZATERDAG 29 MAART 1997 B526168cs n Cultuurtechniek een bedrijf, gespecialiseerd in het net uitvoeren van grond-, weg- rieel en is ISO 9002 gecertificeerd ken wij een enthousiaste )-diploma in de richting Cultuurtech- matiseerde calculatie-pakketten, bij itactuele en communicatieve eigen- oenvoorziening. maakt u calculaties en offertes aan luit opdrachtgevers. Tevens bent u ig van de werkzaamheden, pleegt u kvoorbereiding. Binnen voornoemde de opdrachtgevers. n passend carrière-plan. r wij graag uit te schrijven aan er P.J M Tax. 04440. DE AANDRIJFTECHNIEK I van ons jonge enthousiaste n wij momenteel op zoek naar' er buitendienst M/V agertechniek jevraagd wordt: itelling, doorzettingsvermogen twoordelijkheidsgevoel; ervaring in een commerciële functie; sit met aandrijftechniek. HTS niveau :e tekstschrijver MA/ maken van brochures, tdrijfsfolders, etc.. =hniek B.V. is een technisch is met als specialisme het bied Aandrijftechniek. oren lagers, lagerblokken, tgkoppen, motoren :ofen tot onze hoofdproducten. kunt u vergezeld van een c.v. hriftelijk richten aan: verveld Techniek 3.V.. Edisonweg 5. 4631 SN Hoogerheide I64 611000, Telefax 0164 616266 en. Te veel waard om weg te om te bewaren. Een strijk- n enz. Nu kunt u als particu- :n. Artikelen met een waarde rkopen zonder dat het u iets begint met een trefwoord in rabants Nieuwsblad/De Stem. ;en). n de eerstvolgende uitgave ;elijk is. wordt het Kleintje au- e volgende uitgave geplaatst, leintje niet aan deze voor- kunnen we het helaas niet kunnen wij gratis Kleintjes van reden weigeren. Jen door niet, te laat of foutief itjes zijn wij niet aansprake- worden geplaatst in De Stem iieuwsblad met een totaal op- ma.-vrij.) en op zaterdag en. maai gratis geplaatst. O 1 250 rl.: m/v Sao Paulo (anp) - Jos Verstap pen berust vooralsnog. Ken nelijk is het tot hem doorge drongen dat hij geen ijzer met handen kan breken. Gisteren op het Autodromo Jose Carlos Pace in Sao Paulo bleek dat uit zijn woorden en houding. Een beetje cynisch en laco niek. Voor de Grand Prix van Brazilië zondag en een week later in Argentinië maakt hij zich weinig illusies. Slechter dan de openingsrace in Australië drie weken geleden kan echter bijna niet. In down under startte hij als voorlaatste en in de wedstrijd parkeerde hij na iets meer dan drie ronden de Tyrrell in vliegende vaart in de grindbak. „Nu is het nog goed," zei hij cy nisch vlak voor de eerste vrije training op het Interlagos-cir- cuit. „Ik verwacht niet veel deze da gen. Er is nauwelijks iets verbe terd sinds Melbourne." Aan de vooruitziende blik van de 25-jarige Formule I-coureur mankeerde niets. Nadat hij in de ochtendtraining de veertiende tijd (1.21,397) had laten registre ren, zakte hij 's middags op de ra cebaan van de 21 miljoen inwo ners tellende metropool naar de zeventiende positie. Ondanks het feit dat hij met 1.20,076 ruim een seconde sneller was. „De problemen (remmen, weglig- ging en zithouding) zijn nog niet opgelost. Wellicht dat we in Ar gentinië al een nieuwe motor hebben. Kruis of munt beslist wie de nieuwe krachtbron krijgt. Mi- ka Salo of ik. Het scheelt in elk geval een