Palestijnen somber over missie Ross Speculaties over verhuizing Navo van Brussel naar Bonn Smeergeld-zaak kost Major oud-minister Bedreiging vredesproces laat veel Israëli's koud Premier treedt af in Papoea-Nieuw-Guinea Stalin-tijd keert in Wit-Rusland terug De Hyundai H100, de flexibele werkkracht. U rijdt al H100 v.a. f 22.240, <g>HYUnDHI mmentaar rijziging :uws KORT 996 DE STEM BUITENLAND A5 Gezant YS ontmoet Arafat Vietnamees steelt 5000 kilo boeken Paar honderd militairen naar Albanië nieuws KORT /I AART 1997 A4 bestuur besloten. Noq Ian (ieuwe politiek leider qjn] eer aangetasten deonJ gnog langer uit te stellen riteitsverlies van de parti elijk onbekende en niet al- icht later toch nog te strik DA er niet zo vreselijk veel figuren hebben im. egin voor een politiek aan- Was Joop den Uyl, 0[T, ook geenszins eerste keus ronde het leiderschap van t naderhand ooit aan het partij en de Nederlandse ft te ffer nu meteen respect af- zal zijn inbreng ongetwij- lere oppositie leiden. Maar Minstens even belangrijk lS verwerven door de rich- ven. En op dat punt heerst ractie mede het beleid be- evoerd heeft, maar vooral ociale gezicht van De Hoop dit soort zaken uitgelaten in zijn geluid eerder een lie van genuanceerd rent- CDA voor een versterking roor, weliswaar met een te net de aanwijzing van De It tot de Brinkmankoers of eën bijgesteld heeft, dient aardig, duidelijkheid over veel belangrijker. ing te laag .euwingsgemeenten in van 4,7 miljard gulden .wee miljard. Het gaat dhoven, Den Bosch en •oeg-naoorlogse wijken udget kan worden op- rd gulden nodig, aldus >te gemeenten gisteren .aport aan staatssecre- dan Tommei omdat zij ten voor grondproduc- tenzorg. en de zorginstellingen 1995 zijn in totaal nten liggen volledig op blijkt uit een brief van 'erkgelegenheid aan de meenten in totaal 9575 an de 10.000 banen die Bij de zorginstellingen oegewezen banen (6690 ng dat dat alle 40.000 ■endeel van de werkne- tand. ursector de toekomst met ver- elen van het eigen wo- druk, maar de sociale uderen in trek. Ook het uren, is ongenuanceerd, eksbureau OTB, dat in NWR) hiernaar onder- iotste deel van de huis- ;kering. 45 procent in de socia- een koopwoning. De uurwoning en zijn niet oordeling van de koop- de onderzoekers. Het nlasten op gaat, is bij >ers. De Nationale Wo- nger een einde maken te pakken. leden i uitgever Hans Auer op ntallen jaren als colum- ama gedrukt. Auer was -bladen over wonen, fl oor AutoWeek en Play- elbeleid teams in om gemeenten ieningen voor uitgepro- iracht in gemeentelijke taatssecretaris Schmitz imer heeft gestuurd. De loom en in haar kielzog maanden geleden aan- het op straat zetten van :tten van hun uitkering- uden Pieter Storms van het iddag door de politie in en wegens lokaalvrede- ïgestuurd. De gemeente lgens een woordvoerder te van het stadhuis pro- er bezocht de afgelopen n programma te bemid- :eigenaar uit Wenum en inroep televisiemaker Bart de )ep gaan aanvragen. Ve nen te halen, 5000 mee in te dienen voor een t- rn zelf bekendgemaak NEC-Volendam. Barts is nu nog met zijn tele- commerciële Veronica- litgebreid campagne 0 te keren in het publie' ieuwe omroep specihe annen van De Graan i jaar per week anderha itzendingen mogen m i i i i i DONDERDAG 27 MAART 1997 (an onze correspondent jtussel - Met de toekomstige uitbreiding en reorganisatie ïan de Navo dreigen proble- jjjn te ontstaan met de huis vesting in Brussel. Er is te weinig ruimte en de infra structuur is verouderd, formeel wordt in Brussel echter ontkend dat de