Geen nieuwe visies op de toekomst Oostburg wil deltavliegterrein Nieuwvliet snel in bestemmingsplan Veel kwaliteit op Humorfoto Knokke-Heist Oostburg en Vrije van Sluis werken samen Provincie trekt grens onderhands aanbesteden op naar vijftig mille Vermoeiende fontein PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT DESTEM ZEELAND C4 fiSt Gemeentebestuur Oostburg: I Van onze verslaggever 1 Oostburg - Het gemeentebestuur van Oostburg piekert er niet I over een structuurvisie op te stellen om op deze manier in te I kunnen spelen op het ontwerp-streekplan van de provincie. aatsloteHJ- Oostburg stelt paal en perk aan bouwafval fo de slip 'Het trapkar Op gebied kwijtschelding belastingen Info-boekje over zelfhulp vrouwen Vara zoekt kinderen voor songfestival Recreatief volleybal Sas van Gent Recreatief zaalvoetbal Oostburg Bedrijfsvolleybal Hulst Bedrijfstennis Terneuzen Bedrijfscompetitie squash Kennismaking met bowling X 69 I I I I I DONDERDAG 27 MAART 1997 n kledingshop e keuze ele imaakt van o.a. Tex, maar ook geschikt voor het n omvat een Kortom voor /ellicht een leuke ide paasdagen; m vanaf 11.00 et unieke it als door het bij Tent- en Izaak Walther de ilzaak Walther de ijk bereikbaar ke invalsweg van (eergelegenheid. -312058. 1 uur. naart 1997 O 093833 5.063.133,- j begint met 1.000.000.- iwjva. en' in de Staatsloterij Want u maakt iedere ïaar twee prijzen van orbehouden. 27 maart kunnen orden geïnd. J ollectie van de Staats- Danny Blind, Ed de Spelers zijn nu voor jor 6,95. Maar als •lot met Jackpot profï UE ile aanbieding. Want u 6,95 maar slechts e miniatuurvoetballer. Bij uw Staat slot met Jack pot ontvangt u een Transfer' Cheque. Deze Transfer ring van 4,95 g°ecl de SpelersCollectie- 0P=0P. j Lan onze verslaggever I Oostburg - Het gemeentebestuur Ivan Oostburg werkt aan een.tijde lijke gedoogbeschikking voor het Leltavliegterrein van P. Provoost I jan de St. Jansdijk in Nieuwvliet. Deze beschikking is in afwachting van een wijziging van het bestem- jingsplan waar het college zo snel mogelijk een procedure voor op- I start- I Burgemeester J. Kruize maakte dat gis teren bekend tijdens de vergadering van de raadscommissie Planologie naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State. Dit rechtscollege oordeelde dat het del tavliegterrein illegaal is omdat de ge meente dit terrein op een voormalige akker nooit in een bestemmingsplan heeft geregeld. Kruize trok gisteren het boetekleed aan. „Fouten moet je durven toegeven. Wij hebben verzuimd het eerder genomen voorbereidingsbesluit uit te werken. We zijn formeel de bocht uitgevlogen. Een heel vervelende zaak. Zeker voor de heer Provoost. We starten daarom zo snel mogelijk een procedure op om het vliegterrein in het bestemmingsplan te regelen. Bij de Raad van State zijn im mers geen inhoudelijke opmerkingen gemaakt over het vliegen op zich." Kruize maakte duidelijk dat voor het vliegterrein in ieder geval zeker geen vliegverbod van kracht zal worden. „Daar is zeker geen sprake van. De zaak is al vervelend op zich. We hebben een gemeentelijke plicht om de schade voor de heer Provoost zoveel mogelijk te be perken." Provoost zei in een reactie blij te zijn dat hij verder kan gaan met de activitei ten. „Dat had ik ook wel verwacht. Het zou immers een vreemde gang van za ken zijn geweest als ik na zeven jaar mijn vergunning moest afgeven. We kunnen gelukkig