Niks mis met limitering alimentatie 2695 Jaar geëist tegen huisarts Schat 's Lands mooiste extraatje. Mogelijk sabotage bij Fokker Services )e^e|yd Kwart ton boete voor piramidespel VERGELIJK DIT EENS MET DE BOUWMARKTEN Vliegers betwijfelen juistheid RLD-rapport over ramp Tenerife Weer mankement aan het nieuwe rijbewijs Utrechtse taxichauffeur vermoord DËSTEM BINNENLAND A3 Uitspraak Hoge Raad Voor half miljoen aan gestolen cheques verzilverd LAMELPARKET LAMINAATH PARKET 1 ft 95 tJP El EUROPA RARKETI ^_Europa Parket: vertrouwd Parket! iiiiijMiiJtUiniajiühi.uiii.i.i.iCT Personeel drukkerij weigert 'pornografisch' kunstdocument MS v? 4.79 6.99 7.9Ö 6.99 8.58 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Oh vART 1997 A2 annië en Ierland: len en hier en daar In het zuiden ook /eel wind. Middag, r ongeveer 12 gra. oosten van Enge- rat zon ruim boven n. Luxemburg: Aan de i zachte kant. In het ook wat zon. Veelal middagtemperatur graden. Midden-Frankrijk: erioden met zon. In n ochtend kans op agtemperatuur on- raden. lijk: Flinke zonnige droog. In de nacht lokaal mistbanken, rdkant van de Pyre- >t nog bewolking, peratuur ongeveer donderdag hoger en ■ste zuiden plaatse ren de 20 graden. Zeel zon en droog. Ikust enkele wolken d. Middagtempera- erdag ongeveer 23 zee iets lager. ensdag in het zui- og een enkele regen sbui. Verder flink droog. Middagtem- ngeveer 20 graden, enland lokaal dicht ij Gibraltar erg veel Eilanden: Woens- :n met zon en droog, meer wolken en een ;en of onweersbui, .peratuur tussen 20 :n. n Ibiza: In de loop dag, en ook donder en geregeld zon. peratuur ongeveer ïgzamerhand meer oog. Eerst vrij veel ima ongeveer 18 gra- d en Kreta: Afne- ienkans en steeds Viaxima rond 16 gra- noordoosten lager. Wolkenvelden en iet noorden hier en en vrij veel wind. zuiden toe redelijk droog. In ochtend mist. Maxima van ïoorden tot plaatse- it zuidwesten. d: Droog en steeds Middagtemperatuur 5 graden. Stilaan wat meer g. Donderdag in het oenemende bewol- dagtemperatuur on traden. 12 13 14 15 8. mans; 11. klink; 13. n; 5. smakken; 7. klim- D JFS aauedauuoz 'japuos^H I I I I WOENSDAG 26 MAART 1997 poor Romain van Damme ffoensdrecht - Tot op rege ringsniveau wordt er gespro ken over de mogelijke sabota- aan enkele F16-straalja- s in Woensdrecht. De vlieg- staan op het bedrijfs- (errein van Fokker Services «aar ze voorzien worden van moderne apparatuur, jij een controle bleek in korte lijd tot twee keer toe dat er iets j,js was met de bedrading in de vleugels van enkele F16's. In kringen rond het bedrijf wordt er serieus rekening mee gehouden Jat geprobeerd wordt het bedrijf (en slechte naam te bezorgen, waardoor er steeds minder op- drachten binnenkomen. Enkele weken geleden bracht een ex- werknemer naar buiten dat het bedrijf zou sjoemelen bij het on derhoud van vliegtuigen en slechte materialen zou gebrui ken. Er zou aangifte gedaan zijn bij de Rijks Luchtvaartdienst die dat echter ontkende. Een gebrui kelijke en uitgebreide controle bracht niets verdachts aan het licht. Daarom vraagt men zich nu bij Fokker Services vertwijfeld af of het bedrijf het slachtoffer van een gefrustreerde ex-werknemer is, óf dat iemand van het huidige personeel zijn baas in een kwaad daglicht wil stellen? „Geen idee, dat moet het onderzoek uitwij zen," verzucht K. Huurdeman van Stork dat Fokker