halve seconde. En daar voor hoef je alleen maar gas te geven." Toch was Verstappen niet echt ontevreden over zijn eerste trainingssessies in Brazilië. Zelfs het feit dat teamgenoot Mika Sa lo ruim een halve seconde sneller was, verontrustte hem geenszins. De Limburger had er een plausi bele verklaring voor. „We hebben geëxperimenteerd met welke banden we zondag tijdens de race rijden. Ik reed met meer brand stof aan boord dan mijn collega. Dat verklaart het verschil. Bo vendien had ik in mijn snelste ronde probleempjes met het gas pedaal. Hoewel Interlagos een hobbelig circuit is en de wagen moeilijk is te besturen, voelt hij beter aan dan in Australië. Ik ben positief, maar besef dat wonde ren uitgesloten zijn." Uitslag vrije training: 1. Frentzen (Dui) Williams-Renault 1.17,506, 2. Villeneuve (Can) Williams- Re nault 1.17,829, 3. Alesi (Fra) Be netton-Renault 1.18,000, 4. Her- bert (Eng) Sauber-Petronas 1.18,261, 5, Berger (Oos) Benetton- Renault 1.18,437, 6, Ralf Schuma cher (Dui) Jordan-Peugeot 1.18,479, 7. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.18,488, 8. Coul- thard (Sch) McLaren-Mercedes 1.18,818, 9. Hill (Eng) Arrows-Ya maha 1.18,978, 10. Hakkinen (Fin) 1.19,271, 13. Salo (Fin) Tyrrell- Ford 1.19,546, 17. Verstappen (Ned) Tyrrel-Ford 1.20,076. Rijswijk (anp) - Het is uitgesloten dat de Eredivisie NV het nieuwe seizoen al begint. Dat is de stellige overtuiging van Hans Lesterhuis, voorzitter van de sectie amateurvoetbal van de KNVB. De amateurs hebben een belangrijke stem in het ka pittel. Volgens Lesterhuis, burgemees ter van Ooststellingwerf, is de mening van de amateurs over de NV op zijn vroegst tijdens de na jaarsvergadering in november te verwachten. De opzet van de fi nancieel en juridisch onafhanke lijke hoogste klasse is maandag gepresenteerd aan de voorzitters van de clubs uit de eredivisie, met de bedoeling met ingang van het komend seizoen te beginnen. Lesterhuis wijst erop dat de ama teurs nog helemaal geen informa tie over de NV hebben ontvangen. Ze zijn gewoon nieuwe ontwik kelingen eerst te bespreken in de districten. Tijdens de volgende amateurvergadering op 24 mei staat de oprichting helemaal niet op de agenda, zelfs niet als de NV daarom nog verzoekt. „Ze zullen dan 3000 verenigingen een voor stel moeten doen. We gaan niets klakkeloos oyernemen. Dat is ab soluut onmogelijk. We weten nog helemaal niets. Formeel ken ik alleen 3e hootdlijnen uit de kran-1 ten." De bondsvergadering, het gremium van profs èn amateurs dat de uiteindelijke beslissing neemt, is in juni. „Ik zal de ama teurs zeker adviseren pas op de plaats te maken." De daarop vol gende bijeenkomst van de ama teurs is in november. Pas dan zou de cyclus van besprekingen en in spraak doorlopen kunnen zijn. Ook de KNVB heeft nog geen uit- Madeira - Rolf Muntz heeft in de eerste ronde van de Madeira Open prima gepres teerd. De golfer uit Meersel Dreef bezet na een vlekkelo ze ronde van 67 slagen (-5) de tweede plaats. Muntz no teerde op vijf holes een bir die en maakte geen enkele bogey. De Schot Andrew Coltart gaat met 66 slagen aan de leiding. De met 1 miljoen dollar ge