weer verder." De Belgische familie Coenjaarts, eige naar van een vakantiehuisje naast het vliegterrein, klaagde er vorige maand bij de Raad van State over dat er delta vliegers en zelfs sportvliegtuigen op hun huis kunnen neerstorten. Over deze klachten heeft de Raad van State zich nog niet uitgesproken. Volgens Provoost is hij met zijn vliegterrein niemand tot last. „We heb ben een prima verstandhouding met de omgeving. Er zullen dan ook bij de aan passing van het bestemmingsplan vol gens mij weinig bezwaren worden inge diend. Het deltavliegterrein is juist een aanwinst voor Nieuwvliet." I Burgemeester J. Kruize maakte I gisteren tijdens de vergadering I van de raadscommissie planolo- I je nog eens duidelijk niet ge- I charmeerd te zijn van de opstel- I ling van de provincie die deze vi- I sie aan de gemeente Oostburg I opdringt. 1 „De gemeente heeft al genoeg I plannen opgesteld waar de visie I over de toekomst van het gebied I duidelijk in staat. Deze plannen I kunnen we hooguit actualiseren. I Het opstellen van weer een I slructuurvisie is dus overbodig. I Dat is ook de teneur van onze 1 brief aan het provinciebestuur," I aldus Kruize. Visies In het ontwerp-streekplan wor- op allerlei gebied (wonen, werken, recreatie en landbouw) stellingen geponeerd. De betrok ken gemeenten moeten dat dan uitwerken door middel van vi sies, Wanneer zo'n visie overeenkomt Van onze verslaggever Oostburg - Het Oostburgse gemeentebestuur gaat paal en perk stellen aan het rondslin gerend bouwafval op bouw plaatsen. Met ingang van vol gende maand wordt een nieu we bouwverordening van kracht waarin aannemers worden verplicht het bouwaf val gescheiden. Wethouder C. Bolijn maakte dat gisteren duidelijk tijdens de ver gadering van de raadscommissie Openbare Werken. J. Provoost (WD) zei zich te ergeren aan het bouwafval rondom de nieuwe varkensstallen. Volgens Bolijn zijn het niet alleen fcvarkensboeren die er een zoot- ia van maken. „We treffen rond slingerend bouwafval aan bij alle vouwwerken. Door de nieuwe verordening wordt dat een halt toegeroepen." egene die een aanvraag tot kwijtschelding indient hoeft aarvoor slechts eenmaal een ormulier in te vullen. Voor de eente en het waterschap be ekent de samenwerking een workbesparing. Door de aanvra- te verdelen wordt dubbel ^adzand-Bad - Een achttienja- ?o inwoner van Middelburg is ze week met een open been- t„! overgebracht naar het An- lusziekenhuis in Oostburg. e man wilde met een trapkar om a6n duinen verlaten riu ^uuiingpoiderweg op te 'Iden. Hij had te weinig reke- §ehouden met het dalings- rentage als gevolg waarvan d e controle over de kar ver- yi raakte in eeni slip en s'alen paal be6n teg6n ee" met de provinciale insteek op het betreffende onderwerp, dan is de provincie bereid mogelijke aan vragen om medewerking op een vlotte en soepele manier af te werken. Komen er niet van die visies, dan zal de provincie zich strikt formeel opstellen. Recreatievisie Dit uitgangspunt was voor B en W van de gemeente Oostburg de brief te schrijven waarin wordt gesteld dat de gemeente al veel visies heeft. Zoals de recreatienota van de gemeente Oostburg en Sluis- Aardenburg, 'Koersen op Kan sen' en de streekplanuitwerking Kust West-Zeeuws-Vlaanderen. Het schrijven van een structuur visie is dus volgens de gemeente te veel van het goede. Het ge meentebestuur van Oostburg wil wel samen met Sluis-Aarden- burg