Services onder haar vleugels heeft. Sinds vorige week onderzoekt het Woensdrechts bedrijf met de Mi litaire Inlichtingendienst of er mogelijk sprake is van sabotage aan F16-straaljagers. „In korte tijd werden twee soortgelijke mankementen bij de bedrading ontdekt," zegt K. Huurdeman. „Te kort op elkaar om van toeval te kunnen spreken," meent Huur deman. „We hebben deze voor vallen daarom gemeld bij de luchtmacht en die is begonnen met een onderzoek. Meer kan ik daar niet over zeggen, ook niet wie er allemaal mee doen aan het onderzoek." De militaire vliegtuigen staan in een speciale hal op het terrein van Fokker Services. Volgens Huurdeman wordt die hal uitste kend bewaakt door diverse dien sten. Mensen die niets in de des betreffende hal te maken hebben, komen er niet in, verzekert Huur deman. „Ik kan me absoluut niet voorstellen dat intern iemand be wust bezig is met dit soort prak tijken," zegt Henk Wijninga van de Industriebond FNV. Hij komt regelmatig bij Fokker Services in Woensdrecht. „In mijn contacten daar heb ik geen enkele indicatie dat er iets dergelijks speelt en ik heb bij heel wat vergaderingen gezeten. Dat dit nou onderzocht wordt, vind ik wel normaal. Bij dit soort bedrijven met dit soort klanten wordt ieder gerucht onderzocht. En tsja, een ex-werknemer bij wie de frustaties boven komen..." Vorig jaar april sleepte Fokker in zijn val 117 medewerkers van Fokker Services mee. Door het hanteren van het zogenaamde li- fo-systeem (last inn-first out maar ook leeftijd speelde een rol) kon het gebeuren dat werkne mers met meer dan twintig dienstjaren bedankt werden voor bewezen diensten. OR-secretaris Paul Konings wil voorlopig niet al te veel zeggen over deze voorvallen. „Als de ge zinnen van de duizend werkne mers van Fokker Services nu er gens mee gebaat zijn, is het wel rust. Want we worden de laatste tijd wel erg veel verwend met ne gatieve publiciteit. Van onze verslaggever Den Haag - De Wet Limitering Alimentatie is niet in strijd met het internationaal recht, in het bijzonder het VN-vrouwenver- en het Europees Verdrag van de Rechten van de Mens. De beperking van de duur van de alimentatie is geenszins discri minerend, dan wel vernederend voor vrouwen. uitspraak heeft de Hoge zeer recentelijk gedaan in een proefproces van de Stichting Eechtenvrouw (feministisch profeprocessenfonds) en Divor- tium (bond van gescheiden vrou wen) tegen de Nederlandse staat. Dit hoogste rechtscollege van Nederland is van mening dat de wettelijke regeling (medio '95) over de beperking van de duur van de alimentatie op goede ien is vastgesteld. Een alimentatie voor onbepaal de duur bestaat niet meer. De li- voor alimentatie is tot twaalf jaar en voor de oudere rechthebbende tot vijftien jaar. De wet gaat ervan uit dat vrou wen binnen twaalf jaar econo misch zelfstandig kunnen zijn. Hoge Raad hecht wel veel waarde aan de instandhouding van de zogeheten hardheidsclau sule in de alimentatiewet. Dit t in dat een vrouw zich kan verzetten tegen beëindiging van de alimentatie door drie maan den voor de 'fatale datum' bij de rechter aannemelijk te maken, waarom een stopzetting van de alimentatie 'onbillijk' en 'onre delijk' zou zijn. Clara Wichmann Instituut, Eindhoven - Twee Bosschenaren (13 en 51) die samen met enkele handlangers voor een half mil joen aan gestolen cheques hebben