militaire organi se overweegt om in 1999 naar 'jonn te verhuizen. De Belgische toning Albert hield vorige week een pleidooi voor België als Di Noord-Atlantische Verdrags organisatie vestigde zich in ok tober 1967 op het grondgebied van de Brusselse gemeente Eve- re, waar in snel tempo prefab gebouwen waren opgetrokken voor het Navo-secretariaat en de delegaties van de lidstaten. De verhuizing van Parijs naar Brus sel was destijds noodzakelijk ge worden nadat Frankrijk zich on der president De Gaulle had te ruggetrokken uit de militaire structuur van het bondgenoot schap. Momenteel werken op het Navo- hoofdkwartier in Brussel onge veer 3.000 ambtenaren en diplo maten. De gebouwen, eigendom van de Belgische staat, zijn ver ouderd en te klein. Waarschijnlijk dit jaar nog start de Navo onderhandelingen met nieuwe lidstaten. Verwacht wordt dat die snel worden afge rond. Delegaties uit deze landen zullen dan een onderkomen zoe ken op het hoofdkwartier in Evere. Het bondgenootschap wil daarnaast de banden aanhalen met andere voormalige Oost- blok-staten en Rusland, landen die niet op korte termijn voor volwaardig lidmaatschap in aanmerking komen. Voor deze permanente overleg-structuur is eveneens accommodatie nodig. De Belgische regering heeft be loofd het nodige te zullen doen om de organisatie in Brussel te houden. Tijdens zijn bezoek aan het Navo-hoofdkwartier herin nerde de Belgische koning Al- bert er vorige week aan dat het bondgenootschap al meer dan 30 jaar in Brussel is gevestigd. „De organisatie heeft hier stevige wortels," zei Albert, die beloof de dat zijn land alles in het werk blijft stellen om de goede wer king van 'de Navo van de 21e eeuw' te verzekeren. Bonn is een mogelijk alternatief, omdat de Duitse regering en de ministeries in 1999 naar Berlijn verhuizen. Aan de Rijn komt dan in één klap voldoende kantoor- en conferentieruimte beschik baar om de grotere Navo onder- dab te bieden. Bonn heeft ook een symbolische betekenis, om dat het 250 kilometer verder oostwaarts ligt en de uitbreiding van het bondgenootschap de ko mende jaren in die richting ge beurt. Volgens een woordvoerder van de Navo bestaan er echter hele maal geen plannen om te verhui zen. Wel erkent hij dat de behui zing aan de krappe kant is en dat er snel iets moet gebeuren om het probleem efficiënt op te los sen. Over een mogelijk vertrek uit Brussel moet door de lidsta ten bij unanimiteit worden be sloten. Voor de Belgische regering is de aanwezigheid van de Navo, naast de Europese instellingen, erg belangrijk. In Evere werken veel Belgen, zowel in de admini stratie, beveiliging, catering als schoonmaak. De buitenlanders vormen ook een economische factor van betekenis. Jeruzalem (ap/rtr/afp) - PLO- leider Arafat zal vandaag in de Marokkaanse hoofdstad Rabat een ontmoeting hebben met de Amerikaanse afgezant voor liet Midden-Oosten, Dennis Ross. De Palestijnen hebben weinig vertrouwen in het ge sprek. Arafat brak gisteren zijn bezoek aan Bangladesh plotseling af. Hij verliet de hoofdstad Dacca om te rug te gaan naar het Midden-Oos- len. In een gesprek met Ross zal Arafat pogen het vredesproces weer vlot te trekken. De Israëli sche premier Netanyahu zal daar na ook met Ross spreken. De crisis in het Midden-Oosten laaide vorige week op nadat Israël met de bouw van de omstreden woonwijk Har Horna in het Arabi sche deel van Jeruzalem was be gonnen. Palestijnse demonstran ten botsten herhaaldelijk met Is raëlische troepen. De Palestijnen München (dpa) - Een Vietna mees heeft in