een recreatievisie opstellen omdat er zonder deze visie geen medewerking van de provincie komt aan welk recreatief .initia tief dan ook. De meerderheid van de commis sie onderschrijft de mening van het college, zoals verwoord in de brief. Alleen A. Verhage (D66) en W. Verplanke (PvdA) voelen wel wat voor het opstellen van een structuurvisie. „We hebben ons huiswerk gemaakt dus is het op stellen van de structuurvisie niet zo moeilijk," aldus Verhage. Betuttelend J. Provoost (VVD) en H. Lippens (CDA) daarentegen delen de me ning van het college. „We heb ben plannen genoeg. Ik voel er daarom niets voor ons huiswerk over te doen. Daar schiet de Oostburgse gemeenschap niets mee op," aldus Provoost. „De provincie moet niet te betutte lend optreden." Volgens Lippens wordt het eens tijd dat het provinciebestuur de al gepresenteerde plannen van de gemeente eens serieus neemt. „De provincie levert alleen maar commentaar en produceert zelf heel weinig. Maar ja, dat is ook niet zo moeilijk als je zo weinig gemeenten hebt." Van onze verslaggever Knokke-Heist - Het heeft nog niet de naam en faam van het Cartoonfestival. Toch krijgt het internationaal Fotofestival van Knokke-Heist, nog te zien tot 13 april, steeds meer allure. Aan de basis van dit festival, dit jaar voor de negentiende keer ge houden, ligt Humorfoto. Nu is dit een onderdeel van een festival dat op drie plaatsen te bekijken is. Een wedstrijd waarvoor steeds meer internationale deelnemers hun beste humorfoto's inzenden. Dit keer werd de beste humorfoto ingezonden door de Robert van den Brugge, fotograaf van het persagentschap Belga. De foto, waarop de vergeefse poging van Bondskanselier Helmuth Kohl om een sluitende kring te maken wordt weergegeven, hangt met tientallen anderen in de Humor hall in Duinbergen. Hij haalde in dertijd diverse voorpagina's. De Humorhall biedt ook onderdak aan de beste producten van de Fe deratie van Vlaamse Fotokringen. Terecht, zo vindt voorzitter Fred dy van Vlaenderen. „In Knokke- Heist is men reeds lang tot het be sef gekomen dat we niet volwaar dig over fotografie kunnen spre ken wanneer we de amateurfoto grafie links laten liggen." Onmid dellijk voegt hij eraan toe dat de samenwerking tussen beroeps- en amateurfotograaf in Vlaanderen stroef blijft. Het beste van diverse fotokringen is te zien, waarbij vooral een re portageserie over Oradour sur Glane van Miel Weyckmans eruit springt. Sinds SS'ers de totale be volking van dit Franse dorpje op 10 juni 1944 uitmoordden, en het dorp in brand staken en verniel den, zijn de, restanten tot natio naal monument uitgeroepen. Er woont geen mens meer, maar jaar lijks maken een half miljoen be zoekers er een pelgrimstocht naartoe. Het fotofestival is dit keer over drie locaties verspreid. Naast de Humorhall, waar ook het onder deel kunstfotografie een plaats heeft gevonden, is in de Ambassa deurshal van het Casino een expo ingericht met fotowerk van de be kende Brugse fotografe Greta onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg en waterschap Het Vrije van sluis werken met ingang van dit belastingjaar samen op het ge- wd van kwijtschelding van gemeentelijke belastingen en wa terschapslasten. werk voorkomen. De betalings capaciteit van de aanvrager hoeft nu nog slechts eenmaal berekend te worden. De beide instanties doen los van elkaar uitspraak over het kwijt- scheldingsverzoek. De