verzilverd, zijn gistermorgen aangehouden door een speciaal politieteam. De 43-jarige is de hoofdverdachte. De gestolen che ques waren afkomstig van tien tallen overvallen en inbraken door heel Nederland. Bij huiszoekingen in Den Bosch Helmond werden nog enkele cheques en een pasje gevonden. Bij de hoofdverdachte werden lien mille in contanten en een au to in beslag genomen, bij de 51- jarige 150 stuks 9 mm-patronen. "oor de 43-jarige hoofdverdach- 'e ontdekte de politie ook een We handel in amfetamine door aijn 41-jarige broer, ook een Bos- schenaar. waarvan de Stichting Rechten vrouw onderdeel uitmaakt, laat desgevraagd weten zich neer te leggen bij het oordeel van het hoogste rechtsorgaan in Neder land. De Stichting Rechtenvrouw en Divortium hebben zich ingezet om de beperking van de alimen tatie tegen te houden. Zij stellen zich op het standpunt dat vrou wen die door jarenlange zorg voor het gezin geen eigen inko men hebben kunnen verwerven, na echtscheiding recht moeten blijven houden op alimentatie. Verschil De Hoge Raad acht het verschil tussen de situatie voor en na de komst van de Wet Limitering Alimentatie zodanig klein dat er geen sprake van een discrimine rende werking in de zin van het internationale recht zou zijn. Het gaat volgens de Hoge Raad slechts om het verleggen van het initiatief en het bewijsrisico. Aan het einde van de alimentatie hoeft de man niet meer uiteen te zetten, waarom de financiële steunverlening moet stoppen, maar moet de ex-vrouw aange ven, waarom ze een verlenging van de alimentatie wil. Enkele advocatenkantoren heb ben inmiddels gescheiden man nen in advertenties opgeroepen om per 1 juli 1997 bij de recht bank een ontbinding aan te vra gen van de alimentatieverplich ting. Vanaf 1 juli 1995 heeft de wetge ver een overgansperiode van twee jaar ingesteld om geschei den vrouwen, die al vijftien jaar of langer alimentatie ontvangen, voor te bereiden op de eventuele stopzetting van de financiële band met hun ex. Het Clara Wichmann Instituut voorziet binnen enkele maanden, mede door advertenties van advoca tenkantoren, 'een hausse aan verzoeken om beëindiging van de alimentatie bij de rechtban ken'. Inmiddels telt Nederland zowat 900.000 mensen die (ooit) ge scheiden zijn. Elk jaar gaan 70.000 mannen en vrouwen scheiden. Dat is exclusief de duizenden 'samenwoners' die uit elkaar gaan. (ADVERTENTIE) 5 natuurlijk dat EUROPA rARKET behoort tot een van de Rotste parket-concerns in Europa. weet natuurlijk ook dat wij ge specialiseerd zijn in het plaatsen Fan massief 22 mm parket en jaase klassieke patroon-vloeren. Misschien weet u nog niet, dat wij en PARKET-TOTAALBEDRIJF Jn Wij beschikken uit eigen fa- •neken en uit rechtstreekse import S 2)5 zeer S*001 assortiment WE-HET-ZELF-PARKETWij le- yeren hierin de betere kwaliteit gen lagere prijzen dan de trouw akten en de pasjesgroothandeL Vraag (gratis) het boekje aan: topen van een paiketvioer' ™or drs. l.G.M. Versteeg. Voorbeelden van prijzen per m2 Lamelparket echt eiken f 26,95 Laminaatparket f 19,95 22 mm Kastanje stroken f 29,95 22 mm Herbergvloer f 37,95 zelfklevende Vinyltegels f 8,95 12 mm Maple visgraat f 19,95 14 mm Eiken stroken f 34,95 BARNEVELD: Harselaaiseweg 49, tel 0342-491 919 BLEISWiJR J. v/d Heijdenstraat 80, tel 010-521 73 59 BOXTEL: Molstraat 22, tel 0411-688 880 DORDRECHT Mljlwcg 