y Sociaal d] Wisselva r 1 Ook op 2.ea^demom bent u van hart* we Daoyrneyfoe-j paradij5 öreda DAAR WORDEN DE LEUKSTE IDEEËN GEBOREN! Ouders grootouders van Nederland... We nodigen u van harte uit om een bezoekje te brengen aan Babymeubel paradijs om zelf uw oordeel te vellen. Terwijl u winkelwandelt, vermaken uw (klein)kinderen zich in de speelhoek. Overal lonken sfeervolle artikelen en nieuwe trends voor de allerjongsten. Op elke afdeling doet u weer andere leuke ideeën op. U treft uitsluitend vriendelijke medewerkers. En onze 'creatieve geesten' geven u interieurtips en doe-het-zelf-adviezen. pB STEM Is het koffietijd? Voelt u de maag knorren? Bent u toe aan een lekkere zit? Of vragen de kinderen u om de beloofde pannekoek? In ons restaurant kunt u napraten over de vele indrukken die u heeft opgedaan en wordt uw wel verdiende pauze een zinnenstrelend genot. Bent u eenmaal uitgerust, dan maakt u met hernieuwde energie een tweede ronde door de 1001 artikelen in het nieuwe waren huis voor de allerjongsten... Kinderwagens, buggy's en autostoeltjes. U wordt bij deze uitgenodigd voor een proefrit. Loop achter een Mutsy of de Turbo 02 van Bébé Confort en ervaar het rijcomfort van onze kinderwagens! Ook op het gebied van buggy's vindt u bij Babymeubelparadijs Juniorland. De peuter- en tie- nermeubelwinkel. De veelzijdi ge collectie tienerkamers biedt een vrolijke aanblik. Met onder meer de volgende toon aangevende merken: Flexa, Emdeka, Gautier, Rauch, Welle, Mevi en IKKS home. Vergeet u niet te kijken naar de Fairy Tale collectie met konijnen, muizen, nijl paarden en Alice in Wonderland als meubeldessin! Vibel kinderkamers. l'Architecte de l'enfant. Samen met Vibel ontwerpt u een inrichting die is afgestemd op de leeftijd, het karakter en de fantasie van uw kind. En uiteraard ook op uw budget. Speelgoedafdeling. Een wonderbaarlijke verzameling vrolijk speelgoed! Knuffels om te knuffelen. Leerzame voorleesboekjes. Muziekdozen. Koorddansende beren. En nog veel meer. Uiteraard ook speelgoedkisten om het speelgoed in op te bergen. Babyverzorgingsafdeling. Handig voor de regelmatige inkopen. U wandelt rus tig met een karretje langs alle schappen. Langs geurige zachte zeepjes. Flanellen lui ers. Olie en zalf. Flessen en spenen. Luiertruitjes, broekjes en sokjes. Niets vergeten? Kids Klus. Nederlands eerste doe-het-zelf afdeling voor uw baby- en kinderka mer. Met allerlei basiselementen waarmee u de kinderkamer van uw dromen kunt maken. U stelt uw eigen type meubels samen. En kunt daarbij kiezen uit einde loos veel pootjes, knopjes, ornamenten, sierlijsten, deurtjes en laden. U gaat ver volgens met kleuren en motieven aan de slag. Tijdens workshops leert u de fijne Babykamer-inrichtingen. Maandelijks creëren we nieuwe model-inrichtingen voor de baby- of kinderkamer. Stuk voor stuk kamertjes om in weg te dromen. Uiteenlopende stijlen. Modern, klassiek of antiek. Ingetogen of expressief. Maar altijd warm en kleurrijk. Stoffenafdeling en atelier. Prachtige dessins. Kwaliteitsstoffen. Met grote kleurkracht. Kortom: onze stoffenafdeling toont u bijzondere collecties. Designers Guild. Osborne Little. Anna French. Abi Plus. Jickerson. Desgewenst verwerken we de stoffen voor u in ons eigen atelier. Boxen, kinderstoelen, campingbedjes, buik- en rugdragers, fietsstoeltjes en sfeerverlichting. U merkt: het assortiment van Babymeubel paradijs is eindeloos! Te veel dus om op te noemen. Reden waarom vaders, moe ders, opa's en oma's, broertjes en zusjes, complete families zelf de ontdekkings tocht maken door het warenhuis voor de allerjongsten. Kraamkamer voor een nieuwe naam. U merkt: Babymeubelparadijs is een warenhuis geworden. De huidige naam is niet langer toereikend. Reden waarom we momenteel broeden