gemeente en het waterschap handelen ook eventuele bezwaar- en beroep schriften tegen een uitspraak af zonderlijk af. Waterschap Het Vrije van Sluis is nog in overleg met de gemeenten Sluis-Aardenburg en Terneuzen. Met Terneuzen zijn tot nu toe slechts ambtelijke contacten ge weest. Het college van Sluis-Aarden burg staat volgens de heer Mout- on van het waterschap positief tegenover de plannen: „Het pro bleem is daar dat zij de belasting aanslag in oktober opleggen, ter wijl wij dat doen in januari of fe bruari. Die periodes moeten dus afgestemd worden." Voor inwoners van de beide ge meenten verandert voorlopig dus niets. Van onze verslaggever Middelburg - In Middelburg wordt vandaag een nieuw boekje gepresentereerd over zelfhulp voor vrouwen. De uitgave bevat gegevens over zeventien organisaties binnen en buiten Zeeland die zich bezighouden met zelfhulp voor vrouwen. Zelf hulp, menen de samenstel lers van het boekje, is heel belangrijk om met meer zelf vertrouwen te kunnen wer ken aan de eigen gezondheid en genezing. Dat kan goed via contacten met lotgeno ten. Vrouwen met problemen ontlenen erkenning en ver trouwen aan die contacten en zo kan soms worden voor komen dat ze in een uitzicht loos medisch circuit terecht komen. Het boekje is een ini- titaief van een aantal zelf hulpgroepen en het Patiën ten Consumenten Platform Zeeland. Het zal in grote op lage worden verspreid en gratis te krijgen zijn bij bi bliotheken en gemeenten. Telefoneren. Buysse, die hiermee een hommage aan Magritte brengt. Foto's die een combinatie zijn van kalligra fie en vrouwelijk naakt. En cultu reel centrum Scharpoord is het domein van de bekende Ameri kaanse fotograaf Fred Maroon met de tentoonstelling Politics and Poetry. Het is de Europese première van deze expositie waar de meer dan honderd foto's een overzicht geven van de periode 1950-1996. Maroon, die onder meer werkte voor bladen als Life en National Gegraphic Magazine, is ook bekend geworden door zijn foto david graves fotojournalistieke werk in het po litieke centrum Washington. Hij wist het beruchte Watergate- schandaal in beelden weer te ge ven. Internationaal Fotofestival Knokke-Heist, tot 13 april. Dagelijks Humorhall en Scharpoord van 10.00-19.00 uur; Casino van 15.00-20.00 Van onze verslaggever Middelburg - Het provinciebestuur wil meer leveringen en diensten enkelvoudig onder hands gaan aanbesteden dan vorig jaar nog bedoeling was. Enkelvoudig onderhands aan besteden is één bedrijf uitzoeken dat een be paald product of een dienst aan de provincie mag verkopen zonder meer offertes aan te vragen of een openbare inschrijving te hou den. De grens voor provinciale aanbestedingen is mo menteel twintig mille voor leveringen en diensten. Een deel van de fracties vond die grens te laag. Op trekken naar vijftig mille zou beter zijn. Is een werk duurder dan vijftig mille, dan is de provincie verplicht in die categorie een meervoudige onder handse openbare aanbesteding te houden. GS zijn nu over de streep getrokken. Ook voor 'le veringen en diensten' wordt de grens op vijftig mille gezet. Het nieuwe aanbestedingsbeleid ziet er, als de Sta ten het goekeuren als volgt uit. Werken van meer dan elf miljoen gulden moeten Europees en open baar worden aanbesteed. Een nationale, maar ge wone openbare aanbesteding wordt gehouden voor werken van 452.000 tot 11 miljoen gulden. Tot 425.000 gulden mag