63 B, tel 078-618 59 82 DRACHTEN: De Giek 3, tel 0512-523 738 NEEDE: Bremstiaat 23, tel 0545-292 907 NIEUW-VENNEP: Trrwestraat 1, tel 0252-621 067 UTRECHT Laagraven 5a, tel 030-280 38 41 WORMEKVEER: Industrieweg 50, tel 075-628 35 07 DÖMITZ (Did.) Grilnerweg 2, tel 038758-24122 Leeuwarden (anp) - Tegen de Friese huisarts Sippe Schat (54) is gisteren een jaar gevangenisstraf geëist wegens moord op de 72-jarige Theodora Brat- tinga uit St. Nicolaasga in april vorig jaar. Volgens officier van justitie bij de rechtbank in Leeuwarden, mr. J. Stof fels, staat niet onomstotelijk vast dat de vrouw de huisarts had gevraagd om haar leven te beëindigen. Er was ook geen schriftelijke wilsverklaring. De arts is daarmee schuldig aan moord en niet aan euthanasie, aldus de officier. Schat schond, volgens Justitie, allerlei regels en criteria en probeerde alles om de zaak ge heim te houden. „Bovendien heeft Schat me disch gezien maar wat aangerommeld," al dus Stoffels. Hij schilderde Schat af als een kwakzalver die „onzorgvuldig, onprofessio neel en op mensonterende wijze had gehan deld." Dokter Schat beëindigde in de nacht van 17 op 18 april vorig jaar het leven van Theodo ra Brattinga. De vrouw zou hem daarom meermalen gevraagd hebben. Schat is echter de énige die van dat verzoek afwist. Nie mand mocht horen van de euthanasie, zo had de gelovige, katholieke vrouw Schat op het hart gedrukt. Voor de huisarts ontstond daarmee het di lemma: handelen volgens de voorschriften met alle openheid die daarbij hoort of het respecteren van de privacy-wens van de vrouw. Hij koos welbewust voor het laatste. Er werd geen tweede arts geconsulteerd; op de overlijdensakte vulde Schat een 'natuur lijke dood' in. Volgens Justitie is er, behalve de verklaring van de huisarts, geen bewijs voor het eutha nasieverzoek en staat de moord daarmee vast. Als medicus echter zou Schat ook nog dubieus gehandeld hebben. Zo wist de arts niet precies welke middelen hij moest toe dienen om de vrouw op een menswaardige wijze te laten sterven. Door de meervoudige moordenares Martha U., bijgenaamd Engel des Doods, kwam hij op het idee om het om streden middel insuline te gebruiken. In combinatie met onder meer morfine spoot hij dat bij de vrouw in de aderen. Hij liet haar alleen, in de hoop dat ze zou sterven, maar begon thuis te twijfelen aan de juiste dosering. Om het zekere voor het onzekere te nemen ging de dokter terug. Omdat ze nog leefde gaf hij nog een aantal injecties, 's Nachts overleed de vrouw, helemaal alleen. Haar dood in verpleeghuis Doniahiem in St. Nicolaasga kwam voor familie en vrienden De Tilburgse drukk( a Tilburgse 1 drukkerij Pabo Print wei stichtingen te Tilburg (anp) kunstdocument i omdat het Aan het document, 'Lust!' getiteld, hebben i schrijvers en kunstenaars meegewerkt. In het documen tiek centraal. Woordvoerder J.'Mikkers heeft weinig 1 het besluit van Pabo Print. „Een bekrompen en provinci te. Met het beeldmateriaal heeft het personeel geen moeite, met de teksten wel. Het zal wel met de achtergrond van de drukkerij te maken hebben," aldus Mikkers. Pabo Print is voortgekomen uit uitgeverij en drukkerij Zwijssen die 150 jaar geleden door de Fra ters van Tilburg is opgericht. Een woordvoerder van de drukkerij zegt dat dat er niets mee te maken heeft. „Er werken hier mensen met allerlei