doteerde Madeira Open is ingekort tot 54 holes. Van daag en morgen worden de rondes twee en drie afge werkt, Madeira Open. Stand na de eerste ronde: 1. Col- tart (Scho) 66, 2, Muntz (Ned) 67, 3 Jacobsen (Zwe), Garrido (Spa) en McFarlane (Eng) 68. Calcutta. Open Indiase, Aziati sche Tour. Stand na tweede ronde: 1. Marti nez (Par), Fryatt (Eng) 132 slagen, 3. Casas (Fil) 139, 19. Derksen (Ned) 142, 56. Steenkamer (Ned) 147. gebreid rapport ontvangen. Woordvoerder Harm Rozie zegt dat het misschien netjes was ge weest als de bond was uitgeno digd voor de bijeenkomst van af gelopen maandag in Amsterdam. Een bondsdelegatie heeft alleen met de commissie van de Eredivi sie NV gesproken, maar dat was voor de voltooiing van de plan nen en de presentatie. „Daarna hebben we part noch deel gehad aan de gesprekken, terwijl som mige voorstellen wel consequen ties hebben voor het professione le apparaat van de KNVB." Woordvoerder Maarten Oldenhof van de NV denkt dat 1 juli of 1 augustus praktisch mogelijk in derdaad niet haalbaar is, doch maakt daarvan geen probleem. „Desnoods bereiken we in okto ber overeenstemming. Dan be ginnen we formeel op 1 oktober. .Dapnqqe is het wezen van de plannen niet aangetast. Als we met alle partijen. Daartoe zdllen we op korte termijn gesprekken houden. Met trainers, spelers, eerste divisie, amateurs." Hij ver gelijkt de situatie met het nieuwe sectiebestuur. „Daarover wordt pas op 4 april gestemd, maar alles is vooraf toch doorgenomen." Oldenhof verwacht geen proble men met de amateurs, die in de bondsvergadering de helft van de stemmen inbrengen. De bonds vergadering is het hoogste po dium waarop de nieuwe struc tuur in stemming gaat. De eerste divisie zal naar verwachting het meest dwarsliggen omdat die in de toekomst de broek zelf dient op te houden. De tijden zijn voor bij dat de eerste divisie put uit tv- gelden van de eredivisie. Olden hof: „Tot op zekere hoogte willen wij blijven helpen, maar het kan niet zo zijn dat een grote subsi diestroom naar de eerste divisie Key Biscayne (afp) - De vrou wenfinale van het tennistoer nooi in Key Biscayne gaat tus sen de Amerikaanse Monica Seles en de Zwitserse Martina Hingis. Seles maakte laat kor te metten met de Oostenrijkse Barbara Paulus: 6-16-0. Hin gis, de toekomstige nummer één van de wereld, zegevierde eerder met enige moeite over de Tsjechische Jana Novotna: 6-3 2-6 6-4. Bij de mannen bereikte Sergi Bruguera verrassend de finale. De Spanjaard klopte de als eerste geplaatste Amerikaan Pete Sam pras in drie sets, 5-7 7-6 6-4. Bru guera komt in de eindstrijd uit tegen de winnaar van het duel Courier - Muster. De Amerikaan versperde verrassend de Kroaat Goran Ivanisevic de weg met 6-2 7-6, de Oostenrijker kwam tegen de Zweed Jonas Björkman niet in de problemen: 7-5 6-2. Seles leek eindelijk weer eens in oude doen. De als vierde ge plaatste Amerikaanse is pas aan haar eerste toernooi van het jaar bezig na een lange afwezigheid wegens een gebroken vinger. Haar partijen in de beginfase verliepen stroef. Ze miste duide lijk wedstrijdritme. Tegen Paulus speelde Seles in de hoogste ver snelling. Het duel vergde