München uit universiteitsbibliotheken meer dan 5000 wetenschap pelijke boeken gestolen. De 44-jarige werkloze informa ticus verzamelde de boeken, die een gewicht van meer dan 5000 kilo hebben, in zijn ka mer van 20 vierkante meter. Door het gewicht dreigde de vloer het te begeven; eronder is een artsenpraktijk geves tigd. De man sliep in een noodbed bovenop de enorme boekenstapels. Volgens de politie zaten de muren van de kamer vol scheuren. De man stal de wetenschap pelijke werken uit universi teitsbibliotheken, die hij honderden malen had be zocht. Van ongeveer 2000 van de 5000 boeken heeft de poli tie de herkomst kunnen vast stellen. Alleen al deze boeken hebben een waarde van 150.000 mark. Ihana (rtr/afp) - De buitenland ss contingent dat bescherming ®oet bieden aan noodtranspor- in Albanië zal slechts een Paar honderd man tellen. Dat "aeft de Nederlander Jan de Mar kant et d'Ansembourg, de voor zitter van de hulpmissie van de turopese Unie en de OVSE, gis teren gezegd. Hoeveel militairen en politie mensen precies naar Albanië °""n is niet bekend. „We hebben niets besloten. Maar we pra- en over honderden en niet over Mzenden," aldus de diplomaat. Juisembourg arriveerde ""ansdag in Tirana. Hij zei dat merendeel van de discussies °ver het sturen van soldaten wordt gevoerd met Frankrijk, «ie, Portugal en Spanje. Mili- ame deskundigen bekijken deze Albanië de mogelijkhe id ^banese premier Bashkim no liet gisteren weten de bui- niandse militairen in zijn land zullen accepteren. „Albanië een dergelijke multinatio- s macht nodig om de veilig- cipl tVan havens de vliegvel- 7i,u Saranderen." De troepen werken onder een man- reageerden gisteren weinig en thousiast op het aangekondigde gesprek tussen Arafat en Ross. Demonstranten staken Ameri kaanse vlaggen in brand. Pales tijnse onderhandelaars zeiden dat de komst van Ross alleen zin heeft als hij Israël tot de orde roept. Moeilijkste De missie van Ross zal wellicht zijn moeilijkste worden tot nu toe. De Palestijnen eisen dat Israël de bouw van de joodse wijk stopzet. Israël op zijn beurt zegt pas weer met de Palestijnen te willen pra ten nadat Arafat een eind heeft gemaakt aan de protesten tegen de de wijk. Ook moet hij de mili tante moslims aanpakken, die vo rige week in Tel Aviv een zelf moordaanslag pleegden die drie doden eiste, Gisteren waren er toch tekens die erop wijzen dat Arafat zijn best doet om de spanningen te vermin deren. In Bethlehem op de West oever vormde de Palestijnse poli tie één kordon om tientallen de monstranten weg te houden van Israëlische soldaten die een'joodse enclave in de stad bewaakten. De politie liet wel toe dat er Israë lische en Amerikaanse vlaggen in brand werden gestoken en een aantal jonge demonstranten wist door het kordon te breken en gooi de met stenen. Het contrast met de afgelopen dagen, toen de politie niets deed om een eind te maken aan rellen, was echter groot. In delen van de Westoever waar Israël het nog volledig voor het zeggen heeft braken ernstiger on geregeldheden uit. In Ramallah raakten enkele tientallen Pales tijnen gewond door rubberkogels die het Israëlische leger op hen af vuurde. Marwan Barghouti, de leider van Arafats Fatah op de Westoever, voorspelde gisteren meer aansla gen als die van vorige week vrij dag. „Netanyahu geeft de anti vredesgroepen binnen de Pales tijnse samenleving en de Arabi sche wereld voeding," aldus Barg houti. In gevaar Een medewerker van Netanyahu beschuldigde Arafat ervan geweld als als tactiek te gebruiken om Is raël