op een nieuwe naam. Binnenkort hoort u meer. Elke donderdagavond Tweede Paasdag geopend. Naast onze normale openingstijden zijn wij wekelijks geopend op donderdagavond. Ook op Goede Vrijdag en op Tweede Paasdag (van 10.00 tot 17.00 uur) kunt u al dan niet met uw jonge kuikens een bezoek brengen aan het grootste warenhuis voor de allerkleinsten. Baby- en kindermode. Liefhebbers van originele kindermode vinden op onze baby- en kindermode-afdeling een prachtige collectie bekende en minder bekende merken. Catimini. Miniman. Jean Bourget. Minimexx. Chevignon Baby. Petit Boy. Petit Bateau. Portofino. Grain de Lune. Naf-Naf. Gasolio. Contre Vents et Marées. U bent als een kind zo blij met de snelste route! Vanaf de A16: pak afrit num mer 16 Etten-Leur/Roosendaal. Volg de weg richting Breda centrum. Na ongeveer 1000 meter bevindt zich het Babymeubelparadijs aan uw rechterhand. Parkeerplaatsen voldoende. Welkom! Ettensebaan 17A, 4812 XA Breda. Telefoon 076-5210695. Goed nieuws! De wereld voor kinderen ziet er voortaan nóg rooskleuriger uit. Want Babymeubelparadijs is een heus warenhuis geworden. Een bijzonder waren huis... voor de jongste generatie. Een winkeljungle waar u ochtenden en middagen lang heerlijk kunt ronddwalen. En waar ook uw kleine maatjes het goed naar de zin zullen hebben... Bibib Giraffe. Vanaf: f39,- (pluche vanaf:/7,95). Assortiment flink uitgebreid. Naast meubels en complete interieurs voor de baby en kinderkamers, vindt u bij Babymeubelparadijs een scala aan andere verrassende artikelen voor de kleintjes en hun moeders. Variërend van merkmode voor de zwangere vrouw en kleding voor het kind tot aan prachtige gordijnstoffen, veilige autostoeltjes en verzorgingsprodukten voor in de babykamer. Ook vindt u in het warenhuis origineel speelgoed, decoratief behang, sfeervolle kinderkamerverlichting, boxen, rugdragers en zo voort en zo verder. Kortom: bij Babymeubelparadijs slaagt u altijd in uw aankoopwensen. Kiekeboe. En: Si tu veux de Moi. Eén overeenkomst: het is allemaal sprekende mode voor het kortste volk. In de maten 50 tot en met 104. Ook voor ondermode en schoe nen tot maat 25 kunt u bij ons terecht. Designers Guild. Dekens van pure wol. in baby- en i persoons uitvoering. Positiekleding lingerie. Positiekleding en lingerie voor elke gelegen- V 'anaffiöo, heid. Een sjiek feest. Het alledaagse werk. Of -de laatste weken van de zwanger schap- lui en gemakkelijk in de bank. Babymeubelparadijs kiest positie met topmerken in het assortiment. Baby- of tienerkamerkast van IKKS-home. Prijs:/1315,- De complete IKKS-collectie is momenteel te bezichtigen. een uitgelezen collectie. Stuk -V' voor stuk praktische, lichte en snelle buggy's. Al dan niet met aëro dynamisch design. Tot driewielers aan toe. En de autostoeltjes? Voor kinde- - ren van diverse leeftijden! Met prima zit comfort. Gekeurd op veiligheid uiteraard. Nederlands meest bijzondere modecollectie voor de zwangere vrouw. Met nouveautés van Cache Cache. Vida Vita. Two of us. Noppie's Nature. Neuf Lune. Anita. En: Paso Double! Speciaal voor de sportieve ouders onder u: The Easywalker Buggy. Vanaf f 373,- Leverbaar in diverse kleuren. De koning te rijk met dit gekroonde meubeltje. Onbehandeld hout. Om zelf te decoreren. Stoeltjes vanaff 133,-. Bankje:f 263,- Eindelijk een warenhuis voor de allerjongste generatie Zelf in elkaar te zetten. Kast van Kids Klus. kneepjes om het eindresultaat te verfraaien. Prijs: f 299,- Unieke zijden lamp! Prijs f 199,- Peter Wylly/London Misty. Unieke doorschuifcommode! Is vrijstaand te plaatsen, zodat u een speelse inrichting kunt bereiken. Prijs: f995r Een prachtige collectie bekende en minder bekende merken. Baby- kindermodemerk Minimexx heeft sinds kort ook leuke babymeubels in de