slechts 51 minuten. „Het was voorbij voor ik er erg in had," zei Seles voldaan. Hingis wordt ook wel de 'Can't Miss Swiss' genoemd om dat ze maar door gaat met win nen. De 16-jarige Zwitserse is nu al 25 wedstrijden achtereen on geslagen. Novotna, derde ge plaatst, legde zich niet bij voor baat neer bij eer. nederlaag. Pas op 4-4 in de slotset brak Hingis door de service van Novotna,, de laatste bal van de partij was'"de eerste ace van Hingis. In novem ber vorig jaar troffen Hingis en Seles elkaar in de eindstrijd van Oakland. De Zwitserse was toen oppermachtig: 6-2 6-0. Muster bewees andermaal dat hij niet alleen maar op gravel uit de voeten kan. De Oostenrijker stond dit jaar tot nu toe louter op hard-court en bracht donderdag zijn totaal op negentien overwin ningen tegen slechts drie neder lagen. Björkman, nummer 29 van de wereld, had niet veel in te Monica Seles, die het in Key Biscane na een 'ouderwets' simpele zege op Barbara Paulus in de fina le opneemt tegen Martina Hingis. brengen tegen de vastheid van Muster. Courier, plaatselijk favoriet in Zuid-Florida, bereikte de laatste vier van Key Biscayne voor de vierde keer in zijn loopbaan. In 1991 bracht de 26-jarige voorma lige nummer één van de wereld het evenement op zijn naam. Caroline Vis wist zich niet voor de finale vrouwendubbel te plaatsen. De Vlaardingse, gekop peld aan de Argentijnse Patricia Tarabini, verloor in de halve eindstrijd met 6-4 6-3 van de Wit-Russische Natasja Zvereva en de Spaanse Arantxa Sanchez Vicario. Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Vrouwen, halve finale: Hingis. (Zwi/1) - Novotna (Tsj/3) 6-3 2-6 6-4, Seles (VSt/4) - Paulus (Oos/11) 6-0 6-1. Dubbelspel, kwartfinale: Zvere- va/Sanchez Vicario (WRu/Spa) - Ta- rabini/Vis (Arg/Ned) 6-4 6-3, Hin- gis/Mary Joe Fernandez (Zwi/VSt) - Tauziat/Wild (Fra/VSt) 6-3 6-1. Mannen, halve finale: Bruguera (Spa) - Sampras (VSt/1) 5-7 7-6 6-4; kwart finale: Courier (VSt) - Ivanisevic FOTO AP (Kro/4) 6-2 7-6, Muster (Oos/2) - Bjö rkman (Zwe) 7-5 6-2, Muster in halve finale tegen Courier (VSt). Dubbelspel, halve finale: Wood- bridge/Woodforde (Aus/1) Broad/Norval (GBr/ZAf) 6-3 6-4. Casablanca. Mannen, 375.000 gulden. Tweede ronde: Alami (Mar/1) - Craca (Dui) 7-5 7-6, Squillari (Arg) - Marin (Spa) 6-1 7-5, El Aynaoui (Mar) - Fromberg (Aus/5) 7-6 6-0, Carbonell (Spa/6) - Mota (Por) 6-2 6-0, Schalier ((Oos/4) - Martin (Spa) 6-3 6-1. Kwartfinales: Schalier (Oos/4) - Car bonell (Spa) 6-4 6-4, Alami (Mar/1) - Fernando (Spa) 6-7 6-1 7-5, Arazi (Mar/2) - Alvarez (Spa) 6-2 6-1, Squillari (Arg) - El Ayanaoui (Mar) 6- 4 6-1. (ADVERTENTIE) Met name Gaston Sporre, voor zitter van FC Zwolle en forma teur van het nieuwe sectiebe stuur, liet zich kritisch uit over de nieuwe opzet. Hij sprak al van een luchtkasteel en vreest een nieuw debacle a la Sport7. Ol denhof moet daarover een beetje lachen. „Ajax is altijd tegenstan der geweest van Sport7, laat dat duidelijk zijn. Sporre was voor." Als de eerste-divisieclubs alleen maar tegenstemmen omdat ze er financieel op achteruit gaan, het zij zo. Oldenhof: „Ik hoop op een inhoudelijke discussie en niet dat ze