geloofsovertuigingen. Het drukwerk past gewoon niet bij ons." Volgens hem was het bij het bedrijf pas het afgelopen project Pabo I weekeinde trokken Tilburgse kunststicl drukker gevonden. „Als het project vertraging oploopt, we of we eventuele schade op 1 woordvoerder Mikkers. Het kunstdocument wordt, zonder nieuwe tegenslagen, op Tweede Paasdag in Tilburg gepresenteerd. Bekend was al dat door het ge bruik van laserprinters tekstge deelten konden loslaten. Het in vullen van andere gegevens bleek voor een deskundige een fluitje van een cent te zijn. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft eind januari alle gemeenten in ons land geadvi seerd om de na juni vorig jaar af gegeven rijbewijzen waarbij ge bruik is gemaakt van een laser printer, om te wisselen. In Loon op Zand is nu gebleken dat bij het omgewisselde docu ment de cijfers op de zogeheten J De minister heeft gelijk. Piramidespelen zijn linke con structies, Ik spreek uit ervaring, want ik steek er zelf ook tot aan mijn nek toe in. Het eerste spel, waar ik instapte, heette VUT. Als ik maandelijks zou storten, dan zouden er op mijn zestigste gouden bergen op mij wachten. Inmiddels heeft de spel- leiding laten weten dat het een paar jaartjes later zal wor den en dat de bergen dan hoopjes zullen zijn. Gretig als ik was, nam ik ook deel aan het AOW-spel. Een onbekommerde oude dag werd mij beloofd, te be ginnen op mijn 65e verjaardag. Nu echter al zitten vroe gere deelnemers die al 65 zijn, op een levensstandaard die net iets boven die van Albanië ligt. Tenslotte was ik zo dom om in te zetten op een mooi toe komstplaatje dat pensioen heet. Ik zou na mijn 65e mijn laatst genoten inkomen behouden, maar dan zonder te werken. Voor de tijd dat ik zover ben, wordt er thans een jeugdloon-pensioen voorzien. Ik ben niet via achterzaaltjes in die piramidespelen ge stapt. Nee, ik ben verplicht tot deelname. Als die pira mides straks successievelijk uiteen vallen, kan ik op zijn best rekenen op deelneming. Al zou het kunnen dat ook met het verdwijnen van die piramides de bijbeho rende beschaving verdwijnt. MERIJN Dordrecht (anp) - De economische politierechter in Dordrecht heeft gisteren het bedrijf dat het beleggingsspel Orpiton op de markt heeft gebracht veroordeeld tot een boete van 25.000 gul den. De rechter vindt dat de Wet toezicht kredietwezen (WTK) is overtreden. Huisarts Schat staat voor zijn rechters (vlnr) mr. H. Aaldrïks, president mr. R.S. Wegener Sleeswijk en mevr. N.M. van Riessen-Traa. FOTO ANP als een donderslag bij heldere hemel. De vrouw was ernstig ziek maar had, volgens deskundigen, nog enkele weken of maanden te leven. Haar plotselinge dood was voor de verpleegkundigen en de kinderen onver klaarbaar. „Moeder zou nooit dood gewild hebben zonder van ons afscheid te nemen," zo zei een van de zoons later. Getuigen-deskundigen in de huisartsgenees kunde verklaarden bij de rechtbank dat Schat eigenlijk perfect gewerkt had, gezien de situatie, hoewel hij beter bij de stervende vrouw had kunnen blijven. Professor K. Gill, emeritus-hoogleraar in de huisartsgenees kunde, wees op de afschuwelijke situatie, waarin mensen aan het eind van het leven vaak verkommeren omdat artsen de. hete adem van Justitie in hun nek voelen. Als pa tiënten de arts vragen de zaak geheim te houden dan moet de arts dit respecteren, zo vindt