er meervoudig onderhands worden aanbesteed en onder de vijftig mille dus enkelvoudig onderhands. Breskens - De Vara zoekt Zeeuw se kinderen die mee willen doen aan het Kindersongfestival van deze omroep. De omroep houdt dit jaar voor de zesde keer het festival, waar kinderen uit het hele land aan meedoen. Deelne mers zingen liedjes uit het Kinde- ren-voor-Kinderen-repertoire en worden begeleid door een orkest band. De Vara zendt in november de landelijke finale op televisie uit. Aan deze landelijke wedstrijd gaan provinciale finales vooraf. De Zeeuwse eindronde wordt op 16 augustus tijdens de Visserij feesten in Breskens gehouden. Wie wil meedoen moet zich voor 1 mei bij de Vara in Hilversum aanmelden. Wethouder C. Bolijn van de gemeente Oostburg is niet echt gelukkig met de fontein op het Een hoornplantsoen in Oostburg. De gemeente heeft immers de afgelopen jaren al veel geld gestopt in de waterpartij om deze telkens weer op te knap pen voor het nieuwe seizoen. De wethouder liet dat gisteren blijken tijdens de vergadering van de raadscommissie openbare werken naar aanleiding van een vraag van J. Provoost (WD). Hij wilde weten wanneer de fon tein klaar is voor het komende seizoen. De gemeente is momenteel bezig de installatie opnieuw te repareren. Het streven is erop gericht de fontein vanaf Pasen weer te laten spuiten. Bo lijn liet echter blijken langzamerhand aardig moe te worden van de problemen rond de fontein. „Eerst hadden we te maken met houtsnippers in de fontein en vorig jaar was de kerststal, die in de fontein stond, in brand gestoken. Dat zorgde voor nogal wat schade. Er mag in ieder geval niets meer worden geplaatst in deze fontein. Laat dat duidelijk zijn.foto archief de stem Biervliet COLLECTE - De collecte voor het nationaal Reumafonds heeft 843,35 opgebracht. Schoondijke ALLEENSTAANDEN - De soos voor alleenstaanden afde ling West-Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdag 29 maart een feestelijke bijeenkomst in zaal Wijffels. Aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst staat in het teken van Pasen. Verder is er een ver loting en bingo. Het Jumbo-trio speelt dansmuziek. Terneuzen PAASBAL - In het Zuidland- theater wordt tweede paasdag een paasbal gehouden van 19.00 tot 23.00 uur. De zaal gaat om 18.30 uur open. De organisatie is in handen van dansinstituut Adrie Hamelink. DANSEN - In danscentrum Verberkmoes aan de Axelse- straat wordt vrijdag 28 maart een dansavond gehouden voor echtparen en alleenstaanden. Men kan dansen van 21.00 tot 1.00 uur. Sas van Gent - In de tweede klasse gemengd van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent is Philippine, na de 3-0-overwinning op Gilde- rakkers 1, kampioen geworden. In de andere klassen blijft het spannend. In de eerste klasse vrouwen zorgde C-Line voor een grote verrassing door Cerestar Bene lux met 3-0 te kloppen. De fa- brieksploeg kwam er niet aan te pas en verloor met 15-2,15-8 en 15-6. In de eerste klasse ge mengd zijn nog enkele kam pioenkandidaten. C-Line won van Savok/Outokumpu met 3- 0 en is koploper. Bode 2, dat een wedstrijd minder heeft ge speeld, staat op de tweede plaats na een 2-1-zege op Kna- pe/De Sterre. UITSLAGEN: Vrouwen, eerste klas se: C-Line-Cerestar Benelux 3-0 (15- 2,15-8,15-6), De Doorzetters-Gilde- rakkers 3-0 (15-5, 15-6, 15-10), Pe- ters-Swagemakers 1-2 (6-15, 14-16, 12-2). Tweede klasse: Philippine-Sa- vok 2 0-3 (6-15, 12-15, 9-14), Sa- vok/Joh. de Block-Savok 3 '/2-2!