zeggen: het interesseert ons geen reet, zolang we onze miljoe nen maar krijgen." Barcelona (anp) - De Spanjaard Juan-Carlos Dominquez heeft gisteren de Catalaanse Week op zijn naam gebracht. De renner uit de Kelme-ploeg won de afsluitende tijdrit over twaalf kilo meter op het olympisch circuit van Montjuich met één seconde voorsprong op de Zwitserse wereldkampioen op dit onderdeel, Alex Zülle. t) v# Deze advertentie wordt u aangeboden door de RAI Vereniging, afdeling gemotoriseerde tweewielers. Als u 0223-610620 draait, hoort u snel waarde dichtstbijzijnde dealer zit. Meer over motorfietsen is elke week op donderdagavond te zien bij RTL5. Van onze verslaggever Zeist - John van den Brom is door de commissie van beroep van de KNVB voor drie wed strijden geschorst. De Vitesse- speler was in eerste instantie door de tuchtcommissie slechts twee duels geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in het duel tegen FC Twente op 2 maart. he tuchtcommissie hechtte vol doende geloof aan de woorden van arbiter René Temmink die zich door de woorden 'vuile te- hnghond dat je bent' aangespro ken voelde en een rode kaart trok. Om de cruciale wedstrijden tegen Helmond Sport (beker) en De graafschap niet te missen, ging an den Brom in beroep. Moge- 'jk omdat Van den Brom geen nieuwe argumenten tegen zijn aanvankelijke schorsing aan kon dragen, deed de commissie van beroep er nog een wedstrijd bij. Ook mag de voetbalier tot eind van dit jaar geen aanvoerder meer zijn van Vitesse. Bij de Arnhemse club is bijzonder teleurgesteld gereageerd op de beslissing van de beroepscom missie. Van den Brom mist nu achtereenvolgens de wedstrijden tegen Feyenoord (uit), Volendam (thuis) en NAC (uit). FC Twente heeft het contract van trainer Hans Meyer openge broken en verlengd tot en met medio 2000. Het bestuur van de club wil daarmee voorkomen dat de Duitser over een jaar, wanneer zijn oude overeenkomst zou zijn afgelopen, zou overstappen naar een Bundesliga-club. Gerard van der Lem, assis tent-trainer van Ajax, zit tijdens de halve finales van de Cham pions League tegen Juventus op de tribune. Hij is door de tucht commissie van de UEFA ge schorst en mag zijn ploeg gedu rende twee duels niet coachen. De UEFA vond dat Van der Lem, die na het seizoen vermoedelijk met hoofdtrainer Louis van Gaal naar een buitenlandse club ver huist, zich in de gewonnen uit wedstrijd tegen Atletico Madrid te vaak buiten zijn gebiedje be woog. Met lijnen is dat keurig aangegeven. Het is nog onbekend of Ajax in beroep gaat tegen de straf. Eli Louhenapessy, speler van Ajax 2, heeft zijn verbintenis met de landskampioen op eigen ver zoek verbroken. Hij meldt zich al op 5 april bij zijn nieuwe club, Udinese in Italië. De verdediger, wiens verbintenis in Amsterdam tot 1 juli liep, te kende onlangs een contract bij de club uit de Serie A en dat was verrassend. Louhenapessy, sinds zijn achtste jaar bij Ajax, speelde slechts een helft in het eerste van Ajax. Louis van Gaal stelde hem verrassend in de basis op tegen NAC in Breda, maar na een wan hopige eerste helft van Ajax haalde hij de jongeling weer naar de kant. Louhenapessy