onder druk te zetten. „Tenzij Ross erin slaagt een ommekeer te bewerkstelligen in Arafats hou ding tegenover terreur zal het vre desproces ernstig in gevaar zijn. Bewindsman Farouk Kaddoumi van de Palestijnse Autoriteit wierp gisteren nog meer olie op het vuur door Netanyahu te ver gelijken met Hitier. Hij noemde Netanyahu 'een man die qua arro gantie, koppigheid, ijdelheid en afwijzing van de vrede' lijkt op Hitier. Burgers in de hoofdstad Port Moresby van Papoea-Nieuw-Guinea hijsen een soldaat op de schouders nadat bekend is geworden dat premier Chah aftreedt. foto reuter Port Moresby (ap) - Premier Julius Chan van Papoea- Nieuw-Guinea is gisteren af getreden. Chan stond onder zware druk nadat aan het licht was gekomen dat zijn regering het Britse huurlin- genbedrijf Sandline Interna tional had ingehuurd om de rebellie op het eiland Bou gainville de kop in te druk ken. Dinsdag waren demonstranten en muitende militairen naar het parlement in Port Moresby ge gaan, waar zij parlementsleden beletten het gebouw te verlaten. „Ik denk dat ik de juiste richting gekozen heb om de vrede en de orde te bewaren," zei Chan in het parlement bij het bekend maken van zijn aftreden. De premier noemde de situatie in Papoea-Nieuw-Guinea 'explo sief'. Hij zei lang gewacht te hebben met zijn besluit omdat de druk die het leger de afgelopen dagen op hem heeft uitgeoefend 'in strijd is met de principes van een stabiele democratie'. „Her stelt u alstublieft de orde," zo richtte Chan zich tot de militai ren. Chan had dinsdag nog een motie van wantrouwen over leefd, maar daarna greep het le ger in. Ook minister van Financiën Ch ris Haiveta en defensieminister Mathias Ijapa traden af. Chan zal een interim-premier aanwij zen die de regering tijdelijk zal leiden. De regering-Chan was in moei lijkheden geraakt nadat leger leider Singirok had geweigerd te werken met de Britse en Zuid- Afrikaanse huurlingen die Sandline had geleverd. De rege ring hoopte dat de opstand op het kopereiland Bougainville, die al negen jaar duurt, beëin digd zou kunnen worden met harder ingrijpen. Legertop en bevolking reageerden echter woedend toen bekend werd dat de regering 36 miljoen dollar aan de huurlingen had uitgege- Door Bob van Huët Londen - De verkiezingscam pagne van de Britse Conserva tieven is opnieuw ondermijnd door sleaze (smerigheid) in ei gen geleden. Oud-minister en Lagerhuislid Tim Smith maakte gisteren bekend dat hij geen kandidaat meer is voor de verkiezingen die over vijf weken worden gehouden. Zijn kiesdistrict Beaconsfield in het 'blauwe' Buckinghamshire geldt als een van de veiligste To- ry-zetels in het land. Smith trok zich terug na onthullende artike len in The Guardian. Zijn lokale partijbestuur gaf hem te verstaan dat het moeilijk stemmenwerven zou worden na de bekentenis dat Tim Smith...geen kandidaat... foto reuter hij een slordige 50.000 gulden smeergeld heeft aangenomen van Harrods-baas Mohamed Al Fay ed. De oud-minister liet zich be talen voor het stellen van speci fieke vragen in het Lagerhuis. Hij ontving zijn beloning in bruine enveloppen met biljetten van 50 pond. Het vertrek van Smith haalt een streep door de rekening van de Conservatieve verkie- zingsstrategen. Een groot offen sief tegen Labour en de vakbon den werd er prompt door over schaduwd. Behalve aan Smith kleven er sleaze-beschuldigingen aan nog negen andere Tories. Onder de 'verdachten' is Neil Ha milton, een andere oud-minister. Hij ontkent gedetailleerde be schuldigingen in The Guardian over het