/2 (4- 15, 11-15, 12-12). Mannen: Savok 1- HAS 3-0 (15-6, 15-8, 15-3), Wisse- Aster 3-0 (15-6, 15-4, 15-9). GEMENGD, eerste klasse: Savok/Outokumpu-C-Line 0-3 (5- 15, 0-15,4-15), Knape/De Sterre-Bo- de 2 1-2 (3-15, 15-4, 10-15). Tweede klasse: Savok/VSB-Fabricom 3-0 (15-13, 15-13, 10-2), Gilderakkers 2- Swagemakers 0-3 (5-15, 3-15, 2-15), Gilderakkers 1-Philippine 0-3 (5-15, 13-15, 18-15). STANDEN: vrouwen, eerste klasse: Cerestar Benelux 15-34, Swagema- kers 17-33, Gilderakkers 16-28, Pe ters 16-27, De Doorzetters 15-21, C- Line 16-20, Place du Marche 15-2 (degradeert). Tweede klasse: Sa- vok/Joh. de Block 17-43V2, Savok 2 17-40V2, Savok 3 17-29, Philippine 1 18-19, Philippine 2 16-11V2, Kna pe/De Sterre 17-9. Mannen: Sa- vok/L&P 17-37, Savok 1 17-28, Wis se 17-21V2, Aster 18-16V2, HAS 17- 16. GEMENGD, eerste klasse: C-Line 16-37, Bode 2 15-34, Acke 17-32V2, Savok/Outokumpu 16-19, C1000 Jansen 1 15-16, Knape/De Sterre 16- 15'/2, Bode 1 15-11. Tweede klasse: Philippine 19-50 (kampioen), Fabri- com 19-38, Gilderakkers 1 17-34, Savok/VSB 17-29, C1000 Jansen 2 18-26, Swagemakers 18-22, Savok/'t Stremijn 18-10, Gilderakkers 2 18-7. Oostburg - In de eerste klasse van het OREVO blijft Valenti ne azen op een eventuele mis stap van leider Oud Sluis. De Sluizenaren gaan echter na een wat matige seizoenstart niet meer in de fout. Chris Francke kon daar even eens geen verandering in bren gen. Valentine won dan wel met dubbele cijfers van OBS/Erasmus, maar schoot daar weinig mee op. In de tweede klasse blijft Del tan meespelen om de titel. De 'mannen van stroom, water en gas' haalden, zij het moeizaam, de volle buit binnen tegen Woittiez/Omnisport en zijn virtueel leider. In de derde klasse deed Van Looy in de derby tegen Riemens uitste kende zaken inzake promotie. Chez René, sinds mensenheu genis dagsluiter van het ORE VO, heeft een positieve verjon gingskuur ondergaan, won van Opties en is uitgegroeid tot een stevige middenmoter. UITSLAGEN, eerste klasse: Valenti- ne-OBS/Erasmus 13-2, Chris Fran- cke-Oud Sluis 0-2. Tweede klasse: Woitjtiez/Omnisport-/Deltan 3-4, Gemeente Oostburg-Wielewaal 6-2, Rode Leeuw-Bon Ami 4-10. Derde klasse: Golden River-De Zwart 2-3, Riemens-Van Looy 4-12, l'Equipe- Optics 3-1, De Zwart-Jopie 3-3, Chez Rene-Optics 7-4. STANDEN, eerste klasse: Oud Sluis 17-29, La Porte d'Or 17-24, Valenti ne 16-23, Texaco/'t Krikje 16-20, Groosman/Pacojeans 17-20, Chris Francke 18-18, Boemerang 17-15, OBS/Erasmus 17-14, RVS/Engelaar 17-11, Stekelinck 16-5, Markt 15 16- 5. Tweede klasse: Deltan 18-29, Du Commerce 16-28, 't Hart van Sluis 16-27, Traas 17-19, Wielewaal 18-17, Woittiez/Omnisport 17-16, Bon Ami 17-15, Rode Leeuw 16-11, Gemeente Oostburg 16-10, ABN/AMRO 16-8, Meeusen 17-4. Derde klasse: Tele- post 18-26, Kaasboer 18-24, Van Looy 17-23, Golden River 18-22, Riemens 17-20, Van de Sande/Les Amies 18-19, Wolf 18-18, Chez Rene 18-16, De Zwart 19-16, Opties 18-13, l'Equipe 18-11, Jopie 18-6. Hulst - Het Hulster bedrijfs volleybal stond afgelopen week in het teken van De Stem-be- kerwedstrijden. Bij de mannen kwalificeerden zich voor de eindstrijd Start/Smash 2000 en Stuntmarkt. Dat betekent dat op 17 april dezelfde finalisten als vorig jaar tegenover elkaar zullen staan. Bij de vrouwen is men nog niet zover. Hier moeten de halve fi nales nog