wil in Ita lië alvast wennen aan de nieuwe werkomgeving. Vitesse heeft gisteren overeen stemming bereikt met Salih Yil- diz. De 18-jarige voetballer van Ajax tekent een contract voor zes jaar. De centrale verdediger heeft twee nationaliteiten: de Neder landse en de Turkse. Hij is gebo ren in Nederland, maar speelde inmiddels een interland voor Jong Turkije. Yildiz speelt met ingang van het komende seizoen voor de Gelderse ploeg. Door de overwinning in Barcelo na passeerde Dominguez in het klassement de Australiër Wayne O'Grady die na het eerste deel van de vijfde etappe de leiding had. Het eerste deel, een rit over zeventig kilometer, werd gewon nen door de Italiaan Mario Tra- versoni. Dominguez behaalde zijn derde eindzege in een Spaanse etappe koers dit voorjaar. Eerder was de 25-jarige prof succesvol in de Ronde van Valencia en de Ronde van Murcia. Vorig jaar werd Dominguez ze vende bij de WK tijdrijden in Lugano. Dat gebeurde zonder enige voorbereiding, hij moest op het laatste moment invallen voor Miguel Indurain. Specialiteit Dominguez werd in 1997 pas één keer op zijn specialiteit versla gen, in de afsluitende tijdrit van de Ronde van Valencia door we relduurrecordhouder Chris Boardman. Dominguez be schouwde de Catalaanse Week als een tussendoortje, hij bereidt zich voor op de Ronde van Italië. Niet favoriet Erik Breukink, maar Michael Boogerd was de beste Nederlander in de lastige klim naar de top van de Mont- juich. Winnaar De Hagenaar, vorig jaar winnaar van een Tour-etappe, werd acht ste, op 42 seconden van Domin guez. Henk Vogels, de Australiër met Nederlandse licentie, werd op 27 seconden achterstand der de. Breukink eindigde als acht tiende, in het eindklassement één plaats hoger. UITSLAGEN Barcelona. Catalaanse Week. Vijfde etappe, eerste deel Santo Coloma-Rubi: 1. Traversoni (Ita) 75 km in 1.36.00, 2. Smetamine (Rus), 3. Zülle (Zwi), 4. O'Grady (aus), 5. Vogels (Aus), 6. Ekimov (Rus), 7. Gamito (Por), 8. Step hens (Aus), 9. Jonker (Ned), 10. Zarrabeitia (Spa), 14. Boogerd, 42. Voskamp, 52. breukink, 96. De Koning 10.07, 101. Boven, 118. Van der Steen, 123. Dubbeldam. 11.39. Opgegeven: Blijlevens, Luttenberger (Oos). Tweede deel, tijdrit: 1. Dominqu ez (Spa) 12 km in 15.48, 2. Zülle 0.01, 3. Vogels 0.27, 4. Ekimov 0.29, 5. Gamito 0.34, 6. Bruyneel (Bel) 0.37, 7. Casagrande (Ita) 0.41, 8. Boogerd 0.42, 9. Mauri (Spa) 0.43, 10. Heras (Spa) 0.43, 18. Breukink 0.55, 24. Jonker 0.59, 81. Boven 2.25, 92. Voskamp 2.35, 93. Van der Steen 2.36, 103. De Koning 2.59, 107. Dubbeldam 3.08. Eindstand: 1. Dominguez 21.47.49, 2. Zülle 0.04, 3. Ekimov 0.24, 4. Gamito 0.38, 5. Bruyneel 0.41, 6. Casagrande 0.45, 7. Mauri 0.45, 8. Boogerd 0.46, 9. Heras 0.47, 10. Pantani (Ita) 0.51, 17. breukink 0.59, 23. Jonker 1.03, 69. Voskamp 5.27, 97. Boven 33.06, 102. Van der Steen 38.50, 110. De Koning 49.46, 118. Dubbeldam 59.16. Alghero (Ita). Internationale wie lerweek. Derde etappe Oristano-Alghero: 1. Gontsjenkov (Rus) 156,7 km in 3.55.43, 2. Chiappucci (Ita), 3. Pe- tito (Ita), 4. Missaglia (Ita) 0.10, 5. Svorada (Tsj) 0.15. Algemeen klassement: 1. Petito 12.50.31, 2. Chiappucci 