collectie. Wiegje, inclusief bekleding. Prijs:f893,- T Q f O/ v'J Door Aicha Bouwens get jaar 1990 zullen de Braziliai] niet licht vergeten. Na dertig jaar tatuur mochten zij eindelijk wl naar de stembus en werd Fernaij Collor tot president gekozen, vreugde over de herstelde democrd sloeg spoedig om in woede toen Col besloot de spaartegoeden van al r landgenoten te bevriezen, met dramatische gevolgen vandien. Door Marjan Mes Rudolph Valentino, het groot ste mannelijke idool uit de tijd van de stomme film, had met zijn mysterieuze verschijning en gepassioneerde, weemoedi ge blik een aantrekkings kracht op vrouwen die later op zo'n grote schaal nauwelijks meer is voorgekomen. Miljoe nen aanbaden de latin lover met zijn bakkebaarden die soms bijna tot zijn kin doorlie pen, waardoor hij herinnert aan de popidolen van nu. Vrouwen vielen flauw in het gangpad van de bioscoop waar The Sheik werd vertoond. Kort na de première doken er Arabi sche motieven op in de mode en binnenhuisarchitectuur en droomden vrouwen ervan om door een sheik te worden verleid. Door Valentino's dood op 31-ja- rige leeftijd, op het toppunt van zijn roem, kon hij vanaf 1926 tot een legende uitgroeien. Geruch ten gingen dat hij zou zijn vergif tigd, dat hij gemalen glas in zijn eten zou hebben gekregen of zou zijn doodgeschoten door een ja loerse medeminnaar. Zeven jaar slechts had zijn ster geschitterd, maar Valentino zou voorgoed de geschiedenis ingaan als de grootste minnaar van het witte doek. Toch kent niemand zijn films meer omdat ze nooit meer worden gedraaid. Die zwijgende films zijn dan ook behoorlijk gedateerd. De sterren van de stomme film moesten im mers, omdat ze niet konden pra ten, gebruik maken van een overdreven mimiek, die nu soms potsierlijk aandoet. Modern De smachtende blikken van Va lentino zullen nu niemand meer doen flauwvallen, maar het valt wel op hoe modern hij er eigen lijk in die films nog uitziet. Hij lijkt op die niet uitgesproken mannelijk ogende heren, die je nu ook weer ziet in bijvoorbeeld de modewereld en reclame, een fascinerende mengeling van ma cho- en feminiene erotiek. Wie daar nieuwsgierig naar is, kan op tweede paasdag gaan kij ken in Chassé Cinema in Breda, waar het stierenvechtersdrama Blood and Sand uit 1922 wordt vertoond, met Rudolph Valenti no in de hoofdrol. Een voorstel ling in de serie Silent Treasures (1915-1930), waarbij musici be- »R\ won roen sfeef Blo. mail witl stiel gele| pian Blod ten I film Free toen Vice stsei vorr bare Door Jos Kessels Wie zich verdiept in de histo rie van de Ierse kwestie komt al snel uit bij Michael Collins, de jonge vrijheidsstrijder die begin deze eeuw het ontstaan van de Ierse republiek af dwong. Uit datzelfde verdrag ®et de Engelsen kwam de scheiding voort tussen Ierland en Noord-Ierland. Ai vele jaren hebben talloze ci neasten getracht een film over het leven van Collins te maken. Wij len John Huston was er lange tijd raee bezig, evenals Michael Cimi- Zelfs Kevin Costner bemoeide zich er mee, maar dronk uiteinde lijk liever thee dan Guinness, zo- n if6 ^eren spottend opmerkten. Ook de Ierse regisseur Neil Jor dan werkte jarenlang aan een sce nario over het leven van Collins, waarbij zijn studie als historicus em goed van pas kwam. Gezien de omvangrijkheid van het Col dis-project diende Jordan eerst voldoende krediet op te bouwen in de filmwereld, waarvan hij ich afdoende verzekerde met ona Lisa, The Crying Game en nterview with the vampire. at Jordan, maar ook de andere measten in de persoon van Mi- chae kelij wier ter n studi het i onde ook man, Brits Colli omd; weeg geacl De dan land were ment opsta Collii vangf is hij guren ren, c Eamo Same (Aida gaan gronc hoop hunb lins is Met Jl seurl dacht

de Stem | 1997 | | pagina 26