aannemen van smeer geld en snoepreisjes van dezelfde Al Fayed. In Labourkringen werd direct veel lawaai gemaakt over de vraag of ook Hamilton nu de eer aan zichzelf zou moeten hou den. De affaire is een tegenvaller voor de verkiezingscampagne van premier Major. Die was nog maar net bekomen van het afha ken van de Schotse oud-minister Allan Stewart. Hij zag maandag af van herverkiezing in het dis trict Eastwood, vlakbij Glasgow. Dit na verhalen in de schandaal pers over een buitenechtelijke verhouding. Stewart ontmoette zijn minnares in een ontnuchte ringscentrum voor alcoholisten. De oud-minister heeft al geruime tijd een drankprobleem. Vorig jaar raakte hij in opspraak toen hij demonstranten tegen de aan leg van een snelweg te lijf wilde met een pikhouweel. Majors opposanten van Labour maken dankbaar gebruik van de nieuwe schandalen bij de Con- dervatieven. it van de Verenigde Naties. Door Willy Werkman Tel Aviv - De vredesbewegin gen in Israël maken zich zor gen. Nu het Israëlisch-Pales- tijnse verzoeningsproces is ingestort en het de laatste dagen zelfs weer tot geweld komt, stuiten ze op een op vallende laksheid van de kant van hun aanhangers. Toen vorige week de Israëlische bulldozers begonnen met de bouw van een joodse wijk op Har Horna, ten zuidoosten van Jeruzalem, protesteerden er naast de Palestijnen niet meer dan enkele tientallen Israëlische demonstranten, aangevoerd met drie halflege bussen van de Vre de Nu-beweging. Na de zelf moordaanslag, vorige week vrij dag in Tel Aviv, ging het leven in de stad heel snel weer vrijwel normaal door. De gevaren waar in het vredesproces verkeert, schijnen de Israëli's koud te la ten. Psychologen spreken al over het gevaarlijke verschijnsel van ont kenning, veroorzaakt door- de veelheid van emotioneel zwaar beladen gebeurtenissen. Talrijke Israëli's wilden vorige week niet eens meer praten over de bloedige scenes, waarmee ze via de tv geconfronteerd wer den. Vele anderen kozen ervoor om, ondanks de angst voor meer terreur-aanslagen, door te gaan met de voorbereidingen van het Poeriemfeest, een soort joods carnaval. Ze zochten de verge telheid in de dans en de drank. Al dagen schrijven de Israëli sche kranten over de tragedie van de zes maanden oude baby Shani, die niet alleen gewond raakte tijdens de aanslag in Tel Aviv, maar daarbij ook haar moeder verloor. En al dagen vul len alerte soldaten en politie mannen de straten van Jeruza lem en Tel Aviv in afwachting van de al aangekondige volgen de ramp. De stadsbussen, vorig jaar het doel van de Islamitische terreur, rijden bijna leeg door de straten en een winkelcentrum binnengaan lijkt op het betreden van een militaire vesting. Maar het publiek zwijgt. Geen massademonstraties. Geen spandoeken. „Het geeft ons een gevoel van verlamming," merkte gisteren de uit Nederland af komstige Vrede Nu-activiste Beate Zilversmidt op. En dat terwijl de kritiek op de regering-Netanyahu toeneemt en het meerendeel van de Israë lische bevolking vrede met de Palestijnen wil. Volgens de laat ste opiniepeiling hoopt 54 pro cent van de Israëli's dat de Is- raelisch-Palestijnse verzoe ningsakkoorden van Oslo zullen slagen en denkt zelfs 62 procent dat er in de toekomst vrede tus sen Israël en de Arabieren zal zijn. Hoe kan het dan dat de mensen niet protesteren? Volgens direc trice dr. Tamar Herman van het Israëlische Vredesinstituut zijn de meeste Israeli's het juist wél eens met de wijze waarop Neta nyahu vrede met de Palestijnen wil bereiken. Uit haar laatste onderzoek blijkt