0.07, 3. Missaglia 0.12, 4. Bertolini (Ita), 0.13, 5. Svorada 0.15. UITSLAGEN Zwolle - Eindhoven 0-0; GA Eagles - Helmond Sp. 2-0; RBC - Excelsior 0-3; Dordrecht - Heracles 1-0; Emmen - TOP 2-0; MVV - Veendam 1-0; Cam- buur - Haarlem 2-1 STAND Cambuur 25 15 5 5 50 47- 27 MVV 25 13 8 4 47 42- 27 Emmen 25 13 7 5 46 45- 28 GA Eagles 25 13 4 8 43 45- 32 Zwolle VVV Veendam Eindhoven Den Haag Den Bosch TOP Dordrecht Heracles RBC Helmond Sp. 25 Telstar 24 Excelsior 25 Haarlem 25 25 12 24 10 25 11 25 11 24 10 24 11 25 10 25 10 25 7 25 8 8 41 5 39 8 39 8 39 6 38 9 37 9 36 11 34 8 10 29 2 15 26 3 15 24 4 14 22 3 17 18 4 18 13 40- 30 33- 22 29- 23 38- 33 30- 26 36- 29 34- 37 30- 34 36- 36 26- 39 28- 49 27- 48 23- 47 22- 44 Eindhoven - De wedstrijd PSV - Ajax op zondag 13 april, is ver schoven van 18.00 uur naar 14.30 uUr. Het duel begint nu even laat als Willem II - Feyenoord ruim twintig kilometer verderop in Tilburg. Over het programma bestond al enige tijd discussie, met name na de ernstige supportersrellen van zondag in Beverwijk. Bij gevech ten tussen aanhangers van Feyenoord en Ajax kwam daarbij een man om het leven. De vrees bestond dat bij wedstrijden op ver schillende tijdstippen fans de gelegenheid te baat zouden nemen elkaar op te zoeken. Een optie was ook een van beide duels op een andere datum te spelen. Na overleg tussen KNVB, gemeente en PSV is slechts be sloten de wedstrijden gelijktijdig te laten beginnen. Tokio - De Japanse Ayari Aoyama heeft gisteren tijdens zwem wedstrijden in Tokio het wereldrecord kortebaan op de 100 meter vlinderslag verbeterd. De 15-jarige Aziatische tikte aan na 58,24 seconden. Het oude wereldrecord stond sinds 1 december vorig jaar in St. Foy met 58,29 seconden op naam van de Amerikaanse Misty Hyman. CRICKET Kuala Lumpur. ICC-trophy (WK B-landen). Groep C: NEDERLAND - FIJI 2-0. Fiji (41 overs): 96 all out, Nederland (20,5 overs): 100 voor 4. Bowlingcijfers Nederland: Lefèbvre 4/16, Cantrell 4/10, Edwards en Nota 1/20. Batting- cijfers: De Leede 48, Van Noort- wijk 24 not out. Nederland ge plaatst voor de kwartfinale. Namibië - Oost en Centraal Afrika 2-0. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Ca nada 2-4, 3. Fiji, Namibië 3-2, 5. Oost en Centraal Afrika 3-0. Nederland in kwartfinale. DAMMEN Uithuizen, NK mannen. Zesde ronde: Gerard Jansen - Clerc 1-1, Mol - Raven 1-1, Kemperman - .Cock Van Leeu wen 1-1, Krajenbrink - Meijer 1-1, Van der Zee - Thijssen 1-1, Oüdshoorn - Haris Jansen 0-2, Arjan van Leeuwen - Boom 1-1. Stand: 1. Hans Jansen, Thijssen en Van der Zee 8, 4. Clerc en Krajenbrink 7, 6. Gerard Jan sen, Cock van Leeuwen en Mol 6, 9. Kemperman, Arjan van Leeuwen, Meijer en Raven 5, 13. Boom en Oudshoorn 4. HOCKEY Utrecht. EC II vrouwen. Poule B: KAMPONG - TER- RASSA (SPA) 8-1 (2-0). 14. Ver- haegh 1-0, 34. Mulder 2-0 (sc), 49. De Ignacio 2-1, 49. Verhoe ven 3-1, 52. Kuipers 4-1, 56. Verhoeven 5-1, 58. Kuipers 6-1, 64. Verhoeven 7-1, 65. Kuipers 8-1; Rüsselsheim (Dui) - Eding- burgh (Sch) 4-1 (1-1). Poule A: Ispwich (Eng) Tekstilschik (Rus) 3-0 (2-0), Amiens (Fra) - Pegasus (Ier) 1-1 (0-0). Reading (Eng). EC II mannen. Poule B: AMSTERDAM - WKS GRUNWALD (POL) 2-3 (1-1). 