de professor. De advocaten van Schat, de broers mr. W. en H.Anker, vinden moord veel te zwaar. Ze wezen vooral op het verzoek van de vrouw, gecombineerd met het privacy-aspect. Schat probeert inmiddels in Amsterdam een nieuwe praktijk te openen. In St. Nicolaasga was de tegenwerking door onder meer colle ga-artsen en ziekenverzorgenden zo groot, dat hij daar zijn praktijk sloot. Tegen het bedrijf was 50.000 gul den geëist wegens het verrichten van illegale bancaire handelin gen. Orpiton lijkt op het bekende en omstreden piramidespel. Volgens de Economische Contro le Dienst (ECD) en het Openbaar Ministerie (OM) biedt het bedrijf beleggingen aan waarvoor krachtens de WTK een vergun ning nodig is. Die heeft het bedrijf niet. Dat de winst uit het spel opvorderbaar is zou ook tegen de wet indrui sen. De economische politierech ter vindt onvoldoende vaststaan dat ook in strijd is gehandeld met de Wet toezicht effectenverkeer (WTE), zoals het Openbaar Mi nisterie had gesteld. Volgens het OM zjjn contracten van spelers vrij verhandelbaar. Dé rechter dat het begrip 'effect' in nog onvoldoende RdG?de- lijk is. Er zou wat hem betreft daartoe een wetswijziging nodig meent de wet nog zijn. De raadsman van het be drijf, mr. R. Moszkowicz, meent dat piramidespelen niet straf baar zijn. Daarom probeert het OM het bedrijf nu in een nieuw proefproces via de WTK en de WTE aan te pakken omdat de Wet op de Kansspelen geen soe laas biedt. De advocaat vindt dat in deze zaak helemaal geen sprake is van beleggen of van het handelen in effecten. Het zou slechts gaan om contracten die worden afgeslo ten. Omdat de vennootschap achter Orpiton op christelijke leest is geschoeid, waarbij het maken van winst een nevendoel is, had hij vrijspraak bepleit. Tienduizend mensen doen aan on- L 1 ren gemoeid. Grote man achter Orpi ton is A.'SfoÉ,"tévens voorgan'ger van de Reformatorische Huisge meente in Dordrecht. Hilversum (anp) - Zowel de huidige voorzitter van de Vereni ging van Nederlandse Verkeersvliegers, B. Baksteen, als de oud-voorzitter F. van Vianen trekt het rapport van de Rijks luchtvaartdienst (RLD) over de vliegramp op Tenerife ernstig in twijfel. Den Haag (anp) - Er is een nieuw mankement ontdekt aan het nieuwe model rijbewijs, dat sinds juni vorig jaar wordt uitgege ven. In de Brabantse gemeente Loon op Zand zijn exemplaren ontdekt, waarvan de inkt kan worden weggewreven. irisafe-baan loslaten. Dat is de gele en roze baan tussen het tweede en derde deel van het rij bewijs. Tot afgelopen weekeinde waren er in Loon op Zand vierhonderd van dergelijke rijbewijzen omge wisseld. Verkeer en Waterstaat kan nog niet beoordelen of het euvel ook elders in het land voor komt. Ze doen dat in een uitzending van KRO's Reporter. Het pro gram 'De menselijke factor' is vanavond te zien op Nederland 1. Op 27 maart 1977 botste op het vliegveld van Los Rodeos op de Canarische Eilanden in dichte miste een startende Boeing van de KLM op een soortgelijk vlieg tuig van Pan Am, dat zich ook op de startbaan bevond. Daarbij kwamen 583 mensen om het le ven, onder wie alle 248 inzitten den van het KLM-toestel. Het is de grootste ramp uit de geschie denis van de luchtvaart. Amerikaanse en Spaanse des kundigen legden de schuld bij de gezagvoerder van het Neder landse vliegtuig. Hij zou te vroeg en zonder toestemming van de