afgewerkt worden. Opmerkelijk in dit verband is de plaatsing van de twee twee deklassers Cerestar en Jong Morres 2. Deze equipes scha kelden de eersteklassers De Fikser en Voorwaarts uit. De andere twee halve finalisten zijn Van Damme en Zaman. Met name Van Damme verraste daarmee door WC Rhodos uit de bekerstrijd te werpen. De kans dat er een tweedeklasser in de finale komt is dus aanwe zig. In de volgende ronde staan Van Damme-Jong Morres en Cerestar-Zaman op de rol. UITSLAGEN Beker vrouwen: CVC Rhodos 2-Za- man 0-2 (7-15, 11-15), Cerestar-De Fikser 2-1 (15-4, 14-15, 15-13), Van Damme-WC Rhodos 2-0 (15-8, 15- 11), Jong Morres-Voorwaarts 2-1 (9- 15, 15-4, 15-6). Mannen: WC Rhodos-Start/Smash 2000 1-2 (15-5, 10-15, 13-15), Stunt- markt-Brandax 2-0 (15-5, 15-7). VROUWEN Poule 1: Blokkade-Leeuw 4-0. Poule 2: Timmerman-De Keyzer 4-0, Van de Zeijst-Everling 0-4. Poule 3: Van de Starre-Bakker 0- 4, Forza-Sponselee 0-4. Poule 4: Dees-Dooms 0-4, Jearitoha- Schaart 2-2. Poule 5: Vinke-4 Op 'n Rij 2-2, 't Lage Netje-De Lik doorns 0-4. MANNEN Poule 1: Veraart/Kommers-Blok- land/mol 6-0, Schurink/Hiensch- Jansen/De Jonge 1-5. Poule 2: Op peneer/Van Damme-Kint/Van Doeselaar 5-1, Lokken/Van Amersfoort-Van Tiel/Van den Ak ker 4-2. Poule 3: Huis/Kool-De Waal/De Rechter 0-6, Kriek- aard/Visser-Mathijssen/Zegers 0- 6. Poule 4: Den Haan/Koole-Geu- ze/Van den Akker 0-6. Poule 5: Heye/Antheunis-Michiel- sen/Bommelijn 2-4. Poule 6: Roth/Juffermans-Veraart/Cevaal 2-4. Poule 7: Van Tricht/De Kra ker-Agterhuis/Van Kerkhove 4-2. Poule 8: Leeuw/Van Aalst-Steen- bakker/Van Doeselaar 1-5. BEDRIJFSCOMPETTTIE Poule 1: De Zeeuw-Roctus 2-6. Poule 2: Trend-Elopak 8-0. Poule 3: Gevos-Kint 8-0. Poule 4: 8 In de Olie-ISM 8-0. Terneuzen - In sportcentrum Foaks werd de tiende speeldag afgewerkt van de tweede klas se van de bedrijfscomeptitie squash. Foaks 2 had een zware dag. Het team van Nenad Bok- sic moest zowel tegen Elocoat als TiDi aantreden. Werd tegen TiDi nog gelijk gespeeld, tegen Elocoat ging Foaks 2 met 4-0 de boot in. Het was een felle strijd. Er werden twee zware vijfsetters gespeeld. Elocoat heeft de eer ste plaats overgenomen van Foaks 2 en staat nu drie punten los. TiDi scoorde zes punten en is ingelopen van 7 naar 3 pun ten achterstand. Er zijn nog twee wedstrijddagen te gaan. Vrijdag 4 april speelt de eerste klasse. Vrijdag 28 maart staat een ontmoetingstoernooi voor de eerste en tweede klasse op het programma. UITSLAGEN. Tweede klasse: Foaks'99-Outokum- pu 4-0, Morret E Y-Philips 0-4, Foaks 2-TiDi 2-2, Morret E Y-Elo- coat 0-4, Foaks'99-Philips 3-1, Van Boom-Outokumpu 4-0, Foaks 2-Elo- coat 0-4. Renesse - Onder het motto 'Zeeland sportief in beweging' zorgt de Zeeuwse Sportraad voor een gevarieerd en verant woord sportaanbod voor de groeiende groep vijftigplussers in Zeeland. In samenwerking met Bowling Renesse, Country Bowlingver eniging Renesse en de Stich ting Welzijn Ouderen Schou wen is er maandag 7 april een kennismakingscursus bowling voor vijftigplussers. De cursusduur is vier bijeen komsten van twee uur. Vijftig plussers kunnen, onder bege leiding, de grondbeginselen, basistechnieken en spelregels van het bowlen leren. De bege leiding is in handen van erva ren bowlers. De bijdrage van de deelnemers is 25. De eerste cursus wordt gegeven maandag 7 april om 14.00 uur in Bowling Renesse, Hoogezoom 180. 1

de Stem | 1997 | | pagina 17