6. Grzesczak 0-1 (sb), 23. Nieuwe Weme 1-1, 53. Van den Honert 2-1 (sc), 60. Grzesczak 2-2 (sc), 64. Jakubiak 2-3; Reading (Eng) - Stade Francais (Fra) 7-0 (4-0). Poule A: Gladbacher HTC (Dui) - Avoca HC (Ier) 5-0 (1-0), Real Club de Polo Barcelona (Spa) - Ekaterinenburg (Rus) 3-2 (2-2). SCHAATSEN Nagano. WK shorttrack, eerste dag. MANNEN 1500 m., series (eerste twee naar halve finales). Zesde race: 1. Jun-Hwan Lee (ZKo) 2.22,760, 2. Gagnon (Can) 2.22,773. Smit (Ned) gediskwalificeerd. Negen de race: 1. Sun-Tae Kim (ZKo) 2.30,578, 2. Versteeg (Ned) 2.30,668. Halve finale, tweede race (eerste twee naar finale): 1. Gagnon 2.22,96, 2. Vuillermin (Ita) 2.23,12, 4. Versteeg 2.23,992. Finale: 1. Gagnon 2.21,322, 2. Fagone (Ita) 2.21,617, 3. Vuillermin 2.22,063, 4. Kai (Chn) 2.22,171, 5. Jun- Hwan Lee 2.22,539, 6. Johans son (Zwe) 2.25,993. Dong-Sung (ZKo) gediskwalificeerd. Aflossing teams, eerste race 3000 m (eerste twee naar halve finales): 1. Italië 4.11,062, 2. Groot-Brittannië 4.17,661, 3. Nederland 4.19,399. VROUWEN 1500 m., series (eerste drie naar halve finales). Eerste race: 1. Yun-Mi Kim (ZKo) 2.34,294, 2. Porter (VSt) 2.34,382, 3. Wiegers (Ned) 2.35,360. Derde race: 1. Lambert (Can) 2.30,391, 2. Ta- naka (Jap) 2.30,505, 5. Landman (Ned) 2.31,490. Halve finale, derde race (eerste twee naar fi nale): 1. Lee-Kyung (ZKo)^ 2.30,33, 2. Teshigawara 2.30,78, 5. Wiegers 2.31,188. Finale: 1. Lee-Kyung 2.29,426, 23. Hye- Kyung (ZKo) 2.29,554, 3. S.1 Yang (Chn) 2.30,467, 4. Teshiga wara (Jap) 2.32,768, 5. Yun-Mi (ZKo) 2.59,259. A. Yang (Chn) gediskwalificeerd. Aflossing teams, tweede serie 3000 m (eerste twee naar halve finales): 1. Italië 4.29,225, 2. Ne derland 4.29,982 (Nederlands record, oud: 4.35,94). TAFELTENNIS Vrouwen, eredivisie play offs: TT- W - Den Helder 1-6. VOETBAL Kwalificatie EK onder 21 jaar. GROEP 7 NEDERLAND - SAN MARINO 6- 0 (3-0) - 9. Makaay 1-0,12. Ommel 2-0, 19. Reuser 3-0, 53. Ricksen 4- 0, 64. Musampa 5-0, 71. Musampa 6-0. Scheidsrechter: Bezoebiak (Rusland). Toeschouwers: 12.500. 85. Rode kaart: Marani (San Mari no). Gele kaarten: Boateng (Ne derland), Bacchiocchi (San Mari no). Opstelling Jong Oranje: Van Fes- sem; Boateng, Van der Hoeven (59. Dirckx), Melchiot en Musampa; Ricksen, Reuser en Korsten (46. Fuchs); Ommel (69. Paauwe), Ma kaay en Zenden. Stand: Turkije 3-9, Wales 5-9, Ne derland 4-7, België 3-4, San Mari no 5-0. Groep 1: Kroatië - Denemarken 2- 0. Stand: Slovenië 4-9, Grieken land 4-9, Denemarken 3-3, Kroa tië 3-3, Bosn.Herz. 4-3. Groep 4: Schotland - Estland 4-0. Stand: Wit-Rusl. 4-10, Zweden 4- 9, Schotland 5-7, Oostenrijk 3-4, Letland 4-2, Estland 4-1. VOLLEYBAL Nieuwegein. Bekerfinale, vrou wen: WC - AMVJ 3-1 (15-10 15- 10 9-15 15-8). (ADVERTENTIE) mm i Veor slechts ƒ2,50 maakt a met lotto Jackpot kans op de wekelijkse mitjoenenjackpot. Bovendien maakt u na ank na; kans op tien Suzeki's tijdens de lotto Jackpot fieloksweke». Maal snel een speiforotetier bij ow lotto-winkelier. Bel voor adressen; 0800-0193. HIT WEKELIJKSE MILJOEHENSPEL VAN DE LOTTO.

de Stem | 1997 | | pagina 15