bijvoorbeeld dat de meerderheid het eens is met de bouwplannen voor Har Horna. „De verklaring is duidelijk," zegt dr. Herman. „Bijna alle Israëli's zijn het er over eens dat Jeruzalem niet tot de bezette gebieden behoort en dat we het volste recht hebben daar te bouwen." Maar is Israël niet tot twee keer door de Veiligheidsraad veroor deeld? En hebben zelfs de Ame rikanen niet hun ongenoegen ge uit? Kennelijk speelt ook dat geen rol. „Zodra er kritiek op ons is, halen we onze angst voor het anti-semitisme weer naar boven. Wat we ook doen, denken velen, de wereld is toch tegen ons," zegt Herman. Deze uitleg maakt de zaak er voor Mosi Raz - leider van de Vrede Nu-beweging - niet een voudiger op. „Ik begrijp er niets meer van," zegt hij gefrustreerd. „De mensen hebben een gevoel van wanhoop. Maar als wij iets organiseren, blijven ze thuis." Minsk (ap) - De president van Wit-Rusland, Aleksandr Loekasjenko, heeft gisteren in een televisierede aangekon digd dat zijn bewind nog strenger wordt dan het al is. Vol gens de president, die in het Sovjettijdperk een boerenbe drijf leidde, is dat wat het Wit-Russische volk wenst. „De mensen zeggen: Meneer de president, geef ons een dicta tuur. Wij willen de tijden van Stalin weer terug," aldus Loe kasjenko. De Wit-Russische president be stuurt zijn republiek in de Sov jetstijl die hij zo bewondert. Hij heeft kranten verboden, demon stranten massaal laten arreste ren en in het geheim laten be rechten en Sovjetsymbolen als de hamer en sikkel in ere her steld. Bij een groot deel van de bevolking is hij niettemin mate loos populair. In het buitenland wordt argwa nend naar Loekasjenko's ambi ties gekeken. De verhouding tussen Wit-Rusland en de Vere nigde Staten is sterk achteruit gegaan en zelfs Rusland, over het algemeen een trouwe bond genoot, zei eerder deze week zich 'ernstige zorgen' te maken over het feit dat de Wit-Russen niet meer naar de Russische tv mogen kijken. Loekasjenko heeft gisteren ook beloofd de Sovjettraditie van de subbotnik (corvee voor de bevolking in de weekeinden, veelal in de vorm van het schoonmaken van de straten) te doen herleven. De eerste subbotnik is voor 22 april, Lenins geboortedag, gepland. Ook had hij het over niet nader genoemde binnen- en buiten landse vijanden die de Wit-Rus- sische economie ten gronde zou den willen richten. Zijn verde diging daartegen is het in het le ven roepen van een spionage- systeem om te controleren of er wel hard genoeg wordt gewerkt op het land. Wie niet aan de ei sen voldoet, zal worden gestraft. „En niemand zal de dans ont springen," waarschuwde Loe kasjenko. Vijf doden op naam seriemoordenaar Mons - De seriemoordenaar die in de Belgische gemeente Mons de lichaamsdelen van vier vrouwen heeft gedumpt, zou ook verant woordelijk zijn voor de dood van een Franse prostituee. De romp van de vrouw, Martine Bohne, is vorig jaar gevonden in een ri viertje in de omgeving' van Mons. Het lichaam was op dezelfde manier met een zaag bewerkt als de recent gevonden lijken. De robotfoto's van de man die justitie toen in verband met de moord zocht, zijn opnieuw verspreid. Het parket heeft bovendien robotfoto's uitgegeven van vier personen die zich onlangs in de buurt bevonden van de plek waar de vuilniszakken met de li chaamsdelen van de vier andere slachtoffers zijn gevonden. Commissaris beschuldigde Di Rupo Brussel - In België is gisteren politiecommissaris Georges Mar- nette opgepakt. Marnette, hoogst verantwoordelijke man van de gerechtelijke politie, zou valse