verkeersleiding zijn vertrokken. De RLD kwam in een eigen rap port tot de slotsom, dat een sa menloop van omstandigheden tot de ramp heeft geleid. Van Vianen noemt de visie van de RLD in de documentaire ge kleurd. Bij het trekken van con clusies is de RLD volgens hem voorbij gegaan aan allerlei men selijke factoren, die een rol heb ben gespeeld bij wat er in de Ne derlandse cockpit is gebeurd. Hij noemt het negeren van die facto ren een grote misser. Baksteen onderschrijft volmon dig het Amerikaanse rapport, dat de schuld nadrukkelijk bij de Nederlandse gezagvoerder legt. Die zou waarschuwingen van zijn twee overige beman ningsleden in de wind hebben geslagen. De KLM heeft sinds dien veel geïnvesteerd om de communicatie tussen de beman ning onderling te verbeteren. (ADVERTENTIE) Utrecht (anp) - Op een par keerplaats in Utrecht heeft de politie in de nacht van maan dag op dinsdag het stoffelijk overschot van een Utrechtse taxichauffeur, aangetroffen. Het lijk lag in de auto van zijn werkgever Webutax. De politie vermoedt dat de 28-ja- rige man om het leven is ge bracht. Er houden zich 25 re chercheurs met het onderzoek bezig. Vandaag wordt sectie ver richt op het stoffelijk overschot. De mercedes van het taxibedrijf stond op een parkeerterrein van industrieterrein Strijkviertel in Utrecht. Een beveiligingsbeamte die rond twee uur 's nachts over het terrein reed, zag de auto ge parkeerd staan en besloot pools hoogte te nemen. Hij trof het ont zielde lichaam aan. De politie wil niet zeggen op welke plek in de auto de man werd aangetroffen. Vast staat inmiddels dat de chauffeur zich maandagavond bij de centrale had afgemeld. De wagen zou daarna niet meer als taxi herkenbaar zijn geweest omdat chauffeurs het bordje er na diensttijd gewoonlijk afhalen. Volgens Webutax-directeur H. van Wees had zijn werknemer zich rond half een afgemeld en was hij van het Centraal Station op weg naar een tankstation om de auto af te tanken en de taxi door de wasstraat te halen. Daarna had hij de auto bij het bedrijf aan de Eendrachtlaan moeten afleveren. „Het is voor ons een raadsel hoe hij in het Strijkviertel terecht is geko men," zegt Van Hees. „Dat ligt absoluut niet op de route." Om dat Webutax vaak ritten ver zorgt voor bedrijven, had de chauffeur niet veel contant geld bij zich. Het motief van de dader is voor de directeur dan ook een raadsel. Het misdrijf is hard aangekomen bij de chauffeurs. De vijftig per soneelsleden zijn gisteren op de centrale ingelicht. „Het was een perfecte knul met veel plezier in zijn werk," zegt Van Wees. „Al tijd punctueel, iedereen wist al tijd waar hij uithing." De man was sinds twee jaar in dienst van het bedrijf. jAp» Bij ons vindt u behalve op het gebied van lekker eten, ook alles voor de uitwendige verzorging. Héél goed en voor een heel gunstige prijs. En over prijs gesproken, bij deze producten zit nu een extra prijs: een gratis lacon Andrélon hairspray t.w.v. f 3.95* Andrélon shampoo, lacon 300 ml Odorex deodorant spray of roller, diverse soorten, duo-pak Badedas douche, diverse soorten, duo-pak 500 ml O Macleans tandpasta, diverse soorten, trio-pak 225 ml ©Libresse damesverband, diverse soorten, 2 pakken Deze aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 29 maart a.s. 'Zolang de voorraad strekt. AAT -79r •&9T Nü A6T

de Stem | 1997 | | pagina 3