besehuldigingen hebben verspreid over vice-premier Elio di Rupo en daarmee zijn functie hebben misbruikt. Vorig jaar verschenen berichten dat Di Rupo zich als homoseksueel zou hebben vergrepen aan minderjarige jongens. In december toonde een parlementaire onderzoekscommissie aan dat daar niets van waar is. Commissie-Dutroux laakt Rijkswacht Brussel - De parlementaire enquêtecommissie die in België de ze denzaak Dutroux onderzoekt, heeft verantwoordelijken aange wezen in de zaait van hét vermoorde Marokkaanse rrièïsje Loubha' Benaissa. De commissie laakt in haar uitgelekte rapport de plaat selijke rijkswacht;-die de-familie zeer slecht heeft opgevangen bij de aangifte van de verdwijning in 1992. Procureur Dejemeppe wordt verweten geen onderzoeksrechter in de zaak te hebben aangesteld. Het lijk van Loubna werd eerder deze maand gevon den in een kelder. Overleg over Zaïre levert niets op Lomé - Vertegenwoordigers van de strijdende partijen in Zaïre hebben elkaar gisteren voor het eerst sinds het uitbreken van de Zaïrese crisis ontmoet. Dat gebeurde op de vredesconfrentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid in de Togolese hoofdstad Lomé. Maar van een toenadering blijkt nog geen sprake. De ver tegenwoordiger van rebellenleider Kabila verklaarde dat de op standelingen weigeren de macht met president Mobutu te delen. Mobutu's partij deed daartoe dinsdag een aanbod. IRA-bommen leggen treinverkeer lam Londen - Een bomoffensief van de IRA heeft gisteren het trein verkeer tussen Noord- en Zuid-Engeland lamgelegd. Twee explo sieven ontploften in alle vroegte bij het station van Wilmslow, ten zuiden van Manchester. Vlak daarna werd (vals) bomalarm gesla gen op het station van Darlington. Niemand raakte gewond bij de aanslagen. Zowel premier Major als diens gedoodverfde Labour- opvolger Tony Blair veroordeelde de acties van de IRA. Tever geefs deed Major een beroep op de Sinn Fein-leiders Gerry Adams en Martin McGuinness de aanslagen te veroordelen. Commissie sleept ministers voor rechter Brussel - De Europese Commissie daagt de landbouwministers in de EU voor het Hof in Straatsburg omdat ze het Europarlement bij een belangrijke BSE-maatregel links lieten liggen. Tegen het voorstel van de commissie in voerden de landbouwministers vori ge week op eigen houtje een regeling in voor de etikettering van rundvlees en -producten. De commissie wilde dat het Europarle ment hierover mee zou kunnen beslissen. Commissievoorzitter Santer beloofde vorige maand nog, het parlement nauwer te be trekken bij de BSE-maatregelen. Die belofte kan hij nu niet waarmaken. Volgens de Nederlandse minister Van Aartsen zou het raadplegen van het parlement te veel tijd hebben gekost. (ADVERTENTIE) Wat u ook te vervoeren heeft, de nieuwe Hyundai H 100 is leverbaar zoals u hem wilt hebben. Perfect passend bij uw bedrijf, compleet ingericht naar uw wensen en functioneel tot en met. Als marktleider in zijn segment is de Hyundai H 100 een ware topper. De voorsprong op de concurrentie vergroten wij nu nóg verder met de Hyundai H 100 in diverse unieke branche-uitvoeringen. Met alle kant en klare branche-uitvoeringen is de H 100 voor vrijwel ieder soort bedrijf geschikt. DE PRIJZEN ZIJN EXCL. BTW. KOSTEN RIJKLAAR MAKEN. VERWIJDERINGSBIJDRAGE EN LAKTOESLAG. PRIJS- EN MODELWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. BEL VOOR DEALER ADRESSEN IMPORTEUR GREENIB CAR 0252-213394. OF KIJK IN DE GOUDEN GIDS. BEDRIJ FSWAGENS Groot in klein transport.

de Stem | 1997 | | pagina 5